„IJmond-Flora" in nog grotere schoonheid en omvang herrezen KER.KD N Velsens burgemeester opende manifestatie van vele bloemisten IJmond-agenda Heemskerk leent zes miljoen voor de woningbouw Rente en aflossing worden gestort op de rekening van Hoogovens DRIE DAGEN KLEURENFESTIJN Doordraaien „Met lof" Op de scheiding Bindwerk De prijzen BEVERWIJK De Rederijkerskamer 85 jaar Snelschaak-wedstrijd van „Pat Mat" Laatste zomeravondconcert Weer Ned. Herv. predikant in Heemskerk Ouderbijdrage moet hoger, wenselijkheid blijft Volleybal dreigde stuurloos te worden IJ mond-district she stuur hiina in zijn geheel herkozen Kinderkerkdiensten CASTRICUM Opening bejaardensoos 1958 krijgt feestelijk tintje Forensen interesseren zich voor de waterwinning Spanning op arbeidsmarkt is verminderd ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1957 IJ ALLE VREZEN zijn voorbij en alle spanningen geweken: de IJmond-Flora II heeft gistermiddag om drie uur zijn poorten in het Patronaat geopend na een paar dagen van onrust onder de inzenders en zelfs een gerucht, dat de hele zaak te elfder ure vanwege het bitter-slechte weer nog wilde afgelasten. Maar dat is gelukkig niet nodig geweest, al heeft de tentoonstelling, die door de beschermheer van de organi serende „Tuinbouwstudieclub Velsen en omstreken", burge meester mr. M. M. Kwint van Velsen werd geopend, wel wat meer zweetdruppels gekost dan voorzien werd. De Bever- wijkse bloemenveiling ,,'t Centrum" is, toen het boze weer een tekort aan bloemen dreigde te veroorzaken, er bijvoor beeld tussen gesprongen en zij heeft dan ook in de toespraak van voorzitter J. J. Adrichem alle eer gekregen, die haar voor deze geste toekwam. Bovendien hebben de prijswinnaars hun trofeeën gekregen en heeft de heer Chr. Duyn jr. uit Santpoort een nieuwe dahlia-zaailing met de naam ,,Mr. Kwint-dahlia" gedoopt, zodat het eerste moment van deze „IJmond Flora" tot aller tevredenheid verliep, niet in de laat ste plaats door de charmerende aanwezigheid van de twee bloemenmeisjes, die de afgelopen dagen al een vriendelijke introductie tot deze show hebben uitgezet in heel Velsen. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc Een bekoorlijk hoekje in het Patronaatsgebouw Meneer Chr. Duyn uit Santpoort heeft met zijn nieuwe gele dahlia „Burge-\ meester Kwint" gistermiddag wat aan-] gehaald. Na de opening van de „IJmond i Flora II", waar deze prachtige bloem,] geflankeerd door „Danny Kaye" en „Gouverneur Jan van Riebeek" te be-; wonderen is, droeg hij deze dahlia na- melijk aan Velsens burgemeester op,j die onmiddellijk zijn erkentelijkheid uitte voor deze „vernoeming"., maar er] de hoop aan toevoegde, dat hij nimmerj hoefde te worden doorgedraaid. Het-' geen aanleiding was tot veel plezier en', allerlei speculaties in de rijen der ge- nodigden omtrent het lot van doorge- draaide bloemen, die meestal op plaat- sen terecht komen, waar noch meester titels noch magistraten veel kunnen uit richten. De kwaliteit van de zalmgele zaailing zal overigens vermoedelijk wel, voldoende garantie zijn voor een hoge prijs en het is de vraag, of er ooit een] Burgemeester Kwint hoeft te worden doorgedraaidMen fluistert, dat in zulk een geval de vernoeming ongeldig wordt j verklaard ÓÓOOOCXDOOOOOCOOOCOOCkxXXXXXXX>OCOOOOOOOOOOOOOOOOOC^OOOOCX> Het Patronaatsgeboifw, dat toch echt niet tot de specimen van moderne archi tectuur kan worden gerekend, is door de organisatoren van deze tweede IJmond Flora herschapen in een betoverende bloe- menhal, waartussen verschillende bijzon dere inzendingen te zien zijn, zoals een tropische „uitschieter" van Velsens stads- kwekerij, die het bestond pinda's, en ka toen, rijst en koffie te kweken en waarvan de produkten dan ook temidden van vele andere kasplanten op de