Visaanvoer in augustus steeg te IJmuiden met 2.2 miljoen kg Havenberichten Aanbesteding bouw uitvaartcentrum met dienstwoning te Beverwijk Haritigprijs daalde van 33 tot 23 cent ^fèrieven aan de redactie II SLECHTS 33 KG GARNAAL Ploeg van „Kennemerland" voor clubkampioenschap „Meerweiden"-klaverjas- sers kregen prijzen Bridgetoernooi van „Groot-Velsen" Regionale conferentie van zondagsscholen in Velsen De elftallen van „Noord" Vogels zonder nest Woonhuizen werden verkocht Bliksem trof bovenleidingdraad ADO tegen Velsen BEVERWIJK Vrouwengroep P.v.d.A. begint nieuwe seizoen „Sans Atout" in jaar vergadering bijeen Toonkunstkoor offreert zijn nieuwe programma „Hof van Holland" versloeg „Sehevwijck" Medische verzorging tijdens het weekeinde CASTRICUM Muziekschool in Castricum Castricumse jeugdher bergen boekten record aantal overnachtingen Goede prijzen voor bramen bij „Ons Belang" te Castricum VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1957 DE AANVOER van verse haring in de maand augustus van dit jaar blijkt te IJmuiden aanzienlijk groter te zjjn geweest dan in de overeenkomstige maand van vorig jaar. Het verschil is ruim 1.7 miljoen kg groot. Vooral hierdoor boekte het Staatsvissershavenbedrijf over augustus 1957 een aanvoer, die 2.2 miljoen kg vis groter is dan vorig jaar augustus en een omzet, die ongeveer 0,6 miljoen gulden hoger ligt dan in augustus 1956. De totale aanvoer was namelijk in augustus 1957 9,6 miljoen kg en de omzet 3.8 miljoen gulden. In augustus 1956 waren deze cijfers 7,4 miljoen kg en 3.2 miljoen gulden. De gemiddelde visprijs was dit jaar augustus te IJmuiden 0.39 per kg en vorig jaar augustus 0.44. Opmerkelijk in het overzicht van het Staatsvissershavenbedrijf over augustus 1957 is, dat er slechts 33 kg garnaal werd aangevoerd voor een bedrag van 26.40. Vorig jaar werd nog 8358 kg aangevoerd en was de opbrengst voor de kustvissers nog ruim 13.000. Het tekent wel de slech te tijd, die de garnalenvissers de afgelopen maand hebben moeten doorkomen. Ge ruime tijd hebben zij dan ook op de kust op platvis gevist. Stijging met 1.7 miljoen kg De haringaanvoer maakte het dit jaar tot een recordmaand voor het Staatsvis sershavenbedrijf. De aanvoer van verse haring steeg van 2.5 miljoen kg met een opbrengst van 0.8 miljoen gulden in augus tus 1956 tot 4.2 miljoen kg met een op brengst van 0,97 miljoen gulden in augus tus 1957. De gemiddelde prjjs van de verse haring was dit jaar 0.23 per kg en vorig jaar 0.33 per kg. Ook de aanvoer van makreel steeg. Wer den in augustus 1956 1.3 miljoen kg ma kreel aangevoerd, dit jaar waren het 1.88 miljoen kg. De opbrengst steeg van 347.000 tot 399.000. De schelvis- en kabeljauwaanvoer on derging geringe wijziging. In 1956 1.2 mil joen kg schelvis en 0.3 miljoen kg kabel jauw en in 1957 1 miljoen kg schelvis en 0.34 miljoen kg kabeljauw. Wel was de kabeljauw over het algemeen duurder dan in augustus 1956. Wijting-aanvoer daalde De aanvoer van wijting daalde aanzien lijk. In augustus 1956 zag IJmuiden 643.000 ADVERTENTIE De ploeg van de Beverwijkse renners club „Kennemerland", die op woensdag 18 september in Wijk bij Duurstede aan het clubkampioenschap van Nederland op de weg zal deelnemen, is thans definitief samengesteld en