Made Oorzaak van brand en vergaan van de „Prinses Beatrix" onopgehelderd Zeven- en vierkampen van VVB op „Watervliet" Havenberichten Visserij- varia U mond-agenda Houten kotters lopen bij brand risico's R. Luitjes werd kampioen 9 Goudvisser bevestigt boei aan „Renate" Gele scooters voor politie in tunnel Damclub Sportief zette competitie in RAAD VOOR DE SCHEEPVAART IJmuiden verloor met 2-0 van Zuidvogels Vrijdag gaat „Sociale school" open Hoe de duiven dit weekeinde vlogen Bakkers bespraken hun moeilijkheden Bijeenkomst van de Mater Amabilisschool Vier dagen Evangelietent- samenkomsten in „Noord" BFUFPwaitc Vele lezingen voor amateurfotografen WIJK AAN ZEE Burgemeester opent volksfeesten in de badplaats bxi^SDAG 10 SEPTEMBER 1957 Bloemenmeisjes hebben zaterdag een charmant preludium laten horen op de komende „IJmond Flora II", die vrij dag de 13e september haar poorten opent. Het tweetal is na een kleine ontvangst ten raadhuize naar het Antoniusziekenhuis en het W. F. Vis serhuis gegaan om zowel bij de zieken als de bejaarden hun gaven te over handigen toefen dahlia's, die een kleurig spoor achterlieten zowel in het ziekenhuis als bij de oudjes en die bovendien een blijde verrassing vorm den aan menig bed. Foto: De bloemen meisjes hebben een kleine zieke „in de bloemetjes" gezet. Opgewekt blijft de heer P. Visser uit Wijde Wormer doorgaan met zijn pogingen om een berging van de door hem in het bjj Den Helder gezonken s.s. „Renate Leonhardt" vermoede lading goud uit te voeren. Bij gunstig weer steekt hjj vrywel elke dag met de Helderse kotter HD 47 in zee. „De duikers", aldus de heer Visser, „zijn er nu in geslaagd een boei vast te maken aan de brug van het Duitse stoomschip. Nu hebben we eindelijk een vaste positie en kan de duiker langs een gebaand pad naar de zeebodem, ook in het donker. Nog een paar afdalingen bij mooi weer en we weten meer", aldus nog steeds de heer Visser, die het erg spijt, dat men zo af hankelijk is van het weer. MARKTBERICHT BEVERWIJK Andijvie 1219, sla 415, bloemkool 1033, bospeen 1134, waspeen 1033, sperziebonen 4681, snijbonen 34123, pronkbonen 1542, tomaten 3384, spina zie 3856. Het ligt in de bedoeling in de Velser tunnel twee knalgele scooters te statio neren voor gebruik door de daar dienst doende verkeerspolitie. Deze zal, zoals wij al hebben gemeld, 15 man personeel en een brigadier in de tunnel detacheren, waardoor het mogelijk wordt tussen 6 en 10 uur doorlopend 5 man in de tunnel te stationeren en tus sen 's avonds 10 uur en 's morgens 6 uur altijd 2 man. De twee scooters staan opgesteld in de ventilatieposten aan de noord- en zuid zijde van het tunnellichaam en worden gebruikt voor de surveillance, de verplaat sing naar eventuele ongevallen en de on derlinge aflossing van het politiepersoneel. Ook de takelwagens worden knalgeel ge schilderd. Onlangs startte de damclub Sportief met de onderlinge competitie seizoen 1957'53. De toeneming van het ledental maakt het noodzakelijk in twee groepen te spelen. In de A-groep veroverde J. Slager in een klassieke partij twee puntjes op H. Nieu- wenhuizen; F. Postma profiteerde van een zwakke voortzetting in het middenspel door G. Mooy en kwam zodoende goed koop aan de winst. De overige uitslagen in groep A waren: P. Bakker-H. Lichtendahl 11; W. 't Hart-J. de Boer 11; J. Visser- J. M. Janssen 02; J. Bakker-J. Groen afgebroken. In groep B waren de resultaten: J. Groen Jr.