tentoonstelling aanwezig zijn. De boventoon echter voeren de laatste bloemen van de zomer en de eerste van de herfst: dahlia's in al hun gloeiende pracht en gladiolen in hun stijlvolle kleuren - namen als Autumn Beauty en Micheline, Sneeuwstorm en Thuya pir comp vertellen van de fantasie der kwekers en de kleurige romantiek, die zelfs het meest geraffineer de kweekprodukt ademt. De heer Adrichem heeft in zijn begroe tingsrede allen, die meegeholpen hebben tot het welslagen van de tentoonstelling, van harte bedankt en daarbij memoreerde hij uiteraard de slechte weersomstandig heden, die de laatste dagen roet in het eten dreigden te gooien. In 1956 had deze tweede „Flora" al gehouden moeten wor den, maar toen was het weer blijkbaar nog slechter en had de „zomer" niet voldoende bloemen weten te leveren, zodat men het deze keer ten koste van alles heeft door gezet. Met succes overigens, naar de heer Adrichem opmerkte, een succes, dat vooral op rekening zal komen van de bestuurs leden en de leden der club. Zij hadden in middels al een pluim gekregen,van de drie juryleden - die enige malen een eerste prijs met het zo begeerde „lof van de jury" moesten verhogen. Dankzij de mede werking van het Beverwijkse „Centrum", waar men de ware vrienden in de IJmond vond, dankzij ook de andere inzenders en degenen, die prijzen beschikbaar stelden, is het mogelijk geworden temidden der in dustrieën deze show te houden. De heer Adrichem herinnerde er aan, hoe hier vroeger het hart van de tuinbouw klopte en hoe er nóg altijd grote liefhebberij voor de grond en zijn produkten te vinden is. VELSEN ZATERDAG 14 SEPTEMBER Thalia, 19 en 21.15 uur: „The wrong man". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Vel- sen-Noord, Wijkerstraatweg 77, open van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Tuinbouw Studieclub Velsen en Om streken, Bloemententoonstelling in het Patronaatsgebouw. „De Brulboei", Kanaalstraat, 15.30 uur, opening. Hotel Kennemerhof, start wandeltoch ten „Kennemer Jagers". ZONDAG 15 SEPTEMBER Tuinbouw Studieclub Velsen en Om streken: als zaterdag. Hotel Kennemerhof: als zaterdag. Thalia, 15 uur: „Het monster van de zeebodem"; 19 en 21.15 uur: „De ver keerde man". Rex, geen opgave. MAANDAG 16 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „De wet van de prairie". Rex, geen opgave. Gem. vergaderzaal, Abelenstraat, ont spanningswerk voor bejaarden, film voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: als zaterdag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, open van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; Filiaal Velsen-Noord, Wij kerstraatweg 77, open van 14 tot 17 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Op weg naar Hollywood". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen van soldaten". W.B. Theater, 20 uur: „Vogelvrij ver klaard". 't Centrum, van 10 tot 18 uur: Floralia- tentoonstelling. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30 tot 16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 15 tot 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. ZONDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Op naar Hollywood". Luxor Theater, 14.30 uur: „Mallemolen", 16.30, 19 en 21.15 uur: „Vrouwen van soldaten". W. B. Theater, 14.30 uur: „Om het goud der Inca's"; 16.30 er 20 uur: „Schoten in de nacht". MAANDAGS16 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De regenmaker". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen van soldaten". W.B. Theater, 20 uur: „Schoten in de nacht". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 uur; lees- en studie zaal geopend van 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. Burgemeester mr. M. M. Kwint heeft daarna met een kort woord zijn hulde aan de organisatoren betuigd, zeggende, dat deze tentoonstelling zonder meer impo neert en dat zij op de scheiding van de zomer en de herfst een prachtige manifes tatie is geworden van dit kleurrijk jaar getijde. „Ik heb er weinig verstand van", zo ging hij voort, wijzend op de vele cactus sen, die in deze expositie verwerkt zijn, „maar ze lijken me nogal te prikken, maar ik kan niettemin mijn allerbeste wensen over het welslagen van de expositie jegens de club en haar actieve bestuur uiten, in de hoop, dat het een succes wordt voor de hele omgeving." Nadat de bloemenmeisjes het echtpaar Kwint een toef rood-witte anjers hadden geoffreerd, heeft de heer Duyn zijn zaailing getoond - een grote zalmgele variëteit, die voortaan als de „Burgemeester Kwint" het leven door zal gaan. En daarna heeft het gezelschap genodigden, aldra gevolgd door de eerste bezoekers, een rondgang door de zaal en over het podium gemaakt. Daarbij is aller bewondering uitgegaan naar zowel de kleurenweelde van de in zendingen van bloemen alleen, als naar de stands met het bindwerk, die onder meer op het podium met wondermooie staaltjes van bedrevenheid schitteren en waar een IJmuidens bloemenmagazijn haar ideeën verwerkte tot zowel eenvoudige als inge wikkelde ontwerpen - een stand, die overi gens terecht met een eerste prijs plus de lof der jury strijken ging. En in de bijzaal is dan nog na al dit moois een wat zake lijker opzet te zien van een Santpoortse winkelier in tuinartikelen, die samen met „Fauna Felisenum", vier siervogels in grote volières onderbracht, een aantrekkelijke toegift vormend. De tentoonstelling blijft tot en met zon dagavond geopend en verdient voorwaar veler warme belangstelling. HET IS HET GEMEENTEBESTUUR van Heemskerk met kracht van argumenten, waarbij de toekomstige ontwikkeling van de IJmond in Noordelijke richting een hoofdrol speelde, gelukt van diverse geldgevers in den lande in totaal f 6.300.000, te lenen. Met dit geld, dat een gemiddelde rente van 4 1/4 percent moet opbrengen, wil de gemeente de woningbouw, die voor Heemskerk op dit moment uitermate urgent is, gaan financieren. De rente- en aflossingsbetalingen zullen worden voldaan via de Nederlandse Handelmaatschappij op rekening van de Koninklijke Neder landse Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden. De jury, bestaande uit mevrouw J. Grul- lemans, cacteeënspecialiste en de heren J. A. Dorresteijn, directeur van Haarlems Hout en Plantsoenen plus de heer W. v. d. Hoek, bloemist-winkelier uit de Spaarne- stad, heeft de volgende prijzen in de zeven tien groepen kunnen toekennen: Eerste prijzen: J. J. Adrichem (met extra prijs); Bloemenmagazijn „Beatrix" (met lof der jury en siervoorwerp); A. Bourgonje (met de zilveren legpenning der gemeente Velsen); J. A. van Willigen (cacteeën); Col lectieve stand van de Tuinbouwstudieclub; P. F. Gozeling. Ereprijs van de K.N.H.S.: Bloemenveiling ,,'t Centrum" (met lof van de jury). Wisselbeker: P. F. Gozeling. Tweede prijzen: J. Dekker, L. Harkes, J. E. Post (cacteeën, plus levensmiddelen- mand), A. v. d. Eynde (plus „kunstmest- prijs"). Derde prijzen: Gebr. Noom, Chr. Duyn jr. H. Olivier (cacteeën). Eervolle vermeldingen: Stadskwekerij Velsen (buiten mededinging). Extra prijs gemeente Heemskerk: N.V. A. Tabernal (met siervoorwerp). Geldprijs: Fauna Felisenum. Wijkavond Ned. Herv. Gemeente Wijk 2 van de Nederlands Hervormde gemeente te Beverwijk houdt op vrijdag 20 september een wijkavond in het ver enigingsgebouw aan de Schans. Gesproken zal worden over het onder werp: „Wat mis ik in de kerk en wat zou ik er graag in missen". Na een korte inleiding worden discus siegroepen gevormd over een aantal vra gen, die de ere-dienst betreffen. Hierna zullen de conclusies worden samengevat en eventueel nog besproken. Ter