DANSSCHOOL Süttiur „Le Champion" won „Zilveren Molen" en „Alcmaria" de „Ragetli-molen" garage te koop 897S keurige bediende BOEKHOUDEN JERSEY Trouwfoto 's Direct van fabriek NEDERLAND 8 „Een huis vol herrie" als jubileumstuk T. GRIEK Massa-arrestaties van Argentijnse vakbondleiders Scheepvaart Fotobureau CHR PIETERSE EXAMENOPLEIDIN G HUGASELGERSMA.PÖTGIES E R SCIPIO-wat een prettig ondergoed! 1 55 1 20 FLINKE VERKOOPSTER en NAAISTERS MAANDAG 7 OKTOBER 1957 Vandaag 8200 kisten De aanvoer te IJmuiden bestond van daag uit ruim 8200 kisten vis, waarbij 3000 kisten haring, 1300 makreel, 1150 schelvis, 120 gul en kabeljauw, 200 wijting, 110 rog en vleet, 135 kool vis, 1200 schol, 18000 kg, tong, 800 tarbot en 380 kisten diversen. De „Allanwater" (van 27 sept.) liep bin nen met 550 kisten haring, 530 makreel, 120 diversen; de „Vinkingbank" (van 26 sept.) met 500 kisten haring, 280 makreel, 70 schelvis, 40 gul, 40 koolvis, 10 wijting, 40 diversen; de „Beatrice" (van 25 sept.) met 260 kisten makreel, 375 haring, 250 schelvis, 95 koolvis, 25 wijting, 100 rog en vleet, 190 kantjes haring; de KW.122 „Arie Ouwehand" (van 23 sept.) met 620 kisten haring, 30 makreel, 60 schelvis, 20 wijting; de SCH.135 „Cornelia Maria" (van 24 sept.) met 250 schelvis haring, 110 grove makreel 60 kleine makreel, 80 schelvis en 15 kabel jauw en gul. Voor de tweede beurt loste de V.27 Burgemeester Heusdens (van 23 sept.) 400 kisten haring en 50 diversen. De kleine vaart en kustloggers zorgden voor de tong en scholaanvoer. Voor de export Er was vanmorgen om negen uur nog niet veel tong en schol verkocht. De groot middel tong deed voor export f 3,90, klein- middel f 3-f 2,80, tong I f 2,20-f 2,30 en tong 2 f 1,80-f 1,75. De regels grote kabel jauw noteerden f 120, kleine f 80, kisten kabeljauw f 192-f 208 en kleine f 170- f 180. De grote schelvis voor het buitenland bracht f 45-f 54 op, grootmiddel f 42-f 48. Het binnenland in De haring leverde vanmorgen van f 18- f 24 op, makreel f 14-f 18. De grote gul haalde f 55-f 60, middel f 41-f 43, torgullen f 21-f 31. De zwarte koolvis ging van de hand voor f 84-f 67, witte boot f 92 en leng voor f 96. De kleinmiddel schelvis noteerde f 39-f 44, pennen f 29-f 34, braad- schelvis f 19-f 25. Wijting haalde f 20-f 24 per kist en de grote tong per kg f 5,10- f 5,20. Voor de dinsdagmarkt Vijf boten worden voor de dinsdagmarkt verwacht; de KW.176 (van 25 sept.) met 1200 kisten haring en makreel en de SCH. 171 (van 21 sept., van de westkust) met 900 kisten, meest haring; de SCH.27 met 500 haring en makreel; de IJM.32 met 1080 kisten, waarvan 330 haring en ma kreel en de Emma met 1500 kisten, waar van 450 haring, 410 makreel, 275 schelvis en 220 haai en vleet. Oudste boten zijn nu: KW.99 (van 23), Nestor (van 24), Emma enVL.131 (van 25), KW.81, KW.82, KW. 153, HD.79 (van 26), van Hattem (van 27), Job Gouda (van 28), Thorina, Postboy, Dirkje, Ariadne, KW.80 en 87 (van 30 sept.) Verkocht naar IJmuiden Een bekende Scheveningse dagvisser, de De klucht „Een huis vol herrie" van Stephen en Linton heette dit stuk vroe ger niet „De familie van m'n vrouw"? behoort tot het genre waarop de recensent reeds na een kwartiertje volledig is uit gekeken. De handeling berust op een serie hoogst onwaarschijnlijke verwikkelingen, waarbij onder andere een piano in het tuinhuis met een baby wordt verwisseld. Bovendien voeren