Reimond Kimpe toont zijn werk in de Hoogoven-schaftlokalen w> erom IJ mond-agenda Havenberichten s THALIA Visserij-varia Hockey in KennemeHand ZWARE SHAG ORCAM De kinderen van Eduard door PALVU 4 SPECULAAS etA\ Aie/fondM cte (jmktfbokkaM Mulier-loop in „Velserbeek" uitgesteld tot 3 november Watervliet 2 naar Purmerend Volledig competitiepro gramma voor „IJmond" H. Laros wint blindpartij in Krommenie En alle partijen van simultaanseance N.E.I. werd 18 mille duurder dan geraamd Papierfabriek mag zes nieuwe wellen slaan Burgerlijke Stand van Velsen H. Hartschool won Floralia-beker Duizend kinderen genoten van mooie films DOUWE EGBERTS Opbrengst collecte reclassering „Sportbond" op eerste plaats in NEVOBO-toernooi CASTRICUM Gastricumse kinderen van 1955 worden ingeënt tegen polio Bestelauto gekraakt tussen vrachtwagen en autobus DONDERDAG 10 OKTOBER 1957 Een kunstenaar van grote begaafdheid en van indrukwekkende veelzijdigheid treedt ons tegemoet uit het oeuvre van de VlaamsNederlandse schilder Reimond Kimpe, die een collectie van zyn werken afstond voor een „rondgang" door de schaftlokalen van Hoogovens en aange sloten bedrijven. Deze tentoonstelling in het restaurant van Walsery Oost, terrein Hoogovens, is zondag van 25 uur voor het publiek geopend. Reimond Kimpe woont al ruim dertig jaren in Middelburg. Oorspronkelijk kwam hij uit Gent, waar hij in 1885 geboren werd In zijn schildersloopbaan heeft Reimond Kimpe alle fasen van vernieuwingen door lopen. Symbolisme, klassicisme, expres sionisme, construiïsme en abstracte kunst hebben in hem een beoefenaar gevonden, voordat hij tot een eigen stijl kwam. Zijn werk, dat even gevarieerd is als omvangrijk, getuigt van zijn constructieve geest; de technische studie uit vroegere jaren heeft haar sporen nagelaten. Hij volgt niet slaafs het naturalistische beeld, maar blijft toch verbonden met de natuur. Wij treffen in zijn werk de roman tiek van de zee en de haven, zo goed als de sfeer van de boer op het land. Zijn zee meerminnen en matrozen, zijn huizen, zijn boeren en zijn dieren en vooral zijn reli gieuze figuren na de oorlog heeft hij religieuze en bijbelse figuren in zijn ge zichtskring getrokken, waarin harmonie, lijn en vorm winstpunten boekten boeien ons uitermate. Talrijke tentoonstellingen in binnen- en buitenland, voor en na de oorlog, bewij zen zijn belangrijkheid. Amsterdam, Rot terdam, Den Haag, Arnhem en Maastricht, Antwerpen, Brussel, Gent, Batavia, Parijs, Leipzig, om enkele te noemen, zagen werk van hem. Het museum te Antwerpen en het Musée d'Art Moderne te Parijs koch ten schilderijen aan en ook in vele parti culiere collecties is zijn werk te vinden. Gebrandschilderde ramen van zijn hand en geest zijn in de kapel van het Binnen- ziekenhuis, in de St. Vituskerk te Hilver- ADVERTENTIE al geproefd? Dagelijks'vers. Steeds iets fijner bij VELSEN DONDERDAG 10 OKTOBER Thalia', 20 uur, „Jacht op het groene vuur". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 uur; Filiaal Wijkerstraatweg 77, open van 10—12 uur. Alcoholics Anonymous, van 20 uur af. zaal Abelenstraat, spreekuur. VRIJDAG 11 OKTOBER Thalia, 20 uur: „De verloren zoon". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donder dag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30, 14.30 17.30 en 1921 uur; Filiaal, Wijker straatweg, open van 1417 enl921 uur. Raadhuis, 1112 uur, spreekuur wethou der van Financiën. Kath. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat, open van 1417 en 19 21 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, 14 uur: Openbare verkoping t.o.v. notaris J. H. Bremmers. Luxor Theater, 20 uur: „Drie mannen in de sneeuw" (Hoogovens). Gebouw K.S.A., 20 uur: De Kleine Ko medie, toneelavond. Stadhuis, 19.30 uur: Gemeenteraadsver gadering. 't Centrum, 20.15 uur: Doopsgezinde ge meente-avond. 't Centrum, 20 uur: Bijeenkomst Pac. Soc. Partij. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Smedenpatroons. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Prijsuitrei king Zeestraatvereniging. Gebouw K.S.A., 20 uur: vergadering Jeugdraad. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 en 1518 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1518.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. VRIJDAG 11 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De dood was sneller". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ba bysitter van de marine". W.B. Theater, 20 uur: „Drango". „De Groentenbeurs", 20 uur: vergade ring A.R.K.A. Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering L.T.B. Kennemer Theater, 20 uur: „Oefening Baart Kunst". Toneelavond. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.3020.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; Lees- en studiezaal geopend van 1013, 15 18 en 19—21.30 uur; Jeugdleeszaal ge opend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odlufstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur. sum en het Philipsgebouw te Madrid. Ook vele door particuliere bewoonde villa's zijn gesierd met door hem vervaardigde gebrandschilderde ramen. Het bestuur van de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi", dat op zijn wedstrijdprogramma voor zondag de jaar lijkse Mulier-veldloop in „Velserbeek" had geplaatst, deelt thans mede, dat wegens het grote aantal afschrijvingen van deel nemers als gevolg van de heersende griep, deze veldloop en de daarbij gelijktijdig te houden andere veldlopen, behoudens goed keuring van de Kon. Nederlandse Atletiek Unie, worden uitgesteld tot zondag 3 no vember. Naar aanleiding van deze maatregel zal de zondagmorgentraining op 13 oktober in „Westerhout" te Beverwijk normaal wor den gehouden. De vermelding in „De Sintelbaan", waar in sprake is van een geheel afgelasten dit jaar van de Mulierloop, is dus niet juist. Nu het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Watervliet" zich nog eens kan bezinnen op de nederlaag in Bussum tegen Olympia, zal het tweede twaalftal, dat op Groen Geel 4 een fikse overwinning be haalde, zondag in Purmerend tegen BEP 2 eenzelfde resultaat kunnen behalen. Wa tervliet 2 heeft tot nu toe wisselvallig ge speeld; verwacht mag worden, dat de groen gele reserves in de komende wed strijd het samenspel tot nog groter hoogte zullen brengen om op de beide punten be slag te kunnen leggen. In Oosterkwartier 3 zal Watervliet 3 op eigen veld een sterke tegenstander vinden en Watervliet 5 moet in de uitwedstrijd te gen Oosthoek 4 in Haarlem een kleine kans hebben op een puntenverdeling. Watervliet 2 speelt met de dames L. Kloosterman, G. Polak, W. Nijkamp, I. Waagmeester, C. Zandbergen, S. Spoelstra en de heren J. v. Dijk, J. v. Ladesteijn, A. Redeker, A. Verkerk, G. v. d. Brink en H. Scholting. Hoewel de afgelopen zondag wegens terreinafkeuringen maar twee wedstrij den van het programma voor de handbal vereniging „IJmond" zijn gespeeld, komt er zondag opnieuw een volledig compe titieprogramma