bestaat uit de amateurs Ab Geldermans, Chris de Nijs, Jan Bloet- jes en Dirk de Ruiter en de nieuwelingen Frans Klardie en Cees Lute. Reserves zijn de amateurs Henk Hendriks en Henk Kuitwaard. Of deze ploeg de prestatie van verleden jaar, toen „Kennemerland" na een ver keerde weg ingestuurd te zijn als eervol vierde finishte zal evenaren of zelfs overtreffen is niet te voorspellen. Vooral voor de twee nieuwelingen is de 140 kilo meter lange race een zware opgave. Het gemis van de sterke temporijder Coen Niesten zal zich zeker doen gelden. Nadat de vorige week in het clubhuis „De Pan" aan de Wijkerstraatweg de kla- verjasclub „De Meerweiden"-„Schulpen" de ontspanningsclub van de speeltuinver enigingen „Schulpen" en „De Meerweiden" haar zomercompetitie met een geanimeer de, spannende wedstrijd heeft beëindigd, werden in hetzelfde gebouw woensdag avond de prijzen uitgereikt, waarvoor grote belangstelling was. De heer A. Mertens, die zijn gasten be groette, kon aan de hand van de cijfers de grote spanning van de-zomercompetitie illustreren en opmerken, dat de club in het tweede jaar van haar bestaan in het spel, maar ook in ledental aanmerkelijk was vooruitgegaan. Dit werd bovendien al maandagavond tijdens de eerste compe titiewedstrijd in de meer-verenigingen- competitie gedemonstreerd, waar een op merkelijk aantal punten door „Meerwei den" werd gescoord. Voorts was de heer Mertens namens de club de Noordvelsen- se winkeliers erkentelijk voor hun spon tane medewerking, waardoor alle compe titiedeelnemers in elk geval van een prijsje verzekerd waren. De eerste vijf prijswinnaars kregen fraaie textielgoederen toegewezen. De uit slag was: 1. A. Mertens 51362; 2. mevrouw Zonneveld 50488; 3. K. Kossen 50468; 4. Van Berneveld 50374; 5. mevrouw Spek 50267; 6. mevrouw Drinkwaard 50252; 7. Vossenberg 50206; 8. S. Goes 50051; 9. R. Assendelft 49758: 10. v. d. Wee 49484; 11. mevrouw Vel 49461; 12. H. Drinkwaard 48901 punten. Nadat mevrouw Zonneveld nog haar (26) marsenprijs had ontvangen, werd een begin gemaakt met de wintercompetitie. kg wijting en in augustus van dit jaar slechts 250.000 kg. De opbrengst daalde hierdoor van 127.000 tot 64.000. De ge middelde prijs lag door de schaarste dit jaar hoger. Tongprüs zakte Ook de aanvoeren van schol bleven vrij wel gelijk, terwijl die van tong nog wel iets verschilden. In augustus 1956 werd 204.000 kg tong aangevoerd en dit jaar 364.000 kg tong. De gemiddelde prijs van de tong lag vorig jaar ongeveer 0.90 hoger in de maand augustus. De opbrengst was toen 667.000 en dit jaar 1.060.000. In hotel „Royal" te IJmuiden is de twee de ronde gespeeld in het toernooi van „Groot-Velsen". Talrijke kanshebbers meldden zich reeds en belangrijke kop groepen hebben zich al gevormd. De stand (in percentages) na deze tweede ronde is voor de eerste drie paren als volgt: Groep A: 1. Wey-De Winter 119,05; 2. echtpaar De Groot 116,67; 3. Mainz-Witte- brood 115,08. Groep B: 1. dames Kramer-Schoen 117,46; 2. Tol-Warmerdam 117,46; 3. Valk-Ribben 115,08. Groep C: 1. mevr. Bloem-Van Loo 119,05; 2. dames De Haas-Seydel 116,66; 3. Groot- Stals 115,28. Op zaterdag 14 september heeft, als eer ste van de elf welke in geheel Nederland gehouden zullen worden, een regionale