Promotie-wedstrijden in HVB zullen gehandhaafd blijven Nederland uitgeschakeld in de Global World Series Planken schoot VSV een kwartier voor tijd naar zege op Vitesse EDO ontging op het laatste moment de eerste zege Bolton zette Manchester United weer eens de voet dwars 4-0 Kennemerland versloeg AMVJ bij de zaterdagmiddag-voetballers Post maakte een bevredigend debuut Roda Sport maakte in laatste minuut gelijk Maar ook Luton Town faalde in league Venezuela en Canada waren te sterk voor UrbanusSmidt en Brands Zandvoortmeeuwen leed nederlaag tegen V en V iNDAG 16 SEPTEMBER 1957 6 KNVB rehabiliteerde bestuur van Ajax Nederlandse voetballers in militair wereldtoernooi Hongarije met Grocsis - versloeg Bulgarije: 2-1 HVB-competitie verregend Ripperda begon goed bij derdeklassers Veel wedstrijden afgelast BESLUIT TIJDENS JAARVERGADERING De vierdeklassers Geel Wit begon met een fraaie overwinning Ishimoto verbeterde een wereldrecord 100 m Gelinotte won voor haar eigenaresse DM 17.500 Minaschkin verbeterde schoolslag-record Honkbalmatches afgelast Hockeytoernooi Batavieren ging toch nog door In de wedstrijd tegen Vitesse had VSV Pelser (ex-Schoten) niet als linksbinnen doch als linkshalf opgesteld en hier bleek deze Haarlemmer zich dermate goed thuis te gevoelen, dat hij met Spaans, Schoon, Beentjes en Mertens een verdediging vormde, die in staat bleek de Arnhemse voorhoede vrijwel volkomen in bedwang te houden. Als linksbinnen stond nu de nieuweling Post (ex-Ajax) opgesteld en diens debuut mag zeker niet onbevredi gend genoemd worden. In ieder geval slaan we zjjn optreden hoger aan dan dat van Dolder en Postma, die maar zelden aan bod kwamen. Vitesse bleek grote plannen te hebben, want reeds in de eerste minuten werkte Teunissen zich door de IJmuider defensie en alleen resoluut uitlopen van Geerlofs belette de Arnhemmer zijn club de leiding te geven. In een vrij vlot tempo spelend, kwamen de gasten nog enkele keren te rug, maar toen zette Spaans zijn voor hoede aan het werk. Dolder kreeg een doelrijpe kans, maar l'Amie wist zijn schot, zij 't met moeite, vallend te stoppen. Over het geheel had VSV toen een licht veldoverwicht, maar de Arnhemse defen sie bleek haar mannetje te staan en aan de schotvaardigheid van Dolder c.s ontbrak wel het een en ander. Inmiddels moesten Spaans c.s. voort durend op hun tellen passen, want Teu nissen en Veentjer bleken wel wat in hun mars te hebben. De roodwitte spil, goed gesteund door Beentjes en Schoon, bleef echter meester van het terrein. Hoe meer de speeltijd der eerste helft verstreek, hoe sterker de druk op het Vitesse-doel werd, doch keer op keer bleek het VSV-binnentrio èn door het te kort houden van het spel èn door te veel het accent te leggen op individueel werk niet tegen Beekman c.s. opgewassen. De minder talrijke Vitesse-uitvallen waren zeker niet van gevaar ontbloot, maar het hechte VSV- achtertrio bleef elke situatie de baas. Na de thee startte VSV met een serie hoofdzakelijk door Post goed opgezette aanvallen, bij één waarvan Planken alleen voor l'Amie kwam te staan. De Arnhemse doelman wist het harde schot echter keu rig te stoppen Een zo mogelijk nog fraaiere redding verrichtte evenwel kort hierop Geerlofs, toen rechtbuiten Slijkhuis hem met een van dichtbij gelost vliegend schot op de proef stelde. Dit opwindende mo mentje vormde de inleiding tot een aantal venijnige oostelijke aanvallen, waarbij