Zon, grond en liefde scheppen het rijke smakenpalet van de Franse wijn Groen &Co Vijftig jaar geleden Veiligheidsraad komt dinsdag op Arabisch verzoek bijeen r Van dag^ tot dagj FRANKRIJK EN ZIJN WIJN (3) ^Praatótoel Amerikanen adverteren: „Drinkt echte Amerikaanse Bourgogne, hoedt u voor Franse namaak" Magere oogst Of de kwestie-Oman op de agenda zal komenstaat nog te bezien m VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 Op de Grondstoffen en bodem Napels leent geld van zijn schatrijke burgemeester Gemeentefinanciën onder regeringstoezicht Zeventien ziektes Familie en klasse Centrale Verwarming Pow-R-Matic Oliebranders Hebt U Jagan bij gouverneur van Brits Guyana ontboden '5- al ontmoet? De volmaakte Vermouth uit zonnig Italië TORINO sinds 1835 Uit Haarlems Dagblad van 16 augustus 1907 3 Nederland leeft blijkbaar onder de dwang van het devies: Steeds Hoger", een situatie die niet in alle opzichten het ver trouwen op de toekomst kan verstevigen. Steeds hoger stijgen de kosten van levens onderhoud nu reeds opgelopen tot 121 punten met de basis 100 gesteld op 1951; steeds hoger wordt het disconto der Neder landse Bank thans op 5 percent ge bracht en de aantrekking van investerings- gelden ernstig bemoeilijkend; steeds ho ger stijgt het aantal werklozen, als ge volg van de bestedingsbeperking thans reeds 15.000 meer dan in 1956; steeds hoger wordt de druk op onze verkeerswegen, aangezien er in één jaar tijds 20 percent personenauto's en eveneens 20 percent bromfietsen zijn bijgekomen, waardoor het totaal aantal gemotoriseerde voertuigen in Nederland nu bijna anderhalf miljoen bedraagt. En tenslotte stijgt de bevolkings dichtheid van Nederland steeds sterker, zodat men het totaalbeeld krijgt van een overbevolkt, overgemotoriseerd landje, dat in financieel opzicht grote moeite heeft het hoofd boven de internationale wateren te houden en wiens inwoners zich steeds meer beperkingen moeten opleggen op allerlei gebied. Niet alleen immers betekent de terug gang van de financieel-economische situ atie een verslechtering van de levensom standigheden en een benepen bestaantje voor een groot deel van ons volk, doch tevens krijgt het gebrek aan ruimte en lucht om adem te halen. Men kan bij de opsomming van deze be denkelijke verschijnselen verwonderd sta ren op de daaruit duidelijk sprekende pa radox, dat een verslechtering van de levensomstandigheden door prijsstij gingen en waardevermindering van de gulden gepaard gaat met een massale aan schaffing van personenauto's, scooters en bromfietsen, in een zodanig tempo zelfs dat ons land zijn gemotoriseerde „achterstand" bij de rest van West-Europa inloopt. Daarbij dient men dan echter te beden ken, dat een gebruiksartikel als het motor- rijtuig-met-vier-drie-of-twee-wielen, zo dra het enigszins binnen het bereik van de grootste groep inkomens komt, gerang schikt dient te worden onder de „dage lijkse behoeften" en dus onweerstaanbaar binnendringt in het huishoudbudget hoe bezwaarlijk dit budget een dergelijke uit gave en kostenverhoging ook kan dragen. De maatschappij anno 1957 eist een snelle vervoersmogelijkheid voor iedereen, omdat haar tempo op deze snelheid js g^afeer^l. Deze ontwikkeling is niet te keren, slechts te' accepteren, w ibleabeeim Waaruit -">lgt, dat zich een proces van aanpassing zal moeten voltrekken, waar bij minder geld aan andere levensbehoef ten zal worden besteed. Steeds minder zullen uitgaven worden gedaan, die buiten het kader van het maatschappelijk stelsel vallen. Een maatschappelijk stelsel, dat onverbiddelijk vasthoudt aan moderne eisen: motoriseren, bioscoopbezoek, bui tenlandse vakantiereizen, tabaksverbruik, radio en televisie, sport, hoge huren; en dat alles wat enigszins gemist kan worden, laat vallen: culturele ontwikkeling, dure boeken, kostbare kleding, rijkelijk