Mode Fototentoonstelling bij het tunnelfeest woensdag open Nationaal amateur-concours op 5 oktober in het Patronaat IJmuider Courant Bovendien wordt Miss IJmond volgende week gekozen Aanmeldingsformulier 9 VIJF DAGEN IN HET CULTUREEL GEBOUW Overzicht van de ontwikkeling van IJmond en tunnelbouw dankzij veler medewerking Winterprogramma Mater's personeelvereniging Dinsdagavond raad in Velsen Op vrijdag en 4 oktober openluchtconcerten Voetbalresultaten van WIJ Fogelvanger in actie Wijzigingen in bestuur van „ODIN" te Heemskerk „Kan een christen lid zijn van de P.v.d.A.?" Geschenkenactie voor emigranten Naar Parijs Veilig Verkeersdag ook in Heemskerk Bejaardensoos weer gestart Per lift langs de kaart MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 VOLGENDE WEEK WOENSDAG, 's avonds om half acht, zal de heer H. de Boer, voorzitter van het comité tunnelfeesten in de IJmond en wethouder van onderwijs en culturele zaken in Velsen, in het Cultureel Gebouw te IJmuiden de officiële opening verrichten van de fototentoonstelling ter gelegenheid van de ingebruik neming der Veiser tunnels. De tentoonstelling, die onder auspiciën van de „Foto kring Velsen" en de „Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging" wordt ge houden, beoogt aan de hand van foto's een beeld te geven van de ontwikkeling van de gehele IJmond en de bouw van de tunnels. Foto's uit de gemeente Velsen en de gemeente Beverwijk voorheen en thans, maar ook van in de IJmond gevestigde grote industrieën en het werk van de beide verenigingen zal men er kunnen aan treffen. De medewerking, die de „B.A.F.V." en de A.F.V. „Fotokring Velsen" in de afgelopen maand bij de organisatie ondervonden, was groot. Helaas werd het ver zoek om medewerking aan twaalf beroepsfotografen in de IJmond door geen enkele fotograaf beantwoord. In alle andere gevallen zijn de reacties echter enthousiast geweest. Grote bedrij ven in de IJmond, zoals de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken n.v., Van Gelder Zonen, de Plaatwellerij, het vis serijbedrijf en n.v. Bureau Wijsmuller, stelden fotocollecties van het werken en leven in deze bedrijven beschikbaar. Par ticulieren kwamen veelal met merkwaar dige en oude foto's voor de dag en vooral de leden van de „Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging" kwamen met vele foto's van de huidige toestand in de IJ mond voor de dag. Hierbij zijn ook foto's en enige tekeningen en een schilderij, ge maakt bij het ontstaan van IJmuiden. Oude toestanden Zelfs foto's van de oude dorpsomroeper Pirovano kwamen voor de dag en voorts luchtfoto's van IJmuiden-Oost, zoals het voor de oorlogsjaren was. Een stadsdeel zonder Lange Nieuwstraat en moderne wijken. Een overweldigende schat aan foto's uit de historie van Velsen en IJmuiden, die vrijwel nimmer door de inwoners van de gemeente Velsen is gezien, kwam los toen de heer A. D. Dijkstra, gemeente-archivaris van Velsen, het archief in het raadhuis opende. Een lange reeks van mappen werd ge toond en het was de heer Dijkstra zelf, die enthousiast voorstelde eigenhandig een collectie van de best geslaagde foto's zowel historische als platen, die de tegen woordige toestand uitbeelden samen te stellen. Hetzelfde geluid kwam uit Beverwijk, waar de gemeente-archivaris, de heer Reiff foto's verzamelde over de groei van Bever wijk. Voorts waren daar nog vele foto's beschikbaar uit het jaar, dat Beverwijk 650 jaar stad was. Tunnelbouw De kern van de tentoonstelling wordt uiteraard de tunnelbouw. De heer G. E. Terpstra uit IJmuiden, lid van de Bever wijkse Amateur Fotografen Vereniging, levert het leeuwendeel aan deze hoek. Hij (Showt, snufjes en