voor de Velsense hand ballers met als belangrijkste wedstrijden voor de dames De Blinkert I tegen IJmond I en voor de heren te Amsterdam-Noord Vriendschap I tegen IJmond I. De IJmond I-dames, die in haar hui dige ploegsamenstelling lieten zien tot de meer-gevreesde tegenstandsters te be horen, gaan op bèzoëk bij Dé Blinkert in Haarlem. De Haarlemse dames zullen hun uiterste best dóen om op eigen tèbrein IJmond de pas af te snijden, doch met de snelle Velsense aanval en de hechte ver dediging kan IJmond de beste papieren hebben. Kansen In hoeverre de IJmond I-heren, die te gen Blauw Wit 2 een knappe overwinning behaalden, er in zullen slagen nu tegen Vriendschap I in de uitwedstrijd, winst kansen te scheppen, zal afhangen van eventuele invallers, die het aanvalstempo kunnen bijhouden en anderszins de ver dediging schrap te zetten tegen de Am sterdamse aanvalslinie. Reserves De dames van IJmond 2 en 3 spelen op „Watervliet", respectievelijk tegen Rapi- ditas 2 en Full Speed I, waarbij Full Speed van IJmond 3 moet kunnen win nen. Een krachtige tegenstander zal IJmond 2(heren) op eigen terrein in AHV I (Adelborsten) vinden. Er is genoeg ver trouwen bij de IJmond 2-heren de aspi rant-zeeofficieren het hoofd te kunnen bieden, maar of dit gelukken zal blijft een open vraag. In Haarlem kan IJmond 3 (heren) win nen van Concordia 3. Voor de jeugd zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Meisjesaspiranten: IJmond I-Full Speed I; IJmond 2-Zand voortmeeuwen I; IJmond 3-ADO I; IJmond 4-TYBB. Jongensaspiranten: De Blinkert 3- IJmond I. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; H. Venus, B. Dekker; T. Groot, R. Uitentuis, L. Blom; J. Kreek, D. Marchelbach; R. Wijers, B. Bos, G. Slatman. Heren IJmond I: J. Böhm; J. v. Buuren, A. Blok; N. Schik, H. Boom, J. Wolters; G. Unger, E. Sauer, G. Kramer, N. Kles- ser, E. Jonker. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Jan van Dordrecht, Lucas Bols II van Oulu, Holwierde van Londen, John V van Londen, Hathor van Esbjerg, Boskoop van Venezuela, Tilly Böge van Santonia, Ali van Karlskrona, Huba van Rotterdam, Helder van Antwerpen, Sendeja van La Koruna, Ness van Sundsvall, Bloemgracht van Hamina, Eemstroom van Londen, Ze phyr van Ventspils, Wexford van Boston, Erebus van Workingston, Burgundia van Gothenburg, Cerebus van de Noordzee, Daniël van Lissabon, Almkerk van Ant werpen, Vanessa van de Noordzee, Congo- kust van Freetown, Berend N van Londen. Vertrokken zijn: Rigel naar Rotterdam, Karlshutte naar Aalborg, Birkenland naar Hamburg, Adriaantje Elisabeth naar Tree kamp, Eminency naar Rochester, Gerd naar Londen, Jakob Teekman naar Belfast, Amstelstroom naar Londen, Valtria naar Hamburg, Vesta naar Helsinki, Paul Wes ters naar Vlaardingen, Lindo naar Pernis, Finn naar Londen, Louis Lantz naar Mon rovia, Luna naar Noord Levant, Continen tal naar Hampton Roads, Barbara naar Rotterdam, Johanna te Velde naar Rotter dam, Niobrara naar New York, Sabina naar de Noordzee, Tri to naar Rotterdam, Silen naar Gothenburg, Wallonia naar Rot terdam, Caribia naar Arker, Drie Gebroe ders naar Rotterdam, Dolfijn naar Ham burg, Nero naar Rotterdam, Volharding naar Rotterdam, Huba naar Rotterdam, Rodenbeck naar le Havre, Sabine naar Rotterdam, George Russ naar Hamburg, Vechtstroom naar Fowey. Een succesvolle avond hebben de dam liefhebbers in Krommenie met het optre den van de IJmuidense meesterdammer H. Laros deze week gehad. Laros werd uitgenodigd een