BERTUS PRUIS NOG EEN WEEK NOG EEN WEEK NOG EEN WEEK Bertus Pruis STUNT VAN UW WARENHUIS Britse conservatieven beraden zich op de toekomst DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Vanmorgen in de vishal en op zee V D-Aroma VRIJDAG 11 OKTOBER 1957 19 Defensie-inspanning moet worden aangepast bij de economische mogelijkheden van het ogenblik Thorneycroft over de ernst der economische toestand Verbeteringen in de tunnelbusdienst Japans schip in nood Bezorgde coaster-reders bijeen over vrachtenmarkt Twee brommers over de kop Scheepvaart KIJK GOED UIT waar U een rijwiel of bromfiets koopt brengt de grootste keuze en biedt de beste service FONGERS - RUDGE VESTING - UNION SPORTRIJWIEL in kleur ƒ129.50 Ook voor ONDERDELEN slaagt u beter en voordeliger bij PRUIS. Buitenbanden (geen fout) 3.55 Binnenbanden1.35 Ketting1.50 Pedalen1.95 Kettingkast3.50 BROMFIETSEN BERINI UNION SACHS SPARTA - VESTING Reeds va. f 498.- BERINI LUXE LEDEREN KLEDING lederen motorvest 69.50 NfiRR'T WEER 1 ALLEEN KENNEMERLAAN 106 - TEL. 5726 Blijft u lachende derde in het Koffie-Duel. 138.752 Koffieklanten uit Haarlem en om geving profiteerden reeds van deze deze Topkwaliteit voor de laagste prijs In den lande Goudmerk 2*08 1.55 Zilvermerk J-^8 1.25 ii (Van onze correspondent in Londen) Na de socialisten zijn thans de conser vatieven in Brighton bijeen om rekening en verantwoording van hun beleid af te leggen. Het congres wacht een zware taak omdat de regering in het defensief is ge drongen. De party worstelt met een ver trouwenscrisis, die een ernstig karakter heeft aangenomen, doordat de maatschap pelijke middenlaag, die hoe langer hoe meer in de melk heeft te brokken, opstan dig wordt. Het afgelopen jaar hadden de Tories de wind tegen. Suez viel anders uit dan verwacht. Het gesol met Makarios bracht geen oplossing voor Cyprus. Sir Anthony Eden ging heen als premier en partyleider. MacMillan's pogingen om als kanselier van de schatkist het prijsniveau te stabiliseren, mislukten. Het pond wan kelt, al is het voorlopig gestut door het bankdisconto tot recordhoogte op te schroeven. Maar de ongelimiteerde huur verhogingen, waardoor miljoenen op straat kunnen worden gezet, heeft de em mer der ontevredenheid doen overlopen. Volgens opinie-onderzoekingen zijn de conservatieven op het ogenblik 42 percent van hun aanhang kwijt geraakt. Hun AMSTERDAM De markt had een verdeeld karakter. Oliewaarden lagen wederom aangeboden van publieke zijde terwijl de activiteit van de arbitrage grotendeels achterwege bleef. Slechts Parijs verleende met aan kopen van geringe omvang wat steun in de oliemarkt. De politiek in het Nabije Oosten tussen Rusland en Amerika ten aanzien van Syrië en Turkije, hadden een ongunstige invloed op de aandelen Ko ninklijke Olie. Daarbij komt nog dat de oliewaarden in Amerika eerder aan de verkoopkant liggen. Een en ander was oorzaak, dat in de oliehoek op f 168,30 werd geopend. In een zeer kleine markt liep de koers op en tegen het slot werd zelfs een koers van f 169,60 bereikt tegen een slotkoers van woensdag van f 171,60. Woensdag vonden in de aandelen Ko ninklijke Olie flinke dekkingsaankopen plaats, waarvan deze markt thans echter verstoken bleef. Voor de aandelen Philips bleek goede middenkoersvraag aanwezig te zijn en werd 2 punten hoger geopend dan in de morgenuren, namelijk op 230. Spoedig kwam een notering van 235 op het bord waarna de koers inzakte tot 233 op welk niveau ongeveer gesloten werd, hetgeen onveranderd is bij de slotkoers van woens dag. Ook Unilever was eerder gevraagd en liep op van 326 naar 330 wat zo on geveer de slotprijs was en eveneens on veranderd bij woensdag. A.K.U. vormde een uitzondering en had van midden koersaanbod te lijden waardoor het fonds ongeveer vier punten op woensdag ver loor. K.L.M. was min één gulden. Scheepvaarten lagen niet ongunstig in de markt en