Zenuwachtige Geldermans in halve finale achtervolging verslagen Toch fraai derde plaats door overtuigende zege op Sheil Twee „geplaatste" paren verslagen bij de tenniskampioenschappen Nederlands zevental - vlak voor tijd - door Joegoslavië verslagen Gandini gehuldigd, maarSimonigh kampioen OP DE TWEEDE DAG Goris ondervond grote tegenstand OM DE TROFEO 'D ITALIA Ben Kniest voorkwam door subliem keepen een grotere nederlaag 6 Daan de Groot stelde teleur bij de profs. Nederland-België op zaterdagmiddag Het elftal van Haarlem zondag tegen Sparta Koersen in Hilversum Rina Gay won ruim van Rita du Maire Duitse tafeltennissers een jaar geschorst Wereldkampioenschappen wielrennen op t.v. De waterpolocompetitie Dames HPC uitgeschakeld voor promotie Driedaagse Antwerpen Twee overwinningen van Belg Rik van Looy Fortuna verloor van Rio de Janeiro WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1957 De 21-jarige Italiaan Franco Gandini werd dinsdagavond in Rocourt officieel gehuldigd als de nieuwe wereldkampioen bij de amateur-achter volgers. Maar zowel tijdens de ceremonie protoculaire als gedurende de ereronde werd door de duizenden toeschouwers slechts één naam geroepen Simonigh Simonigh Deze, bijna een hoofd groter dan in de regen boogtrui gestoken Gandini, reed met tranen in de ogen tijdens de ereronde op de tweede plaats, gevolgd door de Beverwijker Ab Geldermans, die een uitstekende derde was. Gandini was volgens de tijdwaarnemers de snelste geweest in een zeer opwindende finale, waarin het verschil op de streep slechts twee-tiende seconde bedroeg. Maar iedereen in het stadion had in die sensationele laatste seconden het eerst de rode lichtjes voor Sigmonigh, en een onderdeel later de blauwe voor Gandini zien aanflitsen. Gandini zelf had, toen hij over de eindstreep was gekomen, met een hand naar het hoofd gegrepen omdat hij wist verslagen te zijn. En toen kwam de sensatie, dat zijn naam het eerst werd omgeroepen Een verrassing die om halftwaalf echter door een tweede gevolgd werd De Italianen hadden het eerst maar zo gelaten, tenslotte had er een landgenoot gewonnen en wie dat van de twee was, deed er minder toe. Maar voor Simonigh was het een enorme teleurstelling deze fout van, ja van wie? Had de jury zich vergist? Hadden de ehronometreurs de twee renners verwisseld? Was de licht installatie misschien niet gelijk met de tijdwaarneming? Het bleven voorlopig vragen, want er kwam niet dadelijk een Italiaans protest tegen de uitslag en dus kreeg Gandini de trui, het ere-goud en de bloemen en moest Simonigh, die niet te troosten was, in zijn spoor langs de tri bunes rijden. Maar om half twaalf werd officieel omgeroepen dat niet Gandini maar Simonigh wereldkampioen was ge worden. En toen lachte Simonigh weer. Toen was namelijk uitgekomen, dat de ehronometreurs de namen en de rugnum mers van de twee Italianen hadden ver wisseld, zodat zij aan de kamprechter verkeerde tijden hadden opgegeven. De beslissing: Simonigh wereldkampioen, werd door de duizenden toeschouwers met luid gejuich ontvangen. Gandini had eerder de hulde dankbaar in ontvangst genomenHij had roulet te gespeeld en scheen geluk te hebben gehad. Maar het publiek had juist gezien: Simonigh was de beste speler geweest. Want hij had vrijwel de gehele