Spartin het kort Europees record voor Atie Voorbij Van Houwelingen doet in Leipzig een greep naar de wereldtitel Goed weer bij de Sneekweek Sassenheimer kwam na harde strijd aan de top bij de wieier amateurs woensdag 21 augustus 1957 6 Na 18 jaar Beschermende maatregelen West-Duitse Boksbond Zwemclub „Haarlem" blijft deze week nog in Spanje New York Giants gaan naar San Francisco Nederlandse zeilers in het wereldkampioenschap Barth en Maglioli kunnen voorlopig niet rijden Om Europese titel Nederlandse bridgers won nen twee maal in Wenen „Zoekgeraakte" Nencini toch geplaatst „Sabres" zaterdag tegen Nederlands Bondsteam Griep Put Kanaalzwemmers startten voor monster-zwemtocht Het Robben-zwemstertje Atie Voorbij, dat deel uitmaakt van een Robben-ploeg die in Spanje is, heeft in Barcelona in een 25 meterbad op de 100 meter vlinderslag een tijd gemaakt van 1 min. 10 sec. Deze tijd ligt beneden het wereldrecord, dat Atie Voorbij tijdens de nationale zwemkam- pioenschappen in Rhenen op 1 min. 10,5 sec. bracht. De prestatie zal evenwel niet als wereldrecord kunnen worden erkend, daar zij niet is verricht in een 50 meter bad. Het is wèl een nieuw Europees record, daar die - tot 1 oktober tenminste - nog in 25 meterbaden kunnen worden verbeterd. Atie Voorbij Per 1 oktober zal dit Europese record van de recordlij sten worden afgevoerd, aangezien dan de bepaling van kracht wordt dat Europese records moeten zijn, of worden, gemaakt in 50 meterbaden. Het is tevens een verbetering van het Nederlandse record. XXDOCXXXXXXXXXX50000000000000000000000000000000000000000CX Tijdens het internationaal concours hippique van Dublin in 1939 wonnen de', Duitse ruiters Kurt Hasse (Olympisch j kampioen 1936), Heinz H. Brinkmann en\ Max Huck, ieder een jachtspringcon- cours. De door de Royal Dublin Societyj ter beschikking gestelde zilveren pla ketten konden destijds niet aan de ge- noemde ruiters worden uitgereikt, om- j dat de inscriptie nog ontbrak. De laat- ste wereldoorlog verhinderde dat de', plaketten naar Duitsland werden ge zonden. De prijzen werden toen aan de Duitse ambassade in Dublin gestuurd en in een lade van een schrijfbureau bewaard. Na de oorlog belandde het schrijfbureau op een publieke verkoping in Belfast en kwam in het bezit van een Ierse paardesportliefhebber, de heer] Granville-Nugeton. Deze behoorde tot de jury van het internationaal concours hippique dat kort geleden in Dublin is gehouden. Tijdens de ontvangst van de Duitse ruiters op de Duitse ambassade in Dublin overhandigde Granville- Nugeton de door hem in de bewuste] lade van het bureau gevonden plaketten aan de chef d'equipe van de Duitse i ruiterploeg, A. Schulze-Dickhoff, met het verzoek de zilveren plaketten ein- delijk na 18 jaar aan de winnaars ter hand te stellen. X)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOa De Westduitse Amateur Boksbond heeft dinsdag een aantal maatregelen aangekon digd ter bescherming van de gezondheid van de boksers. Zij zullen op 1 oktober in gaan. De belangrijkste is, dat een ringarts in de toekomst te allen tijde een gevecht kan onderbreken indien hij van mening is dat de strijd gevaarlijk kan worden voor een der boksers. Voorts hebben de scheidsrechters de op dracht gekregen om, als een der boksers op de grond ligt of zonder verweer is en de gong heeft het einde van de ronde aan gegeven, door te gaan met tellen. Boksers, die in een gevecht ernstig in moeilijkheden zijn geweest of in meerdere gevechten k.o. zijn gegaan, zullen volgens de nieuwe re gels gedurende een bepaalde periode niet in de ring mogen verschijnen. De clubs zijn verplicht ieder ongeval (dus