Cricketers van Haarlem verloren met drie wickets van Hermes DVS Sport in het kort HCC I kampioen van Nederland na overwinning op VRA Voetbalscheidsrechters willen deel van opbrengst KNVB-toto Voetbaltoernooi om de Zilveren Bal blijft toch doorgaan HVV zal organisatie verzorgen MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 7 Jemgdteam Rood en Wit won in Engeland Holland Week II ging niet door Brit Jacobs Nederlands golfkampioen Uitgeweken Hongaarse sportlieden richten federatie op Bod Wielerwedstrijden om „Grote Tunnelprijs" Nederlandse atleten starten in Gent Nederlands jeugdzevental verloor van Duitsland Cawthorn was in Noordwijk de sterkste tennisleraar EDO speelde tegen ZFC verloor kansloos C. van Steyn winnaar van vierde zomerrit Baronesse Wenthworth overleden Crepello geblesseerd en Voetballers speelden weer vriendschanpeliike matches Finale Uman-beker Het voetbalprogramma in de eredivisie Dertien 7oetballers voor de centrale training Weer eens een voetbal schandaal in Italië ,y~> Haarlem heeft de wedstrijd tegen Hermes met 5 runs en 3 wickets verloren. Een vrij ongelukkig resultaat voor de dapper vechtende Haarlemmers, die wanneer zy iets meer geluk hadden gehad, een overwinning hadden kunneh behalen. Hermes won de toss en verkoos te fielden. Voor Haarlem openden Honnebier en Van Dok. Op 18 kwam de scheiding toen Van Dok na slechts 1 run gescoord te hebben werd uitge- vangen. Ook Van Alphen en W. Peschar waren spoedig verdwenen. Doch Honnebier en Paul Maas hadden er goed het oog in. Honnebier verdween op 47 na 34 goede runs gescoord te hebben. Max Maas, die weer goed batten liet zien, verhoogde met zyn broer de score tot 107. Beide scoorden eveneens 34 runs. Hub. Boeree, gesteund door Voogd, voegde nog 19 runs aan het totaal toe. Het eindtotaal van Haarlem was 155, hetgeen niet onbevredigend was omdat de Haarlem-pitch weer zeer levendig was en het fielden en bowlen van Hermes zeer behoorlijk. Vermelding verdiende het zeer goede fielden van Melief. De bowlingcijfers van Hermes waren: Tettelaar 2-57, Van Meurs 5-43, en Melief 3-9. Hermes opende met Stolk en Bailey die beiden spoedig verdwenen waren voor res pectievelijk 6 en 10 runs. Hub. Boeree deed een prachtige vang in de slips, waardoor Bailey kon vertrekken. Bij een stand van S voor 28 leek de toestand voor Haarlem zeer gunstig doch Van der Sloot en Tette laar dachten er anders over en verhoogden het totaal tot 130. Dit had anders kunnen zijn, wanneer Van der Sloot niet eenvoudig was gemist en Tettelaar niet het geluk aan zijn kant had gehad. De laatste plaatste wel zeer gelukkig en werd op eenvoudige wijze door Thoden van Velzen gemist, welke echter recht tegen de laagstaande zon in moest kijken en daardoor de bal uit het gezicht verloor. Toen Tettelaar 76 runs had (5x6 en 5x4) werd hij schitterend door Thoden van Velzen aan de boundary uit- gevangen, die zich hiermede revancheerde. Van 4-130 werd het 6-139 en nog was alle hoop niet verloren daar de staart van Her mes zeer lang bleek. A. van der Ende maakte echter aan deze hoop een einde door met een ferme zes de winning hit te slëan. De gebroeders Maas namen de wickets, Max 5-54 en Paul 2-57. Het zeven de wicket sneuvelde door een snelle ingooi van Van Alphen. Overige uitslagen VRAHCC I. Door de W£d§frijd VRA HCC I, voor <ie eerste'klasse A, te win nen, heeft HCC I, kampioen van Nederland 1956, zijn titel geprolongeerd. HCC won met 7 wickets. VRA scoorde 79 runs, tegen HCC I 81 voor 3. VRA: Fischer 13, Glerum 17, Kummer 21, Bakker 3 voor 28, squires 3 voor 19, Vriens bowlde een hattrick met 3 voor lü en De Villeneuve 