Mode Problemen DCIJ moet vechten voor een zege op „Gezellig Samenzijn" Havenberichten Kunstmatige gebakken vis kleurstof in geconstateerd Beverwijk gaat zich in een fraaie lichttooi steken Pomphouders gaan hogere precariobelasting tegemoet Ott was geducht „damblind" op de honderd veldeny wm m w. DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1957 11 Bejaarden van „Noord" per autobus door de tunnel Hout uit Canada Grondtransacties in IJmuiden en Santpoort Onteigening voortuinen aan de Hagelingerweg TUNNELFEEST IN VOORBEREIDING (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) m Pater de Greeve droeg voor bij K.A.B. Prijzen van de weekmarkt te Beverwijk Openingsavond van „De Keerkring" te Beverwijk In dih gebied worden demeesle ijsbergen s geboren, ca. 27D0 (Shows snufjes en alles wat verdei In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Met zeer veel talent heeft Dick Holthaus zijn nieuwe herfst-wintercollectie samen gesteld. Wij hebben haar kunnen bewon deren in zijn zaak aan de Van Baerlestraat te Amsterdam. Hij heeft zijn collectie de naam „Ligne Aise" gegeven en wil daar mee uitdrukking geven aan zijn streven om zijn ontwerpen gemakkelijk draagbaar te maken. Gemakkelijk in de ruimste be tekenis van het woord. Geen mantels, die het wandelen belemmeren, en van de an dere kant ook weer niet teveel ruimte geven, waardoor het silhouet iets plomps krijgt; japonnen, die het lichaam losjes „omhangen", en iedere beweging soepel en.elegant kan maken, en tailleurs met coquette jasjes, die even afstaan en de naam van „battledress" hebben verworven. In zijn model „Café rouge" vonden we wel zeer sterk alle nieuwe mode-lijnen in praktijk gebracht. Het was een trois pièces in koffiebruin met verlengde taille. In de rok was aan de binnenkant een band ge werkt, die de ruimte ineenrimpelde. Onder het jasje werd een lange rode jumper ge dragen en een ceintuur op heuphoogte, die losjes door lusjes was gehaald; opvallend was de overeenkomst tussen blouse en tail leurjasje. Harmonieus en origineel, zonder opdringerige effecten waren zijn tailleurs in fluweel. Grote bewondering oogstte vooral een rood fluwelen pakje met los hangend jasje en zakken op buste-hoogte en een grote witte kraag met broderie. Een dubbel parelsnoer dat door een wapenvor- mige broche was opgenomen completeerde het geheel. Deze bijoux-combinatie is een zeer geliefde toepassing van ontwerper. Uit de meest verrassende stoffennou- veautés, die grotendeels in eigen land ver vaardigd werden, heeft Holthaus een zeer smaakvolle keuze gemaakt. De schoenen waren eveneens door Dick Holthaus zelf ontworpen met korte wreef- banden op de voorvoet en smalle naaldhak. De smaakvolle hoeden waren een onmis baar onderdeel van de collectie en munt ten vaak uit door originaliteit in ontwerp. De verzorging van de details en de origi nele accessoires, alles op eigen atelier ver vaardigd, geven deze najaarsmode een ver fijnde allure en verraden de werkelijke in spiratie, die aan dit alles ten grondslag ligt. KATY Wegens het late uur moest de wedstrijd GS bDCIJ in een 86 voordelige stand voor de IJmond-dammers worden afgebro ken. Van de drie nog nader uit te spelen partijen staat die van Laros finaal gewon nen. Leen Vooys speelt remise, terwijl P. v. d. Berg nog remise kansen heeft. Het zal dus waarschijnlijk een kleine overwin ning (119 of 128) voor DCIJ worden. De totale uitslag luidt: (eerste naam GS b, tweede DCIJ 1): L. Lautenbach—P. Roo- zenburg 02, Ph. de SchaapH. Laros