Haarlemmer zou onbevoegd afdrukken gemaakt hebben Timmerman had te veel interesse voor „Portret van dame" VOETBALSCHOENEN Nederlandse bridgers op tweede plaats na de vierde ronde Getuige ter rechtszitting gearresteerd AGFA ISOPAN ISS smalfilms. Nederlandse dames gelijk tegen België VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1957 5 Nieuw tandrooi-proces MAX TAILLEUR NAAR NIEUW GUINEA Vrijstelling van dienstplicht voor leraren Lucania met motorstoring te Las Palmas binnengelopen A scania neemt de 525 passagiers over Mej. W. H. Crommelin f Melk in flessen of in papier? Marine-officier verbeterde record Engeland-Frankrijk Parlement hervat zijn arbeid De geschillen bij het Rotterdams kamerorkest nog niet opgelost Nederlands schip bij Galais aan de grond HAARLEMSE RECHTBANK GRETHA DE BRUIJN Cricketpro'gramma HGR Europees kampioenschap schaken voor teams Einduitslagen in de Sneekweek Op last van de officier is donderdag tijdens de zitting van de Rotterdamse kan tonrechter een vierendertigjarige vrouw uit Leiden op vermoeden van meineed in bewaring gesteld. Deze vrouw, die negen kinderen heeft, trad op als getuige in de zaak tegen de 37-jarige tandtechnicus G. B. uit Haar lem, die verdacht werd van overtreding van de wet op de tandheelkunde. B. was werkzaam in een tandheelkundige inrich ting aan de Claes de Vriezelaan te Rotter dam. Hij was onbevoegd om afdrukken van gebitten te maken bij patiënten van deze inrichting. In maart j.l. was de Leidse huisvrouw in de kliniek onder behandeling geweest. Tegenover de politie had zij verklaard, dat zij door B. was geholpen om een af druk van haar gebit te maken. Ter zitting van de kantonrechter evenwel beweerde zij, dat zij alleen een lepel gips had ge kregen om een afdruk van haar kaak te maken en dat de Haarlemse verdachte daarbij wel aanwijzingen, maar geen bij stand had gegeven. De officier nam aan, dat zij tegen de politie de waarheid had gezegd, maar ter zitting onder ede ADVERTENTIE Bij donker weer filmen De „moppenverteller" Max Tailleur is met de Super Constellation „Atoom" don derdagavond van Schiphol naar Nederlands Nieuw Guinea vertrokken. Op uitnodiging van de Nederlands Nieuw Guinea Petro leum Maatschappij, het gouvernement en de marine gaat hij aan vele honderden Nederlanders wat Amsterdamse humor brengen. Tien avonden zal hij vullen met ongeveer tweehonderdvijftig moppen en grapjes tijdens één voorstelling. „Alles uit mijn hoofd, ik heb geen papiertje bij me, slechts acht percent van mijn repertoire, want ik ken er vierendertigduizend," zegt Tailleur met het meest ernstige gezicht tijdens het afscheid in de intercontinentale hal van SchiphoL „Gaat u alleen met het vliegtuig?" werd hem gevraagd. „Gelukkig niet," zegt Max, „er is ook een piloot bij." Inspiratie zal hij zeker in Nederlands Nieuw Guinea vinden, zo meent Tailleur. „Reken er maar op, dat ik met ten minste één liedje terug kom." Tailleur zal na zaterdagavond laat in Biak te zijn geland tot in de uithoeken van Nieuw Guinea worden gebracht, met watervliegtuigen, /met charters, met helikopters ook naar de jungle. Daar zal wel geen piano zijn, maar hij heeft er op gerekend en de muziek van enkele liedjes op een taperecorder opgeno men. Op 24 september is hij terug in Ne derland. De „Doofpot", het etablissement waar Tailleur in Amsterdam gewoonlijk zijn moppen verkoopt, wordt 27 september weer geopend. De reis naar Biak wordt een gebeurtenis in zijn leven, zegt hij zelf. Hij is naar