Velsen Noord besloot feest rond tunnelopening op grootse wijze Badmintonvereniging „Velsen" had primeur met jeugdtoernooi Egmondia verdrong Alcmaria Victrix van de kop in 3A Havenberichten „Tunnelzwemgala" werd alle moeilijkheden een ondanks succes Drumbandconcours, taptoe en bal maakten veel teleurstelling goed VOETBAL IN DE IJMOND NAS leidt in 4D Kleur en fleur in het volle Velserbad 11 DEM verloor van Eechtrop met 2-4 IN DE HAL VAN OVERDORP Watervliet verloor in Bussum van Olympia Stormvogels 2 Kinheim IEV Beverwijk Wijk aan Zee V it esse DEM MAANDAG 7 OKTOBER 1957 HET IS ZATERDAGMIDDAG EN -AVOND met een haast demonstratieve duide lijkheid getoond: het actiecomité van het Koningin Wilhelminafonds in Velsen-Noord is heus wel in staat de festiviteiten rondom de opening van de Velser tunnels een waardig sluitstuk te geven. Een uitermate geslaagd drumbandconcours, een pittig gespeelde taptoe en een openluchtbal trokken ondanks de toen nog minder prettige weersomstandigheden grote publieke belangstelling. Op het met vlaggen getooide Stratingplantsoen, dat zich voor zulke marswedstrijden uitstekend leent, wachtten honderden toeschouwers op de opening van het concours, die door een plotseling motregentje even werd opgehouden. Niettemin bleek de organisatie prima verzorgd te zijn; alleen had de versterkte politie moeite om het marsparcours vrij te houden van jeugd, die vaak voor en achter de korpsen langs holde om maar niets te missen. De griep moet hier ook alweer oorzaak zijn geweest, dat de drumbandkorpsen van de r.k. Harmonie „Kunst en Vrienschap" uit Assendelft en uit Krommenie, alsmede de band van de chr. sportvereniging „Her cules" uit Beverwijk verstek lieten gaan en dat voorts verschillende deelnemende korpsen wegens ziekte aan mankracht had den ingeboet. Desondanks werd het een geanimeerde strijd tussen de deelnemende bands, die geopend werd met de even pittige als jeugdige groep van de drumband „Frans Hals" uit Haarlem, die met zijn leden van 9 tot 15 jaar het spits afbeet en veel bijval oogstte, vooral met de „stilstaande mars", waarbij de drummers direct al volkomen door het publiek waren ingesloten. In het optreden van de verscheidéne drumbands was ogenschijnlijk qua ritme, pas, tempo en ordelijkheid weinig verschil, al waren er korpsen, die alleen maar trom mels tot hun beschikking hadden, terwijl andere met hun pijpers en trompetten wat muzikaler aandeden. Moeilijk De jury, gevormd door de heren M. van Apeldoorn uit Haarlem; A. Loenen, wacht meester eerste klasse van de Koninklijke Landmacht en A. van Veluwe, instructeur van het staforkest der Amsterdamse politie had de moeilijke taak om de besten er uit te zoeken. Dit viel niet mee, want de korpsen probeerden elkaar met élan te overtroeven met alle middelen, waarover zij beschikten. Wel was opvallend, dat de mening van het publiek die van de jury naar later bleek wel zeer nabij kwam, want de drumband „DIO" uit Koog Zaandijk en de chr. gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid" uit Zaandam spanden volgens beiden inderdaad de kroon. Zij kwamen in puntental met een aanmerkelijk verschil boven de rest der mededingers uit, onder wie de drumband .Hoogoven Harmonie", het tamboer- en pijperkorps „Het Funen" uit Amsterdam, de r.k. Harmonie „Soli Deo Gloria" uit Santpoort met een opval lend kleine, maar gedisciplineerde groep en de niet minder verzorgde groep van de r.k. Verkenners-Drumband ZOSNO uit Uitgeest, uitblonken. Voor de fraaie groep van de chr. gymnastiekvereniging „IJmui- den" was het jammer, dat zowel bij de start als vóór het begin van de staande mars twee fikse blunders werden gemaakt Een goede indruk maakte de Heemsteed- se drumband „St. Michael", die met „fi- guur"slaan veie punten veroverde, maar echter buiten mededinging aan het con cours deelnam. Dat de jury het geduld van de deel nemers wel heel sterk op de proef stelde was een gevolg