Zandvoortmeeuwen won op het nippertje van Kennemers Keurige prestatie van TYBB bij de derdeklassers KNVB-districten vergaderden Vergrijsde Matthews was weer eens de ster van het veld Vliegende Vogels geducht op schot in HVB-competitie Hongaren versloegen Frankrijk NAS en Concordia aan de leiding bij de vierdeklassers Visser besloot atletiekseizoen met sprong van 7.41 meter AMATEUR-TWEEDEKLASSERS Weer ruime nederlaag van HBC-ers Weer zware nederlaag voor EHS-ers Spaarnevogels versloeg Heemstedenaren Voorstel van HFC om begroting op te voerenin West I aanvaard WH niet opgewassen tegen OFC4-1 MAANDAG 7 OKTOBER 1957 6 Komt wachttijd van een jaar te vervallen? Voorstellen tot wijziging overschrijvingsbepalingen Andrade overleden ovvo Gelijkmaker Topploeg Wolverhampton verspeelde een punt Zaterdagvoetbal Kennemerland door SIZO verrassend verslagen MARTIN UITTENBOGAARD Noordhollands record 110 meter horden voor Joacim Anquetil versloeg Baldini in achtervolging Zandvoortmeeuwen heeft in Beverwijk een zwaar bevochten zege op De Kenne mers weten te behalen. De Zandvoorters, die in de eerste helft een drie-een voor sprong hadden genomen, hebben na de rust fel moeten verdedigen om de voorsprong te behouden. De gastheren waren aanvankelijk in de meerderheid, maar gaandeweg kreeg Zandvoormeeuwen de betere papieren. Na twaalf minuten openden de geelhemden de score door een treffer van Visser. Snoek bracht kort daarna de stand op nul-twee, nadat zijn schot door een der Beverwijkers van richting werd veranderd. Zandvoort meeuwen leek op weg naar een ruime over winning, want door Koper liep de ploeg uit tot een voorsprong van drie-nul. Kort voor de rust slaagde Zwanenburg er ech ter in de achterstand te verkleinen en de spanning keerde volledig terug toen in de tweede helft J. Mosk een strafschop, toe gekend wegens hands, in een doelpunt wist om te zetten. De Kennemers nam het spel in banden en viel fel aan. De Zandvoortse defensie kreeg het zwaar te verduren, maar door dat de Wijkers niet doortastend genoeg tewerk gingen in het afwerken van hun aanvallen, bleef het beslissende schot achterwege. Doelman Grijmans van Zand voortmeeuwen toonde zich voorts in uit stekende vorm en hoe hard de Kennemers ook vocht, de Wijkerploeg moest zich ten slotte bij de nederlaag neerleggen. Holland—HBC Het ziet er naar uit, dat HBC een moei lijk seizoen tegemoet gaat. De vier-nul nederlaag van de vorige week, is thans ge volgd door een evenveel zeggende vijf-nul nederlaag tegen het Utrechtse Holland. In de eerste helft kon HBC het roer nog wel enigszins recht houden. De Heemstede naren lieten weliswaar geen best voetbal zien, maar daar de gastheren eveneens geen grootse partij speelden, was het krachtsverschil niet groot. De Heemsteed- se verdediging weerde zich goed tegenover de Utrechtse aanvallen, maar kon tenslotte niet voorkomen, dat doelman Warmerdam door een onhoudbaar schot werd gepas seerd. Een foutje van de HBC-keeper kwam de zwart-witten vervolgens op een twee-nul achterstand te staan, met welke stand de pauze inging. In de tweede helft zakte HBC ineen. Holland werd heer en meester binnen de lijnen en hoewel het spel van de Utrechtse ploeg geenszins viel te roemen, slaagde de thuisclub er door het zwakke tegenspel van HBC in, de voorsprong tot vier-nul op te voeren. Uit een strafschop bracht Holland de eindstand van deze onaantrek kelijke match op vijf-nul. SchotenVVB Tegen veler verwachting in is Schoten er in geslaagd in de tweede wedstrijd de eerste overwinning