het VSV-doel slechts op het nippertje aan een doorboring ontkwam. Aan beide kanten was toen het aan- Het bestuur van de K.N.V.B., kennis ge nomen hebbend van het door de commissie van onderzoek inzake de kwestie-Sal uit gebrachte rapport heeft in afwachting van de volledige afdoening, vastgesteld, dat de aan de bestuursleden van de vereniging Ajax opgelegde straf ten onrechte is uit gesproken en besliste derhalve dat de be treffende bestuursleden volledig worden gerehabiliteerd. Voor het toernooi om het internationaal militair voetbalkampioenschap 1958 zijn de deelnemende landen in vier poules onder gebracht, te weten: a. Frankrijk, Turkije, Nederland, Luxem burg (of Oostenrijk). b. Argentinië, Brazilië, Zuid-Korea en enkele andere Zuid-Amerikaanse landen die door Argentinië zullen worden uitge nodigd. c. Italië, Egypte, Griekenland, Iran (of Oostenrijk). d. België, Portugal, Syrië, Verenigde Staten. De eerste voorronde zal voor 15 maart dienen te zijn gespeeld; de finale-wed strijden zullen eind mei worden gehouden. Het Hongaarse voetbalteam, met onder andere middenvoor Hidegkuti en doelman Grocsis (in voortreffelijke vorm), heeft zondag in het Vasil Levsky-stadion in So fia voor 50.000 toeschouwers een moei zaam bevochten 21 zege behaald op Bul garije. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Hidegkuti scoorde beide Hongaarse doelpunten uit passes van linksbinnen Fe- renc Machos. Linksbuiten Diev zorgde in de 42ste minuut voor het Bulgaarse doel punt. De wedstrijd werd gespeeld voor de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap (Europese zone, groep 3). De stand in deze groep is nu: Hongarije 3 2 0 1 4 74 Noorwegen 2 10 12 33 Bulgarije 3 1 0 2 2 4—7 valsspel, hoewel nog niet bepaald groots, levendiger dan voor de rust en van de defensies werd dan ook heel wat meer ge vergd. Een kwartier voor het einde zag Planken na een snelle ren zijn kans schoon; met een vliegend schot passeerde h(j de Arnhemse doelman Gerritsen, die l'Amie had vervangen (1-0). De strijd kreeg toen zo mogelijk een nóg levendiger aanzien. Om beurten werden de defensies zwaar op de proef gesteld, die van Vitesse vooral door Planken. Tegen het einde legde VSV het accent meer op de verdediging, zodat Vitesse sterk in de aanval kwam, maar de gelijkmaker bleef uit. De eerste competitie-dag van de HVB is verregend. Een slecht begin dus. Zowel zaterdag als zondag kwamen zoveel be richten van afkeuring bij het bestuur bin nen dat men maar besloot het gehele pro gramma af te gelasten. Inmiddels is er toch nog gevoetbald in de HVB. BSM zou een nieuw speeldveld in gebruik nemen met DCO als tegenpartij. Het prachtige nieuwe terrein verkeerde bovendien in uitstekende staat, zodat DCO te elfder ure alsnog werd verzocht naar Bennebroek te komen. Na veel moeite kon DCO inderdaad z'n elftal op de been bren gen en met toestemming van de HVB werd de wedstrijd dus toch gespeeld. On der grote belangstelling bovendien, want heel Bennebroek was uitgelopen om ge tuige te zijn van de plechtigheid bij de opening van BSM's fraaie nieuwe terrein. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel, één-één. Na drie wedstrijden in de nieuwe com petitie wacht EDO nog steeds op de eerste overwinning. In de strijd met Roda Spon lag de eerste zege als 't ware voor het grijpen, maar in de allerlaatste minuut forceerde de Limburgse club nog met een gelijk spel 22 en met dit resultaat moch ten beide partijen tenslotte tevreden zijn. EDO probeerde voor deze ontmoeting een andere voorhoede, maar ook in deze formatie wilde het niet vlotten. Het aan- De eerste volledige competitiedag is voor de Haarlemse derdeklassers bedor ven. De regen had talloze terreinen onbe speelbaar gemaakt, zodat van het lijvige programma bijna niets terecht kwam. In West I werden Beverwijk-Wijk aan Zee, ADO-Velsen en EHS-ADE afgekeurd. Terrasvogels bond de strijd aan met ZAP en had bij de rust een voorsprong van één-nul. Maar de goede voornemens van de eerste helft werden na de thee niet voortgezet. ZAP nam het spel in handen en wist niet minder dan vier doelpunten te scoren. Een vier-één nederlaag dus voor de club uit Santpoort. Ook in West II was de oogst niet groot. TYBB en Hillegom zagen de wedstrijden tegen respectievelijk Celeritas en Rijswijk afgekeurd, maar in Haarlem speelde Rip- perda wel. En hoe! Met niet minder dan vijf-twee zegevierde de Haarlemse club over Alphen en behaalde daarmee dus de eerste volle winst. Ripperda was in uit stekende vorm, vooral Houtkamp die in de Haarlemse zege een belangrijk aandeel had. Burghout en Pieters gaven Ripperda een twee-nul voorsprong en nog voor de rust bracht Houtkamp de stand op drie nul. Even leek het er op dat Alphen in de tweede helft zou ophalen. Het werd vrij spoedig drie-één, maar daarna sloeg Rip perda weer fel terug. Met twee fraaie doelpunten stelde Houtkamp de zege voor Ripperda veilig en pas kort voor het ein de zorgde Alphen er voor dat de score een draaglijk aanzien kreeg: vijf-twee. Het Ripperda-elftal maakte een uitstekende indruk. valsspel was te doorzichtig en de aanval len veelal te simpel van opzet. Het ver rassende element ontbrak geheel en de toch heus niet zo sterke Limburgse defen sie kreeg volop gelegenheid tijdig in te grijpen. Het schieten liet ditmaal eveneens te wensen en de man die af en toe nog eens voor een daverend schot kan zorgen, Duivenvoorden, moest zich reeds in de eerste speelhelft laten vervangen door Boekelaar en daarmee werd de kracht van de aanval niet opgevoerd. Integendeel! EDO's defensie weifelde nogal eens met ingrijpen en zo kon het gebeuren dat Roda Sport op een vrij goedkope manier voor de rust aan de leiding kwam. Een ogenschijn lijk ongevaarlijke aanval van de bezoekers werd door EDO's defensie onderschat en middenvoor Fischer schoot verrassend het eerste doelpunt langs doelman Koelemey. Wel trachtte EDO hierna de bakens te verzetten, maar het spel van de tegen partij, hoewel ook niet groots van opzet, bleek technisch van iets beter gehalte en alle pogingen van EDO-zijde liepen dood. Toen Duivenvoorden paats maakte voor Boekelaar ging het ook al niet beter en de vrij zwakke eerste helft werd afgeslo ten met een een-nul voorsprong voor de bezoekers. Na de rust heeft EDO beter partij gege ven al bleef het spel technisch nog onder de maat. Maar er zat wat meer leven in de brouwerij en de spelers deden in elk geval meer hun best dan voor de pauze. Dit had tot gevolg dat EDO meer in de aanval kwam en een flink aantal corners wist te forceren. Voorlopig bleef alles zonder re sultaat, maar eindelijk gelukte het Kops na 26 minuten uit een voorzet van Kuyer doelman Houwman van Roda Sport te passeren. De zuidelijken konden hun verlies blijk baar slecht verkroppen en EDO diende re soluut van repliek. Zonder dat de wed strijd nu bepaald ruw werd, speelde men