„Vlaggetjesdag en haringrace moeten oppassen hun waarde niet te verliezen" Halaaxs-SAata unie Zondag begint de competitie voor de hockeyers in Kennemerland IJmuider Courant Velsens cultureel leven in de komende week Havenberichten f Visserij-varia IJ mond-agenda VOORLICHTINGSBUREAU MEENT Aanmeldingsformulier VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1957 11 De elftallen van „Noord" Vispropaganda in een jaar Volledig competitiepro gramma voor „Watervliet" NGVB-afdeling Velsen opent seizoen met filmavond George van Renesse op eerste Toonkunstconcert Agenda voor Heemskerk Vrouwelijke Britse agenten in snelle sportwagens DAMES MODEHUIS MARKTPLEIN DEM wilde zelfstandig worden, maar kon niet Vergadering met botsing der meningen Vergeetachtig Beverwijk Burgerlijke Stand Beverwijk IN HET JAARVERSLAG over 1956 van de afdeling „Vis" van het Voorlichtings bureau van de Voedingsraad in IJmuiden komt een belangwekkend geluid voor over de zich wijzigende „haringjagerü", die ook al in het verslagjaar, evenals in 1957, aan leiding was tot verschil van mening over het sportieve element, dat door het mee doen van haringtrawlschepen zou worden aangetast. Het jaarverslag zegt hierover: „Er ontstond een spanning, die niet vaak werd be reikt. Daaruit vielen enkele belangrijke punten af te leiden, waarmee in de toekomst zeker rekening gehouden dient te worden. Wil de Vlaggetjesdagviering, die lang zamerhand is uitgegroeid tot een evenement waarnaar door velen ook buiten de vis serijkringen wordt uitgekeken, haar glans niet verliezen, dan zal deze in de toekomst meer moeten bieden. Hoewel uiteraard de gepavoiseerde vloot een hoogtepunt van deze viering is, wil dit zeker niet zeggen, dat de andere programmapunten min of meer overbodige ballast zijn. Hierbij moet zeker de volle aandacht worden gegeven aan de wisselwerking. Immers, mede doordat er tienduizenden mensen naar de kant komen, die dit o.a. doen om de feestelijkheden, wordt, dank zij de publiciteit, ons gehele volk bereikt. Het jaar 1956 heeft verder geleerd, dat de haringtrawllogger met succes kan mee dingen naar de overwinning bij de haringjacht, die telkens weer de grote belang stelling van het publiek trekt. Zou deze jagerij-voor-het-publiek, dat het sportief vindt te weten, dat de schepen op hetzelfde tijdstip zee kiezen, aan schot gaan, gaan halen en gaan jagen, worden ondergraven, zodat de jagerij niet zou kunnen worden gehandhaafd, dan kan dit een verlies aan publiciteit betekenen, dat zich nauwelijks in geld laat uitdrukken. Het zal dan ook een bedrijfsbelang van de eerste orde zijn deze zo lang mogelijk te handhaven". De grote waarde, die het Voorlichtings bureau toeschrijft aan de publiciteit in welke vorm dan ook, spreekt telkens weer uit dit jaarverslag, hoewel er aan de an dere kant geen doekjes om worden gevon den, dat het Nederlandse visserijbedrijf met zijn vaak ongrijpbare prijsstelling, zijn onverwacht grote aanvoeren of tijden van schaarste en zijn vele andere impon derabilia het moeilijk maakt de propagan da voor visverbruik op de juiste wijze te richten. Toch 8.7 kilo Wil bijvoorbeeld een opwekking tot het eten van schelvis werkelijk effect sorte ren, dan is het in de eerste plaats nodig, dat er ook werkelijk schelvis is op zo'n moment en dit geldt voor alle andere soor ten vis, die het bureau bij het publiek on der de aandacht poogt te brengen. Dat er ondanks deze remmende factoren geen