MA6CI Prins Charles gaat naar dezelfde kostschool als zijn vader Omgeving „Huis met de beelden wordt openbaar park Waarom niet naar openbare school jammert Lord Altrincham Orgelbouwerscongres in Amsterdam ói.iJAG 15 AUGUSTUS 1957 PER ZILVERZAKJE DAT KOPJE KOFFIE iVee Syrische diplomaten S'dor de V.S. uitgewezen lyrische beschuldigingen lokken fel protest uit Wegpiraat berecht Vierenveertig Amerikanen op weg naar Peking-China Officiële waarschuwing in de wind geslagen Zevende zending Russische wapens in Jemen gelost België wil actie van UNO tegen kernbewapening Openbare mening moet gemobiliseerd worden Bijdrage der ziekenfondsen aan bloedtransfusiedienst Achttien landen nemen eraan deel Amerika wil geen geleide projectielen in soorten Griepberichten van ver en nabij Stoffelijk overschot van Rost van Tonningen zal niet worden herbegraven Bewaker met stoelpoot neergeslagen Strenge straffen geëist tegen twee psychopaten Hopeloos geval" Zestigjarige zwendelde via huwelijksannonces Marknesserweg aanbesteed Kerkelijk Nieuws Opnieuw anti-communisten in China gearresteerd Drie groepen in Anhwei onschadelijk gemaakt ADVERTENTIE (Van onze correspondent in Londen) Prins Charles, de Britse kroonprins, die in november negen jaar wordt, is inge schreven als leerling aan de jongenskost school Cheam in Headly, een dorpje dat negentig kilometer ten westen van Lon den ligt. Op 23 september, als de vakan ties voorbij zijn, zal Charles zijn nieuwe leven beginnen. De school, die hij tot op heden bezocht, Hill House, in de Londense wijk Knightbridge, was een dagschool. Charles werd elke dag met een hofauto gebracht en gehaald. Lord Altrincham heeft wel eens critiek geleverd op het besluit van koningin Elizabeth, Charles naar de kostschool te zenden. „Ik acht deze keus zeer betreurenswaar dig", zo zei Lord Altrincham. „Veel liever had ik gezien, dat de prins naar een lagere openbare school gezonden was. Op een openbare school zou hij veel meer ge legenheid hebben gehad zich te mengen onder een brede laag van zijn toekom stige onderdanen. Bovendien zouden andere ouders, door dit voorbeeld zijn aangemoedigd hun kinderen ook naar openbare scholen te zenden en niet naar particuliere scholen uit zuiver snobistische overwegingen". Lord Altrincham is ook van oordeel dat Charles nog te jong is om naar een kost- "hool te gaan. Ook deze koninklijke be- 'issing is dus tot een omstreden kwestie ;emaakt voor het Britse volk. Alleen de rijken kunnen hun kinderen onderricht aan een kostschool laten geven: Het schoolgeld voor Cheam bedraagt bijna duizend gulden per kwartaal. De particuliere kostscholen ontvangen geen -.ubsidie van staatswege, zoals de open bare scholen, waar het onderwijs, via de provinciale autoriteiten, geheel door de staat gefinancierd wordt. De particuliere scholen werken volgens velen het klasse- bewüstzijn in de hand. Anderen evenwel achten de opvoedkundige waarde van het onderwijs aan particuliere scholen zo groot, dat zij graag de hoge schoolgelden betalen. Goede omgangsvormen Cheam besteedt vooral aandacht aan „goede omgangsvormen". Charles' vader, de hertog van Edinburgh, bezocht Cheam van 1930 tot 1933, evenals zijn neef, de markies van Milford Haven. Het viel hun grootvader, prins Battenberg (welke naam later werd verengelst tot Mountbatten) in 1914, toen hij chef der marinestaf was, op, dat op een bepaald schip twee adelborsten veel betere manieren hadden dan de anderen. Het bleek dat beiden Cheam hadden bezocht en dus besloot hij zijn beide zoons daar ook heen te zenden. Cheam is een der oudste kostscholen van Engeland. Ze werd in 1646 gevestigd te Cheam in Surrey, maar in 1934 werd zij naar Headly overgeplaatst omdat de oude school aan