1 voor 12. HCC I Quick (N): De Vries 17, Honig 21, Haa- gen 19 en H. Burki 24. Ohm 4 voor 47, Van de Broek 3 voor 3D en Schoonenveldt 2 voor 20. ACC II Janssen 13, Bosch 45 not out, Ohm 28. C. Burki 1 voor 35, H. Burki 2 voor 33 en Haagen 2 voor 33. ExcelsiorP.W. Gewonnen door P.W. met 21 runs. Excelsior scoorde 77 runs, P.W. 98. P.W.: Dekker 16, Vondeling 16, Van Riemsdijk 10, Jordaan 21. Dries 3 voor 34, A. Oosterholt 1 voor 9, Bruning 1 voor 17, J. Oosterholt 4 voor 29. Excelsior: G. Oosterhout 21, Dries 29, Bierhuizen 19 Leefting 7 voor 40, Schef- fer 3 voor 37. Quick (H.G.)V.V.V. Gewonnen door Quick (HG) met 1 wicket.. WV scoorde 126 runs (all out) tegen Quick 127 voor 9. WV: Slagter 18, Alders 56, De Roos 21. Bosman 3 voor 43, Marseille 5 voor 48, Rambaldo 1 voor 19, Rijnders 1 voor 9. Quick (HG): Endlich 34, Van Herwaar den 26, Duran 22 (not out). Griebling 4 voor 55, Alders 4 voor 31. Lager crick el In de tweede klasse A was het voor Rood en Wit II, dat zelf niet speelde, een goede dag, aangezien HCC III verloor van VOC, HCC III was all out voor 109 runs, waar na VCC 100 runs coorde voor het verlies van zes wickets. SCHC een andere con current van Rood en Wit won van CCG HCC I won zondag van VRA en werd daardoor kampioen van Nederland. In deze wedstrijd bowlde de Hagenaar E. Vriens een hattrick. Op de foto ziet men die hattrick in wording. S. Mulder staat aan bat en zal de bal in de slips spelen, waar Gallois de bal zal vangen. Opmerkelijk is de concentratie van een zevental fielders rond het wicket. met drie wickets. CCG was all out voor 83 runs, SCHC scoorde 84 runs voor het ver lies van zeven wickets. In de tweede klasse E won Rood en Wit III gemakkelijk van Haarlem II. Haarlem II scoorde 137 runs, waarna de Haarlem mers dit totaal passeerden voor het verlies van drie wickets. In dezelfde afdeling speelde CVHW te gen BMHC. CVHW: 155/6 (gesl.), F. Vo gelsang 11, H. Lokman 43, Th. Kuenen 30, D. de Vos 30 n.o., Raab van Canstein 3 26, Elias 153, Koningsveld 237. BMHC: 65 (all out), G. Koningsveld 18, A Holscher 14 (2x6), A .C. Raab van Can stein 15 n.o., Lokman 635, De Vos 312. HCB De uitslagen van de zaterdag voor de cricketcompetitie van de HCB gespeelde wedstrijden zijn: Rood en Wit CHaarlem 3, gewonnen door Rood en Wit met 109 runs en 2 wickets. Rood en Wit: 155/8 gesloten), R. Jessurun 100 n.o., A. van de Bos 14, J. Fortgens 417, N. Schenk 214. Haarlem: 46, G. Ledeboer 13, G. Strik 15, R. Jessurun 28, E. van Schouwenburg 212, J. Pot 41, C. van Schbuwburg 222. BMHC 2—Rood en Wit D, gewonnen door BMHC met 67 runs. Rood en Wit: 39, G. van Marcelis Hartsinck 21, P. Doel wijt 115, Ph. Schouw 115, P. Roodhart 55, N. Allan 1—0. BMHC: 106, Ph. Schouw 16, N. Allan 19, E. Brongersma 16, P. Doelwijt 14, P. Rood hart 29, H. van Son 122, G. van Marcelis Hartsinck 2—40, H. Thom 432, Q. de Wijn 16. Haarlem 5Rood en Wit B, gewonnen door Haarlem met 21 runs en 5 wickets, Rood en Wit: 62, M. Strumphler 10, E. Diets 12, M. Visser 4—17, P. Wilms Floet 2—8, J. Meyer 3—12. Haarlem: 83/5 (gesloten), J. Meyer 37 n.o., M. Visser 14, C. van Alphen 27 (reti red), P. van Baaren 228, D. Rigbers 1—0, M. Strumphler 11. Zondag werd in Utrecht de jaarlijkse algemene vergadering van de Centrale or- Heimel 30 not out en de Vil- organisatie van voetbal-scheidsrechters (C.O.V.S.) gehouden. Voorzitter J. J. van der Kaa sprak er in zijn openingswoord zijn vreugde over uit, dat in het afgelopen jaar een devinitieve overeenkomst tussen de K.N.V.B. en de C.O.V.S. was bereikt. Hij betreurde het echter, dat de overeenkomst uitsluitend tot de K.N.V.B. beperkt was