zondagsscholen-conferentie plaats in het Hervormd Jeugdgebouw in IJmuiden-oost, welke begint om drie uur. Hieraan is ver bonden een expositie van alle materialen, hulpmiddelen en andere benodigdheden van het zondagsschoolwerk, welke vanaf twee uur te bezichtigen is. Deze confe rentie wordt georganiseerd door de Neder landse Zondagsschool Vereniging te Am sterdam met medewerking van de plaat selijke zondagsscholen. Iedere zondags- schoolleider(leidster) van welk kerkge nootschap dan ook is hartelijk welkom. Het programma voor deze conferentie luidt alsvolgt: 1. QpeningL 2. „Godsdien stige opvoeding in' het Atoom-tijdperk". Discussie over gestelde en;, te stellen vra gen; 3. Praktische arbeid; 4. Onderbreking met gezamenlijke maaltijd en ontspanning; 5. De kerstfeestviering. Vragen en sugges ties, zang en blokfluit; 6. Vertoning van de Franse kleurenfilm: „De boom des levens". 7. Sluiting. Sprekers voor de conferentie zijn: ds. J. M. Hoekstra, Oegstgeest; ds. J. W. van Kooten, voorzitter van de Nederlandse Zondagsschoolvereniging uit Amsterdam, en de heer A. Kroese, directeur der N.Z.V. IJMUIDEN VVB-Hercules (op „Watervliet" 14.30 uur): VVB: Th. v. d. Kuil; A. v. d. Schans en C. Luntz; R. Luitjes, A. Both en J. Kersbergen; G. Steinvoort, F. Kooimans, H. Verswijveren, J. v. d. Linde en C. Kop pen. IEV-Hoofddorp Boys (op „Rooswijk" 14 uur): IEV: H. Alkemade; A. Harsveld en G. Bos; J. Duin, G. v. Berneveld en R. Assendelft; H. de Reus, G. Kaandorp, J Feijen, B. Wijker en J. de Reus. Op donderdag kwamen in IJmuiden binnen: Nore van Antwerpen, Westerdok van Londen, Galliope van Newport News, Whitby Abbey van Goole, Korsness van Canada, Luesand van Onega, Midar van Lulea, Seine van Denemarken, Rijnstroom van Londen. Vertrokken zijn: Zaanstroom naar Ply mouth, Spreewald naar Hamburg, Maas naar Rotterdam, Hermes naar St. Thomas, Heathergate naar Immingham, Ciudad de Bacaramanga naar le Havre, Eemstroom naar Londen, Notos naar Hamburg. Gisteravond laat lagen er 18 schepen te wachten op beter weer. Het Britse leger heeft een nieuw vehikel in gebruik genomen dat ook te water dienst kan doen. Daartoe bevestigt men er twee opgeblazen rubber zakken aan en peddelt met een schop. Het gaat, zoals men ziet! Momenteel weten de Terrasvogels nog niet, waar en op welk terrein zij in het komende seizoen hun wedstrijden j spelen zullen. Feitelijk bezaten de Sant- poortse Vogels al enige jaren geen eigen terrein en genoten zij gastvrijheid bij hun zustervereniging, de R.K. Sportver- j eniging „Velsen". Zó lang had die „in- j j woning" reeds geduurd, of men wist niet beter, dan dat ook Terrasvogels aan de i Kwekerslaan thuis hoorde. Het wachten j was op het gemeentebestuur van Velsen, I dat had toegezegd, dat er in Santpoort nieuwe sportterreinen „in aantocht" waren, waarvan ook door Terrasvogels gebruik gemaakt zou kunnen worden en tot zo lang hoopte men in de kringen der blauwwitten, dat men de wedstrij- i den van het eerste elftal op het Velsen- 1 terrein zou kunnen blijven spelen. Dit heeft echter niet zo mogen zijn. Door de grote aanwas van leden, zowel bij de voetbal- als bij de handbalafdeling, heeft het bestuur van Velsen zich ge- noodzaakt gezien de bestuurderen van Terrasvogels te berichten, dat in het komende