Uitgaan in Haarlem DE ONZICHTBAREN Ouwe Job vertelt zijn avonturen Transportleiding onofficieel in Jutfaas-Castricum gebruikgesteld Agenda voor Haarlem Kori en bondig Rechts gepasseerd op een plein Ondergedoken „tand- rooier" veroordeeld Motorrijder in Italië onder Nederlandse bus Hoger beroep aangetekend in balpuntpennenstrijd VE .VOLG VERHAAL FRED KOST NE! NAAIMACHINES VA ij DAG 16 AUGUSTUS 1957 MUZIEK Vrijdag 16 augustus, Concertgebouw, 20 uur: Ter gelegenheid van de Jan Zwart- herdenking 1937-1957 geeft Feike Asma een orgelbespeling met werken van Jan Zwart en Johann Sebastian Bach. Van Bach speelt de organist Fantasia en Fuga in g, van Zwart de orgelhymne Wilt heden nu treden, Musyck over de Voysen der Psalmen Davids, drie orgelkoralen en Postludium en Fuga. Zondag 18 augustus, Openluchttheater, 15- 17 uur: De pianiste Emmy van Eden geeft een uitvoering van lichte klassieke werken. Zondag 18 augustus, Openluchttheater, 20.30 uur: In het Bloemendaalse Open luchttheater heeft een optreden plaats van de Sangerknaben vom Wienerwald. Op het programma staan werken van oude Oostenrijkse meesters, volksliedjes, Weense liederen en walsen en een uit voering in rococo-kostuums van „Maien- königin", een operaatje in één akte van Gluck. Maandag 19 augustus, Concertgebouw, 20 uur: Onder auspiciën van de Stichting Adoptie Bejaarden geeft de Engelse Brass Band een uitvoering van werken van Handel, Purcell, Bach, Beethoven en Lully. Engele leden van het gezelschap, bestaande uit leerlingen van de Bos- combe Secondary School in Bourne mouth, geven een voordracht van En gelse liedjes. Maandag 19 augustus, Grote Markt, 16- 16.30 uur: Beiaardbespeling door Rien Ritter op het carillon van de Grote Kerk. Het programma vermeldt werken van onder meer Schuman, Denijn, Marcello en Grieg. Dinsdag 20 augustus, Grote Kerk, 20-21 uur: De stadsorganist Albert de Klerk bespeelt het orgel van Christiaan Müller. Woensdag 21 augustus, Zandvoort, 20 uur: Onder auspiciën van de commissie Bij zonder Kerkewerk in Zandvoort kan in de Hervormde Kerk als onderdeel van de reeks concerten op grammofoonpla ten in de maand augustus een uitvoering worden beluisterd van de ouverture „Oberon" van Weber en het Vioolcon cert in D van Tsjaikofsky. Donderdag 22 augustus, Grote Kerk, 15- 16 uur: De stadsorganist Albert de Klerk geeft een concert. Donderdag 22 augustus, Grote Markt, 20- 21 uur: De stadsbeiaardier Arie Peters bespeelt het carillon van de Grote Kerk. Het programma vermeldt werken van onder anderen Clément, Martini, Brahms en Nees en bevat ook een aantal be roemde melodieën uit de periode waarin voor de Opéra Comique grote belangstel ling bestond (eind achttiende, begin negentiende eeuw). Donderdag 22 augustus, Concertgebouw, 20.15 uur: Het Noordhollands Philhar- monisch Orkest geeft onder leiding van Henri Arends het derde zomerconcert met solistische medewerking van het pianistenduo Boukje en Deborah Land. Het programma vermeldt Mars, Sera- nata notturna in d en Concert voor twee piano's van Mozart, Scottish Ballad van Britten en de Vierde Symfonie van Men delssohn. DIVERSEN Zaterdag 17 augustus, Noordersportpark, 20 uur: Als besluit van de zomerevene- menten, die door de Stichting Haarlem- Noord werden georganiseerd, wordt een vuurfeest gehouden. Daaraan vooraf gaat een optreden van de mondaccor- deonvereniging D.V.S. en van een muzi kale clown van 1930-20.15 uur. Tussen 20.15 uur en 21.30 wordt afwisselend op getreden door de genoemde mondharmo nicavereniging en het Jeugdballet onder leiding van mevrouw Leny van de Ree van Tricht. ADVERTENTIE Principiële zaak voor kantongerecht Mag men op een plein rechts inhalen en passeren? Dit was de vraag, waarvoor de kantonrechter te Delft