alles wat verder In hel domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De Haarlemse modezaak „I'AbeilIe" hield de show van haar naj aars- en wintercol lectie in de romantische zalen van hotel „Duin en Kruidberg". Met de vele aanwezige dames keken ook de gebeeldhouwde engeltjes op het pla fond en het mooie porcelein in de vitrines, schoonheden uit vroeger eeuwen, goed keurend toe op de hedendaagse mode. Het warme najaarszonnetje maakte alles nog feestelijker en wekte veeleer illusies van een naderende lente dan van de komende winter. Maar datgene wat de mannequins, in een wel erg langzaam tempo, ons in enkele uren tijds presenteerden droeg toch wel duidelijk het stempel van de komende winter. Mantels met afstaande kragen, die vaak hoog gesloten werden, en veelal aan de voorkant eindigden in een loshangende flap. De blousende rug, die we de komen de winter veel zullen zien, werd in de taille weer in een strakke band bijeenge nomen. Naast garnering van bont zagen we enige knopen op de mouw of een grote klep op de zak als variatie toegepast. Naast de wijdvallende was er ook de klas sieke mantel met kleine reverskraag. De „battle dress" tailleurs zijn voor het komende seizoen wel zeer favoriet: een blousende rug, die door een band iets lager dan de taille bij elkaar genomen wordt. Is het jasje in rechthangende coupe gesneden, dan zien we een laag aange bracht ceintuurtje op de rug. Gelukkig, naar onze mening, ontbraken de sluikmakende hemdjurken; we zagen wel een meer losse japon, die een weinig is tegemoetgekomen aan de smaak en het figuur van de Nederlandse vrouw. Een gematigde toepassing van het hemdmodel was een hazelnootbruine japon van een soort damast, gegarneerd met een satijnen bond met grote rosette aan de voorkant. Een andere variatie was een losse japon waarop een ceintuurtje voor een enigszins geprononceerde taillelijn zorgde. Vooral de collectie zwarte japonnen was geslaagd. Er waren ook veel losse, zwierige japon netjes met wijd uitplooiende rokken of een lijfje met „brievenbusgleufjes" die dan in de rok weer werden herhaald. De geklede japonnen, laag uitgesneden, waren veelal met 3/4-mouw en een enkele maal met een op de harembroek geïnspi reerde rok. Onder zo'n ruime overrok werd vaak nog een strakke rok gedragen van ander materiaal. Van de avondjaponnen vonden we die van blauw-zwart ribsfluweel wel het meest geslaagd; de grote strikken achter op de rok gaven een aardig effect en maakten het zitten tenminste nog mogelijk, iets wat we niet van iedere getoonde avondcreatie konden zeggen! De hoeden van Toon Smit gaven vele toiletten de juiste finishing touch. Vooral de grote elegante hoeden (alleen voor lange types!) voor feestelijke gelegenheden en de laag in de hals afhangende, gedra peerde baretten oogstten veel bijval. heeft de gehele ontwikkeling van de tun nelbouw van nabij met de camera kunnen volgen. Het gemeentearchief van Velsen zorgde voor enige aanvullingen waarbij foto's van de „eerste spade" voor de oorlogs jaren en van enige particulieren en de heer De Kruif uit Zandvoort, werkzaam bij de Amsterdamse Ballast Maatschappij, kwamen ook nog waardevolle en interes sante foto's bij het werkcomité binnen. Vertoning dia's Gisteravond hebben een tiental leden van beide verenigingen en de beide ge meente-archivarissen een keuze gemaakt uit het beschikbare materiaal en heeft de tentoonstelling zijn vorm gekregen. Dins dag wordt in drie zalen op de eerste ver dieping van het Cultureel Gebouw aan de inrichting begonnen en woensdagavond om half acht vindt de opening plaats. Het ligt in de bedoeling om op elke avond gedurende een half uur dia's te vertonen van de