seizoen niet van het terrein j aan de Kwekerslaan gebruik kan wor- den gemaakt. En nu zit men bij de Vo- j gels min of meer met de handen in het j haar, want de nieuwe gemeenteterrei- i nen zijn bij lange na nog niet beschik- baar en alle verdere pogingen om elders j onderdak te krijgen, hebben tot dusver- re door verschillende oorzaken gefaald, j I Zo had men o.a. gehoopt, dat mogelijk j op de Schoonenberg- of Waterloo-ter- j reinen huisvesting zou kunnen worden i gevonden, maar deze hoop bleek ook al j door verschillende omstandigheden ijdel i te zijn. Terrasvogels heeft zich nu tot j het sectie-bestuur gewend om raad. Inmiddels weet men op het ogenblik j nog niet, waar en op welk terrein de voor zondag a.s. vastgestelde competi- j tie-wedstrijd tegen Z.A.P. uit Anna Pau- lowna gespeeld moet worden. ckxxxxxxxxioocxDooooooocooooooooooooooooocioooooooooooooooc Door het architectenbureau J. Bleeker en A. Wijtzes te Beverwijk is donderdag morgen in het colonnehuis aan de Beeck- zanglaan openbaar aanbesteed, in opdracht van het bestuur van de afdeling Beverwijk van het Nederlandse Rode Kruis, het ver bouwen en uitbreiden van het perceel Velserweg 18 te Beverwijk, tot „uitvaart centrum" voor het ziekenhuis met dienst woning. Ingekomen waren 14 biljetten en er werd als volgt ingeschreven: 1. N.V. Aan neem Maatschappij v.h. J. L. Hoeben en Co. te Amsterdam 133.000, 2. G. M. Sluy- ter te Amsterdam 132.500; 3. Bouw- en Exploitatiebedrijf N.V. Miera te Velsen- Noord 132.326; 4. B. J. Vermeulen te Door notaris T. C. A. Bölger te Bever wijk is donderdagmiddag in 't Centrum, aldaar, in het openbaar te koop aangebo den zeven woonhuizen aan de Alkmaarse- weg, genummerd 104 tot en met 90. De woonhuizen 104 tot en met 96 werden door verschillende kopers opgeboden tot een bedrag van 12.917 en op 100 gemijnd door de heer H. Beentjes, in totaal dus 13.017. De twee volgende woningen brachten samen 3600 op en ook deze werden door de heer Beentjes gemijnd, op 10. De com binatie van deze zeven woonhuizen stond op 16.627 en door het afmijnen van de heer Beentjes op 3200, werd hij voor 19.827 eigenaar van de zeven woonhui zen. Het perceel Duin wij klaan 41 werd door de eigenaar opgeboden tot 13.000 en niet gemijnd, zodat dit perceel dus niet is ver kocht. Te Birmingham, in de Amerikaanse staat Alabama, hebben vijf blanken de neger-predikant F. L, Shuttleworth uit zijn auto gesleurd en met kettingen en boksbeugels mishandeld. De predikant wilde zijn vier kinderen naar een school brengen die tot op heden slechts door blanken was bezocht. Voor de school, waar zich een aantal blanken had ver zameld, werd de predikant uit de auto gesleurd en geslagen. Zijn kinderen en een andere predikant, die de auto be stuurde, tilden hem echter in het voer tuig en brachten hem naar het zieken huis waar hij verbonden werd, zoals men op de foto kan zien. Hij is hoofd van de „Alabama movement for human rights", die in deze staat de plaats in neemt van de verboden „National asso ciation for the advancement of colou red people". Drie personen zijn wegens de aanval op F. L. Shuttleworth ge arresteerd. Vorig jaar Kerstmis werd zijn woning door een dynamietontplof- fing gedeeltelijk vernield. De dag daar op leidde hij een groep van