van de nauwkeurige be oordeling, die vele moeilijkheden oplever de en de juryleden langer dan anderhalf uur in raadkamer bijeen hield. Dit lang durig wachten was het grootste deel van het publiek in de gure wind teveel. Het r.k. jeugdvendel „Wormer" kortte de wachttijd tenslotte met enige marsen. De r.k. harmonie „St. Caecilia" bracht tijdens het concours en na afloop wat vro lijke marsmuziek ten gehore, hetgeen een prettig intermezzo van het tromgeroffel vormde, dat tot ruim vijf uur over het Stratingplantsoen dreunde. Pas tegen zeven uur kon de heer A. Loenen de resultaten bekend maken. De besten De beste prestaties bereikten drumband „DIO" uit Koog-Zaandijk met 123 punten en de chr. gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid" uit Zaandam met 122 punten, die beide als eerste prijs een lauwerkrans verwierven. „St. Michael" uit Heemstede kreeg eveneens 122 punten toegewezen. De Koog-Zaandijk-drummers behaalden daarbij niet alleen het hoogste aantal pun ten van het concours, die een zilveren lauwertak extra opleverde, doch de DIO- tamboermaïtre behaalde net voor de tam boerleider van „Wilhelmina" uit IJmuiden met 24 1/2 punt het hoogte aantal, waar door nog een verguld zilveren medaille aan de reeds behaalde prijzen voor DIO werd toegevoegd. De overige uitslagen werden: Drumband „Hoogoven Harmonie, 1131/2 pt, tweede prijs; Tamboer- en pijperkorps „Het Fu nen", Amsterdam, 112 1/2 pt, tweede prijs; r.k. Harmonie „SDG", Santpoort, 105 pt., tweede prijs; r.k. Verkenners-drumband „ZOSNO", Uitgeest, 1041/2 pt., tweede prijs; Drumband „Hercules", Wormer, 101 pt., tweede prijs; Drumband chr. gymna stiekvereniging „IJmuiden", 991/2 pt., tweede prijs; r.k. Drumband „St. Caecilia", Heemskerk, 99 pt., tweede prijs; r.k. Jeugd vendel „Wormer", 99 pt., tweede prijs; Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina", IJmuiden, 97 1/2 pt., tweede prijs; Jeugd-drumband „Frans Hals", Haarlem, 861Ï2 pt., derde prijs. De tweede prijzen bestonder uit een lauwertak, de derde prijs was een medaille. Prijsuitreiking Namens het Koningin Wilheminafonds „Velsen-Noord" belastte de heer S. Paap zich met de prijsuitreiking, waarbij hij de jury dankte voor de blijkbaar toch wel moeilijke beoordeling, de opkomst, ondanks de heersende ziekte van de deelnemende korpsen, die hel concours tot een geslaagd geheel maakte en het publiek, dat met zoveel enthousiasme de verrichtingen van de gezelschappen had gevolgd. Dokter J. H. M. Rolink, voorzitter van het KWF-actiecomité in „Noord" viel het genoegen te beurt om voor de uitstekende organisatie en het vele werk hiervoor, dat is gedaan door de heren S. Paap, J. Kla ver en G. Kaandorp namens het Tunnel feest-comité in Velsen oprechte dank te brengen en de genoemde heren het vaantje van de gemeente Velsen als herinnering aan de tunnelfeesten uit te reiken. De overige leden werd een lepeltje als her innering toegezegd. Tenslotte meende dokter Rolink een woord van hartelijke dank aan Velsens gemeentebestuur niet te mogen onthouden voor de gelegenheid, die deelnemers en jury was gegeven om van de „Watervliet- school" als kleedruimte gebruik te hebben mogen maken, die bij de heersende koude en regen een ware uitkomst bleek te zijn. Taptoe In nog groter getale dan 's middags was de publieke belangstelling voor de taptoe opgekomen, die op het met rood-wit- blauwe lampjes verlichte terrein aan de Van Diepenstraat werd gehouden door de chr. muziekvereniging „Wilhelmina", de r.k. harmonie „St. Caecilia" en het drum korps van de chr. gymnastiekvereniging „IJmuiden" in zijn helder witte uniformen, die met het blauw van de muziekkorpsen een aardig contrast vormden. Vooraf hadden de drie korpsen afzon derlijk een korte mars door Velsen-Noord gemaakt, waardoor de taptoe pas over half negen een aanvang nam, nadat met show en marsmuziek de beide muziekkorpsen tot één korps waren geformeerd, waarover de heer Lou