beide auteurs de tradi tionele harpij van een schoonmoeder weer eens ten tonele, gewapend met het gebrui kelijke wantrouwen tegen alles-wat- schoonzoon-is. Onnodig hieraan toe te voegen, dat haar tegenpool in het timide mannetje bestaat, dat zich onder haar straffe hand slechts tot het prototype van de pantoffelheld kon ontwikkelen. Ook mag het publiek het jonge echtpaar nog eens ontmoeten, waarvan de vrouw per manent door haar moeder tegen de onschul dige echtgenoot wordt opgestookt en met 'n aantal andere dwaze kluchtspelfiguren is dan ook dit pretentieloze verhaal weer volledig. Uiteraard is de artistieke waarde van een dergelijk stuk nihil en het is wel licht ook de spelers niet ontgaan op welk een volmaakt onlogische wijze zij telkens door de schrijvers het toneel werden op gestuurd en daarvan weer verwijderd. De toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" in Beverwijk heeft deze bezwaren echter niet geteld en de klucht zelfs uitverkoren om zaterdagavond in het Kennemertheater als inzet van haar jubileumseizoen te wor den opgevoerd, namelijk ter viering van het twintigjarig bestaan. Hierbij heeft ongetwijfeld de bedoeling voorop gestaan ditkeer de vrolijkheid hoogtij te doen vie ren en er kon niet anders worden gecon stateerd dan een volledig slagen van deze opzet. Het uitverkochte theater heeft drie uur bijna onafgebroken lachsalvo's te be luisteren gegeven. Behalve aan de dolle situaties, mag de oorzaak van dit lach succes ook aan de opvoering worden toe geschreven, waarin de spelers onder regie van mevrouw Ruth Snel alle kluchtspel- registers wijd hadden geopend, hetgeen ook ditkeer weer de enig juiste opvatting is geweest, want geen enkele figuur ver draagt in een dergelijk stuk de serieuze toets. Vandaar dat in de eerste plaats mevrouw M. Zoon met ere dient te wor den vermeld voor haar onvervaarde dragonder-schoonmoeder, die het toneel telkens met een geestig aplomb beheerste. Tegenover haar vervulde F. van Tongeren met een glundere humor zijn dankbare taak van de ondergeschikte echtgenoot. Mevrouw F. van Helden en J. de Dood, respectievelijk de turbulente oud-actrice en de letterlijk van alle markten thuis zijnde veearts, wisten hieraan beiden in hun vertolkingen eveneens de juiste dwaze proporties te geven. Strikt genomen zijn de overige rollen slechts als aanvulling op de handeling bedoeld, namelijk de twee echtparen, die door de omstandigheden in zulke zotte perikelen verzeild raken. Met uitzondering van de te stroef gespeelde Jack wisten ook de dames B. Wester en R. Broek hiervoor met R. Smit een zekere levendigheid op te brengen. Maar nu de lachlustigen zaterdag vlot zijn bediend, mogen wij misschien voor de tweede voor stelling in dit jubileumseizoen een stuk verwachten, waarmee „K.N.A." ook enige artistieke eer kan behalen. Jan van Dam Sch. 65 is in IJmuiden aangekocht door de bekende garnalenvisser Barend v. d. Ree, die de IJm. 248 in de vaart heeft. De Sch. 65 heeft een opknapbeurt gehad en heeft het merk IJm. 41 gekregen. Het scheepje gaat bij goed weer deelnemen aan de vis serij op de kust. Weer op platvis De loggers en kotters, die in de zomer maanden om de Zuid op schelvis en ma kreel vissen, hebben bijna alle in de af gelopen week weer op de kust gevist voor tong en schol. De vangsten aan de rondvis liepen de laatste weken terug. Griep op zee In de afgelopen week