gelegenheid van het vijfentachtig jarig bestaan van de Beverwijkse toneel vereniging De Rederijkerskamer wordt op donderdag 7 november in het Kennemer Theater een opvoering gegeven van het toneelspel van Herman Roelvink „Freu leken". Het bestuur heeft gemeend het jubileum te moeten vieren met een wat ouder oor spronkelijk Nederlands toneelstuk, dat voldoende mogelijkheden biedt voor een vrolijke en feestelijke avond. Om deze kredieten goed te keuren was de Heemskerkse gemeenteraad gisteravond voor een spoedvergadering bijeengeroepen en over het algemeen zijn er weinig op merkingen over deze gunstige financiering voor Heemskerks woningbouw gevallen. De heer M u y e n (Arbeid) stelde vast, dat de bekende, hoge rentestandaard moet worden voldaan „de troonrede zal wel licht uitwijzen of de situatie zo blijft" en de heer Beentjes (Kath.) kreeg van de loco-burgemeester de heer v. d. Kolk desgevraagd ten antwoord, dat de betalin gen op deze leningen voldaan moeten wor den via de Handelmaatschappij op reke ning van de Hoogovens, waarmee het de bat teneinde was en de raad in comité ging teneinde enige details van deze lening nader onder ogen te zien. Drie geldgevers De geldgevers, die deze lening aan Heemskerk verstrekken zijn: n.v. Levens verzekeringmaatschappij van de Nederlan den van 1845 te 's-Gravenhage, die f 300.000 leent; de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de Bouwnijverheid te Amsterdam, die f 2.500.000 leent en de Algemene Friese Levensverzekeringmaatschappij plus de Groot-Noordhollandse van 1845, die ander half miljoen en twee miljoen gulden zul len lenen. Voor deze leningen geldt de „bereidstellingsprovisie" van 2 3/4 percent. De Kennemer schaakclub „Pat Mat" heeft in het Statenhuis een snelschaak wedstrijd gehouden, waarvoor een grote belangstelling was. Voor dit toernooi had Kennemer Staten een wisselbeker be schikbaar gesteld die werd veroverd door de heer M. P. Suiker. De uitslag werd: 1. Suiker IA punt. 2. Mostertman 6/4 punt. 3. Bannenberg 6 punten. 4. W. Steeman 5 punt. 5. Ekhart 5punt. 6. Comis 5'A punt. 7. Wester 5 punten. 8. Sauer sr. 5 punten. Simultaanseance De heer J. Zoontjes behaalde het goede resultaat van 6'A uit 9 en werd hiervoor beloond met een fruitmand, die beschik baar gesteld was door mevr. Mulder. Hij behaalde zijn punten door winst op J. Schotman, G. Molenaar, L. Bruinzeel, H. Duisenberg, B. de Heer en W. P. v. d. Lely. Remise met G. v. d. Berg. Verloren van M. Metselaar en A. Slings. Op dinsdag 17 september wordt in de Grote Kerk te Beverwijk de serie zomer avondconcerten van de organist G. J. Moed voor dit jaar besloten met een con cert, waarvoor een zeer bijzonder pro gramma is samengesteld. Muziek uit de zestiende en de zeventien de eeuw zal worden uitgevoerd door de Haarlemse Musyckkamer onder leiding van André Kaart. Solistische medewer king wordt verleend door André Kuyt, fluit; Taco Ferwerda, fluit; Gertrude Mac- Laine, clavecimbel en G. J. Moed, orgel. De kerk is reeds om half acht open en de toegang, ook tot dit bijzondere slot- concert is gratis. Ds. M. Wendte uit Dedemsvaart heeft het op hem gedane beroep voor de Ned. Hervormde gemeente te Heemskerk aan vaard. De nieuwe predikant zal zijn in trede doen als vijfde predikant van de te fuseren gemeenten Beverwijk en Heems kerk van de Ned. Hervormde Kerk. Ds. Wendte, die ds. B. J. J. Naessens op volgt werd in 1915 geboren. Hij begon zijn loopbaan in 1939 te Oosterhout en heeft twaalf jaar in Dedemsvaart gestaan. Zondag 15 september IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: Bevestiging van ds. G. van Doorn door ds. L. Lagerwey van Den Haag; 16 uur: ds. G. van Doorn. Geb. v. Chr. Belangen, 10 uur: Jonge- rendienst, heer G. Kwakkel. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. Hagen van Katwijk aan Zee; 19 uur: ds. J. van den Berg (voorbereiding H. Avondmaal), 10.15 uur: jeugdkapel Radarstraat, de heer C. de Jong. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen, 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 16.30 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst wegens gemeentedag in Edam. Oud-Katholieke Kerk, zondag 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis, 19 Vespers; dinsdag en donderdag S uur: Heilige Mis. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 19.15 uur: openluchtsamen komst, 20 uur: verlossingssamenkomst, algehele leiding: maj. De Bree. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. J. W. Weenink van Haarlem; 11.15 uur: zondagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. Dickhout; 18.45 uur: ds. H. A. Visser van Amsterdam (opendeur- dienst). Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: dr. A. de Wilde van Nieuwe Nie- dorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: Joh. H. van Oost veen van Driebergen, 19.30 uur contact avond; 11.45 uur: zondagsschool, woens dag 19.45 uur: openluchtsamenkomst, Marktplein, spreker J. A. Visser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73: geen opgave. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. L. Brink (Avondstilte). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Van der Vlis van Vlissingen; woensdag 18 september 20 uur: de heer Kloos van Gouda (H.A.). BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. W. Dorthuys; 19 uur: Open Deur dienst. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Wil- lekes. Populierenlaan, geen dienst. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Wouda. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. A. G. van Wijk van Alk maar. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. A. Leenhouts van Castricum; 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: zondagsschool, 16.30 uur: kinder- Vragen over schoolmelk Het lid van de Velsense gemeenteraad de heer T. Kruisman (CPN) heeft B. en W. de volgende vragen inzake de school- melkvoorziening gesteld: 1. Is het juist, dat de schoolmelkvoor- ziening vanaf 1 juli tijdelijk is stopgezet? Kunnen B. en W. de redenen mededelen, waarom dit is. gebeurd? 2. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat tengevolge van de verhoging van de melkprijs, welke onge twijfeld in vele gezinnen opgelost moest worden door een consumptiebeperking van melk, juist de schoolmelkvoorziening ex tra noodzakelijk dient te zijn? 3. Kunnen B. en W. mededelen, waarom zij geduren de de twee weken voor de zomervakantie van de scholen, niet zelf, zonodig met een verhoogde subsidie uit de gemeentekas de schoolmelkvoorziening, hadden kunnen regelen? 4. Zijn B. en W. bereid de subsi die der gemeente te vegroten, indien de rijksbijdrage onvoldoende blijkt te zijn om de schoolmelkprijs te kunnen handhaven op het prijsniveau van voor 1 juli 1957? B. en W. antwoorden: 1. Het is gebrui kelijk, dat de schoolmelkverstrekking, in verband met de. zomervakantie, tijdelijk wordt beëindigd. Dat de beëindiging dit jaar twee weken eerder is geschied, vindt haar oorzaak in het feit, dat het wenselijk was, in verband met een eventuele verho ging van de melkprijs, een juist overzicht te verkrijgen van het aantal in omloop zijnde schoolmelkkaarten, welke kaarten zijn afgerekend op een prijs van 26 cent 2. Wij zijn evenals in het verleden van de noodzaak van de verstrekking van melk op school overtuigd en steunen het Centraal Schoolmelk Comité bij zijn po gingen om te komen tot een zo groot moge lijke deelname aan de schoolmelk-ver- strekking. Tot dit doel wordt jaarlijks een post op de begroting gebracht. B. en W. hebben een onderzoek ingesteld in hoeverre