eten, degelijke meubilering, verkeersveiligheid, enzovoort. De bestedingsbeperking en de stijging van de kosten van levensonderhoud zullen dus een uitwerking hebben, die men aller minst met „steeds hoger" zal kunnen de finiëren. Een vervlakking, een neiging naar 't goed kope, gestandariseerde, ondegelijke; een versobering naar de geestelijk verarmen de kant; een ontwenning van comfort dat steunde op gevoel voor gezelligheid en schoonheid; een vlucht in het oppervlak kige en algemene, het massale en goed kope gebruiks- en vermaaksprodukt waar door een volgende generatie wellicht nog sterker vervreemd zal zijn van het gede gen kwaliteitsprodukt op alle gebieden des levens, dan onze generatie de rust, dege lijkheid en gezapigheid van het begin der twintigste eeuw ontwend is. Steeds hoger of steeds lager? (Van onze reisredacteur) IN 'S LANDS HOOFDSTAD heb ik eens een man ontmoet, die wijn kon maken uit gras. Hij oogstte de sprieten van dit nuttig gewas tussen de benen van voet ballende jongetjes op de speelweiden van Amsterdam- West, voerde ze mee naar zijn vijfde verdieping, perste ze uit, voegde er water en suiker aan toe en liet het drabbig aftreksel gisten. Op de etiketjes van de medicijn flesjes, die hij met de aldus verkregen vloeistof vulde, schreef hij onvervaard „Chablis" of „Sauternes", Beaujo- lais" of „Bordeaux". Nu, ik heb zijn wijnen geproefd. Zij bevestigden ten volle mijn vermoeden, dat de enige weg om gras genietbaar te maken via de spijsverteringsorganen van het rund loopt. Wijn maken! De Amerikanen doen het ook en lang niet slecht. In vermoedelijke afwachting van een betere, grotere en goedkopere synthetische druif, gebruiken zij er zelfs echte wijnranken voor. Maar met de bescheidenheid, die hen zo siert, adverteren zij: „Drinkt echte Amerikaanse Bourgogne, hoedt u voor Franse namaak....! Wyn makenhoe eenvoudig het is, heeft Noach het eerst van allen onder vonden. Iedere witgejaste chemicus kan het u met een paar formules uitleggen en in een retort je voordoen: gisting van drui vensap, omzetting van suiker in alcohol. Om een rode wyn te maken, laat men de kleurstof bevattende schillen meegisten, voor een witte laat men die schillen ter zijde. Klaar is kees. Zo'n wijn heeft de zelfde kleur en hetzelfde alcoholpercen tage als de Chateau Lafitte-Rothschild, waar u 25 gulden de fles voor neertelt. Alleen: in de paspoorten van twee meisjes kan staan: „blauwe ogen, blond haar, 1,70 meter lang, gewicht 65 kilo, leeftijd 23 jaar". Nochtans kan de ene er uit zien als een engel en de andere een gezicht hebben om de hond mee bang te maken. En het gaat er ook om hoe die 65 kilo verdeeld zijn. Wat maakt dan de wijn, de echte, die over het skelet van zijn chemische for mule de spieren draagt van een Bour gogne, de speelse ziel heeft van een kleine edelman uit de Anjou, de kalme subtiliteit van de Bordeaux of de zonnige openhar tigheid van de zuiderling uit de Midi? Het antwoord op die vraag behelst een schep pingsgeschiedenis in het klein. Ten eerste is daar de grond, doorgaans sober, zelfs arm, de slanke wijnrank is ascetisch, verdraagt geen vette rijkdom. In de zandige grond van de Gironde-monding geeft het silicium de finesse aan de Bor deaux. Een kleine hoeveelheid klei ver strekt extra-potigheid aan de geringere Entre-deux-Mers. De kalk in de Bourgon dische heuvelrijen sterkt de botten, die het breedgeschouderd lichaam van de Bour gognes moeten torsen. De kiezels, waaruit de wijnranken van de Chateauneuf-du- Pape opschieten, reflecteren het zonlicht ook naar de trossen, die schuil gaan achter het gebladerte. Meer zon, meer suiker. Meer suiker, meer alcohol. Vandaar de ge peperde hartstocht van deze stormachtige minnaar uit het Avignonse. Die zon dan moét schijnen uit de ge weldige hemel, die over de glooiende gaar den