Tervoort de leiding voerde. De tamboerkorpsen stonden onder de be kwame leiding van de heer Brinkman, in structeur van de chr. gymnastiekvereniging „IJmuiden". De heer Tervoort heeft de beide korpsen tot koraalmuziek en marsmuziek aange voerd en dit was door het feit, dat er niet was gerepeteerd, een hele prestatie. Twee coupletten van het Wilhelmus besloten met een dankbaar applaus deze waardige taptoe. Op het verlichte Watervlietschoolplein werd het openluchtbal tenslotte eveneens een plezierig feest: er was heel wat be langstelling van dansende en kijkende be zoekers, die op de muziek van de „Ac- corelli's" nog enige uren van prettig ver maak vonden. Aan de Wijkerstraatweg Een grote verrassing was de „envelop pen-tent" van het KW-Fonds naast de oliebollenkraam en de autoscooter, welke beide kermisattracties de gehele week ge opend zijn geweest, doch niet erg veel klandizie hebben genoten. De „enveloppen-tent" was het resultaat van de meer dan drieduizend prijzen, ge schonken door de winkeliers van Velsen- Noord en Beverwijk, die een aantal zeer begerenswaardige artikelen voor de kan kerbestrijding afstonden. Bijkans de gehele middag en avond wa ren het de heer en mevr. Aardenburg, die op kermismanier de fraaie prijzen onder de aandacht brachten en die voor deze voorraad goeddeels zelf hadden gezorgd met hun vele medewerkers, die er de ge hele dag en vele dagen daarvoor voor in de weer zijn geweest. Al met al kunnen ondanks veel tegenslag het KW-Fonds in Velsen-Noord en de in woners van dit deel der gemeente dankzij vele activiteiten op een geslaagd sluitstuk van de Velser-tunnelfeesten terugzien. Jeugdwedstrijd van DIJV getroffen door A-griep Zondagmorgen zou voor de jeugdleden van de Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJmond Vissers" de laatste onderlinge wedstrijd van dit seizoen plaats vinden. Het ging echter niet door omdat als ge volg van de A-griep slechts drie jongens aanwezig konden zijn. De plaatselijke hockeywedstrijd, Eech trop reserves-DEM is in een zeer geflat teerde overwinning voor Eechtrop geëin digd. Beide ploegen waren nog al zenuw achtig gestart, waardoor er een zeer rommelige wedstrijd ontstond. Hierdoor verkreeg Eechtrop een kleine meerder heid, die het weldra in een doelpunt kon omzetten. Eechtrop bleef fanatiek aanval len, doch kon er maar niet in slagen de DEM-defensie te overmeesteren. Het suc ces kwam dan ook van de kant van DEM, dat enkele minuten voor de rust de gelijk maker kon scoren. Nauwelijks was de tweede helft begon nen, of door fouten in de DEM-verdedi- ging verkreeg Eechtrop een kostbare 31 voorsprong. DEM wist echter de bakens te verzetten en oefende een zeer zware druk uit op het Eechtrop-doel. Bij één van de snelle doorbraken, werd een volkomen regelmatig doelpunt gescoord, dat echter door de scheidsrechter werd geannuleerd. Even verslapte de aanvalslust van DEM en Eechtrop profiteerde hiervan door een vierde doelpunt voor zijn rekening te ne men. Het laatste kwartier regende het strafcorners op het Eechtrop-doel en weer werd een doelpunt geannuleerd wegens vermeend buitenspel. Het slotoffensief waarbij het hele Eechtrop-elftal stond te verdedigen, leverde DEM een zeer ver diend doelpunt op, maar desondanks ver loor het deze wedstrijd met 24. De dames van DEM hebben het veel be ter gedaan en wonnen hun tweede wed strijd met rake cijfers van Alkmaar (47). Volksonderwijs-Ieden komen bijeen De najaarsledenvergadering van de afde ling Heemskerk van de vereniging „Volks onderwijs" is vastgesteld op woensdag 23 oktober is het handenarbeidlokaal van de openbare lagere school. De agenda vermeldt onder meer een be spreking van een voorstel tot contributie verhoging. Zelfstandige afdeling van ANMB in Heemskerk Op dinsdag 15 oktober vindt in kasteel „Assumburg" de oprichtingsvergadering plaats van een Heemskerkse afdeling van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektro technische industrie. Zowel in de derde klasse A als in de vierde klasse D zijn er onverwachte en soms bovendien nog rake tikken uitgedeeld, waardoor de ranglijsten een nogal grondige wijziging "Ondergingen. Vooral voor Alkmaar was het een slechte dag, daar beide derde klassers de punten aan de tegenpartij moesten laten zonder zelf tot doelpunten te komen. Voor de Castricumse clubs was er echter reden tot juichen, aangezien zowel Vitesse als CSV beslag op de volle buit legden. Alcmaria Victrix is van de kop ge drongen. Het verloor met twee-nul van Egmondia, dat nu nog de enige club is, die tot dusver van geen verliespunten wilde weten. De Alkmaarse Boys ondervonden tot hun schade, dat het met Vitesse slecht kersen eten is: Ze verloren met niet min der dan vier-nul. Is Egmondia de enige club, die nog zon der verliespunten is, Velsen geniet deze „eer" ten opzichte van de winstpunten. Het verloor zondag met nul-één van CSV en twee andere clubs, die tot vóór zondag ook nog geen enkel winstpunt bezaten, na melijk Beverwijk en Terrasvogels speel den tegen elkaar met nul-nul gelijk. ADO, óók al tot vóór gisteren puntloos, deed het zelfs nóg beter: Het klopte Wijk aan Zee, in de badplaats nog wel, met niet minder dan nul-drie. ZAP blijft zich kan didaat stellen voor de bovenste plaats: Nu moest HSV er met drie-nul aan geloven. Vierde klasse In 4 D handhaafde NAS zich door een fikse twee-zeven overwinning op Uit hoorn op de bovenste plaats, maar WH verspeelde tegen OFC beide punten (vier- twee), zodat de Oostzaners thans de twee de plaats bezetten. ETO bleef door een stevige vier-één op Geel Wit ook nu nog zonder verliespunten. Waterloo deed goed Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Breezand van Swansea, Ebro van Borkum, Elsa Nurminen van Oulu, Frey van Londen, Rodenbeck van Rotterdam, Valtrya van Antwerpen, Ener gy van Parr, Prospector van Hamburg, Birmingham van Goole, Stad Haarlem van de Noordzee. Leonhard T van de Noord zee, Vechtstroom van Portsmouth, Clau- sus van Soerabaja, Silen van Rouen, Loire van de Noordzee, Paul Westers van Sko- gall, Tan ja van Rotterdam, Mado van Swansea, Eos van Hamburg, Hermes van Karlsberg, Amsteldiep van Hamburg, August Bolten van Bristol, Isis van Liver pool, Helena van Porto Ordaz, Strillna van Klaipeda, World Tolerance van Mena Abdullah, Margarethe Honold van Lulea, Harold van Duinkerken, Amstelstroom van Londen, Lindo van Geffle, Tinn van Rotterdam, Luna van Wismar, Ganja van Hampton Roads. Noordzee van Karlstadt. Freiheit van Swansea, George Russ van Antwerpen, Lingestroom van Huil, Flora van Rotterdam, Gerd van Londen, Mount Blair van Swansea, Frisian Coast van Newcastle, Hirondelle van Londen, Am- stelland van Hamburg, Heriot van Gran gemouth. Vertrokken zijn: Oceaan naar Malmö, Fenn naar Londen, Whitby Abbey naar Rotterdam, Stentor naar Trinidad, Bree zand naar Rotterdam, Stad Haarlem naar Seven Islands, Kohima naar Rotterdam, Alwaki naar Hamburg, Seeteufel naar Rotterdam, Behle naar Antwerpen, Mar shall naar Barbados, Marne naar Stock holm, Westerdok naar Londen, Farmsum naar Bremen, Con Zelo naar Hirshals, Kuutzalo naar Helsinki, Draco naar Caen, Wexford naar Boston, Hinde naar Londen, Nore naar Malmö, Corstream naar Hamp ton Roads, Vliestroom naar Leith, Rijn stroom naar Londen, IJstroom naar Huil, Mutaty naar Oldenburg, Conrad naar Stockholm, Frey naar Malmö, Stad Haar lem naar Seven Islands, Ebro met bagger molen naar Hamburg, Araliz naar de Tyne, Neptune naar Hampton Roads, Bel lis naar Port Hareshill, Tukker naar Halmstadt, Sib. Loire met baggermolen Gooiland naar Hamburg. De officiële IJmuidense tunnelfeesten werden zaterdagavond besloten met een watershow in het Velserbad, waaraan door ongeveer 100 meisjes en jongens van de speeltuinvereniging „Vrij en Blij", de balletschool van Rie Dekker en de operette vereniging V.I.D.E.S. werd deelgenomen. Op een