Lustrum-BIMIJ in IJmuiden werd zaterdag feestelijk officieel geopend Speciaal-Optiek Beverwijker Chris de Nijs winnaar van wielerronde in Heemskerk VZV bracht uit Westzaanse polostrijd de erepalm naar huis Klardi snelste nieuweling „KEYSER" Wat het zwaarste is... moet het zwaarste wegen De Jong's Mr Opticien J. Grit Bril-Optiek en Hoorapparaten Strijdwagen voor Brandenburgse Poort 9 20 KORTING Trompstraat 27 Umulden LimmenCSV Auto na aanrijding doorgereden Vier abonnementsvoorstel lingen in Beverwijk Elf spelers aan de start in Amsterdam BDG-dammers in de competitie Watervliet tweede in Zilveren Munttorentoernooi In verzwakte conditie tegen Olympia Uitgevaren vissersvaartuigen VitesseWijk aan Zee MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 ZATERDAGMIDDAG is dan eindelijk na een lange tijd van zorgvuldige voor bereidingen de vijfde Beurs voor In dustrie en Middenstand voor de IJmond (de BIMIJ) officieel geopend. Enkele uren vóór deze plechtigheid was men in en om de tenten nog nijver aan het timmeren, maar toen de eerste genodigden de grote toegangspoort kwa men binnenstappen was alles toch tot in de puntjes gereed. Allen werden door de voorzitter van de BIMIJ, de heer P. L. Hubbeling, en diens ijverige mede bestuurders hartelijk welkom geheten* en j vervolgens richtte een ieder zijn schre den naar de schouwburgtent waar de harmoniekapel „Eendracht" van de pa pierfabriek zich de wangen vol blies in afwachting van de officiële opening. Die liet overigens niet lang op zich wachten want spoedig dankte de heer Hubbeling allen hartelijk voor hun komst. Speciaal heette hij uiteraard de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint en diens echt genote, welkom, de burgemeester van Heemskerk, de heer Nielen, alsmede de Engelse gasten, mr. en mrs. Well er uit Guildford en de vertegenwoordigers van de doopsgezinde kerk, de Kamer van Koophandel en de Middenstand. Mr. Kwint sprak in zijn openingswoord als zijn mening uit dat de BIMIJ een tra ditie is geworden die bijzonder belangrijk is geworden voor de gehele IJmond en daarbij maakte hij de organisatoren een speciaal compliment voor de wijze waarop de reclame is gevoerd. De Beurs wordt, aldus de burgemeester, ieder jaar steeds groter en hij illustreerde dit wel duidelijk door mede te delen dat de BIMIJ zelfs een plaats heeft verworven in de grote, uitgebreide buitenlandse gidsen van jaarbeurzen. Uiteraard bracht de heer Kwint de hulde over van het gemeentebestuur aan de BIMIJ-organisatoren voor de geweldige werkkracht die ieder jaar weer tentoon gespreid wordt en voorts sprak hij de zelfde organisatoren loflijk toe als voorzit ter van het IJmond-adviescollege. Burgemeester Kwint vergat in zijn ope ningstoespraak niet de vier „oudste" deel nemers aan de Beurs, Van Gelder Zonen, Vermande en Zonen, Van Reewijk en „Ne derland", te huldigen voor de ieder jaar terugkerende activiteit en nadat „Een dracht" het Wilhelmus had gespeeld begaf men zich via de nooduitgang en de bui tenkant van de tenten naar de hoofd ingang waar mevrouw KwintWiersma de eigenlijke opening verrichtte. Zij knipte met een vakkundige handbeweging een lint door en stapte voor de tweede maal deze middag maar nu officieel de BIMIJ binnen. Daar werd haar een fraaie ruiker bloemen aangeboden en ook mrs. Weller ontving een bloemstuk, zodat het