Besse's Slagerij MAGGI SIMON DE WIT 5 Communisten winnen terrein in Australië's politieke arena NIETS - maar dan ook niets - kan evenaren! „Tsaar"Healy met drie kameraden in bestuur van vakverbond Adverteert in dit blad m Z'Aomdó CUltfr 19 Kies WEVENIT - Echt SUEDE „Monsieur Joseph" schreef een afscheidsbrief Ziekenhuisbezoeken in Praag verboden Scheepvaart Zoek-T U Gelderse rookworst 99 per stuk circa 225 gram Smeuïge leverpastei qq 3 blikken a 100 gram Prima gehakt qq Gelderse ham CQ 150 gram Snijworst tartaar Pork heerlijk! 250 gram w a Om van te smullen! IJmuiden Kennemerlaan 49 PLAATS EEN LUIDSPREKER DONDERDAG 10 OKTOBER 1957 Wevenit omdat het afkleedt en behaaglijk warm is Suède omdat Parijs deze garnering lanceert 'n Wevenit japon, kleedt dubbelslank af! Vooral deze prachtige dubbeldraadskwa liteit; Gemêleerd geweven, wat het effect nog verhoogt, ook hier omdat het mode is su*''' kraag en zakken 'n Wevenit costuum, dat altijd a la mode ts vanwege de elegant-klassieke lijn; meesterlijk van coupe omdat de wevenit vormhoudend is én als nouveauté echt suède garnering or kraag en zakken Diverse tinten 89.— Lange Nieuwstraat Marktplein Telefoon 5205 (■Van onze correspondent in Australië) Het congres van het „Algemeen ver bond van Australische vakverenigingen" heeft onlangs vier communisten tot leden van het hoofdbestuur gekozen. Het ver bond vertegenwoordigt een kleine hon derd vakbonden met ruim 1.250.000 leden, de helft van alle loontrekkers in Austra lië. Het congres werd bijgewoond door vierhonderd afgevaardigden. Het bestuur bestaat uit twaalf leden, twee uit eik der zes Australische staten. Tot nog toe had den er slechts twee communisten zitting in. Onder de gekozen communisten be vindt zich hun machtigste man, de voor zitter van de bond van havenarbeiders, Jim Healy, die zo juist is teruggekeerd van een reis naar Peking-China en Rus land en daarover de lof heeft vertolkt voor de Australische televisie Koors: links De sterk vergrote invloed der commu nisten is te wijten aan de linkse politiek van de leider der arbeidsparty, dr. Her- bert Evatt. Nog slechts enkele jaren ge leden leidden de rechtse groepen in de so cialistische beweging de communisten op dood spoor. Hun rol was uitgespeeld, zij werden uit de besturen van de meeste vakverenigingen gewipt en voor het eerst sinds onheugelijke tijden leek het er op alsof de Australische vakbeweging die geen onderscheid kent tussen socialis tische, communistische en christelijke groepen, zoals in Nederland bevrijd zou blijven van de communisten, die lange tijd het heft in handen hadden gehad. Sindsdien echter hebben de commu nisten een handige, ondergrondse poli tieke manoeuvre uitgevoerd. Merkwaar digerwijs heeft bovendien dr. Evatt ter- zelf dertij d het roer in zijn partij omge gooid en een actie tegen de rechtervleugel ontketend. Die actie oogstte succes. De arbeidsparty zwaaide naar links, maar om de pil te vergulden, kwam zij met veel fanfare aandragen met de term „democra tisch socialisme", een uitdrukking, die in de Australische arbeidsbeweging nog nim mer was gehoord. Rode Tsaar Men kan er van op aan, dat het op nemen van meer communisten in het be stuur van het vakverbond binnen afzien bare tijd weerspiegeld zal worden in meer stakingen. De genoemde Healy werd ge kozen door een groep van veertien vak bonden (met 172.000 leden), die praktisch het gehele vervoer beheersen. Geen won der dat Healy de bijnaam „Czar" heeft ge kregen. Een andere communistische lei der werd door twaalf vakbonden (met honderdduizend leden) in het bestuur van het algemeen vakverbond gekozen. Politieke zelfmoord De verkiezing der communisten heeft veler ogen voor het