Jeugdwedstrijden, lichtstoet en optocht in oktober te Beverwijk Kinderrijwiel COROLY Hervormde Banjaert-kleuter- school bestaat zondag 25 jaar IJ mond-agenda DAGKOOPJE Havenberichten TUNNELFEESTEN IN DE IJMOND met remnaaf f 59.- Diplomazwemmen in „de Heerenduinen" Jubileumviering bij opening CVO-school Uw bril klaar terwijl u wacht VSV ontvangt voor eerste wedstrijd DWS Zondagmiddag VZV's waterpolotoernooi Rekordpoging van L.Z.O. rotan meubelen Nederlandse kustvaarder bij Calais gestrand Vergadering Produktschap op 27 augustus Brand in schip bij scheepswerf J. DE BOER-Mr. Opticien „Myra" binnenkort in Scheveningen te water „De Velser tunnels" in een boekwerk Jonge Aga Khan in Londen Medische verzorging tijdens weekeinde VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1957 i DE VOORBEREIDING van de feestelijkheden, die rond de officiële opening van de Velser tunnels door Koningin Juliana, in de IJmondgemeenten worden georganiseerd onder leiding van de daartoe in het leven geroepen comité's, is in volle gang. In prettige samenwerking en goede harmonie worden de gezamenlijke vieringen voor bereid, waarnaast programma's worden ontworpen voor iedere gemeente afzonderlijk door de eigen comité's, aldus meldt men ons uit Beverwijk. In grote lijnen zijn deze comité's het reeds eens geworden over het programma, dat kermissen in de verschillende gemeenten, vuurwerk, sportevenementen en sulturele uitingen om vat. In het kader van deze feesten wordt te Beverwijk op woensdag 2 oktober in de middag- en avonduren een speciaal programma van en voor de jeugd georgani seerd. Het zal bestaan uit jeugdwedstrijden, een grote jeugdoptocht en een lichtstoet in de avonduren. Aan de jeugdwedstrijden kunnen zowel groepen als individuele deelnemers mee doen. Een ploegen-estafette voor 9, 10 en 11 jaar en 12, 13 en 14 jaar, zowel voor jongens als meisjes, elk een team van tien deelnemers vormend, kan in de middag worden gehouden. Voor de jeugd van 6, 7 en 8 jaar staan individuele wedstrijden, behendigheidswedstrijden, op het pro gramma. Deze wedstrijden zullen op verschillen de plaatsen van de stad worden gehouden. De grote jeugdoptocht zal volgens de be doeling van de organisatoren voorstellin gen uitbeelden uit de sprookjeswereld, be roepen en jeugdwerk. De optocht zal be staan uit wagens en groepen te voet. Zeer aantrekkelijke geldprijzen zullen voor deze optocht beschikbaar worden gesteld. De eerste prijs is een bedrag van 250 gulden. De lichtstoet De lichtstoet, die in de avond door Beverwijk zal trekken, moet voorstellin gen uitbeelden, die betrekking hebben op Beverwijk of op de tunnels in de ruimste zin. De bedoeling is, dat de deelnemers in dividueel een verlicht voorwerp meedra gen of op een klein vervoermiddel, zoals fiets, zeepkist of autoped meevoeren. De ADVERTENTIE Breestraat 108 - Beverwijk Telefoon 4627 VELSEN VRIJDAG 23 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „Koning Voetbal". Rex, geen opgave. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Felison: expositie „Van grottekening tot abstracte kunst", in het gymnasium aan de Van Hoogendorplaan, open van 10 tot 17 en van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 24 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „Koning Voet bal". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijker straatweg 77 geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. „In veilige haven": Speeltuinfeest om 9.30 en 14.30 uur. „Felison", 14 tot 17 uur: als vrijdag. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 14 tot 17 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 23 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Paris Canaille". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Abbott en Costello als loodgieters". W.B. Theater, 20 uur: „De vechtende rechercheur". Deken Waarestraat 50a: „Alcoholics Anonymous". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.30 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. ZATERDAG 24 AUGUSTUS Bioscopen: als vrijdag. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10 tot 12 en van 15 tot 17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 14.30 tot 16.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 15 tot 17.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en van 14 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en van 17 tot 18 uur. „Oud Wijk aan Zee en Duin", concert van de „'Klavierschippers", 20 uur. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „High Society". leeftijd voor deelname loopt van ongeveer 10 tot 18 jaar. Het is gewenst, dat de commissie van het jeugdprogramma vroegtijdig weet, in hoeverre voor de genoemde programma onderdelen belangstelling bestaat bij jeug dige deelnemers. Het zal noodzakelijk zijn, dat men zich tevoren schriftelijk voor deelneming opgeeft. Speciaal voor de grote jeugdoptocht is overleg met genoemde commissie nood zakelijk, vooral in verband met de keuze van de uit te beelden voorstellingen. Als uiterste datum van opgave geldt zaterdag 7 september. Zowel verenigingen, buurtgemeenschap pen, clubs als particulieren kunnen inlich tingen inwinnen bij een der volgende com missieleden: C. Ettema, Romerkerkweg 59 a; Th. Luijpen, Romerkerkweg 6; J. C. Muijen, Alkmaarseweg 145 a; Th. G. Vloe mans, Bremmersstraat 67, allen te Bever wijk. Kermis op Meerplein Tijdens de tunnelfeesten zullen in de IJmond kermissen worden georganiseerd op verschillende plaatsen. Te Beverwijk wordt deze kermis, waarvoor een grote belangstelling bestaat van de zijde van de kermisexploitanten, gehouden van vrijdag 27 september tot en met maandag 30 sep tember op het sinds de demping van de binnenhaven belangrijk vergrote Meer plein. En in Velsen Het comité, dat in Velsen aan de voor bereiding van enige feestelijkheden werkt, heeft tot op heden nog geen omschrijving van enige bij het comité bestaande plan nen gegeven, zodat we met het boven staande bericht uit Beverwijk moeten volstaan. Zondag zal in het gemeentelijke sport park Schoonenberg te Velsen de eerste competitiewedstrijd van het seizoen 1957/ 1958 worden gespeeld tussen VSV en DWS. VSV heeft zoals bekend haar voor hoede drastisch gewijzigd. Deze aanvalslinie behoorde het vorige seizoen blijkens het aantal doelpunten tot de zwakste van de divisie, waarin de ploeg uitkwam. Na het vertrek van De Graaf, Belfroid, Sijbers en Den Ottcfen stond het bestuur voor de noodzaak een geheel nieuwe voorhoede te formeren. Onder leiding van de voorzitter van de afdeling betaald voetbal, de heer M. Strijder, heeft men niet getracht door het contracteren van spelers met bekende namen de moei lijkheden op te lossen. In de eerste plaats heeft men gezocht naar jonge spelers met aanleg en capaciteiten om een jong krach tig aanvalsquintet samen te stellen. Als ge volg hiervan zal de voorhoede zondag ver moedelijk bestaan uit Planken, Postma (ex Ajax), Den Dolder (ex Zeeburgia), Pelser (ex Schoten) en Post (ex Ajax). DWS komt vermoedelijk uit met de oud- VSV-er Den Ouden op de