bij geringe koersfluctuaties bleven de koersen vrijwel onveranderd vergeleken bij woensdag. In de cultuursector bleven de meeste fondsen zich herstellen. Amsterdam Rub ber noteerde 64 na een opening van 62 om op ongeveer 64 te sluiten, waarmee een winst werd verkregen van ongeveer twee punten. Deli Maatschappij en H.V.A. waren vier punten hoger. Van de staatsfondsen lag het kortlopen de papier iets beter gedisponeerd en een fractie hoger. Prolongatie 5 percent (ANP). NEW YORK De beurswaarde van de officieel op de Newyorkse effectenbeurs genoteerde fond sen is gisteren met 5 miljard dollars ver minderd. De aandelenomzet van 3.300.000 was meer dan een miljoen aandelen groter dan die van de vorige dag. De koersdalin gen bedroegen over hef algemeen onge veer 3 dollar per aandeel. In enkele ge vallen waren de dalingen groter. Zo daalde de koers van Gulf Oil bijvoorbeeld met meer dan 9 dollar. In alle afdelingen ont stond een verkoopsbeweging. De hoop die men had, dat door de Sovjet-Russische kunstmaan de Amerikaanse uitgaven voor de defensie vergroot zouden worden, is thans verdwenen. De daling was de grootste sinds 10 okto ber 1955, toen het industriegemiddelde meer dan 13 punten inzakte na de artsen verklaring over Eisenhowers hartaanval. Ditmaal daalde het industriegemiddelde met 9.69 tot 441.71; het spoorweggemid delde daalde met 5.49 tot 116.78 en dat voor openbare nutsbedrijven met 0.94 tot 65.26. De slotkoersen waren een fractie boven de laagste dagwaarden. Van de 1223 ver handelde fondsen sloten er 989 lager en slechts 91 hoger. Boeing, Jersey Standard, U.S. Steel, "Bal timore and Ohio en The Martin Co. waren de meest actief verhandelde fondsen. (UP) Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3% »/o Nederl. '47 795/io 3 °/o Nedl. 1962/64 87 A. K. U 145 Calvé Delft 265 Van Gelder Zonen 178 K. N. Hoogovens 250 Nederl. Ford 187 N. Kabelfabriek 232 gew. Philips Gloeil 236 227 pref PhilipsGloeil 128 Unilever 332 320 Wilton Feyenoord 200 Dordtsche Petrol 771% Konkl. Petroleum 170,40 163,- A'dam Rubber 62% K. L. M 108,— Holl. Amer. LJjn 144 N Scheepv. Unie 134% Phs. v. Ommeren 207 H V. A 101 Verg. Deli Mijen 64 Amsterd Bank 181% Ned. Handel My 143 Rotterd. Bank 153 Twentscbe Bank 152% Anaconda Copper 49% Bethlehem Steel 41 U. S. Steel 57 General Motors 39% Shell Union 71% Tidewater 25% enige hoop is het feit, dat de kiezersmassa eveneens terughoudendheid toont tegen over Labour, dat op zijn jongste congres beloofd heeft volgend jaar met een plan voor de dag te komen, dat voor wie het geloven wil stuiting van de inflatie ga randeert. De zwakheid van beide partijen is, dat ze nog altijd te nationalistisch denken en nauwelijks aandacht schenken aan het feit dat de inflatie voor alles een inter nationaal probleem is, dat in samenwer king met anderen dient te worden opge lost. Premier MacMillan en kanselier Thorneycroft zijn overtuigde voorstanders van het plan voor de Europese markt hoewel meer uit vrees dat het rampzalig zou zijn zich afzijdig te houden maar dat is met hun volgelingen lang niet het geval. Velen kunnen zich immers niet los maken van de wensdroom van de zelfge noegzaamheid van het Britse Gemenebest. Het reeds weer vervaagde perspectief van een nauwer samengaan tussen Ca nada en Groot-Brittannië kan echter ook voor de Tories dienen als leerzame les, dat meer contact met Europa onontbeer lijk is. Het Canadese plan, dat slechts be perkte mogelijkheden biedt en meer een verkiezingsstunt van Diefenbaker is ge weest, en de aanstaande Dominion-confe rentie komen MacMillan echter goed van pas, omdat hij zijn tegenstribbelende par tijgenoten kan paaien met de geruststel ling, dat hij het Gemenebest niet vergeet. Vrees voor „planning" De conservatieven verwachten van hun regering, dat deze scherper dan totnutoe het mes in de uitgaven zal zetten, maar het is de vraag of