-J. Hiemstra 11; H. Holt-H. Huigen 20; J. Lichtendahl-P. Westerwal 2—0; E. Wijker-Kl. Lichtendahl 0—2; J. Wartenhorst-J. J. Wesselius 20; J. de Ruiter- H. Veldman 02. RUIM VIJF KWARTIER heeft de Raad voor de Scheepvaart zich maandagmiddag bezig gehouden met een onderzoek naar het vergaan van de Katwijkse kotter KW 72 „Prinses Beatrix". Op de terugreis van de visgronden aan de zuidkant van Helgoland ontstond op 15 juni van dit jaar brand in de machinekamer. De bemanning onder bevel van schipper A. v. d. Plas uit Katwijk aan Zee slaagde erin het vuur te doven, maar later verdween het schip door lekkage binnen een half uur naar de bodem der Noordzee. Ook voor de leden van de Raad is dit onverwachte zinken een mysterie gebleven. De inspecteur-generaal voor de Scheepvaart, de heer J. Metz, had hiervoor twee lezingen: óf er is kortsluiting ontstaan door een langzame lekkage, óf de kortsluiting is veroorzaakt door een kleine brand, die voorafgaande aan de grote brand, niet door de bemanning is opgemerkt. De heef Metz hield het vooral op de tweede mogelijkheid. De huid van het schip zou hierdoor zwaarder beschadigd zijn geweest, dan de schipper bij het door hem ingestelde onderzoek vermoedde. De heer Metz had in IJmuiden enige schepen bezocht, die overeenkomen met de houten „Prinses Beatrix". Op geen enkel schip was het elektrisch net echter op de zelfde wijze gemonteerd, zodat de heer Metz zich moeilijk een indruk kon vormen van de situatie in de motorkamer van de KW 72. Tot nu toe was door een ieder als uit gangspunt genomen, dat de brand is ont staan door kortsluiting. Dit staat volgens de heer Metz in het geheel niet vast. De machinist, die bezig was zich te verkleden toen de brand werd ontdekt, verklaarde dat hij de huid van het schip zag branden. De heer Metz kon zich moeilijk voorstel len, dat de huid van een schip dertig secon den na een kortsluiting al in lichterlaaie staat. Als advies gaf de heer Metz aan de schippers van deze houten kotters om de kabelgeleiders zo hoog mogelijk aan te brengen. Steekvlam Bij de aanvang der zitting heeft schipper v. d. Plas nogmaals verteld hoe deze ramp zich binnen twaalf uur voltrok. De kotter was thuisstomend met 700 kg tong, toen plotseling uit het werklicht in de voormast een steekvlam opschoot. Even daarna wolkte de rook uit de machinekamer op. Men slaagde erin in ongeveer anderhalf uur de vlammen te smoren door de gehele motorkamer luchtdicht af te sluiten. Een sloep werd buitenboord gezet en de Hoewel er door het begin van de nieuwe competitie een aantal leden niet kon deelnemen, was er zondagmorgen op „Watervliet" voor de jaarlijkse zeven- en vierkampdag van de voetbalvereniging „Brcesaap" een flinke belangstelling, die een spannende strijd bevorderde om de ereplaatsen in de zevenkampen voor de senioren, junioren en veteranen en in de vierkampen voor de beide damesafdelin gen. De damesvierkampen, die altijd spec taculair zijn, hebben steeds de groottse interesse van de heren en de belangstel lenden omdat de autopedraces en het ge luk vaak een woordje meespreken bij de overigens sportieve prestaties. Reeds na het afwerken van enige onder delen bij de senioren bleek, dat de resul taten niet ver uiteen liepen. De winnaar 1956 R. Jagt bracht het echter slechts tot één eerste plaats, omdat hij met vèrschie- ten veel punten verloor. Daarentegen liet H. Verswij veren met doelschieten en zuiver plaatsen zijn punten aanmerkelijk op lopen, doch het was R. Luitjes, die met drie eerste plaatsen en een sprong van 5,57 m. alle rivalen passeerde en met bijna 300 punten verschil kampioen werd met 4417 punten. Bij de junioren kon J. Hoogendijk we gens promotie naar de senioren zijn titel niet verdedigen (hij werd twintigste met 3281 punten). Hier was de strijd nu minder spannend. Hoewel Bijlsma tweemaal eer ste en eenmaal tweede op de onderdelen werd en Numan driemaal tweede, kon de kampioenstitel aan