bouw der tunnel. Een korte toelichting zal hierbij worden ge geven. De tentoonstelling is elke avond geopend van zeven tot tien uur, op zaterdag van 15 tot 17.30 en 19 tot 22 uur. Op zondag uitsluitend van 14 tot 17 uur. De entree bedraagt f 0,25. Op elke honderdste be zoeker of bezoekster ligt het nieuwe foto boek van de tunnelbouw te wachten. Wanneer de tentoonstelling maandag, 30 september te Velsen is afgebroken, wordt het materiaal getransporteerd naar Bever wijk, waar de burgemeester, de heer Bruinsma, woensdagavond, 2 oktober de opening zal verrichten in de twee nood- lokalen van de Wolff en Dekenschool aan de Platanenstraat. Ook daar zal de ex positie gedurende vijf dagen geopend zijn. De personeelsvereniging van de n.v. Machinefabriek C. Maters te Beverwijk heeft het programma voor het wintersei zoen vastgesteld. Het is als volgt samengesteld: donder dag 24 oktober: filmavond die wordt ver zorgd door de Belgian World Airlines, de Sabena. Er worden diverse rolprenten in kleu ren gedraaid die landen laten zien, waar over deze maatschappij vliegt. Zaterdag 30 november: St. Nicolaasfeest, 's middags voor de kinderen van 3 tot 10 jaar en des avonds voor de leden. Vrijdag 20 december: kerst-kienavond. Donderdag 30 januari: Voordrachtsavond door Simon Carmiggelt met als onder werp „Humor in de krant". Op deze avond zal Carmiggelt tevens zijn nieuwste bun del „Haasje over" introduceren. Woens dag 12 maart: Filmlezing door het Zweed se Verkeersbureau. Zaterdag 12 april: Feestavond met medewerking van een ca baretgezelschap onder leiding van Joop Boeree. De raad der gemeente Velsen komt dins dag 24 september 1957 te 19.30 uur ten ge meentehuize bijeen ter behandeling van de volgende agenda: Ingekomen is onder meer een verzoek van mevrouw P. J. Eek hofJansen, om haar met ingang van 1 december 1957 ontslag te verlenen als lerares in tijdelijke dienst aan de gemeen telijke huishoudschool te IJmuiden. Het tweede punt in de agenda is het aangaan van een geldlening, dat gevolgd wordt door een wijziging van de precarioveror- dening, de aankoop van het pand Neptu- nusstraat no. 36 te IJmuiden en de aan koop van grond met opstallen te oud- IJmuiden. De verkoop van grond te Sant poort wordt gevolgd door een voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van grond te Santpoort en een voorstel tot uitbreiding van de rijwielstalling van het raadhuis. Voorts komt de herziening jaar- wedderegeling gemeente-Secretarissen per 1 september 1956 aan de orde, evenals herziening van de jaarwedderegeling der gemeente-ontvangers. De uitkering van 3 procent over 1955 aan het gemeenteper- soneel, de verlenging van de met de ge meente Haarlem aangegane overeenkomst in zake de afname van gas en een wijziging van het getal wekelijkse lesuren, gedu rende hetwelk in het jaar 1957 vakonder wijs wordt gegeven aan de openbare scho len voor gewoon-, voortgezet gewoon- en uitgebreid lager onderwijs, het verlenen van medewerking ingevolge de Kleuter onderwijswet en ingevolge de Lager- onderwijswet en enige benoemingen sluiten de agenda af. Het zijn de benoeming van: a. een leraar aan de gemeentelijke avond uloschool te IJmuiden-oost; b. leden en plaatsvervangende leden van de commis sie van advies, bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet (vorderingscommis sie); c. leden en plaatsvervangende leden van de commissie van advies, bedoeld in artikel 1 van de Woonruimtewet 1947, Stbl. no. H 291 (verdelingscommissie). In het programma ter gelegenheid van de opening der Velser tunnel is door on voorziene omstandigheden een wijziging gekomen in de data van de openluchtcon certen. Het concert in het Burgemeester Rijkenspark zal niet 4 oktober, doch op 27 september worden gehouden en het concert in het park Velserbeek niet op 5 oktober doch op 4 oktober. Beide parken zullen tijdens de concerten op bijzonder fraaie wijze verlicht worden. Aan deze concerten werken mee 18 zangkoren en de r.