te behalen. Tegen VVB werd in een levendige strijd met drie-twee gewonnen. De eerste verrichtingen deden allerminst vermoeden dat Schoten zou winnen, want al spoedig profiteerde VVB van een foutje in de Haarlemse verdedi ging. Het was Luitjes die VVB aan de lei ding hielp (0-1) en hoewel Schoten daarna het beste van het spel kreeg en iets meer in de aanval bleef, kon de thuisclub de score geen wijziging doen ondergaan. Zelfs slaagde VVB er in nog voor de rust de voorsprong te vergroten toen Geurtz te zacht op doelman Kessens terug speelde en Luitjes er als de kippen bij was om de stand op nul-twee te brengen. Met deze score werd gedraaid en na de thee, die de Schotenaren blijkbaar goed had gedaan, toog de thuisclub opnieuw fel ten aanval. En ditmaal met meer succes. Al spoedig kreeg invaller Wijkhuizen een corner te nemen welke hij netjes ineens in het Wijker doel deed belanden. (1-2). Hierna moest De Klein wegens een bles sure het veld verlaten en de Schoten-vete- raan Tjeertes kwam zijn plaats innemen. En met succes, want spoedig scoorde deze veteraan op listige wijze de gelijkmaker, twee-twee. De strijd om de overwinning was spannend en werd in het voordeel van de thuisclub beslecht toen veteraan Tjeer tes kort voor het einde opnieuw kans zag de Wijker doelman kansloos te passeren, drie-twee. De standen luiden: 2 A 2 B Het bestuur van de KNVB heeft op de zaterdag gehouden districts-vergaderingen een aantal voorstellen tot wijziging van de overschrijvingsbepalingen ingediend. Voor gesteld wordt de wachttijd voor ex-con- tractspelers, indien zij overschrijving wen sen naar een amateurvereniging of de ama teurafdeling van een andere semi profclub, gelijk te stellen met de wachttijd, die geldt voor een amateur. De aanvraag tot overschrijving kan slechts in de maand juni worden ingediend. Wil de betreffende semi-profvereniging daaraan medewerken, dan kan de toestem ming tot het uitkomen voor de nieuwe ver eniging worden verleend één maand na ontvangst van de aanvraag tot overschrij ving op het bondsbureau. Verleent de semi-profvereniging geen medewerking, dan volgt de toestemming tot het uitkomen voor de nieuwe vereni ging per 1 januari daaropvolgend. Het is derhalve de bedoeling, dat de wachttijd van 1 jaar komt te vervallen. Voorts wenst het bondsbestuur de in terne overschrijving van contractspelers te laten vervallen. Het bondsbestuur is van mening, dat het bovenstaande een aanmer kelijke vereenvoudiging van de overschrij vingsbepalingen betekent, die naar zijn mening op deze wijze tegemoet komt aan de verlangens van de clubs. Een der glorierijkste figuren uit de Uru- guese voetbalsport, de oud-internationaal José Leandro Andrade, is in Montevideo overleden. Andrade maakte deel uit van de voetbalploegen die de Olympische kampioenschappen in Parijs en Amster dam en het wereldkampioenschap van 1930 veroverden. 4—8 HFC 3—6 Zandvoortm. 4—6 Baarn 2—4 WFC 4—5 AFC 3—4 W'veer 34 Holland 3—4 Hollandia 2—3 WA 3—4 W. Frisia 3—3 VVB 4—3 HRC 4—3 Schoten 2—2 Kennemers 2—2 Spartaan 2—2 P'steyn 3—2 Hercules 2—1 DEM 2—0 HBC 2—0 TOG 2—0 HMS 2—0 Zaandijk 3—0 Rapiditas 2—0 poooocxxoooocooooooooooooooooooocoooocooooooooooocoooooc Goed, Amerika had dan die geluks-1 vogel, die bij het bridgen alle dertien kaarten van één kleur in handen kreeg en dus zonder moeite groot slem maak te, maar Amerika heeft hem nu niet? meer alleen. Dordrecht heeft de gelijk- j maker gescoord, zo maar in de schaft tijd. Het gebeurde op de Lips-fabrieken, waar vier employé's de