blindpartij te spelen tegen de sterkst aanwezige dam mer. Hoewel Laros in geen jaren een par tij blind had gespeeld, nam hij in de hoek van de zaal zonder bord voor zich plaats. Met grote belangstelling volgde de geheel gevulde zaal de partij. Na ruim een uur spelen slaagde Laros onder daverend ap plaus er in zijn ziende tegenstander tot overgave te dwingen. Deze prestatie was te meer opvallend, omdat De Boer een zeer bekend wedstrijdspeler in de Zaanstreek is. Daarna begon na een korte pauze Laros zijn wandeling langs de 25 borden van een simultaan, welke Laros in recordtijd van al zijn tegenstanders won. Tot slot van de avond werd in Krommenie een nieuwe damclub opgericht welke volgend jaar aan de competitie van de Noordhollandse dam- bond zal deelnemen. Op de Velsense begroting 1957 is ter dek king van de kosten, verbonden aan de in dat jaar door het Nederlandsch Econo misch Instituut ten behoeve van de ge meente te verrichten werkzaamheden uit getrokken een bedrag van 10.000, Gebleken is, dat dit bedrag onvoldoende is. De oorzaak moet worden gezocht in de omstandigheid, dat het aantal vraagstuk ken, voor de bestudering waarvan de hulp van het Instituut werd ingeroepen, aanmer kelijk groter is dan aanvankelijk werd verwacht. Volgens mededeling van het Instituut moeten de werkelijke kosten voor 1957 worden geraamd op 28.200, In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor, een aanvullend krediet van 18.200,te verstrekken. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter kennis, dat Gedeputeerde Sta ten van Noordholland bij besluit van 2 oktober 1957 vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend tot 1 januari 1959, aan de Kon. Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Amsterdam tot het wijzigen van de papierfabriek te Velsen door het verplaatsen van 6 diepwelbronnen, elk aangedreven door een elektromotor van 7 pk nabij Tussenwijk in Beverwijk. Hout uit Canada Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is woensdagmiddag aangekomen het Duitse s.s. „Las Palmas", dat van de Canadese haven Richibucto een lading van ruim 1000 vadem papierhout aanvoerde. In afwach ting van de losbeurt nam dit schip dins dagmorgen ligplaats aan de Kanaaldijk. ADVERTENTIE het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur JAMES DEAN de onvergetelijke jonge acteur in DE VERLOREN ZOON („EAST OF EDEN") in Cinemascope met Julie Harris en Raymond Massey Een beklemmend en boeiend drama op grootse wijze verfilmd 18 j. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur Ingrid Bergman - Gary Cooper in de grandioze onvergetelijke film VOOR WIE DE KLOK LUIDT in Technicolor Naar Ernest Hemingway's beroemde roman. 18 j. Ondanks de grote lengte van de film normale entreeprijzen ZONDAGMIDDAG 3 uur: JOHNNY WEISSMULLER in TARZAN'S WILDERNISA VONTUREN DONDERDAG 17 OKT. - 8 uur vertonen wij op veler verzoek voor de 10e maal ROSE MARIE in Cinemascope en kleuren I De meest spectaculaire operette die ooit werd verfilmd HEDENAVOND 8 uur Grace Kelly - Stewart Granger in JACHT OP HET GROENE VUUR Een boeiend drama van hebzucht en liefde. Pryzen van woensdag Gr. tong 65.60, grm. tong 4.403.80, kim. tong 3.60—3.10, kl. tong I 2.90—2.25, kl. tong II 2.20—1.60, tarbot I 2.50—2 per kg. Schartong 27, grm. schol 57, kim. schol 6054, kl. schol I 6548, kl. schol II 49 31, schar 2910, bot 3726, v. haring 24 17, makreel 19—11.20, gr. schelvis 5525, grm. schelvis 3822, kim. schelvis 3620, kl. schelvis I 