gebleven en dat vele afdelingen er zich nog niet door gebonden achten. Tussen hen en de C.O.V.S. is er dan ook nog weinig samenwerking, aldus de heer Van der Kaa. "leneuve 27. Fischer 1 voor 9 en Van Raayen 2 voor 28. HCC IIHBS. Geëindigd in een draw. HCC II sloot op 189 voor 8, HBS scoorde 148 runs voor het verlies van 4 wickets. HCC II: Van Arkel 94, Van Manen 37, Flanten 15, Van den Bosch 10. Hoekstra 4 voor 90, Rishworth 3 voor 55. HBS: Van Dijk 26, Bruynesteyn 19, Van Katwijk 24 not out, Risworth 60 not out. Van Staay 3 voor 37, Van den Bosch 1 voor 36. Eerste klasse B Sparta-Kam pong. Gewonnen door Sparta met 9 wickets. Kampong scoorde 95 runs all out, Sparta 98 voor 1. Kampong: Van Esveld 30, De Bruyn 10, Boogaerdt 15. De Bruyn 1 voor 3, Ruiter - man 2 voor 13, Borrani 3 voor 19, J. van der Linden 3 voor 25. Sparta: Meeken 16, H. A. van der Lin den 27 n.o., A. H. van der Linden 46 n.o. Hardebol 1 voor 25, Wagenvoort 0 voor 25, Van Minnen 0 voor 11, Rietveld 0 voor 13, Hellemans 0 voor 9. ACC IIQuick (N.) Gewonnen door ACC II met 5 wickets. ACC II scoorde 114 voor het verlies van 5 wickets en Quick (N) scoorde 112 runs. Het Rood en Wit jeugd-touringteam, dat op het ogenblik in Engeland verblijft, be gon haar reeks van vier wedstrijden met een duidelijke overwinning op Wirksworth: 196-6 tegen 73. Rood en Wit, dat na de gewonnen toss eerst batte, speelde het harde en zuivere bowlen van Wirksworth, mede door de practice van de vorige avond, met groot vertrouwen. Ondanks het feit dat Van Buchem (5) bij een stand van 9 runs moest vertrekken, batten Onstein en Wijkhuizen rustig door. Tot op 45 het tweede wicket viel. Daarna kwam zonder dat het bowlen verdere moeilijkheden opleverde de hon derd op. Nadat Onstein voor een uitstekende 54 was verdwenen, zetten Moolenaar en C. J. de Ruig de zaken op dezelfde voet voort; pas op 186 werden zij gescheiden toen Moolenaar, na 52 enigszins gelukkige runs te hebben gescoord, fraai gecleand werd. Na een mislukte poging om de 200 op te brengen werd op 196-6 gesloten. Hierna was de beurt aan Wirksworth om in 2 uur 15 minuten dit totaal te be reiken. Het bleek echter spoedig dat wei nig tegenstand te verwachten was. Resul taat: Wirksworth 73 all out. Vooral het goede bowlen van H. Wijkhuizen en Th. Venker was hier de oorzaak van. De wedstrijden voor de Holland Week II konden zaterdag en zondag op de Zui derzee geen doorgang vinden met het oog op de ongunstige weersomstandigheden. De C.O.V.S. zou, zo zei de voorzitter, graag iets ontvangen uit de inkomsten van de K.N.V.B.-toto. De heer D. Nijs, bestuurs lid van de K.N.V.B., deed de toezegging deze punten in het bondsbestuur te zullen be spreken en hy deelde mede, dat de sectie amateurvoetbal reeds in principe had beslo ten, dat een bepaald winstgedeelte van de K.N.V.B.-toto aan de C.O.V.S. moest wor den afgedragen. De Brit Jacobs van Sandy Lodge heeft het open internationale golfkampioenschap van Nederland gewonnen. In de laatste ronde, waarin hij tegen de Belg Van Donck speelde, noteerde hij 67 slagen, een nieuw baanrecord. Het eindklassement luidde: 1. Jacobs (Gr-B.) 284 (73-73-71-67); 2. Van Donck (België) 287 (72-73-72-70); 3. De Wit (Ned.) 292 (75-72-76-69); 4. Casera (Italië) 293 (76- 71-73-73);' 5 Pennington (Hilversumse Golf Club) 295 75-71-75-74). De best geplaatste amateur was Olland uit Hattum met een totaalscore van 313, gevolgd door de bekende Deense amateur Thygesen met 319. Topprestaties in dit kampioenschap waren de 67 van Jacobs in de vierde ronde, Cramer's 69 in de eer ste ronde en De Wit's 69 in de vierde ronde. De Hongaarse sportlieden, die