afgebr., G. KampsB. Dukel 02, J. KorstenP. v. d. Berg afgebr., C. P. H. Bakker-A. W. Beukema 1—1, J. Wert- wijnJ. v. Straten 11, D. de Ruiter L. Vooys afgebr., I. J. de JongD. Ott 20, A. C. KlaassenW. v. Wort 11, B. de JongLeo Binkhorst 11; voorlopige uitslag 68. DCIJ, dat nog steeds de steun mist van de gebroeders Postma en Theo Tielrooy, heeft zeer veel moeite haar wedstrijden te winnen. D. Ott, de enige der DCIJ-oprich- ters, die al 32 jaar als actief speler op treedt, beleefde een frappant staaltje van damblindheid. Met de tweede zet liep de heer Ott in een Haarlemsse slagzet. Met twee stukken achter kon hij na een uur spelen tegen de oud-Nederlandse dam- kampioen, de 80-jarige I. J. de Jong, zijn partij opgeven. Het was Dukel, die na een uur spelen uit een fraaie opening stukwinst behaalde. Wel kreeg de GS'er nog enige aanvals- kansen, doch hij moest na twee en half uur spelen de partij gewonnen geven. Toen Roozenburg op krachtige wijze daar na de partij won, had DCIJ weer een voor sprong van 42. Leo Binkhorst haalde aan bord 10 een prachtig eindspel. Het leek er zelfs op dat Leo zou win nen. Maar door een klein foutje ontging Binkhorst de winst en de stand was 53 in het DCIJ-voordeel. Wim v. Wort is zijn plaats aan de staartborden volkomen waard. Op royale wijze bereikte-hij remise. Met een combinatie kwam v. Straten een stuk achter. Het eindspel werd zonder veel moeite remise. Daar ook Beukema geen risico nam in zijn partij, eindigde ook dit spel in een evenwichtige remise. De afge broken partijen worden later uitgespeeld. De volgende week is de derde ronde, DCIJ speelt thuis tegen de Haarlemse damclub. WAAR DE 'JSBERGEN GEBOREN WORDEN Deze belangrijke wedstrijd moet als het even kan door DCIJ worden gewonnen, maar dat zal moeilijk worden omdat Theo Tielrooy nog steeds niet uit Duitsland is teruggekeerd van een vakantiereis. Wel zullen de gebroeders Postma de DCIJ-ge- lederen komen versterken. De inwoners van Velsen-Noord staan er om bekend de bejaarden in dit deel van de gemeente een warm hart toe te dragen en er zijn altijd veel zakenlieden te vin den, die vaker voor de bejaarden van „Noord" een extraatje over hebben. Tot deze extraatjes behoort nu de prach tige geste van de heer K. Nagel, die het bestuur van de afdeling Velsen-Noord van de Bond van Ouden van Dagen heeft medegedeeld, de bejaarden uit „Noord" na de opening van de tunnel op zaterdag 28 september geheel gratis gelegenheid te geven een autobustocht door de tunnel te maken. Omtrent de „dienstregeling" voor deze gratis autobustocht zullen nog j nadere mededelingen volgen. Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is opnieuw een zeeschip met hout uit Ca nada aangekomen. Het Duitse s.s. „George Russ" voerde een lading van 1250 vadem hout aan van de haven Summerside. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Eemstroom van Londen, Lissy van Hamburg, Oranjeburg van Kotka, Flavia van Kopenhagen, Evertsen van Alholm, Flensau van St. Pirian, Lucas M. van Fre- deriksund, Liselotte van Rotterdam, Polar Tank van Londen, Simplon van Rostock, Roelf de Winter van Fowey, Asten van Kristinahamn, Hedwig Lunstedt van Man- tyluoto, Alberta van Söderham, Maas- borg van Londen, Kiria Cola van Rouen, Agricola van Hamina, Hermoupolis van Archangel, Niagara van Korsness, Hoff- nung van Karlshamn, Altho van Brussel, Wolanda van Londen, Mercurius van Ar changel, Laurens Svenzen van Rotter dam, Witmarsum van Mantyluoto, Nobis- tor van Rotterdam, Nottingham van