meer dan honderd negers, die collectief de ras senscheidingsbepalingen van de stads bussen overtraden. Bij deze demonstra tie werden 22 personen gearresteerd. Op de foto rechts rev. Schuttleworth en in het midden zijn dor'-'-- Tijdens het korte, maar hevige onweer van donderdagmiddag trof de bliksem een bovenleidingdraad van het elektrische spoornet bij de spoorweghalte Hoogovens, juist tegenover de Da Costaschool. De hevige blauwe steekvlam bracht wel schrik en ontsteltenis teweeg onder de schoolbevolking, maar daarbij bleef het ge lukkig. De stroomdraad smolt door, waarom het treinverkeer Velsen-IJmuiden-Oost ge durende een paar uur over één lijn moest worden geleid. Om half zes donderdagavond kon weer normaal worden gereden. ADO '20 begint zondagmiddag de com petitie met een thuiswedstrijd tegen „Vel sen". De opstelling van de Heemskerkers is: Burger; De Graaf en A. v. Tunen; Welbo- ren, Jac. Dam, Groot; T. Dam, N. v. Tunen, C. v. Duivenvoorde, De Wit, v. d. Kolk. Hout uit Canada Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is donderdagmorgen aangekomen het Noor se s.s. „Bengazi", dat van de Canadese ha ven Point de Chêne een lading van 1050 vadem papiethout aanvoerde, na aan de Kanaaldijk de losbeurt te hebben afge wacht. De eerste ledenvergadering in het nieuwe seizoen van de afdeling Beverwijk van de vrouwengroep van de Partij van de Ar beid is vastgesteld op dinsdag 17 septem ber in de Zeewijkschool. Na een bespreking van het winterpro- gramma zal de adjunct-directeur van „Humanitas" een praatje houden over Maatschappelijk Werk. De Kennemers naar West Frisia In verband met de uitwedstrijd van „De Kennemers" naar „West-Frisia organiseert de supportersvereniging „Rood-Zwart" een autobustocht naar Enkhuizen. (Verkort weergegeven Rectificatie. In het verslag over de vrij spraak van een Haarlems ingezetene door het gerechtshof te Amsterdam, omdat de opzet in de alimentatiezaak niet bewezen is geacht, staat onder meer, dat deze na zijn huwelijk met een andere vrouw spoe dig niet meer in staat was, wekelijks ali mentatie te betalen. Zoals het hier staat moet iedereen denken dat dit de schuld van de tweede vrouw was. Niets is min der waar en dit is ook door niemand ter terechtzitting beweerd. Het noodlot heeft gewild dat zakelijke zorgen zo groot waren, door aankoop van wagens, dat de autoverhuurder in de onmogelijkheid ver keerde twee gezinnen te onderhouden. Ook de bewering, dat de tweede vrouw niets van de drie kinderen uit het eerste huwelijk wilde weten, is uit de lucht ge grepen. Zoals het verslag luidde is dit zeldzaam grievend voor de tweede vrouw, die juist terwille van deze kinderen een groot offer heeft gebracht, door terug te treden en zelf echtscheiding aan te vra gen om de terugkeer van de man naar de kinderen mogelijk te maken. DE RAADSMAN VAN DE HAARLEMMER Beesd 132.010; 5. N.V. v.h. Fa. P. Meyer te Beverwijk, 120.000; 6. Aanneembedrijf A. Klomp te Beverwijk, 118.400; 7. P. Buis, Oudorp, 116.000; 8. J. Bilder, Be verwijk 112.600; G. J. Obdam, Heiloo, 101.527; 10. T. M. Koelman, Beverwijk, 99.900; 11. G. F. H. v. Midden, Beverwijk 97.819; 12. Joh. Res, Castricum, 96.700; 13. Gebr. P. en A. Heidoorn, Beverwijk, 94.048 en Gebr. Tromp, Castricum, 88.500. De raming