middenvoor plaats. Deze speler, die door zijn doorzet tingsvermogen en schutterscapaeiteiten een vaste plaats in het VSV elftal had ver worven zal het ongetwijfeld zijn oude club makkers, en in het bijzonder spil Spaans, niet gemakkelijk maken. Dientengevolge kan een interessant duel tegemoet worden gezien. Als voorwedstrijd is de wedstrijd VSV 2- DWS 2 vastgesteld. In „De Heerenduinen" wordt zondag middag om twee uur een waterpolotoer nooi georganiseerd door VZV, waaraan de ploegen van LZO Leeuwarden, DAW Alk maar, DWR Haarlem en VZV IJmuiden zullen meedoen. Ingelast wordt een recordpogng van de snelste ploeg op de 4 x 200 m. vrije slag, het team van LZO, bestaande uit C. de Jong, J. de Jong, P. ten Thije en J. Osinga. LZO dat op bovengenoemde estafette met een tijd van 9.19.4 vóór de Robben en HPC kampioen van Nederland werd bij de kampioenschappen te Rhenen, zal thans een gooi doen naar het Nederlands record met dezelfde ploeg van toen. De middag wordt echter geopend met de waterpolowedstrijd VZVDAW. Na de recordpoging volgt dan LZODWR, waar na de dames van VZV en DAW de strijd tegen elkaar zullen aanbinden. Om de derde en vierde plaats spelen dan de verliezers van de wedstrijden VZV DAW en LZODWR, waarna de eindstrijd zal plaats vinden tussen de winnaars van genoemde wedstrijden. De winnaar hiervan ontvangt een wis selbeker, een zeer begerenswaardig voor werp voor een zo sterk bezet toernooi. Spannend zal het echter in het bijzon der worden voor de IJmuidenaren als we de ploeg van VZV beschouwen. Deze is als volgt samengesteld: doel: H. A. Hage- doorn; achter: P. Gottmer, W. Hamers en N. Schoone; voor L. A. Gravemaker, P. Swier en J. Kobes. De damesploeg van VZV is als volgt: doel: G. Brüning; achter: A. Bouman-Mul- ler, G. Drijver en W. Mossel; voor: N. Sel- derijk-Kint, A. Kok en J. Visman. In het openluchtzwembad „De Heeren duinen" hebben 38 jongelui voor hun diploma gezwommen. Zij maakten zich dit jaar de zwemkunst meester. Van de 28 kandidaten voor het eerste diploma, slaagden er 27. Voor diploma II deden zes jongens en meisjes examen. Zij slaagden allen. Het „zwemvaardigheidsdiploma I" werd behaald door beide kandidaten. Dit diploma stelt zwaardere eisen en de ge slaagden mogen zich werkelijk all-round zwemrfier of zwemster noemen. Het vierde diploma of „zwemvaardigheidsdiploma II" stelde aan twee kandidaten een nog moei lijker opgave. Enkele van deze eisen zijn: het opduiken van ten minste 5 van 10 bordjes op een afstand van 1 meter van elkaar op 2% meter diepte, 10 meter onder water zwemmen, duur-zwemmen van 15 minuten met enkele voorgeschreven zwemslagen en 2 sprongen en waterpolo. Aan deze eisen werd door de twee kan didaten, Anne-Marie Uiterwijk Winkel en Joan Ligthart ruimschoots voldaan. Spe ciaal de prachtige zweefsprong van de eerstgenoemde verdient vermelding. Het afnemen van dit examen was voor de be oordelingscommissie, bestaande uit de heren C. W. van Schreeven, H. F. Klip huis en F. Melsen een genoegen, gezien de woord.van de.directeur den-gemeente.bad-,, was- en zweminrichtingen, de heer Van i Schreeven konden de jongelui het begeer de diploma in ontvangst nemen. Radiodienst uit Oud-Katholieke kerk In het kader van het Interkerkelijk Over leg in Radiozaken (IKOR) zal zondagmor gen om tien uur over de zender Hilver sum II (298 m) een kerkdienst worden uit gezonden uit de Oud-Katholieke kerk van de parochie St. Jakobus te Utrecht (Be- muurde Weerd). De liturgie in deze Hoogmis zal zijn van de elfde zondag na Pinksteren. ADVERTENTIE