Goo- le, Minerva II van Port Talbot. Vertrokken ziin: Mangen naar Gothen burg, Oostfriesland naar Leningrad, Lin- gestroom naar Hull, Aegean Dolphin naar Hampton Roads, Amazone naar Rotter dam, Amstelstroom naar Londen, Con- stantinos V naar Hampton Roads, Oden- wald naar Curagao, Claes Compaen naar Antwerpen, Noorderlicht naar Helsinki, Laurawood naar Ostervall, Electri naar Archangel, Araliz naar New Castte, Soem- ba naar Antwerpen, Laydoure naar Oxe- losund, Roelf de Winter naar Oslo, Nan naar Kristianhamnt. Holwierde naar Lon den, Maskovsky Festival naar Genua, Bol- bec naar Swansea, Hms Baldur naar Noordzee, Castlecombe naar Rotterdam, Anita Dann naar Kopenhagen, Ariadne naar Rotterdam, Viking naar Londen, Ri- gel naar Kopenhagen. Het perceel ter oppervlakte van ongeveer 105 m2, met de daarop aanwezige opstal Bloemstraat no. 7 en no. 9, is door de eige naar aan de gemeente Velsen te koop aan geboden voor de som van 4.000, Dit perceel is gelegen in het gebied, dat volgens het wederopbouwplan C (oud- IJmuiden), is bestemd voor bebouwing ten behove van nijverheid, handel en aimibacht (kleine, niet hinderlijke bedrijven). B. en W. achten het dan ook van belang dat de gemeente de eigendom van dit per ceel verkrijgt en stellen de raad voor tot aankoop te besluiten. Ten einde het gedeelte van de Hagelin gerweg te Santpoort, gelegen tussen de Kwekerslaan en het spoorwegviaduct te kunnen aanleggen overeenkomstig de breedte welke is vastgelegd in het plan van uitbreiding, aanwijzende de bestem ming van de daarin begrepen grond in onderdelen voor Santpoort-Noord (plan B) en in het plan van uitbreiding, aanwijzen de de bestemming van de daarin begrepen grond in hoofdzaak voor het gedeelte van de gemeente, liggende ten zuiden van het Noordzeekanaal, is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over zestien aan de genoemde weg gelegen grondstroken, zo delen B. en W. mee. De met de eigenaren van deze grondstroken gevoerde onderhandelingen hebben niet tot het gewenste resultaat geleid, zoals wij al eerder hebben bericht, en nu zal de eigen- doms verkrijging door onteigening dienen te geschieden. B. en W. stellen de raad voor een hierop betrekking hebbend plan tot onteigening voorlopig goed te keuren. Een fraaie opname van het Amerikaanse slagschip „Iowa", gemeerd in de Clyde in Schotland. Het 45000 ton metende schip maakt deel uit van de vloot van 250 NAVO schepen, die manoeuvres houdt in het noordoostelijke deel van de Atlantische Oceaan. Volgens het verslag over 1956 van de keuringsdienst van waren in het gebied I Haarlem werden er in de hallen van het staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden in 1956 69.410.647 kg. zeevis aangevoerd. Hier werden 296 partijen, d.i. 279.777.5 kg. of 0.40 als ondeugdelijk aan de handel ont trokken en voor verwerking tot vismeel bestemd. Het percentage ondeugdelijke vis ligt derhalve lager dan in 1955, toen dit 0.52 bedroeg. Op andere plaatsen werden nog 46 partijen voor consumptie onge schikt verklaard. Voor verkoop van bedor ven doornhaai werd proces-verbaal opge maakt. In het verslagjaar werden voor onder zoek op conserveermiddelen 70 monsters pekel genomen uit de vaten, waarin de „groene" haring uit zee werd aangevoerd. In 10 hiervan werd boorzuur aangetoond in hoeveelheden van 0.66 tot 0.1 Hopen- lijk is aan het euvel van op deze wijze con serveren van verse vis door de twee pro cessen-verbaal een einde gekomen. Van vis en visconserven werden 63 mon sters getrokken. In garnalen