communistische ge vaar geopend, maar dit betekent echter niet, dat er dadelijk iets tegen dit gevaar ondernomen wordt. Naar buiten is de in druk gewekt, alsof Australië zijn commu nistische neigingen ontgroeit. Dit zou dan blijken uit het feit, dat de socialistische regering in de staat Queensland kort ge leden, na 24 jaar, is verslagen en door een liberale regering vervangen. Dit is ook gebeurd in de staat Victoria. Beide socia listische regeringen werden verslagen als gevolg van onenigheid in de boezem der arbeidsparty. De rechtervleugel van de arbeidsparty, was aan het bewind, de linkervleugel dwong de socialistische re gering van Queensland tot aftreden: een soort politieke zelfmoord dus. Tegelijk hiermee is de communistische invloed in de vakbeweging plotseling sterk toege nomen. Zorgen Met het oog op de aanhoudende drei ging van Indonesië om Nederlands Nieuw Guinea te annexeren en de vrees, dat uit eindelijk het communisme daar een brug- gehoofd zal vinden, dat Australië nood- ADVERTENTIE PARIJS (UP) De Franse miljonair- lompenhandelaar Joseph Joanovici, die sinds zondag spoorloos is, heeft het Franse ministerie van Oorlog geschreven, dat hij naar het buitenland gegaan is. Men neemt aan dat hij op weg is naar Zuid- Amerika. In zijn brief aan het ministerie ver klaarde hij, dat hij in Mende, dat hem als gedwongen verblijfplaats was toegewezen, niet genoeg kon verdienen om de enorme boete te betalen die hem voor zijn colla boratie als bijkomende straf was opgelegd. Volgens zijn juridische adviseur heeft Joanovici sinds zijn vrijlating uit de ge vangenschap al 27 miljoen aan de staat be taald. Hij werd bedreigd met nieuwe ge vangenschap, als hij maandelijks niet vol doende af zou betalen van de restende schuld. lottig kan worden, behoeft het niet te ver wonderen, dat de toenemende invloed der communisten in de Australische vakbe weging en de zwaai naar links in de Aus tralische arbeidsparty bezorgdheid wek ken. Ook het feit, dat verscheidene critici onder de leden der arbeidsparty onder wie verscheidene met een zeer lange staat van dienst zijn geroyeerd, omdat zij de communistische tendenzen aan de kaak hebben gesteld, geeft voedsel aan die be zorgdheid. Australië is per slot van re kening een land, waar de vakbeweging de politiek der arbeidsparty bepaalt en dus het heft in handen houdt. Met een ver dubbeling van de communistische zetels in het opperste bestuur van de vakbe weging zal Australië zich moeten voorbe reiden op een vernieuwde linkse be weging, die de federale liberale regering grote moeilijkheden zal veroorzaken en de toch al zo wankele economie van dit land gemakkelijk in gevaar kan brengen. WENEN (UP) Het aantal Aziatische griep-patiënten in Praag is dermate groot, dat ziekenhuisbezoek tot nader order ver boden is, aldus heeft de Tsjechoslowaakse radio medegedeeld. Wanneer de epidemie over haar hoogtepunt heen is zal het be zoeken van patiënten weer worden toege staan. Aalsdijk, 9 te Suez. Abbekerk, 9 v. Hongkong n. Singapore. Adonis, pass. 9 Flores (Azoren) n. Curasao. Antonia, 10 te Hongkong verw. Arkeldijk, pass. 9 Surabaja n. Bangkok. Alderamin, 9 te Rotterdam. Alhena, 10 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alcor, 9 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aldabi, 9 te Villa Constitution. Axeldijk, 9 v. New Orleans n. Panamacity. Almkerk, 8 v.