pauze al brid- gend doorbrachten. En de heer B. K.i de Ruiter sprong, na kaart voor kaart c te hebben gekregen, opgewonden opt toen hij na twaalf schoppen ook de der- tiende, die nu eens wel het geluki bracht, mocht incasseren. Het is alle- maal serieus toegegaan, want de spellen\ waren volgens goede gewoonte grondig „gewassen" door twee verschillende f spelers. booocoocoooooocoooooooooooooooocooooooooooooooooooooooóó Begunstigd door voor veldsporten uiter mate gunstig weer is er dan eindelijk weer eens een volledig programma uit de bus gekomen. In West I moest EHS wederom genoegen nemen met een zware nederlaag. Direct na de aanvang opende Neerlandia de score. Van de Ham bracht de partijen echter spoedig weer op gelijke voet (11). Zelfs nam EHS door Vark nog een 21 voorsprong, maar door een misrekening Het is een prettige voetbalzondag geweest in de afdeling Haarlem van de KNVB want het programma werd begunstigd door prachtig weer zodat vrijwel alle wedstrij den doorgang konden vinden. Slechts de A- griep verstoordde de pret soms want daar door werden enkele wedstrijden uit het programma gehaald. Enkele verrassende re sultaten werden geboekt. Vliegende Vogels won n.l. met vijf-één van D.C.O. en Heem stede zag zich in de tweede klasse door Spaarnevogels geklopt. D.C.O. moest op eigen terrein het onder spit delven tegen een goed in vorm zijnde ploeg van Vliegende Vogels welke laatste bij de rust al een drie-nul voorsprong liet noteren. Nadat het vier-nul was geworden scoorde Ket voor D.C.O tegen, maar de Vogels antwoordden wederom met een doelpunt, zodat èèn-vijf de eindstand werd. Halfweg kreeg de tweede nederlaag te Een daverend applaus onderstreepte de woorden, waarmee voorzitter J. Jaspers zaterdagmiddag de jaarvergadering van het district West I van de KNVB had be sloten. Hij had namelijk in een vlammend betoog de Nederlandse sportwereld opge roepen zich tot het uiterste te verzetten tegen de voorgenomen beperkende rege ringsmaatregelen inzake de sport en de lichamelijke opvoeding, zoals het intrek ken van subsidies voor het jeugdwerk, het stopzetten van het bouwen van gymnas tieklokalen en het niet uitbreiden van de sportaccommodatie. In zijn openingswoord had de heer Jas pers een heel wat gunstiger geluid laten horen: „Wij hebben een bijzonder goed jaar achter de rug. De rust is in onze bond weergekeerd en die rust wordt weerspie geld in de agenda voor de komende bonds vergadering, waarop ditmaal geen schok kende punten voorkomen". Alleen op financieel gebied waren er opmerkingen. Mr. A. H. van den Berg (HFC) vroeg zich af naar aanleiding van de voorlopige begroting hoever de bond wil gaan met het verhogen van de reser ves. „Wat hebben wij aan een schatrijke bond met armlastige verenigingen?", aldus spreker. Hij diende een voorstel in om een subsidie voor jeugdwerk te verdelen over alle verenigingen voor een bedrag van f 100.000, scheidsrechtersdeclaraties voor een bedrag van f 60.000 en vrijstelling van het eerste inleggeld voor de compe titie (f18.000) en de bekerwedstrijden (f4.000) op de begroting te voeren. „Zelfs dan is er nog een begrotingsover schot van ruim f 100.000", aldus mr. Van den Berg. De vergadering was het met hem eens en steunde zijn voorstel met algemene stemmen. Omdat men geen tijd had gehad de voor stellen van het bondsbestuur inzake wij ziging van de overschriivingsbepalingen rustig te bestuderen zij waren pas bij de ingang van de zaal uitgereikt besloot de vergadering deze niet in behandeling te nemen. West II