Moeder in het duin Prijzen voor lager dan in gladiolen liggen voorgaand jaar HET VERRE OOSTEN Cor v. d. Meer 9 Eerste gladiolen-veiling in het seizoen Bij Arend Reym slaagt U voor al Uw rijbewijzen Hagelingerweg 154, Santpoort Telefoon K2560 - 8950 Belangrijke thuiswedstrijden voor IJmond-handbal WIJ gaat weer de velden op Geopend tot 's nachts twee uur Feestavond van ABC in Hervormd Jeugdhuis „De Strandlopers" uit Gastricum vergaderden mm m De echte HELDERSE TAAI van PRONK De onderlinge competitie van schaakclub „Kijk-Uit" Citcus I Gladde strepen Afgesproken Droef te moede Veilingen in Beverwijk en Castricum P.v.d.A.-propaganda in Heemskerk Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 5 OKTOBER 1957 Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Donderdagmiddag is de eerste gladiolen- veiling van dit seizoen gehouden. De vei ling Holland's Bloembollenhuis te Lisse had deze primeur en kt>n al direct 450 mand aanbieden. Het is nog vrij vroeg in het seizoen en dus kan men de prijzen al leen nog maar als verkenningen beschou wen. Exporteurs zowel als kwekers gissen nu naar de oogstresultaten, want er wordt nog steeds gerooid. Aan de hand van de thans geboekte prijzen zou men zeggen, dat voldoende knollen worden verwacht, want over het geheel genomen liggen ze voor de grootste maten een gulden per honderd lager dan in voorgaand jaar. Dit is beslist niets bijzonders, want de getallen van deze maten in de catalogus waren veel groter dan van de kleinere. Dit komt ongeveer overeen met het ver moeden, dat de gladiolen, ondanks de slechte maanden augustus en september, toch goed gegroeid zijn. Bovendien weet men, dat de kwekers dit jaar meer knol len hebben opgeplant dan kralen. Speciaal die kwekers in Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland, die deze teelt al enkele jaren beoefenen, zetten liever wat grover plantgoed op, omdat dit over het algemeen minder risico bij de opkomst geeft. Ook daardoor is het te verklaren, dat een kweker een partij Firmament aan biedt, waarin van de maten 14 en 12-14 meer dan 20.000 knollen zitten en van de kleinere nog geen zevenduizend. Hoe wei nig men nog van de prijzen weet, blijkt ook wel uit het feit, dat de eerste koper een gedeelte voor f 5,20 per honderd afdrukte en de tweede de wijzer rustig door liet draaien tot f 4,65! Dat de kwaliteit ook belangrijk is bij de prijsvorming was te zien aan verscheidene partijen Leeuwenhorst. Hiervoor werd tussen de f 4,10 en f 4,35 betaald. Een kweker kreeg echter f 4,70. Het verschil op een mand met duizend knollen is gauw vier of vijf gulden. De koploper van het gezelschap van donderdag was Allard Pierson. De dikste knollen brachten f 5,60 per honderd op. De kleinere maten hiervan, evenals de an- ADVERTENTIE OPLEIDING RIJBEWIJS B, E met personenwagens van het nieuwste type. Gediplomeerde K.N.A.C. - A.N W.B. - K.N.M.V. - F.N.O.P. auto- en motor rijschool Voor de handbalvereniging „IJmond" staan voor zondag twee belangrijke thuis- wedstrqden op het competitieprogramma en wel voor de beide eerste dames, en herenelftallen. De IJmond I-dames ontvangen Concor dia I uit Hillegom, een elftal, dat voor de eerste maal met het sportpark „Water vliet" zal kennismaken en waarvan de krachten voor de ontvangende dames niet bekend zjjn. Verwacht moet worden, dat Concordia zich tot het uiterste zal inspan nen om de beide punten te veroveren, maar de Velsense dames beschikken over een vlotte aanval en een hechte verdedi ging. De heren van IJmond I zullen het tegen Blauw Wit 2 wel even moeilijker hebben, aangezien de Amsterdammers ook in de vorige competitie gevreesde tegenstanders zijn gebleken. Toch zit er met vlotte aan- valscombinaties wel een goede kans voor de IJmand I-heren in de punten in Velsen 1 te houden. De verhouding tussen de ADO 2- en IJmond 3-dames, die elkaar in Heemskerk ontmoeten, is onbekend, zodat in deze wed strijd alles mogelijk zal zijn. Voor de IJmond 2 en 3-heren zal de reis naar AVA 1 en 2 te Alkmaar kansen in houden om zich in de competitie te doen gelden, waarbij de IJmond 2-heren betere papieren hebben dan hun clubgenoten. Het jeugdprogramma vermeldt de vol gende wedstrijden: Meisjes-aspiranten: De Blinkert I IJmond I; ADO 2—IJmond 2; IJmond 4— Zandvoortmeeuwen 2. Jongens-aspiranten: THBIJmond. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; H. Venus en B. Dekker; T. Groot, R. Uitentuis en W. Bosma; L. Blom, D. Marckelbach, R. Wijers E. Bos en G. Slatman. Heren IJmond I: J. Böhm; J. van Buuren en A. Blok; K. Schik, H. Boom en J. Wol- ters; G. Unger, E. Sauer, G. Kramer, K. Klesser en E. Jonker. „De Hooger Geest Ghesellen" openen het seizoen De IJmuider toneelvereniging „De Hoo ger Geest Ghesellen" opent zaterdag 12 oktober op haar beurt het nieuwe winter seizoen in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Onder regie van Willem van der Veer zal worden opgevoerd: „Pa wiktmaar Ma beschikt", blijspel in drie bedrijven door Sophie Kerr. WIJZIGING MEDISCHE DIENST De medische dienst voor zondag van dokter J. H. van Ginkel te IJmuiden zal worden overgenomen door de arts J. de Vries, Koningin Wilhelminakade 28, tele' foon 4954. dere, voegden zich netjes naar de prijzen van de dikste. Een opmerkelijk verschijnsel waren de afgekeurde partijen. De Keuringsdienst keurt alle partijen voor de veiling en moest op drie van de zeven partijen Jo- hann Strauss het briefje „Afgekeurd" we gens scab leggen. De goede brachten iets meer dan vier gulden op. De oude Leeuwenhorst kwam tot f 4,35. De eveneens niet jonge Bloemfontein bracht het tot f 3,20, Memorial Day kwam een gulden hoger. De harde groeier Sneeuwprinses was, zoals gebruikelijk, de hekkesluiter. Een rijksdaalder is geen „vetpot", maar een prima oogst kan nog heel wat goedmaken. Gezien het feit, dat er vijfhonderd hec taren gladiolen minder zijn opgeplant dan verleden jaar, die niet netjes over alle variëteiten verdeeld zijn, zullen er de ko mende weken nog wel verrassingen in de gladiolenhandel optreden. De competitie voor de elftallen van voet balvereniging „IJmuiden" verloopt nog niet zo vlot. Werden enkele zaterdagmid dagen door het slechte weer niet gebruikt, vorige week waren het de tunnnelfestivi- teiten die het programma in de war stuur den. Zaterdagmiddag 5 oktober zal echter voor WIJ weer een goed begin betekenen: alle elftallen komen in het veld. Het eerste elftal trekt naar Amsterdam om daar de strijd aan te binden tegen NDSM dat na drie wedstrijden nog geen enkel winstpunt heeft kunnen boeken. Hetgeen echter niet wil zeggen, dat WIJ in Amsterdam aan het langste eind zal trekken, want ook het eerste elftal speelt nog steeds niet op volle kracht. Het tweede elftal van WIJ is zaterdagmiddag even eens in Amsterdam te vinden voor een wedstrijd tegen PVWA 2. Het is nog een vraag hoe de ploeg zich in deze voor haar nieuwe omgeving zal houden. Het programma voor zaterdag 5 oktober luidt: NSDM-IJmuiden; PVWA 2-IJmui- den 2; IJmuiden 3-Jong Hercules (3 uur); IJmuiden 4-IJmuiden 5 (eveneens 3 uur). Junioren: IJmuiden a-SMS a. ADVERTENTIE Chin.-Ind.