Amerika geweest, enkele jaren geleden en in 1947 heeft hij een tournee door Indonesië gemaakt. Misschien gaat hij het volgend jaar naar de West en Vene zuela, want „men" heeft hem daarvoor al gepraaid. De „Superconnie" staat voor het vertrek gereed. „Nee, geen traditionele foto op de trap," zegt Tailleur tegen een fotograaf, „een plaatje bij het neuswiel maar, dat past beter bij mijn gezicht." Volgens een nieuwe regeling, die voor lopig slechts voor een jaar van kracht wordt, zal een aantal bevoegde leraren in de vakken Nederlands, Frans, Engels, Duits, wiskunde en biologie niet door het vervullen van hun militaire dienstplicht aan het dagonderwijs worden onttrokken. Deze vrijstelling (als gewoon dienstplich tige) geldt, alleen voor hen die niet in wer kelijke dienst verblijven en die in het tijd vak tussen 31 juli 1957 en 1 augustus 1958 een betrekking als leraar vervullen of gaan vervullen aan dagscholen voor Voor bereidend Hoger- of Middelbaar Onderwijs, mits aan zekere voorwaarden wordt vol daan. Dergelijke leraren dienen tenminste 20 lesuren per week te geven aan de ge noemde scholen. In hun functie zullen zij als onmisbaar moeten worden aangemerkt en tevens niet vervangbaar zijn door een andere bevoegde leraar. Studie-uitstel Tijdens het uitstel van eerste oefening, dat hun ten behoeve van hun studie is verleend, mogen zij het voor hun vak gel dende studieschema slechts met ten hoogste een jaar hebben overschreden. GENUA (UP) Het grote Italiaanse passagiersschip „Lucania" is met 535 pas sagiers aan boord in de Atlantische Oceaan gedwongen rechtsomkeert te maken. De „Lucania" van de Italia-maatschap- pij, die op 16 augustus uit de haven van Genua vertrok, op weg naar Venezuela, kreeg motorstoring, nadat er brand was uitgebroken in de machine-kamer. Het liep de haven van Las Palmas op de Canarische eilanden binnen. De Italia heeft meegedeeld, dat een van haar andere passagiersschepen, de „Asca- nia", de passagiers aan boord zal nemen en de reis naar Venezuela zal voortzetten. De „Ascania" is uit Southampton onder weg naar Las Palmas, van waar zij zal doorvaren naar de Venezuelaanse haven La Guayra. gelogen had. Hij concludeerde derhalve tot meineed en liet de vrouw arresteren, nadat zij haar verklaringen ter zitting schriftelijk had bevestigd. Tegen de Haarlemmer B. en tegen een medebeklaagde uit Rotterdam, de 33-jarige M. v. d. V.in 't V., die als tandtechnische assistente in het instituut eveneens onbe voegd was afdrukken had genomen, eiste de officier elk f 750,boete of vijftig dagen hechtenis. De verdediger betwistte in zijn pleidooi de verklaringen van de getuigen, dat zijn cliënten „in de mond" van hun patiënten waren geweest voor het nemen van een gipsafdruk. Zij zouden, aldus pleiter, zelf het gezicht van de patiënten niet hebben aangeraakt, zodat, blijkens arresten van de Hoge Raad, hier geen veroordeling zou kunnen volgen. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak op 5 september. Mede-oprichtster van de Woodbrookers In Zeist is overleden de 86-jarige mejuf frouw H. W. Crommelin, een vooraan staande figuur op charitatief en filantro pisch gebied en in Nederland werd zij een ijverig propagandiste van de idealen der christelijke geheelonthouding. Met wijlen prof. dr. J. J. P. Valeton heeft zij in 1891 te Utrecht een Nationale Christen Geheelonthoudersvereniging op gericht, de eerste in deze provincie. Ook was zij secretaresse van het in 1901 mede door haar gestichte Blauwe Kruis- volkshuis