zich donderdag ge steld zag. Voor hem had zich een automo bilist uit Delft te verantwoorden, die door rechts inhalen en passeren een aanrijding zou hebben veroorzaakt. Hij was achter een andere automobilist de Delftse markt opgereden. De bestuurder van de voorste wagen was toen iets naar links uitgeweken waarop de verdachte hem rechts voorbij reed. De officier meen de, dat men alleen rechts passeren mag als de voorste automobilist op een kruis punt van wegen heeft voorgesorteerd en de achterste dus de zekerheid heeft dat de voorste naar links zal gaan. De eis was f 15 of zeven dagen. De raadsman van verdachte meende, dat er wel voorgesorteerd was, omdat de voorste automobilist zijn linkerrichting aanwijzer had uitgestoken. Hij achtte het rechts inhalen en passeren op de markt niet strafbaar. Na re- en dupliek vond de kantonrechter, dat men op zo'n grote ruim te als de markt moeilijk van een splitsing van wegen kan spreken. Hij zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Zondagavond IS augustus treedt in het Bloemendaals Openluchttheater weer een gezel schap jeugdige Oostenrijkse zan gers op. Ditkeer zijn het de Sanger knaben von Wie nerwald. Het op treden is onderdeel van een rondreis, die het koor van 26 juli tot 24 au gustus door ons land maakt. Op het programma staan werken van oude Oostenrijkse mees ters, volksliederen uit Salzburg, Tirol, Stiermarken en Karinthië, Weense liederen en walsen en een opvoering in rococo-kostuums van de „Maienkoningin", een operaatje in één akte van Gluck. Woensdag 21 augustus, Openluchttheater, 14.30 uur: In het Bloemendaals Open luchttheater geeft het Circus Elleboog uit Amsterdam onder leiding van me vrouw Anke Last een voorstelling voor de jeugd. FILMVOORSTELLINGEN Cinema Palace: Iedere ochtend helf elf vertoning van een gevarieerd jeugdpro gramma met onder andere tekenfilms. Rembrandttheater: Zondagochtend elf uur wedervertoning van de documentaire „Naar het rijk der Inca's", een Duitse film over een expeditie naar de binnen landen van Mexico. De tekst wordt ge sproken door de acteur Paul Steenber gen. Dagelijks, behalve zondags, om half elf Montagne's jeugdvariété. Luxortheater: Iedere ochtend, behalve zondag, half elf vertoning van Walt Dis ney's „De woestijn leeft" en „Stormy". Lidotheater: Zaterdagavond half twaalf vertoning van „Verboden vrucht" met Frangoise Arnoul en Fernandel. Zondag ochtend elf uur vertoning van „Lassie's grootste avontuur". Studiotheater: Iedere ochtend half elf vertoning van een filmprogramma voor de jeugd, onder andere met Charlie Chaplin en Stan Laurel en Oliver Hardy en over Donald Duck. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal: Tot 9 september wordt een ten toonstelling „Het station" gehouden met daarbij aansluitend een expositie van Europese spoorweg-affiches. Dagelijks geopend van 14-18 uur en 19.30-22 uur, des zondags van 13-17 uur. Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingen februari 1953. Geopend dage lijks van 9-12.30 en van 13.30-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 10-12.30 uur en van 13.30- 17 uur en zondags van 13-17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 10-17 uur en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Op zaterdagen tot en met 7 september extra avond openstelling met kaarslicht, floodlight en oude muziek. Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Middeleeuwse en latere schilderijen, sculpturen, paramenten, kantwerk, hand schriften en munten. Geopend op werk dagen, behalve maandag, van 10-17 uur, des zondags van 13-16 uur. Huis Van Looy: Tot 9 september wordt moderne kunst uit het bezit van de ge meente Haarlem tentoongesteld. Ope ningstijden: dagelijks van 10-12.30 en 13.30-17 uur, des zondags van 14-17 uur. Teylermuseum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuur kundige instrumenten. Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 11-17 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-17 uur. Galerie Espace: Zomertentoonstelling met werk van onder meer Corneille Appel, Haber en Shapiro. Dagelijks geopend van 11-17 uur. De Rotterdamse kantonrechter heeft de mondarts J. B. A. T. uit Rotterdam bij verstek veroordeeld tot twee geldboeten van elk f 750,subsidiair twee maal der tig dagen hechtenis en verbeurdverklaring van zeven tandartsstoelen, boorinstallaties en andere instrumenten. T. heeft tweemaal de wet op de tandheelkundige inrichtin gen overtreden door te werken in een in richting, waarvoor reclame werd gemaakt en door geen aangifte te doen bij de ge neeskundige inspectie van de Volksge zondheid. Getuigen verklaarden, dat zij door een folder contact hadden gekregen met het Vacupaninstituut aan de Claes de Vrieze- laan te Rotterdam. Hun werden „gebitten verkocht" door de propagandist C. P. L. uit Rotterdam, die vertelde, een overeen komst te hebben gehad met de directeur van genoemd instituut, J. van W. Van dit adres werden de getuigen naar een ander, aan de overzijde van de straat verwezen, waar zij moesten „happen" met .behulp van de 33-jarige tandtechnicus M. van der V. in 't V. uit Rotterdam, of de 37-jarige tandtechnicus G. B. uit Haarlem. Op een derde adres trok de mondarts T. na ver doving hun tanden en kiezen en op adres nummer twee kregen zij dan een kunst gebit. De officier merkte op, dat T. voortvluch tig is; voor zover hem bekend omdat nog een ander vonnis op executie wacht. Hij achtte de tenlastegelegde feiten bewezen en eiste tweemaal f 1000,of twee maal veertig dagen hechtenis en verbeurdver klaring van het instrumentarium. Daarna hadden de twee bovengenoemde tandtechnici zich te verantwoorden, om dat zij onbevoegd de tandheelkunst zouden hebben uitgeoefend door het laten „hap pen" van patiënten. Beiden ontkenden dit echter en getuigen verklaarden, zonder hulp van het tweetal gehapt te hebben. Zelf hadden deze patënten het gips in en uit hun monden gedaan. Daar twee andere getuigen niet ver schenen waren, zijn deze zaken tot vol gende week donderdag aangehouden. TENO (UP) Een 23-jarige Duitse monteur uit Hagen in Duitsland, kwam gisteren in het Italiaanse plaatsje Treno om het leven toen hij op zijn motor slipte op de natte weg en terecht kwam onder de wielen van een bus met Nederlandse toe risten. De veertig Nederlandse vakantie gangers werden door elkaar geschud, maar niémand hunner werd gewond. Internationaal bureau voor verkenners Driehonderd afgevaardigden van de 68 landen, die de internationale verkenners conferentie te Cambridge bijwonen, hebben donderdag met algemene stemmen besloten het hoofdkwartier der internationale ver- kennersbewegimg van Londen naar Ottawa over te brengen. Dit besluit werd genomen in het kader van een plan op lange termijn, dat er onder meer in voorziet meer reizende verkenners commissarissen naar het Midden- en Verre Oosten, Latijns-Amerika en Europa te zen den. Maar oweedat liep verkeerd uit. Want de matroos, die ik nat had willen gooien, bukte gauwEn het water uit mijn emmer kletste over hem heen precies een patrijspoortje binnen van de kapiteinshut! De kapitein stond juist achter dat venstertje en hij kreeg de plas water vlak in zijn gezicht Nou, jongens toen kreeg ik me even 'n reuzenuitbrander! 