finale- rit de leiding gehad al was het dan ook met zo weinig verschil, dat tot in de laat ste meter een verandering in de positie mogelijk was. Voor de finale moest tweemaal gestart worden, want de eerste maal kreeg Si monigh na een paar rondjes een lekke band. Toen de Azzurri opnieuw ver trokken liep Simonigh meteen iets uit en vocht tot het laatste om die geringe voor sprong te behouden. De Italiaantjes had den vrij spel gekregen en knokten dat het een lust was. Het verschil was iets groter, maar beslissend was het nog lang niet. Dat bleek toen Gandini in de laatste twee ronden een fel tegenoffensief inzette, dat hem steeds dichter bij Simonigh bracht. Het werd tenslotte een duel op leven en dood tussen de soepele rouleur Simonigh en de nu wringende en stotende Gandini, waarin de beste man tenslotte met enkele centimeters zegevierde. Geldermans verslagen Op van de zenuwen was Ab Geldermans voor de halve finale tegen Gandini aan de start gekomen. De Beverwijker had zich zitten verbijten toen tweemaal ach tereen in het rennerskwartier een band van zijn fiets leeg liep. Geldermans beefde over heel zijn lichaam en had het stuur in een krampachtige greep toen het start schot viel. Hij kon ternauwernood weg komen en liep meteen al een geringe ach terstand op. Geldermans draaide niet soe pel. Zijn achterstand groeide ronde na ronde, tot hij op de eindstreep 65 meter te kort bleek te zijn gekomen. Zijn tijd 5 min. 11,8 sec. was beneden zijn kun nen. Gandini had 5 min. 5,4 sec. ge noteerd. In de andere halve finale was Sheil door Simonigh verslagen, die met 5 min. 5 sec., zijn beste prestatie van zondag tegen de Belg Denoyette evenaarde. Geen strijd Van strijd was in de rit om de derde plaats tussen Geldermans en Sheil geen sprake. De Beverwijker was nu onder de druk van het eventueel wereldkampioen schap vandaan en reed zoals in zijn beste dagen. De Engelsman was in dit spel slechts een figurant, wiens achterstand met elke ronde met meters groeide en toen Geldermans al over de eindstreep was gegaan en juichend over het behaalde succes een derde plaats in dit gezel schap is een zeer goede prestatie langs de tribune reed moest Sheil nog zeker 100 meter rijden. Vreeswijk in finale Vreeswijk heeft maandag geen grootse woorden gesproken, toen hij aankondigde: dinsdagavond wordt het winnen of ster ven. Hij behoeft niet te „sterven" want de Alfenaar won de herkansingsrit en komt dus evenals Wierstra donderdag in de stayersfinale. Vreeswijk stak dinsdagavond in een bij zondere vorm. Hij was op de vierde plaats gestart achter Petry, Antonio Timoner en Godeau en werkte zich langzaam naar voren. Na een kwartier had hij Godeau van de derde plaats verdrongen en na! verwege de wedstrijd hadden achtereen volgens ook Timoner en Petry het hoofd moeten buigen voor de oranje-man, die verder onbedreigd naar de zege reed. De anderen, van wie Otte, Godeau en Martino helemaal geen rol speelden en uit de baan gingen, vochten toen alleen nog maar om de tweede plaats, die even eens een vrijbiljet voor de finale inhield. En dat gevecht werd door de Duitser Pe try gewonnen. Niet Messina Drie jaar achter elkaar heeft Guido Messina de wereldtitel bij de profs ach tervolgers veroverd, maar ditmaal zal hij er waarschijnlijk niet aan te