Gedeeltelijke devaluatie van de Franse franc die voor toeristen 20 pet goedkoper wordt Communisten onttroonden P.N.I. ook in Bandung en Cheribon Kroesjtsjev brengt menselijke toon in zijn propaganda c Van dag tot dag v Steun van twintig percent voor export en op de import een zelfde percentage belasting Geroep om één anti-communistisch front met Mas ju mi neemt toe Zowel hij als Mikojan zouden een zoon in de laatste oorlog hebben verloren Brug bij Schellingwoude gereed MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 Prinses Beatrix bezocht Het Atoom" Proces wegens hoogverraad in Cairo begonnen Vrouw gewurgd in woning aan Oude Zijds Zweedse geleerde in Den Haag overleden V er drinkingsge vallen Benedictijner diplomaat in Den Haag geridderd Controle op exporteurs door register verscherpt SOp de j ^Praatatoel nemen en hogere invoerrechten op de Franse produkten zullen gaan heffen. En wat voor nut heeft eigenlijk Frankrijks handtekening onder de verdragen met be trekking tot de Gemeenschappelijke Markt, wanneer het thans doelbewust de weg van het protectionisme blijkt te hebben ge kozen? Deze maandagmorgen heeft een ontstel- Zaterdag heeft Prinses Beatrix een langdurig bezoek gebracht aan de ten toonstelling „Het Atoom" op Schiphol. Zij werd rondgeleid door dr. E. D. Kunst. Achter deze de secretaresse van de Prinses, mej. mr. Van Meurs en de voorzitter van „Het Atoom", mr. A. A. Land. DJAKARTA (ANP) De Indonesische communistische partij P.K.I., is, naar maandag in Djakarta is bekend gemaakt, thans de grootste partij op Java gewor den. Volgens de eerste voorlopige, en nog slechts gedeeltelijke uitslagen van de re gionale verkiezingen, welke zaterdag 10 augustus in West-Java werden gehou den, hebben de communisten de nationa listische P.N.I. in Bandung van de eerste plaats verdrongen. Na telling van de biljetten van 600 van de in totaal 700 stembureaus in Bandung bleek, dat de communisten daar 90.000 stemmen verkregen, of 28.000 meer dan bij de verkiezingen voor de grondwet gevende vergadering, welke twee jaar ge leden werden gehouden. De nationalisten zakten van 83.000 stemmen in 1955 tot 54.000 stemmen nu. De voornaamste islamietische en anti communistische partij Masjumi in grootte de derde partij in Bandung, maar sinds 1955 de grootste in de provincie West-Java handhaafde haar positie met 39.000 stemmen. De orthodox-islamie- tische Nahdatul Ulama bleef vierde met 17.000 stemmen. Politieke figuren van West-Java voor spelen maandag, dat de communisten in Bandung minstens 100.000 stemmen zullen hebben. Zij betwijfelden evenwel, of de communisten er in zullen slagen de Mas jumi voor de gehele provincie West-Ja va van de eerste plaats te verdringen, zelfs als de eerste berichten uit de regentschap pen Cheribon en Tjiamis er op mochten duiden, dat de communisten daar de lei ding zouden hebben. Intussen is van de zijde van de natio nalistische partij opnieuw aangedrongen op herstel van de samenwerking tussen Masjumi, Nahdatul Ulama en P.N.I. De secretaris-generaal van de P.N.I., Ida Ba- gus Manuaba, die een beroep van de P.N.I. daarvoor onder woorden bracht, zeide maandag, dat de communisten streven naar een dictatuur van het proletariaat. Manuaba verklaarde, dat de nationalis tische partij en de islamietische partijen moeten samenwerken in het belang van het behoud van de democratie in Indone sië. Volgens het nationalistische partij- orgaan „Suluh Indonesia" maakt men zich CAïRO (Reuter). - In