De vergadering van district West II heeft zich langdurig bezig gehouden met de voorstellen van het bondsbestuur tot wijziging van de overschriivingsbeoalin- gen. De heer Brinkman (VUC en lid van het districtsbestuur) ontzegde het bonds bestuur, aan de hand van het huishoude lijk reglement, het recht de voorstellen in deze vergadering te doen behandelen, maar de heer Nijs had verder gelezen en toonde aan, dat dit wèl mogelijk was. De heer Brinkman besloot tot een min zaam compromis. Hij zal nu onder de aan gesloten verenigingen een enauête houden over de voorstellen. Uiteraard vóór de komende bondsvergadering. Verdere be handeling van de voorstellen bleef daar door achterwege en hoe West II er over denkt blijft intussen onduidelijk. District Oost Het district Oost ging akkoord met het voorstel van de KNVB om de wachttijd voor semi-profs gelijk te stellen met de wachttijd, die geldt voor een amateur. Op In het NEP-stadion in Boedapest heeft Hongarije voor ongeveer 95.000 toeschou wers met 2-0 van Frankrijk gewonnen. De ruststand was 1-0. De werdstrijd stond on der Nederlandse leiding: Leo Horn jr. was scheidsrechter, grensrechters waren A. Ia Croix en A. van Leeuwen. De Hongaren danken hun zege aan twee doelpunten van hun linksbinnen Gustav Aspirany, maar de score zou veel spreken der zijn geweest als hun voorwaartsen be ter van de zeer talrijke scoringskansen had den geprofiteerd. Bij de voorbereidende operaties lieten zij vaak individueel bril jante dingen zien, evenals trouwens de Fransen, maar het zuivere, harde schot was zoek. In beide ploegen waren de verdedi gingen veel sterker dan de aanvalslinies. Een minuut voor rust namen'de Honga ren de leiding toen Hidegkuti een lange pass gaf naar Aspirany die in volle ren door de verdediging heen brak en Colonna kansloos sloeg. De Franse tegenaanvallen waren in opzet even gevaarlijk geweest als die van de Hongaren, maar de „haantjes" schoten bijna niet. Na de rust waren er lange periodes, waarin het Franse doel belegerd werd. Ver twijfeld verdedigen en slecht schieten wa ren de oorzaak dat de stand ongewijzigd bleef tot in de 20ste minuut. Toen werd de Hongaarse superioriteit in techniek, tactiek en ook in snelheid beloond, dank zij een doorbraak van Hidegkuti op de linkervleu gel. Zijn voorzet werd niet geheel door Penverne onderschept en de bal kwam bij Aspirany die onhoudbaar inschoot. In de Hongaarse ploeg die de overwinning ver diende, maar geen groots spel liet zien, waren Grosics, Matria, Bozsik en Szojka de besten. een vraag wie de heer Hopster als bonds voorzitter zal opvolgen, antwoordde de heer Egberts, dat het bondsbestuur de heer Schroder, lid van het bondsbestuur, kandidaat heeft gesteld. District noord: niet akkoord De afgevaardigden van het district Noord van de KNVB zullen op de bonds vergadering in meerderheid de voorstel len tot wijziging van de overschrijvings bepalingen niet steunen. Dit is tot uiting gekomen op de zaterdag in Groningen ge houden districtsvergadering. boeken. Een slecht begin van de ex- K.N.V.B.