geheel nóg fleuriger werd. Mevrouw Kwint verrichtte de officiële opening in het bijzijn van haar echtgenoot, burgemeester Kwint (rechts), en de voorzitter van het BIMIJ-werkcomité, de heer P. L. Hubbeling (links). In een rustig tempo werd vervolgens de Beurs „gedaan". Het gezelschap toonde voor elke stand een grote interesse en daarbij hadden vooral de huishoudelijke „kraampjes" de aandacht van mevrouw Kwint terwijl de heer Kwint zich, begrij pelijk, meer aangetrokken voelde voor de stands die een meer technische inslag hadden. Vooral het werkend model van de grote papiermachine van Van Gelders Papierfabriek trok zijn aandacht en daar bij gaf de heer Smidt van Gelder een toelichting op het procédé van de papier fabricage. Na deze uiteenzetting kuierde men ge zellig verder, hier wat proevend, daar wat vragend en steeds stonden de BIMIJ- bestuurders en de standhouders ogenblik kelijk gereed om een duidelijke uitleg te geven. Na ruim een uur arriveerde men weer in de schouwburgtent, waar de thee gebruikt werd. En ondertussen stroomde het publiek langs de kassa's, de standhouders zetten zich schrap. De Lustrum-BIMIJ was be gonnen. De wielerronde van Heemskerk voor amateurs, die zondagmiddag voor de vierde maal door V.V.V. „Heemskerk" in samen werking met de wielerclub „Kennemer- land" werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door de Beverwijker Chris de Nijs. Hij versloeg zjjn plaatsgenoot Coen Niesten in de beslissende eindsprint tussen hen op duidelijke wijze. De beide Bever- wijkers waren met succes uit het toch heus niet zwakke peloton ontsnapt, waarin het evenwel aan de benodigde samenwerking ontbrak om een georganiseerde tegenaan val te ondernemen. De nieuwelingenwedstrijd, welke aan de Bij het werkende model van een grote papiermachine geeft de directeur van Van Gelders Papierfabriek, de heer Smidt van Gelder, de genodigden, bij wie de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, en zijn echtgenote, de gemeente secretaris van Guildford, mr. H. G. Weller, (rechts van mr. Kwint) een toelichting. L.Z.C. (Leiden), V.Z.V. (Velsen) en de or ganiserende vereniging Kroosduikers uit Westzaan. De eerste wedstrijd ging tussen L.Z.C. en de Kroosduikers. Na een doel puntrijke strijd werd het technisch betere en snellere L.Z.C. winnaar; 7-5 was de uitslag. Vervolgens kwamen L.Z.C. en V.Z.V. tegen elkaar uit. Deze ploegen bleken aar dig tegen elkaar opgewassen te zijn, want pas nadat een der L.Z.C.-ers door de scheidsrechter naar de kant was verwezen, kon W. Hamers het enige en winnende doelpunt scoren. Rivalen De laatste wedstrijd ging tussen V.Z.V. en de Kroosduikers, twee rivalen van de afgelopen zomercompetitie. Wederom was het krachtsverschil niet groot: keeper Ha- gedoorn kreeg het zelfs drukker dan in de wedstrijd tegen L.Z.C., doch was niet te passeren. Na snel opzwemmen van bijna de hele V.Z.V.