toneel, dat voor deze gelegenheid dwars over het ondiepe gedeelte van het bassin was aangelegd, stond in miniatuur de ingang van de Velser tunnel, waarin het Velsense wapen (lam met vlag) stond opgesteld. Het wegnemen van de nationale driekleur voor de ingang van deze „tunnel" werd gevolgd door het spelen van het Wilhelmus. De directeur van het Velserbad, de heer C. W. van Schreeven, vertelde daarop het een en ander over de 'egenwerking van de K.N.Z.B. en de desondanks toch gevolgde voorbereidingen van deze avond, die steeds nog gevaar liep in elkaar te lopen omdat vele medewerkertjes door A-griep verhin derd waren. Spreker riep de uiterste cle mentie in van de volle zaal, die hem door een luid applaus bij voorbaat werd ge geven. De heer Van Schreeven hoopte, dat de bestuursleden van de K.N.Z.B. nog eens van een „dusdanig verstand zouden wor den voorzien" dat ze hun foutieve afwij zing voor de aangevraagde nationale wed strijden zouden gaan inzien. Lichtspel Het programma, dat direct begon ver toonde een aantal jonge meisjes, die met verlichte badmutsen enkele vrije oefenin gen ten beste gaven. De balletschool pre senteerde met medewerking van enige leden van Vrij en Blij een aardig staaltje matrozen-ballet, dat vrijwel zonder hape ringen werd gebracht. De matroosjes ver toonden na deze demonstratie welwillend hun petjes, waarop in lichtgevende letters het woord TUNNELFEEST te lezen was. Een balletgroepje van meer gevorderden vertoonde enige fraaie dansen, die echter Operette Tot slot werd de kinder-operette „Victor en de gouden Bloem" in verkorte vorm op gevoerd, waaraan hard is gewerkt om dit voor elkaar te krijgen. (Enkele medespe^ lenden moesten een kwartier voor de aan vang hun rol nog instuderen!) De drie tafrelen culmineerden in een grote finale „De wondertuin" waaraan door bijna alle deelnemers werd meegewerkt. In het water lag een verlichte bloemenkroon, die fijne waterfonteintjes spoot, omringd door grote zwanen met verlichte halzen en ogen, en grote groen-witte waterlelies, alles op autobanden gemonteerd en „bemand" door een klein zwemstertje - ondertussen gaf het vogeltjes Pietwiet de oplossing van de gemene elfen-intrige op het toneel en iedereen werd tevredengesteld. Namens het gemeentebestuur waren de wethouders H. de Boer en C. P. J. Maas aanwezig, benevens het voltallige comité Tunnelfeesten. De regisseur van V.I.D.E.S., zijn vrouw en mevrouw Visman als costu- mière van de vereniging werden door de heer Van Schreeven in het zonnetje gezet en ontvingen voor hun club het tunnel- herinneringsvaantje benevens enkele boe- kenbonnen. Ook mej. Rie Dekker kreeg een dergelijk vaantje aangeboden en met door de korte voorbereiding niet voor 100°/o een hartelijk applaus werd deze, ondanks afgewerkt waren. alles toch geslaagde, avond besloten. werk door de uitwedstrijd tegen Onze Ge zellen met drie-vier te winnen, maar Kin- heims nederlaag (één-nul) tegen DIO was een geduchte teleurstelling. De Velsenaren staan thans weer bedenkelijk dicht bij de onderste plaats. De stand is thans: Derde klasse A: Vierde klasse D: Egmondia 3—6 NAS 4—7 Alcm. Victrix 4—6 OFC 3—5 ZAP 4—6 ETO 2—4 CSV 3—5 WH 3—4 Alkm. Boys 5—5 Waterloo 3—3 Vitesse 3—4 DIO 3—3 Wijk aan Zee 4—4 Zaanlandia 2—2 HSV 4—4 Onze Gezellen 3—2 ADO 3—2 Bloemendaal 3—2 Beverwijk 3—1 Geel Wit 4—2 Terrasvogels 4—1 Kinheim 4—2 Velsen 4—0 Uithoorn 2—0 De royale hal van de firma Overdorp op het industrieterrein te IJmuiden bood zondag de gehele dag bij gebrek aan een sporthal een gastvrij onderdak aan on geveer 60 badminton spelers en speelsters, die daar onder de hoede van de badmin tonvereniging „Velsen" deelnamen aan het eerste grote landelijke jeugd!oernooi in de geschiedenis van de bond. Op 5 banen traden de eersten zondag morgen op 9 uur aan en om 6 uur zondag avond verlieten de laatste spelers het strijdtoneel. De deelnemers, die afkomstig waren uit Den Haag, Hilversum, Hoofd