-Cafe-Rest. Ir. J. Dirksstraat 6-60 Tel K 2550-4408 IJMUIDEN bij het Thatle Theater De Castricumse Reddingsbrigade „De Ter gelegenheid van het vijftigjarig be-Strandlopers" heeft onlangs in hotel Borst staan van de Algemene Bedrijfsgroepen te Bakkum haar jaarlijkse algemene leden- Centrale onderneemt Roland Wagter mo- bijeenkomst gehouden, menteel met een klein gezelschap een Tijdens zijn openingswoord heeft hierbij tournee door ons land, ten einde aldus de voorzitter de heer G. Kelder, een spe- voor de diverse afdelingen een feestavond ciaal woord van dank gesproken tot de te kunnen verzorgen. Vrijdag was het de leden mevrouw Riethorst en mevrouw en beurt aan de leden van de afdeling IJmui- de heer Schürmann, die in het afgelopen den om in het Hervormd Jeugdhuis aan de jaar uitstekend werk hebben verricht door Rembrandtlaan met dit feestprogramma drie Castricumse jongens van een wisse kennis te maken. „Festival" werd dit ge- verdrinkingsdood te redden, noemd; een toepasselijke benaming voor De mogelijkheid tot oprichting van een de meestal amusante divertissementen, jeugdbrigade werd besproken en besloten waarmee de verschillende artisten voor werd dat zich hiervoor personen in de 't voetlicht traden. De meest bekende hier- leeftijd van 1015 jaar kunnen opgeven, van was ongetwijfeld Willy Alberti, die Ook niet-zwemmende leden zijn hiervoor vooral na zijn successen in Venetië de toe- welkom, hoorders gemakkelijk tot langdurige ova ties weet te inspireren. Waaraan onmid-1 dellijk dient te worden toegevoegd, dat het populaire Italiaanse répertoire zich prettig Arts: dr H A. v. d. Werff, Bakkummer- v - - - Kennemer v Lantaarn MEDISCHE WEEKENDDIENST IN CASTRICUM Iaat beluisteren, op de manier zoals hij dit ten gehore brengt. Een nieuwe verschijning op de planken was de jeugdige Judith de Leeuw, die -door de haar annoncerende conférencier ten onrechte met Hetty Blok werd verge leken. Dit kan hij voorlopig nog beter na laten, want daardoor wekt hij zekere ver wachtingen, welke door deze soubrette niet werden ingelost. Kondigt hij haar gewoon aan als een jong artiste; nog aan het begin van haar loopbaan, dan zal men ook lich ter zijn geneigd haar prestaties onbevoor oordeeld te beluisteren. Op deze manier kan dan een uitstekende dictie en articu latie worden geconstateerd, waardoor haar voordracht van „Mijn eigen krant" zelfs tot het hoogtepunt van de avond werd. Maar aan de andere kant ontbreekt het Judith de Leeuw nog aan de originele teksten, die haar in staat moeten stellen een eigen stijl te vinden. De talenten zijn er in ieder geval voor aanwezig. In dit programma was de traditionele accordeonvirtuoos vervangen door de char mante Willy Ré, die het ook in het be spelen van dit populaire instrument ge makkelijk tegenover haar collega's bleek te kunnen opnemen. Dick Harris, die voor een zeer behoorlijke pianobegeleiding te kende, trad ook nog afzonderlijk op, waar bij hij als een soort glasblazer met kinderballonnetjes fungeerde. Dit gaf al leraardigste effecten en al was het dan ook artistiek niet direct van klasse, toch moet men maar in staat zijn bij het zoeken naar een nieuw nummer „erop te komen". Ter afwisseling was ook een wedstrijd in welsprekendheid in het programma op genomen, waarbij twee dames en twee he ren uit het publiek hun krachten op dit gebied met elkaar konden meten. Dit inter mezzo oogstte de te verwachten vrolijk heid in alle opzichten, waarbij een der mannelijke deelnemers door een langdurige ovatie tot winnaar werd uitgeroepen. Ten slotte trad Roland Wagter bij dit alles op als conférencier. Men kan verschil van waardering hebben over de manier, waar op hij zich van deze functie meent te moe ten kwijten. In ieder geval bleek het pu bliek volledig op zijn hand te zijn. De op dergelijke avonden gebruikelijke propagandarede werd uitgesproken door het hoofdbestuurslid Alberts, die evenals zovele anderen van mening was, dat het publiek op een feestavond ook geneigd is naar een lange toespraak te luisteren. In- plaats van een kort en kernachtig woord sprak hij rustig zijn half uur vol, zonder door het rumoer in de zaal, waarmee de toehoorders duidelijk van hun verveling blijk gaven, tot andere gedachten te komen. J. v. D. Veilingberichten BEVERWIJ, 4 oktober. Andijvie 8-24, sla 5-13, bloemkool 16-42, tomaten 24-63, komkommer 14-45, spinazie 23-77, poste lein 28-43, prei 10-18, sperziebonen 56-147, snijbonen 87-154, pronkbonen 24-63, sprui ten 45-87, groenekool 7-12, rodekool 6-10 knollen 12-27, bospeen 14-26, waspeen 10- 22, peen 7-15, druiven 145-170. Simavi-collecte In de week van 7 tot 12 oktober wordt in Beverwijk de jaarlijkse Simavi-collecte gehouden. De opbrengst van deze inzame ling zal in de eerste plaats worden aan gevoerd voor de bestrijding der kinder sterfte in Nieuw Guinea. „Een vriend komt over" De r.