pas komen. Want, hoewel Messina met zijn landge noot Faggin en de Fransen Rivière en Bouvet, donderdag in de halve finales komt, heeft hij dinsdagavond in Rocourt niet kunnen bewijzen nog altijd tot de fa vorieten te behoren. Zijn tijden: 6 min. 32,6 sec. in de serie en 6 min. 28,4 sec. in de kwartfinale, waarin hij zich ten volle moest geven om de Deen Kay Werner Nielsen de baas te blijven, wijzen er op dat hij op zijn retour is. Het zal wel uit draaien op een finale tussen Rivière, vo rig jaar winnaar van de ronde van Euro pa, en dit jaar Anquetil in het Franse achtervolgingskampioenschap kloppend, en de Italiaan Faggin. Rivière noteerde in de kwalifikatie serie met 6 min. 17,4 sec. veruit de snelste tijd van de avond, een bijzonder fraai resul taat op deze zware baan, omdat Messina, die tegen hem reed, in de vierde ronde een lekke band kreeg. Rivière moest dus ver der alleen gaan. Zijn tijd van 6 min. 22,4 Ab Gelderman sec., in de kwartfinale tegen de Zwitser Wirth, maakte hij nadat hij ronden lang op een afstand van ongeveer 50 meter achter de Zwitser was blijven hangen. In de laatste ronde perste Rivière er nog een indrukwekkende eindsprint uit en liep Wirth in. Hij is dan ook wel de grootste favoriet voor de titel. Daan de Groot bracht het van de Ne derlanders het verst. Met een tijd van 6 min. 25,6 sec. had hij zich als vijfde van de acht geklasseerden geplaatst en ont moette in de kwartfinale de Fransman Bouvet, die slechts 1,4 sec. sneller was geweest. Maar die kwartfinale werd een grote desillusie voor de Nederlanders. De Groot kon twee ronden gelijk blijven met Bou vet, maar zakte toen terug. In de derde ronde verloor hij drie meter, in de vol gende nog eens twintig en toen was het met de Amsterdammer gedaan. Hij draai de stroef en eindigde met een achterstand van zeker 100 meter.... Peter Post stelde teleur. Zijn gebles seerde hiel hinderde hem meer dan hjj had willen toegeven en met een tijd van 6 mina 44,6 sec., was hij mét de Japanner Nakavo de slechtste van het gehele veld. De KNVB heeft onlangs aan de Kon. Belgische Voetbalbond gevraagd of deze bereid zou zijn de wedstrijd Nederland- België, die op zondag 17 november in Rot terdam is vastgesteld, een dag te ver vroegen en dus op zaterdag 16 november te spelen indien daartoe van Nederlandse zjjde het verzoek werd gedaan. In zijn laatste vergadering heeft het be stuur van de Belgische Voetbalbond uit gemaakt dat hiertegen geen bezwaar be staat. Het bestuur van de KNVB zal bin nenkort beslissen of inderdaad een der gelijk verzoek zal worden gedaan, wat waarschijnlijk lijkt nu de Belgen ermee akkoord gaan. Zondag 17 november zou dan geheel vrij blijven voor de competitie. Het elftal van Haarlem, dat zondag in Haarlem-Noord een oefenwedstrijd speelt tegen Sparta, komt in de volgende opstel ling uit: doel: Snijders; achter: Oepkes en Maas; midden: Kilian, De Voogd en Boom; voor: Brokx, Degenaar, Vreeken, De Graaf en Groeneveld. Er bestaat een kans dat Groeneveld, die verleden week zaterdag in een oefenwed strijd van Haarlem tegen HVC, waarin de roodbroeken met 20 zegevierden, gewond werd, niet mee zal spelen. Mocht dat zo zijn dan speelt Brokx op de plaats van Groeneveld en de oud-Zeist speler Koole mans rechtsbuiten. Als voorwedstrijd speelt het