vooral van Roda zijde niet bepaald zacht zinnig. Leonhard werd er de dupe van en hinkte de vérdere speeltijd maar zo'n beetje mee. Ondanks deze handicap kreeg EDO de winst in handen toen vijf minuten voor het einde Van Dijk een lange pass aan Belfroid lanceerde. Deze laatste be dacht zich geen ogenblik en schoot de bal hard in het Limburgse doel, twee-een. Een spannende en felle slotfaze volgde. Roda Sport gooide alles op de aanval en zowaar slaagde Becholz er in de gelijkma ker achter Koelemey te plaatsen. Dit ge beurde in de laatste minuut, zodat er geen tijd meer restte om wijziging in de twee- twee score te brengen. Er was opwinding tijdens het afgelopen weekeinde onder de Britse voetballief hebbers: het trotse Manchester United, twee jaar achtereen kampioen van de En gelse league, leed zaterdagmiddag zyn eer ste nederlaag, een nederlaag met forse cijfers: 4-0 De kampioenen stuitten op de ploeg, die hen in de laatste jaren reeds zovele moeilijkheden heeft bezorgd, Bolton Wanderers. Vorig jaar o.a. verloren zij zo wel hun thuis- als uitwedstrijd tegen dit team. Manager Busby had Manchester met extra zorg voorbereid op het duel, maar het was vergeefs, want de verdediging van Bolton Wanderers hield de sterke aanval der kampioenen (22 doelpunten in de laat ste zes wedstrijden) gedurende de gehele strijd in bedwang, zelfs ondanks het feit, dat zowel rechtsbinnen Dennis Stevins als rechtsachter Eric Bell gedurende korte tijd het veld moesten verlaten wegens ver wondingen. Een scrimmage voor het doel van Arsenal in de wedstrijd Arsenal-Leicester City. Ondanks de nederlaag was Manchester United niet onfortuinlijk. Het bleef na melijk, dank zij een beter doelgemiddelde, op de eerste plaats, want Luton Town faalde in de wedstrijd tegen Aston Villa (een 2-0 nederlaag), dat bijna 50 minuten met slechts tien spelers speelde, rechts half Leslie Smith brak namelijk kort voor rust zijn sleutelbeen. Luton Town werd door dit resultaat gepasseerd door Everton en Nottingham Forest, die nu met Manchester Un'ted de topplaats delen. De zeer versterkte ploeg van Everton won zonder moeite met 4-1 van Sunderland (middenvoor Dave Dick son zorgde reeds na 65 seconden voor een voortreffelijk doelpunt) en Nottingham versloeg Leeds United met 2-1, dank zij een doelpunt dat Jim Barrett vier minuten voor tijd scoorde. Leicester City bleef door een 3-1 nederlaag tegen Arsenal op de laatste plaats. De stand is nu: Manchester U. 7-11 Newcastle U. 6- 6 Everton 7-11 Nottingham F. 7-11 Luton Town 7-10 Arsenal 7- 9 W. Bromw. A. 7- 9 Manchester C'. 6- 8 Burnley 7- 8 Bolton W. 7- 8 Wolverh. W. 6- 7 Portsmouth 7- 7 Chelsea 7- 6 Prest. North E. 7- 6 Aston Villa 6- 5 Sh. Wednesday 5- 4 Tottenh. H. 7- 4 Blackpool 7- 4 Leeds United 7- 4 Sunderland 7- 4 Birmingh. City 7- 4 Leicester City 7- 2 In de tweede divisie verbeterde Charlton Athletic, een der vier leagueteams die nog ongeslagen zijn, zijn toppositie door een 1-0 overwinning op Bristol City. De ge vaarlijkste concurrent, Fulham, verspeelde namelijk een punt aan Barnsley (1-1). Eerste divisie: ArsenalLeicester City 3-1; Aston VillaLuton Town 2-0; Bolton WanderersManchester United 4-0; Burn leyBirmingham City 3-1; EvertonSun derland 3-1; Leeds UnitedNottingham Forest 1-2; Manchester CityPortsmouth 2-1; Newcastle UnitedChelsea 1-3; Pres ton North EndTottenham Hotspur 3-1; Sheffield WednesdayWest Bromwich Albion 1-2; Wolverhampton