Cairo is vandaag het proces begonnen tegen dertien perso nen, onder wie twee voormalige ministers en een ex-brigade-generaal, die beschul digd worden van een poging de Egyptische regering omver te werpen en president Naser te vermoorden. Ook worden zij er van beschuldigd dat zij de voormalige Egyptische president Naguib weer tot pre sident wilden benoemen en de naasting van het Suezkanaal ongedaan wilden maken. Zij zouden bekend hebben, dat zij een re gering wilden vormen, die zich volkomen met de Amerikaanse regering zou kunnen verstaan. Als zij schuldig worden bevonden, kun nen zij ter dood worden veroordeeld. De leider van het komplot is de voormalige brigade-generaal Ahmed Atef Nasser. De beide ex-ministers, die in staat van be schuldiging zijn gesteld, zijn Salah El Din en Abdoel Fattan Hassan. De twaalf be schuldigden die op de eerste zitting aan wezig waren, verklaarden onschuldig te zijn. De dertiende, Abdel Fattah Hassan, was wegens ziekte afwezig. in westerse diplomatieke kringen in Dja karta bezorgd over de jongste communis tische successen op Java vooral op de Amerikaanse ambassade. Voorts meldde het blad, dat de regering de weerslag van deze successen op de betrekkingen van Indonesië met de westerse landen aan dachtig bestudeert, met het oog op de po gingen der regering om buitenlandse hulp te krijgen voor de financiering van de wederopbouw. Blijkens de maandag bekend geworden uitslagen van de verkiezingen voor de provinciale raad van Midden-Java, kregen de communisten daarin 27 van de 75 ze tels, de nationalisten 21, de Nahdatul Ulama 16, en de Masjumi zes zetels. Zondagochtend is de 33-jarige mevr. J. M. de S.-O., een prostituee, dood in een aan de straatzijde gelegen kamer van haar woning aan de Oude Zijds Voorburgwal in Amsterdam aangetroffen. Volgens de politie is zij 'vermoedelijk door wurging om het leven gebracht. Van de dader ont breekt nog elk spoor. Het lichaam van de verslagene werd gevonden door haar echt genoot. Aangenomen wordt, dat de vrouw tussen vijf en acht uur in de ochtend is vermoord. De recherche van het bureau Warmoesstraat heeft het onderzoek in deze zaak. Het is de tweede keer in een jaar tijd dat een vrouw uit de zogenaamde „warme buurt" is gewurgd. De gerechtelijk deskundige van het mi nisterie van Justitie, dr. J. M. Zeldenrust, heeft het slachtoffer onderzocht. Zij had op haar blouse bloedsporen, die nu onder zocht zullen worden om de bloedgroep te bepalen. Het motief van de moord is voor de politie nog een raadsel. Zondagmorgen tegen zes uur heeft een der vrouwen, die een kamer in hetzelfde huis heeft, „ma gere Josje", zoals het slachtoffer op de burgwallen genoemd werd, nog zien wan delen. Uit diverse aanwijzingen leidt de re cherche af, dat aan de moord een worste ling vooraf is gegaan. De leden van een kastje in het kamertje van de verslagene waren doorzocht. Enkele pakjes sigaret ten worden volgens de echtgenoot van de vermoorde vermist. In de nacht van 30 op 31 december j.l. werd in een kamer iets verder op de O. Z. Achterburgwal in Amsterdam „Chinese Annie", eveneens een vrouw uit „het le ven", ook op een divan gewurgd aange troffen. Tot nu toe heeft de politie niet kunnen vaststellen wie haar vermoord heeft. Omdat „Magere Josje" onder soort gelijke omstandigheden om het leven is gebracht, sluit de recherche de mogelijk heid van enig verband tussen beide zaken niet uit. Zaterdag is op 76-jarige leeftijd de be kende Zweedse cartograaf, prof. dr. Leo