tweede elf tal van Haarlem tegen de reserves van DWS. Op de tweede dag van de nationale ten niskampioenschappen, die op de Mets- banen in Scheveningen worden gehou den, zijn twee geplaatste paren gesneu veld. In de derde ronde dames dubbelspel leden mevrouw F. de Soet en Francine Ferir een nederlaag tegen de zusjes Joyce en Fredie Marinkelle (62, 16, 63) en in de tweede ronde gemengd dubbelspel werd het paar mevr. B. Thung-Van Eys- den uitgeschakeld door mej. C. Wilmink- Bitter (7—9, 6—4, 6—2). Hoewel de als „derde" geplaatste speler Goris zich in het enkelspel wist te hand haven, heeft hij het in de tweede ronde niet gemakkelijk gehad tegen Vekemans. Goris leverde een gevecht van bijna drie ënhalf uur om de derde ronde te bereiken Hij zegevierde met 68, 60. 64, 57, 6—2. De belangrijkste resultaten luidden: Heren enkelspel, 2e ronde: Dehnert sl. Saarberg 64, 63, 63; Dominicus sl. J. Koerts 6—2, 64, 61; Van de Weg sl. Groen 6—0, 10—12, 6—0, 6—3; Gasselt sl. Bouman 46, 62, 62, 60; Goris sl. Vekemans 68, 60, 64, 57, 62; Bit ter sl. Cune 63, 86, 62; Van Meege ren sl. Baard 64, 62, 6-1; W. Maris sl. Witteman 61, 64, 62; Karamoy sl. Stradmeyer 63, 61, 6—2; Van der Ree sl. F. Koerts 6—2, 2—6, 6—3, 7—5; Kloe- zen sl. De Roy van Zuidewuijn 61, 6I, 63; Biesheuvel sl. Tulp 36, 61, 61, 63; Kramers sl. Taminiau 36, 97, 6—2, 63; Van Eysden sl. Heyblorn 64, Op schitterende wijze heeft het Nederlandse waterpolo-zevental gisteravond in Zagreb voor 2500 toeschouwers het toernooi om de Trofeo d'Italia ingezet. Schitterend, omdat na een uiterst spannende strijd op het nippertje van Joegoslavië, de houder van de wisselprjjs, met 3-2 werd verloren. Dat gebeurde evenwel pas nadat de Nederlanders tot tweemaal toe in deze wedstrijd de leiding hadden genomen. En dat Nederland tenslotte met één doelpunt verschil tegen dit sterke zevental verloor, was eigenlijk niet tegen de spelverhouding in. Onze ploeg heeft beter gespeeld dan oor spronkelijk werd verwacht en daarbij gaat de erepalm vooral naar onze verdediging, waarin Ben Kniest, letterlijk en figuurlijk, de grote man was. De Joegoslaven kwamen niet eenmaal bij hun drie doelpunten tot een normaal ingeschoten bal. Slechts door twee strafworpen en een doelpunt, gescoord nadat Nijs Korevaar het water was uit gezonden, wonnen zij. Daartegenover liet onze ploeg in ieder geval één doelpunt van Fred van Dorp noteren, dat wel tijdens normaal „veld"- spel bij weldoordachte berekening werd ingeschoten. Nederland had daarmee na drie minuten spelen de leiding genomen. En pas een minuut later gelukte het Arneri uit een strafworp gelijk te maken, nadat Fred van Dorp een overtreding tegenover hem had begaan. Even daarvoor waren Nijs Korevaar en Ivkovik het water uitge stuurd, zodat men toen zes tegen zes speelde. De eerste helft was geenszins zonder spannende momenten verlopen en het op- Nijs Korevaar vallende daarbij was het uitstekende spel van onze verdediging. Goed gesteund door de twee spelers van De Robben, Nico Luchs en Harry Lamme, schitterde doelverdediger Ben Kniest in alle grootheid. Zeker schij nende doelpunten werden door hem op vakkundige wijze uit het doel geranseld en ongetwijfeld is hij de man, die onze ploeg voor een grotere nederlaag heeft behoed. Gelijkwaardig Daaruit mag