wegverbreding ten offer ADVERTENTIE is niet belangrijk, alleen maar gezellig. Belangrijker is, in een aangename en rustige sfeer, bijgestaan door ervaren en vakkundige verkoopsters dat uit te zoeken, wat u denkt nodig te hebben voor de ais. baby. voor BABY en KLEUTER ANEGANG 46 WASHINGTON (Reuter/AFP) De nerikaanse regering heeft de Syrische nbassadeur in Washington, dr. Farid Zei- teddine, tot persona non grata verklaard, •venals de tweede secretaris van de Syrische ambassade, dr. Jassin Zakaria, wegens de onvriendelijke houding van Syrië tegenover de Verenigde Staten. Dr. Zeineddine die thans in Syrië vertoeft, zal alleen kunnen terugkeren als UNO-afge- vaardigde voor zijn land. Dr. Zakaria moet tegen vrijdag de V. S. verlaten. Syrië heeft maandag drie Amerikaanse functionarissen beschuldigd van het orga niseren ener samenzwering ter omverwer ping van de Syrische regering en hun uit wijzing gelast. De drie Amerikanen zijn inmiddels uit Damascus in Beiroet (Liba non) aangekomen. De Amerikaanse rege ling heeft krachtig geprotesteerd tegen de ruidige anti-Amerikaanse lastercampagne n Syrië, alsmede tegen de Syrische be- rhuldigingen volgens welke de Verenigde "aten betrokken zijn in een komplot ter nverwerping van de regering in Damas- us. (Reuter) Een woordvoerder van het merikaanse departement van Buiten- 'ndse Zaken heeft verklaard dat twee •gen geleden een Amerikaanse diploma- ke koerier, Jerry Turner, aan de Syri- 'ae grens is aangehouden. Zijn auto was -irzocht en zijn diplomatieke paspoort momen door iemand die weigerde te gen wie hij was. Ook de tas van Turner hem afgenomen, doch voordat deze wend kon worden had Turner hem ggepakt. Tenslotte kon Turner gaan. Bovendien liet het departement weten, de Amerikaanse ambassadeur in Sy- Moose, die Damascus op 30 juni ver- m heeft, niet naar Syrië zal terugkeren, ose die naar een andere standplaats u-geplaatst wordt, zou aanvankelijk or de afwikkeling van lopende zaken tr Damascus terugkeren. moest vallen. De leerlingen dragen een uniform, bestaande uit grijze blazer en broek en een blauwe pet met daarop een zilveren „C" geborduurd. Het leerpro gramma omvat Engels, Frans, Latijn, Grieks, rekenen, wiskunde, geschiedenis, aardrijkskunde en bijbelse geschiedenis. Er worden ook verschillende takken van sport, met name voetbal, hockey en rugby, beoefend. Het onderwijzend personeel om vat, behalve twee schoolhoofden, zeven leraren en twee leraressen. De school, die negentig leerlingen heeft, ligt in een prachtige landelijke omgeving. In een grote ommuurde tuin bevinden zich ten nisbanen en een openlucht zwembad. De meeste leerlingen gaan later over naar bekende „private schools", als Eton, Win chester en dergelijke, die hen voorberei den op de universiteit. Voor de politierechter te Groningen heeft terecht gestaan een 26-jarige auto monteur uit Groningen, beschuldigd van het besturen van een auto onder invloed van alcohol en wederspannigheid. In de nacht van 21 op 22 juni werd de man door de politie gepakt omdat hij in een snelle sportwagen door de stad Groningen snor de zonder acht te slaan op verkeersregels. De man verzette zich hevig tegen de poli tie en het gelukte pas na een wilde wor steling hem naar het bureau te brengen. De officier eiste wegens het rijden onder invloed van alcohol zes weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en f 100 boete, alsmede ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar waarvan zes maanden voor waardelijk. Voor het verzet tegen de po litie eiste hij vier maanden gevangenis straf met aftrek De politierechter ver oordeelde de monteur tot zes weken voor waardelijk, proeftijd drie jaar en f 100 boete, wegens het besturen van een auto