ook, bijv., op het werk) van hun leden aan de Boksbond te berichten. De boksers zullen verder voor iedere meerdaagse wed strijd (toernooien, kampioénschappen, etc.) een medische keuring moeten ondergaan. W ereldkam pioenschap Op de 1500 meter kwam Judith de Nijs tot 20 min. 1,2 sec. Zij bleef derhalve 1,9 sec. beneden het door Jans Koster op 27 juli in Hilversum gemaakte wereldrecord van 20 min. 3,1 sec. Daar zowel wereld-, Europese, als Nederlandse records op dit nummer in 50 meterbaden moeten zijn ge maakt, kan ook deze prestatie niet voor erkenning bij de respectieve federaties worden voorgedragen. De tijden van de Nederlandse meisjes werden door niet minder dan acht officiële tijdwaarnemers opgenomen. Hoe groot de waardering in Spanje is voor de prestaties van de kunstzwemploeg van de zwemclub „Haarlem" blijkt wel uit verschillende uitnodigingen die tijdens deze tournee aan mevrouw Hölsken gericht worden. Hoewel de ploeg oorspronkelijk gister avond weer in Haarlem terug zou zijn, heeft zij voor deze week nog twee invita ties aangenomen en zal nu pas zaterdag avond weer thuis zijn. Woensdag- en don derdagavond houdt de Catalaanse Zwem- bond weer twee grote zwemfeesten in het zwemstadion Montjuich in Barcelona waarop ook de Robben-meisjes zullen star ten. Ook de jongens van de sportuitwisse- ling profiteren van dit buitenkansje om deze week nog in de zon te kunnen door brengen en komen zaterdag tegelijk terug. Om kwart voor negen 's avonds arriveren zij met de D-trein uit Parijs. Het bestuur van de New York Giants, die vijfmaal de World Series hebben ge wonnen en 17 keer als eerste zijn geëindigd in de competitie van de nationale honkbal league, heeft besloten het volgend jaar de zetel van de club naar San Francisco te verplaatsen. De reden voor deze verhuizing is gele gen in het feit dat de Giants een van de drie belangrijkste baseballclubs in New York, geld verliezen. Wat San Francisco betreft zijn de financiële vooruitzichten gunstig, omdat stad en omgeving tot nu toe een belangrijke ploeg missen. Als het plan werkelijk doorgaat zal Manhattan het voor de eerste maal in 75 jaar moeten stel len zonder een team dat in de nationale league uitkomt. Er is sprake van dat nog een andere Newyorkse ploeg, de Brooklyn Dodgers, zal verhuizen, en wel naar Los Angeles. Dit zou echter pas later gebeuren. Na de selectiewedstrijden zijn veertig boten toegelaten tot de eigenlijke wedstrij den om het wereldkampioenschap interna tionale flying dutchmanklasse, die van morgen zijn begonnen. Het zijn de tien na tionale kampioenen die hebben ingeschre ven en de 30 equipes die in de vier selectie races de beste resultaten hebben geboekt. Behalve de nationale kampioen J. H. Le der uit Paterswolde zullen de volgende Nederlanders meedingen naar de wereld titel: Blok en French met „Brave Hendrik", Jeltes en Van Mesdag met „Frogmans De- light", Laagwater ep 4rppimet, „Water-, danser", Terwogt en Kalff met „Jonker Cabeliau", H. J. Schipper en mevr. E. Schipper-Grote met „Mooi naar Link", Schoonevelt en Visser met „Duysz ter Ghast", Gülcher en Spitz met „Frithjofna", J. en H. Kraan met „Mustang", Bouman en Van der Velde met „Belita", Kremer en Voorneveld met „Tineke". CENTRALE TRAINING. Er zijn nog twee spelers uitgenodigd voor het volgen van de centrale voetbaltraining in het stadion „De Vliert" in Den Bosch. Het zijn de PSV'er Piet Kruiver en de DOS-speler Tonny van der Linden. De twee coureurs, die tijdens de trai- ningsrit op de Gaisberg voor de Grote Bergprijs van Oostenrijk een ernstig onge luk kregen, zullen waarschijnlijk dit sei zoen niet meer in wedstrijden kunnen