evenwel niet worden ge concludeerd, dat de strijd niet ging tussen twee gelijkwaardige ploegen. Dat was wel het geval. Slechts nu en dan liet het plaat sen in onze aanval te wensen, doch deze kleine foutjes werden meestentijds weer opgeheven door de grotere snelheid van onze spelers. Nadat de rust met 1-1 was ingegaan ge lukte het de Nederlanders na twee minuten in de tweede helft opnieuw de leiding te nemen. Bij een aanval op het doel van Joegoslavië werd Smol door Kacic onder water geduwd en het gevolg ervan was een strafworp. Deze werd door Smol zelf genomen: 1-2. Dat was meer dan het talrijke Joegosla vische publiek kon verkroppen en onder oorverdovend gekrijs werden de gastheren aangemoedigd gelijk te maken. Onze spe lers lieten er zich geen ogenblik door in timideren. Het werd de periode van Ben Kniest. Op ongeloofwaardige wijze hield hij het doel schoon en daarbij waren schoten, waarvoor een normale doelver dediger uit de weg zou zijn gegaan. De situatie werd ernstiger toen Nijs Korevaar na vier minuten spelen - na een overtreding - het water werd uitgezonden. Het werd een strijd van zeven Joegoslaven tegen zes Nederlanders, maar ondanks deze minderheid hielden onze jongens goed stand. Wel moest Kniest enige corners weggeven, doch vooralsnog bleef het daar bij. Pas drie minuten later - en dat is bij waterpolo aan zuivere speeltijd een lange periode - gelukte het Jezic gelijk te maken (2-2). In de daarop volgende drie minuten kogelde Nijs Korevaar nog tegen de lat, schoot Radonic aan de andere kant net langs de paal en kwam Hans Müller tot een schot tegen de zij staander. Maar doel punten leverde dit alles niet op. Werd de Italiaanse scheidsrechter te veel door het publiek geïntimideerd of was mis' schien het vergrijp van Smol - anderhalve minuut voor het einde - juist de druppel, die bij de arbiter de maat deed overlopen? Hoe het ook zij: scheidsrechter Rogione kende een strafworp toe en Cipci maakte er vlot 3-2 van. Kort daarop kwam Nederland opnieuw met zes man te liggen, toen Nico Luchs het water werd uitgestuurd. Maar de overige zes van onze ploeg waren zo paraat, dat zij de Joegoslaven geen kans gaven de stand nog te verhogen. Monsterzege De sterkste indruk maakte deze avond - hoe kan het ook anders - het Hongaarse zevental, dat maar liefst met 12-0 van Roemenië won. Stellig zijn de Roemenen de zwakke broeders in dit toernooi, doch de wjjze, waarop de Hongaren, die in de eerste Ben Kniest helft een voorsprong van 9-0 namen, be stempelde ze nog steeds tot de ware kam pioenen. In de tweede helft werden er nog drie doelpunten aan toe gevoegd, zonder dat de Roemenen daarop een antwoord hadden. Rusland speelde een vlotte wedstrijd tegen Italië en geheel volgens de verwach tingen wonnen de Russen met 6-3, nadat de stand bij rust 4-2 was geweest. De wed strijd werd op prettige wijze geleid door de Nederlander Ketelaar. De stand is nu: Hongarije Rusland Joegoslavië Nederland Italië Roemenië 12-0 6-3 3-2 2-3 3-6 0-12 De uitslagen van de avondkoersen in Hilversum gehouden luidden: Sterrebeekprijs (1960 meter): 1. Vrij buiter 1.33.5; 2. Vicaline 1.33.6; 3. Trixy 1.32.5. W. f2.10, PI. f 1.40, f 1.70 en f2.20, K. f3.70, Cov. f4.90. Kortrijkprijs (1900 meter) eerste serie: 1. Rosa Hollandia 1.22.7; 2. Rosa