onder invloed van alcohol en tien weken gevangenisstraf met aftrek wegens weder spannigheid. De „Mehtez", een Turkse militaire band, welks tradities meer dan twee duizend jaar oud zijn, repeteerde op het kasteel van Edinburgh voor het jaarlijkse festival aldaar. MOSKOU (AFP) Eenenveertig Ame rikanen, die hebben deelgenomen aan het jeugdfestival in Moskou, zijn woensdag per trein naar China vertrokken ondanks de pogingen van het Amerikaanse depar tement van Buitenlandse Zaken om hen hiervan te weerhouden. Drie Amerikanen zullen per vliegtuig naar China gaan. Behalve de 41 Amerikanen vertrokken ook andere deelnemers aan het congres naar China. Zij werden uitgeleide gedaan door ongeveer 3.000 personen en ver scheidene orkesten. In een verklaring van 34 leden van de Amerikaanse groep wordt gezegd, dat zij geloven in het recht der Amerikaanse burgers om vrijelijk te reizen en dat zij dit recht in volledige getrouwheid jegens hun land uitoefenen. Zij wijzen de be schuldiging, dat zij „instrumenten van de communistische propaganda" zouden zijn, van de hand. MOSKOU (UP) De Amerikaanse am bassade in Moskou heeft dinsdag nog een functionaris naar het festival-dorp ge zonden met gestencilde bladen waarop het officiële Amerikaanse standpunt inzake reizen naar communistisch China was af gedrukt. Tegelijkertijd zette ambassadeur Llewellyn Thompson op de ambassade het standpunt uiteen aan de jonge Ameri kanen. Oorspronkelijk hadden 47 Amerikanen zich opgegeven -.-oor deze gratis reis naar China, maar geleidelijk aan vielen er enkelen af dank zij de pogingen van de Amerikaanse ambassade. Twee zagen op de laatste minuut van de reis af. De speciale trein, waarmee de Ameri kanen naar Peking reizen, vervoert ook Australiërs, Nieuw-Zeelanders en bewo ners van het Nabije en Midden-Oosten. De trein volgt de trans-Siberische spoor lijn en zal over acht dagen in Peking arriveren. ADEN (Reuter) In Aden is officieel bekendgemaakt, dat er in de Jemenitische haven Salif weer een Russisch schip piet wapens is aangekomen. Het is de zevende zending wapens uit communistische lan den, die Jemen bereikt. Behalve wapens heeft Oost-Europa tot op heden ook een vijftigtal technici en adviseurs, onder wie piloten, gestuurd. Men gelooft, dat de wa pens geleverd worden ingevolge een over eenkomst die de kroonprins van Jemen, Badr, vorig jaar tijdens een bezoek aan Tsjechoslowakije sloot. De adviseurs moeten de Jemenitische soldaten oefenen in het gebruik van de wapens. In de officiële verklaring werd voorts gezegd, dat de communistische piloten ge leidelijk het werk zullen overnemen van de Zweedse vliegers die in dienst van de regering van Jemen zijn voor het besturen van burgervliegtuigen. Tpp"pti cnrq at LONDEN (UP) De legatie van Jemen in Londen heeft in een verklaring ontkend, dat zich Russische piloten in Jemen be vinden en waarin Grgot-Brittannië ervan beschuldigd wordt de berichten over wapenzendingen te verdraaien. Er wordt echter niet in ontkend, dat Jemen Rus sische wapens ontvangt. (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische UNO-vertegenwoordiger te New York, Joseph Nizot, heeft secreta ris-generaal Hammerskjoeld in een brief, namens zijn redering voorgesteld, dat de UNO een grootse campagne zal voeren om de volken op het gevaar van de oorlog met kernwapens te wijzen. De campagne zou door Hammarskjoeld moeten worden ge organiseerd bijgestaan door een comité van onafhankelijke vertegenwoordigers van pers, radio, televisie en andere publi- citeitsmiddelen. Het Belgisch voorstel zal od 17 september aan de UNO-Assemblée worden voorgelegd in de vorm van een ontwerp-resolutie. Deze voorlichtingscampagne is er voor namelijk op gericht de wereldopinie te mobiliseren en druk uit te oefenen op de grote mogendheden, die in Londen onder handelen over ontwapening. De voorlich tingscommissie van de UNO zou in een be vattelijke en beknopte vorm gegevens over de vernielingen van een oorlog met kernwapens bekend maken, de uitgaven, welke een dergelijke bewapening mee brengt, in het licht stellen, en de grote moeilijkheden onderstrepen om de burger bevolking doelmatig te beschermen. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Victor Larock, van v.'ie het initia tief hiertoe uitgaat, heeft in een toelich ting gezegd dat alleen de UNO het gevaar van een oorlog met ker. wapens in alle landen bekend kan maken. De campagne moet de volken van oost en west ervan overtuigen, dat een algemene gecontro leerde bewapening noodzakelijk is, zonder dat de veiligheid der naties overigens ver waarloosd dient te worden. De campagne aldus Larock zal de Londense be sprekingen bespoedigen en wellicht vroe ger dan men denkt leiden tot beperkte, maar geleidelijk ruimer opgevatte ont wapeningsakkoorden. Larock wees op een recente verklaring van de Russische par tijsecretaris Kroesjtsjev „dat de volks massa's zich nog niet bewust zijn van het oorlogsgevaar en van de vernielingen, welke een oorlog met kernwapens zou kunnen meebrengen". Bedenkingen In de diplomatieke kringen te Brussel is het voorstel-Larock gunstig onthaald. Men vraagt zich echter af of de commu nistische propaganda de UNO-campagne niet zal gebruiken om het westen in de oosterse landen in een vals daglicht te plaatsen? Deze diplomatieke waarnemers zeggen dat het onverantwoord en dwaas zou wezen de wereldopinie niet tevens te wijzen op de mogelijkheden van de kern energie voor vredesdoeleinden. De rijk dom van het atoom moet naar hun mening worden gesteld tegenover de misdaad van een oorlog met kernwapens. De ziekenfondsraad deelt mee dat de algemene ziekenfondsen voor de verplichte verzekering over 1957 een bijdrage zullen verlenen aan de bloedtransfusiediensten van het Nederlandse Rode Kruis van in totaal ongeveer vier ton. De Ziekenfonds raad heeft voorts een dringend beroep op de fondsen gedaan om oók voor de vrij willige verzekering een bedrijge aan de bloedtransfusiediensten te verlenen. Ongeveer honderdvijftig orgelbouwers uit achttien landen zowel uit de weste lijke als uit de oostelijke landen zullen in de eerste week van september het In ternationale Orgelbouwers Congres bijwo nen, dat wordt gehouden in het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam. Doel van dit congres is onder meer te ko men tot de oprichting van een „Interna tional Society of Organ Builders", een in ternationaal genootschap van orgelbou wers. Alle Westeuropese landen zijn op het congres vertegenwoordigd, terwijl bo vendien orgelbouwers verwacht worden uit Hongarije, Polen, Oost-Duitsland, de Verenigde Staten en Canada. De officiële opening van het congres heeft plaats op dinsdagmiddag 3 septem ber in het Amsterdamse stadhuis. De dis cussiebijeenkomsten in het Koninklijk In stituut voor de Tropen gedurende de eer ste twee congresdagen zullen worden af gewisseld door excursies naar belangrijke orgels in Amsterdam en Haarlem, bij welke gelegenheid onder andere de Spaan se organist en orgelbouwer Ramon G. de Amezua voor de congressisten zal concer teren. Het congres wordt op donderdag avond 5 september besloten met een bui tengewoon concert in het Amsterdams Concertgebouw, waarbij het onlangs ge restaureerde en uitgebreide Concertge- bouworgel voor het eerst in zijn geheel te horen zal zijn. Dit concert, te geven door het Kunstmaandorkest onder leiding van Anton Kersjes en de solisten Albert de Klerk en Piet Kee, omvat werken van Bach, Handel, Haydn, Franck