van Frankrijks ruimten staat. De grond mag het eindeloos palet van karak- NAPELS (UP) Achille Lauro, burge meester van Napels en miljonair, is voor de tweede maal binnen vier maanden zijn bankroete stad te hulp gekomen, dit keer met een voorschot van 150 miljoen lire (negen ton) uit eigen zak. De schatrijke Lauro, die eigenaar is van een koopvaardijvloot, een spaghetti-fabriek en een voetbalclub, leende het geld aan de stad, opdat deze een voorschot van tien duizend lire kan betalen aan elk van haar vijftienduizend employé's. Het gemeente- personeel, dat nog bedragen van afge lopen jaren tegoed heeft had gedreigd in staking te gaan, tenzij het voorschot ver strekt werd. Op 30 april heeft Lauro toen ook een staking dreigde driehon derd miljoen lire voorgeschoten. Deze vrij gevigheid van Lauro is een poging een be slissende strijd uit de weg te gaan over het toenemend tekort van de stad, dat de rege ring wijt aan de dure openbare werken die Lauro laat uitvoeren. De gemeentebegro ting, die een tekort van zes miljard lire aanwees, toen Lauro burgemeseter werd, wijst thans een tekort van 330 miljard lire aan. Ondanks fel verzet van Lauro heeft premier Adone Zoli een regeringsgemach tigde aangewezen, die moet trachten enige orde op de Napolitaanse zaken te stellen. gens in de Midi op het randje van het be er, sinds de phylloxera, een uit Amerika overgekomen insect, in het laatste van de vorige eeuw vrijwel alle Franse wijngaar den vernietigde, nauwelijks meer. De re medie kwam ook uit Amerika: men ent nu de Franse wijnranken op de robustere Amerikaanse planten. De „cépages" van de oceanen van „vin ordinaire", gezonde, maar minder verfijnde bastaarden, voeren nu veelal slechts nummers. Men spreekt van „de wijn die zijn naam niet durft te zeggen". Maar die van de klassewijnen dragen namen, trots op hun eigen karak ter: de Grenache geeft de pepersmaak aan de Chateauneuf-du-Pape, de Gamay heeft het genoegen geheel alleen de breed lachende Beaujolais te vervaardigen, de volgepakte trossen van de Pinot hebben de Champagne op hun erelijst staan, de ijverige gouden vruchtjes van de Chardon- nay scheppen de grote blanke Bourgognes, de Cabernet loopt uit in de meest-elegante,: zachtrose Anjou's. Er is ook de strikt ver boden vrucht, de Noah. Hijbrengt: dé verziekende wijn voort, die met zijn kwade ethers drieduizend mensen in een dorpje bij Niort tot een vreemde half-gelukzalige krankzinnigheid heeft gebracht. Tanig en vasthoudend: de Franse wijnboer. de zeventien ziektes, die zijn ranken be dreigen. Hij begint al in januari te snoeien. Alleen jonge takken aan de oude voet geven druiven. Voor de „ordinaire" geldt de „taille longue", want Frankrijk heeft dorst. Voor de klassewijnen wordt kort gesnoeid. Het rendement per hectare heeft zijn limiet, evenals de „cépage", bij de wet voorgeschreven, wil de wijn zijn naam mogen dragen. Maar hoe hij ook snoeit, iedere tak vraagt van de wijnboer snel De rijke oogst Tenslotte is er de „vigneron" de wijn boer. Onverschillig of hij in de Bordeaux staansminimum balanceert, of in de Bour gogne uit anderhalve hectare de purperen glorie van de Cöte de Nuits schildert, hij moet dag in, dag uit, waakzaam zijn voor C<NXXXX)OOOOOOOOOCOCOOCXXDOOOOOCX300<X50COOOOOOOOOOOOOOC>OOOC Nog steeds heeft het Franse wyn- areaal zich niet geheel hersteld van de rampzalige wintervorst van 1956, die 'cl vooral de Champagne, de Bordeaux en 8 de vallei van de Loire teisterde, een 8 ramp, die door de meivorsten van dit 8 jaar werd verergerd. De Pomerol werd bijkans van de kaart gevroren. Wie de 8 komende jaren een Pomerol verkoopt, 8 is vrijwel zeker een oplichter. De oogst c van dit jaar is verder kwantitatief ver- 8 slechterd door zware regens op het tyd- 8 stip van de vruchtzetting, die de ge- 3 vreesde „coulure", het loslaten van de 