na de novemberrevolutie zijn uitgeweken, hebben een „wereldfederatie van Hongaarse sport lieden in ballingschap" gesticht. Dit werd zaterdag in Wenen bekend gemaakt. De federatie stelt zich tot doel alle uitgewe ken sportlieden te registreren, contacten tussen deze Hongaren te leggen en teams bestaande uit Hongaren die uitgeweken zijn samen te stellen. Van het voorlopige bestuur maken on der meer deel uit de gewezen aanvoerder van het Hongaarse elftal Ferenc Puskas, de international Sandor Kocsis en de we reldrecordhouder 3000 meter steeple chase Dandor Rozsnyoi. OOOOOODOOOOOOCOOCXXXXXX)COOCOOCXDOOOOOOOOOOOOOCX)OOOOCOOOOO De volgende nationale scheidsrechtersdag werd vastgesteld op 6 juli 1958. De „Broekersbeker", die jaarlijks wordt toegewezen voor grote verdiensten ten aan zien van de C.O.V.S., werd uitgereikt aan een vertegenwoordiger van de scheidsrech- tersvereniging district Utrecht. Wegens drukke werkzaamheden stelden voorzitter J. J. van der Kaa, secretaris J. Barendregt, penningmeester A. C. Cattel en het hoofdbestuurslid G. H. Wesseler hun funsties ter beschikking. Het hoofdbestuur is nu alsvo.lgt samengesteld: voorzitter: Th. Hogenboom (Amsterdam), secretaris: H. Wallenburg (Den Haag), penningmeester: W. J. V. Peters (Beilen), leden: mr. G. W. Kernkamp, J. Barendregt, E. M. W. Gie- lens, C. Nijhui^j J. van Hees, A. van Leeu wen, H. Mos, G. Eeden, KI. Schipper en J. Severiens, De eerste vijf heren vormen het dagelijks bestuur. Voor hun grote verdiensten voor de C.O.V.S. werden de afgetreden bestuurs leden J. van der Kaa en A. C. Cattel onder scheiden met de gouden speld van de C.O.V.S. In het programma van de festiviteiten rond de opening van de Velsertunnel wor den op zondag 29 september door de ren nersclub „Kennemerland" in het sport park „Adrichem" wielerwedstrijden ge houden om de „Grote tunnelprijs". Vermoedelijk worden deze wedstrijden verreden tussen renners van „Kennemer land" en „De Kampioen" uit Haarlem. Als de onderhandelingen hierover naar wens verlopen, dan zullen naast de plaat selijke favorieten ook de Tour de France renner Gerrit Voorting en zijn broer Adrie, de nationale wegkampioen Piet Steenvoorden, Arend van 't Hof, Tonny Peters, Piet Peters, Toon Rutte, Cees v. d. Aar, Coen Visser, Hein Koger etc. in het sportpark aan de start verschijnen. Nederlandse, Franse en Belgische atleten starten op de internationale wedstrijden, die op 15 augustus in Gent (België) wor den gehouden. Bij de heren zijn de Nederlanders, Splunter (100 en 200), Ruyters (400), Koudijs (800), Delnoyer (1500), Neder- hand (200 horden), Rebel (discus en ko gel) en Nummerdor (hoogspringen) inge schreven. J. Bekker bij de dames komt op de 200 meter uit. Een aantal Nederlandse dames en he ren atleten starten zondag 18 augustus in Edinburg (Schotland), waar de High- land Games zullen worden gehouden. De dames zijn: Willy Cysouw op de 80 meter horden en het vèrspringen, Hannie Bloemhof op de 110 en 220 yards en Nel Zwier op het hoogspringen. De Nederland se heren Roovers en Kunen starten op de twee mijl. Delnoye (1 mijl), Heida (880 yards), Nederhand (120 yards horden) en Pommee (hoogspringen). „Groot slem klaveren", bood dr. Phil- lip Ketchen uit Palo Alto, in de Ameri- j kaanse staat California tijdens een spel bridge in een plaatselijke club. „Dub- bel", zei de tegenpartij en „herdubbel" was het antwoord van dr. Ketchum, die vervolgens zijn kaarten - alle dertien j klaveren - op tafel legde. Dr. Ketchum j en zijn medespeler verwierven hiermede 1.760 punten. De kans bij bridge dertien kaarten van één kleur in handen te krijgen is een op een