Bagrow, in zijn kamer in een Haags hotel aan een hartverlamming overleden. De overledene werd in het voormalige St. Petersburg geboren en doceerde aldaar tot aan het uitbreken van de revolutie carto grafie aan de Hogere Marineschool. Na de revolutie week hij naar het buitenland uit en was onder andere enige tijd in Den Haag woonachtig. Jaren geleden reeds ves tigde hij zich in Zweden, van welk land hij de nationaliteit heeft aangenomen. Hij was redacteur van het internationale tijdschrift op het gebied van de cartografie „Imagio Mundi". Terugkerende van de tuinderij, waar zijn vader werkte, is het 6-jarig jongetje A. van der Ent uit Berkel en Rodenrijs bij het spelen op een tuindersschuit te water geraakt en verdronken. Bij de brug aan de Newtonstraat te 's-Gravenhage is de 8-jarige jongen K. J. Hoogweg uit de Van Swindenstraat in het Verversingkanaal verdronken. Hij was op het sluisje van de G.E.B. geklommen van de schuine kant af het water inge gleden. Een burger en een militair heb ben vergeefs gedoken. Even later werd de jongen door een agent met een dreg op gehaald. Pater Lambriex, privé-secretaris van mgr. Giobbe, de pauselijke internuntius, vierde zaterdag zijn 25-jarig priesterfeest. Ter gelegenheid daarvan werd een zeer druk bezochte ontvangst gehouden in de pauselijke internuntiatuur, tijdens welke de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns heeft meegedeeld, dat de Koningin Dom. Rob. Lambriex heeft wil len benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Minister Luns heeft ver volgens aan de Benedictijnse diplomaat de tot de orde behorende versierselen over handigd. lend bericht de bedrijvigheid van de her beginnende werkweek verstoord; een spoorwegongeluk van voor ons land ramp zalige proporties heeft in de buurt van Eindhoven het leven gekost aan een groot aantal treinreizigers; groot, omdat de veiligheid van onze spoorwegen dergelijke dodencijfers in het verleden zelden heeft gedoogd. Nadat in de afgelopen week een ont sporing bij Helmond betrekkelijk gunstig afliep, heeft deze botsing op de lijn Eind hovenBoxtel de volledige, fatale gevol gen gehad van een ongelukkige fout, die wellicht uit zuiver technisch bedrijf s- oogpunt bezien voorkomen had kunnen worden. Ook bij Helmond was een fout de oorzaak van het ongeval. Fout is menselijk werk, dat nu eenmaal bloot staat aan de onvolkomenheid van menselijke bereke ningen en menselijke attentie. Ongetwij feld zou het verkeerd zijn, te twijfelen aan de algemene veiligheidsgarantie die het reizen per spoor in ons land toch altijd nog siert. Doch wel is het zaak, dat nauw lettend acht gegeven wordt op de oor zaken, die aan dergelijke fouten ten grond slag kunnen liggen. Mocht een veiligheidsfactor bij de Spoor wegen door een of andere omstandigheid in het gedrang geraken, dan mag het rei zend publiek eisen dat die omstandigheid onvervaard wordt aangepakt en geëlimi neerd. Intussen wacht dat publiek in rouw om de doden met spanning op de uitslag van het onderzoek. (Van onze Parijse correspondent) DE FRANSE REGERING heeft zaterdagavond een aantal maatregelen afgekondigd, die - hoewel het woord zorgvuldig is vermeden - op een gedeeltelijke devaluatie van de Franse franc neerkomen. Het heet, dat de maatregelen dienen om het hoofd te bieden aan de dispariteit tussen de prijzen in Frankrijk eri die in het buitenland en dat zij het nadelig saldo van de Franse betalingsbalans zouden verminderen. De maatregelen