uit komen. De Italiaan, die een serie gecompliceerde breuken opliep, mag nog steeds niet ver voerd worden en moet erop rekenen dat hij nog enkele maanden in het ziekenhuis moet blijven. De toestand van de Duitser Barth is zodanig, dat hij wellicht in drie of vier weken het ziekenhuis kan verlaten, maar hij zal dan nog geruime tijd nodig hebben voordat hij geheel hersteld is van de verwondingen. Het ziet er ook voor hem niet naar uit dat hij aan de laatste wed strijd voor het Europese kampioenschap van de Grote Bergprijs, op 29 september in Griekenland, zal deelnemen. In het Pallavicini paleis heeft de bur gemeester van Wenen, de heer Franz Jonas, dinsdagmiddag de Europese bridge- kampioenschappen geopend. Voor het open kampioenschap hebben 17 teams inge schreven, met Italië, Frankrijk en Enge land als favorieten voor de experts. In het dameskampioenschap zijn 12 lan den vertegenwoordigd. Hier kent men aan Frankrijk, Denemarken en Engeland de meeste kansen toe. Nederland heeft voor beide kampioenschappen ingeschreven. Italië, dat het open kampioenschap 1956 gewonnen heeft, wordt door hetzelfde team vertegenwoordigd als verleden jaar. Frankrijk is houder van de titel bij de dames. De eerste ronde voor het open kam pioenschap is om half drie begonnen. Nederland heeft in de eerste ronde een overwinning behaald op Spanje. Ook Ita lië, Frankrijk en Groot-Brittannië, de lan den die favoriet worden geacht, wonnen hun eerste wedstrijden. De uitslagen luiden: ItaliëDuitsland 6023 int. matchpun- ten. SpanjeNederland 4662 int. match- punten. Denemarken—Groot Brittannië 2551 int. .matchpunten. FinlandOostenrijk 29—52 int. match- punten. IerlandFrankrijk 4958 int. match- punten. LibanonZwitserland 8064 int. match- punten. NoorwegenIJsland 7429 int. match- punten. Zweden en Polen speelden tegen elkaar gelijk (resp. 48 en 47 matchpunten). België was vrij in de eerste ronde. Van de wedstrijden voor de tweede ronde werd slechts de helft van het aan tal spelen afgewerkt. De resultaten daarvan waren: IJsland 27 int. matchp., Zweden 26 int. matchp.; Zwitserland 15 int. m.p., Noor wegen 24 int. m.p.; Frankrijk 28 int. m.p., Libanon 36 int. m.p.; Oostenrijk 36 int. m.p., Ierland 22 int. m.p.; Groot Brittannië 37 iftt: m-:p., Finland 35j int. m.p.; Neder land 24 int. m.p., Denemarken 18 int. m.p.; Duitsland 34 int. m.p., Spanje 33 int. m.p.; België 20 int. m.p., Italië 28 int. m.p. Polen was in deze ronde vrij. De uitslagen van de wedstrijden voor de eerste ronde van het toernooi om het Europese kampioenschap voor dames waren: Nederland 53 int. m.p., Finland 63 int. m.p.; Oostenrijk 40 int. m.p., Zweden 59 int. m.p.; België 38 int. m.p.; Groot Brit tannië 56 int. m.p.; Duitsland 52 int. m.p., Zwitserland 71 int. m.p.; Ierland 64 int. m.p., Denemarken 39 int. m.p.; Noorwegen 50 int. m.p., Frankrijk 45 int. m.p. Na bestudering van de film van aankomst zijn enkele correcties aangebracht op het klassement van het wereldkampioenschap op de weg voor profs, dat zondag 18 augus tus in Waregem is gehouden. Zo is de Italiaan Nencini, die men over het hoofd gezien had, dertiende geplaatst. Het definitieve klassement ziet er als volgt uit: 1. Van Steenbergen (B.) 285.6 km in 7.43.10; 2. Louison Bobet (Fr.) z.t.; 3. Darrigade (Fr.) z.t.; 4. Van Looy (B.) z.t.; 5. Alfred de Bruyne (B.) z.t.; 6. Anquetil (Fr.) z.t.; 7. Van Daele (B.) 7.43.22; 8. Ger main de Rycke (B.) z.t.; 9. Schepens (B.) z.t.; 10. Ernser (Lux.) z.t.; 11. Marcel Janssens B.) z.t.; 12. Van der Pluym (Ned.) z.t.; 13. Nencini (It.) z.t.; 14. De Jongh (Ned.) z.t.; 17. Wagtmans (Ned.) z.t.; 22. Wim van Est (Ned.) z.t.; 28. Mahn (Ned.) 7.45.56. In totaal zijn 41 renners geklasseerd; de anderen hebben de koers niet uitgereden. Landenklassement: 1. België 10 pnt. 2. Frankrijk 11 pnt. 3. Nederland 43 pnt. 4. Italië 46 pnt. 5. Luxemburg 62 pnt. Met meer dan gewone belangstelling wordt door wielerkenners de opkomst van Arie van Houwelingen en zjjn verdere ontwikkeling als stayer gevolgd. De nu b(jna 26-jarige Sassenheimse wielerama- teur schijnt als de voortekenen niet bedriegen voorbestemd te zjjn om in de stayery een voorname rol te gaan spelen. Daarvan is ook de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie overtuigd. Men heeft Van Houwelingen namelijk, vanwege zijn goede en constante rijden in de wedstrijden achter kleine motoren op de Stadionbaan te Amsterdam, aangewezen om samen met Henk Buis uit Vijfhuizen ons iand te vertegen woordigen in het wereldkampioenschap voor amateurstayers te Leipzig. En de Sas senheimer is nu serieus achter de grote motor aan het trainen om straks in Leip zig een geslaagde greep te kunnen doen naar de wereldtitel en daaraan verbonden regenboogtrui. Arie van Houwelingen, die op 28 novem ber 1931 in Boskoop werd geboren, heeft zijn huidige positie in de vaderlandse wie lersport onder de topklassers, slechts heel moeizaam verworven. Hij heeft zich heel veel opofferingen moeten getroosten en slechts zijn wilskracht, volharding en een ijzeren zelfdiscipline zijn daarbij van doorslaggevende betekenis geweest. Want toen Arie in 1953 (al bijna 22 jaar) voor het eerst een licentie aanvroeg voor ama teur hij voelde zich uit sportiviteits- overwegingen te oud om als nieuweling te beginnen en aan wielerkoersen ging deelnemen, bleek hij van alle hoedanig heden om een succesvol renner te worden verstoken te zijn. Steeds werd Arie gelost. Desondanks bleef hij zelfs onder de meest slechte weersomstandigheden doorgaan met trai nen en om zijn lichamelijke conditie nog verder op te voeren, zijn uithoudingsver mogen aan te kweken, verrichtte hij in de wintermaanden zwaar en inspannend werk. De goudsmid Van Houwelingen rooide daartoe bomen en ontzag zich niet om de zwaarste karweitjes op te knappen. Mede door een strenge en harde levens wijze werkte Van Houwelingen op zijn manier aan zijn ontwikkeling als wielren ner. En hij heeft daar baat bij gehad. In zijn tweede wielerjaar kwamen de eerste Niet het Amerikaanse luchtmachtteam „Wiesbaden Flyers" doch de „Sabres", ge legerd op luchtbasis Soesterberg, zal de tegenstander zijn van het Nederlands bondsteam, dat zaterdag in het sportpark in Hilversum de laatste oefenwedstrijd speelt vóór de tournee naar Detroit, waar wordt deelgenomen aan de „Global World series" het toernooi om het wereldkam pioenschap voor amateurs. „Wiesbaden Flyers" is onlangs kampioen van de ludht- machtteams in Duitsland geworden en moet het aanstaande weekeinde wedstrij den spelen om het Europese „air force" kampioenschap. GCXX)OCOOOOOOC>OOOOCOCOOCOOOCOOOOOOCOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOO Zaterdag moet de Engelse club Shef- field Wednesday voor de eerste wed- strijd van de nieuwe voetbalcompetitie i aantreden. Maar hoe dat is nog de j i vraag. 