B 1.23.5; 3. Rolandus 1.24.9. W. f8.40, PI. f2.20, f2.70, en f3.90, K. f5.30, Cov. f9.10. Tweede serie: 1. Ralph Erebus 1.23.6; 2. Rhea 1.24.6; 3. Untrepid 1.25.5. W. f5.30, PI. f 1.70, f 1.70 en f2.90, K. f 11.20, Cov. f7,—. Oostende prijs (1960 meter) 1. Thea Cor nelia 1.27.6;-2. Vlekloos Hanover 1.28.5; 3 Uranie Duluth 1.28.1. W. f 6.30', PI. f2.10 f2.10 en f2.40, K. f2.40, Cov. f5.40. Finale Kortrjjk-prijs (1900 meter): 1. Rosa Hollandia 1.23.1; 2. Untrepid 1.24.9; 3. Rosa B 1.24.2. W. f2.40, PI. f 1.30, f 1.80 en f 1.70, K. f 9.30, Cov. f 7.10. Oostcampprijs (2360 meter): 1. The Flying Dutchman 1.28.1; 2. Royal Heny 1.26.9; 3. Umberto van Oranje 1.27.0, W. f 6.80, PI. f 2.30, f 3.00 en f 1.80, K. f9.20, Cov. f 14.10. Wareghemprijs (2360 meter): 1. Rina Gay 1.24.8; 2. Rita du Maire 1.26.0; 3. Rebecca 1.26.0. W. f 2.10, PI. f 1.50, f 2.90, f3.10, K. f 5.80, Cov. f 8.30. Totale omzet f 81.009, Joyce en Fredie Marinkelle in actie in hun partij tegen N. Dingier en R. Ter- voort, die de zusjes met 6-4, 6-4 wonnen 64, 57, 75; Breukink sl. Bochardt L—1, 6—4, 6—3. Dames enkelspel, tweede ronde: Mej. M. Rollin Couquerque sl. mej. Th. A. v. Cuyck 61, 62; mej. J. Wienese sl. mej. H. van Rijn 6—1, 60; mej. T. Sauten sl. mej. I. Commandeur 46, 6—1, 60; mevr. F. Rouwenhorst sl. mej. W. Stenger 61, 60; mej. H. Ruinen sl. mej. C. Wilmink 63, 6—3; mevr. De Jager sl. mevr. Pe- reira 62, 60; mej. F. Marinkelle sl. mej. B. van Buuren 75, 64; mevr. E. H. Scholten sl. mej. H. Versteege 46, 6—3,6—0. Heren dubbelspel, tweede ronde: (Joris en Karamoy sl. Vekemans en Hendriks 61, 62; Van Dalsum en Dehnert sl. Koenders-Verhoef 63, 60; A. Maris en Van der Straten sl. Kuypers en Verloop "61, 61; Van Eysden en Kloezen sl. Nieland en Van der Ree 64, 57, 62; Breunink en Van Gasselt sl. Boer en Tulp 61, 64: Bitter en J. Koerts sl. Hey blorn en Stradmeyer 64, 64; Van de Weg en W. Maris sl. J. en W. Arends 75 61; Biesheuvel en Dominicus sl. Groene veld en Horsman 64, 46, 64. Dames dubbelspel, tweede ronde: mej. J. Wienese en mej. C. Wilmink sl. mej. Van Grinsven en mej. T. Sauter 61, 63; me vrouw J. Hennink en mevr. A. Roolker sl. mej. J. Ferir en mej. H. van Rijn 63, 64; mevr. F. Rouwenhorst en mej. M. Rollin Couquerque sl. mej. M. Moritz en mej. H. Ruinen 64, 62; mej. C. Gros- veld en mej. Y. Schouten sl. mevr. T. Lub bers en mevr. E. H. Scholten 36, 61, 75; mevr. F. de Soet en mej. F. Ferir sl. mevr. A. de Jager en mevr. A. Rouwen horst 63, 63; Joyce en Fredie Marin kelle sl. mej. N. Dingier en mej. R. Ter voort 64, 64. Derde ronde: Joyce en Fredie Marinkelle sl. mevr. D. F. de Soet en mej. F. Ferir 6—2, 1—6, 6—3. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: me vrouw N. van der Storm en Dehnert sl. mej. Y. Schouten en W. Arends 60 60; me.j M. var Grinsven en Van Gasselt sl. mej. M. Rollin Couquerque en Saarberg 61, 63; mej. L. Fikenscher en Domini cus sl. mej. I. Commandeur en Breukink 63 75; mej. F. Marinkelle en Kloezen sl. mevr. A. N. Roolker en Biesheuvel 63 5»-7 63: mej. C. Wilmink en Bitter sl. mevr. B. Thung en Van Eysden 79, 64, 6—2; mevr. Rouwenhorst en Van de Weg sl. mej. C. Grosveld en Taiminia 63, 75; mej. F. Ferir en Karamoy sl. mej. H. Schepens en Kuypers 62, 63; mevr. E. H. Scholten en Volkmaars