exclusieve marktplein 7 Een rij verdachte Algerijnen wacht op het Bressonplein in Algiers op het verhoor door de Franse veiligheids politie. Het is een vrijwel dagelijks tafereel in deze stad, die telkens op nieuw nauwkeurig wordt uitgekamd omdat de stad ook telkens opnieuw wordt opgeschrikt door aanslagen. Hondje met plastic regenjas Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: hamer, dekentje, autoped op luchtbanden, lederen heren handschoen, zijden sjaal, autoped op lucht banden, regenbroek, parapluiehoes, klein hondje, plastic regenjas, hengselmand, zonnebril, gehaakte handschoen, broche, haarspeldje, kindertasje, knijpers, nagel etui, boodschappenmandje, ring (goud), gulden, kindercape, ceintuur, zwembroekje, parapluie, zegelring, gebreid herenvest, zijden sjaal, regenkapje, bos met sleutels, duimstok, ceintuur, regenjas, blauwe cein tuur, aantal muntbiljetten. Op de Franse kust bij Calais is donder dagmorgen de Nederlandse kustvaarder „Piet Schipper" in de mist gestrand. Het schip zit ten oosten van Calais aan de grond. Een reddingboot en een sleepboot uit Calais zijn bij het schip. De beman ning is niet in gevaar. Toen het donder dag eb was stond het schip geheel op het strand. De „Piet Schipper" is afkomstig uit Rotterdam en was met een lading af val papier onderweg van Londen naar Grevelingen. De „Piet Schipper", die op 15 km van Calais strandde, heeft zich vergist in de vuurtoren van Waldam, die men voor het lichtschip „Dyck" hield. Aldus heeft de boot zich diep in het zand geboord. De bemanning bestaat uit vier koppen. Het s^hip meet 165 ton. Vanmorgen zal men trachten met behulp van een sleepboot uit Calais de „Piet Schipper" vlot te krijgen. Het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten zal dinsdagmiddag 27 augustus voor een openbare vergadering in Den Haag bijeenkomen. Het bestuur krijgt die middag onder meer te beslissen over de instelling van de verordening fondsvorming ter bevordering van de export van gezouten haring naar West-Duitsland. Dit fonds, dat aan mid delen een bedrag van 1 175.000 niet mag overschrijden, wordt verkregen door een heffing van t 1.35 van elk kantje haring, dat naar West-Duitsland wordt geëxpor teerd. Voorts heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten, zoals gemeld, een aan vraag van een IJmuidens rederijbedrijf („Medan-Batavia") ontvangen ter verkrij ging van een vergunning voor de aanvoer van zeevis voor een nieuw te bouwen mo tortrawler. „De rederij", aldus het voor stel, „wenst het bedrijf met deze trawler uit te breiden". Het schip zal in de loop van 1958 in de vaart komen. Het dagelijks bestuur van het Produktschap heeft voor gesteld gunstig op de aanvraag te beschik ken. B3i)y«iv./A.y.'uli Voor het bestuur van de Christelijke School voor Volksonderwijs en in de krin gen van de Ned. Hervormde gemeente van Velsen-Noord zal de maand oktober be langrijk worden. Het nieuwe schoolgebouw voor bijzonder lager onderwijs aan het Stratingsplantsoen wordt in gebruik ge nomen; het Hervormd schoolgebouw voor kleuteronderwijs aan de Banjaertstraat zal 25 jaar bestaan. Deze kleuterschool werd op 25 augustus 1932 als nieuw gebouw in gebruik geno men, doch bestond als onderwijsinrichting al sedert 1926, toen de school met twee klassen was ondergebracht in de nu nog bestaande CVO-school aan de Van Lange- veldstraat. Het toenmalige schoolbestuur nam onder voorzitterschap van wijlen de heer J. Smit het initiatief tot de oprichting van de kleuterschool naast de toen