moest de KW 2 van de Katwijkse rederij Meerburg de reis afbreken omdat er drie man met de griep aan boord waren. De schipper besloot daar op naar huis te gaan, daar de andere be manningsleden op deze vleetlogger het werk niet konden uitvoeren. Vleet verwisselen In de nacht van dinsdag op woensdag in de afgelopen week hebben verschillende vleetloggers ruime vangsten gehad. De KW 168 en KW 22 haalden die nacht elk 400 kantjes haring uit de hele vleet. Maar daarna was het de gehele week met de nachtvisserij weer van normaal tot slecht. Omdat de kans groot is, dat volgende week aan de Engelse wal met de drijfnetvleet goede haring wordt gevangen, komen vele vleetloggers naar huis om van vleet te ver wisselen. De KW 74 heeft het trawlnet opgeborgen en is met de vleet uitgevaren. Als er wat gevangen wordt, is de kans groot, dat de loggers volgende week weer wat verse haring aanbrengen. Dure vis in Engeland De Katwijkse trawler „Deining" KW. 8 loste zaterdag in de Engelse haven Grimsby. Na een Noordzeereis werden 900 kisten aangevoerd. De vis was duur. Er werd ruim f 32.000 besomd. Haai in de markt Een bijzonder grote partij van 150 kisten kleine haai bracht de „Beatrice" maandag aan de markt. Schipper N. Korbee had ver in de Noord gevist. De „Vikingbank" IJm. 183 had twee grote vleten en een par tij kleine vleet gevangen. De Belgen kopen deze vleten graag. Weer in zee? Men doet weer pogingen om de „Norma Maria" IJm. 6, die bijna het hele jaar aan de Zuid-zijde heeft stil gelegen, weer in de vaart te brengen. Er is al een schip per en een gedeelte van de bemanning aangenomen. De trawler ligt al enkele dagen onder stoom. Naar de wal Dit weekeinde zijn verschillende trawl- loggers, zoals de KW. 123, KW. 141, IJm. 283, KW. 73 naar huis gekomen om met de vleet op de Engelse wal te gaan vissen. Ook de „Dina Maria" KW. 57, die regelma tig op rondvis heeft gevaren gaat met de vleet weg. Naar huis Deze week wordt de gehele vloot van de rederij Vrolijk aan de markt verwacht. De loggers hebben aan de Westkust gevist. Door het slechte weer en de schrale vis serij vallen de vangsten tegen. Morgen lost de Sch. 171 de 900 kisten haring en bijvis. Het „Zilveren Molen"-toernooi van DTS, een ploegentijdrit voor wielerclubs, dat zondagmiddag in de Wijde Wormer werd gehouden, is bij de amateurs op fraaie wijze gewonnen door „Le Champion" uit Amsterdam. Het waren: Jan Le Grand, Joop Gudde en Guus de Haan, die voor hun club de „Zilveren Molen" veroverden. Op 31 seconden volgde „Alcmaria Victrix", dat onder aanvoering stond van de 39- jarige Jan Ottenbros, als eervol tweede. De club uit Alkmaar ontging zodoende een dubbele en in dit toernooi unieke triomf, want daarvoor hadden Joop en Jaap Hop man,, Ad Roele en Gerrit Zeeman in een spannende strijd de „Ragetli-molen" van de nieuwelingen voor „Alcmaria Victrix" veroverd. De amateurs van „De Kam pioen" uit Haarlem en het Beverwjjkse Kennemerland", dat verleden .jaar zege vierde, staakten voortijdig de strijd. Beter deden het de nieuwelingen van beide clubs in de voorwedstrijd, waaraan door twintig ploegen werd deelgenomen en waarvan de „Ragetli-molen" de inzet was. Vooral „Kennemerland" begon uit stekend en noteerde over de eerste van de vier te rijden ronden de snelste tijd (23 min. en 9 sec.). Deze snelle start bleek voor de Beverwijkers, die Dullemans en De Heer toen al kwijt