was 93.600. De gun ning is aangehouden. De Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" heeft onder voorzitterschap van de heer Ph. van Groningen haar jaarvergadering gehouden. In het openingswoord werden enkele woorden ter nagedachtenis ge sproken van het overleden lid mevrouw Tabak—Rus. De penningmeester, de heer R. Hoen, maakte in zijn verslag melding van een klein batig saldo. Opgemerkt werd dat het jaarlijkse aardbeientoernooi telkenmale met een gel delijk verlies gepaard gaat. Het bestuur zal deze zaak nog nader bezien. De heren R. Hoen en A. Tand werden in het bestuur herkozen. In de bestaande vacature werd voorzien door de verkie zing van mevrouw A. Tabak. Als leden van de technische commissie werden herbenoemd de heren J. Bos en G. C. Tabak. De heer D. Biben werd als lid hierin gekozen. Besloten werd dat het clubblad zal ko men te vervallen. In de plaats hiervan zal op gezette tijden een mededelingenblad verschijnen waarin onder andere de stan den van de onderlinge competitie zullen worden opgenomen. Na een uiteenzetting van de heer G. Zoontjes werd het winterprogramma als werd voorgesteld door de leden aangeno men. Na afloop der geanimeerde vergadering werd nog een spelletje gekaart. Het afdelingsbestuur van het Toonkunst koor Beverwijk heeft zijn nieuwe program ma voor het seizoen 1957-1958 'bekend ge maakt. Dit programma vermeldt de volgende concerten: Donderdag 26 september: Geor ge van Renesse, piano; woensdag 6 novem ber: „Jonge kunstenaars", zang, fluit, hobo, piano; woensdag 29 januari 1958: Hans Hewkemans, piano; april 1958 (onder voor behoud): Mattheus Passion van Joh. Seb. Bach, uit te voeren door het Toonkunst koor Beverwijk, Zaans Baohkoor, Solisten en orkest onder directie van Jac. Kort. De solisten concerten worden dit seizoen alle gegeven in de concertzaal van het Kennemer Theater te Beverwijk. De juiste datum en plaats van de uitvoering van de Mattheus Passion zullen worden bekend ge maakt, zodra vaststaat dat deze do'organg kan vinden. Dit betekent, dat thans nog geen zekerheid bestaat over zaalruimte, waarvan voor de Passion-uitvoering ge bruik kan worden gemaakt en dus ook, dat het voornemen dit concert eventueel in de Grote r.-k. kerk aan de Arendsweg te hou den voorlopig nog bij een voornemen moet blijven. In het nederlaagtoernooi, georganiseerd door de Beverwijkse biljartvereniging „Scheywijck", wist „Hof van Holland" uit Haarlem de organiserende vereniging een 46 nederlaag toe te brengen. De gedetail leerde uitslagen waren. Th. v. Noort, Sch.w. 240 222 28 25 7,92 0 C. Scholten, H.v.H. 250 250 28 49 8,92 2 H. de Weyer 55 50 30 9 1,96 0 J. Hartman 50 50 30 6 1,67 2 220 217 30 68 7,33 2 135 135 30 33 4,50 2 100 100 36 20 2,77 2 70 67 36 7 1,83 0 C. Schram 85 74 29 10 2,55 0 J. Hartman 50 50 29 10 1,72 2 E. Tromp 135 135 25 30 5,40 2 C. Scholten 250 221 25 42 8,84 0 110 110 26 20 4,23 2 45 32 26 7 1,23 0 145 94 27 15 3,48 0 250 250 27 58 9,25 2 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Ietje, d. van T. van der Meer en C. A. Durge; Johanna E. M., d. van C. R. Pirovano en C. T. Schoutsen; Anna M, d. v. A. Nijman en A. Zonneveld; Paulus S. P. J., z. van T. S. J. Bos en A. M. T. Borst; Martine, d. van E. Winkelman en M. Greuter; Yvonne