miljard. OOOOOOOOOCX)OOOOOOOCOOOOOOOO(X)OOOOOOOOOOOOOOC<XXXj<yDOOOOO De eerste wedstrijd tussen de jeugd- waterpoloploegen van Duitsland en Neder land, in Landshut tydens de Duitse zwem- kampioenschappen gespeeld, is geëindigd in een 54 overwinning voor de Duitsers. By de rust leidden zij met 21. De ploegen kwamen, voor ruim 5000 toeschouwers, tot een snelle wedstrijd. Hoewel de Nederlan ders zeker even snel waren als de Duitsers, werd het een verdiende zege voor de gast heren, die een zeer straffe dekking door voerden. De Nederlandse aanvallen liepen veelal vast op de hechte Duitse verdediging. De Nederlanders bouwden de aanval uit de verdediging op en het was steeds weer de DZV-er Aalbers die moest trachten met zijn harde schoten de Duitse doelman te passeren. Hoewel Aalbers herhaaldelijk gevaarlijke schoten afvuurde, en zelfs twee maal scoorde, kon deze tactiek de wedstrijd niet in het voordeel van de Ne derlanders beslissen. De doelpunten van het Nederlandse jeugdzevental kwamen "erder van de ZIAN-speler Ran en De Boer (Robben). Voor Duitsland scoorden Von Wahl (2 x), Paket, Prasch en Ott. In het bijzonder Van der Klashorst, die als schakelspeler voortreffelijk werk leverde, doelman Hermsen (Robben) en de gevaarlijke Aalbers speelden een goede wedstrijd. De Duitse jeugdploeg heeft ook de tweede wedstrijd tegen het jeugdteam van Nederland in Landshut verdiend gewon nen. De eindstand was 3—2, nadat de rust met 11 was ingegaan. Een fraaie wedstrijd is het niet geweest. Er werd hard gespeeld, hetgeen de com binaties niet ten goede kwam. Wat betrof de balbehandeling blonken de Nederlan ders uit, doch de aanval miste de nodige kracht. De score werd geopend door Ran van ZIAN (Den Haag), daarna maakte de Duit ser Wahl gelijk. De doelpuntenmakers wa ren verder: Boeken (Duitsland), uit een vier meterworp (21), Wahl (3—1) en De Boer van de Robben (Hilversum) 32. De beste spelers aan Nederlandse zijde waren De Boer, Hermsen en Ran, terwijl doelman Frütel en Wahl uitblonken in het Duitse team. In Noordwijk is zaterdag het toernooi om de internationale kampioenschappen van Nederland voor „tennisleraren voort gezet met het spelen van de halve eind strijden. Onze landgenoot Joop de Mos werd na een langdurige stryd deze duurde 2V2 uur in het enkelspel uitge schakeld door de Australiër Molloy. De cijfers waren 62, 26, 86, 75. Cawthorn (Australië) versloeg de Frans man Imetti met 62, 62, 6—3, in het dubbelspel zegevierden Cawthorn en Joop de Mos over het Nederlandse paar H. De Zilveren Voetbal Commissie, die on langs heeft besloten haar werkzaamheden te staken, deelt thans mede, dat zü haar medewerking heeft verleend aan een her vorming van de commissie, waardoor het wellicht mogeljjk zal zyn steun te verlenen aan het amateurvoetbal door het organi seren van een toernooi. Bij de door de commissie gevoerde be sprekingen, waartoe het initiatief werd ge nomen door H.V.V., is van de gedachte uit gegaan, dat een jaarlijks te houden toer nooi voor amateur-verenigingen in Den Haag kans van slagen heeft. Het toernooi zou eenvoudiger en beperkter van opzet moeten zijn dan voorheen en het zou op Cawthorn HemmesMulder met 62, 62, 75, terwijl Mulloy en Bradley (Australië- Groot-Brittannië) met 63, 64, 46 en 63 van de Fransen Imetti en Contet wonnen. De finale enkelspel heeft zondag twee Australiërs tegenover elkaar gebracht. Het waren de ex-trainer van de Neder landse tennisploeg, Cawthorn en zijn landgenoot Mulloy. Eerstgenoemde won met 60, 63, 60. In de eindstrijd van het dubbelspel kwamen Cawthorn en de Nederlander Joop de Mos tegen Mulloy en de Engels man