-ploeg, wist W. Hamers op beheerste wijze te scoren 1-0. In deze stand kwam geen verandering meer en met dus twee kleinst mogelijke overwin ningen kon V.Z.V. aan het einde van de avond de wisselbeker voor een jaar mee naar huis nemen. Het traditionele waterpolo-toernooi van „De Kroosduikers", dat zaterdagavond ge speeld werd in het openluchtzwembad te Westzaan is gewonnen door V.Z.V. De deelnemende verenigingen waren ADVERTENTIE CHEM. WASSERI) EN VERVERIJ op alle «toomgoódereii mlt» gebracht en gehaald Om de derde en vierde plaats in het Wij- .er Torentoernooi hebben Limmen en CSV ie punten gpdeeld. Door een beter doelge- niddelde eindigde CSV op de derde plaats. In deze wedstrijd wogen de partijen goed tegen elkaar op. CSV was wel technisch iets sterker, maar Limmen was enthousias ter. CSV nam in de eerste helft de leiding door Van der Wal. In de tweede helft zette Limmen alles op alles om een doelpunt te maken. Dit lukte pas in de laatste minu ten toen De Heer door een harde schuiver werd gepasseerd 1-1. Een 42-jarige Beverwijker is zondag avond kwart voor elf op de Hoflanderweg in Beverwijk aangereden door een auto, toen hij daar met zijn bromfiets aan de hand liep te wandelen. Met een gebroken been en enige kneu zingen moest hij in het Rode Kruiszieken- huis in Beverwijk worden opgenomen. De automobilist, die het ongeluk heeft veroorzaakt, is na de aanrijding doorge reden in de richting Uitgeest. strijd der amateurs vooraf ging, droeg een aantrekkelijk karakter. Het scheen in deze rit zelfs een complete IJmond-triomf te gaan worden, toen Frans Klardi uit Castri- cum, de Beverwijker Mijndert v. d. Bos en Henk Oldenburg uit IJmuiden na veeertig kilometer een flinke voorsprong verover den. Maar het peloton berustte niet in een op handen zijnde nederlaag en onder de bezielende leiding van de sterk rijdende Joop Hopman uit Egmond aan de Hoef werd een felle jacht ontketend, waarin ook Toon v. d. Bos zich van zijn beste zijde liet kennen, die de drie koplopers nood lottig werd. Zij werden achterhaald. Een massale eindsprint moest nu de beslissing brengen en daarin toonde Klardi zich de snelste. Hij nam daarmede revanche op Hopman, die hem zaterdags in Breezand op de streep geklopt had en nu als tweede finishte. De leidersprijs kwam in het bezit van Oldenburg. Schermutselingen In de wedstrijd voor amateurs, waarvoor 85 renners aan de start verschenen, werd al spoedig volop strijd geleverd. Maar de demarrages van Chris de Nijs, Blauw, Moolenijzer, Frits Kabe, Bredius, Ottenbros (39 jaar en zaterdags evenals zijn zoon bij de adspiranten winnaar in Stadskanaal!), Verstraten en Bogers reikten niet ver ge noeg om buiten het bereik van de favorie ten te komen. Van deze favorieten aar zelden Steenvoorden, Geldermans, Niesten en Visser geen moment om het tempo te verhogen als het er om ging om de aan vallers tot de orde te roepen. Toen er zich in de zestiende van de 45 te rijden ronden na deze schermutselingen weer eens een algehele hergroepering voordeed, sprong Niesten weg. Maar de sterke Bever wijker had het geluk niet op zijn hand, want hij kwam in dezelfde ronde ten val en zag zodoende zijn moeizaam verworven voorsprong veranderen in een achterstand. Deze wist hij echter spoedig weer onge daan te maken. De N"s ontsnapt De aanvallen bleven voortduren, doch zij leverden geen nuttig effect op. Maar na ongeveer zestig kilometer, toen bij velen de vermoeidheid zich deed gelden en de favorieten minder attent werden, sloeg De Nijs zijn slag. Samen met Enthoven ont snapte hij uit het peloton. De rol van Ent hoven werd evenwel spoedig overgenomen door Niesten, zodat er twee Beverwijkers aan de leiding kwamen. Er lagen toen nog zo'n dertig kilometer in het verschiet. En ofschoon niemand toen al geloofde in het welslagen van deze