B. v. d. Schans niet ontgaan. Hij liet vijfmaal een eerste plaats noteren en eindigde met 540 punten ver schil! ruimschoots als eerste. Een mooie prestatie. De veteraan-kampioen J. v. Tiel vond in N. Michel nu een gewichtige tegenstan der, die viermaal een titel voor zijn reke ning nam. Nu werd hij tweede achter Michel, die 3273 punten haalde. Dameskamp Evenals vorig jaar waren de VVB-da- mes gesplitst in twee afdelingen. De dames leverden een aangename, vrolijke strijd in hun vierkampen, waarbij in de A-af deling mevrouw v. d. Schans met het hoogst te bereiken aantal van 1000 pun ten met zuiver plaatsen 200 punten voor sprong nam op mejuffrouw M. Grootveld, die 800 punten haalde, doch in alle onder delen een tweede plaats bereikte en op haar beurt net 40 punten voorkwam op mevrouw MeyerSanders, welke twee maal eerste werd en haar titel 1956 dus zag overgaan. In de B-afdeling waren de verschillen minder groot. Hier verdiende mevrouw Zand met driemaal een eerste plaats de titel met 2540 punten en onttroonde mevr. Loos, die nu derde werd achter mevrouw Michel. De uitslagen waren: Senioren: 1. R. Luitjes 4417 p.; 2. H. Verswijveren 4155 p.; 3. E. v. d. Horst 4081 p.; 4. A. Luitjes 4067 p.; 5. R. Jagt 3965 p.; 6. J. Schipper 3948 p.; 7. J. Kersbergen 3925 p.; 8. P. de Wolf 3674 p.; 9. F. Boevink 3588 p.; 10. A. Both 3583 p.; 11. C. Plooy 3534 p.; 12. A. v. d. Schans 3511 p.; 13. C. Luntz 3495 p.; 14. G. Dekker 3491 p.; 15. R. Bijlsma 3415 p. Junioren: 1. B. v. d. Schans 3450 p.; 2. T. J. Bijlsma 2910 p.; 3. P. Numan 2581 p.; 4. J. Aafjes 2270 p.; 5. C. Tuinenbreyer 1850 p.; 6. A. Blansjaar 1535 p. Veteranen: 1. N. Michel 3273 p.; 2. J. v. Tiel 2615 p.; 3. J. Duineveld 2574 p. Dames A-afdeling: 1. mevrouw v. d. Schans 3000 p.; 2. mejuffrouw M. Groot veld 2870 p.; 3. mevrouw MeyerSanders 2830 p.; 4. mevrouw Luntz 2330 p. Dames B-afdeling: 1. mevrouw Zand 2540 p.; 2. mevrouw Michel 2490 p.; 3. mevrouw Loos 2300 p.; 4. mejuffrouw De Greef 2170 p.; 5. mevrouw Bleeker 1990 p. Jeugdkampen Zaterdagmiddag werden op „Watervliet" de zevenkampen voor de VVB-aspiranten en welpen gehouden. De uitslagen waren hier: Aspiranten A en B: 1. M. Fris; 2. D. Deen; 3. P. de Jong. Welpen A: 1. J. Bos; 2. J. Visser; 3. W. Bakker. Welpen B: 1. K. J. Bakker; 2. M. Bastiaanse; 3. W. v. Leus den. In het Statenhuis De traditie wil dat de prijsuitreiking van de WB-zevenkampen in het Staten huis geschiedt, zoals ook zondagavond het geval was. Voorzitter W. M. Zand herin nerde aan de sportieve geest, die de zeven en vierkampen had gekenmerkt, waarvan hij hoopte, dat deze ook in het nieuwe seizoen bestendigd mocht blijven. Hij dankte alle deelnemers en vooral de heer A. Greshof als administrateur voor hun medewerking om de traditionele kampdag te doen slagen en wenste allen een gezel lige avond met de band van de heer Kuhfus. Bij de prijsuitreiking kregen alle eerste, tweede en derde prijswinnaars(essen) een zelfde bekertje. Bovendien was er voor de dames, die eerste waren op een onderdeel, een flink tablet chocolade en voor de heren eerstaankomenden een doos siga retten. Mevrouw BakkerVan Dam werd afzonderlijk gehuldigd voor haar aandeel in het puntensecretariaat. kustvaarder „Jokurma", die in de nabij heid was, hield stand-bye. De machinist slaagde erin de motor van de kotter weer op gang te krijgen, maar later bleek het schip water te maken. Bovendien raakte de lenspomp defect. Toen drie opvarenden al waren overgestapt op de kustvaarder, die inmiddels de kotter op sleeptouw had ge nomen, werd de toestand slechter. Binnen een half uur raakte de kotter vervuld en zonk. De schipper en de machinist slaagden erin het scheepje