zij verder wil gaan dan de reeds aangekondigde vrij drastische bestedingsbeperking. De partijleiders zul len echter niet kunnen ontsnappen aan de critiek, dat zij zelf in belangrijke mate verantwoordelijk zijn voor de situatie, omdat ze die steeds te rooskleurig hebben voorgesteld, met als gevolg dat de re gering na elk alarm de teugels weer liet vieren. In conservatieve kringen vraagt men zich overigens af of de nieuwe reme die niet erger is dan de kwaal. Indien de regering niet spoedig het bankdisconto weer laat zakken, zal de schadelijke uit werking voor de toekomstige welvaart zich onmiskenbaar doen gelden. Men is het er over eens, dat monetaire maat regelen alleen onvoldoende zijn om de economie te beheersen, al blijft een deel der conservatieven bevreesd voor recht streekse „planning", zoals door Labour aanbevolen wordt. Er gaan in de conservatieve partij ook weer stemmen op om korte metten te ma ken met de vakbeweging, een geleide loonpolitiek voor de genationaliseerde be drijven in de voeren, minder te investeren en de belasting te verlagen. Maar de re gering blijft aansturen op samenwerking met de vakbonden, die tenslotte een sleu telpositie innemen. Wens tot coördinatie Op de conferentie heeft de minister van Defensie Duncan Sandys verklaard, dat Groot-Brittannië en de Verenigde Staten nauw samenwerken inzake de verdediging tegen raketaanvallen. Sandys waarschuw de, dat de oplossing niet voor de deur staat. Evenals andere sprekers zei ook Sandys het te betreuren, dat de Amerikaanse Mc Carran-wet de verstrekking van weten- schappelijke gegevens op het gebied van kernwapens door de Verenigde Staten aan andere landen verbiedt. Nu moet het werk, waartoe slechts enkele knappe koppen in staat zyn, worden gedoubleerd. Nagenoeg alle sprekers drongen er op aan, dat Groot- Brittannië ondanks zijn bewapening met waterstofbommen, zijn conventionele wa penen, vooral tegen het onderzeebootge vaar niet mag verwaarlozen. Sandys zei, dat de kernwapens voorlopig slechts vUf- tien percent zullen uitmaken van het Britse arsenaal. Wh moeten voorkomen, dat de bewapening tot ons bankroet voert. Wh zullen ons er toe bepalen ons biliyk deel bij te dragen in de gezameniyke de fensie-inspanning. Tot dusver hebben wy naar verhouding meer gedaan dan anderen, maar dat kan onze economie niet meer verdragen, aldus Sandys. De Britse defensie-politiek kan als volgt worden samengevat: 1. Groot-Brittannië zal, om van niemand afhankelijk te zijn, voortgaan de waterstof bom te vervaardigen en te beproeven. Een wereldoorlog is zeer onwaarschijnlijk, zo lang het NAVO-defensiesysteem, gesteund door de waterstofbom intact blijft. 2. Conventionele strijdkrachten blijven nodig voor het gevaar van een beperkte oorlog buiten Europa. In de kritieke ge bieden ten oosten van Suez dienen aan zienlijke strijdkrachten te worden gehand haafd. 3. Daartoe moeten de strijdkrachten in West-Duitsland verminderd worden. De bondgenoten op het vaste land dienen te beseffen, dat opdringen van het commu nisme ook moet worden weerstaan in het Nabije en Verre Oosten, welke gebieden in vele opzichten veel trefbaarder zijn. 4. Er bestaat geen afdoende verdediging tegen de waterstofbom. De taak van straal jagers is teruggebracht tot de verdediging van de bommenwerper-bases, zolang de bedreiging nog van vliegtuigen komt. 5. Een grote vloot transportvliegtuigen is in aanbouw om snelle troepenverplaat singen in geval van nood en inkrimping van overzeese garnizoenen mogelijk te ma ken. 6. De dienstplicht zal worden afgeschaft en vervangen door een vrijwillig beroeps leger. Meer dan een kwart miljoen man zal vrij komen voor de industrie en hun bijdrage leveren voor de oplossing van het export-probleem. Sandys betoogde, dat snelle ontwapening noodzakelijk is om te voorkomen, dat het aantal kernmogendheden totnutoe de Ver enigde Staten, de