zijn in hoofdzaak de volgende: de koers van de buitenlandse valuta is met 20 percent verhoogd: exporteurs ontvangen een toeslag van 20 percent op het bedrag van hun uitvoeren; importeurs moeten 20 percent van het factuurbedrag als een soort belasting aan de staat betalen. De maatregelen gelden ook voor Algerije, de overzeese departementen, de overzeese gebiedsdelen en voor Togo en Kameroen. De 20 percent, welke de exporteurs ont vangen, komt in de plaats van de steun, welke zij tot dusverre genoten in de vorm van een restitutie van bepaalde sociale en fiscale lasten. Om hen ertoe aan te sporen de deviezen zo snel mogelijk in Franse francs om te zetten, is bepaald dat zij de 20 percent zullen ontvangen op het ogen blik, dat zij de buitenlandse valuta aan hun banken te koop aanbieden. Het is uiteraard nog een open vraag, of de exporteurs nou zo gelukkig zullen zijn met de nieuwe regeling. Tot nu toe hadden zij de mogelijkheid om zelf te profiteren van de deviezen, welke hun uitvoeren hun opbrachten. Thans zal de controle - mede door het instellen van exporteurskaarten, waardoor zij in een ..oort staatsexporteurs- register worden ingeschreven strenger worden en het is zeer wel mogelijk, dat hun activiteiten daardoor zullen worden geremd. De importbelasting Ongeveer 40 percent van de Franse in voer, met name die van petroleum, van kolen en staalprodukten, van grondstoffen BERLIJN (Reuter/AFP) Kroesjtsjev, de leider van de communistische partij in de Sovjet-Unie, en Mikojan, eerste vice- premier, hebben zondag aan de rand van Berljjn Russische troepen geïnspecteerd, zo meldt de Oostduitse radio-omroep. Kroesjtsjev bezocht zondagochtend in de streek van Maagdenburg een grote staats boerderij en Mikojan bracht een bezoek aan het televisiecentrum van Oost-Berljjn. (UP) In Maagdenburg heeft Kroesj tsjev de Duitsers voorgehouden dat zjj moeten kiezen tussen het communisme en het militarisme. Hfj heeft voorts coördina tie bevolen van het Oostduitse industriële stelsel, met het oogmerk de levensstan daard op te voeren. Deze nieuwe richtlijn zal gelden voor alle Oosteuropese landen, want Kroesjtsjev is van mening dat het communisme aannemelijker wordt wan neer het volk boter op zijn boterham kan smeren. Kroesjtsjev heeft er in een vergadering van hoge Oostduitse partijfunctionarissen op aangedrongen de produktie te verhogen, zodat Oost-Duitsland een voorbeeld kan worden voor West-Duitsland en een toon beeld van de voordelen die het commu nisme biedt. Het communistische blok moet meer produceren dan het Westen. Het uiteindelijk doel van de coördinatie is een hogere produktie-per-hoofd dan in de westelijke landen. „Wij beschikken over alles wat hiervoor nodig is", aldus de Russische partijsecretaris. (DPA) Kroesjtsjev heeft te Leipzig op een bijeenkomst van de plaatselijke in telligentsia gezegd, dat zijn zoon in de laatste wereldoorlog om het leven is ge komen. Volgens Kroesjtsjev heeft ook Vice-premier Mikojan een zoon in de tweede wereldoorlog verloren. Dit bericht het Oostduitse partij-orgaan „Neues Deutschland". Kroesjtsjev zou voorts heb ben gezegd dat een bestendige vriendschap tussen het Russische en het Duitse volk de consequentie is, die men moet trekken uit de zware beproevingen die vele gezinnen in de Sovjet-Unie en Duitsland in de laat ste wereldoorlog hebben moeten onder gaan. Dat betekent volgens Kroesjtsjev dat er geen oorlog meer in Europa zal komen en het gevolg hiervan is dat er vrede