en Poulenc. Deze avond is tevens voor geïnteresseer den toegankelijk. Op de twee daaropvol gende dagen bezoeken de congressisten be langrijke orgels in Hilversum, Putten, Zwolle, Emmeloord, Amstelveen, Den Bosch en Gouda, waar vooraanstaande Nederlandse organisten de instrumenten zullen demonstreren. De op te richten In ternational Society of Organ Builders zal onder andere tot taak hebben het bevor deren van een goede vakopleiding, inter nationale uitwisseling van leerlingen, op richting van een vaktijdschrift en regeling van het expertise-wezen. Het secretariaat van het congres berust bij de heer G. A. C. de Graaf, Postbus 1063 te Amsterdam. WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse minister van Defensie, Charles Wil son, heeft dinsdag een commissie benoemd voor een onderzoek, dat moet leiden tot de vervaardiging van slechts één ballistisch projectiel van middelgrote reikwijdte (on geveer 2.500 km). Het leger heeft de „Ju piter" ontworpen en de marine de „Thor" De commissie moet thans uitmaken welk projectiel het meest beantwoordt aan de behoeften van de Amerikaanse strijd krachten. MOSKOU (UP) Het Russische minis terie van Gezondheid heeft dinsdag mede gedeeld, dat zich onder de deelnemers van het zo juist gesloten jeugdfestival van Moskou een kleine uitbarsting van Azia tische griep heeft voorgedaan. De ziekte kwam het meest voor onder de Nederlandse, Franse en Italiaanse deel nemers. Verdere cijfers werden niet ver strekt. In het orgaan „medische werker" schreef de directeur van de kliniek voor virus ziekten, dr. N. V. Sergeyev, dat vele ge delegeerden de ziekte na 1 un aankomst in Moskou opliepen. Hij voegde eraan toe, dat in verschillende plaatsen in Centraal Azië plaatselijk epidemieën zijn uitgebro ken, zoals in Tasjkent, Samarkand en in Sverdlovsk en Tsjeliabinsk in de Oeral. Voorts deelde hij mede, dat sommige van de deelnemers aan het festival nog in zie kenhuizen verpleegd worden tot zij vol ledig hersteld zijn. NEW YORK (UP) Artsen aan boord van de „Arosa Sky", het schip dat met studenten aan boord uit Rotterdam naar New York op weg is, hebben vijftig ge vallen van griep geconstateerd. Volgens de scheepsartsen werden 200 opvarenden ge durende de reis door de ziekte aangetast. Er waren ruim 800 studenten aan boord, van wie geen werd toegestaan het schip te verlaten totdat het onderzoek van de Amerikaanse gezondheidsdienst voltooid is. Slechts twee of drie studenten moeten in een ziekenhuis worden opgenomen. TENERIFFE (UP) Op het eiland Mau ritius zijn ongeveer 100.000 personen door een epidemie van de Aziatische griep ge troffen. De autoriteiten verwachten dat de epidemie binnen enkele dagen zijn hoog tepunt zal bereiken. Er hebben zich tot nog toe geen sterfgevallen voorgedaan. KASSEL (UP) Een griep-epidimie is in Kassei een Westduitse kazerne binnen gedrongen, waardoor van de 200 soldaten, die er gelegerd liggen, er 62 ziek zijn. De medische staf heeft nog niet vastgesteld of het Aziatische griep is. Mevrouw F. S. Rost van Tonningen-Heu- bel uit Velp is enige maanden geleden bij de Kroon in beroep gegaan tegen de be slissing van de burgemeester van Den Haag, waarbij haar geweigerd werd het stoffelijk overschot van wijlen mr. M. Rost van Tonningen, een der vroegere vooraan staande NSB-ers, te laten opgraven om het daarna in een eigen graf te doen bijzetten. Het stoffelijk overschot is begraven in een massagraf öp de algemene begraaf plaats te Den Hrag. In tegenstelling tot de gemeente was mevrouw Rost van Ton ningen de mening toegedaan, dat identifi catie mogelijk^ was. De kroon heeft nu be slist, dat het Verzoek van mevrouw Rost van Tonningen niet moet worden inge willigd, zodat de stoffelijke