met de sloep te verlaten. Andere haven Nadat de leden van de raad nog verschil lende vragen hadden gesteld, vooral ten aanzien van het niet repareren van de lenspomp en het eventueel dichten van het lek aan de buitenzijde van het schip met behulp van een stuk zeil, ging de heer Metz ook I nog in op de maatregelen, die door schipper v. d. Plas bij de brand en het zinken waren getroffen. De heer Metz was van mening, dat de door de heer v .d. Plas genoemde maat regelen goed zijn geweest. Na het doven van de brand is een mysterieuze geschie denis ter zee ontstaan. De toename van het water werd onverwacht zo groot, dat het met de handpomp niet meer te ver werken was. De heer Metz vroeg zich dan ook af of de schipper de hoeveelheid bin nendringend water niet heeft onderschat. De heer Metz vond het jammer, dat de beslissing van de schipper niet is geweest om een dichterbij gelegen haven, bijvoor beeld Terschelling, Den Helder of desnoods het strand op te zoeken. De inspecteur-generaal meende, dat de schipper geheel te goeder trouw heeft ge handeld, nadat hij had geconstateerd, dat de huid van het schip slechts matig door het vuur was aangevreten. Wellicht is later een deel van de huid uit de voegen ge sprongen en is het schip volgelopen. Tot schippers van soortgelijke kotters merkte de heer Metz op, dat zij bij brand aan boord risico's lopen. „Zoek eerder een haven op, anders kom je voor verrassingen te staan", aldus de heer Metz. „En laat men vooral aandacht besteden aan reinheid in de machinekamers". V.V.IJ. is er niet in geslaagd op de eer ste competitiedag in een voor haar nieuwe omgeving een overwinning te behalen. Het dient echter gezegd te worden dat Zuid vogels niet bepaald een tegenstander is om een seizoen mee te openen, daar zij nog altijd tot de toonaangevende clubs van het zaterdagmiddagvoetbal behoren. Zaterdag middag werd dit weer eens gedemonstreerd met een levendig spel dat tal van verras singen te bieden had. Daartegenover stelde V.V.IJ. een pover pelletje dat nog opviel door slecht plaatsen. Doordat er weinig variatie was in haar aanvalstechniek wist de achterhoede van Zuidvogels hier wel raad mee. De 20-voorsprong was met rust al bereikt, al werd een zeker doelpunt van V.V.IJ. afgekeurd. Het derde elftal van V.V.IJ. verspeelde zijn kans op verdere deelname aan de Kennemerlandbeker door met liefst 7—1 te verliezen van het ongetwijfeld sterke Jong-Hercules, dat in de competitie zeker een goede kans zal maken voor de boven ste plaats. Op vrijdag 13 september zal des avonds in b°tel Royal de officiële opening plaats hebben van de Gewestelijke Sociale School Velsen-Zuid. Tijdens deze openingsbijeen komst zal de KAB-voorzitter de heer J. A. Middelhuis over de bestedingsbeper king het woord voeren. De duiven van „de IJmonden" zaterdag vliegers kwamen dit weekeinde van Neuf- villes af over een afstand van 217 k.m. Gelost om 12 uur was de eerste duif om 14.26 uur op het hok terug. De uitslag is als volgt: Hoekstra 1, 2, 5, 14 en 15; Suur- mond 3, 6, 7, 8 en 17; v. Straten 4; Duurt- sema 9: Kaale 10, 18 en 20; Visser 11, 12 en 19; Broekmeulen 13; v. d. Scheer 16. Geen brood op dag tunnelopening De bakkerspatroons en gezellen hebben maandagavond in café „De Groentebeurs" hun bevindingen uitgewisseld over de vakantietijd, waarin ieder een bepaalde wijk was aangewezen. Van velen werd de klacht vernomen dat men minder klanten had dan was toegezegd. Anderen klaagden over de onmenselijk lange werktijden, die men moest maken om de klanten goed te bedienen. Hierbij kwam aan het licht, dat er bakkers waren die slechts een paar uur per dag konden slapen. Anderzijds zouden vele klanten zich van