-k. harmonie „St. Caecilia". Het geheel staat onder leiding van de dirigenten Joh. H. de Haas en L. Tervoort. Door het slechte weer is het grootste ge deelte van het voor zaterdagmiddag 21 september vastgestelde voetbalprogramma afgelast. Het eerste elftal van V.V.IJ. maakte een vergeefse reis naar Amster dam. IJmuiden 3 en 4 hadden op het uit stekend bespeelbare Waterloo-terrein res pectievelijk Tweede Jeugd en Zandvoort- meeuwen 2 op bezoek. Het derde elftal wist met grote moeite met 3-1 te winnen, doch het vierde elftal ging kansloos ten onder met 7-3. Ook het juniorenelftal in zijn nieuwe samenstelling kon het tegen E.T.O. niet bolwerken en verloor met 8-2. Het programma van dg aspiranten werd in verband met de regen afgelast. De uit slagen waren: IJmuiden 3-Tweede Jeugd 3-1; IJmuiden 4-Zandvoortmeeuwen 3-7; IJmuiden a-E.T.O. a 2-8. Uitvoering Hervormde toneelvereniging De Hervormde toneelvereniging „Heems kerk" opent het nieuwe seizoen op zater dag 26 oktober. In zaal Dam wordt onder regie van de heer A. de Koning opgevoerd „Het meisje met het Leeuwenjong" van Hans Nesna. Als vrolijk staartje van de tunnelfees ten wordt, zoals wij al eerder in het kort hebben verteld, op zaterdag 5 oktober des avonds in het Patronaatsgebouw onder auspiciën van de Stichting „De Vrije Ama teur" in Velsen een concours voor jonge musici en musiciënnes gehouden met daar aan vast de verkiezing van „Miss IJmond" uit een aantal schone gegadigden. Inmiddels is het programma voor deze avond in kannen en kruiken gekomen en daar er 38 medewerkende orkestjes, zan geressen en zangers zijn, die desgewenst met de vaardige steun van accompagneur Dolf Brouwer hun prestaties aan een in middels samengestelde jury zullen laten horen en naar men hoopt aan een vol Patronaat kan er nauwelijks van een eentonige avond gesproken worden. .".vin .Tul v èivh Er is verschot genoeg: niet alleen, dat enige bekende groepen musici en solisten uit IJmuiden en Beverwijk meedoen, zoals de Mova's, het Remo-trio en The Dutch Comets Band, mej. C. Hardendood als zan geresje en de heer A. Slotboom uit Vel- sen-Noord met een gezongen parodie, er zijn ook aanmeldingen binnengekomen uit Rotterdam (de Zuid-Amerikaanse zanger G. Grandia), uit Utrecht en Bussum en als alle liefhebbers hadden kunnen meedoen, dan waren zelfs het Noordbrabantse Etten, het Friese Lemmer en Schiedam met Amersfoort vertegenwoordigd geweest. Candidaatjes voor de titel „Miss IJmond" hebben zich eveneens in grote getale opge geven, maar enigen moesten afvallen, om dat zij te jong waren en bovendien ver- Katy Een illustratie bij het bericht in Wereld nieuws van vrijdag over de illusionist Maurice Fogel, die zes kogels uit de zes geweren van een „executie-peloton" in zijn mond opvangt. Hij gaf deze demon stratie op het eenentwintigste congres van de internationale broederschap van goochelaars in de Britse badplaats Scar borough, waaraan omstreeks zevenhon derd „prestidigitateurs" deelnemen. „Pat-Mat" schaakte weer De uitslagen van de deze week gespeel de partijen in de onderlinge competitie van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" zijn als volgt: Afdeling 1: ZoontjesHart 10; Slings Suiker 01. Afdeling 2: BannenbergWulms 10; FalterRodenburg 01; De HeerSonne- veld afgebr.; PeltzerSoeteman 10; JanssenSchroder 10. Afdeling 3: BakkumMetselaar 10; BeentjesLubert afgebr.; NijhoffWage