3 jonge vruchten, veroorzaakte. In de 8 Midi heerst een meeldauwplaag. De to- 8 tale Franse oogst zal dit jaar hooguit vijftig tot zestig percent van een nor- 8 male bedragen, in vele gebieden twintig 8 tot dertig percent. Een schrale troost is dat wanneer augustus en september 8 zonnig zullen zijn, de kwaliteit (vooral 8 in de Bourgogne) goed, in vele gevallen zelfs uitstekend zal kunnen zijn. Maar 5 in vele streken missen de opgebonden 8 ranken de kracht naar het derde yzer- 3 draad te klimmen: een triest gezicht. XXXXXXXMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOa handelen, aparte overdenking. In de se conde, die voorafgaat aan het sluiten van de snoeischaar, overweegt de „vigneron" leeftijd, dichtheid, vorige oogsten, ziektes en weersomstandigheden. De wijnboer moet enten, planten, grond bewerken, wie den, spuiten en opbinden eer hij kan oog sten. En 's nachts moet hij bidden dat er de volgende dag weer zon zal zijn, dat de herfsthagel niet zijn volle trossen stuk zal ranselen, dat 's winters zijn planten niet zullen bevriezen en dat de lentevorst niet de prille loten dood zal bijten. Dat gebed wordt niet altijd verhoord. De vorst van februari 1956 bracht hele ge bieden aan de rand van de afgrond. Het ergste werd de Pomerol getroffen. Maar in de geteisterde gaarden, waar lange rijen zwgrte knoestige voeten, die nooit meer vruchten zullen dragen, in de harde grond stonden, waren de kleine boeren alweer bezig: wieden, ploegen, herbeplanten. Zes duizend gulden per hectare kost die her beplanting. Vijf jaar geen oogst. Pas over twintig jaar de grote kwaliteit van weleer. „Faut ben continuer", men moet wel doorgaan zegt de tanige boer in zijn blauwe kiel, „hort schimmel, een volgende rij". De „vigneron" werkt vasthou dend aan de ver vulling van zijn leven: wijn ma ken, góéde wijn. Zo zwoegt hij voort tot de vroe ge herfstdag van de „vendages", waarop duizenden handen de trossen losgrissen en in het bruisend ge weld van het gis tend sap de wijn geboren wordt. Gebaar Vandaag hebben weer drie mensen na drukkelijk naar mij gekeken en vervolgens op hun voorhoofd getikt, twee anderen hebben vurig hun vuist in mijn richting gezwaaid en één riep iets, dat ik niet goed heb verstaan. Dat is waarschijnlijk maar goed, ook. Enfin, zes mensén zijn bijzonder boos op me geweest. Waar? In het ver keer natuurlijk, waar de meeste landgeno ten hun laagste instincten hartstochtelijk botvieren. Niettemin kan ik met de hand op het hart verklaren, dat slechts een van hen gelijk had, dat hij reden had om over een verkeersfout van mij te klagen. De anderen waren gewoon zwaaiers, tikkers en schelders zonder meer. Ik wilde het op deze plaats niet over hen hebben. Wél echter moeten wij eens spreken over die eneIk neem al jaren in een heel klein auto'tje zeer intensief deel aan het verkeer. De techniek en de regels van het auto rijden zitten er zo langzamerhand goed in. Niettemin maak ik wel eens een fout. Dat doen we allemaal; bij mij heb ben die vergissingen gelukkig nog nooit een ernstig gevolg gehad. Behalve dan, dat andere weggebruikers soms verschrik kelijk van mij geschrokken zijn (ik ook wel eens van hen). Een enkele keer waren mijn „slachtoffers" te zeer ontzet om van hun verontwaardiging te doen blijken, meestal lieten ze wel wat merken. Net zo als die man vanochtend. Ik sloeg links af; hij fietste, komend van de andere kant, recht door en had dus duidelijk voor rang. Ik heb hem echt niet op tijd gezien en kon hem maar op het alleruiterste nip pertje ontwijken. Zulke dingen gebeuren vele honderden malen per dag, alleen in Nederland al: het loopt goed af, er wordt even wild gescholden en met 'vuisten ge zwaaid en een van de partijen weet - of hoort te weten - dat hij een ernstige fout heeft gemaakt. Hij laat de woede over zich heen komen, zwijgt, gaat