22-23 Op onofficiële wijze is donderdagmorgen onder grote autoritaire belangstelling de transportleiding van het uit de Lek af komstige water in Castricum in dienst gesteld. Onder meer waren hierbij aanwezig ir. S. Kramer van het P.W.N. en het lid van Gedeputeerde Staten de heer A. B. J. Prakken. De heer Prakken heeft na de korte plech tigheid in het Theehuis Johanna's Hof aan de Zeeweg het woord gevoerd. Hij bracht hierbij dank aan al degenen die door hun ijver hadden medegewerkt aan de uitein delijke totstandkoming van de transport waterleiding. De bekroning hiervan zag hij in het moment waarop het eerste (bruine) water door het openzetten van de afsluiter ADVERTENTIE Verkrijgbaar bij de Horeca-bedrijvcn en Uw wijnhandelaar. AGENTE HAARLEM: Fa. DIEBEN EN GUBBI AGENTE ZANDVOORT EN IJMUIDEN: H. F. BROEKHUIZEN Lange Herenstraat 13, paui Krugerstraat 64 Haarlem - Telefoon 10841 Haarlem - Telefoon 20376 in het bevloeiingsterrein vloeide. Bij de uitvoering van het werk zijn nieuwe wegen ingeslagen. Het hypermoderne pompstation zal ook over twintig jaar niet verouderd zijn en men heeft daarmede rekening ge houden en de mogelijkheid voor algehele automatisering in de toekomst open ge laten. De beluchting van het binnenkomen de water geschiedt door middel van casca des. Het toegevoerde water wordt over de verschillende cascades verdeeld, hetgeen geschiedt met automatische aan- en afslag hevels. In de bestaande installatie wordt het water tweemaal achterelkaar belucht en gefiltreerd. Het water was voorheen steeds in de Castricumse duinen voldoende aanwezig en er was eigenlijk niet te voorzien dat deze bron al na vijftig jaren uitgeput zou raken. Daarmede samenhangende werd de kwali teit van de omliggende tuinderijen er ook niet beter op. In het duingebied zelve werd de teelt van aardappelen waardeloos en ook voor de andere produkten, onder meer peen waarvan jaarlijks honderden tonnen voor de export werden bestemd, moest naar andere grond worden uitgezien. Bovendien nam door de onttrekking van het zoete water aan de bodem de verzilting van de grond toe, hetgeen dan weer een nieuw vraagstuk vormde. Men heeft dan ook beseft dat hieraan iets moest worden gedaan en de in 1952 opgerichte water- transportmaatschappij kreeg de aanleg van een nieuwe transportleiding van Jutfaas naar Castricum opgedragen. Verwacht wordt dat deze nieuwe trans portleiding na ongeveer een tiental jaren 80 miljoen m' water zal oppompen, waar van dan 44 miljoen m' voor Amsterdam bestemd zal zijn. Hoewel dus eigenlijk pas op 12 september Prins Bernhard de nieuwe leiding officieel in gebruik zal stellen, zal naar men aanneemt reeds over ongeveer een maand het water in het infiltratie- gebied zodanig zijn gezuiverd dat het wat de kwaliteit betreft, gelijk is aan' het duin water. i mö ut - mo &i i Bij de Haagse rechtbank is hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak in kort geding van de president van deze recht bank in de balpuntpennenstrijd. Deze strijd gaat, zoals destijds is gemeld, tussen de in Zwitserland wonende uitvinder Hen riksen en een Nederlandse balpuntpennen- fabriek. De uitvinder meent, dat de Ne derlandse fabriek inbreuk maakt op zijn oktrooi voor een bepaald fabricageproces. In september 1956 hebben zijn vertegen woordigers in Nederland een civiele pro cedure aanhangig gemaakt tegen de fa briek. Deze procedure is in behandeling bij de rechtbank te Den Haag. Daar deze behandeling veel tijd kost, begon de uit vinder daarnaast een kort geding tegen de Nederlandse fabriek, dat behandeld werd door de president van de rechtbank in Den Haag, die de uitvinder in het ongelijk stelde. Deze laatste heeft tegen de uit spraak hoger beroep aangetekend. Op 11 september zullen voor de rechtbank de pleidooien worden gehouden in de civiele procedure. De mogelijkheid bestaat dus, dat de rechtbank in Den Haag twee maal uitspraak zal moeten doen in dezelfde kwestie. 