waren, teveel van het goede, want zij moesten hun leidende positie in de volgende ronde alweer prijs geven en zakten af naar de vierde plaats. En toen ook Bruin afviel en Toon v. d. Bos in de slotfase een inzinking kreeg en door Klardi en Oldenburg opgeduwd moest worden, zakte de ploeg tenslotte naar de zesde plaats. De Haarlemse nieuwelingen reden bijzonder constant, want ondanks het vroegtijdig verlies van Riethof, Otte en Van der Geest, wisten zij geruime tijd de derde plaats te bezetten. „Alcmaria Victrix" en „Feyenoord" streden om beur ten op het eerste plan, welke tweestrijd uiteindelijk met zeven seconden verschil door de Alkmaarders werd gewonnen. Bij „De Kampioen" deed zich het ver lies aan mankracht in de slotfase geducht gelden, want Van Duin, Cees v. d. Aar en Piers moesten de derde plaats nog afstaan aan „Le Champion". Niettemin mogen de drie Haarlemmers, die hun makker Toon Rutte donderdags opgeroepen in mili taire dienst wel bijzonder misten, best tevreden zijn met dit resultaat. Amateurs Dat konden niet de amateurs van „De Kampioen". Doordat aanvoerder Piet Steenvoorden vanwege een hinderlijk abces niet kon starten en ook de door A- griep geplaagde Hein Koger verstek moest laten gaan, was het Haarlemse team al geklopt nog voordat het vertrok. De be zieling ontbrak. Voordat de helft was af gelegd zat het hele team van „De Kam pioen" alweer in de verkleedgelegenheid. Ook „Kennemerland" vermocht ditmaal geen vooraanstaande rol te spelen. Aan vankelijk begonnen de Beverwijkers goed en zij stevenden in de tweede ronde al voorbij het één minuut eerder vertrokken „De Kampioen". Maar toen Bloetjes een zware inzinking kreeg, was ook voor Gel dermans en De Nijs de strijd gestreden. De andere helft van de ploeg had al in de eerste ronde moeten afhaken. De strijd om de leiding ging hoofdzake lijk tussen „Le Champion" en „Alcmaria Victrix". De „rood-witte" Amsterdammers die vanaf de start de leiding in handen namen, kregen het in de vierde ronde, toen alleen Le Grand, De Haan en Gudde over gebleven waren, heel even benauwd. De Alkmaarders benaderden hen toen tot op 16 sec. Verder liet aanvoerder Le Grand het niet komen. En in de resterende kilo meters bleef hij met zijn twee partners de situatie meester. De overige clubs kwamen er bij deze beslissing niet aan te pas. Uitslagen Amateurs: 1. „Le Champion", Amster dam, in 2 uur 20 min. en 33 sec.; 2. „Alc maria Victrix", Alkmaar, in 2.21.4; 3. „Olympia", Amsterdam in 2.25.25; 4. „Ulysses", Amsterdam, in 2.25.31; 5. „De Adelaar", Hilversum, in 2.30.57; 6. „Hoorn", Hoorn, in 2.32.43; 7. „De Germaan", Am sterdam, in 2.39.40; 8. „De Bollenstreek", Zijlweg 49 Tel. 14441 - Haarlem Dinsdagavond cursus voor ouderen (boven 30 jaar) Vrijdagavond cursus voor Calypso, Mambo, Rumba en live. Inschrijven voor deze clubs iedere avond, ook voor beginners oktobercursus. Privélessen na afspraak Lisse, in 2.41.11; 9. „Apollo", Rotterdam, in 2.42.30. Nieuwelingen: 1. „Alcmaria Victrix", Alkmaar, de 64 kilometer in 1 uur 34 min. en 51 sec.; 2. „Feyenoord", Rotterdam, in 1.34.58; 3. „Le Champion", Amsterdam, in 1.35.8; 4. „De Kampioen", Haarlem, in 1.35.30; 5. „De Bataaf", Halfweg, in 1.36.50; 6. „Kennemerland", Beverwijk, in 1.36.51. BUENOS AIRES (UP) De Argentijnse minister van Binnenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat de staat van beleg in de provincie