resten in het massagraf blijven rusten. Enkele maanden geleden beraamden twee verpleegden in het Rijksasiel voor psychopaten te Balkbrug in de gemeente Evereerst een ontvluchtingsplan, waarbij zij overeen kwamen, een bewaker neer te slaan. Een van hen, de dertigjarige arbei der Ch. J. van E., stelde voor, dit met een stoelpoot te doen en zijn maat, de 25 jaar oude stoker L. G., voerde dit plan uit en wel zodanig, dat het slachtoffer, de be waker J. H., er maar ternauwernood het leven afbracht. Toen deze laatste met enige slagen op het hoofd buiten gevecht was gesteld, nam G. zijn revolver weg en verschanste zich in een boerderij in de omgeving, vast van plan, zijn vrijheid zo duur mogelijk te verkopen. Aan het moe dige gedrag van mevrouw A. Fischer Van Rossum, de directrice van het asiel, was het te danken, dat het niet tot een vuurgevecht kwam. Zij namelijk wist G. te overreden, uit zijn schuilhoek te komen en zich over te geven. Met zijn kameraad Van E., die na de aanslag op de bewaker van vluchten had afgezien, werd G. daar na in het Huis van Bewaring te Zwolle opgesloten. Woensdag stond het tweetal voor de Zwolse rechtbank terecht wegens zware mishandeling en medeplichtigheid. De of ficier eiste tegen beide mannen twee jaar met aftrek, te ondergaan in een strafge vangenis te Groningen. Toch kreeg G. ook nog een woord van lof: de officier noemde het kranig, dat hij eigener beweging later de gemolesteerde bewaker in het zieken huis had opgezocht en hem zijn veront schuldiging had aangeboden. Hij stemde in met een psychiatrisch rapport, dat de aanbeveling bevatte, G. in Groningen een bepaalde zielkundige behandeling te laten ondergaan. Tegen de andere beklaagde werd dezelfde straf geëist, omdat deze het hele plan bedacht had en ook had voor gesteld, de bewaker neer te slaan. De rechtbank zal later uitspraak doen. Tegen een zestigjarige Zwollenaar, A. H. geheten, is door de officier bij de recht bank te Zwolle een jaar en zes maanden met aftrek en ter beschikkingstelling ge- eist wegens oplichting en huwelijkszwen- del. Zo had hij, na via een door hem ge plaatste advertentie in kennis gekomen te zijn met een 64-jarige weduwe uit Kam pen, van haar f 1500 losgekre: m ter finan ciering van de verbouwing van een huis, dat hij in Zwollerkerspel gekocht zou hebben. Hij had haar een huwelijk voor gespiegeld. Intussen was hij ook met andere vrouwen, die op zijn advertentie hadden geschreven, in contact getreden. Daar echter niet al zijn slachtoffers even goedgelovig waren, liep H. tenslotte tegen de lamp. De officier vertelde dat reeds in een reclasseringsrapport van deze man werd gesproken als van een hopeloos geval. De man werd in totaal 17 keer veroordeeld, waarvan veertien maal wegens vermo gensdelicten, verduistering en oplichting. Uitspraak 28 augustus. Binnenkort zal de gemeenteraad Van Haarlem het uitbreidingsplan „Einden- hout" vaststellen en zoals wij gemeld heb ben bestaan er plannen het „Huis met de beelden" te bestemmen als bibliotheek, een klein museum of iets dergelijks. In de omgeving zal 't nieuwe rooms-katholieke lyceum „Sancta Maria" verrijzen en ver der zijn in het uitbreidingsplan opge nomen een tweede lyceum, woningen, sportterreinen en tennisbanen. Het publiek zal als het plan uitge werkt wordt in de gelegenheid worden gesteld een bezoek te brengen aan het fraaie buiten, dat dan een openbaar park zal worden met verschillende recreatie voorzieningen, zoals speelweiden en een vijver, die reeds bestaat. Het „Huis met de beelden" dateert van 1793 en 'de versiering van de voorgevel is van wit marmer, dat de eerste eigenaar had laten komen uit Italië. De naam Ein- denhout werd reeds in 1630 genoemd. In dat jaar kocht