3218, kl. schelvis II 2417, wijting 2211, gr. gul 7454, mid. gul 49 46, kl. gul 3516, kl. haai 127.30, ham 108, poontjes 2619, kl. koolvis zw 2214 per 50 kg. Gr. kabeljauw 320190, gr. kool- vis zw 6450, gr. koolvis wit 96. Aanvoer van woensdag 23 kisten tong en tarbot, 2 tongschar en schartong, 135 schol, 37 schar, 26 bot, 1580 haring, 525 makreel, 600 schelvis, 163 wij ting, 170 kabeljauw en gul, 120 haai, 1 ham, 3 poon, 205 koolvis, 25 diversen. Totaal 3615 kisten. Besommingen van woensdag IJM 10 Hattem 9310, SCH 27 8980, VL 131 16340, KW 82 21930, KW 101 16100, KW 71 1000, KW 60 1470, IJM 3 1610. Amsterdam is een nieuwe parkeergele genheid rijk: het eindpunt van de „Blauwe tram" in de Spuistraat. De beter op geworden. rails werden weggebroken en het gat voorlopig gedicht. Het aanzien van de Spuistraat is er echter niet bepaald GEBOREN: A. E. Kromhout van der Meer-Prins, z., Bloemstraat 32, IJmuiden; T. Bakker-Bron, z., Kanaalstraat 35, IJmui den; C. A. Doudart de la Grée-Nool, d., Vechtstraat 97, IJmuiden; M. v. d. Pijl- van Beelen, z., Velserduinweg 310, IJmuiden- (oost); G. Stam-Edel, d., Kanaalstraat 162, IJmuiden; A. Lokkers-Wennis, z., Bonaire- straat 18, Santpoort; S. A. Boekel-Björsnös, z., Stratingplantsoen 8 rd., Velsen (noord); M. A. E. de Jong-van Helsdingen, z., Indi- schestraat 91, Haarlem; C. J. M. van Ba- tum-van der Lern, d., Watervlietstraat 11, Velsen (noord); T. Ramerman-Dijkstra, z., Merwedestraat 82, IJmuiden; W. Chr. van Wijk-ten Cate, d., Kieftendellaan 38, Sant poort; A. M. Snijders-de Ruijter, d., Schip- broekweg 28, Santpoort; K. Reekers-Kas pers, z., Velserduinweg 182, IJmuiden (oost) M. V. Hoogweg-Suijkerbuijk, d., van Wassenaarstraat 36, IJmuiden (oost). OVERLEDEN: J. W. Halderman, 58 jaar, echtgenoot van G. de Kraaij, Duinweg 31, Santpoort; C. J. C. Bol, 17 dagen, dochter van P. J. Bol en J. H. Hergarden, Kruid- bergerweg 31, Santpoort; L. Voormeer, 79 jaar, weduwe van H. Teeling, de Visser straat 24, Beverwijk; C. Butter, 32 jaar, echtgenoot van A. J. Nijssen, Rijksweg 519, Santpoort; M. C. Kottman, 78 jaar, weduwe van N. W. Spierings, Kapelweg 217, Drie huis. De arbeiderstoneelvereniging „PALVU" te IJmuiden mag zich erop beroemen, het nieuwe seizoen op een voor amateurs bij zonder originele wijze te hebben geopend. Niet dat het gespeelde stuk nu direct zo uitzonderlijk is, maar de opzet is leuk be dacht en handig tot diverse bepaald komi sche situaties uitgesponnen. „De kinderen van Eduard", een Frans blijspel van niet minder dan drie auteurs: Sauvajon,- Jack son en Bottomley - het programma ver meldde alleen de naam van de eerstge noemde schrijver - is wel zo „ondeugend" van inhoud, dat niet iedere toneelvereni ging het voor haar leden zal durven op voeren. Men heeft er bij „PALVU" kenne lijk geen aanstoot aan willen nemen. Het publiek heeft zich kostelijk geamuseerd bij de drie voorstellingen, die zaterdag, maan dag en woensdag in het Hervormd Jeugd huis aan de Rembrandtlaan werden ge geven. De intrige berust op de perikelen van madame Denise Darvet-Stuart, die haar drie kinderen op de vooravond van hun huwelijk moet onthullen dat zij nog steeds in ongehuwde staat verkeert, ofschoon de kinderen zich allen in het bezit van een vader mogen verheugen. Denise verklaart zich echter bereid nog met een der vaders in het huwelijk te treden; uiteraard alleen in het belang van de kinderen, zodat de drie vroegere minnaars zich na ongeveer twintig jaar nogmaals als serieuze