reeds bestaan de en kort geleden gesloten Maria Corne- lia-fröbelschool van de papierfabriek aan de Eendrachtstraat. Als leidster van de nieuwe onderwijs inrichting kwam mej. F. H. A. Schut uit Utrecht over, die de nieuwe school op 25 augustus 1932 van wijlen de heer Smit na de opening aanvaardde. Reeds na een jaar kwam een nieuw schoolhoofd in de per soon van mej. S. Hogenbirk, die roet het schoolbestuur in de crisisjaren een slechte tijd meemaakte, temeer aangezien toen van gemeentelijke of overheidssubsidie geen sprake was. Feit is, dat mej. Hogen birk als niet gesalarieerde kracht haar taak in het eerste jaar voortreffelijk vervulde om vervolgens deze taak voor het luttel honorarium van veertig gulden per maand voort te zetten tot 1 oktober 1939. Thans fungeert zij nog als hoofd aan de Hervorm de kleuterschool aan de Van Egmond- straat in Haarlem. Van 1 oktober 1939 af werd mej. J. C. Markerink, thans mevr. Kraaijeveld, hoofd van de Banjaert-kleuterschool, waarvan het aantal leerlingen voortdurend toenam en er zelfs een „stop" moest worden inge voerd om dit aantal niet hoger dan tot honderdvijftig te brengen, hoewel het aantal aanmeldingen varieerde. Thans be loopt het aantal leerlingen de honderd. „Juffrouw" Markerink nam na een wel bestede diensttijd van precies vijfentwin tig jaar op 1 oktober 1954 afscheid, waarna zij werd opgevolgd door mej. E. H. Vlaan deren, die wegens huwelijk na een jaar al weer vertrok. Op 1 september 1956 werd mej. M. Hondema hoofd van de thans ju bilerende school. Tijdens en na de oorlog was de school bezet door Nederlandse mi litairen, de luchtbeschermingsdienst en VVB in volgende KNVB-bekerronde De voor de KNVB-beker ingelaste wed strijd voor de eerste ronde tussen Geel Wit in Haarlem en VVB heeft de club uit Velsen-Noord woensdagavond een flinke overwinning opgeleverd, die echter dank zij het voortreffelijke werk van de Geel wit-doelman toch nog tot 1-4 beperkt bleef. Het was vooral kort na de rust, dat de thuisclub door doelman v. d. Kuil nau welijks de gelijkmaker zag geweerd, want als er toen raak was geschoten zouden de kansen wel wat hebben kunnen keren. Het was Verswijveren, die WB na een fel offensief de leiding gaf na tien minuten (nul-een), doch Geel Wit hield moedig stand en liet de VVB-achterhoede menig keer in gevaar verkeren. Na de hervatting miste Geel Wit de gelijkmaker en liep het de thuisclub tegen toen wegens hands een strafschop door L. Luitjes werd ingescho ten (nul-twee). Dit bracht nieuw vuur in Geel Wit, waarna de linksbuiten handig profiteerde van een dekkingsfout. Daarna kon de hard zwoegende Kooimans een doelpunt scoren (een-drie), gevolgd door een toen fel VVB-offensief, waaruit alleen v. d. Linde met een goede kopbal succes had (een-vier). Door deze overwinning zal VVB zondag in de tweede ronde moeten spelen tegen ADO in Heemskerk. Competitie „De Jump" Maandag 2 september start de bridge club „De Jump" met de kampioenschap pen voor „Groot-Velsen". Volgende week wordt de laatste ronde gespeeld voor de zomercompetitie. De voorlaatste ronde bracht de volgende uitslagen: Groep A: N.Z.: 1. Maarleveld-v. Ame- rongen 67.90. 2. Wey-De Winter 54.57. 3. Wittebrood-Mainz 54.17. 4. v. d. Berg-Am- sing 45.83. 5. Tol-Warmerdam 42.50. 6. Kramer-v. d. Burg 35.00. O.W.: 1. dms. Hamers-Schol 56.76. 2. mevr. Prins-Jonker 54.17. 3. dms. Kramer- Schoen 51.67. 4. mevr. v. Amerongen-La- man 47.07. 5. echtp. De Groot 45.83. 6. dms. Elzerman-Rolloos 44.57. Groep B: N.Z.: 1. dms. De Haas-Seydel 54.57. 