26 spelers en leden van de staf j liggen namelijk met griep in bed en de clubleiding huivert als zij aan zaterdag denkt. De clubarts heeft opdracht gege- ven de kleedkamersgangen en kan- toren van het clubgebouw met een des- j infecterend middel te besproeien, maar hij kan niet garanderen dat hij tegen zaterdag voldoende spelers op de been zal hebben. League-secretaris Alan i Hardaker heeft verklaard dat de wed- strijd van zaterdag misschien uitgesteld S moet worden. Als dat gebeurt, zal het de i eerste maal zijn in de 80 jaar dat de s i league bestaat.Als de dokters geen ge- j vaar voor verspreiding aanwezig achten, f zal Sheffield misschien een ploeg in het veld moeten sturen die bijna geheel uit reserves bestaat. De league zal de situa- j tie bespreken. oboooooooooooocooooooooooooococooooocooooooooooooooooooc GEEL WIT-VVB. De wedstrijd Geel Wit-VVB voor de eerste ronde om de K N V B-beker wordt vanavond om half zeven op het terrein van Ripperda aan de Schalkwijkerweg in Haarlem gespeeld. Het organisatie-comité van de wereldkampioenschappen voetbal 1958 is in Malmö in Zuid-Zweden geweest, vanwaar zij een inspectiereis maakte langs de verschillende stadions waar het volgende jaar de wedstrijden zullen worden gespeeld. Enkele leden inspecteerden de grasmat van de voetbalarena in Malmö. V.l.n.r. de Zweed Holger Bergerus, de Engelsman Stanley Rous en Karei Lotsy. Achtergrond: Herald Lindwall en Erik Persson, beiden uit Zweden. In Sneek zijn dinsdag de wedstrijden voor de 22ste Sneekweek, georganiseerd door de „Sneeker Zeilclub" en de „Kon. Zeilvereniging Sneek", voortgezet met da mes- en eenmans wedstrijden. De weers omstandigheden waren zeer gunstig. Er was een grote publieke belangstelling. De uitslagen waren: Dameswedstrijden: Pampusklasse: 1. Golvenspel, mevr. P. Jonge- Jans-v. d. Berg, Veenendaal; 2. Koufurd, mevr. J. Jissink-Blokstra, Sneek; 3. Ljip, mevr. A. de Jong-De Haan, Sneek. Jeugdklasse: 1. Koeltje, mej. A. Niermeyer, Sneek; 2. Strompje, mej. A. Hendriksma, Sneek; 3. Vlaagje, mej. E Zijlstra, Sneek. Vrijheidsklasse: 1. Good Luck II, mej. Sj. Postma, Lemmer; 2. Boreas, mej. J. van Eysin- ga, Rotterdam; 3. Libra, mej. P. J. van der Sluis, Sneek. 16 Kwadraatsklasse: 1. Fenris, mej. Betty Hel der, Paterswolde; 2. Non Pareil, mevr. G. Minks- Kuypers, Leeuwarden; 3. Arcus Pluvius, mevr. W. Brandsma-Van Wieren, Nijhuizum; 4. Almari, mej. Alberda, Sneek. Valkenklasse B: 1. Pan, mej. L. E Takken- berg, Lunteren; 2. Avocette, mevr. J. Bron- Zandstra,Sneek; 3'. Horus, mej. Ai--«de Vries, Leeuwarden; 4. Lieuwe D. Lucas, mej. E. Boon stra, Amsterdam. Regenboogklasse: 1. Tjerk, mevr. M. M. de Jong-Thole, Joure; 2. Algri, mevr. Dijkstra-Kui pers, Sneek; 3. Cadans, mevr. C. A. Bakker-Bot- tema, Rotterdam. Valkenklasse A: 1. Barry III, mej. M. Snijders, Den Haag; 2. Capricornus, mevr. C. Robert-De Jong, Leeuwarden; 3. Ali, mej. A. v. d. Land, Grouw; 4. Zilvermeeuw, mej. L. v. d. Werff, Grouw. De wedstrijd in de 12 voets Jollenklasse ging niet door. Eenmanswedstrijden 30 kwadraatsklasse: 1. Rietvink, H. Geveke, Hoogeveen; 2. Tsjerk Hiddes, W. Hoekstra, Joure. 22 Kwadraatsklasse: 1. Favorita, H. van der Meer, Leeuwarden; 2. Cadans, H. Goedemoed, Leeuwarden. Pampusklasse: 1. De Koufurd, K. Jissink, Sneek; 2. Ljip, P. de Jong, Sneek; 3. Golvenspel, H. B. Jongejans, Veenendaal. zij het nog bescheiden succesjes: een overwinning met Cor Plasmeyer in een koppel wedstrijd te Rotterdam en winnaar van een clubontmoeting tussen „Swift" en „De Kampioen" in Katwijk. Naar de top In 1955 ging het al veel beter met Arie van Houwelingen en na een puike vijfde plaats in de „klassieke" Lenterit (218 km), verschillende ereplaatsen in kleine en grote wedstrijden, behaalde hij in het Bel gische plaatsje Schoten zijn eerste over winning van betekenis. Taarna bracht hij ook de Belgische wegwedstrijd Ossen- drechtZandvliet op zijn naam. Vanaf dat moment scheen het crescendo te gaan met de Sassenheimer. Maar een door een verwaarloosde kou opgelopen longontsteking kluisterde hem voor enkele weken aan het ziekbed. Tijdens deze periode van non-activiteit