te Utrecht en heeft zij deel uit gemaakt van het hoofdbestuur van de Nationaal Christen Geheelonthoudersver eniging en tevens nam zij een actief aan deel aan de beweging van het christelijk pacifisme, en was bestuurslid van de ver eniging „Vrede door Recht", later van de Vereniging voor Volkenbond en Vrede. Voorts heeft zij zitting gehad in het hoofd bestuur van' de vereniging „Kerkopbouw". Zij heeft in 1898 mede in Nederland opge richt de vereniging van Woodbrookers, waarvan zij tot 1936 bestuurslid is gewees.t Ook is zij tal van jaren presidente ge weest van de Vrouwenzendingsbond. De verdiensten van mejuffrouw Crommelin werden erkend in haar benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Haar teraardebestelling heeft in alle stilte te Zeist plaatsgevonden. Dertig percent van de vijf miljard kilo gram melk, die jaarlijks van de Neder landse boerenbedrijven komt, wordt als drinkmelk afgeleverd. De helft van deze drinkmelk wordt in flessen afgeleverd. Elders in de wereld, bijvoorbeeld Zwe den, de V.S. en Canada, is de papierver pakking, inplaats van de fles, in zwang gekomen. De vraag, of de verpakking in Nederland van belang is, werd bestudeerd door een werkgroep van de Kon. Neder landse Zuivelbond. De koopgewoonten in landen, waar de papierverpakking veld won, zijn anders dan in Nederland, waar de melk thuisbe zorgd wordt. De behoefte aan lichte, han dige verpakking is hier minder groot. De werkgroep concludeert, dat de papierver pakking voor leveranties aan scholen, kan tines, stations, sportwedstrijden, tentoon stellingen en zelfbedieningswinkels zeker een toekomst heeft, al was het alleen maar door het wegvallen van statiegelden, het gewicht van het glas en het lawaai, dat bij transport ontstaat. Voorts heeft papier verpakking van room, yoghurt e.d. zeker kansen. De commissie ziet echter onder de huidige omstandigheden nog geen grote toekomst voor papierverpakking van melk, die aan huis wordt afgeleverd. De 45-jarige Britse marine-officier Ge rald Forsberg heeft in de afgelopen nacht Het Kanaal in de richting van Engeland naar Frankrijk overgezwommen. Hjj ging bij St. Margarets Bay, vlak btf Dover, te water en zette 2 mijl ten oosten van Kaap Gris Nez voet op Franse bodem. De Brit had er 13 nur en 33 min. over gedaan, het geen 22 min. korter is dan het record dat sedert 1955 op naam staat van de Califor- nische Florence Chadwick. De officier die thans per boot op de te rugweg is van Frankrijk naar Dover zei, dat hij vrij behoorlijke weersomstandighe den had gehad gedurende zijn zwemtocht. Alleen drie mijl voor de Franse kust werd het water bijzonder woelig. Het was don ker en zijn volgboot sloeg bijna om. Die drie mijlen waren de zwaarste van de ge hele tocht. Vandaag zal een andere, Brit, Bill Picker ing, trachten vanuit Dover eveneens Het Kanaal over te zwemmen en het nieuwe record van Forsberg te verbeteren. Nog een foto van het Koninklijk bezoek aan Schouwen-Duiveland. In Bruinisse overhandigde de oudste inwoonster, de 97-jarige weduwe Van Gilse-Okkerse, gisteren een ruiker bloemen aan Koningin Juliana, onder het toeziend oog van burgemeester Michaelis. Beide Kamers reeds op 3 september aan de slag Op dinsdag 3 september hervatten de beide Kamers der Staten-Generaal haar openbare vergaderingen. In de Eerste Kamer komt die dag aan de orde de stemming over het ontwerp van wet tot verhoging van de pensioenen van oud-ministers, ex-staatssecretarissen en gewezen leden van de Tweede