Sovjet-Unie en Groot- Brittannië) zich zal uitbreiden. Als enige werkelijke oplossing ziet San dys echter in deze eeuw van intercontinen tale raketten, atoomonderzeeboten en kunstmanen de oprichting van een wereld autoriteit met een wereldpolitiemacht. Sandys besloot: „In het licht van deze ont wikkeling heeft defensie gebaseerd op na tionale soevereiniteit geen zin meer. Ons doel moet zijn de totale vrede. Alleen dan zullen wij het gevaar van een totale oorlog kunnen afwenden". Het congres betuigde met landurig ap plaus zijn instemming met deze met grote overtuigingskracht uitgesproken rede. Engelse houding gehandhaafd ten opzichte van vrijhandelszone (Van onze correspondent in Londen) Peter Thorneycroft, de Britse kanselier van de schatkist, heeft in de conferentie van de conservatieve partij te Brighton de ernst van de economische toestand bespro ken. Als de regering faalt, zei hij, om de problemen op te lossen, dan is de toekomst inderdaad uiterst somber. Alles moet onder geschikt gemaakt aan de strijd tegen infla tie. De regering gaf reeds het goede voor beeld door sinds 1951 de staatsuitgaven met 400 miljoen pond te verminderen en het aantal ambtenaren werd ingekrompen met 55.000. Vooral de genationaliseerde bedrij ven vormen een ernstig financiëel pro bleem. Er is nog geen afdoende methode gevonden om hun activiteiten aan werke lijke controle te onderwerpen. Het congres applandiseerde, toen Thorneycroft zeide, dat onder geen beding nieuwe industrieën zouden mogen worden genationaliseerd, omdat zulks veel te kostbaar is. Wij zijn niet bereid om inflatie te financieren. Daar om hebben wy geld schaarser gemaakt en de beleggingen gestabiliseerd. De kanse lier waarschuwde, dat verdere inflatie on vermijdelijk tot werkloosheid zou leiden. De beleggingen in de particuliere sector zullen zich dienen te houden aan het tempo waarin wordt gespaard. Het is vals dit voor te stellen als een oorlogsverklaring aan de vakbonden. Eerlijk geld is juist een voor waarde voor volle werkgelegenheid en goe de lonen. De vrijhandelszone De Britse minister van Landbouw Derek Heathcoat-Amory ontkende tijdens het con gres, dat de Britse regering van houding zou zyn veranderd ten opzicht van de opneming van landbouwprodukten en levensmiddelen in het plan voor de vrye Europese handels zone. Dit te doen, aldus de minister, zou ons in conflict brengen met de tegenwoordige voorkeurstarieven voor het Britse Gemene best en ook met onze verplichtingen tegen over de eigen landbouw. Als we moeten kie zen tussen Europese vrijhandel en het Brit se Gemenebest dan zouden wij het laatste kiezen. Het ligt in de bedoeling van de N.Z.H. Y.M. de bussen, die sinds de opening van de Velser tunnels de verbinding tussen IJmuiden en Beverwyk door de tunnel onderhouden, een betere aansluiting op de treinen naar en van het noorden te geven. Gaf de dienstregeling tot nu toe in Be verwijk een redelijke aansluiting op de treinen naar Haarlem, thans wil men de „tunnelbusdienst" ook synchroniseren met de treinenloop naar het noorden, zodat de reizigers uit IJmuiden in Beverwijk zonder onnodig oponthoud de treinen naar Uit geest en Alkmaar kunnen nemen. Ook in omgekeerde richting worden de aansluitingen verbeterd. Bovendien zal met ingang van zondag de busdienst door de tunnel, die tot nu toe om het half uur ging op zaterdagen en zondagen tussen IJmuiden en Beverwijk om het kwartier gaan rijden tussen 13 uur 's middags en 22 uur 's avonds. Van Beverwijk naar IJmuiden zal des avonds na de laatste dienst om 0,05 uur nog een bus rijden om 0,35 uur. BRISBANE (UP) Het Japanse vracht schip „Eifoekoe Maroe" (5000 ton) heeft per radio gemeld dat het 300 mijl ten oos ten van Rockhampton in Australië, aan de grond gelopen is. Het schip heeft een gat in de boeg, onder de waterlijn, en een der ruimen maakt water. De „Eifoekoe Maroe" was met een lading