huwe lijkspretendenten kunnen melden. In het tweede bedrijf geschiedt dit inderdaad. De onderlinge karakterverschillen der kandi daten - een flegmatieke Engelse diplomaat, een van eigenwaan barstende Poolse con certpianist en een mysterieuze gentleman- inbreker - vormen een bron van daveren de vrolijkheid. Slechts voor de volledigheid willen wij vermelden, dat Denise tenslotte toch de voorkeur blijft geven aan haar ongehuwde staat, omdat de toekomstige schoonmoeder van haar kinderen - voor wie zij deze onderneming uiteindelijk be gonnen was - zo ongeveer in dezelfde po sitie blijkt te verkeren. Zodat de oplossing al even onwaarschijnlijk is als de daaraan voorafgaande handeling. „De kinderen van Eduard" werd om streeks 1950 reeds door het „Rotterdams Toneel" opgevoerd, met een sprankelende Lily Bouwmeester in de hoofdrol. Wat be roepsacteurs blijkbaar even tussen neus en lippen komen wegspelen, kan voor amateurs nog heel wat moeilijkheden in houden. De uitstekende indruk die wij van de recente „PALVU"-opvoeringen behiel den, moet weer voor een niet gering deel worden toegeschreven aan de regie van Jan Velzeboer, die voor zijn spelers tal rijke kostelijke toneeltjes ontwierp. Hij legde niet overal de nadruk op de klucht, waardoor bijvoorbeeld de confrontatie van de drie kinderen met hun respectievelijke vaders in het tweede bedrijf een bijna innig tafereeltje werd. Van de spelers was het weer Chris Sluiters, die als de arro gante musicus een uitnemende prestatie leverde. Deze zotte en lachwekkend met zichzelf ingenomen pianist stond waarlijk ten voeten uit op het toneel. Naast de ge slaagde karaktertekening werd ook nog aan een bijbehorende „tic" gedacht. Ik heb me werkelijk tranen om hem gelachen en vergeef hem daarom gaarne dat hij de overigen finaal van de planken wegspeelde en soms ook onverstaanbaar was. De mij toegemeten plaatsruimte veroorlooft ver der nog slechts weinig commentaar. Beslist onvoldoende was Cor van der Plas als sir Michael Norman, die dan ook geen enkele allure bezat. Rie van Son voldeed als Denise, zonder de centrale positie in te nemen die een dergelijke rol eigenlijk ver eist; Theo Nierop en Jaap de Goede (de eerste vooral) deden het uitstekend als de vlot gespeelde zoons van Denise; Theo Nierop als de sympathieke avonturier en dan stellig nog mevrouw Boersma, als de onweerstaanbaar grappig-astrante huis houdster. Jan van Dam Het is een goede gedachte van het Flo- raliabestuur te Beverwijk, oig de kinderen die in de zomer liefdevol plantjes verzor gen en opkweken, voor deze nuttige bezig heid te belonen met he> Dezoeken van een filmvoorstelling, waar ze naar hartelust kunnen genieten van voor kinderen ge schikte films. En er is gisteren genoten! Het was dan wel een oorverdovend lawaai bij het zien van „Micky Mouse", „De Gelaarsde Kat" en niet in het minst om „Bonzo, het hondje van de straat", maar dat wil bij dit pu bliek wel eens een gunstig teken zijn. De voorzitter van Floralia deelde vooraf aan de kinderen mede, dat de meisjes van de H. Hartschool dit jaar de beker voor Beverwijk hadden gewonnen en hij spoorde de kinderen van de andere scholen aan er voor te zorgen, dat zij het kleinood het volgend jaar mee naar huis zouden krijgen. Tweemaal 500 kinderen hebben weer genoten, al zag het er voor sommigen niet zo heel mooi uit, want er waren kinderen die hun toegangskaart hadden verloren. Doch de onderwijzers kennen hun pappen heimers wel en in de regel liep het ook wel goed