Kamer en van hun weduwen en wezen. Vervolgens zal worden behandeld het wetsontwerp tot goedkeuring van het vriendschaps-, han dels- en scheepvaartverdrag met de V.S. In de vergadering van de Tweede Ka mer zal de voorzitter voorstellen onmid dellijk een aanvang te maken met de be raadslaging over het wetsontwerp tot vaststelling van boek 1 van het nieuwe Burgerlijk Wetboek. Toonkunstenaarsbond richt tweede schrijven aan B. en W. De Nederlandse Toonkunstenaarsbond heeft in verband met wat hij noemt de moeilijkheden in de boezem van het Rotterdams Kamerorkest opnieuw een schrijven aan het college van B. en W. van Rotterdam gericht. Daarin wordt onder meer betreurd, dat de bestudering van de moeilijkheden de vorm heeft aangenomen van het inwinnen van enige informaties bij het bestuur van dit orkest, dat, zegt het schrijven, direct bij een advies omtrent een gunstige toestand belang heeft. Als B. en W. zoals zij schrijven, menen waar te nemen, dat spanningen tussen het bestuur en de dirigent enerzijds en de orkestleden anderzijds zich gaandeweg ten goede ge keerd hebben, merkt het bestuur van ge noemde bond op, dat in zijn ogen de situatie, die op het ogenblik bij het orkest heerst, het beeld geeft van een concentra tiekamp in een periode, waarin zojuist een opstand onderdrukt is. Ook dan spreekt men vaak, aldus het schrijven, van een situatie, die zich ten goede gekeerd heeft. De bond blijft bij zijn eis van een goede rechtsingang met eventueel rechtsherstel voor zijn lid A. Smit, wiens ontslag de bond onrechtmatig en onrechtvaardig noemt. Het adres eindigt met het herhalen van reeds vroeger geuite bezwaren, nu echter in vragende vorm gesteld, waaronder deze vraag: „Vindt u het nog langer sociaal ver antwoord om de heer P. Ketting als object leider van de musici, vallende onder de regeling hoofdarbeiders, officieel te tole reren?" Wij memoreren, dat de moeilijkheden bij het Rotterdams Kamerorkest in het begin van dit jaar zijn ontstaan na een door de orkestleden onbehoorlijk genoemd optreden van de dirigent Piet Ketting tegenover de medebestuurder van het orkest en ver tegenwoordiger der musici de heer A. Smit. Meningsverschillen hebben tenslotte geleid tot het ontslag van de heer Smit, waardoor de wrijving tussen de orkestleden enerzijds en de heer Ketting en het bestuur ander zijds is gebleven. CALAIS (UP) De 168 ton metende Nederlandse vrachtboot „Piet Schipper", die gisternacht op 12 kilometer buiten Ca lais aan de grond liep, zal vandaag waar schijnlijk weer vlot komen. Het schip, dat uit Rotterdam afkomstig is, was met oud papier uit Londen op weg naar Gravelines, een kleine haven bij Calais. Vanwege de eb moest het buiten deze haven ankeren. De ankerketting ging echter stuk en de boot raakte vast, voordat de uit vier kop pen bestaande bemanning de motor aan de gang kon krijgen. Op 16 juni van dit jaar is uit het atelier van de tachtigjarige kunstschilder H. F, Boot aan het Klein Heiligland te Haarlem ontvreemd een schilderij, voorstellende het portret van een dame die voor de schilder geposeerd had. Het is nog niet opgespoord, want een zesenvijftig jarige timmerman heeft het doek verkocht voor vijftien gulden aan een onbekende man en de politie is er niet in geslaagd het schilderij te achterhalen. De timmerman had zich donderdag voor de Haarlemse rechtbank wegens diefstal van het schilderij te verantwoorden en de eis luidde een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek van voorarrest. Hij