Wanderers Blackpool 3-1. Tweede divisie: Bristol RoversBlack burn Rovers 4-0; Charlton Athletic Bristol City 1-0; Derby CountySheffield United 2-0; Doncaster RoversStoke City 0-1; FulhamBarnsley 1-1; Leyton Orient Cardiff City 4-2; Lincoln CityIpswich Town 2-1; MiddlesbroughLiverpool 2-2; Notts CountyHuddersfield Town 1-1; Swansea TownWest Ham United 3-2. De afdeling Haarlem van de KNVB hield zaterdag in hotel De Leeuwerik in Haarlem haar jaarlijkse algemene ver gadering, waarin een voorstel tot afschaf fing der promotie-wedstrjjden in de afde ling met geringe meerderheid werd ver worpen en de aftredende bestuursleden in hun functie werden herkozen. Ook een voorstel tot wijziging in de samenstelling der competitie-afdelingen vond geen ge nade. Voorzitter Van der Aart heette in zijn openingswoord de talrijke aanwezigen welkom en richtte een speciaal woord van welkom tot de heer Jaspers die de sectie amateurs van de KNVB bij deze vergade ring vertegenwoordigde. De heer v. d. Aart kon in zijn openingsrede gewagen van een voorspoedig jaar. Weinig afkeu ringen van terreinen, een vlot verloop dus van de competitie, een goede financiële toestand waaraan de „pool" in niet ge ringe mate z'n steentje had bijgedragen, maar spreker vond het toch wel erg jam mer dat het aantal strafzaken in het afge lopen seizoen te hoog was geweest. Woorden van dank richtte hij speciaal tot de scheidsrechterscommissie en tot de heer Ente, de grote man van het school- voetbal, die meende dat zijn tijd van gaan gekomen was. In een vlot tempo werden daarna diver se punten van de lijvige agenda afgewerkt, hoewel bij de jaarverslagen, de financiële zijde vooral, enige discussie ontstond en men vooral bij de vaststelling van de con tributie enkele aanmerkingen had. De heer Van Houten (HFC) herinnerde de voorzitter er aan dat destijds een toezeg ging was gedaan dat de verenigingen tijdig van een contributiewijziging op de hoogte zouden worden gebracht. Dit was, aldus de voorzitter, niet mogelijk ge bleken. Intussen betekende deze contri butieregeling niet voor alle clubs een ver hoging. Tenslotte werd de penningmeester voor zijn beleid gedechargeerd. De winst- en verliesrekening gaf een batig saldo van f 4.045,23, terwijl de begroting voor het volgende jaar werd vastgesteld op een be drag van f 20.200, De aftredende bestuursleden, de heren mr. J. E. Goudsmit, H. Scheen en H. W. van Turnhout werden bij acclamatie her kozen, terwijl ook in de samenstelling van de Commissie van beroep geen wijziging kwam. In de financiële commissie werd wegens het bedanken van de heer Bosch de heer Rijpma benoemd, terwijl de heren mr. Collee en Vring als plaatsvervangen de leden in de commissie zitting kregen. Het meest belangrijke punt van de agenda, een voorstel van de vereniging SHS tot afschaffing van de promotie wedstrijden, ontlokte een uitvoerige dis- Evenals bij de derdeklassers heeft de re gen bij de vierde klassers gezorgd dat vele wedstrijden geen doorgang vonden. Water loo, verleden jaar sterk favoriet voor het kampioenschap, zag zich in de eerste wed strijd al geklopt door Geel Wit. Een fraaie prestatie van de Haarlemse club, die tech nisch iets beter voor de dag kwam en voor de rust door Hollander de leiding had ge nomen. Toen het na de hei-vatting spoedig een een werd dank zij een doelpunt van Nu- man, zag het er even hoopvol uit voor Wa terloo. Het Geel Wit-doel kwam onder zware druk, maar