werd 3 maal een te hoog gehalte aan boorzuur gecon stateerd, éénmaal werd hiervoor een straf vervolging ingesteld. Hetzelfde geschiedde bij gebakken vis, waaraan men om een fraaiere goudgele kleur te verkrijgen, een kunstmatige kleurstof had toegevoegd. Uit Duitsland geïmporteerde kunstmatig ge kleurde koolvis bevatte het hier te lande verboden conserveermiddel hexamethy- leentetramine. Blikken met de aanduiding sardines ble ken pilchards te bevatten. In verband met het feit, dat bij vis in blik (makreel) te lage visgewichten wer den gevonden, wanneer deze in het ge rede produkt werden bepaald, is hierom- vreugde hebben aan het fantastisch trent bij een viertal visconservenfabrieken schouwspel van floodlight en gasfakkels, een nader onderzoek ingesteld. Hierbij waarbij zich nog de feestverlichtingen van kwam duidelijk vast te staan, dat tijdens Breestraat, Zeestraat, de erepoort aan de het steriliseren een flinke hoeveelheid ingang van de Zeestraat en andere tot vocht uit de vis treedt. feesten aanzettende elementen zullen voe- Het ziet er naar uit, dat de tunnelfeesten te Beverwijk heel wat worden, dank zij een goede organisatie en grote medewerking van de verschillende bevolkingsgroepen. Het officiële programma van de feestelijkheden zal volgende week bekend worden. Intussen kan worden medegedeeld, dat verschillende onderdelen daarvan een bijzon der aantrekkelijk karakter zullen hebben. Zo is men erin geslaagd om, binnen de perken van de tijdsomstandigheden een zeer bijzondere verlichting aan te brengen aan de entree tot de stad, van Scheybeeck tot op het Stationsplein, de Breestraat en omgeving en verdere hogere gebouwen, torens, in de stad. Een zee van licht zal degenen, die straks door de tunnel naar het noorden komen een welkom toeroepen in Beverwijk. De stadgenoten zelf zullen eveneens hun Ingevolge de bepalingen van de huidige Velsense precario-verordening bedragen de rechten voor het hebben van een pomp en een benzine- of olietank op openbare ge meentegrond onderscheidenlijk f 6 en f 100 per jaar. Een onderzoek is ingesteld naar de rechten, welke in verschillende andere gemeenten worden geheven. De stand na de 22ste zet luidt: 'XXXVOOf Of ooococxv WM mm'xrr'v. De Nederlandse correspondentie-club is een onderafdeling van de Koninklijke Ne derlandse Dambond. Dammers, die onmoge lijk door hun beroep of door ziekte of andere oorzaken aan het clubleven kunnen deelnemen en toch het wedstrijdspel willen beoefenen, kunnen in deze vereniging uit komen. Maar ook liefhebbers van het brief- spel zijn van harte welkom. Het toernooi om het wereldkampioenschap briefdammen 1956'57 bracht bij toeval de huidige Belgische en Franse kampioen op de eerste plaats. De Belg H. Verpoest en de Fransman Hissard zullen in een match nu uitmaken welke speler alsnog wereldkam pioen briefdammen 19561957 zal worden. Deze match is al voor drie kwart gevorderd. De Nederlandse kampioen briefdammen, schoolmeester A. Jurg uit Almelo, bereikte in de eindstrijd van acht spelers de vierde plaats. De eindstand van deze finale om het wereldkampioenschap briefdammen was als volgt: Marcel Hissard (Parijs), Hugo Verpoest (Antwerpen) elk 21<punten; O. Baecke (Ant werpen) 18 punten; A. Jurg (Almelo) 17 pun ten; P. Lorne (Parijs) 16 punten; A. den Doop (Amsterdam) 15 punten; M. Cantille (Rome) 6 punten; F. Cipriani (Marseille) 3 punten. Een selectie internationaal bekend staande damspelers dus. Deze dammers kunnen in de huiskamer uren analyseren en onderzoeken, rustig