de regeling niets hebben aangetrokken en hun brood heb ben gehaald uit winkels in de buurt. Men zal trachten een volgende keer met de op gedane ervaringen rekening te houden. Verder werd uitvoerig van gedachten ge wisseld over het vraagstuk hoe men moet handelen bij de opening van de tunnel. Men was er van overtuigd dat het niet doenlijk is om die dag te venten, daar bijna iedere vrouw op straat is. De bakkers zul len dan met veel brood blijven zitten. Men kwam met nagenoeg algemene stemmen overeen om op vrijdag voor drie dagen te venten en het publiek er mee vertrouwd te maken dat men zaterdag geen brood kan krijgen in de winkels. In een zaaltje van het St. Fidelisgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden is gisteravond een bijeenkomst gehouden met de ouders van leerlingen van de Mater Amabilis school en hun docenten. Na een welkomst woord van de secretaresse van het be stuur, mevrouw P. Gorter, kwam me vrouw A. Zwart, de paedagoge der school, aan het woord. Zij gaf in het kort en op zeer interessante wijze een kijkje in de praktijk van het lesgeven aan de meisjes. Hierbij kwam uiteraard het doel der school, het vertrouwd maken van de meisjes met de talrijke problemen van het hedendaagse leven in deze ingewikkelde maatschappij, naar voren. Pater Van de Vrande, godsdienstdocent, sloot op deze bespreking prachtig aan met een uitleg over zijn methode van lesgeven. Voor de aanwezigen is dit ongetwijfeld een leer zame en gezellige avond geweest die na volging verdient Uitgaande van de Vrije Evangelisatie „Emanuel" te Velsen-Noord zullen deze week gedurende vier dagen tentsamen komsten worden gehouden aan de Cooy- mansstraat naast garage „De Pont" van het Stratingplantsoen. Dit geschiedt in sa menwerking met het Leger des Heils- korps; de Vrije Evangelische Kerk en de Lutherse Kerk, alle uit Beverwijk. Aan deze samenkomsten werken ook verschil lende muziek en zanggezelschappen mede, waaronder het grote muziekkorps van het Leger des Heils uit Haarlem (I). De samenkomsten, die 's avonds om half acht beginnen worden woensdag 11 sep tember geopend. Als sprekers treden de heren W. Pera, Den Haag en F. Niemeyer, Alphen aan de Rijn met zang van de Zin gende Zusjes uit Velsen-Noord. Het programma is verder: Donderdag avond: sprekers kapitein Ton, Leger des Heils, Haarlem; evangelist Jb. Klein Hane- veld, Bodegraven; muziek van het Leger des Heils muziekkorps Haarlem. Vrijdagavond: sprekers ds. A. v. Gent, Wormerveer; ds. Boskamp, Beverwijk; zang Dubbelkwartet Contabile, Beverwijk; muziekclubje Gios, IJmuiden-Oost. Zaterdag 14 september: sprekers: ds. IJtsma, Bussum; evangelist F. Niemeyer. Alphen aan de Aijnmedewerking van zangkoor Susan Edith, IJmuiden-Oost. Zaterdagmiddag half vier: kindersamen komst. Demonstraties voor huisvrouwen De bovenzaal van het veilinggebouw ,,'t Centrum" te Beverwijk was gisteren avond te klein om alle huisvrouwen te be vatten, die kwamen kijken naar een film en demonstratie-voorstelling, georgani seerd door de Nederlandse Huisvrouwen Voorlichtingsdienst. Na een korte inlei ding door de heer W. G. Reinders, die de dames namens deze organisatie welkom heette, werd er een filmpje vertoond, dat direct de juiste stemming in de zaal bracht. Hierna was het woord aan de demonstra- trice, mej. C. Molenaar, die de huisvrou wen het een en ander vertelde over be kende en onbekende merkartikelen. De aanwezigen kregen tevens volop gelegen heid met de diverse produkten van de Ne derlandse fabrikanten kennis te maken. Ter verduidelijking werden van enkele dezer produkten filmpjes vertoond. Na een korte pauze, waarin waardevolle prijzen werden verloot, werden de demonstraties