bij een der weinige, doch gevaarlijke aanvallen van Geel Wit scoorde Van Berkel ten tweede male. Wat Waterloo hiema ook probeerde, Geel Wit hield stand en behaalde dus een kostbare overwinning, twee-een. Niet minder fraai was de drie-een over winning van WH over het pas naar de vierde klasse gedegradeerde Kinheim. Deze uitslag moeten we als een verrassing beschouwen. Of is Kinheim inderdaad zo zwak? In elk geval speelde WH een pri ma wedstrijd, nam voor de rust door Prang en Boot een twee-nul voorsprong en Buurman verhoogde de score na rust tot drie-nul. Het was tenslotte Van Wel die voor Kinheim de eer redde. DIO ging met goede voornemens naar NAS, maar kwam met de kous op de kop terug. Zonder al te veel moeite won NAS met drie-nul en leverde het bewijs dat het in deze competitie een hartig woordje wil meespreken. De wedstrijden Uithoorn- Bloemendaal, OFCOnze Gezellen en ZaanlandiaETO vonden geen doorgang. In West II werd SVLV—THB afgekeurd maar het Hillegomse Concordia debuteer de uitstekend met een twee-nul overwin ning op ASC. Nadat de rust met blanke stand was ingegaan opende De Koning voor Concordia de score, waarna Visser de Hillegommers in veilige haven bracht. Een uitstekend begin voor Concordia. cussie. Het werd tenslotte verworpen met 167 tegen 136 stemmen. Tien stemmen waren blanco. Ook een suggestie van de vereniging DSB om in de competitie indeling wijziging te brengen en speciaal de standaardelftallen wederom over alle daarvoor in aanmerking komende afde lingen te verdelen, vond na lange debatten geen voldoende instemming. Voordat van de rondvraag een vrij ruim gebruik was gemaakt, werd de heer G. W. de Korte, secretaris van de scheidsrech terscommissie, door voorziter Van der Aart gehuldigd in verband met het feit dat deze op 2 september de dag herdacht dat hij vóór 25 jaar als lid van de scheids rechterscommissie werd benoemd. Onder luid applaus van de vergadering speldde de voorzitter de jubilaris de zilveren bondsspeld op zijn revers. De heer De Korte dankte met enige welgekozen woorden. De traditionele uitreiking van de kam pioensdiploma's kon ditmaal achterwege blijven omdat deze de verenigingen reeds waren toegezonden en zo kon de heer Van der Aart, na een hartelijk dankwoord aan zijn adres door dr. Spoelder, deze zeer geanimeerde vergadering op de gebruike lijke wijze sluiten. De Japanse student Takashi Ishimoto heeft tijdens zwemwedstrijden in Tokio het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag verbeterd. Hij liet een tijd van 1 min. 1 sec. afdrukken. Het oude record stond sedert 7 juli van dit jaar met 1 min. 1,3 sec. op zijn naam. Nog geen week geleden noteerde Ishimoto, eveneens in Tokio, een tijd van 1 min. 1,2 sec. Deze prestatie werd evenwel nog niet als wereldrecord erkend. „Gelinotte", de Franse drafkoningin, heeft zondag op de baan van Berlin- Mariendorf de internationale heat-draverij de zogenaamde „matadoren-rennen" ge wonnen. De wedstrijd, uitgeschreven over 1609 meter en begiftigd met in totaal 35.000 mark (bijna 35.000 gulden) aan prijzen waarvan 17.500 mark voor de winnaar, be stond uit twee heats. De Franse merrie, toebehorend aan me vrouw Suzanne Karle en gereden door de Ierse pikeur Charlie Mills won beide series. In de eerste heat kwam „Stella Maris" op de tweede plaats en in de tweede was het „Herman W die als tweede eindigde. Het bekende Duitse paard „Horrido" kon we gens kreupelheid