versl. mej. J. Marinkelle en W. Maris 4—6 1210 63. De Duitse tafeltenniskampioen Conny Freundorfer en zijn twee clubkameraden Holusek en Schmidt zijn door de Duitse Tafeltennisbond geschorst. Zij mogen tot en met 3- augustus 1958 niet aan interna tionale wedstrijden deelnemen. Dit besluit is genomen omdat de drie spelers zonder toestemming van de bond hebben deelgenomen aan de derde inter nationale spelen in Moskou. De Nederlandse Televisie Stichting zal op zondag 18 augustus van 14.00 tot 14.45 uur en van 16.45 tot 17.45 uur een tweetal Eurovisie-uitzendingen van de Belgische televisie relayeren, die rechtstreekse repor tages omvatten uit Waregem van de wed strijd om het wereldkampioenschap wiel rennen op de weg voor profs. Het commen taar bij deze uitzending wordt verzorgd door Jan Cottaar. COPPI. Fausto Coppi zal na een af wezigheid van vijf maanden zondag weer deelnemen aan wedstrijden op de baan in Intra of in Oleggio. Bovendien zal de „capionissimo" uitkomen op 1 september in de Ronde van de Apennijnen. Voor promotie naar de tweede klasse dames waterpolocompetitie KNZB had HPC dinsdagavond een ontmoeting met DAW uit Alkmaar in het zwembad „De Heerenduinen" in Velsen. Het was een spannend duel, waarin na verlenging de beslissing viel en de Heemsteedse dames uitgeschakeld werden voor het verder spe len van promotiewedstrijden. HPC begon de strijd goed, nam door Marleen Smit de leiding. Na het in het spel brengen van de bal trok DAW op het HPC-doel af, waar de bal tot corner ver werkt werd. De hoekworp leverde DAW niets op, maar door verkeerd plaatsen van de bal door Marleen Smit kreeg Gerda de Waard in een gunstige positie de bal voor haar en scoorde de gelijkmaker. Kort hierna werd de HPC-verdediging op de proef gesteld. Een schot werd door de HPC- keepster Thea Spoor keurig gestopt, maar kort daarna bracht Marijke van Kooten de stand op 2-1 in het voordeel van DAW. Direct na de hervatting zette HPC goed samenspelend een aanval in, waaruit Wic- ky Hofman de stand op twee-twee bracht. Toen kreeg de HPC verdediging het zwaar te verduren, maar onder aanvoering van Els van Dam-Kloots werden de aanvallen gekeerd. Loetie van der Leur speelde de bal daarna goed naar Wicky Hofman, die inschoot. Maar jammer genoeg voor HPC moest de scheidsrechter het doelpunt af keuren wegens opstellen binnen de twee- meterlijn. Met de stand twee-twee kondig de de tijdopnemer het einde aan, waarna de speelsters rust kregen om krachten te verzamelen voor de tweemaal drie minu ten verlenging. In de eerste drie minuten schoot Mar leen Smit de bal in de handen van de DAW-keepster. Hieruit scoordeMeta Brou wer voor DAW. Met de .stand drie-twee in het voordeel van DAW werd gedraaid. Nadat over en weer enige aanvallen op niets waren uitgelopen, loste mevrouw Ekkel-de Waard een hard en onhoudbaar schot voor DAW. Tenslotte bracht Ineke Carstens de HPC-achterstand terug tot 4-3 waarmede het einde kwam. Nereus had geen zin Voor de reserve derde klasse KNZB heren afdeling C ging in Alkmaar de strijd DAW 3Nereus 4. Dit was een opnieuw vastgestelde wedstrijd daar in de reeds eerder gespeelde wedstrijd Nereus een on gerechtigde speler had opgesteld en de uit slag twee-twee ongeldig verklaard moest worden. Voor DAW 3 was het overspelen van belang, daar