en filmvertoningen voortgezet. Vanavond wordt weer een demonstratie gegeven. „Weenink" beëindigde de zomercompetitie De Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft de zomercompetitie beëindigd met een voorgift-snelschaakwedstrijd. De uit slag was: 1. K. Gomis; 2. M. P. Suiker; 3. J. v. Versseveld; 4. I. Wortel; 5. P. Ban nenberg; 6. F. H. Piët; 7. G. de Koter; 8. C. Koomen; 9. D. Wester; 10. J Steeman. De eindstand is nu geworden: 1. F. H. Piët 43.75; 2. D. Hoogvorst 38.75; 3. D. de Jong 36.4. J. Muyen 34.5. R. Meyer 33.87; 6. I. Wortel 33.50; 7. G. de Koter 33.8. A. Jansen 32.37. Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Aegir van Lulea, Henry Techner van Klaipeda, Steenwijk van Norfolk, Ciu- dad de Cucuta van Antwerpen. Sancta Margaritha van Fowey, Goeree van New castle, Charis van Curagao, Opleidings schip Savarona van Hamburg, Linge- stroom van Bristol, Trito van Dublin, Jo- nan van Londen, Fem van Londen, Hecu ba van West-Indië, Philetas van Genova, Bittern van Liverpool, Ardeas van Gothenburg, Bomma van Drammen, His- pania van Bilbao. Vertrokken zijn: Emmy Ottens naar Helsinki, Graveland naar Bremen, Nether lands Coast naar Rotterdam, Leo naar Rotterdam, Jonan naar Esbjerg, Madjoe naar Haugesund, Goeree naar Londen, Pietro Canale naar Port Churchill, Gre naar Gothenburg. De Beverwykse Amateurfotografen ver eniging, die tijdens de feestelijkheden bij de opening van de Velser tunnels in sa menwerking met de „Fotokring Velsen" een fototentoonstelling houdt, laat de leden op vrijdag 13 september bijeenkomen in het clublokaal aan de Schans om hieraan een bespreking te wijden. Voor de komende maanden heeft het be- vastgesteld. Op 4 oktober houdt de heer J. G. Beernink een inleiding over het on derwerp: „Foto Compositieleer". De heer C. van Duyn jr. uit Rotterdam spreekt op 13 december hierover „Fotografische ont wikkelaars". Een filmavond staat op het programma op 1 november. Deze wordt weer verzorgd door de heer Jo van Dijk. Het onderwerp van deze avond is Vogel-fotografie. Op 27 september staat een ledenverga dering op het programma, waarop onder andere het seizoen 1957-1958 nader zal worden besproken. Van geheel ander ka rakter is de bijeenkomst op 11 oktober, dan volgt een discussieavond met als onder werp: „Pro en contra wit papier of cha mois papier". Een projectie-avond op 25 oktober wordt verzorgd door de heer W. G. Beun met als onderwerp „Parijs in kleu ren". Tevens worden dit jaar nog een drie tal cursusavonden voor beginners gegeven door de heer A. de Jong uit Amsterdam. De data hiervan zijn: 8 november, 29 no vember en 20 december. Op 22 november volgt de tweede discussieavond met als onderwerp „Het jureren". Eerste bijeenkomst van klaverjasclub KAB De klaverjasverenigingen zijn het nieuwe speelseizoen weer begonnen. Gisteravond hield de klaverjasclub van de K.A.B. te Beverwijk in de bovenzaal van het K.S.A.- gebouw de eerste drive. Er bestond hier voor zeer veel belangstelling, hetgeen voorzitter G. van der Plas ten zeerste verheugde, hoewel hij moest constateren, dat vertrouwde gezichten ontbraken, het geen hij aan het bezit van televisie-toe stellen toeschreef. De uitslagen luidden: Heren: 1. J. L. v. IJsselmuiden 4883 p., 2. N. A. Dekker 4794 p., 3. H. S. Klaus 4759 p., 4. C. Koelman 4656 p., 5. J. Ligthart 4363 p. Troostprijs S. Metselaar 3151 p. Dames: 1. mevr. J. v. d. Kolk 4713 p., 2. mevr. Schelvis 4626 p., 3. mevr. Akkerman 4413 p. Troostprijs mevr. v. d. Plas 3385 p. Emigratie-avond in ,,'t Centrum" Een emigratie-voorlichtingsavond over Australië vindt plaats op woensdag 11 september in ,,'t Centrum" te Beverwijk. Er zullen op deze