teruggang in het visgebruik per hoofd van de bevolking is waar te nemen, zodat de afzet gelijke tred hield met de be volkingstoename (8,7 kilo per hoofd, een cijfer, dat ook in 1955 geconstateerd kon worden), kan aan de andere kant tot vol doening stemmen. Het gebied, dat de propaganda bestrijkt, wordt inmiddels voortdurend breder en de gelden, die daar deels door het be drijfsleven, deels door de overheid worden ingestoken, zijn bepaald niet weggegooid. Naast het gewone voorlichtingswerk van het bureau via tentoonstellingsstands, filmavonden en het werk van de kook- lerares, wordt echter de vinger steeds op de pols van het bedrijf gehouden, waar door op passende momenten campagnes voor schol, schelvis of gebakken vis wor den gelanceerd, om van de bekende acties voor de maatjesharing nog maar te zwij gen. Daarenboven zijn een idee, om de Ho- reca-bedrijven in de nieuwe haringtijd servetjes te sturen, met een toepasselijke tekening alsmede het verzenden van spe ciale menu's voor visgerechten een succes gebleken en de kleurige stroken, die via de detaillisten en op de visauto's van en naar IJmuiden propaganda maken voor het visgebruik hebben eveneens aller waardering er moest zelfs al een spe ciale „plakker" worden aangesteld, die de wagens van hun reclame voorziet als zij des maandags in grote getale in IJmuiden zijn. Regionaal Bovendien heeft men vorig jaar ook de regionale propaganda aangepakt, na een proefneming in de provincies Zeeland, Limburg en Noord-Brabant: er is na een gedegen marktonderzoek en een enquête onder viswinkeliers nu ook in Drente, Overijsel en de Gelderse Achterhoek een poging gaande om de plaatselijke viswin keliers te laten inhaken op een speciaal voor die gebieden ontworpen reclame actie, hetgeen al bijzonder goede vruchten heeft afgeworpen. De financiering Evenals tot nu toe het geval was, werd in het verslagjaar 60 percent van de totale kosten der z.g. Voorlichtingsbegroting van de afdeling Vis gedragen door het Be drijfschap voor Visserijprodukten. Deze begroting omvat de posten, die in hoofd zaak op het gebied van de voorlichting liggen. Daarnaast is een aparte begroting samengesteld, die uitsluitend de posten vermeldt, die het terrein van de directe vispropaganda bestrijken. Het totaal-be drag der propaganda-begroting kwam ge heel ten laste van het Bedrijfschap voor Visserijprodukten. De Adviescommissie Voorlichting Visse rijprodukten bestaat uit drie heren: drs. D. J. van Dijk, voorzitter; R. Brands; A. Brink; Th. van Ellinkhuizen; mr. G. W. M. Gründemann; prof. dr. C. den Hartog; P. van der Hoeven; S. H. Mey; A. van Nierop; H. A. Ossewaarde; D. Ouwehand Azn; J. C. Pronk; J. L. Uitzinger en J. G. Kolkman (secretaris). WAVVB (te Amsterdam, 14.00 uur) VVB: Th. v. d. Kuil; A. v. d. Schans en C. Luntz; R. Luitjes, A. Both en J. Kers bergen; G. Steinvoort, F. Kooimans, H. Verswijveren, J. v. d. Linde en C. Koppen. Geel WitKinheim (te Haarlem, 14.30 u.) Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Mol; J. v. Hesselingen, F. v. Well en W. Luntz; G. Sluiter, D. Blom, W. Boeren, K. Nicolai en A. Eijke. Zaterdagmiddag KNVB KinheimSVOW (op „Tussenwijk", 16.15 uur) Kinheim: J. Kröger; D. v. As en T. Bax; A. Bax, J. Sparreboom en Velthuyzen; J. Bax, L. Nieuwenhuis, L. v. Hesselingen, A. Geerlofs en A. Boender. IEVSpaarndam (op „Rooswijk", 14.30 uur) IEV: H. Alkemade; A. Hartveld en G. Bos; J. Duin, G. v. Berneveld en R. Assen delft; H. de Reus, G. Kaandorp, J. Fijen, B. Wijker en J. de Reus. Handbal Het jeugdprogramma voor „IJmond" is eveneens volledig met zeven handbalwed strijden tussen: Aspiranten: Meisjes ADO 3IJmond I; IJmond 2De Blinkert 3; IJmond 3De Blinkert I; IJmond 4De Blinkert 2; Jongens: IJmondDe Blinkert. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; H. Venus, B. Dekker; T. Groot, R. Uitenhuis, W. Bosma; L. Blom, D. Marckelbach, E. Bos, R. Wijers, G. Slatman. ocoocococooocc<xocooocoocoooocxxxx>occococoocococcooooccc In 1956: 353 visdemonstraties o 52 filmvoorstellingen o Vlaggetjesdag haringjagerij Zeeland Presenteert" o „Vis-in-de-lucht" (enkele keren per week bijzonderheden via de radio) O Vis-op-tentoonstellingen Verspreiding van duizenden vouwbla- f den, affiches, raamstroken, speciale,- servetjes en honderden kilogrammen verpakkingspapier Acties voor verse vis, maatjesharing, verse en verwerkte haring, vis bij feesten coooocooocoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooa Voor de korfbalvereniging „Watervliet" is een volledig competitieprograimma vast gesteld, waarbij alle vier senioren twaalf tallen binnen de vakken komen en de A- aspiranten zaterdagmiddag dn Haarlem hun eerste wedstrijd spelen tegen Nieuw Flora A. Watervliet I gaat op 'bezoek bij Witten- burg in Amsterdam, welke ploeg van de eerste klasse Amsterdamse Korfbalbond maar meteen door de derde klasse KNKB „wandelde" en naar de tweede klasse pro moveerde. Dit betekent, dat de Velsense korfballers in deze wedstrijd alles op alles moeten zetten met vlot combinatiespel om tenminste een eervol resultaat te kunnen behalen. Het tweede Watervliet-twaalftal krijgt bezoek van Koog Zaandijk 3. Evenals tegen Swift 3 moet van de sterke Zaankanters op „Watervliet" gewonnen kunnen worden als ook dezelfde strijdlust aanwezig is. Voor Watervliet 3 en Watervliet 4 zijn eveneens thuiswedstrijden vastgesteld, res pectievelijk tegen Oosterkwartier 3 en Oosthoek 2, beide uit Haarlem. De opstellingen zijn: Watervliet I, Dames: T. Waagmeester, B. Hoen, D. Hartman, B. Hessen, S. Meyer, R. Leyenaar; Heren: S. Hartman, W. Berghuis, M. Verbeek, T. Vos, D. v. Ladesteijn, J. v. d. Berg. Watervliet II, Dames: L. Kloosterman, W. Nijkamp, G, Polak, S. Spoelstra, I. Waag meester, C. Zandbergen; Heren: A. Rede- ker,A. Verkerk, G. v. d. Brink, H. Schol- ting, J. v. Ladesteijn, J. v. Dijk. De afdeling Velsen van de Ned. Christen Vrouwenbond zal haar nieuwe vergader- seizoen maandag, 23 september in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat openen met een filmavond. Vertoond zal worden de prachtige bloemen- film „Hollands Glorie" van het Bloembol lenhuis. te Lisse De hockeycompetie zal dan eindelijk zon dag weer gaan draaien en het is wel bijzon der jammer dat de elftallen door de slechte weersomstandigheden verleden week vrij wel geen gelegenheid kregen om in te spe len tijdens toernooien en vriendschappelijke wedstrijden. Het is dan ook vrijwel onmo gelijk de sterkte van de elftallen nu reeds te peilen. Bij de heren is het eerste elftal van Strawberries dit seizoen ingedeeld in de overgangsklasse B en de Velsenaren tref fen het niet, want de eerste wedstrijd zal in Amersfoort worden gespeeld tegen de club van die naam. Het elftal van Amers foort behaalde het vorige seizoen de kam pioenstitel, doch sneuvelde na felle strijd uiteindelijk tegen de Delftse Studenten- ploeg. Een puntenverdeling zal