Beverwijkse actie, bleven Niesten en De Nijs dapper door strijden. Aanvankelijk roerden Gelder mans, Visser, Steenvoorden, Koger, Klebach, Rabe en Snijder zich aan de kop van het peloton om het hardst, doch de samenwerking om een georganiseerde tegenaanval te ondernemen, bleek bij deze kanshebbers in het geheel te ontbreken. Zij bezegelden daarmee hun eigen lot. De twee ontsnapte Beverwijkers werden niet meer ingelopen. Acht ronden voor de finish wist De Nijs zich al winnaar van de leidersprys en toen hij gezamenlijk met Niesten die ondanks hard overnemen zijn makker niet had kun nen afhaken aan de slotronde begon, wist hij zich ook de algehele winnaar van de ronde. Niesten kon hem in de eind sprint niet bedreigen. Gezamenlijk reden de twee Beverwijkers de ereronde: Niesten met de bloemen en De Njjs met het lint. Een spotief gebarr van De Nijs. Uitslagen Aspiranten: 1. R. Riethoven, Leiden, de 24 kilometer in 38 min. 12 sec.; 2. D. Tork, Den Haag; 3. T. Kleppe, Jisp. Nieuwelingen: 1. F. Klardi, Castricum, de 60 kilometer in 1 uur 38 min. 46 sec.; 2. J. Hopman, Egmond; 3. A. Lute, Castri cum; 4. Veloe, Amsterdam; 5. Dullemans, Beverwijk; 6. Tel, Zaandam; 7. Balk, Bad hoevedorp; 8. A. v. d. Bos, Beverwijk; 9. Zantman, Badhoevedorp; 10. Van Leeuwfen, Utrecht. Amateurs: 1. De Nijs, Beverwijk, de 100 kilometer in 2 uur 25 min. 12 sec.; 2. Niesten, Beverwijk; 3. Van Beem, Half weg; 4. Steenvoorden, Heemstede; 5. Visser, Santpoort; 6. Kouwenhoven, Leidschen- dam; 7. Snijder, Halfweg; 8. Geldermans, Beverwijk; 9. Wuurman, Amsterdam; 10. Teysse, Amsterdam; 11. Markus, Halfweg; 12. Bogers, Nieuw Vennep; 13. Koger, Haar lem; 14 Van Keulen, Heemskerk; 19. Heyermans, Haarlem. In het te Amsterdam door DVD gehou den korfbaltoernooi om de „Zilveren Munttoren" is het Watervliet I onder slechte weersomstandigheden gelukt om de tweede plaats in de ere-afdeling te be zetten. In de eerste wedstrijd tegen DDV lever de Watervliet een goede partij, waarbij D. van Ladesteijn uit een doorbraak het eerst succes had, doch dat met een handig schot bij de paal werd genivelleerd. Hart man had tweemaal een doorbraak-resul- taat (3-1), waarna J. v. Dijk een snelle ren met succes afsloot (4-1). Na de hervat ting schoot G. v. d. Brink bij de paal raak (5-1), waarna Vos ook resultaat boekte (6-1) en DDV tenslotte de eindstand op 6-2 bracht. Aangezien het sterke Olympia I met 6-5 van DVD I won kon het Watervliet I- team pas na drieëneenhalf uur overgaan tot de eindstrijd tegen Olympia I uit Bus- sum. Hierdoor was de conditie van de Vel- senaren danig verzwakt, maar niettemin ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Mevr. Hartman opende de score (1-0), doch ook nu werd uit een kleine kans de gelijk maker geboren (1-1), maar een doorbraak bezorgde Watervliet een achterstand (1-2). Hartman maakte echter kort daarop van afstand gelijk (2-2), welk voorbeeld J. v. Dijk nadeed (3-2). Hierna werden de Bus- summers sterker en zij liepen nog voor de rust tot 3-5 uit. Achtereenvolgens werd de score 3-6, 4-6 door Hartman, 4-7, 4-8, 5-8 door D. v. Ladestijn, 5-10, 6-10 door me vrouw Meijer en tenslotte won Olympia als de onbetwistbaar sterkste met 6-11. Desondanks kon Watervliet I over haar tweede plaats niet ontevreden zijn. Watervliet 2, dat twee nieuwelingen had opgesteld en verder twee krachten