had een sleutel van het atelier en toen hij naar een café wilde gaan, maar niet de be schikking had over geld, haglde hij uit het atelier een doek weg. In een café bood hij het schilderij te koop aan, maar de eerste bezoeker had geen belangstelling voor „prulleboel". Een ander meende dat de waarde slechts vijftien gulden was en daar de timmerman geld wilde hebben voor drank aanvaardde hij het bod gaarne. Wie de koper is geweest is niet aan het licht ge komen. Verdachte gaf de diefstal toe en ver telde verslaafd te zijn aan drank. Als tim merman verdiende hij goed, maar op za terdag en zondag ging hij naar café's en dan waren zijn verteringen gemiddeld veertig gulden in twee dagen. Aan de rechtbank deelde hij mee gaarne van de drank af te willen en vroeg, in aansluiting op hetgeen zijn verdediger, mr. W. Broers had opgemerkt, een straf op te leggen, waardoor hij onder toezicht komt van het Medisch Maatschappelijk Bureau voor Alcoholisme. Alles voor een meisje Een eenendertigjarige los-arbeider uit Hillegom was ten laste gelegd bedrieglijke bankbreuk, oplichting, flessentrekkerij en diefstal en uit de behandeling der zaak bleek, dat de man zijn geld besteedde om een jong meisje op het goede pad te hou den. Zij ging met andere mannen uit en verdachte meende, dat als hij haar geld, een radiotoestel en tafelzilver gaf zij uitslui tend belangstelling voor hem had. Vorig jaar is de los arbeider failliet verklaard. Toen hij daarna geld verdiende als bouw vakarbeider of tuinman droeg hij een deel van de verdiensten niet af aan zijn cura tor. Gijzeling was het gevolg, maar omdat hij beterschap had beloofd en weer vrij was deed hij inkopen zonder te betalen (flessentrekkerij) en bestelde een radio toestel en tafelzilver zonder te betalen. Ook nam hij van een bouwwerk een kabel weg. De officier van Justitie herinnerde er aan, dat verdachte onder invloed van een vrouw stond. Aan de verhouding is een einde gekomen. Daarom wilde hij de man nog een kans geven door een gecombineer de straf te eisen. Zijn eis luidde een ge vangenisstraf van twaalf maanden, waar van drie maanden voorwaardelijk en het onvoorwaardelijk gedeelte zonder aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. M. Proper, besprak de ongustige invloed van het meisje; de man draagt echter de verantwoordelijk heid voor-hetgeen hij gedaan heeft. Plei ter verzocht een gecombineerde straf op te leggen met een niet te lang onvoorwaar delijk deel. Lood verdwenen Eind mei zijn uit een opslagplaats van een loodgietersbedrijf te Heemstede hoe veelheden lood (275 en 50 kilogram) ver dwenen en van deze diefstal nu werd een vierendertigjarige bediende verdacht. Hij ontkende echter zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt, niet alleen voor de politie en de rechter-commissaris, maar ook voor de Haarlemse rechtbank. De of ficier van Justitie had hem de looddiefstal ten laste gelegd en verder diefstal van schakelaars en lampen. Laatstgenoemde artikelen zijn bij een huiszoeking gevon den. Deze diefstal gaf verdachte toe en hij deelde mee ze gebruikt te hebben voor vrienden en kennissen die des avonds wel eens bij hem kwamen, als zij wat nodig hadden. Een vijfenveertigjarige koopman uit Haarlem legde voor de loodgieter bezwa rende verklaringen af. Hij vertelde ver dachte op een ochtend in Heemstede ont moet te hebben en het verzoek te hebben ontvangen des middags om half een bij de werkplaats te komen; dan kon hij lood kopen. De opkoper heeft 55 