reeds een fraai resultaat van Strawberries zijn. Eechtrop is in de promotieklasse gunsti ger uit de bus gekomen, want in eigen om geving zal worden aangetreden tegen de reserves van Hilversum. In deze ontmoeting heeft de thuisclub zonder twijfel winstkan sen. In de eerste competitiewedstrijd gaan de reserves van Strawberries en Eechtrop het in de semi-plaatselijke ontmoeting tegen elkaar opnemen, terwijl D.E.M. in de wed strijd tegen Hurley II reeds een goede kans krijgt met twee winstpunten huiswaarts te keren. Bij de dames is de promotieklasse A bij zonder interessant. Behalve Strawberries zijn ook de reserves van B.D.H.C. en het Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op per week 59 cent - per kwartaal f 7.65. doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met Ingang van 1 oktober 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 21 tot en met zaterdag 28 september. 23 t/m 28 SEPTEMBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. 23 t/m 27 SEPTEMBER Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, IJmuiden-Oost, geopend: maan dag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 Vel- sen-N. geopend van 14 tot 17 uur; dins dag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 ge opend van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijker straatweg geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur (i.p.v. zaterdag 28 september); filiaal Wijkerstraatweg geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraat weg geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag in verband met opening Velser Tunnel gesloten. 23 SEPTEMBER Herv. Toneelgroep, 20 uur, toneeluitvoe ring Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden- Oost. 24 SEPTEMBER Vrouwengroep P. v. d. A., afdeling IJmuiden, 19.30 uur bezoek aan de Ge meenteraadsvergadering Raadhuis Vel sen. VARA, afd. IJmuiden, 20 uur, Rex Thea ter IJmuiden-Oost, cabaret-avond. 28 SEPTEMBER Opening Velser Tunnel. 11.31 uur aan komst H.M. de Koningin, halte Driehuis- Zuid, 12.35 uur, officiële openstelling door H.M. de Koningin van de verkeers- tunnel, 13.15 uur, défilé van bedrijfs auto's, 16.45 uur jeugddefilé van het ge hele jeugdwerk van Velsen op het Marktplein IJmuiden-Oost, 20.30 uur grote taptoe van 4 muziekkorpsen aan De Amsterdamseweg te Velsen nabij ventilatiegebouw-Zuid. 21 uur groot vuurwerk vanaf het kanaal. BIOSCOPEN Thalia: vrijdag 20 uur en zaterdag 19 en 21.15 uur: Vleugels van de vloot; zondag 15 uur: Het zwarte commando, 19 en 21.15 uur: Vleugels van de vloot; maan dag t/m woensdag 20 uur: Bandieten van de autobaan. Donderdag 20 uur, spe ciale voorstelling: „De verleidster". Rex, geen opgaaf. Het eerste Toonkunstconcert van het nieuwe seizoen in Beverwijk wordt don derdag 26 september gegeven in het Ken- nemer Theater. De pianist George van Re- nesse, die reeds enkele malen zowel voor Toonkunst als met het N. Ph. O., in Bever wijk met zeer veel succes is opgetreden heeft een programma van klassieke en ro mantische pianowerken. Voor de pauze worden een pianosonate van Beethoven en van Schubert uitge voerd. Na enkele kleine werken van Fran se componisten volgen 4 stukken van Cho pin, een nocturne, een prélude, een étude en een ballade. Het programma voor de rest van het sei zoen is inmiddels ook bekend geworden. Het luidt: woensdag 6 november 1957: jonge kunstenaars, zang, fluit, hobo, piano; woensdag 29 januari 1958: Hans Henke- mans, piano; april 1958 (onder voorbe houd): Mattheus Passion, J. S. Bach, door het Toonkunstkoor Beverwijk, Zaans Bachkoor, jongenskoor, solisten en orkest. Dirigent: Jac. Kort. Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: Brandmerk der zonde. Zondag middag 14.30 uur: Opstand der krokodil mensen. gepromoveerde Haarlemse Rood Wit inge deeld. In de eerste wedstrijd tegen H.D.M. zal Strawberries het zeker niet gemakkelijk krijgen, doch een puntenverdeling mag toch zeker worden verwacht. De Eechtrop-dames gaan in de tweede klasse op bezoek bij het Amsterdamse A.M.V.J. en kunnen de volle winst behalen, welk resultaat ook van D.E.M. verwacht mag worden in de ontmoeting tegen Her mes. Tenslotte gaan de Strawberries reserves het gepromoveerde Zandvoort met een be zoek vereren en ofschoon de Zandvoort- dames zullen proberen uit deze eerste wed strijd in de nieuwe omgeving de volle winst te behalen, verwachten wij toch een kleine zege van het bezoekende Strawberries- elftal. Op donderdag kwamen in IJmuiden binnen: Delfinus van Rotterdam, Kuutsa- lo van Rotterdam, Loppersum van Ham burg, Overijsel van Rotterdam, Haarlem van Rotterdam, Madjoe van Londen, Wes terdok van Londen, Primus van Antwer pen, Ems van Gamleby, Ansgaritor van Lulea, Staffan van Antwerpen, Duurt van Fowey, Swift van Londen, Conrad van Hargskam, Aegir van Lulea, Mendoza van Hamburg, Graveland van Hamburg, Concordia van Canada, Stentor van Para maribo, Greenfinch van Londen, Vecht stroom van Hull, Maadenburg van Antwer pen, Cote du Nord van le Havre, Vlie- stroom van Rotterdam, Friesland van Ce- tubal, Willemstad van Hamburg, Zephyr van Venspilo, Henny F. van Gothenburg, Brouwersgracht van Hamina, Eyre van Leith, Rodenbeck van Benysand. Vertrokken zijn: Karimun naar Antwer pen, Deo Favente naar Hamburg, Isis naar Rotterdam, Prins der Nederlanden naar Hamburg, Lissy naar Hamburg, Jo seph Frerich naar Monrovia, Hontestroom naar Portsmouth. Ivoorkust naar Antwer pen, Hasten naar Bremen, Calyope naar Huskin, Pollux naar Antwerpen, Simplon naar Antwerpen, Attis naar Curagao, Bul- gia naar Wymauth, Mercuur naar Archan gel, Zaanland naar Bremen,. Americo Ves- puccio naar Lissabon, Senator Porchau naar Baltimore, Nottingham naar Swan sea, Lieselotte naar Aalborg, Lukesand naar Rotterdam, Mont Beliard naar Hun- nik, Mantho naar Bordeaux, Kuutzalo naar Tuckey, Bruin naar Sarpsborg, Flevo naar Götha, Boreas naar Rotterdam, Elbstrom naar Rotterdam, Hydra naar Antwerpen, Eemstroom naar Londen. Vijf jonge Britse vrouwen, die deel uitmaken van de gemotoriseerde poli tiepatrouille in het Engelse graafschap Lancashire, hebben de beschikking ge kregen over snelle sportwagens, die een topsnelheid hebben van meer dan 150 kilometer per uur. Deze tweezitters zijn uitgerust met een sirene en een mobilofoon, waardoor het eventuele snelheidsmaniakken niet gcmakk?i-vk zal vallen aan deze fraaie arm van de schone gerechtigheid te ontkomen. ADVERTENTIE op dinsdag 24 september 1957 in het JEUGDGEBOUW, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost Tijdens de show worden enkele Herenmodellen getoond Café-complêt 1.50 Aanvang 8 uur De algemene ledenvergadering van de r.k. hockeyclub DEM, die gisteravond in café „De Groentebeurs" werd gehouden, dreigde een zeer stormachtig verloop te krijgen, toen een door het bestuur overge nomen voorstel tot naamswijziging en het uittreden uit het federatieve verband, door