uit het derde twaalftal miste de kracht tot goede aanvalscombinaties. Het verloor in de eerste afdeling van DVD 2 met 7-3 en van DDV 2 met 9-1. DDV 2 werd in deze afdeling winnaar. Junius Ingerman spreekt wederom voor Velsens huisvrouwen Als eerste bijeenkomst na de vakanties heeft het bestuur van de afdeling Velsen der Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen een voordrachtmiddag uitge schreven, te houden op donderdagmiddag 5 september in het Patronaat. Hier zal de heer K. Junius Ingerman uit Haarlem ko men spreken over „Het leven der Euro peanen in de binnenlanden van de Bel gische Kongo". De lezing wordt opgeluis terd met lantaarnplaatjes en toepasselijke muziek. Het bestuur van de stichting Abonnee mentsvoorstellingen te Beverwijk heeft de data waarop voorstellingen worden gege ven, vastgesteld. De eerste avond vindt plaats op 17 okto ber en wordt verzorgd door het Nederlands Toneelgezelschap. Op 21 november is de tweede avond en de derde voorstelling op 23 januari wordt verzorgd door het Zuide lijk Toneel. Het seizoen wordt besloten op 13 maart, wederom met een voorstelling van het N.T.G. ADVERTENTIE wruormsv as ov ai9fnnt9lifl6H I Hiermede geven wij u kennis dat wij onze optische speciaalzaak welke wij 31 jaar (26-8-'26!) aan IJmuiden presenteerden gaan ver laten, Gezondheidsredenen noopten ons tot dit zware besluit.' Wij moesten kiezen of delen en zakelijke motieven hebben ons doen besluiten voortaan alleen onze speciaalzaak in Amsterdam onder de naam: Willemsparkweg 13 te doen voortzetten. Een ieder die ons kent met onze warme genegenheid voor IJmui den, kan begrijpen wat dit voor ons betekent. Wij danken al degenen die ons al de jaren trouw bleven, H. H. Doctoren, besturen van fondsen, al mijn trouwe clientèle. Een ieder geef ik in gedachten een stevige handdruk. Mijn sympathie, en belangstelling zal altijd uit gaan naar „De Stad aan de Zee", de stad, waar wij ons thuis voelden. Als mijn opvolger kan ik V ten zeerste aanbevelen: Een jong ambitieus collega die reeds in Gouda en Zwijndrecht ge vestigd is en zich heeft gespecialiseerd in Wij hopen dat U hem het zelfde vertrouwen wilt schenken. Nogmaals hartelijke dank en de meest hartelijke groeten. Hoogachtend, Kerst de Jong, Opticien. P.S. Thans gesloten. Heropening 7 sept. In aansluiting op bovenstaande delen wij u mede. dat wij het bedrijf van de heer K. de Jong op zaterdag 7 september om 8.30 uur zullen heropenen. Ter gelegenheid daarvan recipiëren wij vrijdag 6 sep tember van 4-6 uur n.m. Er bestaat dan tevens gelegenheid van de heer K. de Jong afscheid te nemen. Uw bezoek wordt door ons op hoge prijs gesteld. Wij hopen van U hetzelfde vertrouwen te mogen genieten als onze voorganger. Hoogachtend, Mr. Opticien, J. Grit, Kennemerlaan 92, tel. 5072. Om de provinciale damtitel Het jaarlijks damtoernooi om het kam pioenschap van Noordholland zal op 14 september te Amsterdam aanvangen. Er nemen elf spelers aan deel. Voor het district Kennemerland de spelers B. Dukel, H. Berk ('t Oosten) en H. Belien (St. Ba- vo). Voor Amsterdam: R. Berk, Stahlberg, Ansems en A. den Doop. J. H. Beeke te Weesp. C. Chattillon te Abbekerk. J. Zijp te Oud-Karspel en de titelhouder A. Groo teman Wervershoof. Er wordt op weekeinds in het „Amster damse Schaakhuis" gespeeld. De eerste twee aankomende spelers kunnen in