-er welke nu tegen Hoofddorpse Boys niet opgewassen bleek. De Boys be haalden met vier-twee hun tweede over winning en schijnen grootse plannen te hebben. Hier was de ruststand twee-één voor de Boys. Ook EDO 3 wist de tweede zege te no teren waarvan DSS het slachtoffer is ge worden nadat de ruststand een voorsprong voor DSS had laten noteren. Een drie-één zege voor de EDO-ploeg wettigt het ver moeden dat de roodzwarten ook een woord je willen meespreken. IEV en Spaarndam speelden één-één tegen elkaar gelijk, Vel- sen 2BSM werd in verband met de griep niet gespeeld. HFC 3 heeft een stout stukje uitgehaald in de eerste klasse B, want het klopte EDO 4 met vijf-vier nadat het eerst met drie-nul en daarna met vier-één had ach ter gestaan. Haarlem 5 kon met moeite over HBC 3 de baas blijven (3-2), maar Hille- gom 2 deed het tegen ADO 2 wel erg royaal n.l. zeven-één. Stormvogels 4 en Terras vogels 2 gaven elkaar niets toe en deelden vier doelpunten. Ripperda 2 deed voorts uitstekend werk, want met twee-één werd van De Kennemers 3 gewonnen. Met vijf doelpunten was Toenbreker de held van de dag in de belangrijke wedstrijd tussen Renova en Vogelenzang in de tweede klasse. Zijn club Renova klopte n.l. de kam pioen van het vorige seizoen met zes-drie, nadat de rust met gelijke een-een stand was ingegaan. SHS en DIOS behaalden beide hun twee de overwinning waarvan resp. Nieuw Ven nep en DSB het slachtoffer werden. SHS leidde bij de rust met een-nul en won uiteindelijk met twee-één dank zij een doelpunt van de Nieuw Vennep spil die in eigen doel kopte. Erg gelukkig dus. DIOS leidde bij de rust met drie-twee tegen DSB en won met vijf-twee. Vastenhoud scoorde drie doelpunten. Heemstede kwam niet tot de tweede ach tereenvolgende overwinning, want het moest tegen Spaarnevogels een drie-één ne derlaag incasseren en Alliance wist zich van de eerste nederlaag te herstellen. Bij SVV werd een drie-twee overwinning geboekt. Stanley Matthews for ever.het bjjna magische spel van de vergrijsde maestro van Blackpool heeft de Britse voetballief hebbers dit weekeinde weer in verrukking gebracht. De duizenden toeschouwers bjj de wedstrijd tegen Sunderland hebben zijn razendsnelle beenbewegingen en boeiende tactische handelingen als in een droomtoe stand gevolgd. En zij waren het er over eens: Matthews demonstreerde zaterdag geen „normaal" voetbal, hjj biologeerde als het ware zijn tegenstanders De grote klasse van Matthews en de voortreffelijke aanpassing van rechtsbin nen Ernie Taylor hebben geleid tot een catastrofe voor Sunderland. Vooral spil Charlie Hurley, die door Sunderland voor 200.000 gulden was gecontracteerd en tegen Blackpool debuteerde, werd eenvoudig dol gespeeld. Drie doelpunten waren het gevolg van fouten van Hurley. Blackpool won tenslotte met 70, nadat het na negen minuten reeds een 30 voorsprong had. De gelukkigste speler van Blackpool was invaller-middenvoor Ray Charnley. Hij verving Jackie Mudie, die in Belfast met het Schotse elftal tegen Noord-Ierland speelde. Charnley scoorde twee doelpun ten. Wolverhampton Wanderers bleef top ploeg in de eerste divisie, ondanks een gelijk spel tegen Leeds United (1—1), dat aanmerkelijk minder produktief is gewor den na het vertrek van John Charles naar de Italiaanse club Juventus. Debutant scoort Het gelijke spel van de Wolves was gun stig voor Nottingham Forest, dat nu rela tief de beste kansen heeft. Het voortreffe lijk in de hoogste klasse debuterende Not tingham behaalde in een opwindende wed strijd voor 51.000 toeschouwers een 43 overwinning op Tottenham Hotspur. Het beslissende doelpunt werd gescoord door de 20-jarige John Quigley, die zijn eerste wedstrijd in de eerste divisie speelde. Not tingham had bij de rust een 32 voor sprong. De beste speler van de ploeg was Eddie Baily, die Nottingham Forest heeft overgenomen vanTottenham Hotspur. De stand aan de top van de eerste divisie is nu: 1. Wolverhampton Wanderers 12 18 2. Nottingham Forest 11 17 3. West Bromwich Albion 12 17 4. Manchester United 11 15 5. Arsenal 11 15 6. Everton 9 14 Eerste divisie: Birmingham CityMan chester City 40; BlackpoolSunderland 70; Bolton WanderersArsenal 01; ChelseaSheffield Wednesday 10; Leeds UnitedWolverhampton Wanderers 11; Leicester CityEverton 22; Luton Town —Burnley 32; Manchester UnitedAston Villa 4—1; Newcastle UnitedPreston North End 02; Tottenham HotspurNot tingham Forest 34; West Bromwich Al bionPortsmouth 31. 