A., d. van D. J. Bloemzaad en C. Noordhoek; Albertus W. S. z. van S. A. Hoogeland en C. A. Aar denburg; Patricius B. F., z. van P. A. Bart en M. G. C. Vrenegoor; Hendrika J. M., d. van J. P. H. Niesten en J. C. Tervoort; Quirinus P. A. M., z. van C. A. van Trigt en G. C. M. Kuiper; Maria W., d. van S. T. Ettema en M. W. Harkema; Johannes, b. van H. J. Slatman en C. Bulten; Elisa beth W. M., d. van P. Harkema en M. G. Duijnmayer; Gabriël C., z. van M. Quak- kelaar en A. M. Zwaanswijk; Johannes J, z. van A. C. Zonneveld en C. G. M. van Buggenum. ONDERTROUWD: M. H. Colenbrander en M. C. G. Kok; J. W. Langendijk en J. D. Quax; H. van Willigen en C. J. Haits- ma; H. Endema en A. Goslinga; R. Hom mes en W. E. Franck; H. J. W. Koelman en A'. M. Stam. GETROUWD: J. C. Bouwer en M. Vin- ke; W. F. Horeman en D. Sondorp; P. Lauwers en H. A. van der Kolk; W. Kra nendonk en J. H. Paap; L. Bax en J. van Riessen; L. P. Siebers en M. M. Kamzol; J. J. Abbo en A. M. Winder; J. W. M. Beu- ger en A. D. L. Keijser; J. van Balen en W. C. van Druten. OVERLEDEN: M. Polman, echtg. van J. C. Stuart, oud 63 jaren; C. A. Snijders, echtg. van J. Korsman, oud 54 jaren; A. C. Jutjens, wed. van C. Maas, oud 85 jaren. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: studieboekje, oor bel, doublé kettinkje met kruisje, hond, hoofddoek, twee tennisballen, boodschap pentas, broche draadkniptang, babymutsje, portemonnaie met inh., regenkapje, hoofd doek, gehaakte dameshandschoenen, bro che, hoofddoek, leren jas, haarstrik, plastic regenjas, portemonnaie met inhoud, plas tic regenjas, zak inh. bloemkolen en an dijvie, portemonnaie, autoped op lucht banden, bril, keeshond met rode halsband, kinderwindjack, bril. J. Sakkers J. v. d. Graas C. Kaandorp P. Loerakker C. Tromp K. Hurkmans J. v. Zijl C. Scholten IJMUIDEN: Dokters: A. J. G. Wermerbol, Maasstraat 15, tel. 6388 en F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt waargenomen door apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tele foon 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tel. 4234, Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fier- stra, Zeestraat 88, tel. 3737. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, te lefoon 3388. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, telefoon 02512240. Bovendien neemt dr. Klop- pert de dienst waar voor dr. Tuinman en dr. Tuinman-Marsman. SANTPOORT: Dokters: In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Danielslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken: Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 250022181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 2560—8284. VELSEN: Wijkverpleging voor IJmuiden-Oost, Velsen en Velsen-Noord: zr. Gomes, Leeuweriklaan 39, voor IJmuiden-Oost, Driehuis en Santpoort: zr. Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398 en voor IJmuiden-Oost en IJmuiden: zr. Kuiper, J. P. Coenstraat 145. CASTRICUM: Dokter: H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, tel. 289. Zuster: Tiggelaar, Bakkummerstraat 41, tel. 530. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 590. Apotheek: Ouwerkerk is dagelijks en zondags voor spoedgevallen, ook des nachts geopend. Op initiatief van het provinciaal bestuur van NoordhoIlanC in samenwerking met de vier landelijke muziekfederaties en het Anjerfonds, zjjn er plannen tot stichting van muziekscholen tot ontwikkeling ge bracht. De gemeente Castricum is één van de centrale punten waar een dergelijke mu ziekschool zal worden opgericht. Deze cen trale school, waarop bevoegde leerkrach ten zowel in theorie als praktijk zullen doceren, zal bestemd zijn voor aspirant muzikanten uit de gemeenten Heiloo, Uit geest, Limmen, Egmond-Binnen en Castri cum. Hoewel nog enige moeilijke problemen, zoals o.a. huisvesting e.d. moeten worden opgelost, hoopt meh toch reeds in oktober met de lessen te kunnen beginnen. Het doel is uiteindelijk vooral de fan fare- en harmoniemuziek te bevorderen. Het jeugdherbergbezoek in Castricum is ook dit jaar met sprongen vooruitge gaan. Naast de reeds gemelde 6000 over nachtingen in het KVC-tehuis aan de Overtoom te Castricum, is thans van de jeugdherbergen Koningsbosch en de Man telmeeuw te Bakkum bekend, dat zij respectievelijk 10.000 en 8.000 overnach tingen hebben geboekt in het seizoen dat bij hen gerekend wordt in te gaan begin juni en eindigend op half september. In Koningsbosch waren de meeste bui tenlanders en onder hen bevonden zich dit jaar een vijftiental Joegoslaven, die in Vierhouten de internationale jeugdrally bijwoonden en vandaar in den lande ken nis gingen nemen van het Nederlandse jeugdwerk. Naast deze bezoekers boekte Koningsbosch dit jaar ook weer Nieuw- Zeelanders,Australiërs, Zweden en vooral veel Duitsers, van wie ook velen vorig jaar reeds hier hun vakantie doorbrachten. Bramen blijken nog steeds een gewild produkt, ook voor de groentehandelaar. Zij drukken namelijk de aangevoerde mandjes grif af voor prijzen boven de drie gulden. Er werd zelfs tot f4.70 per mandje betaald. De geringe aanvoer van groenten veroorzaakt overigens ook, dat hiervoor goede prijzen worden betaald, zoals de no teringen aangeven: sperziebonen 4364, pronkbonen 30, snijbonen 80122, peter selie per kistje 81, aardbeien per doosje 80. bospeen 2227, soepgroenten per kistje 34, stokprincessebonen 79. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Theodorus Hermanus, zoon van J. N. Ruijgrok en M. J. Lute, Burg. Mooij straat 30; Catharina Geertruida Ali- da Maria, dochter van W. Borst en A. M. A. Laan, Tetburgstraat 4; Cornells Gerar- dus Maria, zoon van C. Kuijs en G. Been tjes, Heemstederweg 5; Elizabeth Maria, dochter van A. Bas en M. E. Zeldenthuis, Willem de Zwijgerstraat 7. ONDERTROUWD: Franciscus Johannes Leonardus Bersee, wonende te Beverwijk en Anna Zonneveld, wonende te Castri cum; Cornelis van der Linde, wonende te Utrecht en Geertruida Mathilde Roemer, wonende te Castricum, Prins Frederik Hendrikstraat 3. GEHUWD: Johannes Th. Hollander en Agatha J. Zoontjes, beiden te Castricum; Johan Witkamp te Beverwijk en Geertrui M. Lankamp te Castricum; Martinus J. Koper en Johanna A. H. Overes, beiden te Castricum; Gerrit Harwijne te West- zaan en Thea Bührs te Castricum. Bijna 1000,- voor kankerbestrijding te Castricum In de gemeente Castricum is vorige week een collecte gehouden voor het Koningin Wilhelminafonds (kankerbestrijding). Deze heeft f922,45 opgebracht.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13