het voorjaar meedingen naar het kampioen schap van Nederland. Voor DCIJ is het jammer dat Theo Tiel- rooy in het buitenland verblijf houdt en niet aan het toernooi kan deelnemen. Ook de Haarlemse meester Wim de Jong en F. Slot hebben evenals H. Laros van deelneming afgezien. In het „Statenhuis" hebben de Bever wijkse dammers de wedstrijden voor de onderlinge competitie voortgezet. De behaalde resultaten waren: In de eerste afdeling: J. G. Hagenaar A. Peekei 0-2; J. KabelN. Adelaar 1-1; R. ConradiL. Haver 2-0. In de tweede afdeling: J. Hoogland A. Albers 0-2; A. van SonG. v. d. Oute- naar 2-0; K. NijmanS D. Hoogvorst 2-0; D. van AsJ. van Zutphen 0-2. In de derde afdeling: J. v. .d. PloegH. Mijnsbergen 0-2; J. DiemeerJ. Verhaar 0-2 en L. KleinChr. Dijcks 0-2. „Wilhelmina" hervat oud-papier-actie Na enige weken van vakantie, hopen de leden van de Chr. muziekvereniging „Wil helmina" wederom op pad te gaan, om oud papier op te halen. Zij hopen daartoe a.s. woensdagavond een bezoek te brengen aan de bewoners van de Velserduinweg- Tuindersstraat en omgeving. Woensdag 14 augustus: m.l. Willy SCH 7. Vrijdag 16 augustus: m.t. Albertha Hendrika KW 81 (3d aug. binnen). Zaterdag 17 aug.: m.t. Maria Theresia KW 99. Maandag 19 augustus: m.l. Bertha KW 38, Doggersbank KW 75, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Bali KW 129, Onderneming II SCH 27. Dinsdag 20 augustus: m.t. Beatrice IM 72, Eve line IJM 116, Albatros KW 87; m.l. Everard Christina KW 40, Hette Margaretha KW 74, Toe nadering KW 95, Nestor KW 101, Gezina Geer trui KW 176. Woensdag 21 augustus: m.l. Nederland VI KW 37, Maria Jacoba KW 73, Cornelia Maria SCH 135. Donderdag 22 augustus: m.t. Johannes Polder man IJM 20, Amsterdam IJM 28, Wiron IV IJH 209; m.l. Martenshoek IJM 283, Cornelis Marinus KW 48, Drie Gebroeders HD 79. Vrijdag 23 aug.: m.t. Stadt Enckhuysen KW 82. Zaterdag 24 augustus: m.t. Curagao IJM 99, Claesje RO 46; m.l. Onderneming IV SCH 153. Maandag 29 augustus: m.k. Dinemarie KW 57, Agatha Arie KW 126, Alida Jacoba KW 165, Fle- vo WR 50, Stella Maris WR 51, Coen Bot UK 3. Dinsdag 27 augustus: s.t. Herman IJM 2, Haar lem IJM 9, Klaas Wijker IJM 85, Viking Bank IJM 183, Abraham VL 77; m.t. Maria van Hat- tem IJM 10, Emma IJM 15, Ariadne IJM 18, Tho- rina IJM 33, Wiron II IJM 211, Dirkje RO 53, Deining KW 8, Dirk Maria KW 80, Emma Wil helmina KW 135, Francina KW 153, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Adeodatus IJM 30 (29 aug. binnen), Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwach ting KW 28, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59 (29 aug. binnen), Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69, Excelsior III KW 76, Willempje KW 89, Molva KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Ro bert William KW 123, Petronella KW 125, Willy KW 141, Willy Alida KW 155, Java KW 159, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Anna Suzanna WR 88; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (28 aug. binnen), Dageraad IJM 4, Zuider kruis IJM 7, Poolster IJM 11 (29 aug. binnen), Mercator IJM 19, Klaas Junior IJM 22, Emisel IJM 31, Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59, Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240 (29 aug. binnen), Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Ne- him III AM 18, Nehim