af. Spreekuur burgemeester Op zaterdag 12 oktober a.s. zal de burge meester van Beverwijk verhinderd zijn zijn wekelijkse spreekuur te houden. ADVERTENTIE De reclasseringscollecte in IJmuiden, Vel sen en Driehuis heeft dit jaar een bedrag van 972,64 opgebracht. Vorig jaar werd 677,88 opgehaald. In Santpoort bracht men een bedrag bijeen van 379,21 en in Velsen-Noord een bedrag van 593,30. Er heeft tijdens deze collecte een voortreffe lijke samenwerking bestaan tussen vereni gingen en organisaties van alle richtingen. By de gehouden selectiewedstrijden vol leybal voor het NeVoBo lustrum-toernooi is Sportbond kampioen geworden in een serie wedstrijden die in het Gymnasium te IJmuiden-Oost werden gehouden en waar bij bijzonder goed spel te zien is gegeven. De Kennemers eindigden na spannende wedstrijden op de tweede plaats. VCK-VCJ: 0-2, setstanden 9-15, 5-14. Het bleek al spoedig, dat beide ploegen beter ingespeeld waren dan vorige week. Vele misverstanden in de VCK-verdedi- ging waren er de oorzaak van, dat VCK al spoedig tegen een 1-9 achterstand aan keek. Ondanks het tweemaal aanvragen van „time-out" kon een nederlaag niet voorkomen worden. In de tweede set liep VCJ wederom snel van stapel en vooral de aanval was zeer goed. Op de harde smashes van de VCJ-voorwaartsen had VCK geen antwoord en zij moest daar om ondanks fel verweer toestaan dat het wederom een nederlaag werd. Al met al een goede wedstrijd met aantrekkelijke spelmomenten. PSV-Sportbond: 0-2, 3-15, 6-15. De Sportbonders hadden het in deze wedstrijd niet moeilijk. PSV, totaal uit vorm, werd in de eerste set zonder veel moeite onder de voet gelopen. Het stugge volhouden anders een kenmerk van de PSV-ers was deze avond volkomen afwezig. In de tweede set werd het spel iets beter, maar bij PSV boterde het in de verdediging nog maar steeds niet. Na een kleine inzinking zette Sportbond goed door hetgeen uit eindelijk resulteerde in een overwinning. KennemersVCK: 2-0, setstanden 15- 10, 15-7. Kennemers, enigszins hersteld van de inzinking, heeft in een behoorlijke wedstrijd kans gezien het VCK-team te kloppen. In het begin waren opbouw en set up matig verzorgd, doch naar mate de set verstreek werd dat steeds beter. Toch was er een time-out aan Kennemerszijde nodig, om tot een overwinning te komen. In de tweede set ging de strijd aanvanke lijk gelijk op. Goede aanvallen van de Kennemers werden echter evengoed door VCK opgevangen. Toen Kennemers het tempo ging opvoeren raakte vooral de VCK-verdediging in moeilijkheden. Met harde, goed gerichte smashes werd het pleit in het voordeel van Kennemers be slecht. VCK-Kennemers: 0-2, setstanden 11-5, 4-15. Hier werd aantrekkelijk volleybal gespeeld. Vooral in de eerste set werd aan de zijde van VCY zeer goed opgebouwd en de afwerking stelde de Kennemers- verdediging voor zeer moeilijke proble men. VCY had dan ook dank zij zeer effi ciënt aanvalsspel aanvankelijk een be hoorlijk overwicht. Langzaam echter wist de Kennemers zich los te maken en door een zeer hoog tempo kwam nu VCY in moeilijkheden. De aanval was zoek en werd volkomen door Kennemers overge nomen. Een serie smashes maakte een einde aan de illusie van VCY en zij ver loor dan ook deze set. Kennelijk beïnvloed door het tempo en de aanval van Kennemers kreeg VCY in de tweede set een diepe inzinking. Zij liep een achterstand van 1-4 op zonder hierop een antwoord te hebben. Eenmaal kwam VCY terug, doch zij kon de neder laag niet ontlopen. Vooral