Buenos Aires geresulteerd is in de verijdeling van een groot commu- nistisch-Perónistisch complot, dat ten doel had, de regering omver te werpen. Er zijn 270 personen gearresteerd, waaronder een groot aantal vakverenigingsleiders. Alle arrestanten zouden op een troepenschip in de haven geïnterneerd zijn. Uit protest tegen deze arrestaties zijn tienduizenden arbeiders in de Argentijnse vleesindustrie vanochtend voor onbepaalde tijd in sta king gegaan. Reeds geruime tijd wordt er gestaakt door de werknemers in de siga rettenindustrie, het personeel van brou werijen, de metselaars en de telegraaf- en telefoonbeambten. Ook het bankpersoneel begint vandaag een korte demonstratieve staking. Van betrouwbare zijde te Buenos Aires wordt vernomen, dat president Aramburu de staat van beleg heeft afgekondigd, nadat hij door het leger voor een voldongen feit was geplaatst. Het leger had namelijk „als voorzorgs maatregel" een aantal vakbondsleiders in hechtenis genomen in verband met geruchten over een aanstaande golf van sabotage, oproer en staking. Daar deze maatregel in stx-ijd was met de grondwet, zag de president zich ge noodzaakt de staat van beleg af te kon digen om de arrestaties te legaliseren, zo wordt van genoemde zijde verno men. Er is echter geen meldinggemaakt van incidenten. De officiële lezing Regeringsfunctionarissen verklaarden, dat de gearresteerden, gesteund door communisten, munt wilden slaan uit de onrust, die door de twee weken oude sta king bij de PTT was veroorzaakt, om tegen de regering te ageren. Het complot was erop gericht, de pro vincie Buenos Aires te isoleren van de rest van het land, in het bijzonder de mi litaire bases, aldus de functionarissen. De leiding van het complot hadden Peronisten in Chili en Paraguay. LISSONEPRIJS VOOR FRANSE SCHILDER GERARD SCHNEIDER De Franse schilder Gerard Schneider heeft in Milaan de Lissoneprijs, bestaande uit een bedrag van een miljoen lire, ge kregen. De jury heeft ook prijzen aan zeven andere schilders toegekend, onder wie de Nederlander Karei Appel. Aagtekerk, 6 v. Takubar n. Dairen. Aalsum, 8 te Lourenco Marques verw. Alamak, 5 v. Santos n. Montevideo. Alcyone, 6 te Hampton Roads. Aldabi, 6 v. Buenos Aires n. Villa Constitution. Alderamin, 6 v. Stettin n. Rotterdam. Almkerk, 7 te Vlissingen. Alnati, 5 te Antwerpen. Ampenan, 6 te Balikpapan. Alphacca, 5 v. Santos n. Rio de Janeiro. Amstelvaart, 6 te Singapore. Annenkerk, 6 te Genua. Averdijk, 6 dw. Miami. Alioth, 4 ter rede Ilheus v. Vitoria. Arendsdijk, 8 in de Wielingen verw. n. Antw. Bennekom, 4 te Curaqao n. La Guaira. Bloemfontein, 9 te Kaapstad verw. n. Durban. Breda, 4 150 m. z. Porto Rico n. Tampa. Bengkalis, 6 v. Townsville n. Melbourne. Billiton, 7 te Penang. Bintang, pass. 6 Straat Ormoes. Blitar, 7 te Port Swettenham. Borneo, 6 te Handjong Mani. Boschkerk, 6 ten anker Calcutta. Boskoop, pass. 5 Kaap Finisterre. Calamares, 6 te New Orleans. Caltex Leiden, pass. 6 Malta n. Rotterdam. Caltex Rotterdam, 9 te Bandar Mashur verw. Cinulia, 6 dw. Terceira. Clavella, 6 te Abadan. Cottica, 7 te Georgetown. Cradle of Liberty, pass. 6 Kaap De Goede Hoop naar Philadelphia. Crania, 7 te Liverpool. Camerounkust, 4 v. Dakar n. Le Havre. Charis, 4 280 m. w.z.w. Fayal n. Pampatar. Dalerdijk, 5 te Vancouver. Delfland. 7 te Las Palmas. Diemerdijk, 5 te Vancouver. Dorestad. 