de geestelijke adviseur, kapelaan Tulp, met diens „veto" werd opgeschort. De voorzitter de heer N. G. Buntsma, had te voren uitvoerig de redenen uiteen gezet, waarom het bestuur dit voorstel in de ledenvergadering in stemming wenste te brengen. Uit zijn woorden bleek, dat het niet alleen de kwestie van financiële onafhankelijkheid betrof waarmede ten nauwste verband hield het aantrekken van donateurs, doch dat het ook ging om be zwaren, die van andere zijde en niet in de laatste plaats van de leden zelf naar voren waren gekomen. Om aan de onge rustheid van de geestelijke adviseur tege moet te komen, gaf de voorzitter hem de verzekering, dat, indien de DEM-federatie, nu nog in oprichting, te zijner tijd een feit zou zijn, en de statuten niet in strijd waren met de eisen, die de Koninklijke Nederlandse Hockeybond aan zijn leden stelt, zij ten alle tijde bereid waren met deze federatie ten nauwste samen te gaan werken. Desondanks handhaafde de geeste lijke adviseur zijn veto-recht, waarna de voorzitter niets anders overbleef dit punt van de agenda af te voeren, doch niet, na dat hij de leden de verzekering had gege ven, met alle hem ten dienste staande mid delen en met inachtneming van het prin cipiële katholieke standpunt, te blijven vechten voor een volkomen los maken van de huidige federatieve binding. Hierna werd een ogenblik gep' seerd, om de leden gelegenheid te geven zich nader te bera den of men alsnog het bestuursvoorstel in stemming zou brengen. Na deze korte pau ze besloot men dit punt te laten rusten, doch verzocht het bestuur op zeer korte termijn, met de geestelijke adviseur van gedachten te wisselen en hierna een nieu we ledenvergadering uit te schrijven, waarop dan die definitieve beslissing zal moeten vallen. Voor dat dit belangrijke agendapunt ter tafel kwam, werden de no tulen der vorige vergadering en het jaar verslag voorgelezen, waarna de penning- meesteresse mededeling deed, dat het ba tig saldo van de vereniging ruim f 200 bedroeg. Hierna vond een bestuursverkie zing plaats en werden de aftredende, doch herkiesbare voorzitter en penningmees- teresse herkozen. Tevens werd het bestuur aangevuld met twee nieuwe leden, door haar zelf voorgedragen. Het waren mej. T. Doesburg en de heer F. M. Eggermont, deze laatste als secreta ris. De overige punten van de agenda moesten vlot worden afgewerkt, daar de tijd reeds vergevorderd was. Twee punten werden alsnog aangehouden tot de volgen de vergadering en wel de contributiever hoging en de benoeming van jeugdleiders. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter omstreeks twaalf uur deze be wogen vergadering. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: 5 meter tochtbawd, vulpen, sjaal, stofjas, onderdelen van een stofzuiger, portemon- naie, zakdoek, boodschappentas met sper ziebonen, portemonnaie, 2 pakjes inh. tex tiel, schooletui, wieldop van volkswagen, knipportemonnaie, hoofddoek, actetas, rode portemonnaie, kinderbril, ceintuur van le ren jas, koperen gewicht, ziekenfonds cou pon en vakantiezegels, tas inh. overall, re genbroek en badhanddoek, damespolshor loge, f ietspompje, mantelceintuur, zitkus sen, parapluiehoes, zijden sjaal, wit kinder schoentje, glacé handschoenen, een bril, portemonnaie met inhoud, kindersohoentje, portemonaie met inhoud, jongensjasje, ro zenkrans, parapluie, plastic regenjas, jon gensfiets, kinderfietsje. «f 2 trawlers f 47.100; IJM 14 f 