47. In het midden van de ruimte verhief zich, gigan tisch groot en gelijk de reus uit een sprookje, het reusachtige beeld, dat in een stralenkrans van maan licht zwijgzaam voor zich uit staarde. Toen was het, dat ik pas zag wie deze machtige figuur voorstelde: Maha- kala, de beschermgod. Met de beide voeten stond de Godheid op een mensen figuur. In zijn rechter hand hield hij een gouden zwaard, in zijn linker een schedel, die met bloed gevuld was, een rode met geel afgezette wimpel en een rozenkrans, die uit menselijke schedels was vervaardigd. Om de geweldige dikke buik was een dikke ketting van doods hoofden gehangen. De hals werd versierd met een ket ting van witte beenderen en in het witbehaarde hoofd stonden twee grimmige ogen. Als een zwijgende bedreiging, maar griezelig levendig, stond deze Godheid in het zilveren maanlicht. Toen ik naar de achterkant van het beeld liep en reeds de armen strekte om naar de ingang te zoeken, legde zich plot seling een ijskoude hand op mijn nek. De adem stokte mij in de keel en ik voelde mijn ogen uitpuilen. Ver sperde ik de mond open, snakte naar adem, maar ik kreeg geen zuchtje lucht binnen. De benige hand, die ik rond mijn nek voelde, maar die ik niet kon vatten, hoe vaak ik er ook naar greep, liet geen lucht meer pas seren. Een waanzinnige doodsangst overviel mij. Met de kracht der vertwijfeling wist ik mij los te rukken en rende de tempel uit. Buiten, in het volle maanlicht, bleef ik staan. Ik kon weer ademen en de spookachtige gewaarwording, die mij gekweld had, was verdwenen. Ik liet mijn blikken over de tempel dwalen en vroeg mij af of ik nogmaals zou proberen de ingang te vinden van de gang, die mij naar het graf van Dzjengis-Khan moest voeren. Maar toen werd ik door zulk een panische angst bevangen, dat mijn knieën begonnen te trillen. Vreemde schadu wen gleden voorbij,geel-rood omrande ogen keken mij aan, bedreigingen klonken mij in het oor Zo snel mijn benen mij dragen konden, snelde ik weg, klom over de muur en wierp mij uitgeput op de leger stede in de jurtte. Een afschuwelijke nacht volgde, een nacht vol verschrikkingen en duizenden kwellingen. Wederom nam de koorts bezit van mij, wederom ver gingen weken, voordat ik de nachtmerries en spook beelden kwijt was. Nog lag ik krachteloos, zwak en vermagerd op het (Vertaald uit hel Duits Oorspronkelijke Nederlundse titel: IN DE BAN VAN TEMOEDSJlNl bed, toen ik op een goede dag de ogen opsloeg en in het goedmoedige gezicht keek van een lama, die ik nog nimmer had gezien. „Wie bent u?" fluisterde ik, terwijl ik de geestelijke van top tot teen bekeek. „Ik ben de Gusul van het klooster, waar mijn lama's u heen hebben gebracht", zei hij met een vriendelijke, welluidende stem. Ik keek de Gusul vragend aan. „U heeft mij heel wat zorgen gegeven. Vaak heb ik zelfs gemeend dat alle moeite, die ik mij gaf, tevergeefs zou zijn. Nu heeft u echter het ergste achter de rug en gauw genoeg zult u weer de oude zijn". „Hoe ben ik hier gekomen?" „U heeft geluk gehad. Rondzwervende Mongolen, die voor hun kudden nieuwe weideplaatsen zochten, hebben u doodziek en buiten bewustzijn in uw tent aangetrof fen. Zij hebben toen een boodschap naar het klooster ge stuurd, omdat ze niet wisten wat ze met u moesten doen. Ik heb één van mijn lama's naar u toegestuurd om u te halen, zodat ik u weer gezond kon maken. Zo bent u hier gekomen". „En waar is de Chamba?" Verwonderd schudde de Mongoolse priester het hoofd. Ook in uw koorts sprak u steeds over een Chamba. U heeft veel namen genoemd, die mij onbekend waren. De koorts moet u erg gekweld hebben, maar die is nu voorbij". „Waar is de armband, die Oebar-Tschur mij heeft gegeven?", riep ik uit, terwijl ik mij wilde oprichten. De Gusul drukte mij echter met een zacht gebaar weer op mijn legerstede