wol op weg van Bris bane naar Japan. De zeesleper „Fearless" is uit Brisbane vertrokken en kan het Ja panse schip in de nacht van zaterdag op zondag bereiken. De meteorologen ver wachten spoedig ruw weer in het gebied waar de Japanner in nood verkeert. Voldoet goed Donderdagmorgen was na een reis van tien dagen aan de markt de gemoderni seerde logger KW 161. Schipper Schaap had een prachtige vangst van 400 kisten vis, meest schelvis aan boord. De besom ming werd ruim f 10.000. Het was de der de reis van schipper Schaap met deze logger. In totaal werd van deze drie rei zen in vijf weken f 27.000 besomd. Een fortuinlijk verloop. Op initiatief van het Koninklijk Zee manscollege „De Groninger Eendracht" is te Zwolle een vergadering gehouden van afgevaardigden van redersorganisaties en vertrouwensmakelaars in de kustvaart, teneinde te bestuderen of er een mogelijk heid bestaat op de een of andere wijze verbetering te brengen in de onbevredi gende vrachtenmarkt in West-Europa. Tijdens deze vergadering bleek er grote mate van overeenstemming te bestaan tus sen de groeperingen uit het Noorden en het Westen des lands. De reeds bestaande commissie van voor bereiding werd ter vergadering enigszins uitgebreid. Zij zal thans beginnen met de studie van een aantal detailpunten. Men hoopt te zijner tijd opnieuw bijeen te ko men, teneinde de dan nog hangende kwes ties tot een oplossing te brengen. Tevens wil men contact opnemen met buitenland se geïnteresseerden. Op de Kennemerlaan is gistermiddag omstreeks 6 uur de 33-jarige arbeider E. W. uit IJmuiden door een hem achterop- rijdende vrachtauto zo scherp ingehaald, dat hij uit balans raakte. Bovendien kreeg hij een tik van de laadbak en ging over de kop. Met een lichte hersenschudding en vleeswonden is W. naar het ziekenhuis ge bracht. In Velsen-Noord sloeg eveneens een brommer over de kop: de Haarlemmer H. K. had een zakje met een pompje tussen de spaken met het voormelde gevolg. Met licht letsel moest K. naar het Rode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk worden overge bracht. Haringvangsten De vleetloggers onder de Engelse wal meldden in de afgelopen nacht de volgende vangsten: KW2 25, IJ283 12, IJM75 30, KW9 14, KW23 14, KW25 25, KW138 2, KW147 15, KW16 40, KW19 25, KW54 35, KW70 6, KW168 9, KW170 6, KW47 20, KW22 6, KW45 6, KW127 5, KW175 40, KW159 50, KW163 5, KW18 8, KW141 8, KW37 12, KW130 45, KW151 17 thuis, KW20 3, KW39 30, KW40 5, KW41 30, KW74 30, KW44 17, KW85 2, KW110 35, KW123 5. Geen vangst: KW 6, KW 86, KW 15 en KW 50. De vangsten van de trawlers waren: KW122 40, KW81 70, KW75 50, KW99 45. Thuisstomend KW73 20, KW4 7 k. Gemiddelde vangst vleet 15 k. en trawl 38 k. Thaletas, 10 te Amsterdam n. Duinkerken. Trompenberg, 10 v. Trinidad n. La Guaira. Utrecht, 10 v. Port Said n. Antwerpen. Van Noort, 11 te Djakarta verw. Van Waerwijck, 10 160 m. z.o. K. Hongkong naar Hongkong. Willem Ruys, 10 te Port Said. Wonogiri, 11 te Port Swettenham. Wonorato, 10 te Seattle verw. W. Alton Jones, 10 210 m. n.n.o. Madeira naar Mena Al Ahmadi. Wonosobo, 11 te Bangkok. Witmarsum, 11 te Savannah v. Mobile. Westland, 9 180 m. n.n.o. St. Paulrocks n. Mon tevideo. Zuiderzee, 10 v. Norfolk n. Venetië. KLEINE VAART Alcetas, 9 v. Tanger n. Ceuta. Bab T, 5 v. Nykoping te Mantyluoto. Badzo, 10 op Thames n. Londen. Bloemgracht, 9 te Amsterdam. Boreas, 9 v. Istanbul n. Rodosto. Draco, 10 8 m. z.w. Elbe n. Amsterdam. Eljo, 10 4 m. w. Dungeness n. Nordenhamn. Elsa, 8 v. Gent n. Stockholm. Flevo, 9 v. Lissabon n. Antwerpen Ilias, 10 270 m. o. Sicilië n. Cazanie. Joost, 8 v. Gefle te Zaandam. June, 10 op Nieuwe Waterweg n. Rotterdam. Kaap St. Vincent, 7 v. Holmsund n. IJsselmonde. Keizersgracht, 9 te Amsterdam. Midas, 9 v. Faro n. Amsterdam. Nero, 10 te Pernis n. Le Havre. Pavo, 6 v. Norrkoping te Vestervik. Phidias, 9 v. Hamburg n. Bremen. Ponza, 