dorp, Badhoevedorp, Haarlem en Velsen, speelden tezamen 78 partijen in een gezel lige en sportieve sfeer die door geen en kele wanklank werd ontsierd. Aan de spelen nam onder andere vrij wel het gehele Nederlandse jeugdteam deel, bestaande uit Piet Veentjer, Dick van Galen Last, Hans Kok en Karei van der Burg, terwijl zich onder de meisjes de jeugdkampioene van vorig jaar mejuf frouw R. Smits bevond. Toch bleven de verrassingen ook in dit toernooi niet uit: Juffrouw R. Smits moest in een enerverende en snelle partij de eer aan Anneke Klees laten en in de A-afde ling won Edu van Tuyl, zij het met grote moeite, van Hans Kok. Bij een gesprek over het gehalte van de deelnemende spelers waren de organisatoren duidelijk van mening dat over het geheel geno men de lichamelijke conditie der „badmin tonners" niet geheel opgewassen bleek tegen de vermoeienissen van een derge lijk groot en langdurig toernooi. Van hun clubgenoten waren de bestuurderen van mening dat er wel vooruitgang te bespeu ren was en zij weten dit aan de speciale trainingsavonden die voor dit toernooi on derling georganiseerd werden. Het aantal bezoekers was enigszins te leurstellend. De totale uitslagen waren: Afd. A (14 t/m 17 jaar): Gemengd dubbel no. 1: mej. R. Smitshr. P. Veentjer; no. Z!) WONEN MET MILJOENEN.. STEDEN MET MEER DAN 1MIUOENINW. 2: mej. J. HoltD. v. Galen Last. Meisjes enkel no. 1: mej. J. Holt; 2. mej. A. Klees. Jongens dubbel no. 1: hr. P. Veentjes' D. v. Galen Last; no. 2: hr. K. v. d. Burg/ H. Kok. Jongens enkel no. 1: D. v. Galen Last; no. 2: hr. P. Veentjer. Afd. B (t/m 13 jaar): Gemengd dubbel no. 1: M. RidderB. Ridder Haarlem; no. 2: C. VismanH. Glas. Meisjes enkel no. 1: Imre Rietveld (Vel sen); no. 2. Conny Visman. Meisjes dubbel no. 1: C. Visman/II Ver hoef, Velsen; no. 2: I. Rietveld/M. Ridder. Jongens enkel no. 1: B. Ridder; no. 2: B. Zwitser. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk up Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Van de korfbalvereniging „Watervliet" heeft het eerste twaalftal zondagmiddag in Bussum een verdiende nederlaag tegen het sterke Olympia 1 moeten incasseren. Hoe wel de Velsenaren na de eerste speelhelft nog redelijke kansen overhielden om in de tweede speelhelft een drietwee achter stand in te lopen en zelfs een gelijk spel mogelijk zou zijn geweest, beschikten de Bussummers over een net iets groter uit houdingsvermogen en dit gaf ten slotte de doorslag. Nadat Olympia de score had geopend zorgde mevr. Hartman voor de eerste vak wisseling (11). In tweede opstelling kon de Velsense aanval de juiste richting naar de korf niet vinden en hierdoor aangemoe digd was het Olympia, dat van de onschot- vaardigheid van Watervliet profiteerde met twee doelpunten (31). Het was mevr. Meyer, die de ruststand op 32 wist te brengen. Onmiddellijk van de af worp af verhoog de Olympia de score (42), doch in de be ginopstelling terug liep Vos voor Water vliet met een afstandschot in (43). Nu nam de thuisclub het spel geheel in han den, verhoogde het tempo en dit was Wa tervliet te machtig. De Velsense aanvallen misten elk gevaar, terwijl de geestdrift ontbrak en ook de afstandschoten niet zui ver werden genomen. Het einde kwam met een verdiende 73 overwinning voor Olympia 1. Reserves Op „Watervliet" deden de groen-gele reserves het heel wat beter door tegen Groen Geel 4 al in de eerste minuut uit een doorbraak van Verkerk een treffer te plaatsen (10) om dit vijf minuten later te herhalen (20). Met voor beide partijen twee doelpunten ging de strijd tot de rust verder gelijk op (42). Na de hervatting liep de stand op van 53 naar 64 en daarna volgden de Watervliet-doelpunten elkaar snel op, zodat binnen het volgende kwartier achtmaal werd gescoord (144). De Watervlieters deden het hierna wat kalmer aan en gaven Groen Geel gelegen heid de nederlaag voor hen te beperken tot 14—6. In tegenstelling tot het