kilogram lood en een geiser gekocht voor vijfentwintig gulden, maar verzuimd (uit laksigheid ver klaarde hij) de transactie in zijn register op te tekenen. Het lood heeft hij voor bijna vijftig gulden verkocht. De verdachte was van mening, dat de opkoper zich moest vergissen; hij had geen handel gedreven met hem. Gelet op de verklaring van de getuige meende de officier van Justitie dat het bewijs van de diefstal van het lood bewe zen was; de andere diefstal werd door verdachte toegegeven. Spreker eiste een gevangenisstraf van zes maanden. De verdediger, mr. J. H. A. M. van Son, merkte op, dat de opkoper bij de confron tatie onzeker is geweest en kwam tot de ADVERTENTIE ADIDAS, de schoen voor topspelers p.p. 62.— QUICKvanaf ƒ23.95 tot ƒ34.75 O. D.. model Adidas, zeer buigzaam27.95 MARATHONƒ22.50 UNGARY vanaf 14.50 KLEDING in alle gewenste kleuren te leveren. In alles grote sortering. SPORTMAGAZIJN Tw(jnderslaan 7 Haarl. Tel. 15-1-16 100% SERVICE ADVERTENTIE conclusie, dat de diefstal van het lood niet bewezen was. De koopman had zich wegens opzet heling te verantwoorden. De officier van Justitie eiste een gevangenisstraf van twee maanden. Oplichting Een boekhandelaar te Haarlem had een colporteur in dienst, die encyclopedieën moest verkopen. Wegens oplichting en verduistering had de colporteur zich voor de rechtbank te verantwoorden. De officier van Justitie eiste een ge vangenisstraf van zes maanden, waarna de raadsvrouw, mevrouw mr. H. S. J. M. Felhoen KraalOtto, clementie pleitte. Diefstal in bouwkeet Tegen een zevenendertigjarige houtbe werker en een vierendertigjarige auto- spuiter, beiden uit Amsterdam, werd een gevangenisstraf van zeven maanden, waarvan drie voorwaardelijk, geëist we gens diefstal te Zaandam van een domme kracht, een spijkermachine en een kist met gereedschappen. Een van hen deelde mee, dat zij een toer maakten om een auto te proberen. Zij raakten in Zaandam ver dwaald en de auto bleef in het zand ste ken. In de omgeving zagen zij in een bouw keet een dommekracht liggen. Door het forceren van een deur verschaften zij zich toegang en zij haalden de dommekracht er uit, om de auto op het goede spoor te brengen. De Amsterdammers waren daar na op de verkeerde weg door niet alleen de dommekracht, maar ook goederen weg te nemen. De dommekracht, die een waar de had van 160, werd in Landsmeer voor 25 verkocht. De verdedigers, mrs. C. Blankevoort en D. Overbosch, pleitten clementie. De rechtbank zal in deze zaken op don derdag 5 september uitspraak doen. Verkrijgbaar bij de Horeca-bedrijven en Uw wijnhandelaar. AGENTE HAARLEM: Fa. DIEBEN EN GUBBI Lange Herenstraat 13 Haarlem - Telefoon 10341 AGENTE ZANDVOORT EN IJMUIDEN: H. F. BROEKHUIZEN Paul Krugerstraat 64 Haarlem - Telefoon 20376 Oostenrijk heeft in het open toernooi van het Europese bridgekampioenschap, dat in Wenen wordt gespeeld, alleen de leiding genomen door in de vierde ronde Noorwegen met groot verschil te verslaan (100 tegen 24 matchpunten). Ook het Ne derlandse team kwam tot een zege, met 58 tegen 40 matchpunten werd van het laaggeplaatste Ierland gewonnen. De uitslagen van de vierde ronde waren: Zwitserland versloeg Polen met 57 tegen 41 matchpunten. Frankrijk versloeg Zwe den met 72 tegen 19 matchpunten. Oosten rijk versloeg Noorwegen met 100 tegen 24 matchpunten. Engeland speelde gelijk te gen Libanon, 52 matchpunten tegen 49 matchpunten. Nederland versloeg Ierland met 58 tegen 40 matchpunten. Duitsland verloor van Finland met 40 tegen 105 matchpunten. België speelde gelijk tegen Denemarken met 50 tegen 51 matchpun ten. Italië versloeg Spanje met 61 tegen 15 matchpunten. IJsland was iai deze ron de vrij. Na vier ronden luidt de stand: 1. Oos tenrijk 8 winstpunten. 