5 v. Hernosand te Stugsund. Schippersgracht, 10 dw. Gotland n. Abo. Tilly, 9 v. Hull n. Goole. Wester dok, 9 v. Londen n. Amsterdam. SLEEPVAART Humber; 9 70 m. z. Las Palmas n. Port Harcourt. Cycloop met Titan, 11 180 m. n.n.o. Az. n. Vliss. Ebro, 11 te Hamburg. Loire, 9 te Rotterdam. Noordzee, 11 v. Antwerp, n. Teneriffe via Cadiz. Rode Zee, 11 te Rotterdam. Thames, 11 80 m. z. Kreta n. Daz-eil. Perz. Golf. Tyne, 11 370 m. o.z.o. Kuwait n. Kuwait. Witte Zee, 11 v. Soembawa n. Port Moresby. Zwarte Zee, 11 190 m. o.z.o. B'muda n. Baltimore. Aangeboden: BIJLES in wis- en natuurkunde vakken. Br. L 2645. Gevr. nette HULP i.d. HUIS HOUDING. M. Schiebroek, Kennemerlaan 96. NET DAGMEISJE gevr. goed loon. Mevr. Nol, Hoofdstraat 172, Santpoort. Amstelvaart, 10 v. Singapore n. Kobe. Almdijk, 10 v. Rotterdam n. Bremen. Amsteldiep, 10 v. Rotterdam n. Londen. Aagtedijk, 11 te Colombo. Aalsdijk, 10 v. Port Said n. Halifax. Alcor, 10 v. Montevideo n. Santos. Aldabi, 11 te Rosario. Alphacca, 10 v. Vitoria n. New York. Alphard, 11 te Santos. Arendsdijk, 10 te Antwerpen. Agamemnon, 10 160 m. z.z.o. C. Race n. Holland. Alblasserdijk, 10 700 m. z.w. Horta n. Havana. Axeldijk, 10 v. New Orleans n. Panamacity. Aagtekerk, pass. 10 oostp. Formosa n. Gasan. Abbekerk, 10 80 m. o. Kp. Varella n. Singapore. Argos, 10 60 m. z. Kreta n. Tel Aviv. Alioth, pass. 9 Fernando Noronha n. L. Palmas. Breda, 10 v. Tampa n. Brunsbüttel. Bloemfontein, 10 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Caltex Rotterdam, 10 v. Bandarmashur n. Suez. Caltex Utrecht, 12 te Port Said verw. Corilla, 11 te Kandia. Callisto, 10 v. Liverpool n. Key West. Caltex Pernis, 10 te Brunsbüttelkoog. Celebes, 10 v. Hamburg n. Montreal. Cleodora, 10 v. Abadan n. Madras. Coolsingel, 11 te Baltimore. Cradle of Lib., pass. 10 St. Helena n. Fh.delphia. Caltex Leiden, 10 40 m. z.z.w. Lissab. n. Pernis. Camerounkust, 10 200 m. z.z.w. Ouessant naar Le Havre. Calamares, 10 250 m. o.z.o. Belize n. Almirante. Carrillo, 10 te Pto. Armuelles verw. Castor, 9 706 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Congokust, 10 te Amsterdam. Dorestad, 9 Kp. Bon gepass. n. Tripoli Libanon. Delfland, pass. 10 Kaap Verdische eil. n. Recife. Dongedijk, 9 v. Los Angeles n. Cristobal. Erinna, 10 v. Chittagong, 12 te Calcutta verw. Esso Den Haag, pass. 10 Finisterre n. Rastanura. Eemdijk, 11 te Vera Cruz. Esso Rotterdam, pass. 10 Algiers n. Antwerpen. Eemland, 10 v. Amsterdam n. Bremen. Eos, 11 te Rotterdam. Friesland KRL, 11 te New York. Friesland SSM, 10 te Kopenhagen. Garoet, 11 te Rotterdam. Gadila, 10 te Suraba.ia verw. Guineekust, 10 te Amsterdam. Heemskerk, 10 v. Aden n. Suez. Hathor, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Hera, 11 te Philadelphia. Helicon, 10 v. Maracaibo n. Pta. Cardon. Iberia, pass. 10 Ouessant n. Bilbao. Isis, 10 te Hamburg verw. Japara KRL, 11 te Colombo. Kara, 10 in Panamakanaal verw. n. Curacao. Kinderdijk, 9 v. New York n. Antwerpen. Kota Baroe, 10 te Bremen. Kermia, 10 „V. Rotterdam n. Curasao. Karimun, 10 v. Genua n. Colombo. Kelletia, 10 v. Gibraltar n. Curasao. Koratia, 10 te Buenos Aires. Korovina, 10 te Freeport. Krebsia, 11 te Singapore. Kabylia, 10 v. Cristobal n. Curasao. Karossa, 11 te Tandj. Priok verw. v. Palembang. Koningswaard, 10 te Trinidad v. Adrossan. Laertes, 11 te Aden. Lombok, 10 v. Malaga n. New York. Laagkerk, 11 te Genua. Leersum, 10 v. Aden n. Japan. Lemsterkerk, 11 te Bandar Shapour. Liberty Bell, 10 v. Philadelphia n. Marseille. Loosdrecht, 11 te Kuwait. Laurenskerk, 10 te Marseille v. Londen. Lutterkerk, pass. 10 Gibraltar n. Hamburg. Langkoeas, 10 270 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Merwede, 10 v. Rotterdam n. Londen. Maas, 11 te Volos. Maasdam, 10 te Le Havre. Maureen, pass. 10 Key West n. Londen. Maashaven, 10 te Buenos Aires v. Santos. Mylady, 10 te Basseterre