^ Antwerpen, 10 te Amsterdam. Amstelland, 9 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Alphacca, 9 ten anker V.toria. Angolakust, 9 v. Port Harcourt n. Burutu. Ameland, 9 150 m. z.o. Sabang n. Singapore. Amsteldijk, 9 900 m. z.w. Azoren n. Le Havre. Argos, 9 110 m. w.z.w. Kreta n. Tel Aviv. Annenkerk, pass. 9 Stromboli n. Port Said. Alioth, 9 420 m. z.z.w. St. Paulrocks n. L. Palm. Amstelkroon, 12 te Albany verw. Amstelstad, 15 te Karachi verw.' Amstelwal, 10 te Hamburg. Attis, 8 te Barranquilla n. St. Marc. Bennekom, 7 te La Guaira n. Pto. Cabello. Breda, 8 te Tampa n. Brunsbüttelkoog. Britsum, 8 te Hamburg. Balong, 10 te Surabaja. Bengkalis, 10 te Melbourne. Borneo, 10 te Singapore. Batjan, pass. 9 Kp. St. Vincent n. Alexandrië. Boskoop, 9 te Amsterdam. Caltex Utrecht, pass. 9 Strömboli" n. Port Said. Cartago, 9 te Puerto Armuelles. Cottica, 10 te Paramaribo. Cumulus (weerschip), 9 te Rotterdam. Carrillo, 10 te Pto. Armuelles. Congokust, 10 te Amsterdam. Camerounkust, 9 180 mijl z.w. Finisterre naar Le Havre. Calamares, 9 245 m. w.n.w. Havana n. Almirante. Castor, 8 933 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Charis, 8 650 m. n.o. Guadeloupe. Congokust, 9 te Amsterdam verw. Caltex Leiden, pass. 9 Malaga n. Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 9 Wight n. Rotterdam. Delfshaven, 9 op rede Marmagoa. Friesland, 9 te Philadelphia n. Savannah. Felipes, 10 te Pladju. Farmsum, 9 v. Bremen n. Hamburg. Gadila, 9 v. Ampenan n. Surabaja. Ghanakust, pass. 9 Finisterre n. Dakar. Giessenkerk, 10 te Takubar. Gadila, 10 te Surabaja. Guineekust, 10 te Amsterdam. Graveland, 9 te Rio de Janeiro. Hector, 9 te Beyrouth. Heemskerk, 10 te Aden. Houtman, 9 v. Mauritius n. Lorenzo Marques. Hathor, 9 te Amsterdam. Helicon, 8 120 m. w.n.w. Golf v. Venezuela naar Maracaibo. Helder, 9 te Amsterdam. Hecuba, 11 te Barbados verw. Hera, 8 300 m. w. Bermuda n. Morrisville. Iberia, pass. 9 Dover n. Bilbao. Ittersum, pass. 9 Azoren n. Houston. Isis, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Japara KRL, 11 te Colombo verw. v. Port Said. Jason, 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Java, pass. 9 Fayal n. Beyrouth. Joseph Frering, 9 v. Monrovia n. IJmuiden. Koningswaard, 10 te Trinidad. Khasiella, 8 te Piraeus. Kosicia, 10 te Rotterdam. Kaimana, 12 te Makassar v. Ambon. Karimata, 8 te Hamburg. Katelysia, 9 te San Francisco n. Cardon. Kieldrecht, 9 te Genua v. Marseille. Kenia, 9 840 m. n.w. Freetown n. Punta Cardon. Leersum, 9 te Aden. Lombok, 9 te Malaga. Larenberg, 9 v. Las Palmas n. Buenos Aires. Lindekerk, 9 nog te Khoramshar. Loenerkerk, 9 te Basrah. Louis Lantz, 9 v. Amsterdam n. Monrovia. Luna, 9 v. Amsterdam n. Rotterdam. Luna, 10 te Rotterdam. Laurenskerk, 10 te Marseille. Lutterkerk, pass. 10 Gibraltar n. Hamburg. Limburg, 8 270 m. n.w. Minikoi n. Madras. Laagkerk, 9 60 m. o.z.o. Messina n. Genua. Leuvekerk, 9 140 m. z.z.w. Genua n. Genua. Modjokerto, pass. 9 Geurnsey n. Tandj. Priok. Musilloyd, 9 dw. Pantellaria n. Rotterdam. Maureen, 9 v. Panamacity n. Londen. Mentor, 9 te Baltimore v. Oranjestad. Meliskerk, 10 te Genua verw. Molenkerk, 9 te Rotterdam. Maashaven, 10 te Buenos Aires. Meerkerk, 9 te Mombasa. Mijdrecht, 9 v. Baton Rouge n. Avonmouth, Moordrecht, 10 te Hamburg verw. Nieuw Amsterdam, 9 te New York v. South.ton. Ootmarsum, 9 te Le Havre. Omala, 9 v. Pta. Cardon n. Rio de Janeiro. Oranje, 9 v. Singapore n. Belawan. Orion, pass. 10 Oporto n. New York. Orestes, 11 te Ciudad Bolivar v. Georgetown. Orion, verW 9 pass. Kp. St. Vb*c. n. Rotterdam. Ommenkerk, 9 60 m. w. Cochin n. Aden. Overijsel, pass. 9 Ouessant n. Las Palmas. Pieter S, 10 te Swansea verw. Parkhaven, pass. 9 St. Pauls n. Recife. Perna, 10 te Abadan. P. G. Thulin, 9 te Philadelphia. Pygmalion, 9 te Jacksonville v. Savannah. Roebiah, 11 te Belawan verw. Rotti, 9 dw. Kaap Finisterre n. Amsterdam. Rondo, 8 v. Djibouti n. Colombo. Rotula, 10 te Pladju v. Singapore. Schie, pass. 9 Ouessant n. Tunis. Stad