tweede twaalf tal had Watervliet 3 van Animo Ready 2 een gevoelige nederlaag te slikken (91) en Watervliet 4 moest met 53 in Nieuw Flora 3 de meerdere erkennen. De reserves der Stormvogels verrasten de toeschouwers in de eerste helft van de ontmoeting tegen Volewijckers 2 door het feit, dat zij ondanks hun vele invallers een spelletje vertoonden, dat er in alle op zichten zijn mocht en dat met de één-nul voorsprong met de rust absoluut te karig beloond was, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, dat het houtwerk tot tweemaal toe de Amsterdamse doelman bijstand verleende. Na de rust was er opnieuw maar één elftal, dat knap voetbal vertoonde, doch dat was niet Stormvogels maar de Vole wijckers. Met strakke passes langs de grond bouwden de Amsterdammers hun aanvallen op en door dit spel werd de IJmuider verdediging herhaaldelijk „van de kaart" gespeeld. Niet minder dan vijf maal moest doelman Venus de bal uit het net halen, zodat de Amsterdammers zeer verdiend met fikse cijfers deze wedstrijd wonnen (één-vijf). In een door beide partijen slecht ge speelde wedstrijd tussen DIO en Kinheim is het de Velsense bezoekers wederom niet gelukt om een winstresultaat te behalen; een contrast overigens met de vorige week gespeelde wedstrijd, waarin de Kinheim- aanval zes maal wist te scoren. De Kin- heimers waren de gehele wedstrijd on betwist sterker, doch de aanval bleek niet bij machte de veldmeerderheid in doel punten om te zetten. Kinheim speelde te doorzichtig, waardoor de DIO-achterhoede steeds tijdig kon ingrijpen en de invaller- midvoor herhaaldelijk schaakmat werd gezet. Bovendien zat er geen verband in de Velsense voorhoede, waardoor de kan sen, die er waren om eens door te breken, faalden. DIO daarentegen bepaalde zich onder de Kinheim-druk tot enige uitval len, daartoe gesteund door achterhoede en middenlinie. De DIO-doelman had het niet moeilijk en kon alle verre schoten keren. Toen enkele minuten voor de rust DIO opnieuw een uitval lanceerde, vergat spil Van Well de midvoor te schaduwen, die nu gemakkelijk langs Pigmans kwam (één-nul). Na de hervatting bleef Kinheim even zeer de toon aangeven ondanks het tame lijk harde spel. Wat de middenlinie ook deed de Kinheim-voorhoede in beweging te brengen, het bleef bij enige schoten van de buitenspelers Eijke en Sluiter. Toen tien minuten na de hervatting Blom een doelpunt maakte, beging hij een free- kick, zodat dit doelpunt werd afgekeurd en de Velsenaren met de één-nul neder laag nu al zes verliespunten hebben. Kinheim-zaterdag elftal In een voor de rust aardige, na de thee echter wat vlakke wedstrijd is het Kin- heim-zaterdagelftal op Tussenwijck ge lukt beide punten in Velsen te houden. Met drie-één moest het Amsterdamse Kromhout de vlag strijken. De gasten be gonnen goed! Mede doordat de griepbacil de Velsense achterhoede wat onderhan den had genomen begon deze vrij zwak en al spoedig keken de gastheren tegen een nul-één achterstand aan. De Kinheimers. die kenne'bk nog even aan een enigszins gewijzigde opstelling moesten wennen, kwamen er allengs beter in en dat de rust toch met een twee-één voorsprong voor de geel-zwarten inging was te danken aan de, nu midvoor spelen de Bax, die enkele goede aanvallen op su blieme wijze afrondde. Beide ploegen lieten na de pauze niet veel meer zien en ongeveer tien minuten voor het eindsignaal stelde Jan Bax met een uitgerekend schot de zege veilig (drie één). Kinheim 2 werd in Haarlem door SAC I niet voor veel problemen gesteld en met een 92 overwinning lieten zij wel van zich spreken. Kinheim 3 mocht ook nu het zoet der overwinning weer niet smaken. Geheel tegen de verhouding in gingen zij met één-drie ten onder. Op „Rooswijk" speelden IEV en Spaarn- dam een spannende wedstrijd, waarbij de thuisclub vooral in de tweede speelhelft de beste papieren had, maar geen kansen zag om de tegenstanders een nederlaag te bezorgen, hoewel