naar 01; v. d. BergB. Sauer remise. Afdeling 4: H. Steenmanv. Dijk 01; Bruinzeelv. d. Lely 01; Molenaar- Duin 01; Wynia—De Gelder 10. De Heemskerkse gymnastiekvereniging ODIN heeft tijdens een buitengewone ledenvergadering uitvoerige discussies gewijd aan de in het bestuur ontstane moeilijkheden op organisatorisch terrein. Lag het aanvankelijk in de bedoeling, dat het gehele bestuur zou aftreden, tij dens deze bijeenkomst kwamen de heren J. de Graaf en J. van Pelt hierop terug en stelden zich opnieuw beschikbaar. Het nieuwe bestuur werd als volgt samenge steld: T. S. Rijpma, voorzitter; J. de Graaf, secretaris; mevrouw Milikan, penning- meesteresse; J. van Pelt en mejuffrouw H. Kranendonk. Besloten werd dat het systeem van con tributie-inning nog nader zal worden be keken. Met ingang van 24 september zal mevrouw Bos zich belasten met de leiding van de kleuterafdeling. De oefeningen hiervan zullen voortaan 's middags om vier uur beginnen. Tot besluit van de vergadering werd de scheidende voorzitter, de heer A. P. van Wijngaarden, hartelijk toegesproken door de heer J. de Graaf, die namens de ver eniging dank zegde voor het vele werk dat werd verricht. wacht men nog zes lieve meisjes uit Heemskerk, Beverwijk en IJmuiden, maar tot nu toe zijn er in elk geval tien „misses" present, waarvan het merendeel door Be verwijk wordt geleverd. De candidaatjes zijn tussen de 17 en de 21 lentes en het is de bedoeling, dat het publiek de schoonste er uit kiest door middel van aan het toe gangsbiljet gehechte nummers, die corres ponderen op de gratiën ten tonele. Voor de prijswinnaars van het amateur concours zijn medailles beschikbaar, voor miss IJmond heeft men een verrassing in petto en na afloop van het feest in het Patronaat wordt er een staartje aan ge breid in Flora, waar een bal de avond af sluit. t. .oj r s«v :;j Ds. Bushes: In de gemeentelijke vergaderzaal in de Abelenstraat te IJmuiden belegde de prot. chr. werkgemeenschap van de Partij van de Arbeid afdeling Velsen een openbare vergadering waarvoor als spreker was uit genodigd ds. J. Buskes, die het onderwerp behandelde „Kan een christen lid zijn van de Partij van de Arbeid?" In zijn betoog dat ongeveer drie uren in beslag nam kwam ds. Buskes er toe hierop met een volmondig „ja" te ant woorden. Het gaat erom, aldus ds. Bus kes, of een mens die gelooft in Jezus Christus lid kan zijn van de Partij van de Arbeid. Hij haalde het voorbeeld aan van de dominee die voor en tijdens de oorlog lid was van de Nationaal Socialistische Be weging, die in strijd met de geloofsbelijde nis anti-semitisme predikte, hetgeen door geen enkele ware Christen aanvaard kan worden. Ds. Buskes geloofde dat er een „politieke dienst van God is", waarmee hij bedoelde dat een christen ook in zijn politieke leven God moet en kan dienen. De partijkeuze zal, volgens ds. Buskes, individueel bepaald dienen te worden, waarbij een ieder bij zich zelve zal moe ten vragen of hij in deze politieke richting Gods Roepstem hoort. De Partij van de Arbeid is geen christe lijke partij zoals de rijksverzekeringsbank en het leger ook niet christelijk zijn, zei hij, doch men erkent in de partij de chris telijke belangen der mensen. In vroeger dagen zagen de socialisten het christen dom in één verband met het kapitaal en het maatschappelijke onrecht. En nu ver anderen de C.H.U. en de A.R. wel iets aan de maatschappelijke orde, doch deze wijzi gingen blijven aan de buitenkant, zoals men iets aan een huis vernieuwt zonder dat de gehele structuur wijzigt. Ds. Bus kes noemde voorts het vroegere socialisme anti-clericaal, anti-monarchistisch en anti nationaal. Na afloop van zijn rede maakten