Jacob Raep van de we duwe Anzagen Maerkens een nieuw ge timmerd huis met erf en boomgaard, staande bij het „Dronckenmanshuisje". Dit huisje is een herberg geweest, dat bij het kruispunt Spanjaardslaan (vroeger sprak men van Lindenlaan) en de Wagen weg lag. Dit punt was voor het vroegere ver keer van belang en in de herberg kwamen voetgangers, ruiters en passagiers van rij tuigen bijeen, als zij in de richting Leiden of Zandvoort gingen of uit deze plaatsen kwamen. Ten tijde dat Vincent Loosjes in 1804 zijn Hollandse Arcadia schreef, bestond het „Dronckenmanshuisje" niet meer. Wel herinnert de schrijver zich het huisje uit zijn jeugd. Het droeg de onbeschaafde naam van Dronckenmanshuisje. Als zijn geheu gen hem niet bedriegt, stond er bij het huisje een vat, waarop een beeldje van een dronken boertje was geplaatst. De herberg was een aangenaam verblijf voor leden van de „geringe burgerstand". Het buiten Eindenhout is altijd goed on derhouden geweest. Het is in de loop der jaren vergroot en weilanden aan de zijde van de Leidsevaart zijn aangekocht. In een oud boekje over de bossen en duinen van Kennemerland deelt Frederik W. van Eeden, de vader van de schrijver, mee, dat het bos van Eindenhout een der oudste en merkwaardigste delen van de Hout was. Zowel door het terrein als de bomen herinnert die plek aan de meest woeste streken der bossen langs de duinhelling. Allerlei bomen staan door elkaar. Zeer oude abelen verheffen hun dikke, zuil achtige schitterend witte stammen in de blauwe lucht. Behalve de vogelkers groeien er ook de kurkiep, de meidoorn, de papenmuts met haar rozerode vrucht jes en een enkele sneeuwbal. Deze be schrijving is van de vorige eeuw. De eige- De herberg het „Dronckenmanshuisje" naar een gravure van omstreeks 1730. naars hebben daarna grote zorg aan het buiten besteed, waardoor het er goed onderhouden uitziet. In het hoofdgebouw van Zuiderzeewer ken te Den Haag is het aanbrengen aan besteed van een slijklaag op de Marknes serweg over een lengte van 7000 meter in de Noordoostpolder. Laagste inschrijver was de firma gebroeders Hoogenbirk uit Laren met 109.373 gulden en hoogste de firma K. van der Laan uit Nijmegen met 175.000 gulden. Ned. Herv. kerk Beroepen te Langerak G. Wursten, kand. te Zwartsluis. Geref. kerken Beroepen te Boechout (België) W. J. Meister te Middelburg; te Bozum G. Toren beek, kand. te Den Ham (O.); te Hellen- doorn C. J. Tissink, kand. te Middelburg. Geref. kerken art. 31 K.O. Beroepen te Hoek (Z.) Mooiweer, kand. te Utrecht. Aangenomen naar Bergentheim J. J. de Vries te Zuidhorn. Bedankt voor Blokzijl en voor Winterswijk J. Klamer, kand. te Roodeschool. PEKING (Reuter) Kranten in Peking hebben woensdag opnieuw melding ge maakt van contra-revolutionaire activiteit in China. Ditmaal gaat het om drie groe pen in de provincie Anhwei, in het oosten van het land. De leden van een der groepen, de „Chi nese democratische partij", zijn in juli aangehouden, toen zij in het mijngebied van Toengkwansjan pamfletten versprei den waarin de arbeiders van een koper mijn opgeroepen werden de mijn op te blazen en de communistische partijfunctio narissen te vermoorden. In mei was reeds een groep," die onder de naam „De sekte der drie Boeddah's" werkte, onschadelijk gemaakt. Zeven leder, van de sekte werden doodgeschoten toen zij zich tegen arrestatie verzetten. Twaalf anderen werden gevangen genomen. De derde groep in Anhwei was het „De mocratisch comité voor eigen hulp", dat volgens de krantenberichten een onder gronds leger wilde vormen. De leider was een agent van de Kwomintang, die al eens eerder begenadigd was doch ditmaal te> dood veroordeeld is.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11