die mogelijkheid niet uitgesloten was. Spaarndam begon de strijd met een fel aanvalsspel, waardoor de IEV-verdediging benauwde ogenblikken beleefde en dan ook na drie minuten al moest zwichten voor een goed schot van de rechtsbinnen uit een voorzet van links (nul-één). IEV sloeg fel terug en bracht Spaarndam in de verdediging met goede combinaties en vele schoten om te proberen de achter stand in te lopen. Spaarndam had echter veel geluk toen Fijen een kopbal buiten bereik van de doelman tegen de lat plaatste en J. de Reus een vliegend schot door de staander gekeerd zag. Na de her vatting werd IEV sterk aanvallend, doch aanvankelijk bleef het spel iets te kort om de stug verdedigende Spaarndammers aan het wankelen te brengen. De Spaarn- dam-doelman had bovendien veel geluk met enige felle schoten die buiten ver wachting en tot veler verrassing geen doelpunten opleverden. Na 37 minuten echter liep Fijen goed door, doch hij werd ten val gebracht. Wijker benutte de toe gestane strafschop (één-één). Nu trok heel Spaarndam zich in de verdediging terug om althans een gelijk spel te behouden, hetgeen met kunst- en vliegwerk wonder wel gelukte. Beverwijk was zowel voor als na rust steeds in de meerderheid maar zag geen kans om een doelpunt te scoren. Men kwam steeds gevaarlijk dicht voor het Terrasvogels-doel maar daar bleef het bij. In de tweede helft was het spil Bakkum, die met een hard schot nog enige verwar ring stichtte in de Santpoortse achter hoede, maar zijn onverwachte schot scheerde de legger. Zaterdagavond heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma in zijn functie als voorzitter van het IJmondfonds een televisietoestel overhandigd aan de heer J. Maenhout, vroeger linksbuiten van de voetbalvereni ging „Beverwijk", die door een ongenees lijke ziekte niet meer lopen kan. Leden en donateurs van de vereniging „Beverwijk" schonken bij dit toestel een neerzet- tafeltje. Met behoorlijke cijfers heeft ADO bui ten verwachting gewonnen van zijn oude tegenstander Wijk aan Zee. Het leek er in het eerste kwartier niet op, want Wijk aan Zee kwam steeds voor het ADO-doel maar vond Burger in prima vorm. Toen ADO een kans kreeg om te doelpunten was het Th. de Wit die deze kans niet ver loren liet gaan. ADO kwam er steeds beter in en speelde nu in vlotte combinaties. Dirks kwam doelman Blok te hulp toen deze zijn doel al verlaten had en sloeg de bal uit het verlaten doel. Er volgde een strafschop die De Graaf goed benutte: 02. In de tweede helft probeerde Wijk aan Zee om de achterstand te verkleinen maar het succes was weer bij ADO dat door Theo Bruins de stand op 03 bracht. Met forse doelcijfers wist Vitesse te winnen van de sterke Boys, die in het veld wel gevaarlijk waren, maar voor doel iedere stootkracht miste. Na 15 minuten spelen ontstond er een scrimmage voor het doel van de Boys. De bal kwam tegen het lichaam van de achterspeler Metze- laar en werd door Valk ingeschoten 10. Twee minuten later ontstond uit een vlot te combinatie van Borst, Duin en Zonne veld een goede schietkans voor Valk die deze niet onbenut liet 20. In de tweede helft kwamen de Boys zeer gevaarlijk voor het doel van de thuisclub. Er ont stonden enige zeer gevaarlijke momenten maar doelman Wagenaars was op zijn post en onderschepte onder andere een hard schot van Van der Meulen. In de 20ste minuut omspeelde Duin handig enige Alkmaarse speler en gaf de bal aan Valk, die doelpuntte. Kort voor het einde bracht Valk de stand op 40. Het gaat met DEM niet goed. Weer werd verloren en weer met flinke cijfers. Met een mooi doelpunt kon de HRC-mid- voor na 10 minuten spelen doelman Aar denburg passeren 10. DEM kwam zelfs tot de gelijkmaker. Op zeker 45 meter van het HRC-doel loste midvoor Co Bakker een schot dat de HRC-doelman zelfs niet zag (11). Daarna was het met DEM ge daan. HRC liep uit tot 14.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3