IV AM 26, Leendert Ja coba KW 12, Arendje Jacoba KW 21 (28 aug. binnen), Rein KW 30 (29 aug. binnen), Petro nella KW 31, Limanda KW 33, Stern KW 36, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53 (29 aug. binnen), Cornelia Adriana KW 58, Gijs bertha KW 61, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Zeearend KW 79, Johanna Cornelia KW 88 (28 aug. binnen), Wil lem KW 94 (28 aug. binnen), Arendje KW 98, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw' Alida KW 160, Jana KW 210, Pietertie HD 87, Vier Gebroe ders TX 14, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Spes Nostra WR 56, Hen- drikje BU 33. Woensdag 28 augustus: m:l: Elie Cheneviere IJM 32; m.l. De Arend KW 7; m.k. De Twee Ge broeders IJM 3, Arendje Jacoba KW 21, Tiny KW 34, Wilhelmina KW 46, Gerda Marianne KW 71, Johanna Cornelia KW 88, Willem KW 94 (29 aug. binnen), Okko Bosker WR 25. Donderdag 29 augustus: m.t. Allan Water IJM 34, Job Gouda IJM 79, Burgemeester Heusdens VL 27; m.l. Adeodatus IJM 30, Vertrouwen KW 6, Onderneming III SCH 117; m.k. Poolster ÏJ.M 11, De Hoop IJM 45, Neeltje IJM 240, Rein KW 30, Hermina IV KW 53, Willem KW 94. Vrijdag 30 augustus: s.t. Vios I IJM 24. Haringdrijfnetvisserij Maandag 5 augustus: m.l. Excelsior II KW 78 (30 aug. binnen), Ella Christina KW 97. Woensdag 14 augustus: m.l. Wilhelmina I KW 25, Helena KW 39, Voorwaarts KW 140. Zaterdag 17 augustus: m.l. Rijnmond IV KW 15, Jan KW 50. Maandag 19 augustus: m.l. Dirk KW 19, Noord ster KW 67, Rijnmond V KW 110, Onderneming KW 175. Dinsdag 20 augustus: m.l. Orion KW 22, Nep- tunus KW 45. Woensdag 21 augustus: m.l. Gorredijk IJM 75, Hollandia KW 18, Volharding KW 23, Aafke Ja coba KW 41, Annie KW 54, Wilhelmina II KW 138. Donderdag 22 augustus: m.l. Borneo KW 127, Janna KW 163. Vrijdag 23 augustus: m.l. Sumatra KW 86. Zaterdag 24 augustus: m.l. Noordzee KW 47. Maandag 26 augustus: m.l. Grietje KW 20. Dinsdag 27 augustus: m.l. Rijnmond II KW 43, Rijnmond III KW 44, Wilhelmina III KW 147, Vooruit KW 151, Zeemeeuw KW 170. Woensdag 28 augustus: m.l. Hubertha Gerarda KW 9, Margrietha Maria KW 29, Nelly Maria KW 70, Eendracht KW 168. Met een forse overwinning heeft Wijk aan Zee in de finale van het Wijker Toren- toernooi gewonnen van Vitesse. Wijk aan Zee beschikt over een produktieve voor hoede, want in dit toernooi had men vijf tien doelpunten voor en één tegen. Voor Vitesse goed en wel wist wat er gaande was stond Wijk aan Zee al met 4-0 voor, alle doelpunten van midvoor Snijders, nog voor rust bracht Kabel de stand op 5-0. In de tweede helft kon de thuisclub de achterstand door De Zeeuw inlopen, maar met een ver schot bracht Scholten de stand op 1-6. Vitesse gaf toen niet veel strijd meer, daar het nu toch een verloren wed strijd was. De „Quadriga", een Romeinse strijd wagen, getrokken door vier paarden en bestuurd door een Romeinse godin, die vroeger op de Brandenburger Tor in Berlijn stond, wordt opnieuw ge goten. In de laatste dagen van de tweede wereldoorlog werd het monu ment zwaar gehavend. De foto geeft een beeld in de werkplaats te West- Berlijn, waar een paardekop wordt gevormd. Onder de gipsmal; boven het koperen afgietsel. Het gietwerk, dat volgend jaar juli gereed moet zijn, is tweemaal zo groot als in werkelijkheid het geval zou zijn.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3