11.100; KW 75 f 6290; KW 104 f 6190; KW 10 f 7030; KW 135 f 18.100; KW 80 f 6980; KW 88 f 760; KW 35 f 430; KW 94 f 2260; KW 56 f 1160; KW 61 f 790; KW 34 f 1010; KW 105 f 2370 KW 30 f 2240; IJM 54 f 7040; IJM 59 f 2930; IJM 3 f 730 R 29 f 408; AM 26 f 3830; UK 3 f 12.560. Heilbot f 3.90; gr. tong f 5.80f 5.60; grm. tong f 4.90f 4.00; kim. tong f 4.10 f 3.50; kl. tong 1 f 3.30—f 3.05; kl. tong II f 3.10f 2.50; tarbot I f 3.50f 2.90, per kg. Tarbot IV f 81-61; tongschar f 84; gr. schol f 65-60; grm schol f 61-56; kim. schol f 64-54; kl. schol I f 60-54; kl. schol II f 49-24; schar f 43-24; bot f 28-23; v. haring f 16,20-11; makreel t 19-10.80; gr. schelvis f 43-f 38; grm. schelvis f 43-37; kim. schel vis f 41-30; kl. schelvis 1 f 36-25; kl. schel vis II f 30-18; wijting f 36-21; gr. gul f 60- 51; mid. gul f 45-39; kl. gul f 27-18; kl. koolvis zw. f 250; kl. rode poon II f 32, per 50 kg. Gr. kabeljauw f 240-148, per 125 kg. 229 kisten tong en tarbot; 1 heilbot; 2 tongschar en schartong; 560 schol; 63 schar' 50 bot; 4555 haring; 1195 makreel; 770 schelvis; 100 wijting; 265 kabeljauw en gul; 5 poon; 5 koolvis; 20 diversen. Totaal 7880 kisten. GEBOREN: Petrus C., z. van H. Bos en A. Heijnen; Cornelis P., z. van C. P. Hens- bergen en G. H. Tervoort; Jeroen, z. van L. J. Visser en A. J. Docter; Ronald, z. van G. Heijmans en W. J. Schaap; Gerard, z. van G. Rabbers en M. F. Engelhart; Con- stantina M., d. van W. Jansen en C. M. Groenendaal; Johanna E., d. van H. N. Ameron en J. Kulk; Elisabeth T., d. van P. Zigterman en A. Oosterhuis; Cornelia, d. van V. van den Berg en J. W. de Visser. ONDERTROUWD: P. Nijman en M. C. de Jong; G. S. de Groot en C. Kroon; C. de Greef en J. M. de Ligt; J. Christen en A. M. C. Prinsse. GETROUWD: N. F. van den Bogaard en A. C. M. Steevens; R. H. Smith en J. J. Walter; S. de Boer en J. Bruinsma; M. A. Bakkum en M. E. van Zijl; C. J. Aarden burg en G. M. Mathezing; J. K. Vink en J. C. Vlietstra; J. Stubenitsky en A. C. Duin; B. K. P. Adrichem en R. H. ter Horst; J. van Veelen en E. Schaap; J. P. Brantjes en G. G. M. Oorthuis; IJ. Luttik en E. Roozemaal. OVERLEDEN: G. Wassenaar, oud 33 jaar, echtg. van L. de Vries; A. de Ruijter, oud 23 jaar; K. F. Scheeffer, oud 78 jaar, echtg. van A. E. W. Vos; W. H. van Haas ter, oud 71 jaar, wed. van W. A. Nelis. VELSEN VRIJDAG 20 SEPTEMBER Pieter Vermeulenmuseum: 10 tot 12.30 uur, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur (Cul tureel Gebouw). Thalia, 20 uur: „De Vleugels van de Vloot". ZATERDAG 21 SEPTEMBER Vermeulenmuseum: Als vrijdag. Thalia: Als vrijdag. BEVERWIJK VRIJDAG 20 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „On veilig signaal". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kitty in de grote wereld". W.B. Theater, 20 uur: „De rovers van de Sierra's". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Wijkavond, wijk twee. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; Jeugdleeszaal geopend van 18.3020 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 10—13, 15—18 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Bioscopen: Als vrijdag. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10—12 en 15—17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1012 en 15—17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.3016.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14—17 uur. Wük aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13