in de eerste set werd hier aan beide kanten goed ge speeld. Zo kon men goede schijnbewegin gen en set ups bewonderen. VCK-PSV: 1-1, setstanden 15-11, 8-15. Vergeleken bij de eerste wedstrijd van PSV werd er veel beter gespeeld. Over het algemeen was het echter geen boei ende strijd, mede doordat de uiteindelijke beslissing reeds eerder op de avond ge vallen was. Het VCK-team kon door beter veldspel de eerste set op haar naam bren gen doch moest de tweede set aan PSV afstaan. Indien er nog verenigingen zijn waar het volleybalspel onderling gespeeld wordt en er interesse bestaat ook in com petitieverband te gaan spelen, kunnen zij zich vervoegen bij de secretaris van de af deling IJmond, de heer C. Dekker, Tibe- riusplein 3, IJmuiden-Oost. De eindstand in het toernooi was: 1. Sportbond 4 gesp., 6 p.; 2. Kennemers 4 gesp., 5 p.; 3. PSV 4 gesp., 4 p.; 4. VCY 4 gesp., 3 p.; 5. VCK 4 gesp., 2 p. Maandag 14 oktober zullen in hét jeugd huis aan de Overtoom te Castricum in entingen tegen kinderverlamming worden verricht bij kinderen, geboren in het jaar 1955. De ouders hebben inmiddels een oproep kaart gekregen en zo dit niet het geval mocht zijn dan kunnen zij zich hiervoor vervoegen op de gemeentesecretarie. Op de Beverwijkerstraatweg vlak voor de spoorwegovergang is gisteren de bestel auto van J. G. uit Ouddorp gekraakt toen deze wachtend achter een grote vracht wagen van de fa. De W., voor de gesloten spoorbomen van achteren werd' aangereden door een personeelsbus van Beentjes en De Bruin. Door de botsing werd de kleine bestel auto tegen de vrachtwagen gedrukt, met het gevolg dat de voor- zowel als achter zijde zwaar werden beschadigd. Geen van de bestuurders liep lichame lijk letsel op. Het herenelftal van Strawberries is er nog niet in geslaagd in dit seizoen winst te behalen en ook tegen HGC zal Strawber ries het zondag in de thuiswedstrijd onge twijfeld moeilijk krijgen. Toch zullen de Velsenaren zeker niet kansloos binnen de lijnen komen en indien Vrouwe Fortuna meehelpt kon zondag wel eens voor een verrassing worden gezorgd. Ook voor de Eechtrop-heren is een thuis wedstrijd vastgesteld, namelijk tegen de sterke reserves van 't Gooi. De thuisclub beschikt momenteel over een jeugdige ploeg en wellicht dat het tempo zondag ook een hartig woordje zal meespreken. D.E.M. stelde dit seizoen nog enigszins teleur, doch wij mogen aannemen dat in de uitwedstrijd tegen Hermes toch de volle winst wordt behaald. Ook voor de lagere elftallen van deze verenigingen zijn com petitie wedstrijden vastgesteld met grote wins tmogelij kheden Bij de dames gaat vanzelfsprekend de belangstelling uit naar de wedstrijd tussen Strawberries en het gepromoveerde Rood Wit elftal. De prestaties van de thuisclub waren dit seizoen nog niet zo slecht, on danks het puntenverlies; het bezoekende Rood Wit is gestart met een fraaie zege. Ook nu zal het eindresultaat niet ver van een puntenverdeling liggen en mis schien dat het terreinvoordeel de kansen voor Strawberries iets gunstiger maakt. Ook de semi-plaatselijke ontmoeting tus sen D.E.M. en Eechtrop zal vol belangstel ling tegemoet worden gezien. Ook dit sei zoen doen de elftallen het niet slecht, zo dat weer een spannende strijd tegemoet kan worden gezien, waarbij een voor spelling moeilijk te maken is. De Straw berries reserves ontvangen V.V.V. en mis schien dat ook in deze wedstrijd het ter reinvoordeel een woordje meespreekt.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6