Bradley uit. Cawthorn en Joop de Mos zegevierden met 86, 97, 61. De vierde rit van de tweede zomer competitie, welke de Haarlemse wieler club „De Kampioen" zondag liet verrijden, is bij de A- en B-klassers gewonnen door Cees van Steyn. De uitslag luidde: 1. C. van Steyn, 2. W. v. d. Aar, 3. De Jong. C-klasse: 1. Uttien, 2. Jansen, 3. Blom- maerts, 4. Sminia, 5. Hendriks, 6. L. Wal ters, 7. Zorge, 8. H. Peters. Barones Wentworth, die als een van de grootste paardenfokkers ter wereld werd beschouwd, is vrijdag in een ziekenhuis overleden. Zij was 84. Zij was dochter van de beroemde reiziger en dichter William Scawen Blunt en achter-kleindochter van de dichter Lord Byron. Barones Went worth is ook bekend geweest als tennis speelster. Het 3-jarig paard Crepello, winnaar v:m de 2000 guineas en de Epsom Derhy is geblesseerd en zal niet uitkomen in de Sf Leger, zo heeft trainer Noel Murless mede gedeeld. Crepello was de grote favorie' voor de St. Leger. EDO heeft in Zaandam een oefenwed strijd tegen ZFC gespeeld waaruit de Haar lemmers hebben kunnen leren dat ze in de competitie heel wat beter zullen moeten voetballen om een rol van betekenis te gaan spelen. De Haarlemmers verloren met vier-één, nadat de rust was ingegaan met een twee-nul achterstand. In de wedstrijd, die pas tien minuten over drie begon doordat een speler van EDO de koffer, met voetbalkleren had vergeten heeft ZFC een groot overwicht gedemon streerd. EDO, dat met de aanwinsten Van Dijk en Belfroid in het veld was versche nen, slaagde er alleen een kwartier na het begin van de tweede helft in om door mid del Van Duivenvoorden te scoren. Wel pro beerde EDO het met verre afstandschoten, maar daar had de defensie van ZFC weinig moeite mee en de zege van ZFC kwam dan ook geen enkel ogeblik in gevaar. Zaterdag werd in Berlijn een wedstrijd gespeeld tussen Spandauer SV en Ensche- desche Boys. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel, 2-2. De ruststand was 1-1. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen de ere-tlivisieclubs Alkmaar en Am sterdam werd door Alkmaar met 3-0 ge wonnen. Bij de rust was de stand 0-0. De Utrechtse ere-divisie-club Elinkwijk heeft zaterdag voor 2500 toeschouwers de Westduitse vereniging Darmstadt met 2-1 verslagen. De ruststand was 0-0. Voor Elinkwijk scoorden De Jongh en Mees, voor de Duitse club Tinkent. Een voetbalwedstrijd tussen de Almelose tweede divisieclub Heracles en de West duitse vereniging Raventourg is geëindigd in een 6-2 zege voor de Nederlanders. De ruststand was 4-1. Voor Heracles scoorden: Schuman (4 x), Vrielink en de nieuwe aan winst Steve Moktme, voor de Duitsers, Wal- ■cher en Oostermafër. Ongeveer 6000 toe schouwers woonden de wedstrijd bij. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen de ere-divisieclub Enschedé en het team uit de Engelse eerste divisie, Man chester City is door Manchester City met 4-1 gewonnen. Bij de rust was de stand 2-1 in het voordeel van de Engelsen. Er waren 20.000 toeschouwers. Be Quick, versterkt met Wilkes en Van Melis, heeft zondag in Groningen een 54 overwinning behaald op landskampioen Ajax. Bij de rust hadden de Groningers reeds een 42 voorsprong. Enschedese Boys speelde in Berlijn gelijk tegen Vik- toria '89, de 11 eindstand was reeds bij de rust bereikt. Zaterdag speelde Enschedese Boys even eens gelijk tegen Spandauer S. V. De eind stand was 22 (rust 11). Zaterdagavond werd op het DCO-terrein de finale gespeeld om de „Umans-beker. Het werd een felle strijd waarbij „Bloe- mendaal" het technisch betere RCH niets toegaf. De rust was 0-0. Na de rust wist Bloemendaal de