2. Nederland 7 winstpunten. 3. Italië 6 winstpunten (uit 3 wedstrijden). 4., 5. en 6. Noorwegen, Engeland en Frankrijk, 6 winstpunten. 7. IJsland 4 winstpunten (uit 3 wedstrijden). 8. Finland 4 winstpunten. 9. België 3 winstpunten (uit drie wedstrijden). .10., 11. en 12. Denemarken, Libanon en Zwitser land 3 winstpunten. 13. en 14. Zweden en Duitsland 2 winstpunten. 15. Polen 1 winstpunt (uit 3 wedstrijden). 16. en 17. Ierland en Spanje 0 winstpunten. In de derde ronde van het toernooi om het Europese bridgekampioenschap voor dames heeft het Franse team, Europees kampioen 1956, opnieuw een nederlaag ge leden. Ditmaal verloren de Franse dames met 44 tegen 65 matchpunten van Dene- Het cricketprogramma van de HCB voor het weekeinde luidt: zaterdag: Haarlem 5Rood en Wit A; zondag: Rood en Wit DRood en Wit C. De wedstrijd van zaterdag is van groot belang voor de bezetting van de bovenste plaats, immers Haarlem 5 staat slechts één punt op het leidende Rood en Wit A achter. Omdat er geen gelegenheid meer is de verregende wedstrijden van vorige week in te halen, is deze wedstrijd voor Rood en Wit A de laatste. Haarlem 5 wacht nog de wedstrijd tegen Rood en Wit B, welke op donderdag29 augustus aan de Spanjaardslaan wordt gespeeld. Te Wenen is een begin gemaakt met het Europees schaakkampioenschap voor lan denteams. In de eerste ronde kwamen de tientallen van Rusland en Tsjechoslowa- kije en West-Duitsland en Joegoslavië te gen elkaar uit. De stand in de wedstrijd Rusland-Tjechoslowakije was 6^-2y2 (2 afgebroken partijen) in het voordeel van Rusland, dat met Smyslov aan het eerste bord uitkwam. In de andere wedstrijd (West-Duitsland-Joegoslavië) was de stand na vijf uur spelen 2-2 (6 afgebroken partijen). De gedetailleerde uitslag van de wed strijd Rusland-Tsjechoslowakije luidt: Smyslov (R.)—Filip (Tsj.sl.) 1—0. Keres (R)Pachman (Tsj.sl.) remise. Bronstein (R.)Alster (Tsj.sl.) 1—0. Tal (R.)—Zita (Tsj.sl.) remise. Spassky (R.)Fitchtl (Tsj.sl.) remise. Petrosian (R.)—Sefc (Tsj. sl.) afgebroken. Taimanov (R.)Fichtl (Tsj.sl.) afgebroken. Korchnoy (R.)—Pit- hart (Tsj.sl.) 1—0. Tolush (R.)Rejfir (Tsj.sl.) 10. Boleslavsky (R.)Jezek (Tsj.sl.) 10. De stand is dus thans 6V2—114 (twee af gebroken partijen) in het voordeel van Rusland. marken, waardoor de kampioen van 1956 thans de 12de en laatste plaats in de rang schikking bezet. Nederland speelde gelijk tegen België, de Nederlanders behaalden 62 matchpun ten, de Belgen 64. De uitslagen waren: Oostenrijk versloeg Finland 66 tegen 23 matchpunten. België speelde gelijk tegen Nederland 64 tegen 62 matchpunten. Duitsland versloeg Zwe den met 57 tegen 35 matchpunten. Ierland verloor van Engeland met 25 tegen 46 matchpunten. Noorwegen speelde gelijk tegen Zwitserland met 52 tegen 55 match punten. Frankrijk verloor van Denemar ken met 44 tegen 65 matchpunten. Na de derde ronde luidt de stand: 1. Engeland 6 winstpunten. 2., 3. en 4. Dene marken, Finland en Ierland 5 winstpun ten. 5., 6. en 7. Oostenrijk, België, Zwit serland 3 winstpunten. 8., 9., 10. en 11. Nederland, Duitsland, Zweden en Noor wegen 2 winstpunten. 