Dordrecht, 9 Oporto gepass. n. IJmuiden. Sigli, 9 80 m. n.w. Makassar n. Brisbane. Sirrah, 9 280 m. z.w. Bombay n. Rastanura. Stad Delft, 9 dw. Djeddah n. Aden. Schelp wijk, 12 te New York verw. Soestdijk, pass. 8 Vlissingen n. New York. Sidajoe, 10 te Priok verw. v. Padang. Statue of Liberty, 9 850 m. z.w. Flores n. R'dam. Stad Leiden, 9 v. Pepel n. IJmuiden. Stad Gouda, 9 v. Vlaardingen n. Narvik. Statendam, 9 v. Southampton n. New York. Steven, 11 te Genua verw. Straat Cook, 10 v. Beira n. Lourenco Marques. Slamat, 10 te Port Said. Statendam, 9 v. Le Havre n. Southampton. Tarakan, 9 v. Suez n. Djeddah. Tamo, 8 100 m. z.o. Rio Grande n. Buenos Aires. Tappanzee, 9 v. Trinidad n. Kaapstad. Taria, 9 v. Curagao n. Rotterdam. Tawali, 9 v. Aden n. Djeddah. Tiba, 9 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Tiberius, 9 op rede Auxcayes. Texel, 9 70 m. z. Socotra n. Aden. Vasum, 10 v. Port Said n. Spezia. Vivipara, pass. 9 Kp. Ray n. Montreal. Van Noort, 9 v. Singapore n. Djakarta. Witmarsum, 11 te Savannah verw. W. Alton Jones, 9 70 m. z.o Santa Maria naar Mena A1 Ahmdi. Waal, 9 v. Izmir n. Messina. Waterman, 9 v. Aden n. Suez. Westland, 8 500 mijl n.n.o. St. Paulrocks naar Montevideo. Wille mRuys, 9 120 m. w.z.w. Kreta n. Pt. Said. Zaanland, 9 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. KLEINE VAART Alcetas, 8 te Tanger n. Ceuta. Notos, 8 v. Tunis n. Piraeus. Lijnbaansgracht, 8 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Keizersveer, 10 te Rotterdam verw. Midas, 9 20 m. z. Burlings n. Amsterdam. June, 8 v. Maassluis te Boston verw. Bloemgracht, 9 dw. Den Helder n. Amsterdam. Plato, 9 20 m. n. Vilano n. Amsterdam. SLEEPVAART Cycloop en Titan, 8 110 m. n.w. Fayal n. Vliss. Ebro, 8 v. Borkum n. Hamburg. Humber, 10 70 m. z. Las Palmas n. Pt. Harcuort. Loire, 10 te Rotterdam. Rode Zee, 10 te Rotterdam verw. Thames, 10 70 m. z.w.punt Kreta n. Daz-eiland. Witte Zee, pass. 10 ten n. Lombok n. P. Moresby. Zwarte Zee, 10 330 m. z.o. Bermula n. Baltimore. Héérlijke haché! Haché op basis van Goxidbouillon verkrijgt een extra fijne smaak. Probeert Uhet maar zó gaat U ze voortaan vaker makenI EEN F*A.kLHu R.UI wte I Reclame is de motor voor uw bedrijf. Adverteren is de beste vorm van reclame 1 pond schoudercarbonade 1.93 1 pond speklappen 1.— 2 pond mooie doorr. paardenlappen 2.50 1 pond mooie maigere paardenlappen 2. 1 pond gehakt h. o. h. (alleen vlees) 1.215 1 pond ossenlappen v.a. 1.60 1 pond lamscarbonade 1.80 1 pond magere Lamsleppen 2.20 150 gr. echte Geld. ham 0.65 150 gr. boterhammen- worst 0.45 150 gr. pekelvlees 0.45 150 gr. rosbief 0.75 Frans Naereboutstr. 11 Pittige rijstschotel! Een koksgeheim om rijstschotels veel en veel lekkerder te maken: de rijst in Goudbouillon kokenMmm 1 Lekkere goulash-schotel Verhoog de pittigheid en de smaak door als basis Goudbouillon te nemen. Het wordt de lekkerste goulash, die U ooit hebt geproefdl ADVIES VAN ALICE Vergelijkt U maar - er is niets, dat Goudbouillon evenaart. En zie hoe handig... in een wip maakt U de zuiverste vleesbouillon: ideaal voor een kop lekkere drinkbouillon... als stevige soepbasis... om stamppotten en talloze andere gerechten extra fijn te maken. Steeds en steeds komt het van pas. Sla,dus wat Maggi, Goudbouillon in. Niets geeft zó veel voor zó weinig geld Per doosje met dubbel-tablet 28 cent voor 1 liter bouillon t/m 16 october voor boterham qq gramsblik of middagmaal zeer voordelig 150 gram V# Vleeswaren en room boter. Natuurlijk, want Simon deWit geeft room boter voor margannepnjs. Dank zij de gratis Melk koetjes. Spaar die waarde- volle zegels! Kvv!v!y"v.vV/X*'

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13