wel of niet bijgestaan door kundige sekondanten Pas na lang wikken en wegen geven zij hun zet per brief af. En toch tonen ons onderstaande buitengewoon interessante spelfragmenten aan hoe grillig het spelver- loop kan lopen. zet speelde: 1) 11-17 en na 33-28 krijgt wit o.i. altijd winnend voordeel door het sluiten naar veld 19 met 14 of 13-19 waarna 27-22 wel erg overzichtelijk is. Na 33-28 kan 24-30 maar wit houdt het beste spel. Hoe het zij, de Fransman speelde als 2) 27-21? en nu maakte de Groningse speler het spel in eens uit door 2) 18-22. 3) 21x12 35-40. 4) 44 x 35 24-30. 5) 35x15 14-20. 6) 15x24 13-19. 7) 24x13 23-29. 8) 34x23 33x24. 9. 22-27 32x21. 10) 26x37 met een prachtige zevenklapper. De eindstand wit 38, 45, 49; zwart twee stukken op 6 en 37 werd met wit aan zet remise. Openingsnieuwtje Vooral het openingsspel leent zich uit stekend voor diepgaande analyse-studie. In de volgende opening bracht wit een offer dat maar tijdelijk is en steeds door wit kan worden teruggewonnen. Maar omdat het geheel nieuw is is het leerzaam dat de partij- spelers van deze speelwijze kennis nemen. Vanuit de opening 1. 32-28 18-23. 2) 38-32 12-18. 3) 43-38 7-12. 4) 31-27 17-21. 5) 37-31 21-26. 6) 41-37 20-24. 7) 49-43 14-20. 8) 27-22 18x27. 9) 31x22 12-18. 10) 22-17 11x22. 11) 28x17 Stand na de elfde zet van wit: 000000^^^^)00 X^^^X)OOOC^^^OOOOO^^^XX)OOC^^pX3< mm. Vmm YM 7%. SI Wm 'iM 'MM yM oxxdo«xxxxxx»o^xioccxdot^toooooooooooÓoooooooooÓcioooooc Zwart, O. Doornbos, Appingedam: 6, 11, 13, 14, 18, 20, 23, 24, 26 en 35. Wit: 27, 32, 33, 34, 38, 42, 43, 44, 45 en 49. De witte stukken aangevoerd door de Franse kampioen Marcel Hissard staan heel wat sterker opgesteld. Doornbos met zwart aan vM. wmM. mm. Het lijkt ogenschijnlijk of zwart deze in dringer met 16-21 kan veroveren. Wit moet dan offeren met 17-1 waarna 6x17 wit als beste 47-41 moet spelen. Op 8-12 dan niet direct 32-28 wegens de damzet met 24-30. Maar het is aardig na 13) 47-41 8-12. 14) 36-31 en 31-27 spelen, waartegen zwart geen ver weer heeft. Daar tal van voortzettingen na het offer niet zijn onderzocht, is het een fraai studie object voor de dammers. Grillig verloop In een partij tussen de Amsterdammer A. den Doop en Doornbos uit Appingedam had de volgende briefpartij wel een vreemd en grillig verloop. O «xxxxooooooooonoooooooooocxxooooaxjcooooooooooric* xxxx 30 Zwart, Doornbos: 4, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 24, 25, 26. Wit, Den Doop: 27, 28, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 40, 43, 44, 45, 48, 50. 1) 27-21 16x27. 2) 32x21 18x23. 3) 38-32 13-18. 4) 34-29? Waarom dit gespeeld wordt i.p.v. 43-38 is ons niet bekend. 4) 25x34. 5) 36-31 6-11. 6) 31-27 8-13. 7) 21-16 10-15. 8) 16x7 12x1. 9) en met 27-21? won zwart op problematische wijze. Nu is het spelverloop van dit hoogst merk waardige dampartijtje een studie op zichzelf. Het eindspel dat de Amsterdamse hoofd klasser De Gooyer met zwart tegen de Fransman R. Guerin tot winst bracht is van zeldzaam voorkomende schoonheid. Nu was de achterstand in materiaal van de Fransman zo groot dat dit overmacht eindspel toch wel door De Gooyer was gewonnen. De stand van dit eindspel was: JOOOOOOO YVmOOCKYlOi ooonrvryrv vinooorr> Zwart: 15, 23, 25, 29 en dam op 24. Wit: 35, 38 en dam op 36. Wit speelde hier 36-41 waarna keurig de winst tot stand kwam door 15-20. De afwik keling verder laten wij aan de lezers over omdat de oplossing het onthouden waard is. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur, B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden In die gemeenten blijken voor het heb ben van pompen op openbare gemeente grond belangrijk hogbre bedragen aan réchten verschuldigd té zijn. De heffingen van de rechten voor het hebben van tanks in openbare gemeentegrond is in het alge meen afhankelijk gesteld van de ingeno men ruimte. Het komt B. en W. van Velsen billijk voor, dat mede in verband met overlast, welke ontstaat door het parkeren van auto's, het hebben van uitritten e.d. bij pompinstallaties de rechten voor het heb ben van een pomp worden verhoogd. De rechten voor het hebben van tanks en andere bergruimten dienen naar de me ning van B. en W. afhankelijk te worden gesteld van de inhoud van de geplaatste tank. Het recht voor het hebben van lei dingen in openbare gemeentegrond, dat krachtens de geldende verordening f 2 per strekkende meter per jaar bedraagt, be hoeft naar het oordeel van het college geen wijziging te ondergaan. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor: I. het recht voor het hebben van een benzine-, olie-, water- of luchtpomp op openbare gemeentegrond te stellen op f 100 per jaar; II. het recht voor het hebben van een tank of een an dere bergruimte in openbare gemeente grond te stellen op: a. f 50 per jaar voor tanks of andere bergruimten met een in houd van minder dan 4000 liter; b. f 100 per jaar voor tanks of andere bergruimten met een inhoud van 4000 liter of meer, doch minder dan 10000 liter; c. f 150 per jaar voor tanks of andere bergruimten met een inhoud van 10000 liter of meer. In het Marquette-theater heeft pater Henry de Greeve woensdag een voor drachtsavond gehouden. Onder de titel „De deur op een kier" trachtte spreker de aan wezigen kennis te laten maken met ver schillende uitingen van cultuur, waarin hij wonderwel is geslaagd. Een muisstille zaal heeft genoten van zijn indringende wijze van vertellen. Pater De Greeve begon met te zeggen hoe hij er toe gekomen is om avonden als deze te gaan houden. In kleine kring, in Noord-Brabant voor mensen ver van de stad verwijderd liet hij de aanwezigen zien dat er nog een an dere wereld is buiten hun beperkte ge zichtskring. Deze avonden hadden succes en gaandeweg werd het gehele land be zocht. Pater De Greeve vertelde dat hij het als kind zo bijzonder getroffen had. Mensen in zijn omgeving leerden hem van schoon heid genieten, waarvan hij zijn hele leven profijt heeft gehad. Aan deze avond werd medewerking ver leend door de pianiste mevrouw Eks, die o.a. op voortreffelijke wijze „Morgen- stimming" van Grieg ten gehore bracht. Deze bijeenkomst, die werd georgani seerd door de culturele dienst van de Heemskerskse afdeling van de K.A.B., mocht zich niet in zo'n grote belangstel ling verheugen als de organisatoren wel hadden gehoopt. Medegedeeld werd dat op 15 oktober een filmavond plaats vindt in zaal Dam. Burgemeester H. Nielen wees in het begin van de avond op het belang van bijeen komsten als deze en hij wenste de K.A.B. met de organisatie hiervan veel succes. Filmavond van Veilig Verkeer De bond voor Veilig Verkeer belegt op vrijdag 20 september een filmavond in zaal Dam te Heemskerk. Deze is alleen toegankelijk voor personen boven 18 jaar. De entreeprijs bedraagt 25 cent. gen. Kermisvermagelijkheden, concerten, vuurwerk, sportfeesten, waarbij onder meer een opvallende demonstratie van oude automobielen door de P.A.C. zullen velen in de dagen van de tunnelopening vermaak kunnen brengen. De jeugd In het kader