het mogelijk zou zijn met ge- differentiëerde prijzen de schoolmelk voorziening voortgang te doen vinden. Aangezien de uitwerking van een en ander onuitvoerbaar is gebleken, is besloten de ouderbijdrage voor de schoolmelk voorlo pig te handhaven op 26 cent en na enige tijd een enquête te doen instellen over de vraag in hoeverre de ouders, bij een per 1 januari 1958 eventueel in te voeren bij drage van f 0.30 per liter bereid zijn hun blijven doen deelnemen. Het district IJmond van de Nederlandse Volleybalbond heeft haar jaarvergadering gehouden, tijdens welke het voortbestaan van het district IJmond een belangrijk punt van bespreking vormde, daar het ge hele bestuur, op één lid na, zich niet langer beschikbaar stelde. De vergadering koos een nieuw bestuur, een aantal andere com missies werden eveneens geïnstalleerd, zo dat men toch weer met frisse moed voor waarts gagt. In zijn openingswoord heeft de voorzit ter de heer J. van de Bogaarde ge wezen op de precaire toestand in het dis trict, wat de organisatie van volleybal be treft, maar hij -kon tenminste met voldoe ning terugzien op een uitstekend verlopen seizoen. Het punt dat veel stof zou doen opwaai en, was de bestuursverkiezing daar op een na niemand zich meer beschikbaar stelde. Zou er deze avond geen nieuw bestuur ko men dan werd het voortbestaan van IJmond dubieus. Het was vooral de heer De Weers van VSV die een beroep deed op de be stuursleden hun standpunt te wijzigen en aan te blijven. Hij motiveerde dit door te "zeggen dat juist nu de afdeling IJmond vijf jaar bestaat en deze streek een grote toe komst tegemoet gaat, er ook plaats voor volleybal is. Deze woorden mochten niet baten en het bestuur bleef bij haar stand punt, zodat het noodzakelijk was dat de verenigingen kandidaten stelden. Het was een gelukkig feit dat in alle vakatures kon worden voorzien al ging dat niet zonder slag of stoot. Na stemming zag het bestuurder als volgt uit: Dekker en van der Linden (PSV), Kracht (Sportbond), Versluis (VCK), W. Schaap en Steeman (beiden De Kenne- mers). De scheidsrechterscommissie bestaat uit de heren Voet (Sportbond), Van Roekei (PSV), Edel en Vos (De Kennemers) en Schelvis (DEM). Pers- en propagandacom- missie: mej. Nieuwland (DEM), Kroeze (De Kennemers), De Weers (VSV) en Poppe (VCIJ). Technische commissie: H. Schaap (De Kennemers), Kracht (Sportbond), Dekker (PSV). Tot leden der kascommissie werden gekozen de heren Koper (Sport bond) en Bruins (DEM). Dit bestuur en de verschillende commissies zullen trachten in het komende seizoen de volleybalsport in de IJmondstreek tot een zo groot moge lijke bloei te brengen. Door strenger op te treden bij wedstrijden wil men ook het spelpeil opvoeren, waarnaast men vooral de jeugd wil trekken voor de volleybal- sport. Tot slot werd nog aangekondigd, dat het district IJmond zal deelnemen aan de lustrum wedstrijden van de NeVoBo in Amsterdam. Er wordt hiervoor een voor dames en heren verkorte competitie ge speeld, waarna de teams die bovenaan ein digen op 2 november zullen trachten de naam van de IJmond hoog te houden in het landelijk toernooi. samenkomst; 20 uur: verlossingssamen komst. Algehele leiding: Brigadier Ruy- sink van Amsterdam. Maranatha, geen opgave. Evang. Luth. Gem., 10.30 uur: ds. J. A. Roskam. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9 uur: ds. W. Oorthuys van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. Ter Steege van Santpoort. Kapel Duinenbosch, 9 uur (idem ds. Ter Steege). Geref. Kerk, 10 uur: ds. Meyer van Be verwijk; 17 uur: ds. v. Nood van Amster dam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard, 19 uur: ds. Joh. Bronsgeest van Haarlem. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. D. ter Steege. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. M. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris, 16 uur: ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15.15 uur: ds. N. Bruin. Remonstrantse-Doopsgezinde gemeen ten, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 75, 10.30 uur: mej. dr. J. W. Herfst. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Harvest Festival; 4 p.m. Harvest Communion. IJMUIDEN - WEST: Herv. kinderdiensten, Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool, 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 yur. IJMUIDEN-OOST: Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool, 10 uur; Theo Thijssenschool 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 Geref. Evang. zondagschool, Ossendorp- school. ingang Lemairestraat, 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Baniaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. DRIEHUIS—VELSEN-DORP: Herv. kinderdiensten, Marie Boreel- kleuterschool, 10 uur, alle leeftijden. Wijkgebouw Torenstraat, 12 uur, leef tijd 5 en 6 jaar. De wekelijkse bejaardensoos in Castri cum die op donderdag 19 september weer begint, zal een bijzonder karakter dragen. De instelling, die op initiatief van de Raad van Overleg tot stand is gekomen trekt immer grote belangstelling en men heeft daarom gemeend bij de eerste bijeenkomst voor het nieuwe seizoen iets bijzonders te moeten doen. Een bekende spreker zal worden uit genodigd om een korte inleiding te geven over „de bejaardenzorg" en „het bejaard zijn". Daarnaast zal ook voor een gezellig stukje muziek worden gezorgd terwijl de mogelijkheid weer zal bestaan om zich met biljarten, dammen, kaarten en scha ken bezig te houden. De afdeling Castricum van de Neder landse vereniging van Forensen heeft als opening van haar winterseizoen gemeend een wel zeer actueel onderwerp te moeten aansnijden. Zij heeft namelijk de heer P. L. Duinker hoofd van de P.W.N.-terreinen te Bakkum bereid gevonden de leden een uitleg en toelichting te geven over de huidige wa tervoorziening in het algemeen en die van Castricum in het bijzonder. Alvorens op 22 september een excursie naar het nieuwe pompstation in het waterwin- ningsgebied aan het eind der Lek-water- leiding wordt gemaakt, zal op 19 septem ber in hotel „de Rustende Jager" een lichtbeeldenavond plaats vinden. Hier zal de heer Duinker dan een in leiding houden over „Oud Castricum" en een toelichting geven op de watervoor ziening. In de loop van augustus is het aantal werkloze mannen van 28.955 tot 29.548 ge stegen. De bezetting van de aanvullende werken nam af van 8061 tot 6631. De totale geregistreerde arbeidsreserve daalde van 37.016 tot 36.179. De geregistreerde vraag naar mannelijk personeel daalde van 65.074 tot 59.520. De spanning op de arbeidsmarkt is vermin derd. Vergeleken met vorig jaar eind augustus was de arbeidsreserve ruim 13.000 hoger en de vraag ruim 16.000 lager. In augustus namen de landbouw en de conservenindustrie nogal wat werkzoeken den op. De toeneming van de seizoenwerk gelegenheid in de landbouw bleef echter beneden de verwachting. Door het slechte weer is een deel van de graanoogst en het begin van de aardappeloogst naar septem ber verschoven. Daarenboven hebben de boeren minder extra-arbeidskrachten aan genomen. De arbeidsreserve steeg in de bouwvak ken, de horeca- en touringcarbedrijven door afloop van het toeristenseizoen, en onder het kantoorpersoneel door vervan ging van ouderen door jongeren. Het aantal als werkloos ingeschreven vrouwen steeg van 3312 tot 4094. De gere gistreerde vraag daalde van 38.852 tot 36.923. Het stijgen van het aanbod en het dalen van de vraag zijn voornamelijk ver oorzaakt door de inschrijving van meisjes, die de school hebben verlaten.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11