is Van Houwe lingen met versnellingstabellen aan het rekenen geslagen en kwam tot de ontdek king dat hij in het nationale achtervol gingskampioenschap geen gek figuur zou slaan. En zo kon het gebeuren dat de verbaas de toeschouwers in het Stadion een Van Houwelingen aan de start zagen verschij nen op een zware wegfiets, waarop het achterlichtje nog gemonteerd zat. die zich vlotweg naar de kwartfinale reed. „Als je Piet de Bruin klopt", zei sprinter Jan Hijzelendoorn, „dan krijg je van mij een stel baanwielen te leen voor de halve finale". En dat deed Arie. Deze halve finale werd een Sassenheim se aangelegenheid, want Arie moest het opnemen tegen zijn succesvolle plaatsge noot Arend van 't Hof. Maar met een ge ring verschil bleef Van Houwelingen aan de winnende hand en in de finale kon de specialist Piet van Heusden hem van de titel weerhouden. Nochtans had Van Houwelingen in bredere kring de aandacht op zich gevestigd. Doorbraak Zijn grote doorbraak naar de top kwam evenwel in 1956. Hy zegevierde in Oud Gastel vóór Piet de Jongh en Peter Post, werd winnaar van de „Acht van Bols- ward" (240 km), won de Ronde van Hen gelo met een en meerdere ronden voor sprong en behaalde in Duitsland een mooie zege in de Grote Industrieprys van Bocholt (260 km). lil M Naast tal van ereplaatsen op de weg, boekte hij in '55 met Plasmeyer een over winning in een tweedaagse koppelwed strijd op de baan in Rotterdam en zege vierde verleden jaar met Sythof op dezelf de baan. Ook in de cycle-crossen deed Van Houwelingen van zich spreken: winnaar in Made, tweede in Elsloo, zevende in Wassenaar en voordien al eens tweede in Made en tweede in Noordwijkerhout. Achter de motor In het huidige seizoen behaalde Van Houwelingen twee overwinningen op de weg: Nuenen (N.Br.) en Ronde van St. Bavo (Noordwijkerhout) en is op aanraden van zijn broer eens achter de kleine motoren gaan rijden in het Stadion. En deze tak van wielersport schijnt hem bij zonder goed te liggen. Toen Van Houwe lingen begreep dat er voor hem een kans was om uitgezonden te worden naar het wereldkampioenschap voor amateurstayers in Leipzig, trok hij zijn kandidatuur voor het wereldkampioenschap achtervolging te Rocourt in. Sindsdien heeft hij al zijn trainingsplannen afgestemd op het fietsen achter de motoren. Elke dag rijdt Van Houwelingen nu achter een der gangmakers zijn rondjes op de baan van het Stadion om vertrouwd gemaakt te worden met het werk achter de grote motoren. De voorbereiding wordt serieus ter hand genomen. Of deze zijn vruchten af zal werpen? Aan Arie van Houwelingen zal het niet liggen, want als hij iets wil bereiken zal hij er alles voor doen om het te realiseren. Jeugdklasse: 1. Deupie, J. Caspers, Haren; 2. Mi Querido, J. C. de Winkel, Rotterdam; 3. Po- peye, G. L Woortman, Groningen; 4. Pluis, D. H. Bellinga, Almelo; 5. Broertje, E. Wiersum, Den Haag. Vrijheidsklasse B: 1. Zilvermeeuw, G. J. Sol- lewijn Gelpke, Zwolle; 2. Foddebosk, J. Sonnen- berg, Sneek; 3. Karei Doorman, A. Borkent, Hee renveen; 4. Swealtsje, A. Schootstra, L'warden. 16 Kwadraatsklasse B: 1. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek; 2. Windekind, S. A. Visser, Wor- kum; 3. Fryslan, R. Visser, Leeuwarden; 4. Ar cus Pluvius, R. J. van Wieren, Nijhuizum; 5. Forel, Joh. Schootstra, Leeuwarden. Valkenklasse B: 1. Lieuwe D. Lucas, mej. E. Boonstra, Amsterdam; 2. Argo, G. van Andrin- ga, Sneek; 3. Atalanta, H. F. W. Krikke, Oranje woud; 4. Horus, G. J. van der Mey, Leeuwarden. Vrijheidskïasse A: 1. Good Luck II, U. Ja ger, Lemmer; 2. Agressor, P. Cnossen, Sneek; 3. Boreas, J. W. van Beuningen, Rotterdam; 4. Albatros, W. J. B. Jansen, Hilversum; 5. Priva teer, M. de Groot, Amsterdam. Regenboogklasse:, 1. Cadans, G. A. Bakker Rotterdam; 2. Duke, J. v. d. Velde, Den Haag; 3. Oranje, L. Zwart, Sneek; 4. Tjerk, C. J. de Jong jr., Joure. 