leiding te nemen, doch vlak daarna scoorde RCH de gelijkmaker. Hierna ontspon zich een felle strijd om het winnende doelpunt, doch het was en bleef 1-1. De finale wordt thans woensdagavond 14 augustus overgespeeld op het DCO-ter rein aan de Schalkwijkerweg, aanvang kwart voor zeven. In het competitieprogramma van de ere divisie van de K.N.V.B. komen enkele combinaties van wedstrijden voor. die mo gelijk niet geheel duidelijk zijn. In enkele gevallen zijn namelijk op dezelfde datum thuiswedstrijden geprojecteerd voor ver enigingen, die hetzelfde terrein bespelen. Voor Blauw Wit en Amsterdam bijvoor beeld staan in het overzicht op 3 november thuiswedstrijden vermeld tegen resp. Rapid en Elinkwijk. Deze samenstelling van het programma is het gevolg van een besluit van het be stuur van de sectie betaald voetbal. Indien Blauw Wit en Amsterdam afwisselend thuis en uit zouden spelen, zou Ajax de derde ere-divisieclub in de hoofdstad voortdurend gedupeerd worden. Dit heeft men willen voorkomen. Daarom zijn de wedstrijden dusdanig ingedeeld, dat Ajax, Amsterdam en Blauw Wit elk dit seizoen tenminste vijf keer zonder concurrentie zijn. Amsterdam en Blauw Wit moeten on derling een oplossing vinden voor de vijf wedstrijden, die gelijktijdig in het Olym pisch Stadion zouden moeten worden ge speeld, bijvoorbeeld door een der wedstrij den op een ander veld te laten spelen, het geen in dit speciale geval door het sectie- bestuur is toegestaan. De clubs hebben bo vendien toestemming om in beperkte mate van het programma af te wijken. Blauw Wit geniet dit seizoen drie keer de priori teit t.a.v. het Olympisch Stadion; Amster dam twee keer. In Tilburg is een soortgelijke situatie: Willem II en NOAD spelen beide in het Tilburgs sportpark. Teneinde Longa niet ;e duperen is bepaald, dat beide vereni gingen dit seizoen elk twee keer een op lossing voor een geprojecteerde thuiswed strijd moeten vinden. twee zondagen, zo kort mogelijk vóór de opening van de competietie voor amateurs moeten worden gehouden. Evenwel zal het door de nu reeds zover gevorderde zomer dit najaar slechts mogelijk zijn op één zon dag te spelen. De nieuwe commissie besloot de oud voorzitter van de Z.V.C., de heer J. M. (Bok) de Korver, het ere-voorzittersschap aan te bieden. Het eerste toernooi in de gewijzigde vorm zal op zondag 8 september op het terrein van H.V.V. worden gespeeld. In verband met de korte tijd van voorbereiding werden alleen Haagse verenigingen uitgenodigd. Het zijn: HBS, HVV, Quick en VUC. Als voorbereiding voor de voetbalwed strijd tegen Luxemburg, die op 11 septem ber in Rotterdam wordt gespeeld, zijn der tien spelers voor de centrale training te Den Bosch aangewezen. Het zijn: Pieters Graafland (Ajax), De Munck (DOS), Kuys (NAC), Wiersma (PSV), Walhout (NOAD), Van der Hart (Fortuna), Notermans (For- tuna), Klaassens (WV), Van der Kuil (Ajax), Wilkes (WV), Van Melis (Rapid), Rijvers (Feyenoord), en Carlier (Fortuna). De Italiaanse Voetbalbond heeft stappen genomen in een voetbalschandaal. De bond is tot de conclusie gekomen dat omkoperij heeft plaats gehad in een competitiewed strijd waarin Padova op 12 juni 1956 met 30 won van Legnano. Een speler van Legnano. drie van Padova, drie officials van Padova en de club Padova zelf zullen op het matje moeten komen. De late inmenging van de bond vloeit voort uit een klacht van Trieste, welke club aan het eind van de vorige competitie degradeerde van de A- naar de B-divisie. Als Padova schuldig wordt bevonden, zal deze club misschien met degradatie be straft worden en de degradatie van Trieste ongedaan worden gemaakt. Ónder een