1 van de EHS-doelman werd het toch voor de rust nog 22. Na de hervatting maakte de verdediging van EHS opnieuw een kostbare fout, waar door de gastheren een 32 voorsprong kregen. Na deze tegenslag zakte het Haar lemse team als een kaartenhuis ineen en kon Neerlandia de score opvoeren tot 62. In West II bleef Ripperda op de goede weg voortgaan; met drietwee werd thuis van Rjjswijk gewonnen. Vooral in de eer ste helft was het verband in de Ripperda- ploeg veel beter, hetgeen B. Draayer in een 10 voorsprong uitdrukte. Tien minuten na de thee scoorde de Ripperda-rechtsback de gelijkmaker. De gastheren lieten het er echter niet bij zit ten. Eerst was het De Kruyff en daarna Harren die hun supporters konden laten juichen. Wel maakte Rijswijk nog een tweede goal, maar verder lieten de Ripperdianen het niet komen. VVSBTYBB was een goede wedstrijd, waarin TYBB de meeste produktiviteit aan de dag legde. Dit eerste en tegelijk zo suc cesvolle optreden van de Haarlemmers tegen het lang niet zwakke VVSB doet ons het beste voor de komende wedstrijden verwachten. Reeds na drie minuten smaakte Van Son het genoegen het eerste doelpunt voor zijn club te scoren en een klein half uur later was de zelfde speler de WSB-verdediging voor de tweede maal te snel af. Na de hervatting voegde Vessies er nog een derde treffer aan toe. Dat de VVSB-ers de eer niet konden redden, was hoofdzake lijk te danken aan het goede werk van de TYBB verdediging met doelman Bakker aan het hoofd. Bij WesterkwartierHillegom was van behoorlijk spel geen sprake. Voor de rust nam Westerkwartier de leiding toen de keeper der gasten, bij een schot op zgn doel, verblind werd door de zon. Ofschoon Hillegom na de rust zeker niet de zwakste ploeg was, schoten tegen lat en paal onderschrijven dit, was het toch de ontvangende vereniging, die uit een schijnbaar ongevaarlijke aanval voor de tweede maal de scheidsrechter naar het midden liet wijzen. West I 3a: Egmondia Alc. Victrix ZAP Alk. Boys Vitesse HSV W. a. Zee CSV ADO Velsen Terrasvogels Beverwijk West II 3b: Ripperda Roodenburg VVSB Alphen TYBB Westerkwart. Celeritas Wilhelmus Rijswijk WP Hillegom VIOS Voor de eerste maal in dit seizoen is het vastgestelde programma in zijn geheel af gewerkt. De semi-plaatselijke wedstrijd tussen SIZO en Kennemerland eindigde in een twee-een overwinning voor SIZO, ter wijl IJmuiden zijn tweede nederlaag kreeg te incasseren bij NDSM. In de vierde klasse zorgde Kinheim voor een verrassend resul taat want het zegevierde over Kromhout met drie-een. Zandvoortmeeuwen verplet terde Telefonia met zeven-een! De wedstrijd tussen de aloude rivalen SIZO en Kennemerland was niet van groots gehalte. Er werd bepaald slecht gespeeld en aan beide kanten verknoeide men tal loze kansen. Been scoorde in de eerste helft tweemaal voor SIZO, waarna in de tweede helft Wulfraat voor het Haarlemse tegen- punt zorgde. SIZO won dus met twee-één. IJmuiden moest in de strijd met NDSM al spoedig genoegen nemen met een twee nul achterstand door doelpunten van Tigge- laar. Roozen verkleinde nog voor