12. Frankrijk l winstpunt. Donderdag zijn op het Sneekermeer on der bijna ideale weersomstandigheden en bij een grote publieke belangstelling de laatste zeilwedstrijden voor de Sneekweek gehouden. Wel stond er vrij veel wind, doch dit was niet hinderlijk voor de wed strijden. De uitslagen waren: Olympiajollen: 1. „Jan de Lapper", Vos, Hil versum; 2. „Aita Peapea", Van Willigen, Reeu- wijk. Hoofdprijs; „Aita Peapea". i2 mZ Sharpieklasse: 1. „Donderstien", Hansen, Enkhuizen; 2. „Essox", Du Croix, Hilversum. Hoofdprijs: „Donderstien". Larken: 1. „Indra", Bellinga, Almelo; 2. Pi raat", Voskamp, Almelo. Hoofdprijs: „Popeye", Post ma, Steenwijk. Schouwen 4.75x 1.42 met sprietzeil: 1. „Meer kol, Atsma, Oppenhuizen; 2. „Foartit", Van der Veen, Oppenhuizen. Hoofdprijs: „Meerkol". Jeugdklasse: 1. „Bambi", Smit, Dubbeldam; 2 „Deupie", Caspers, Haren. Hoofdprijs: „Popey". 12 voets Jollen: 1. „Brandal", Sandberg, Den Haag; 2. „Waterbaby", mej. Mulder, Eelde. Hoofdprijs: „Waterbaby". 16 m2 Puntklasse B: 1. „Fuut II", Zwierstra, Giethoorn; 2. „Kwartet", Van Eyk van Heslinga, Leeuwarden. Hoofdprijs: „Tida Kira", De Groot, Groningen. 30 m2 klasse van de N.N.W.B.: 1. „Dobber", Geveke, Leeuwarden; 2. „Rietvink", Geveke, Hoogeveen. Hoofdprijs „Swealtsje II". 16 m2 Puntklasse A: 1. „Clou", Veeninga, Gro ningen; 2. „Dirk Tom", De Haan, Sneek. Hoofd prijs „Vrijheid", De Haan, Sneek. BM-klasse: 1. „Favoriet", Bonriema, Oudehas- ke: 2. „Favoriet", Van de Klooster, Groningen. Hoofdprijs „Favoriet", Bonnema, Oudehaske. 16 m2 Streepklasse BI: 1. „Windekind", Vis ser. Workum; 2. „Summerjoy", Veenstra jr., Groningen. Hoofdprijs „Windekind". Valkenklasse B: 1. „Lieuwe D. Lucas", Boon stra. Amsterdam; 2. Pegasus", Overmeer, Leeu warden. Hoofdprijs „Lieuwe D. Lukas". Vrijheidsklasse B: 1. „Swiftness", Waterlan- der, Heerenveen; 2. „Karei Doorman", BorRent, Heerenveen. Hoofdprijs „Swiftness". Pampusklasse: 1. „Ljip", De Jong, Sneek; 2. „Smelleken", Van Foeken, Sneek. Hoofdprijs „Koufurd". 16 m2 Streepklasse B2: 1. „Absyrtus", Haag- sma, Sneek; 2. „Najade", Agterhof, Doetinchem. Hoofdprijs „Endeavour". Finnjoilen: 1. „Knipvlinder", Kroes, Kampen; 2. „Zeep vlok je", Marseille, Enschedé. Hoofdprijs „Knipvlinder". Vrijheidsklasse A: 1.Albatros", Jansen, Hil versum; 2. „Speediest", De Haas jr., Breukelen. Hoofdpriis „Good Luck II". Valkenklasse A: 1. „Abeltje", Scherpel jr., Lunteren: 2. „Heroique", Mulder, Langweer. In deze klasse werd nog geen hoofdprijs aange wezen aangezien er na de laatste race een pro test is ingediend. Het klassement van deze race is dus een voorlopig klassement. 16 m2 Streepklasse A: 1. „Fenris", Helder, Pa- terswolde: 2. „De Vlecke", Van der Veen, Joure. Hoofdprijs „Fenris". Regenboogklasse: 1. „Algri", Alberda, Sneek; 2. „Oranje", Tom Zwart, Sneek. Hoofdpr. „Algri". Flying Dutchmanklasse1. „Fontessa", Bier man, Amsterdam; 2. „Nitchewo", Reijnen, Hat- tum. Hoofdprijs „Fontessa". De teamwedstrijden Holland—Friesland lever den zowel in de Vrijheidsklasse, als in de Val kenklasse en de Regenboogklasse een overwin ning voor Friesland op. De eindklassementen in de diverse klassen waren Vrijheidsklasse: 1. Friesland 41.2 punten; 2. Holland 30 punten. n v»lkenklasse: 1. Friesland 52.2 punten; 2. Hol land 19 punten. Regenboogklasse: 1. Friesland 40.1 punten; 2. Holland 31.1 punten. ZOMERCOMPETITIE K.N.Z.B. De water- polowedstrijd voor de promotie naar de eerste klasse van de zomercompetitie van de K.N Z B. tussen DJK (Amsterdam) en AZC 1881 (Arnhem) is met 9-0 door de Amsterdammers gewonnen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9