Kwart van Velsense schoolkinderen ziek Het kinder hoek je van tante Els Griep golft over de gemeente Uitbreiding rioolwaterzuivering en tunnel-persleiding wordt overwogen Velsens cultureel leven in de komende week Grapje met cijfers Negervraagstuk en atoomenergie op winterprogramma I.v.A.O. Verenigingsactiviteit in Velsen Grondaankoop voor „bi jzonder" gebouw Wijkhuis voor Santpoort-Zuid? Bloemstraat in IJmuiden drie weken afgesloten Vissen met elektronische vangapparaten Hamburgse uitvindingen „Pa wikt. ma beschikt!" in Hervormd Jeugdgebouw Over „Erfelijkheid" voor Velsense N.G.V.B. Moppen trom melt je Geschil tussen gemeente en Tabernal loopt af Kankerbestrijding met f 5000 door Velsen gesteund EFKIJ- Volksmachine prijs f 499.- F.C. KUIPERó NAAIMACHINES Vernieuwde Da Costa- school 21 oktober in gebruik De elftallen van „Noord" VRIJDAG II OKTOBER 1957 ALS EEN KWART van de kinderen niet op school verschijnt en met rode oogjes plus een loopneus in bed ligt te proesten, als 1100 Hoogovenarbeiders zich ziek hebben gemeld met de mededeling dat het best eens griep zou kunnen zijn en als bijna vijftien percent van het Plaatwellerij-personeel onder de wol is gekropen met een warme groc en een thermometer, dan begint het er op te lijken, of de griep (A of niet), Velsen al aardig in haar greep heeft. De situatie is op het ogen blik echter niet anders: deze cijfers hebben wij gisteren verzameld tijdens een serie telefoongesprekken kris kras door de gemeente met als slot een babbeltje met een lichtelijk hese doktersvrouw, die het record van haar rennende man ietwat trots noemde: 105 bezoeken per dag. Wellicht is dat nog niet eens het plaatselijk record en kan een andere huisarts een hoger aantal laten zien, maar ook dit is al bezet genoeg voor de medicus, die tussen acht uur 's morgens en tien uur avonds van de ene griep-sponde naar de andere ijlt. De Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezond heidsdienst zou eigenlijk een overzicht moeten kun nen geven van de griep in Velsen, maar aangezien voor deze lastige doch on gevaarlijke ziekte geen mel dingsplicht bestaat, moeten ook de doktoren aan de Stationsweg op een be paalde uiteraard gefundeer de indruk afgaan. En die was: „we kunnen niet zeg gen, dat de top voorbij is het blijft op het ogenblik kennelijk wat hangen en zeuren. Lang niet alle griepgevallen zijn A-grie- pen, maar vorige week was een kwart van de school kinderen niet op school en dat is wel een houvast over de omvang van de griep". DIT PERCENTAGE van 25 is overigens het hoogste, dat wij tijdens al die ge sprekken hebben gehoord, want geen van de bedrijven kwam met een absentenlijst boven de 20 percent der personeelsbezetting. Al is er dan geen mel dingsplicht voor A-griep, de huisartsen is wel ver zocht kennis te geven van eventuele dodelijke geval len, die zich gelukkig in Velsen zeer sporadisch heb ben voorgedaan. Men is er bovendien bepaald niet ze ker van, dat de ziektege vallen met een fatale afloop inderdaad ook aan de A- griep zijn toe te schrijven, ook al hadden de patiënten dit virus bij zich. De com- plicatites immers zijn het gevaarlijkst. DE MEDISCHE DIENST van de Hoogovens houdt uiteraard het verloop van de ziekte scherp in het oog en dr. J. de Groot kon dan ook staandebeens een paar cijfers oplepelen, wat de arbeiders bij de KNHS be treft. Het weekgemiddelde heeft vorige week op 16°/o af wezig gelegen. Maar hij vermoedde, aan de hand van elke dag binnenkomen de ziekmeldingen, dat het hoogtepunt onder de arbei ders nu voorbij is. Voor de beambten kon hij niet over gegevens beschikken, maar afgaande op een globale in druk kwam het de bedrijfs arts voor, dat hier de top nog niet bereikt is al moest hij er direct bij vertellen, dat dit „niet meer dan een indruk" was. Het is in elk geval een verheugend feit, dat het aantal nieuwe griepgevallen onder de arbeiders thans afloopt. DIT KON MEN bij de Plaatwellerij nog niet con stateren: integendeel, daar liep het aantal zieken ken nelijk verder op. Van 9 naar 11,5 percent heeft het absenteïsme zich bewogen tot 14,9 percent over de af gelopen week en de chef van de afdeling Personeels zaken, de heer Kraaieveld, maakte zich sterk dat men er nog niet was. Stagnatie? Nee. niet merkbaar. Ten slotte bedraagt het ziekte percentage om deze tijd al tijd een vijf tot zes. De papierfabriek Van Gelder Zonen heeft mo menteel 120 tot 130 zieken elf percent van de to taalbezetting. Niet hoog dus, maar wel hoger dan normaal. HOGER OOK dan de ver schillende gemeentebedrij ven in Velsen, waar wij de cijfers opvroegen: bij Gas en Water bleek de griep stationair te zijn negen percent van de werkers ligt huiverend te bed en er is geen opvallend verschil tussen de buiten- en de binnendienst. In het raad huis liggen de papieren evenmin ernstig iets meer zieken dan normaal maar echt niet om ongerust te worden over een even tueel „onbestuurd tijdperk". HET MEESTE hebben echter, naast de patiënten zelf, de artsen te lijden onder de hausse in griep. De