verw. Moordrecht, 10 te Hongkong. Metula, 10 250 m. z.o. Timor n. Pladju. Modjokerto, 10 130 m. n.o. Kp. Villano n. P. Said. Musilloyd, pass. 10 Algiers n. Rotterdam. Oldekerk, 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. Oranje, 10 v. Belawan n. Colombo. Oldekerk, 11 te Amsterdam. Ootmarsum, 11 v. Le Havre n. Amsterdam. Oranjefontein, 10 v. Hamburg.n. Antwerpen. Ovula, 11 te Makassar verw. v. Surabaja. Orion, pass. 10 Oporto n. Rotterdam. Phrontis, pass. 10 Sabang n. Colombo. Peperkust, 10 v. Amsterdam n. Freetown. Prins Casimir, 10 v. Hamburg n. Le Havre. Perna, 11 te Abadan. Poelau Laut, 11 te Suez. Rondo, 9 80 m. z.o. Aden n. Colombo. Raki, 10 v. Penang n. Colombo. Rotti, 12 te Amsterdam verw. Roggeveen, 11 te Brisbane. Roebiah, 11 te Belawan. Rondo, 10 60 m. z.w. Socotra n. Colombo. Slamat, 10 v. Port Said n. Aden. Sliedrecht, 10 te Pta. Cardon. Stad Alkmaar, 10 te Algiers. Stad Delft, 11 te Aden. Stad Utrecht, 10 v. Narvik n. Emden. Steenwijk, 10 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Schouten, 10 v. Mombasa n. Penang. Steven, 10 te Genua. Sloterdijk, 10 te Antwerpen. Straat Cook, 10 v. Beira n. Lourenco Marques. Scherpendrecht, pass. 10 Bone n. Fao. Soestdijk, pass. 10 Lizard n. New York. Saloum, 10 te Duinkerken verw. Sloterdijk, 10 te Antwerpen. Sigli, 10 120 m. o.z.o. Makassar n. Brisbane. Schie, 10 t.h.v. Cadiz n. Tunis. Stad Arnhem, 10 t.h.v. Halten eil. n. Middles- borough. Stentor, 9 400 m. n.n.o. Fayal n. Trinida. Tabinta, 10 te Napels verw. Tarakan, 11 te Djeddah. Tawali, 31 te Djeddah. Teucer, 10 v. Penang n. Djibouti. Triton, 11 te Baltimore verw. v. Carupano. Tiberius, 9 v. Aux Cayes n. Jeremie Haiti. Tankhaven III, 10 te Sungeigerong verw. Texel, 12 te Aden verw. 10 Kp. Guardafui gep. Beseh. zelfst. HULP in de HUISH., v.g.g.v., v.d.e.n. of v. d. dag. Liefst bov. 21 jr. In gez. m.. 3 kl. kind. Te H'lem-centr. Hazepaters- laan 2. B.z.a. NET MEISJE, oud 18 j. voor de huishouding, voor hele dagen. Br. L 2642. STRIJKSTER b. z. a. om bij particulier de huiswas te strijken a f 1 per uur. Brie ven L 2649. NETTE WERKSTER GEVR. voor 3 of 4 halve dag. per week. Slagery Kok, Zeeweg 370, Driehuis. Menist Ijzerhandel vraagt aan AANK. BEDIENDE. Melden maandagavond na 8 uur. Lange Nieuwstr. 785. SCHILDERWERK gevr. Pri ma vakwerk. Prijs billijk. Br. L 4490. HOOGER GEEST GHESEL- LEN. A.s. zaterdagavond, 8 uur in het Herv. Jeugd-ge- bouw, Rembrandt opvoe ring van „Pa wikt, Ma be schikt. Kaarten aan de zaal. Dames!! BONTJASJES kort en lang, v.a. f 2,p. w. Onze coupeur bezoekt u met kol- lektie aan huis. Strikte ge heimhouding. Br. L 4496. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig WASMACHINES met lichte emaille-besch. Gloednieuw m. gar. Vanaf f 129.50. Desgew. afbet. Inl. Koningstraat 48, telef. 17848 Haarlem, (voorh. A. v. Bu- renlaan) Neem nu AUTORIJLESSEN by Arie Beekhuis in Volks wagen of Opel Rekord. Spe ciaal cursustarief. Bel 7179 Torricellistraat 32, IJm. Een RADIOTOESTEL koöpt u natuurlijk bij Keizer. Let goed op het adres: Trompstr 30, telef 4516, naast de da meshoedenzaak SUPER TELEVISIE vanaf f 775 op de antenne-installa tie 3 jaar garantie- Eigen servicedienst. Keizer, Tromp straat 30, tel. 4516. Let op het adres: naast de dameshoe denzaak. LAAT VANDAAG 11 OKT. UW MAN THUIS. Ria de Korte spreekt in Cultureel Centrum 20 uur voor NVSH over: De liefde in (en bui ten) het huwelijk. Toegang f 0.25. Komt allen, dames! Boodschappendienst J. TIP. Ook voor kleine verhuizin gen. Enschedéstraat 28, tel. 7064, IJmuiden. Voor LUXE VERHUUR zon der chauffeur. Bel 7179. A. Beekhuis, Torricellistraat 32, IJmuiden. ROOKSTOELKUSSENS dubbel verend, 15 jaar gar. v.a, f 22.50 per stel. Zaanen- straat 63, H.