5 te Gibraltar. Duivendijk, 6 te Cristobal. Dorestad, 4 200 m. w. Casablanca n. Gibraltar. Eemdijk, 6 te Havana. Eenhoorn, 6 v. Lattakia n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 5 v. Port Said n. Antwerpen. Etrema, 8 te Berre verw. Felipes, 6 te Tjilatjap. Friesland KRL. 6 te Savannah. Gadila, 6 v. Balikpapan n. Ampenan. Gooiland, 7 te Vitoria. Gordias, 7 te Port of Spain. Graveland, 7 te Bahia. Heemskerk, 9 te Aden verw. Hispania, 5 v. Castro Urdiales n. Rotterdam. Hera, 4 60 m. n.w. Guadeloupe n. Morrisville. Ivoorkust, 7 te Lagos. Jason, 4 te Hamburg n. Antwerpen. Jagersfontein, 17 te Las Palmas verw. n. A'dam. Johan van Oldenbarnevelt, 7 te Port Said. Kalydon, 5 v. Buenos Aires n. Curasao. Karimun, 7 te Genua. Kenia, 6 te Freetown. Krebsia, pas. 6 Formosa n. Singapore. Kylix, 6 v. Bachaquero n. Buenos Aires. Kieldrecht, pass. 5 Vincent n. Marseille. Koningswaard, 4 160 m. w.z.w. Fayal n. Trinidad. Laagkerk, 6 v. Port Said n. Genua. Langkoeas, pass. 6 Ceylon n. Djibouti. Lemsterkerk, 8 te Kuwait verw. Lombok, 9 te Malaga verw. Loosdrecht, 6 te Khorramshar ten anker. Lutterkerk, 6 te Marseille. Maas, 7 te Famagusta. Maaskerk, 9 te Rotterdam verw., 7 te Antw. Maasland, 6 te Antwerpen. Maaslloyd, 6 rede Tandjong Priok. Marisa, 7 te Aden. Maureen, pass. 6 Key West n. Panamacity. Meerkerk, 7 te Zanzibar. Merwelloyd, 6 te Surabaja. Metula, 6 te Dadwin. Montferland, 6 v. Las Palmas n. Amsterdam. Moordrecht, pass. 5 Kp. St. Vincent n. Hamburg. Muiderkerk, 6 te Abadan. Munttoren, 7 te Groton. Mijdrecht, 5 v. Houston n. Batonrouge. Mentor, 4 v. Oranjestad n. Baltimore. Maasdam, 11 te Rotterdam verw. v. New York. Mitra, 7 te Cristobal verw. v. Punta Cardon. Nanusa, 6 te Kuwait. Nieuw Amsterdam, 9 v. R'dam te N. York verw. Nias, 7 v. Bahrein n. Penang. Osiris, 4 v. Guanta n. Caripito. Oranje, verm. 8 v. Tandj. Priok n. Amsterdam. Oranjefontein, verm. 18 v. Amsterdam ri. Durban. Oranje Nassau, 14 v. Cristobal te A'dam verw. Oranjestad, verm. 11 v. A'dam n. Georgetown. Prins der Nederlanden, 9 te Trinidad verw. naar Puerto Limon. Rijndam, verm. 8 v. New York n. Rotterdam. Solon, 4 v. New York n. Willemstad. Statue of Liberty, 5 v. Pta. Cardon n. Rotterdam. Seven Seas, 11 te Quebec, 12 te Montreal verw. Sibajak, 8 v. Tj. Priok te Rotterdam verw. Statendam, verm. 8 v. Rotterdam n. New York. Trajanus, 4 te Rotterdam v. Londen. Willem Ruys, 10 te Port Said verw. n. Tj. Priok. W. Alt. Jones, 4 400 m. n.n.w. Bermuda n. Mena. Zuiderkruis, 5 te Quebec, 6 te Montreal verw. KLEINE VAART Alcetas, 5 te Ouessant n. Tanger. Algarve, verm. 7 v. Rotterdam n. Waterford. Appingedam, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Atlas, 4 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Bab T, 4 10 m. o. Hufvudskaer n. Mantyluoto. Badzo, 5 v. Rotterdam n. Londen. Berkelstroom, 7 v. Antwerpen te Fowey verw. Boreas, 4 v. Piraeus n. Yerakini. Draco, 4 te Kopenhagen n. Randers. Elsa, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Flevo, 4 v. Valencia n. Alicante. Ilias, 4 v. Limassol n. Tel Aviv. Joost, 4 v. Gefle n. Zaandam. Julia Mary, 4 50 m. z.z.o. Kp. Finisterre naar Manchester. Kaap Falga, 23 v. IJmuiden te Gefle. Kaap St. Vincent, 3 v. Hernosand te Holmsund. Nero, 4 v. Aarhus n. Amsterdam. Pavo, 4 v. Stockholm te Norrkoping. Phidias, 4 te Rotterdam n. Hamburg. Plato, 3 v. Bilbao n. Oporto. Ponza, 3 v. Rotterdam te Kramfors. Schippersgracht, pass. 