bijeenkomst, die wordt georganiseerd door het Gewestelijk Ar beidsbureau te Haarlem, enige lichtbeel den worden vertoond. ADVERTENTIE (Shows, snufjes en alles wat yerde In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De Bjjenkorf in Amsterdam gaf dezer dagen zijn traditionele stoffenshow: de nieuwe stoffen van dit seizoen waren ver werkt tot smaakvolle modellen. Dat men met wat handigheid en smaak voor met al te veel kosten zelf tot een prachtig resul taat kan komen, lieten ons de mannequins „in vogelvlucht" zien. Nu eens geen show, waar we ons alleen kunnen vergapen aan de mooiste creaties, maar met een onbevredigend gevoel om dat het voor de meesten toch onbereik baar blijft. Er was een keuze gedaan uit de rijke collectie winterstoffen, waar dit jaar weer enkele nieuwigheden aan toegevoegd zijn Zo zagen we een tinneroy in fantasie, die door een speciale harsbehandeling dubbel p.p. (pletvrij en poolvast) was gemaakt Ideaal voor rokken, kinderjurkjes en sport- pantalons. Iets geheel nieuws was een stof, die après-ski of la jupe de Chaiêt wordt ge noemd: een jaquard weefsel in abstract dassin, doorgaans met zwarte fond en vrolijke tinten bedrukt. Zeer geschikt voor sportcombinaties. Van de Schotse ruiten is de dress Stewart dit jaar wel zeer favoriet: u kent ze wel die frisse ruit in wit, rood, groen blauw en zwart en een fijn geel streepje De crêpe weefsels zien we ook weer in allerlei variaties terugkeren: crêpe mous seline, marocain en chiffon, die echter nogal moeilijk te verwerken zijn imdat het kunstzij de-vezels zijn. De crêpe car- reaux is een soepele wollen kamgaren, die zich gewilliger bewerken laat. Hetzelfde effect als crêpe geeft bouclé; het is alleen veel drukker. In de lengte geweven jersey met streepdessin Is nu ook in allerlei kleurenvariaties te krijgen: het is een mooi soepel materiaal en ideaal geschikt voor ons klimaat. Zo ook een loden stof voor japonnen, een kostbare stof maar prachtig mooi. De bedrukte flanel: pied de poule of streepje is uitermate goed te gebruiken voor school- of kantoorkleding. In het meer geklede genre is het soie et laine ideeaal voor cocktailjaponnen: het is een stof, die zich mooi laat bedrukken, waardoor het lijkt alsof het dessin erop geschilderd is. En tot slot het waterafstotende velours, dat door zijn prachtige tinten bij ieder bewondering wekte. Er ligt een warme gloed over en het verwarmt niet alleen de draagster, maar ook ieder die er naar kijkt Het wordt zowel voor deux-pièces als regenmantel gebruikt. Katy Prijzen van maandag Gr. tong 5.605; grm. tong 4.604.10; kim. tong 3.603.30; kl. tong I 2.70 2.30; kl. tong II 2.60—2.25; tarbot I 3.20— 2.30; zalm 5; alles per kg. Tarbot IV 8058; gr. schol 6643; grm. schol 5144; kim. schol 5043; kl. schol I 48—38; kl. schol II 43—12; schar 32—21; verse haring 13.4011; makreel 4021; gr. schelvis 4632; grm. schelvis 4630, kim. schelvis 3624; kl. schelvis I 2818; kl. schelvis II 158; wijting 178, gr. gul 62, mid. gul 43—38, kl. gul 23—20, kl. haai 2420; pieterman 9682; kl. rode poon II 2216; alles per 50 kg. Gr, kabeljauw per 125 kg. 188112. Aanvoer van maandag 402 kisten tong en tarbot, 1105 schol, 115 schar, 6500 haring, 93 makreel, 2120 schelvis, 675 wijting, 165 kabeljauw en gul, 10 haai, 25 poon, 35 koolvis, totaal 11245 kisten. Besommingen van maandag IJm. 1 „Tzonne" f 19000, IJm. 30 f 2790, RO. 2 f3970, KW. 24 f3990, 126 f3710, 80 f 5670, 127 f2310, 169 f2790, 155 f3150, 166 f2370, 107 f2430, 51 f3700, 17 f2360, 123 f4350, 37 f 770; IJm. 45 f3070, 40 f2970, 78 f2070, 208 f3450, 52 f 1760, 4 f4010; KW. 33 f4040, 63 f 2270, 96 1570, 79 f2290, 27 f2680, 36 f2280, 88 f2630, 160 f 2550, 98 f2550, 133 f3620, 58 f3440, 12 f2770, 210 f 2570, 34 f2710, 68 f2400, WR. 88 f3080 25 f4600, 51 f3280, 33 f2900, 56 f 3440, 49 f 4130, 50 f 3680, UK. 3 f 4040, BU. 33 f2590, TX. 14 f3400, AM. 18 f2870, 26 f3280, 16 f2620. Op woensdag 11 en donderdag 12 sep tember zullen de jaarlijkse volksfeesten te Wijk aan Zee worden gehouden. Bur gemeester J. G. S. Bruinsma zal de festi viteiten woensdagmorgen om negen uur bij het V.V.V.