niet starten. „Gelinotte" moest als buitenlands paard alle deelne mers een handicap van 50 meter geven. Het Oranje-negental is uitgeschakeld van verdere deelneming aan de „Global World Series in Detroit. Nadat de Nederlandse honkballers zaterdag van Venezuela verloren hadden, werden zij zondag met acht-twee verslagen door Canada. Met twee nederlagen is een team in dit toernooi van verdere deelneming uitgeschakeld. De wedstrijd van het Nederlandse negental tegen Venezuela, een ploeg die na Nederland het zwakste van de deelnemende teams aan het toernooi is, werd voor de Nederlanders een teleurstelling. Met niet minder dan dertien-twee toonden zich de Venezuelanen de betere honkballers. De werpers Urbanus en Smidt, die niet meer hun vorm van Manheim hadden, konden geen afweermiddelen tegen de slagploeg van Venezuela vinden en vooral Fernando Basante toonde geen ontzag voor de Nederlanders. Niet minder dan twee home runs en vijf honkslagen nam deze Basante voor zijn rekening. Een goede honkslag van Keulemans gaf Nederland een één-nul voorsprong en Urbanus scoorde het tweede Nederlandse punt, maar toen begonnen de Venezuelanen hun kracht te tonen. Toen ook kon men merken dat de Nederlandse ploeg geen sluitend geheel vormde. In het veld werden vier ernstige fouten gemaakt. Na de achtste inning werd de strijd ge staakt, omdat het reglement van het toer nooi aangeeft dat wanneer een ploeg een voorsprong heeft van acht punten na de zevende inning de strijd geëindigd kan worden. Canada verloor in dit toernooi met drie twee van Japan na een zeer spannende wedstrijd. Dertien innings had werper Void de Jap'anners kunnen bedwingen, negen tien maal had hij een Japanner vergeefs het slaghout laten pakken, en toen, met de stand twee-één maakte de Canadese ploeg enige fouten waarvan Japan met twee punten profiteerde. Uitslag drie-twee voor Japan. Canada-Nederland De 21-jarige werper van Canada, Syl vester, heeft zijn land zondag aan een acht- twee zege geholpen over Nederland. Syl vester die in de eerste innings vijf Neder landse spelers tegenover zich kreeg scha kelde drie ervan op het eerste honk uit. Van dat moment behoefde Sylvester in elke inning slechts drie Nederlanders te bestrijden. En dat lukte hem uitstekend. Aan de Nederlandse zijde was vooral het veldspel zeer matig. Rechtsvelder Hout kamp, eerste honkman Regeling en Bakker maakten enkele grote fouten. In de vierde innings toen de stand reeds zes-één voor Canada was nam Urbanus het werpen over van Brands. Hij hield de Canadezen in bedwang tot de zevende innings toen een wilde aangooi van een Nederlander weer twee punten kostte. In de negende innings raakte de Cana dese werper Sylvester vermoeid. Urbanus en Keulemans plaatsten elk een honkslag; Urbanus bereikte het derde honk op een tik van Geurts en hij werd binnengeslagen door H. Kok. Sylvester maakte vervolgens Tijdens de interland-zwemwedstrijden tussen Oost-Duitsland en Rusland, in het 50 meterbad van Leipzig gehouden, waarbij Rusland met 115 tegen 70 pnt. zegevierde, heeft de Russische zwemmer Wladimir Minaschkin het wereldrecord op de 100 meter schoolslag met 0,1 sec. verbeterd en gebracht op 1 min. 11,5 sec. De regen is spelbreker geweest op de tweede dag van de Zaterdagmiddagcom petitie. Van de Haarlemse clubs kwamen alleen Kennemerland en Zandvoortmeeu wen in actie. Kennemerland won met drie-twee, maar de Zandvoorters leden met dezelfde