-N. Pr. MANCHESTER BROE KEN m. leder en rits afgew., slechts f 19.50. Chris Duin, Kloosterstraat 35, Beverwijk CHIQUE GABARDINE, whipcord en raincordcoats in effen en gedessineerd, o.a. „Confezzioni Italiane". Prij zen f 49.50 t/m. f 149. Chris Duin, Kloosterstraat 35, Be verwijk. Onze 25-JARIGE ERVARING op rijwielgebied Is een garantie voor veilig rijden I RIJWIELEN Keuze uit 250 stuks en de beste merken, zoals in prijs verlaagd v. 548.- nu 518.- Uitstekende service. ONDERDELEN en ACCESSOIRES voor RIJWIEL en BROMFIETS In grote sortering. PRIMA COUPE BESTE LEDERSOORTEN Zie onze collectie. SPECIALE AANBIEDING 2-kleurig DW BETALING OOK IN OVERLEG "WW wamBsraKmanaDasgaBBHBSHRm**»" iptni KLEEDT U WINTERJASSEN o.a. „Wes- tex-Lightweight'' gemaakt van zorgvuldig uitgekozen stoffen, en zijn door hun perfekte coupe vederlicht in het dragen. Prijzen f 89 t/m. f 169.Chris Duin, Kloosterstraat 35, Beverwijk. KOSTUUMS. Real-English m. ticketpocket en rugsplit. Italian-style „Novara a qua- dretti" (ook met vesten). Prijzen f 98 t/m. f 194.50. Chris Duin, Kloosterstr. 35, Beverwijk. ROOKFAUTEUIL met dubb. verende kussens, 15 jaar gar. Compleet f 52.50. Zaanen- straa-t 63, H.-N. SPOTKOOPJE. 2 pracht clubs, die als model hebben gediend, 2 stuks f 135. Zaa- nenstraat 63, H.-N. Heer, b. b. h. h. zoekt één of twee ongemeub. KAMERS m. stromend water op goede stand. Brieven L 2647. Honderden lange BROEKEN voor jongens, manchester, melton, kamgaren, laken en „Delana". Prijzen v.a. f 6.50. Neem daar een leuke wollen Bleyle of Delana trui of vest bij. Prijs v.a. f 9.50. Chris Duin, Kloosterstraat 35, Be verwijk. JONGENSJOPPERS, regen- coats en winterduffels, v.af f 12.90. Chris Duin, Klooster straat 35, Beverwijk. .TON-SUR-TON" e.a. over hemden. Prijzen v.a. f 8.50; Lucky" en „Juweel"-sjaals. Prijzen v.a. f 4.95. Nappa Demi-Crocket en Lammies handschoenen. Prijzen vanaf f 10.75. Chris Duin, Kloos terstraat 35, Beverwijk. HUWELIJK. Nette jongeman leeftijd 24 jaar, wenst ken nismaking met net meisje, leeft. 20-24 j. Br. met foto onder L 2651. Foto op ere woord retour. OVERHEMDEN, en COST.- REPARATIE. Plisseren of kunststoppage, alles met 1 week retour. De Valk, uw stomerij. Zeeweg 263, IJm. Tel. 5502. Te koop; witte Delfts KIN DERWAGEN f 25, prima or gel f 60. Eikenstraat 18. Naar RADIO DISCO voor batterijen. Cederstraat 53. Origin. ENGELSE TRUIEN. Zeeman's textielhuis, Bloem- straat 70, IJmuiden. Tel. 4235. Te koop: 2 paar RUBBER LAARSJES; regenjas m. 35; en jurkjes, 1. 8 j.; damesman tel m. 44. Dinkelstraat 11. SANTPOORT. Te koop twee verhuurde burgerwoonhui zen op 1ste stand. Te bevr. P. Bleeker, Brederoodseweg 62, Santpoort-Station. TE KOOP: heren- en d. fiets f 7.50, f 5, autopeds 2 stuks f 7.50, f 5 grasmachine f 12.50 Rijnstraat 51 ben. Aangeb. z.g:a.n. MAT, beige groen, 2-3 meter f 10. Adres te vern. bur. v. d. blad. TE KOOP: 2 pits gasstel, merk Ataq z. g. a. n. half Engels kinderwagen merk Jonkers. Pr. Steynstr. 24. Te koop: ACCORDEON 120 b., 3 reg. z. g. a. n. Br. L 2654 VERHUUR OPEL REKORDS '57 met radio, all risks ver zekerd f 17.50 per dag. Kom passtraat 57. LUXE VERHUUR z. chauf feur. D. van Es, Wijk aan Zeeërweg 133, IJmuiden, WONINGRUIL. Aangeb. 4 k. flat. Gevr. heel huis, liefst omg. Planetenweg. Br. L 2650 KANARIES GEVR. Sloot's Vogelhandel, Wijkerstraatw 272, Velsen-N. Tel. 4565-02510 BROEKMAN koopt en ver koopt-alle soorten meubilair enz. enz. Lakenstr. 26 hoek Doelstraat. Tel: 10794, H'lem. Te koop: KEUKENKACHEL TJE (kan op gekookt wor den) f 15. Zeeweg 298, Drie huis. TE KOOP AGB.: 4 eiken huiskamer stoelen, 1 speed wasmachine motor, 1 hand naaimachine, 1 wringer. Fultonstraat 23, IJmuiden. AANGEBODEN: pr. h. fiets (merk Singers) f 37.50, en z. g, a. n. herensportfiets ook geschikt voor jongens fiets. Rijnstraat 56. Te koop: JONGENS- en MEISJESFIETS, z. g. a. n. f 50 p. stuk. Diezestraat 18. JONGE HENNEN te koop, ook oude kippen inruilen. Wijkerstraatweg 272, Vel sen-N.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13