van deze feesten is ook aan de jeugd gedacht, Zoals bekend, is voor woensdag 2 oktober een jeugdprogram ont worpen, waarover we van het desbetref fende comité vernemen, dat de middagop tocht reeds een voldoend aantal deelne mers heeft om te kunnen doorgaan. Niet temin kan een en ander grootser worden bij een nog imponerender belangstelling van de jeugd. Uitgebeeld zullen worden: de sneeuwkoningin, Hans en Grietje, zigeu- nergroep, Sneeuwwitje en de zeven dwer gen, Ik heb mijn wagen volgeladen, Asse poester, Ali Baba en de veertig rovers. Hiertoe werken verschillende sport- en jeugdverenigingen en particuliere groepen mee. Verder beelden anderen beoefening van sport en jeugdwerk uit. Naast deze groepen en uitbeeldingen is nog veel meer te fantaseren, zodat jongelui die alsnog aan de optocht willen deelnemen on derwerpen genoeg zullen kunnen vinden. De aangifte van de lichtstoet, 's avonds te half acht is tot dusver zo gering, dat men betwijfelt of deze doorgang vindt. Mogelijk zijn verschillenden hiervoor aan het werk, doch lieten na zich op te geven. Gelegenheid tot schriftelijke aangifte voor beide optochten bestaat tot 21 septem ber bij de commissie jeugdprogramma: C. Ettema, Romerkerkweg 59a; Th. Luijpen, Romerkerkweg 6; J. C. Muijen, Alkmaar- seweg 145a; Th. C. Vloemans, Bremmers- straat 67. Bij de lichtstoet beelden de deelnemers voorstellingen uit, die verband houden met Beverwijk of de tunnel, beide in de ruimste zin. De deelnemers dragen of voeren met zich mee op klein vervoer als fiets, zeep kist e.a. een verlicht voorwerp. Leeftijd van ongeveer tien tot achttien jaar. Hier voor worden mooie prijzen beschikbaar ge steld. Wat de jeugdwedstrijden om twee uur betreft, ook hiervoor dient de aangifte der teams van tien deelnemers van 9 tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 14 jaar, jongens en meisjes afzonderlijk, schrifte lijk te geschieden aan een van bovenge noemde adressen. Het comité rekent erop, dat ook de jeugd- dag door grote belangstelling een succes rijk onderdeel van het tunnelfeest-program zal worden. Was het de vorige week woensdag geen weer om na afloop van de weekmarkt de winnaars bekend te maken van de mooie prijzen die beschikbaar waren gesteld tij dens de feestweek, gistermiddag was het weer nog vochtiger. Desniettegenstaande waren er honderden mensen op het markt terrein. Volgens de voorzitter van de ver eniging van marktkooplieden waren er de laatste weken niet minder dan 2 miljoen bonnen ingeleverd. Door middel van luid sprekers werden de namen van de geluk kige prijswinnaars bekend gemaakt, doch van hen was maar een klein aantal aan wezig. Ook de winnares van het televisietoestel was niet aanwezig, doch deze, mevrouw Brandjes, Munnikenweg 15 te Beverwijk, is per auto opgehaald naar het marktter rein om het heugelijke nieuws te verne men. De katholieke stichting voor culturele manifestaties „De Keerkring" te Beverwijk zal op dinsdag 24 september haar seizoen openen. Deze eerste avond belooft iets bij zonders te worden. Onder artistieke leiding van Sonia Gas- kell zal „Het Nederlandse Ballet" deze avond laten zien wat jonge Nederlandse danskunstenaars zullen weten te pres teren. In de afgelopen maanden hebben tal van erkende buitenlandse deskundigen, w.o. de leermeesteres van mevrouw Sonia Gaskell, Madame Ljoebov Egorova en Serge de Dia- kileff, hun medewerking verleend om het artistieke peil van de groep op nog hoger niveau te brengen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3