5 Vlissingen n. Antw. Tilly, pass. 3 Brunsbüttel n. Zaandam. SLEEPVAART Cycloop en Titan, 4 550 m. w.z.w. Azor. n. Vliss. Friesland, 3 dw. Landsend n. Toronto. Gele Zee, 4 85 m. w. oostp. Jamaica n. Maracaibo. Oceaan, pass. 4 Cristobal n. New Orleans. Rode Zee, 5 v. Cardiff. Op 19 oktober 1957 hopen onze geliefde ouders en grootouders G. PIROVANO en J. H PIROVANO. VAN DER HOEK de dag te herdenken waarop zij voor 35 jaar in 't huwe lijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Van Speykstraat 7, IJmuiden-O. Heden overleed onze lieve man en vader THEODORUS C. M. SMAKMAN op de leeftijd van 54 jaar Assendelft: P. Smakman-Schuite Theo, Marinus Assendelft, 5 okt. 1957. Provinciale weg 31 (post Krommenie). De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 9 oktober a.s. te 14 uur op de Westerbegraaf plaats te IJmuiden. Plaats van samenkomst gebouw Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden-West. Nieuwe demontabele afm 6x3 meter. Kant en klaar geplaatst f 2500. Brie ven IJ 584. De Rechter-Commissaris in het faillissement van J. ten Have Jr., muziekhandelaar, wonende te IJmuiden. aan de Trompstraat 121 (Gem. Velsen) heeft bepaald dat de schuldvorderingen bij de Curator moeten zijn inge diend vóór II oktober 1957 en dat de verificatievergade ring zal worden gehouden in het Gerechtsgebouw te Haar lem aan de Jansstraat no. 81 op Vrijdag 25 oktober 1957 te 10 uur v m. De curator Mr. A. A. M. Leesberg Vondellaan 20, Beverwijk. Raadhuis en kerk HOOFDSTRAAI 179 Santpoort Tel K 2500—13049 Moderne flatcombinaties. Bankstellen, slaapk Goth. en noten Huiskamers, Karpetten bedstelien enz tegen de laagste prijzen. Ook op 6, 12, 18 maanden zonder borg. Meubeltoonkamers Westerhoutpark 8 Tel. 18840. b d Wagenw Maandag 14 October vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdipioma opleidende voor het associatie-examen JUNI 1 958 Ons geslaagdenboekje 1956 beval naast de namen en adressen van de 1000 dat jaar geslaagde candidaten (552 Pr Dipl.; 238 M.B.A. en 210 S.P.D.-M.O.) een schat van statistische gegevens. V/ist U bijv., dat 81 °/q van onze candidaten Pr. Dipl., slechts 5—10 maanden over de studie deed Inl., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 9 5 en van 7—9 uur aan ons lesgebouw frans halsplein 9 - tel. 16372 DEN HAAG -'HAARLEM - AMSTERDAM R0TTERD AM - UT RECHT - - GR 0 NI N GE N m v?-?m x>Wj Elastische kwaliteit in- 'terlock. Peru gekamd garen. Waar nodig, extra ver sterkt. Diverse modellen. Dat is SCIPIO ondergoed (Schouderband) vanaf Am» Dames slips vanaf Am* -^UMUipmy MARKTPLEIN - IIMUIDEN hunting 26.90 yackcalfs en velours hunting 27.90 't grote succes van Gerzon I Ingewijden weten hettelkenjare brengt Gerzon een jersey-collectie zonder weerga, prachtige zuiver wollen jersey, heer lijk warm en door de soepele valling bijzonder kleedzaam. Hier tonen wij twee voorbeelden uit onze rijke, kleurvolle najaars- collectie. m. 40-48 De schoen van standing Voor lichte voet-correcties: Timtur Walk-Well. Voor moeilijke voeten: Timtur Preserver. VAN DUREN'S CORSETTENMAGAZIJNEN vragen met het vak bekend. Sollicitaties: Grote Houtstraat 10 Haarlem. BENZINE-STATION te Haarlem roept sollicitanten op voor die ook op de hoogte is met doorsmeren. Hoog loon. Br. met uitgebreide referenties onder no. 6705 v. d. blad.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 12