de rust weliswaar de IJmuidense achterstand tot twee-een maar na de thee stelde Kniested de drie-eenzege voor NDSM veilig. De stand is: Kennemerland Zuidvogels Huizen Wartburgia 5-5 5-5 2-4 2-4 De Geuzen SIZO AMVJ NDSM IJmuiden 3-4 3-4 4-2 4-2 2-0 Bij de vierdeklassers verraste Kinheim zijn supporters met een fraaie drie-eenzege op Kromhout. Deze laatste nam de leiding maar nog voor rust was het al twee-een voor Kinheim door doelpunten van Bax. Dezelfde speler zorgde na de thee ook voor het derde doelpunt. Telefonia was tegen Zandvoortmeeuwen helemaal niet opgewassen. Bij de rust was het al vijf-nul voor de Zandvoorters. A. Paap had driemaal gescoord, v. d. Werf en Water namen de beide andere goals voor hun rekening. Nadat een der Zandvoorters Telefonia in de tweede helft aan een tegen- punt had geholpen, scoorden Paap en v. d. Heuvel elk nog eenmaal voor de thuisclub, zodat met zeven-een het einde kwam. Hier is de stand: VI. en Vaardig Liss. Boys CSCA Kinheim Kromhout 4-6 3-5 2-4 3-4 3-4 PVWA Zandvoortm. SVOW Telefonia 3-4 4-2 5-1 3-0 ADVERTENTIE VOOR BLIJVEND GELUK NAAR DE VERLOVINGSRINGENSPECIALIST Schoterweg 37 - Haarlem - Tel. 16261 Bel ons voor een afspraak Matthews VVH heeft het In de vierde klasse West I tegen het op papier zwakker schijnende OFC niet tot een overwinning kunnen brengen. Met een vier-twee ne derlaag moesten de Haarlemmers deze maal genoegen nemen. In de rust zou niemand VVH een neder laag hebben durven voorspellen. Immers na een kwartier spelen had Buurman zijn club de leiding gegeven en nog voor de eerste helft werd afgesloten, had Limburg voor de tweede treffer gezorgd. Het aarzelend optreden van de Haar lemse achterhoede was er de oorzaak van, dat OFC na de hervatting de kansen deed keren. Spoedig was de stand gelijk. Deze tegen slag was de Haarlemmers teveel en hierna was OFC duidelijk sterker. Twee goals brachten de eindstand op 4-2. Bloemendaal heeft zich na de nederlaag tegen NAS weer gedeeltelijk hersteld. Met twee-twee werd er gelijk gespeeld tegen Zaanlandia. Nadat de ruststand met één-nul in het voordeel der Zaandammers was ingegaan, bracht Veldkamp de partijen weer op ge lijke voet. Zaanlandia kwam echter terug en nam na twintig minuten spelen op nieuw de leiding. Met medewerking van Nanne en De Groot wist Van de Enden echter kort voor het einde de verdiende gelijkmaker te scoren, (twee-twee). Bij DIO-Kinheim slaagde de DIO-doel- man voor de tweede achtereenvolgende maal er in zijn doel schoon te houden. En aangezien de Haarlemmers de Kinheim- doelman éénmaal konden verschalken, won DIO met gering verschil (één-nul). Geel-Wit was er tegen ETO niet best in. Na vijfenveertig minuten spelen was de stand nog gelijk (één-één) Hierna rukten de ETO-aanvallers de Geel-Wit-defensie echter met fris, open spel totaal uiteen. Bij de stand twee-één misten de Haar lemmers zelfs een strafschop en toen was het gedaan met de Geel-Witters. ETO maakte dankbaar gebruik van de geboden kansen en zegevierde uiteindelijk met vier-één. West II In West II heeft THB één punt af moe ten staan aan Warmunda. Een veel sterker THB keek na achten twintig minuten spelen tegen een één-nul achterstand aan, toen de gastheren door een dekkingsfout in de Haarlemse achter hoede de leiding namen. Vier minuten later was het echter al weer gelijk toen de produktieve Kensen een fout in de Warmunda-defensie op be heerste wijze afstrafte. Het tweede deel van deze matige partij voetbal gaf twee volkomen aan elkaar gewaagde tegenstanders te