cijfers een nederlaag tegen Vlug en Vaardig. In de eerste helft van de wedstrijd Ken nemerlandAMVJ was het een vrij slappe vertoning met slechts weinig goed voet bal. Wijchen gaf na twintig minuten AMVJ de leiding en met nul-één werd ge draaid. In de tweede helft was de strijd van heel wat beter gehalte en vooral Ken nemerland gaf een heel ander partijtje voetbal te zien. Na twintig minuten ge lukte het Hopman op fraaie wijze de stand in evenwicht te brengen. Een minuut latr had AMVJ door v. d. Stelt opnieuw de leiding, maar in dezelfde minuut scoorde Visser wederom de gelijkmaker. Dat waren drie doelpunten in nauwelijks twee minuten. De spannende strijd om de overwinning werd in de laatste minuut in het voordeel van Kennemerland beslecht toen uit een hoekschop van Visser linksbuiten Van Dijk de winnende goal in het Amsterdam se doel kopte, drie-twee. Zuidvogels en De Geuzen speelden tegen elkaar gelijk (11). Bij ZandvoortmeeuwenVlug en Vaar dig nam de thuisclub door De Graaf de leiding, maar nog voor de rust was het gelijk door een doelpunt van Jansen. Zandvoortmeeuwen kon na de thee door v. d. Werf opnieuw een voorsprong nemen, maar toen was het Mons die de gelijk maker ter wereld bracht. Hoewel Zand voortmeeuwen over het algemeen wat beter speelde en ook iets sterker was ge lukte het Jansen vier minuten voor het einde Vlug en Vaardig aan een drie-twee voorsprong en aan de zege te helpen. De wedstrijd SVOWKromhout werd door laatstgenoemde met drie-één ge wonnen. Keulemans echter een einde aan de strijd door De Zwart en Jole uit te schakelen. Het scoreverloop was: Nederland 100000001 2 Canada 4 0 2 0 0 0 2 0 x 8 Werpersresultaten: Sylvester 10x3-slag, 2x4-wijd, zes honkslagen tegen Canada zal in de volgende ronde de winnaar van Columbia-Hawaii ontmoeten. Door de ongunstige weersomstandighe den zijn dit weekeinde geen honkbalwed strijden gespeeld. Op het programma ston den drie wedstrijden, SVV-SC Haarlem 2 en TIW 2-TIW 3 voor promotie naar de overgangsklasse, en WV HEDW 2-The Blue Lions voor promotie naar de tweede klasse. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Batavieren werd dit weekeinde in Amsterdam in het Wagener-stadion een internationaal hockeytournooi gehouden. Door de slechte weersomstandigheden moesten diverse wedstrijden gespeeld wor den in Hilversum, Bloemendaal en Laren. Het toernooi ging echter door. De resultaten luidden: Zuid-Nederland Travellers (Engeland) 12, Amsterdam Leopold (Brussel, België) 2-1, Batavieren Servette (Genève, Zwitserland) 42, Oost- NederlandLes Lions des Flandres 35, BatavierenVikings (Denemarken) 43, Noord-NederlandServette 13, Oud-Ba tavierenDuitse oud-internationals 15, BatavierenTravellers 20, Zuid-Neder landRotweiss (Keulen, Duitsland) 02, Nederlandse jeugdploegRot Weiss 12, Nederlands JeugdelftalTravellers 12, Oost-NederlandRot Weiss 12, Batavie renLeopold 10, BatavierenServette 40, BatavierenVikings 31, Batavie renRot Weiss 21, Zuid-Nederland Leopold 01, Oost-NederlandServette 30, Nederlandse oud-internationals Duitse oud-internationals 01, Batavie renNederlands jeugdelftal 34, Batavie renLes Lions des Flandres 01, Noord- NederlandLes Lions des Flandres 13, TravellersVikings 12. Ir. H. F. HOPSTER. Het bestuur van de Luxemburgse Voetbalbond heeft ir. H. F. Hopster, voorzitter van de KNVB. het gouden bondsonderscheidingsteken toege kend.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10