-k. toneelvereniging „De Kleine Komedie" te Beverwijk geeft op donder dag 10 oktober in het KSA-gebouw een opvoering van het toneelspel: „Een vriend komt over". straat 48, telefoon 428. Wijkverpleging: Zr. Van Beers, Koningin Julianastraat 14, telefoon 544. Verloskundige: mevrouw Scholten-Kloes Vinkenbaan 8, telefoon 590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk is dage lijks en zondags (ook) des nachts voor spoedgevallen geopend. ADVERTENTIE steeds vers verkrijgbaar bij het bekende adres KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Rcforma - Zoutloos - Suikervrije artikelen Profiteert u reeds van ons 25 RENTE-SPAARSYSTEEM In de onderlinge competitie van de schaakclub Kijk-Uit hebben de leiders in de diverse groepen zich deze week maar ten dele kunnen handhaven. Het was te verwachten dat in groep 1 P. Lanser tegen clubkampioen J. Blok een zware strijd tegemoet ging. Na een fel gevecht werd tot remise besloten. Ir. W. Mees stelde tegen J. L. Wijdoogen enigszins teleur. Dat het geen nederlaag werd dankte hij aan de tijdnood van Wijd oogen, die in deze fase van de strijd de winst over het hoofd zag. A. Rijke incas seerde tegen R. Visser de eerste nederlaag. C. J. Gordijn bouwde tegen Tj. de Jong een uitstekende stelling op, maar liet zich tegen de tijdcontrole een stuk afhandig maken. De partij was toen spoedig ten gunste van Tj. de Jong beslist. G. L. de Haas is nog niet op toeren. Ditmaal moest hij de eer aan A. Kistemaker laten. De stand in de kopgroep luidt nu: 1. P. Lanser 3 12 2 2. Ir. W. Mees 3 12 2 3. R. Visser 2 1 1 iy2 In groep 2 ontdeed W. Doornenbal zich van een concurrent. P. Heidenreich ging roemloos ten onder. In deze groep werden verder gespeeld: W. Deelder-J. Verlaak remise; Aarts-H. v. Nieuwenhuizen 0-1; J. Plugboer-M. Lanser afgebroken. De top ziet er als volgt uit: 1. W. Doornenbal 3 3 3 2. H. v. Nieuwenhuizen 4 2 11 2V2 3. J. Reinhout 3 1 2 2 Door zijn snelle zege op C. Abspoel nes telde J. Warnez zich voorlopig aan de kop van de ranglijst. De uitslagen in groep 3 luiden: C. Gravemaker-G. Boerrigter af gebroken; J. Wal-W. v. d. Berg remise; C. AbspoelA. J. v. Niekerken remise; J. WarnezC. Abspoel 1-0. De kop wordt hier gevormd door: 1. J. Warnez 3 3 3 2. C. Abspoel 4 2 11 2y2 3. K. Meijer 2 2 2 In groep 4 liet A. Schelvis zich door H. Wolthuizen verrassen. J. Vis, die van C. Kramer en D. E. Frankes won nam daardoor tijdelijk de leiding over. De verdere uitslagen zijn: J. Cleeren W. Donker 0-1; R. BlokJ. J. Grieven 1-0; W. KalisG. Koomen 0-1. De leiding hebben hier: I. J. Vis 5 4—14 2. R. Blok 3 3 3 3. H. Wolthuizen 3 2 12 4. A. Schelvis 3 2 12 Het hele gezin zit nu knus in het Kerbertasiel: moeder en vijf hondekinders, maar dat heeft wel een paar po ten in de aarde gehad, lieve mensen. Moeder was name lijk een mevrouwtje van twijfelachtige afkomst, in wier verre familie eens een foxje ondeugend is geweest en door onopgehelderde oor zaak had zij op een goede dag geen baas meer, maar wel het gevoel, dat er wat op komst was. Weshalve zij haar intrek nam achter de IJmuidense Visserijschool, waar een ongebruikt holle tje nèt genoeg warmte bood voor een weinig gerieflijk, maar nog net houdbaar kraambed. Moeder kreeg er heur vijf wollige kinders en lekte ze met nimmer-aflatende lief de en