zien. Gescoord werd er niet meer. Het Hillegomse Concordia heeft een nut tige zege behaald op het to de koplopers behorende SJC. Tweemaal achtereen was Van Schoner- woerd dc SJC-doelman te slim af; de be zoekers stelden hier slechts één treffer tegenover. Na de pauze zorgde Rubbe er nog voor, dat de uitslag drie-één werd. Op de nieuwe sintelbaan aan de Kruis- laan in Amsterdam werden zondag de laatste baan wedstrijden van het seizoen gehouden. De weersomstandigheden waren aanmerkelijk beter dan de atleten de laat ste maanden gewend waren en daarom was het dubbel jammer, dat de slechte wedstrijdorganisatie, die het hele seizoen kenmerkend is geweest voor de Neder landse atletiek, nog eens duidelijk werd geaccentueerd. Sommige nummers wer den meer dan een uur over tijd gehouden en het geheel maakte ook nu weer een zeer rommelige indruk. Er werden niette min toch nog enkele voortreffelijke pres taties geleverd en dan denken wij voor alles aan de prachtige vertesprong van Visser, die nu onder voor hem ideale weersomstandigheden tot 7,41 m. kwam. Het is toch wel heel jammer, dat het pres tatie-vermogen van deze uitzonderlijk be gaafde atleet door minder gunstige weers omstandigheden zo ernstig nadelig beïn vloed wordt, zodat men van een constante vorm van de AAC'er nimmer verzekerd kan zijn. Er werd nog een prachtige verrichting door de jury opgenomen en dat was voor de „Haarlem"-atleet Joacim, die op de 110 m. horden Junioren zonder tegenstand van betekenis zowel in de serie als in de finale een tijd van 14,9 sec. liet noteren. En dat betekende een vei betering van zijn eigen Noordhollandse record. De „Haar- lem"-lopers domineerden trouwens op de hordennummers. Want Hoogland won de 110 m. voor senioren in 15,8 sec. en de Mascini liet zien, dat men ook voor de toe komst op dit nummer bij de H.A.V. „Haar lem" niet bang behoeft te zijn. Hij zege vierde op de 80 m. voor B-juniores in 12 seconden. Doornbosch behaalde een dubbel succes. H(j won het kogelstoten voo. zfjn rivaal Van Wees (AAC) met 13,15 m. B(j het dis cuswerpen kon hg ook nu zUn juiste draai nog niet krUgen. Het werd niettemin een overwinning met een worp van 36,78 m. De junior Mascini deed voor Doornbosch niet onder, want behalve de 80 m. horden won deze junior ook het hoogspringen voor B-junioren met 1.58^ m. Weyers be zette op dit nummer bU de C-juniores de tweede plaats met L53 m. Joacim jr. won bU de C-juniores het discuswerpen met de nieuwe Haarlemse recordworp van 36,06 meter. Dit nummer werd trouwens een com pleet „Haarlem"-succes. Vermeer werd tweede met 31.92 m„ Leuwener derde met 31.06 m. en Weyers vierde met 29.50 m. Het kogelstoten voor C-junioren was voor Leuwener met 12,86 m. Voor Joacim jr., die tot 12.31 m. kwam. Visser liet op zijn laatste 800 m. van dit seizoen duide lijk zien, dat hij over zijn inzinking van de laatste weken toch nog heengekomen is. Van kop-af won hij dit nummer in de goede tijd van 2 min. 1.5 sec. en alleen een iets te langzame eerste ronde belette hem om onder de 2 minuten te komen. Visser Jacques Anquetil heeft op de Vigorelli- baan in Milaan in een achtervolgingswed strijd over 10 km een zeer goede overwin ning behaald op Ercoie Baiclini de nieuwe wegkampioen van Italië. Anquetil reed de afstand in 12 minuten en 37,4 sec. een moyenne van 47.531 km per uur een tijd die slechts 5,6 sec. boven het wereld record is, dat Roger Rivière onlangs ves tigde. De tijd van Baldini was 12 minuten en 46,2 sec.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10