enkele aanwezigen druk gebruik van de gelegen heid tot vragen stellen waarop ds. Buskes uitvoerig antwoordde. Het in 1955 opgerichte „Comité tot vie ring van het Sint Nicolaasfeest in hét bui tenland" is er het vorig jaar in geslaagd zijn doelstelling verhoging van de Sint Nicolaasvreugde bij landgenoten in het buitenland te verwezenlijken. Ook dit jaar worden familieleden en vrienden van Nederlanders in het buitenland door het comité opgewekt tot het verzenden van geschenken. Tegen lage prijs stelt het comité daar voor Sint Nicolaasliedjes met teksten in het Nederlands-Engels en Nederlands- Spaans, een grammofoonplaat met tien Sinterklaasliedjes, recepten en knippa tronen voor Sint Nicolaascostuums ter be schikking. Het comité werkt samen met de Nederlandse banketbakkerij en met de Federatie van Kantoorboekhandelaren. Eerstgenoemde organisatie levert weer speciale pakketten met typisch Nederland se lekkernijen, de federatie een uitgebrei de collectie ..Nederlandse kalenders, die verzendklaar worden verkocht. Ieder jaar trekt de Franse watersportten toonstelling, de „Sa lon nautique", zoveel bezoekers dat de rondvaartbootjes van Parijs met geen mo gelijkheid de belang stelling voor 'n toch tje door de Franse hoofdstad aan kun nen. Men heeft nu twee Amsterdamse rondvaartboten ge huurd, compleet met bemanning, om assis tentie te verlenen. Vrijdag zijn de boot jes naar Parijs ver trokken. De tocht gaat langs de binnenwate ren, want zeewaardig zijn de scheepjes na tuurlijk niet, al zou men die illusie kun nen koesteren wan neer men ermee in het IJ vaart en de golven „hoog opspat ten". Dat de kapiteins van de scheepjes de verre reis met plezier ondernemen kan men van hun gezichten af lezen. Het is dan ook bepaald weer eens iets anders Er is de laatste tijd veel veranderd. Be gon een paar jaar geleden de week voor de binnenlandse handel op maandag, tegen woordig is dit vervroegd tot vrijdag daar aan voorafgaande, als gevolg van de schrale aanvoeren in het midden der week. Mag men insiders geloven, dan wordt er teveel op de zondag gevaren. Met alle gevolgen voor de handel. Weken achtereen zag de handel op woensdag, wat toch de beste dag is, weinig of geen vis. Het gevolg was (te) hoge prijzen. Dan koopt de juffrouw maar een (voor de vishandel gelukkig) beduidend in prijs gestegen eitje. Wat voor de braad geldt, geldt evenzeer voor de kabeljauw, die weliswaar voor de export is bestemd. De kopers van kisten kabeljauw van f 250, of van een goede f 160 per regel, zijn meer gediend (en uiteinde lijk de reder ook) met een normale prijs. Pas dan wordt er gerekend op IJmuiden als aanvoerplaats. Vrijdag en zaterdag was er een flinke aanvoer van hoofdzakelijk lichte tongen. De lappen schommelen rond de f 6 per kg, daar deze bijna niet gevangen worden. De grootmiddel zat muurvast rond de f 4.50, terwijl de halfpondjes ongeveer f 3.50 op brengen. Toch een formidabele prijs. De tong I gaat weg voor een goede f 2.50 per kg, terwijl de slips slechts enige dubbeltjes minder opbrengen. En dat bij een aanvoer van een kleine 50.000 kg in de laatste twee dagen der week. -De aanvoeren van schol III waren vol doende, al werd er in het midden dér week bijna geen schol aangevoerd. Vrijdag, za terdag en maandag schommelde de prijs voor de beste drietjes rond de f 18 tot f 22. Grove schol van de bovenkant komt wei nig voor en brengt zeer goede prijzen op. Schol II schommelt tussen de f 35 en f 40, terwijl de drie grofste soorten van de f 55 tot f 65 per kist opbrengen. En is de altijd iets meer gevende Belg niet in de markt, dan koopt toch Londen of de Midlands. Dank zij de export bleef de haringprijs goed en werd