2. echtp. Rem 54.17. 3. echtp. Stam 53.33. 4. Reyendam-Sival 49.57. 5. echtp. Broeren 47.07. 6. Dryver-Veldman 41.23. O.W.: 1. dms. Ouwerkerk-Vlotman 57.90. 2. Nieuwkoop-v. d. Gaay 57.50. 3. Boender- v. d. Wint 57.07. 4. De Haas-Bakkum 45.00. 5. Veen-Harten 42.90. 6. dms. Laman-Ko- ningstein 41.23. zelfs door de oudere schooljeugd van de afgebroken school 7, die de kleuters tijde lijk weer naar de CVO-school aan de Van Langeveldstraat verdreef. De geschiedenis van de „Banjaert"- kleuterschool, zoals het gebouw in de volksmond wordt genoemd, kan een her innering van het zilveren bestaansfeest niet ontgaan en daarom heeft het schoolbe stuur gemeend dit feit te vieren gelijk tijdig met de opening van de nieuwe Her vormde „Del Court van Krimpen"-school. Men hoopt dit nieuwe schoolgebouw in het begin van oktober te kunnen op leveren om daarna nog enige weken aan de inrichting te besteden, zodat verwacht mag worden dat deze nieuwe school half oktober in gebruik kan worden genomen. „Vriendenkring" beëindigde competitie De Beverwijkse klaverjasclub „Vrien denkring" heeft de onderlinge competitie beëindigd. De uitslag was: 1. Mevrouw v. d. Ham 34.860 pnt; 2. P. Appeldoorn 34.764 pnt; 3. R. v. d. Kooi 34.204 pnt; 4. mevrouw Woning 34.022 pnt; 5. J. Velle- ma 33.900 pnt; 6. H. Daemen 33.442 pnt; 7. J. v. d. Ham 32.873 pnt; 8. J. Pirovano 32.784 pnt; 9. mevrouw Daemen 32.768 pnt; 10. W. Deugd 32.576 pnt. Donderdagmorgen is brand uitgebroken in de pompkamer van het 2.400 ton me tende motorschip „Maureen", dat op de werf „De Noord" te Alblasserdam wordt gerepareerd. De bedrijfsbrandweer en de gemeentebrandweer van Alblasserdam hadden na ongeveer een half uur de brand onder de knie. Omtrent de oorzaak van de brand en omvang van de schade is nog niets bekend. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Eelco, zoon van D. de Vries en A. Eikelenboom, Poelvenstraat 7; Cor nelia Wilhelmina Maria, dochter van A. J. Tervoort en A. G. Beentjes, Breede- weg 13; Louise Catharina, dochter van A. W. van Westerop en M. de Decker, Bree- deweg 5. ONDERTROUWD: G. J. Wiendels en E. A. A. de Wildt; J. Witkamp en C. M. Lan- kamp. GEHUWD: J. van Bugnum en A. C. Groentjes. ADVERTENTIE ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 PRISMA-KIJKER 7x50 ƒ155.— In de eerste dagen van september zal bij de „Sleephelling Maatschappij Scheve ningen" de voor rekening van G. de Rui- ter's kustvaart- en rederijbedrijf gebouw de kustvaarder „Myra" officieel te wa ter worden gelaten. Begin december hoopt men de proefvaart te kunnen maken. De „Myra" is een zusterschip van de „Admiraal Courbet" van dezelfde rederij, welke in .1953 eveneens bij de Sleep helling Maatschappij werd gebouwd. Het schip heeft een draagvermogen van 700 ton, meet 490 brt. en 248 netto register ton. De lengte over alles is 52,20 meter, de breedte 8,40 meter en de diepgang 3,21 meter. De brandstofbunkers hebben een capaciteit van 30.000 liter, de reservebun kers van 18.000 liter. De zoetwatertanks kunnen 11.000 liter bevatten. De „Myra", die wordt gebouwd onder klasse Bureau Veritas, zal worden uitgerust met een 400 pk. motor. Bij de n.v. De Technische uitgeverij H. Stam te Haarlem zal een boekwerk ver schijnen dat een volledig beeld geeft van de tunnelbouw te Velsen. In het verleden verzorgde de uitgeverij Stam ook een uit gave over de bouw van de Maastunnel te Rotterdam. Het boek, dat tot titel draagt „De Velser tunnels" krijgt het formaat van 21 x 30 cm en zal ongeveer 200 pagina's omvatten. Het materiaal