16 Kwadraatsklasse A: 1. Hurricane, H. Olde Agterhuis, Heerenveen; 2. John William, R. Sie- brand, Kampen; 3. Non Pareil, H. v. d. Berg, Zwolle; 4. Snilekruper, U. Bakker, Sneek; 5. im; R: 2éYdt£ft';Tötttóweö?. o ,ijo" Valkenklasse A: 1. De Polle, A. R. Wester,, Grouw; 2. Ali, F. Jansma, Grouw; 3. Avocetto, C. J. S. Bron, Sneek; 4. Zilvermeeuw, U. de Vries, Grouw; 5. Maaike, J. H. de Wilde, Gouda. Boeiers: 1. Friso, Prov. Friesland; 2. Constan ter, H. B. Halbertsma, Grouw; 3. Friso, A. v. d. Lande, Helmond. Friese jachten: 1. Mercurius, R. Buisman, Leeuw-arden; 2. Neptumis, E. D. en J. H. de Jong, Joure; 3. Argo, J. W. Tuininga, Helmond. Tjotters: 1 Reiddomp II, N. It Beoken, Heeg; 2. Hoants II, P. Piersma, Heeg; 3. Wylp, N. It Beaken, Heeg. ^poocoooocoooooocmooooco".oco,DooooGoooooocooooooooocoooc^ Jaren lang blijkt het rugby-team van Dudley in Engeland boven een schier bodemloze put gespeeld te hebben. Dat is aan het licht gekomen, toen een vrachtauto midden op het veld met de R achterwielen wegzakte en een onderzoek l uitwees, dat zich onder het veld een diepe grot bevond. Men liet een lijn met 8 een gewicht eraan zakken, doch voelde op 50 meter nog geen „grond". Men acht 0 de situatie ook te gevaarlijk dan dat 8 men arbeiders omlaag durft te sturen om een onderzoek in te stellen. Ver- moedelijk bevindt zich onder het veld 3 een oude mergelgroeve. OOOOOOOOOOOCÖCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOCX De 24 deelnemers(sters) aan de interna tionale Kanaalrace zijn dinsdagavond per vliegtuig in Calais aangekomen. Vol goede moed, want de weersvoorspellingen zijn niet ongunstig. De windkracht bijvoor beeld is afgenomen tot 7 a 10 mijl per uur. In Calais gebruikten de zwemmers en zwemsters eerst een maaltijd. Daarna werden zij naar een school gebracht, waar zij op veldbedden rustten tot kort voor het vertrek, dat op vanmorgen tien voor drie was bepaald. De meesten van hen hebben in de laatste veertien dagen in Margate getraind in een zwembad, dat met zeewater was gevuld. In die periode gebruikten zij gemiddeld 4 pond boter, 0,8 kg koffie, 1,2 kg thee, 4 pond varkensvlees, 16 pond rundvlees, 85 eieren, 45 liter melk, 90 sinaasappelen, 35 bananen, 12 broden en 55 andere broodjes. De deelnemers(sters) worden op hun tocht naar Engeland vergezeld door 25 zeilbootjes, twee motorboten en twee heli kopters. Om 8.40 zeiden officials dat één derde van de wedstrijd achter de rug was. Zij meenden dat de Engelsman Ken Wray, het Deense meisje Greta Anderson en de Zuid- Afrikaan Jan Tirrell de leiders waren. Anderhalve mijl achter hen zwom Maria Meesters uit Bergen op Zoom en de offi cials zeiden dat zij „het zeer goed deed". Volgens de laatste berichten zijn vijf zwemmers uit de wedstrijd. Het zijn: Luiz Ruis uit Paraguay, en McLelland, niet ge start wegens moeilijkheden met de boot, Florence Burdette, die opgaf zonder feite lijk begonnen te zijn, toen haar boot om sloeg in de branding, Roya en Da Ilva, die binnen het eerste uur opgaven. De Engelse zwemster Brenda Fisher en een Turk moesten drie kwartier wachten, doordat hun boten niet eerder verschenen. Organisator Butlin besloot hen een tijd- vergoeding van drie kwartier te geven. POTZEUNHEIM. Dinsdagmorgen is de Duitse wielrenner Werner Potzernheim in Hannover door een vrachtauto aangereden. Hij was op weg naar huis. De wielrenner werd met een hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen. RAPID