DAW 3 gelijk kon komen met DWT 2 en Neptunus Zaandam 2 en deze drie ploegen dan opnieuw in het strijd perk zouden moeten komen voor het kam pioenschap. Nereus begon met te laat te komen. Voorts plaatse men opmerkingen waar uit bleek dat het niet naar hun zin was om opnieuw de strijd aan te binden. Ook tijdens het spel gaven ze hiervan blijk. Het was twintig seconden voor het einde bij de stand zeven-nul voor DAW 3 dat de scheidsrechter besloot de strijd te staken daar hoewel de ploegen zich correct gedroegen tegenover de scheids rechter Nereus geen medewerking ver leende om de strijd normaal te doen ver lopen. Voordien was de Nereus keeper eigener beweging het water uitgegaan hetgeen niet geoorloofd is en was er ook een Nereus- speler door de scheidsrechter het water uitgezonden. Ongetwijfeld zal de stand zeven-nul voor DAW 3 wel als eindstand worden genomen en moeten DWT 2, Nep tunus Zaandam 2 en DAW 3 nu een halve competitie gaan spelen voor het kampioen schap en om uit te maken welke ploeg pro motiewedstrijden gaat spelen. De uitslag van de vijftiende rit van de driedaagse van Antwerpen, van Antwerpen naar Lier over een afstand van 125 km, luidde: 1. Rik van Looy (B.) de 125 km in 3 uur 6 min. 2 ?sec., 2. Van Daele B.), 3. Plankaert (B.), 4. Maas (Nederland), 5. Ver- plaetse (B.), 6. Gilbert de Smet (B.), 7. Schroeders (B.), 8. Schotte (B.), 9. Van der Pluym (Ned.), 10. Armand de Smet (B.) allen in dezelfde tijd als Van Looy, 11. Wagtmans (Ned.) 3.06.27, 15. Wim van Est (Ned.) 3.09.48, 35. Piet de Jongh 3.22.10, 41. ex aequo: Frans Mahn en Piet van Est z.t. De laatste etappe, een rit over 175 km van Lier naar Antwerpen, is gewonnen door de Belg Rik van Looy. In de eind sprint, waaraan 44 renners deelnamen, won hij de sprint voor onder andere Rik van Steenbergen. De uitslag was: 1. Rik van Looy (België) 175 km in 4 uur 32 min. 12 sec., 2. Van Steenbergen (B.) z.t., 3. Verachtert (B.) z.t., 4. Plankaert (B.) z.t., 5. Gilbert Desmet (B.) z.t., 6. Rosseel (B.) z.t., 7. Truye (B.) z.t., 8. Van Looveren (B.) z.t., 9. Kerkhove (B.) z.t., 10. Van Gompel. De Nederlanders Leo van de Pluym, Frans Mahn, Piet van Est en Wim van Est werden, met nog 26 renners, ex aequo als vijftiende geklasseerd. De overige Nederlanders eindigden al dus: 46. Piet Maas 4.32.23, 47. Wagtmans z.t., 48. De Jongh 4.35.29. De eindrangschikking werd: 1. Leon van Daele (België) 17.56.20, 2. Gilbert Desmet (B.) 17.56.54, 3. Planckaert (B.) 17.57.03, 4. Van Looy (B.) 17.57.23, 5. Armand Desmet (B.) 17.58.09, 6. Schotte (B.) 17.58.33, 7. Ver- plaetse (B.) 17.58.40, 8. Schroeders (B.) 17.59.41, 9. Lauwers (B.) 18.00.54, 10. Hoe- venaers (B.) 18.01.18, 11. Wim van Est (Nederland) 18.01.26, 14. Wagtmans (Ned.) 18.06.24, 16. Van der Pluym (Ned.) 18.13.01, 17. Maas (Ned.) 18.13.19, 55. Piet van Est (Ned.) 18.27.31, 56. De Jongh (Ned.) 18.36.26, 57. Mahn (Ned.) z.t. Dinsdagavond is in Geleen een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tussen Fortuna en een amateurcombinatie uit Rio de Janeiro. De gasten wonnen met 2-0, bij de rust hadden zij een 1-0 voorsprong. De doelpunten werden gemaakt door Noter- mans (eigen doel) en, vier minuten na de hervatting, door Sandoval (0-2). Ruim 12.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10