een lange, zachte tong tot ze mooi droog en schoon waren en was verder geheel gelukkig. Hoe zij precies in het levensonderhoud van haarzelf en de nakomeling schap heeft voorzien, is nog niet uitgezocht, maar ze kwamen blijkbaar net rond, tot een dierenvriendin het koppel vond en het asiel waarschuwde. Daar rukte men subiet uit, de politie-^ jeep ging zelfs, bemand door twee ijzersterke agenten mee naar het zanderig ge boortehuis en meneer Kruis wijk, IJmuidens asielbeheer der, kon toen maar even proberen moeder en kinders uit hun isolement te halen. Hetgeen bij de moeder niet erg lukte, want het beest had het niet meer zo op mensen en nam, toen zij bij de achterpoten uit de kluwen kinderen was ge trokken, een snelle schui ver naar veiliger gewesten. Lokken hielp niet, zodat ons aller Kruiswijk voorlopig alleen maar met het kroost asielwaarts toog, zich ech ter bezorgd afvragend hoe het nu met die moederhond moest gaan. Hij is er nog een paar keer heengeweest, tot ten slotte het dier te vangen was en overgebracht kon worden naar de ongeruste peuters, die zich knorrend van welbehagen aan haar flanken wierpen. Het is met zo'n flesje tenslotte altijd een weinig behelpen. Het hele gezin is nu dik-tevre- den en zeer genoeglijk bij een. Ik ben blij, dat ik dit naar waarheid kan vertel den, want er gingen over deze zes hondebeesten zulke vreemde verhalenHet is echt allemaal goed gegaan en op zijn vierentwintig pootjes terecht gekomen. stelling voor deze tak van onderwijs op de meest eer volle wijze zal moeten wor den ontslagen. Ik zeg op de méést eervolle wijze en dat stond mét dat gebrek aan belangstelling zowel in het stukje, als in de raadsvoor dracht. Lóten er nu mensen op bellen en vragen, wat er met die onderwijzer aan de hand is en daarbij smiespelend veronderstellen, dat er wel wat zal zijn.... Ik vind het maar grof en onnet om altijd dat te veronderstellen, wat er niet is. En het lijkt me voor degene, die geheel bui ten zijn schuld in zulk een situatie verzeild is, ver moeiend om boven op die berg te blijven staan en niet gillend in een ravijn te springen. Een motorrijder heeft bij mij zijn nood geklaagd over de gladde nattigheid en de m natte gladderigheid, die er J ontstaan op de witte ver- keersstrepen, die her en der g zo mooi (en nodig) op Vel- S sens asfalt staan geschilderd. m Hij verhaalde mij, al twee m keer bijna op het kostelijk s aangelaat te zijn gegleden in H de bocht van de Lange U Nieuwstraat naar het Markt- s plein en bezwoer desge- H vraagd, dat hij niet boven de dertig was geweest. U Het éénmaal proberen op H vier wielen en op een mo- ment, dat er geen brokken g van kónden komen, omdat m toen gans IJmuiden sliep, heeft mij met de motorrijder I de overtuiging geschonken, H dat er inderdaad sprake is g van een ernstig slipgevaar J als het nat is op die strepen. M Wat we er aan doen moeten, g is mij geheel onbekend, maar g dat er wat aan gedaan zou 5 moeten worden, lijkt duide- lijk. Meneer in 't Hout en de zijnen zijn dubbel en dwars content met de grote be langstelling voor hun „Brul boei", de veste der jeugd aan de Kanaalstraat, die zó veel kinders trekt, dat er zelfs al wachtlijsten moeten worden aangelegd volgens het systeem „Niet zo drin gen". Meer dan 350 kinders kan meneer in 't Hout zelfs niet hebben op zijn zolders en in zijn knussen hoeken, zijn zalen en zijn kelders. Maar de beloften van de ouderen, zo breed en uitvoerig ge daan toen het huis op ope nen stond, zijn niet in ver vulling gegaan. Toen daar namelijk aan de Kanaal straat de grote dingen ston den te gebeuren, die de jeugd in spanning hielden en de jeugdbeweging niet minder, heeft men een klein afspraakje gemaakt met de ouderen uit de verre omtrek om te komen bij staan als de nood aan de man mocht komen. Die nood is er nu af en