in de hele wereld zal heersen, zo meldt „Neues Deutschland" volgens DPA. lier Adenauer verklaarde zaterdag op een verkiezingsvergadering in Celle, dat uit de redevoeringen van Kroesjtsjev en de Oostduitse premier, Grotewohl, gebleken is, dat de Sovjet-Unie niet in het minst van plan is Oost-Duitsland op te geven. Geen dienstplicht? (DPA) De plannen van de Oostduitse regering om in Oost-Duitsland de alge mene dienstplicht weer in te voeren, heb ben voorlopig schipbreuk geleden omdat een dergelijke maatregel niet past in de ontwapeningspolitiek van de Sovjet-Unie, zo meldt het Westberlijnse blad „Tag". De Russische ambassadeur in Oost-Ber- lijn zou opdracht gegeven hebben de cam pagne om vrijwilligers voor het Oostduitse leger te werven, op intensievere schaal dan tot nu toe te voeren. Volgens het blad, dat zich baseert op inlichtingen van een naar het westen gevluchte secretaris van een Saksisch commando, bestaat er sinds het begin van dit jaar een crisis in de rekru tering voor het Oostduitse volksleger. voor de textielindustrie en van zwavel, wordt van de 20 percent belasting uitge sloten. De regering heeft daarbij de bedoe ling gehad zoveel mogelijk een verhoging van het prijspeil in het binnenland tegen te gaan en een groot deel van de Franse verwerkende industrie niet al te zeer te be lemmeren in haar grondstoffenvoorziening. Verscheidene dagbladen hebben er van ochtend in hun eerste en nog zeer sum miere commentaren op de nieuwe maat regelen reeds op gewezen, dat niettegen staande de gemaakte uitzonderingen, toch een deel van de Franse produkten, die met buitenlandse grondstoffen worden vervaar digd, in prijs zullen stijgen en dat er ook rechtstreekse importgoederen zijn, die aan het grote publiek worden verkocht, waar van de prijsverhoging evenmin zal kunnen uitblijven. Men weet nog niet of de Franse consument nu vrijwillig zijn consumptie daarvan zal gaan beperken dan wel of hij een verhoging van zijn inkomen zal gaan vragen. Het laatste ligt voor de hand. Reeds hebben enige vakbonden van het spoorwegpersoneel, met name de commu nistische en de confessionele, hun „dag van protest" aangekondigd voor de 22ste augus tus. Ook de douanebeambten op de Franse vliegvelden leggen nog steeds bij toerbeurt het werk neer, om kracht bij te zetten aan hun eisen tot loonsverhoging. Zelfs het technisch personeel van enige grote Parijse schouwburgen heeft gestookt, ook al omdat zij een verhoging van hun inkomen wensen. Toeristenvoordeel De enigen, die onmiddellijk voordeel van de nieuwe maatregel hebben, zijn de toe risten. Voor zover zij hun buitenlandse valuta in Frankrijk zelf in francs willen omzetten, zullen zij niet meer genoodzaakt zijn dit op de zogenaamde parallelmarkt, de oogluikend toegestane zwarte markt, te doen. De meesten van hen waren echter reeds gewoon in hun eigen land francs te kopen, en de officiële noteringen daar weken de laatste dagen niet zoveel meer af van die, welke met ingang van vandaag in Frankrijk geldig zullen zijn. Men mag wel aannemen dat het vertrou wen van de kleine belegger in de franc niet door de nieuwe maatregelen zal worden aangemoedigd, en de goudprijzen zullen dus vandaag zeker wel weer hoger liggen, tenzij de Banque de France gaat verkopen; maar ook dat zal zij waarschijnlijk niet op grote schaal kunnen doen. Tenslotte is het rfóg hoöèst' Onzeker, of de regéfïng met de jongste maatregelen een werkelijke deva luatie van het betaalmiddel kan tegenhou den. Vaststaand is alleen dat zij thans geen andere keuze meer had. Hoewel het Inter nationaal Monetair Fonds in principe, met de nieuwe maatregelen akkoord is gegaan (het kon ook nauwelijks anders), zullen Frankrijks partners in de organisatie voor Europese Economische Samenwerking er waarschijnlijk minder begrip voor hebben. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat zij op hun beurt maatregelen zullen Opkomst conflict (Reuter) Volgens het Oostduitse pers bureau AJDN "tonden tienduizenden men sen langs de route toen Kroesjtsjev zater dag een bezoek aan Dessau bracht. (UP) Volgens „Neues Deutschland" worden er op het ogenblik in de Oost- berlijnse fabrieken vergaderingen gehou den, waarin de arbeiders zich „verplich ten" de massa-betoging morgen in Oost- Berlijn te bezoeken. Het gebrek aan opkomst van de zijde van de bevolking is het opvallendste verschijn sel tijdens het bezoek van de Russische de legatie. De arbeiders zullen in gesloten colonnes marcheren naar de „Marx- Engelsplatz", de voormalige Lustgarten aan het begin van „Unter den Linden". (UP) Mikojan, die de Russische rege ringsdelegatie leidt, bezocht zaterdag de grootste Oostduitse scheepswerf, te War- nemünde. Op een bijeenkomst te Rostock wekte hij de Westduitse arbeiders op bondskanselier Adenauer te verslaan in de verkiezingen van volgende maand. Mi kojan verklaarde dat de Russische pogin gen vriendschappelijke betrekkingen met West-Duitsland te vestigen, op verzet van de Westduitse regering gestuit zijn. Miko jan vergeleek Adenauer met Hitier, gelijk Kroesjtsjev donderdag in een redevoering te Oost-Berlijn gedaan heeft. Eerlijke propagandist Op een bijeenkomst in de Ernst-Thal- mann-fabriek te Maagdenburg verklaarde Kroesjtsjev dat hij in Oost-Duitsland pro paganda voert. Maar wat kan ik anders doen?" zo zei hij. „Ik ben een propagan dist van de arbeidersklasse. Adenauer mag toch niet verwachten dat ik propaganda voor het kapitalisme maak". Bondskanse- De ontbrekende schakel in de IJ-oever- verbinding, de brug bij Schellingwoude, is zondag geplaatst. Met behulp van zes drij vende bokken is zondag de boog, die 480 ton weegt en 89 meter lang is op zijn plaats gezet. Hoewel thans dus de verbindingen over het water van het Amsterdam-Rijnkanaal en het IJ (viaducten, boogbrug en bascule- brug) gereed zijn zal het nog enige tijd duren voor de gehele nieuwe vaste IJ- oeververbinding van Amsterdam-Oost naar Schellingwoude geopend kan worden, en wel omdat de toevoerwegen nog niet gereed zijn. De totale lengte van de stalen bruggen en viaducten in dit complex bedraagt 2.050 meter of twee maal de lengte van de Moerdijkbrug. In totaal zal de nieuwe IJ-oeververbin- ding samen met de aanloopwegen een leng te hebben van bijna zeven kilometer. De weg van Amsterdam naar Noordholland boven het IJ zal dan van Amsterdam-Oost leiden over een aanloopweg bij de Zee- burgerdijk over het Amsterdam-Rijnkanaal naar een zeshonderd meter lange weg dwars over het eiland Zeeburg. In het ver lengde daarvan bevindt zich dan de boog brug en daarna de basculebrug over het IJ, die uitmondt op de uitloopweg in Schel lingwoude. Kuur Een week lang heb ik het geprobeerd: te leven volgens de rubriekjes. U kent die artikeltjes wel, de Zonnebloemdokter schrijft over: Te Veel Eten, Te Veel Roken of Te Weinig Vitaminen, waarbij andere auteurs ons de voordelen schilderen van Ochtendgymnastiek en Vroeg Naar Bed Gaan. Goed, ik heb het dan geprobeerd, 's Maandags