-kantoor op het Julianaplein officieel openen. Onder leiding van mejuf frouw A. Vis houden de schoolkinderen hierna een aubade. De schooljeugd zal deze dag verder doorbrengen met spelen onder leiding van de hoofden der scholen. 's Middags om twee uur begint de wie lerronde van Wijk aan Zee, georganiseerd door de Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland". Hieraan nemen een groot aan tal bekende renners deel. De tweede dag wordt ingenomen door een groot aantal volksspelen. Ringsteken op de fiets voor dames en heren begint om half tien. Een uur later vindt het water tonsteken plaats. Het traditionele kat- knupoelen begint om vijf uur achter café „De Zon". Enige kermisvermakelijkheden zullen de feestvreugde verhogen. Op de Dorpsdui nen komt de theatertent „De vier bevers" te staan. Hierin zullen optreden de con ferencier Ko van der Wel en de zanger Jan de Boer. Muzikale medewerking wordt verleend door „De Zaankanters". Na afloop van het cabaretprogramma 's avonds is er gelegen heid tot dansen. VELSEN DINSDAG 10 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „The Mountain". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30—12 en 14—16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 uur en van 14.30—17.30 uur. Filiaal Velsen-Nrd., Wijkerstraatweg 77, open van 1921 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Banjaeristraat 13, Velsen-Noord, open van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymus, zaal Abelen straat. Spreekuur van 20 uur af. Circus Jos Mullens, 20 uur, Schapen weide, voorstelling. Velser Kunstkring, Rex, 20 uur: opera gezelschap „Forum". Velsense kinderkerken en zondagsscho len, 19 uur, Marktplein, Openluchtbij eenkomst (bij slecht weer in de grote Bimijtent) van zondagsschoolkinderen. Muziekkorps „Wilhelmina" vertrekt 18.15 uur van de Theo Thijssenschool. het tamboer en pijperkorps „IJmuiden" ver trekt om 18.15 uur van het Enschedé- plein. WOENSDAG 11 SEPTEMBER Thalia, als dinsdag. Rex, als dinsdag. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. Circus Jos Mullens, 15 en 20 uur. Scha penweide, voorstellingen. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30, 14.30 17.30 en 1921 uur. Filiaal, open van 1417 uur (jeugd). Raadhuis, 1012 spreekuur wethouder van Sociale Zaken. BEVERWIJK DINSDAG 10 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Wat prettig om een vrouw te zijn". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zeven broers zoeken zeven meisjes". Openbare Leeszaal, Prinsesseniaan 19, geopend van 1517 uur lees- en studie zaal geopend van 1517 en 18.3020.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 1517 en 19 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur. WOENSDAG II SEPTEMBER Bioscopen: als dinsdag. 't Centrum, 20 uur: Emigratie-filmavond. Openbare Leeszaal, Prinsesseniaan 19, geopend van 15—17 uur; lees- en studie zaal geopend van 15—17.30 uur; jeugd- uitlening, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15—16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibiiotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13 en 15—18 uur: jeugd leeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. t i

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7