VERLIEST. Dinsdagavond is in Frankfort a/Main een vriendschappelijke lichtwedstrijd gespeeld tussen de Duitse club Eintracht (Frankfort) en de Neder landse eredivisieclub Rapid. De Duitsers wonnen met 42. Bij de rust was de stand 40. Voor Rapid scoorden Van Melis en Bisschops. CONTRACTEN. De contracten zijn ge tekend voor een wedstrijd op 20 september in Los Angeles tussen Archie Moore, wereldkampioen halfzwaar gewicht, en Tony Anthony met de wereldtitel als inzet. Moore zal voor deze wedstrijd 20.000 dollar van de recette ontvangen en de gehele op brengst van de televisierechten die 70.000 'dollar bedraagt. Anthony krijgt het derde deel Van de recette nadat Moore's aandeel hiervan afgetrokken is. CORTINA WON. De finale van het in Cortina d'Ampezzo gehouden internationale ijshockeytoernooi tussen Cortina en de ploeg van IJ.H.C. „Den Haag" - werd door Cortina met 10-5 gewonnen. De tussenstan den waren: 2-4, 5-0, 3-1. PIET VAN KLAVEREN. Piet van Kla veren, kampioen van Nederland lichtge wicht, heeft een aanbieding gekregen voor een wedstrijd tegen Willie Toweel, kam pioen van Zuid-Afrika en het Britse rijk, op 6 september in Manchester. Zijn mana ger, Theo Huizenaar, onderhandelt met de organisatoren over de beurs. ZEILEN. Van 23 tot 28 augustus worden bij La Baule (Fr.) zeilwedstrijden gehouden om het wereldkampioenschap 5-0-05 klasse. Onze landgenoten Boeschoten (stuurman) en Kooyman (bemanning) komen in dit kampioenschap uit. Ook de in Nederland bekende Deen Elvstroem zal aan deze wed strijden deelnemen. CONGRES FIDE. Het congres van de FIDE, de Wereld Schaakfederatie, heeft met algemene stemmen besloten de „schaak olympiade 1958" in München te houden, zulks op uitnodiging van de Westduitse Schaakbond. Eveneens met algemene stem men werd een Oostduitse uitnodiging aan vaard om de „schaakolympiade 1960" in Oost-Duitsland te organiseren. OLSON VERSLAGEN. In de tweede ronde van een op 10 ronden afgesloten partij heeft Pat McMurtry - negende ge plaatst op de lijst van de beste zwaarge wicht - door k.o. gewonnen van de oud- wereldk-mpioen middengewicht 'Carl „Bobo" Olson, die thans als zwaargewicht bokst. SUCCES VOOR KRUITHOF. De in Frank rijk woonachtige Nederlandse pikeur Jan Kruithof heeft op de banen van Vincennes bij Parijs twee fraaie successen geboekt. Uit een veld van 13 dravers zegevierde Kruithof met het paard „Kebir" in de tweede draverij, terwijl hij met het paard „Ivan Wilkes" in de achtste koers uit een veld van 14 deelnemers eveneens als eerste over de eindstreep ging. KAMPIOENSCHAP MIDDEN- AMERI KA. Voor het toernooi om het voetbal kampioenschap van Midden-Arnerika is in Willemstad (Curacao) de wedstrijd Haïti Honduras gespeeld. Haïti won de ontmoe ting met 2-1 INDONESIëISRAEL. Een delegatie van de Indonesische Voetbalbond heeft een onderhoud gehad met de minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio en aan deze verzocht om herziening van de be- lsissing der regering dat de wedstrijden tussen Indonesië en Israel, voor de voor ronden van het wereldkampioenschap voet bal niet mogen doorgaan. De regering had dit besluit genomen om de gevoelens van de Indonesië vriendschappelijk gezinde Arabische landen niet te kwetsen. ISHIMOTO. Takashi Ishimoto, een 22- jarige Japanse student, heeft tijdens de Japanse zwemkampioenschappen de 100 meter vlinderslag afgelegd in 1 minuut 1,6 seconde. Ishimoto heeft op 7 juli het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag gebracht op 1 min. 1,3 sec. Deze prestatie is evenwel nog niet als wereldrecord erkend.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8