om zeven uur op en meteen de radio aan. De voor dit vroege uur eng- opgewekte stem van de gymleraar daverde in mijn nog nasoezende oren. Beverig en slaapdronken volgde ik de oefeningen. Na afloop begaf ik mij met een stevige hart klopping onder de koude douche. Hevig naar adem happend vervloekte ik het mo ment, waarop ik dit onzalige plan had opgevat. Maar ik dacht aan de rubriek: Vergroot Uw Wilskracht en zette dapper door. Het tandenpoetsen was niet ongewoon, maar wel werd het een probleem hoe ik de natte tandenborstel en de tube tand pasta moest meenemen. De tandarts van de Zonnebloem zegt immers: „Na elke maaltijd het gebit grondig reinigen" en je kunt toch bezwaarlijk een paar keer per dag naar huis hollen om deze eenvoudige plechtigheid te verrichten. Vervolgens zei één enkele blik op de weegschaal mij: „Thee zonder suiker en yoghurt in plaats van toast met boter". Nadat ik met vertrokken mond de laat ste zure happen had doorgeslikt, greep ik naar mijn eerste sigaret. „Longkanker, kransslagaderen, verhoogde bloeddruk!" klonk het uit de rubriekjes en ik legde het pakje op het dressoir. Ik nam nu drie ver schillende vitaminetabletten en een bier- gistpil. In een droefgeestige stemming ver liet ik mijn woning en begaf mij lopend naar mijn werk. Mijn volgepakte actetas werd elke minuut zwaarder. Daar staat niets van in de rubriekjes. Uitgeput be reikte ik mijn kantoor. De ochtendkoffie weigerde ik, want ik dacht aan mijn hart en aan de weegschaal. De pittige geur van Engelse sigaretten drong mijn kamer bin nen. Om twaalf uur gebruikte ik twee dunge- smeerde boterhammetjes met kaas en een glas karnemelk zonder suiker. Toen ik mijn tanden wilde poetsen, bleek de tube in mijn binnenzak te zijn leeggelopen. Ik belde naar huis om een schoon colbert en ging intussen mijn kalende schedel mas seren. Ik hield dit, volgens de voorschrif ten, gedurende tien minuten vol, waarna ik mijn armen nauwelijks meer naar be neden kon krijgen. Toen dit uiteindelijk gelukt was, opende ik het raam en deed de aanbevolen ademhalingsoefeningen. In tussen arriveerde de jongste bediende met een nieuwe tube tandpasta, zodat ik de schadelijke etensresten kon verwijderen. Om vijf uur kocht ik een bos bloemen voor mijn vrouw (rubriek: Bent U Een Goede Echtgenoot) en ging te voet naar huis. Thuis gekomen hingen de bloemen slap. Ik transpireerde hevig. Het avond eten bestond, op mijn verzoek, uitsluitend uit rauwkost, maar mijn vrouw nuttigde een opgewarmd, doch heerlijk geurend schotelje van de vorige dag. Na de maal tijd bemerkte ik, dat ik de tube tandpasta op kantoor had laten liggen en vroeg een nieuwe aan mijn vrouw teneinde de ge vreesde tandcaries te voorkomen. Een in vitatie voor een gezellig avondje bij goede vrienden belde ik af omdat ik „Vroeg Naar Bed" wilde gaan. Van acht tot tien keek ik naar de tele visie. De thee zonder suiker paste daar goed bij. Om tien uur begaf ik mij naar bed, nadat ik eerst nog even de tanden had gepoetst. Door de wijdgeopende ramen drong (rubriek „Gezond Slapen") een kille mist de kamer binnen. Terwijl mijn vrouw een hete kruik in haar bed legde, zette ik rillend de wekker op zeven uur. Een week heb ik dit volgehouden. Daar na zei de haastig-ontboden arts. „U bent ernstig verzwakt en totaal overwerkt. U moet dringend met vakantie, lekker eten en 's avonds gezellig uit Ik heb hem maar niets verteld van die rubriekjes. Am. de Vita ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5