door en past weer wat beter op. Ook hij is geschrokken. Ik zou nu zo graag een gebaar weten, dat het tegenovergestelde uitdrukt van de gebalde vuisten en de tikkende wijsvin gers. In die gevallen, dat ik een fout heb gemaakt en vanuit de auto niets terug kan zeggen en ook niet kan stoppen om ver ontschuldigingen te maken, zou ik op de een of andere manier moeten kunnen uitbeelden, dat het me spijt en dat mijn excuses welgemeend zijn. Maar ik heb een dergelijk gebaar niet tot mijn beschikking. Daarom schrijf ik er hier overn Uw medewerking wordt gevraagd. Bedenkt u eens wat een kort duidelijk gebaar, in een auto of op een fiets makkelijk uit te voeren, dat krachtig „sorry" zegt. Zo'n gebaar is dringend nodig. En als we het allemaal gaan toepassen, die enkele keer dat we een fout maken, wordt het op den duur net zo bekend en algemeen begrepen als de vuist en de vinger. Geeft u eens een suggestie. Prijzen zijn er niet, maar het lijkt me dat u aan iets nuttigs medewerkt. Deelneming staat open voor iedereen. Behalve voor hen, die van mening zijn nooit fouten in het verkeer te maken. Dat zijn de hopeloze gevallen te gen wie ik in gedachten dreigend mijn vuist schud. Beslissend ogenblik: de snoeischaar toomt de onstuimigheid van de wijnrank in. teristieke smaken helpen scheppen, de zon heeft iedere wijnrank nodig, op de vlak ten van de Midi en de Bordeaux en op de heuvels van Frankrijks wijnrivieren, waar de wijn de oostelijke hellingen zoekt om het eerste licht te vergaren en zich te be schermen tégen de rauwheid van het weer. Aan water heeft de wijnrank net zo'n hekel als de wijnboer. Nogmaals spreekt de natuur een beslis send woord in de „cépage", de familie waartoe de druif behoort. Er zijn er teveel om op te noemen. Zuiver Franse bestaan een chateau van wereldnaam beheert, er- NEW YORK (Reuter/AFP) Dinsdag zal de Veiligheidsraad zich beraden over het plaatsen van de kwestie-Oman op de agenda op verzoek van tien Arabische landen die officieel hebben gevraagd om een spoedbijeenkomst van de raad. Er zyn tenminste zeven van de elf stemmen in de Veiligheidsraad nodig om een kwestie op de agenda te krijgen en dit staat te bezien of dat overwicht te vinden zal zyn. BAGDAD (Reuter) De minister van Buitenlandse Zaken van Saoedi-Arabië Ahmad Sjoekairi, die achtereenvolgens Cairo, Beiroet, Amman en Damascus heeft bezocht, verklaarde donderdag te Bagdad, na een onderhoud met de Iraakse premier Ali Jawdat Al Ajoes, dat „andere politieke middelen" worden overwogen om „Oman te bevrijden", indien het beroep op dc Vei ligheidsraad geen resultaten zou opleve ren. „De premier heeft mij de verzekering gegeven dat Irak, als lid van de Veilig heidsraad, het Arabische standpunt in de raadsvergaderingen zal weergeven en ver dedigen", aldus Sjoekairo. Bourguiha critiseert Britten NEW YORK (Reuter) In een nota aan de voorzitter van de raad vragen de tien landen (Egypte, Irak, Jemen, Jordanië, Libië, Libanon, Marokko, Saoedi-Arabië, Soedan en Syrië een debat over de Britse „agressie tegen de onafhankelijkheid, soe vereiniteit en territoriale integriteit van het imanaat Oman". Tunesië, het elfde lid van de groep Arabische landen in de UNO heeft de nota niet ondertekend. De Tune sische premier, Bourguiba, heeft in een radiopraatje critiek op de Britse militaire actie in Oman geuit. „Het mag dan zijn dat Groot-Brittannië grote belangen in dit oliegebied moet beschermen", zo zei hij, „maar het gebruik van geweld is toch zeker niet het beste beschermingsmiddel". In de nota werd er op gewezen, dat de Britse „agressie in de afgelopen weken de omvang van een volslagen oorlog heeft aangenomen, met gebruik van moderne vernietigingswapens zoals rakette, straal jagers en pantserwagen en operaties van de Britse land-, zee- en luchtmacht". R.A.F. weer in actie MANAMAH (Bahrein) (Reuter)Venom straaljagers van de Britse luchtmacht hebben donderdag het fort en de torens van Sait, ten noordwesten van Nizwa, waar de imam van Oman zijn domicilie heeft, vernietigd. De aanval, gedaan op verzoek van de sultan van Muskat en Oman, had ten doel de versterkingswerken te verwoesten, voornamelijk met het oog op het psycho logische effect, aldus een officiële woord voerder. De bevolking was door middel van pamfletten gewaarschuwd. Volgens UP werd ook Ghoemr aangevallen. Britse troepen terug NIZWA (Reuter) Brigade-generaal Robertson, de bevelhebber van de Britse troepen in Oman, heeft medegedeeld dat de Britse strijdkrachten, die de troepen van de sultan hebben gesteund, vandaag uit Nizwa zullen worden teruggetrokken. In een te Nizwa uitgegeven verklaring zei Robertson: „Wij hebben ervoor ge zorgd, dat de troepen van de sultan de ADVERTENTIE BLOEMENDAAL TELEFOON 22143 E. Romayn ADVERTENTIE De sultan van Oman en Muscat en zijn - Britse - minister van Buitenlandse Zaken Neil Innes, gefotografeerd in een koele gang van het paleis te Muscat. Zij verkeren in een goede stemming: de krijgskans is gekeerd. toestand weer beheersen. Er worden thans maatrgeelen genomen, om ook het burger lijke gezag van de sultan te herstellen". Hij voegde hieraan toe dat de Britse mili tairen naar de grens van het omstreden gebied in Oman zullen worden terugge trokken. CAïRO (Reuter) Radio-Caïro meldt, dat de volgende week Emir Saleh Bin Joessef als vertegenwoordiger van de imam in Cairo wordt verwacht voor be sprekingen met president Nasser en andere Arabische leiders over de toestand in Oman. (UP) Mohammed El Harthy, de ver tegenwoordiger van de imam in Caïro, heeft gezegd dat de strijdkrachten van de imam nog altijd belangrijke strategische posities in handen hebben. „Ik daag de strijdkrachten van Groot-Brittannië en van zijn vazal, de sultan van Muscat, uit de nationalistische stellingen te naderen", aldus El Harthy. GEORGETOWN (Reuter) Dr. Cheddi Jagan, de leider van de linksgezinde „voor uitstrevende volksparty" in Brits-Guyana, wiens party by de gehouden algemene verkiezingen acht van de veertien zetels heeft verworven, met kans op nog een negende zetel, is uitgenodigd om, wanneer de verkiezingsuitslag volledig bekend is, de gouverneur van dit onder Engels gezag staande gebied te bezoeken. De tandarts Jagan werd vier jaar ge leden door de Britse regering als minister president van Brits-Guyana afgezet, om dat zij meede, dat hij poogde een commu nistische staatsvorm ingang te doen vin den. Dr. Jagan heeft gezegd, dat hij bereid is een regering te vormen. Om een werk- meerderheid te krijgen, heeft hij evenwel de medewerking van de gouverneur nodig. Deze heeft namelijk het recht in de wet gevende raad maximaal elf leden te be noemen, zodat Jagan met zijn acht zetels dan toch in de minderheid zou zijn. Be halve de veertien kieszetels, telt de raad ook nog drie officiële leden. De huidige grondwet is volgens Jagan hoogst onbevredigend. Zij zou te zijner tijd moeten worden gewijzigd. Het land was wel van plan in het Gemenebest te blijven. Importeurs: jacobus Booton Amsterdam Binnenkort zullen de bewoners van Aerdenhout, Bentveld en Koeduin in de gelegenheid worden gesteld, om zich van electrisch licht te kunnen voorzien, daar men thans bezig is de kabel door te trekken van Zandvoort, wat er zeer zeker toe zal bijdragen, dat spoedig de petroleumverlichting langs de wegen door electrische verlichting zal vervan gen worden, wat voor deze plaatsen van groot belang zou zijn. Was aanvankelijk de verlichting in het villapark Bentveld opgedragen aan de lampenist M. Drost, deze is thans als zodanig ontslagen, en in zijn plaats benoemd J. Vroom, wo nende aldaar, op een salaris van f 200 per jaar.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3