toe, vanwege de grote toe loop, maar geen kóp te zien. Geen ouder, die eens een handje uitsteekt. En dat is niet zoals was afgesproken. Of zijn wij wellicht 't adres vergeten? Kanaalstraat 228 hoek Kerkstraat. Meneer in 't Hout is er vrijwel de hele dag tot een uur of twaalf des nachts en als u allemaal tegelijk komt wordt u vrien delijk verzocht even in de rij te gaan staan. Balleefd! Het wordt de mens wel eens droef te moede, wan neer hij tegen de hoge ber gen van de verdachtmaking moet klimmen en ze over wonnen hebbende merkt, dat erachter nieuwe bergen opdoemen. Zo verging het mij, toen deze week in dit goede dagblad een bericht verscheen over een onder wijzer aan het VGLO, die wegens gebrek aan belang- ini Komt u morgen ook gezel- J lig naar de reprise van het g Velser tunnelcircus kijken? j| Gij kunt er wiedeweerga op g zeggen, dat de voorstelling H bij enigszins redelijk weer g op de oude, verwarde voet §j wordt hervat en dat er vast g wel weer een vijftigduizend g vaders hun vrouw en kroost g in hun vijftigduizend wagens s zullen hijsen, om van Noord- g scharwou en Haarlemmer- g liede naar het Velser won- j| derwerk te komen kijken. g Ge kunt er eveneens wis g van zijn, dat er vele kringe- g tjesrijders onder zullen zijn, g die niet tevreden blijven met g een tunneltje heen en een g sluisweggetje terug, maar g die heen èn weer terug wil- g len, al dan niet op aandrang g hunner naaste verwanten g achterin. Het is maar goed g ook, dat ze het doen, want g nu de tunnel op die manier jjj toch al te klein is, gaat het g plan bij de Rijkswaterstaat g rijzen het volgende week af g te breken en de stukjes aan g Amsterdam te geven. Moet g de politie er daar maar eens g mee gaan spelen. Bovendien g zijn wij dan van de ellende g op de aan- en afvoerwegen g af. Zo is het toch geen har- g den? s LAMPENIER Jp Pllllllllltlllllllllllllllllllllllllfflilllllllll^ Op de groentenmnrirt in Beverwijk ziet men nu de winterprodukten de overhand krijgen. Spruiten zijn al zeer gevraagd en kwamen tot 88 cent per kilo, prei varieerde van 10 tot 23 cent per kilo, terwijl men voor de selderie-knollen tot 26 cent per stuk betaalde. De verschillende koolsoorten brachten van 7 tot 14 cent per kilo op. De aanvoer van bonen wordt steeds minder zo wel de snij- als sperziebonen gaan tot f 1,50 per kilo, pronkbonen brachten het tot 66 cent per kilo. Bloemkool varieerde van 15 tot 43 cent per stuk, er was tamelijk veel vraag naar andijvie die tot 24 cent per kilo opliep. Bos- en waspeen bracht het tot 25 cent per bos en per kilo. Doordat er maar een bescheiden aanbod van is werd de spinazie tot 77 cent per kilo ver kocht. Druiven gingen tot f 1,70 per kilo. Er is veel vraag naar appels en peren. De bloemen brengen fantastische prijzen op ondanks het feit dat er nog een behoor lijk aanbod van is. De tros chrysanten lie pen in prijs op tot f 1,40 per bos terwijl voor de groot bloemige tot 53 cent per stuk werd betaald. Dahlia's en heliantussen gaan vlot weg, maar de aanvoer wordt steeds kleiner. Anjers en rozen gaan tot 50 cent per stuk. Er komen grote partijen eikenblad en duindoorns waarin ook een levendige handel is. De aanvoer van potplanten is nog steeds klein. Castricum Vrijwel alle wintergroenten zijn thans vertegenwoordigd op de veiling van Ons Belang te Castricum. Vooral de spruiten schijnt men thans wel te kunnen verkopen want er werd voor een goed kistje vlot 70 cent per kg betaald. De grove soort noteerde zelfs tot 36 cent. Ook pronkbonen stegen in prijs en kwa men tot 58 cent per kg. Daarnaast noteer den de snijbonen f 1,25. Sperziebonen brach ten een hoge prijs (f 1,28) op. Prei en uien, waarvan de aanvoer steeds groter wordt, worden grif verkocht voor 13 en 14 cent per kg. De noteringen waren als volgt. Tomaten 39-56, wortelen 8, peterselie per bakje 51- 83, soepgroenten per pakje 38, bospeen 16, andijvie 14, stokprinsessebonen 80, kom kommers 16-27. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Margaretha M., d. v. A. E. J. Toonen en G. M. Konijn; Richard, z. v. C. van Beek en A. A. Zwart; Margaretha, d. v. R. de Ruiter en M. Jansen; René, z. v. H. Lagrand en R. van der Voort; Maria J. P., d. v. E. A. Duiker en M. G. Hergar den; Hendrika J., d.v. H. J. van Blanken en D. G. Koop; Theodora, d. v. K. J. Toebes en S. Vogelzang; Franklin F., z. v. J. .J. Pirovano en C. M. Scholts; Henriëtte M. J., d. v. K. Kroesen en A. van Halsema; Froukje, d. v. G. Stulp en M. Kloosterman; ONDERTROUWD: J. Sweers en M. de Visser; W. H. M. Handgraaf en G. C. de Boer; H. M. Davidson en G. Koopmans; M. J. Kuijper en A. M. Maalman; J. G. Voorbij en J. H. Koelman; P. G. M. van Egmond en A. van Rookhuizen. GETROUWD: H. van Willigen en C. J. Haitsma; K. H. Marx en H. D. van Li en den; J. van den Tooren en S. E. Bruinsma; J. M. Goderie en E. Cominotto; J. W. Lan- gendijk en J. D. Quax; R. Hommes en W. E. Franck; C. de Greef en J. W. de Ligt. OVERLEDEN: Johanna A. Brus, wed. v. W. van Zeben, oud 85 jaar; Klaas Akker man, oud 7 jaar; Anna M. Zonneveld, oud 43 jaar; Gezina M. Stroobach, oud 73 jaar; Frits J. Smissaert, oud 77 jaar; Marijtje Doekes, oud 46 jaar. Voornamelijk ter bespreking van de te voeren propaganda zijn de Heemskerkse leden van de Partij van de Arbeid vrijdag avond in kasteel „Assumburg" bijeenge komen. Nadat de voorzitter, de heer R. W. A. Muyen, in het bijzonder de nieuwe leden had welkom geheten, herinnerde hij de aanwezigen eraan dat volgend jaar de ge meenteraadsverkiezingen worden gehou den. Voor het zomer is zal hard gewerkt moeten worden om goed uit de bus te komen. In Heemskerk zijn echter goede kansen aanwezig, mits alle krachten wor den ingespannen, betoogde de heer Muyen. Hierdoor zal het aantal huiskamerver gaderingen kunnen worden uitgebreid. Op deze avond werden de mogelijkheden die er zijn op geanimeerde wijze in discussie gebracht. De secretaris, de heer C. Smit, deelde nog mede dat het hoofdbestuur van de Partij van de Arbeid weer enkele bro chures over actuele onderwerpen het licht heeft doen zien, die voor de leden voor een klein bedrag te bekomen zijn. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Hillegonda M. M., d. van M. Pannevis en A. C. Klepper te Velsen; Albert W. z. van G. Burger en C. M. van Dijk; Elisabeth J. J. d. van A. W. Slief en E. C. Zonneveld te Beverwijk; Mar garetha d. van J. A. Nijman en C. M. de Goede; Margriet R. d. van M. H. Geerlofs en G. van Hooi werff; Ingrid E. W. d. van K. Gorter en J. van Leemput te Beverwijk; Bernardus J. J. P. z. van H. B. Wisker en H. K. van Hooff te Beverwijk; Rudi z. van H. ten Have en E. A. Stek; Maria J. J. d. van J. H. Bekker en M. J. Vendel; Wil- helmina G. C. d. van C. J. Kröder en C. J. Biersteker te Beverwijk. ONDERTROUWD: N. J. Schoorl te Uit geest en C. C. M. Nijman; W. Elmers te Amersfoort en A. T. Welboren. GETROUWD: F. Heine te Beverwijk en C. A. Beentjes; A. J. Versluis te Ter Aar en M. C. Pekel; A. J. de Ruyter en M. G. Smit; L. G. Nijman te Beverwijk en G. W. Adrichem. OM HET DAGELIJKS BROOD- DE VOEDING VAN DE BEVOLKING IN AANTAL CALORIEËN PER DAG. Wat in Heemskerk verloren werd De volgende gevonden voorwerpën wer den aangegeven bij de Heemskerkse poli tiepost: groen kleurige kinderportemonnee, een set buitenlandse postzegels, grijze rubberen cape, een blauwe kindersok en een bril. Trawlvisserij Vrijdag 20 september: m.t. Emma Wilhelmina KW 135. Zaterdag 21 sept.: m.t. Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Onderneming II SCH 27. Maandag 23 sept.: m.t. Maria Theresia KW 99. Arie Ouwehand KW 122, Burgemeester Heusdens VL 27; m.l. Adrianus KW 10, Toenadering KW 95 (4 okt. binnen), Onderneming IV SCH 153. Dinsdag 24 sept.m.t. Wiron II IJM 211 (4 okt. binnen), Claesje RO 46 (4 okt. binnen); m.l. Nes tor KW 101, Cornelia Maria SCH 135. Woensdag 25 sept.: m.t. Emma IJM 15, Beatrice IJM 72, Deining KW 8, Petronella VL 131, Liesje en Rutger VL 153 van Vlaardingen; m.l. Mar- tenshoek IJM 283, Maria Jacoba KW 73, Robert William KW 123, Bali KW 129 (4 okt. binnen), Java KW 159, Gezina Geertrui KW 176, Onder neming III SCH 117. Donderdag 26 sept.: s.t. Viking Bank IJM 183; m.t. Wiron IV IJM 20, Albertha Hendrika KW 81, Stadt Enckhuysen KW 82, Francina KW 153; m.l. Drie Gebroeders HD 79. Vrijdag 27 sept.: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Allen Water IJM 34; m.l. Sursum Corda KW 124. Zaterdag 28 sept.: m.t. Job Gouda IJM 79; m.l. Excelsior III KW 76. Maandag 30 sept.: m.t. Ariadne IJM 18, Tho- rina IJM 33, Post Boy IJM 35, Dirk Maria KW 80, Albatros KW 87, Dirkje RO 53; m.l. Adeoda- tus IJM 30, Verwachting IJM 204, Vertrouwen KW 6, De Arend KW 7, Arie Nico KW 17, Con cordia KW 26, De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69, Willempje KW 89, Jacoba KW 107, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Dolfijn RO 2, Anna Suzanna WR 88; m.k. Maar- tje IJM 8, Poolster IJM 11, Klaas Junior IJM 22, Emisel IJM 31, Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59, Wiron V IJM 208, Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Leendert Jacoba KW 12, Anne Marie KW 27, Tiny KW 34, Stern KW 36, Dinemarie KW 57, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Nico KW 96, Arendje KW 98, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Inter nos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Hendrike BU 33. Dinsdag 1 oktober: s.t. Tzonne IJM 1; m.l. Cornelis KW 24, Doggersbank KW 75, Gijsbert Bastiaan KW 161; m.k. De Twee gebroeders IJM 3, Arend Willem IJM 40, Corrie IJM 78, Neeltje IJM 240, Arendje Jacoba KW 21, Rein KW 30, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53, Cornelia Adriana KW 53, Zeearend KW 79, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94, Aga tha Arie KW 126, Alida Jacoba 165, Pieter Jacob KW 178, Coen Bot UK 3. Woensdag 2 okt.: m.t. Eveline IJM 116; m.k. Gijsbertha KW 61. Donderdag 3 okt.: m.t. Jacob Pronk SCH 52 (eerste reis). Vrijdag 4 okt.: s.t. Herman IJM 2, Vios I IJM 24; m.t. Johannes Polderman IJM 20. Amsterdam IJM 28, Medan IJM 57; m.k. De Twee Gebroe ders IJM 3, Arend Willem IJM 40, Arendje Ja coba KW 21, Hermina IV KW 53, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62, Gerda Marianne KW 71, Jo hanna Cornelia KW 88, Vier Gebroeders TX 14, Hendrikje BU 33. Haringdrijfnetvisserij Maandag 9 september: m.l. Noordster KW 67. Dinsdag 10 sept.: m.l. Rijnmond IV KW 15 (4 okt. binnen). Vrijdag 13 sept.: m.l. Dirk KW 19 (4 okt. binn.). Maandag 16 sept.: m.l. Helena KW 39 (4 okt. binnen). Dinsdag 17 sept.: m.l. Neptunus KW 45, Borneo KW 127, Woensdag 18 sept.: m.l. Hollandia KW 18, Aaf- ke Jacoba KW 41. Donderdag 19 sept.: m.l. Everard Christina KW 40, Grietje KW 20. Zaterdag 21 sept.: m.l. Wilhelmina III KW 147 (4 okt. binnen). Maandag 23 Sept.: m.l. Rijnmond II KW 43, Voorwaarts KW 140 (4 okt. binn.), Janna KW 163. Dinsdag 24 sept.: m.l. Margaretha Maria KW 29. Woensdag 25 sept.: m.l. Hubertha Gerarda KW 9, Ella Christina KW 97 (4 okt. binnen), Wilhel mina II KW 138, Zeemeeuw KW 170. Maandag 30 sept.: m.l. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Nederland VII KW 130. Dinsdag 1 okt.: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Rijnmond III KW 43, Noordzee KW 47, Sumatra KW 86. Woensdag 2 okt.: m.l. Nederland VI KW 37, Onderneming KW 175. Donderdag 3 okt.: m.l. CornelisMarinusKW 48. Vrijdag 4 okt.: m.l. Annie KW 54.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7