ander schandaal in de Itali aanse voetbalwereld werd vorige maand een officiële streep gezet, toen de bond be paalde dat de club Atalanta niets verweten kan worden inzake haar wedstrijd van 28 april tegen Udinese. De bond bepaalde dat er geen bewijs is dat Atalanta wist van een vergeefse poging van een ex-speler een speler van Udinese om te kopen. UITNODIGING VOOR JOHANSSON De Europese kampioen zwaargewicht, de Zweed Ingemar Johansson heeft van een Amerikaans concern een aanbieding ge kregen voor een titelstrijd tegen de we reldkampioen Floyd Patterson. TENNISTOERNOOI IN HAMBURG Tijdens de kwartfinales heren enkelspel van een internationaal tennistoernooi, dat in Hamburg wordt gespeeld, is de Zweedse Davis Cup-speler Davidson door de Frans man Darmon verslagen met 6-2, 5-7, 6-2, 4-6, 6-4. TENNISTOERNOOI IN HAMBURG. De Britse speelsters Angela Mortimer en Pat Ward hebben de halve eindstrijd dames dubbelspel van een internationaal tennis toernooi, dat in Hamburg wordt gehou den, bereikt. In de kwart-finales versloe gen zij mevr. Forbes en mevr. Kermina (Z.-Afr./Fr.) met 6-2, 6-4. WILHELMINA. De voetbalclub „Wilhel- mina" uit Den Bosch, die in de tweede divisie van het betaalde voetbal speelt, herdenkt binnenkort het 60-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan zal op 17 en 18 augustus in het Sportpark De Wolfs donken" te Den Bosch een „zomerfe- t" worden gehouden, met als hoogtepunt on 18 augustus een wedstrijd tussen PSV en Royal Beerschot. SCHAAKTOURNOOI. In het inter nationale schaaktoernooi in Szczawno Zdroj (Polen), heeft de Nederlander Or- baan in de tiende ronde verloren van de Pool Dodo. Na tien ronden staan de Rus Geiler en de Hongaar Szabo samen aan de leiding. Beiden hebben 8K punt. SPORTVAKBEURS. Van 19 tot en met 22 augustus zal in het RAI-gebouw in Amsterdam de zesde Nederlandse Sport- vakbeurs worden gehouden, waaraan waarschijnlijk zestig standhouders zullen deelnemen. De beurs zal van 10 tot 6 uur geopend zijn en met uitzondering van de laatste dag ook des avonds van half acht tot tien uur. MAHé GEWOND. Bij een wedstrijd achter derny's op de baan Vannes is Ma- hé, toen hij met een vaart van 50 kilo meter per uur reed, door het springen van zijn achterband, van zijn fiets gevallen. Hij raakte met het voorhoofd de betonnen richel langs de baan terwijl Privat, die achter hem reed, over hem heen viel. Pri vat kwam er af met wat builen en schrammen, maar Mahé kreeg een sche delbreuk en is 's nachts geopereerd. Zon dagmorgen was zijn toestand bevredigend. AZ EN PC. Tijdens een internationaal wa+ornolotoernooi in Oostende heeft AZ en PC met 92 van de Antwerpse Zwem- club gewonnen. De ruststand was 50. AZ en PC. Tn het internationale water- polotoernooi in Oostende heeft de Amers- foortse Zwem- en Poloclub (AZ en PC) zondag met 24 van de Duitse club „Rote Erde" uit Ham verloren. SPELEN IN MOSKOU. In de finale van het voetbaltoernooi van de derde inter nationale spelen in Moskou heeft Rusland met 51 van Hongarije gewonnen. De ruststand was 21. YAMANAKA. In het 50-meter bad van Osaka heeft de Japanner Yamanaka, die tijdens de Olympische zwemwedstrijden in Melbourne de zilveren medaille won op de 400 en 1500 meter vrije slag, het Ja panse record op de 400 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 4 min. 29,8 sec. Met deze tijd gemaakt in een groot bas sin komt de Japanner nu op de tweede plaats van de wereldranglijst. Eerste staat de wereldrecordhouder Rose (Australië) met 4 min. 25,9 sec., op 12 januari van dit iaar in het 55-yards bad in Sydney ge maakt.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7