voor de uitgave werd verschaft door de Rijkswaterstaat. Meer dan honderd afbeeldingen zullen het boekwerk, dat voor de officiële opening van de tunnels verschijnt, verluchten. De twintigjarige prins Karim, de nieu- de Aga Khan (midden) is gisteren met zijn moeder, prinses Joan Ali Khan en zijn negentienjarige broer Amin in Londen aangekomen om de officiële herdenkingsplechtigheden bij te wonen voor de overleden Aga Khan in de Woking-moskee en in het godsdienstige centrum van de Ismailitische moham medanen in Kensington. De nieuwe leider van de Ismailieten, een klein zoon van de vroegere Aga Khan, werd op London Airport gefotografeerd, toen hij terugkeerde van een bezoek aan zijn geestverwanten in Oost-Afrika. ADVERTENTIE HEEFT U TELEVISIE? KRIDGT U KDKERS? Koop dan een TELEVISIEKRUKJE 2.25 Snelliusstraat 23 Telefoon 5653 IJMUIDEN Dokters: Dit weekeinde zijn te raad plegen de artsen A. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328 en P. Brouwer, Wilhelminakade 79, tel. 4507. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door apo theek Ledeboer, Kennemeriaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken: Elswout-apotheek, Bloemen- daalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500- 22181 en apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K2560- 8284. Wijkverpleging voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden-Oost: zr. Y. de Jong, Brede- roodseweg 45, tel. K 2560-8756; voor Vel sen-Noord, Velsen en IJmuiden-Oost: zr. Spiers, Geelvinckstraat 27, tel. K 2510- 3936; voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: zr. Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383. VELSEN-N.—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, teL 3340. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-N., tel. 02510-3745. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513- 215. CASTRICUM Dr. A P. W. A. M. de Jongh, Koningin Julianastraat 1, tel. 534 Zr. Van Beers, Koningin Julianastraat 1, tel. 544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 590. Apotheek: Ouwerkerk, Burg. Lommen- straat 6 is dagelijks en zondags voor spoedgevallen ook des nachts geopend. Donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Delfinus van Rotterdam, Brage van Ljusne, Dorestad van Rotterdam, Oranje van Djakarta, Senegalkust van Hamburg, Nottingham van Goole, Theresa van Abö, Nore van Antwerpen, Kaap Cricornas van Swansea, Hera van Antwerpen, Bram van Port Talbot, Vechtstroom van Grange mouth, Nilsture van Ala, Swift van Lon den, Tyde van Waterford, Glothilde M van Kristinahamn, Mardu van Rotterdam, Tantalus van Londen, Rijnstroom van Londen, Milos van Swansea, Paul Westers van Domsö, Hinde van Londen, MorHham van le Havre, IJstroom van Grangemouth, Arctic van Londen, Greifswald van Ros tock, Whitby Abbey van Goole, Oberon van Hamburg, Kaliningrad van Kalinin grad. Vertrokken zijn: Egret naar Rotterdam, Ragna Gorton naar Aruba, Urania naar Rotterdam, Hanna Böge naar Lt. Martha, Zanzibar naar Gothenburg, Mercurius naar Archangel, Nvertsen naar Stockholm, Nottingham naar Rotterdam, Carl Gram- mersdorff naar Porto Rico, Reinhold Kru- semann naar Flensburg, Hans naar Fre- derilcstad, Geffle naar Rouen, Gaasterland naar Bremen, Wilhelmina naar Belfast, Hollandia naar Bohus, Hendrik Holwier- de naar Geffle, Pigel naar Gent, Norman- dia naar Malmö, Bierum naar Rotterdam, Hathor naar Rotterdam, Willem Mengen naar Curagao, Eemstroom naar Londen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11