terug. „Oebar-Tschur? Ja, die naam heeft u vaak genoemd. Was dat soms uw leider?" Met horten en stoten vertelde ik hierop in het kort, hoe ik Oebar-Tschur gevonden had en waarom hij mij die armband had gegeven. Hoogst verwonderd luisterde de Gusul naar mij. Toen ik tenslotte zweeg, zei hij: „Dat moet u gedroomd hebben. U lag alleen in uw tent. Geen dode en ook geen levende was bij u. De koorts moet u reeds lang onder de leden hebben.gehad; uw zieke gedachten hebben u in de war gebracht". Hij schudde treurig het hoofd. „Jaagt u die droombeelden toch niet na! Als het u weet beter gaat, zullen we er nog eens over spreken. Drinkt u nu maar die beker leeg. De slaap zal u aan sterken". Er vergingen nog vele dagen, voordat ik zo ver her steld was, dat ik de jurtte kon verlaten. De abt leidde mij door het klooster rond. Meerdere malen kreeg ik gelegenheid om de tempel binnen te gaan, waarin het grote beeld stond, dat in zijn rug een verborgen deur had, die de Chambé en ik gepasseerd waren toen wij naar de kelder onder de grond gingen. Hoe naarstig ik echter ook zocht, niet de kleinste spleet of kier viel op de brede rug te ontdekken. Maar tóch wilde ik niet aannemen, dat mijn belevenissen met Oebar-Tschur en de Chamba slechts droombeelden waren geweest. Tenslotte besloot ik de Gusul alles te vertellen. Wij zaten in de jurtte, die buiten de kloostermuren stond opgesteld, en ik deed de abt uitvoerig verslag over het doel van Komoroffs en mijn reis. Ik vertelde ook over de boodschapper, Komoroffs sterven, mijn eenzame tocht over het gebergte, hoe ik Oebar-Tschur gevonden had en hoe hij mij zijn armband had gegeven, hoe de Chamba mij hier ontvangen had en mij naar het graf van Dzjengis-Khan, dat onder de grond gelegen moest zijn, had gebracht en hoe ik tenslotte die armband op ae gele zijden vlag had neergelegd. Geduldig en zonder mij te onderbrekdh, luisterde de Gusul naar wat ik te vertellen had. Toen ik eindelijk zweeg en hem vragend aankeek, zag ik dat er om zijn lippen een flauwe glimlach zweefde. Lange tijd zei hij niets en staarde peinzend voor zich uit. Eindelijk legde hij zijn hand op mijn arm en begon te spreken. „Veel wordt om het jurtte-vuur verteld en velen van ons bezitten geheime krachten. Om Dzjengis-Khan heb ben zich talrijke legenden geweven. Velen, zeer velen zijn er, die de vurige wens koesteren dat hij weer terug zal komen, zodat hij opnieuw zijn rijk kan stichten, groter en machtiger dan weleer. Hoe sterk die wens en die wil ook mogen zijn, het heeft geen zin. Alleen de goede en slechte daden van de mensen bestieren de gebeurtenissen op aarde, zo leert ons Boeddha". - (Wordt vervolgd Padvinders-delegaties. Koningin Ju- linana heeft in Soestdijk een dertigtal pad vinders uit Suriname ontvangen, die in Amsterdam zijn ondergebracht, en 46 pad vinders uit Aruba en Curagao, die in Was senaar onderdak hebben gekregen. Deze padvinders waren gisteren teruggekeerd van hun bezoek aan de Jamboree in Enge land. Stroom voor de polder. De minister van Waterstaat heeft de directie van de Wieringermeerpolder gemachtigd in overleg te treden over de elektrificatie van de polder Oostelijk Flevoland. Recordschip. Vijftien dagen eerder dan vorig jaar is vanochtend het veertien- duizendste schip van dit jaar de haven van Rotterdam binnengekomen. Het was het 399 brt. metende kustvaartuig „Altho" van J. Broekeman te Hoogezand, dat leeg van Boston (Engeland) kwam. Tegen clandestien wonen. Daar de doelmatige verdeling van de woongelegen heid in Den Haag nadeel ondervindt door een aantal ingebruiknemingen van woon ruimte, zonder vergunning, hebben B. en W. een nog strengere naleving van de wettelijke bepalingen gelast. Dit houdt on der meer in, dat ieder, die „clandestien" woonruimte in gebruik neemt, zich bloot stelt aan uitzetting. Nederlander vermist. De 23-jarige stu dent J. J. Geerlings uit Bussum, die zijn vakantie in Jenbach (Oostenrijk) door bracht, wordt sinds 5 augustus vermist. Hij ging op die dag vermoedelijk naar het ge bied rond de Achensee of mogelijk ook naar een ander deel van Tirol om berg tochten te maken. Bij zijn vertrek zei hij ongeveer vier dagen weg te blijven. Tot op heden is hij echter nog niet teruggekeerd. Burgemeesters benoeming. Met in gang van 1 september 1957 is benoemd tot burgemeester der gemeente Ameide en Tienhoven de heer J. C. de Ridder te Leid- schendam. Oude schuld. De Rotterdamse politie heeft een 35-jarige vertegenwoordiger uit Vlaardingen aangehouden, die f 1.750 voor een reisvereniging had moeten overmaken naar Oostenrijk. Duizend gulden stuurde hij op, de rest stak hij in eigen zak om er oude schulden mee te betalen. Homo ludens. Een drieëndertigjarige ongehuwde Leidenaar is in een Haags wa renhuis op heterdaad betrapt bij het stelen van enkele speelgoedautootjes. Bij huiszoe king bleek hij in het bezit te zijn van di verse mecanodozen en andere constructie dozen voor kinderen tot een totale waarde van vijfhonderd gulden. Zwarte ooievaar. Aan de kust bij Hornhuizen in Groningen is een totaal ver zwakte zwarte ooievaar aangetroffen. Het dier is overgebracht naar het Noorder Die renpark te Emmen, waar het nu verpleegd wordt. Zwarte ooievaars komen eigenlijk alleen maar voor in Oost-Duitsland en Denemarken. Aangenomen wordt dat deze zeer zeldzame gast verdwaald is. ADVERTENTIE Alle merken dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 VRIJDAG 16 AUGUSTUS Minerva: „Als de kat van huis is alle leeft., 20.15 uur. Cinema Palace: „The kid", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Roxy: „De zoon van Sinbad", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Zet je zorgen op zij", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Luxor: „Liefde langs de weg", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Rem brandt: „De babysitters van de marine", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Studio: „Daar is de dokter", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Lido: „Als de Alpenrozen bloeien", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Grote Kerk: Orgel concert ter gelegenheid van de Jan Zwart- herdenking door Feike Asma, 20 uur. Noordersportpark: Demonstratie model vliegtuigen met motoren, 19 uur. ZATERDAG 17 AUGUSTUS Minerva: „Als de kat van huis is alle leeft., 14.30, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: Vakantie jeugdprogramma, alle leeft., 10.30 uur. „The kid", alle leeft., 14, 16.15 19 en 21.30 uur. Roxy: „De zoon van Sinbad", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Zet je zorgen op zij", alle leeft., 14.30, 19 en 21.15 uur. Luxor: „De woestijn leeft" en „Stormy", alle leeft., 10.30 uur. „Liefde langs de weg", 18 jaar, 14, 16.15 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Montagne's jeugd-variété", alle leeft., 10.30 uur. „De babysitters van de marine", alle leeft., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Studio: kinderprogramma, alle leeft., 10.30 uur. „De knock en rolfilm", alle leeft., 14.15 uur. „Daar is de dokter", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Lido: „Als de Alpenrozen bloeien", alle leeft., 14,. 16.15, 19 en 21.15 uur. „Ver boden vrucht", 18 jaar, 23.30 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met floodlight, bloemen, kaarsen en oude mu ziek, 20.3022.30 uur Noordersportpark: Groot vuurfeest van de stichting „Haar lem-Noord". Kassa open 18.30 uur. Aan vang 19.30 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 4