alleen de mindere kwaliteit niet gekocht. Daar ook de conservenfabrie- ken een goede duit in het zakje doen, ging alles grif weg. Met de makreel hetzelfde lied, al klaagt de handel erover, dat deze aanvoeren zo onregelmatig zijn. De ene dag een paar kisten, dan weer een paar dagen niets. Ontstemd was de handel, dat er van de twee makreel-schepen, die vrijdagoch tend vroeg binnen lagen, niet één loste. Niet alleen was de handel gedupeerd, doch het scheelde de reder toch ook zeker een paar rijksdaalders per kist. De Zuidzijde mag niet mopperen over vorige week. Vele goede reizen zijn er uit gekomen; slechte reizen waren er eigenlijk niet. Een speciale vermelding gaat uit naar de kotters, die met een scheepje schelvis aan de markt waren in het midden der week. Van zeer goede tot uitmuntende be sommingen. De „Coen Bot" UK 3, bracht het zelfs tot f 12.000, terwijl de KW 161 een goede f 11.000 besomde. MUZIKALE HULDE Twee muziekkorpsen kwamen zaterdag een serenade brengen in de Groenenlaan bij gelegenheid van het huwelijk van de heer J. Niesten met mej. W. Kroone. De bruidegom is in de muziekwereld een gro te bekende, want hij is aan menig korps als instructeur verbonden of als tamboer maitre. 's Middags kwam de IJmuider Harmonie, gestoken in hun vuurrode pak ken, de Groenenlaan binnenmarcheren en bracht haar instructeur een feestelijke huldebetuiging. Onder leiding van de diri gent de heer Groot werd een feest-pot- pourri ten gehore gebracht. 'sAvonds kwam St Caecilia uit Velsen-Noord. Gelijk in vele plaatsen het geval is ge weest, stond Heemskerk vrijdag in het teken van de actie die het Verbond voor Veilig Verkeer thans voert. De gehele dag heeft een propaganda- wagen door het dorp gereden en met luid sprekers werden de weggebruikers op hun eventuele fouten attent gemaakt. 's Middags werden in het Marquette- theater diverse films voor de schooljeugd gedraaid. De volwassenen waren 's avonds aan de beurt, maar de zaal was slechts half ge vuld. Wegens vakantie van de burgemeester werd het openingswoord gesproken door wethouder H. N. v. d. Kolk. Hij verheugde zich erop dat ook deze gemeente in de actie betrokken werd. Het belang van veiligheid op de weg werd nog eens door spreker onderstreept. De heer v. d. Kolk hoopte dat door deze dag de reeds opgerichte afdeling weer nieuw leven ingeblazen zal worden. De bejaardensoos in het KSA-gebouw te Heemskerk is weer van start gegaan voor een nieuw seizoen. Alvorens de voorzitter de heer W. Meyer, deze weer voor geopend verklaarde had een ledenvergadering plaats. Nadat de overledenen waren herdacht wierp de secretaris de heer Jac. Strik, een terugblik over het afgelopen jaar. Hij constateerde hierin dat de belangstelling goed is geweest. Het ledental is constant gebleven. Na een geanimeerde rondvraag, waarin diverse ideeën werden geopperd sprak de voorzitter de wens uit dat velen ook dit seizoen in de soos gezellige uren zullen doorbrengen. Van een batig saldo maakte de pen ningmeester de heer F. Zwetsloot melding. De lange stok van de onderwijzer en het keukentrapje om de vlaggetjes op een oorlogskaart te kunnen prikken, zijn op het hoofdkwartier van de Britse marine, waar „marva's" de posities van schepen tijdens oefeningen moeten bij houden op een landkaart van gewel dige afmetingen, vervangen door een hydraulische lift, De ladders, die vroe ger werden gebruikt om dat werkje te verrichten, zijn opgeborgen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op per week 59 cent - per kwartaal f 7.65. doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Z\j die zich met Ingang van 1 oktober 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3