telefoon staat niet stil en dokter is meestal al heel vroeg op pad om 's avonds laat pas moe thuis te ko men en tegen zijn gade te zeggen, dat hij nu óók wat voelt opkomen. Er is in de meeste prak tijken weinig teruggang van het aantal gevallen te bespeuren en de zondags diensten zijn razend druk. Maandag had één enkele huisarts er 35 nieuwe ge vallen bij en op één mid dag moest een ander er 30 nieuwe patiënten extra bij zien te bezoeken. Dat maakt dus 60 bezoeken per dag als een gemiddelde en als men de lange dagen van de huis arts op het ogenblik stelt op twaalf uur in totaal mi nus twee spreekuren en een uur voor de maaltijden, dan is het aantal bezoekjes van 60, verdeeld over tien uur wellicht aanleiding om het de dokter niet kwalijk te nemen, als hij voor ons ge kuch en getranspireer vaak niet meer dan een paar mi nuten kan uitschieten. Meestal is hij alweer op de gang voor hij zegt, dat „hij nog wel eens komt kijken" en dat ae patiënt nog maar een paar daagjes in bed moet blijven. Goed warm houden. En pas op,dat mevrouw het niet krijgt, want dat is vèèl erger dan een manne lijke patiënt. Niet vanwege de griep zelf, maar omdat het huishouden dan zo in de war loopt In de Velsense gemeentebegrotingen voor 1952 en 1953 werden in verband met werk zaamheden ten behoeve van de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinrichting be dragen geraamd tot een totaal van f485.000. Van dit krediet is inmiddels ten behoeve van het aanleggen van moerriolen in IJmuiden, de aanleg van de tweede pers leiding tussen het pompstation Meervliet- straat en de rioolwaterzuiveringsinrichting en van de vervaardiging van een nieuwe verdeelinrichting nabij de zuivering een bedrag uitgegeven van f 200.000, zodat er nog een krediet van f 285.000 overblijft. In verband met het gereedkomen van de tunnel is volgens het college van B. en W. thans het tijdstip aangebroken over te gaan tot aanleg van een persleiding door Een van de eerste Lockheed Electra's verlaat de fabriekshal te Burbank (Californië). Van dit vliegtuigtype heeft de K.L.M. twaalf toestellen besteld, die in 1959 zullen worden afgeleverd. De „Electra" heeft vier turboprop-straal motoren, is bestemd voor middelgrote afstanden en kan ongeveer vijfentachtig passagiers vervoeren. Om te komen tot realisering van het uit breidingsplan voor Santpoort-zuid, speciaal voor zover betreft 't gedeelte, dat bestemd is voor een stichting van een bijzonder ge bouw (wijkgebouw e.d.) hebben B. en W. onderhandelingen gevoerd ter verkrijging in eigendom van de hiervoor benodigde grond, gelegen aan de Bloemendaalsestraat- weg. Deze onderhandelingen hebben er toe geleid dat Velsen de grond kan kopen en wel deels voor f 5 per vierk. m en de overi ge grond voor f 6 per vierk. m, met inbe grip van de zich op deze grond bevinden de opstallen. In één van deze gebouwtjes zijn twee bedrijfjes gevestigd. Het ligt in de bedoe ling van het college op het ene terrein een bedrijfsgebouw te stichten, waarin de ge melde bedrijfjes kunnen worden onderge bracht. Aangezien de gevraagde prijzen B. en W. billijk voorkomen stellen zij de raad voor in het belang van de volkshuisvesting de terreinen aan te kopen en de verhuur van de woningen te bestendigen op de thans bestaande wijze. Burgemeester en wethouders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat met ingang van maandag 14 oktober gedurende ongeveer drie weken, het gedeelte van de Bloemstraat in IJmuiden, gelegen tussen de Koningin Wilhelminakade en de Keizer Wilhelmstraat, te IJmuiden, met het oog op het uitvoeren van rioleringswerkzaam heden, voor alle verkeer zal zijn afge sloten. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 12 tot en met zaterdag 19 oktober. 14 t.m. 19 OKTOBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. 14 t.m. 19 OKTOBER Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen (N.) geopend van 14 tot 17 uur. Dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77 van 19 tot 21 uur. Woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77 van 14 tot 17 uur (jeugd). Donderda? 10 tot 12.30 uur. Filiaal Wij kerstraatweg 77 van 10 tot 12 uur. Vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77 geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77 van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 13 OKTOBER Commissie Natuurbescherming Velsen, 's morgens 7.45 uur excursie naar Mid den Herenduinen, verzamelen bij het huis van jachtopziener Doornbos. 14 OKTOBER Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Sant poort, demonstratie door de propagan da stichting consumptie aardappelen in het badhuis te Santpoort. 15 OKTOBER Velser ^-instkring „Voor Allen", 20 uur, Rex fer IJmuiden (O.), opera „De Parelv rs" door Operagezelschap Fo rum. 16 OKTOBER Fotokring Velsen, 20 uur bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, HAMBURG (UP) De visvangst, voor al die van tonijn en haring, zal in de toe komst veel groter kunnen worden, als ge bruik gemaakt wordt van electronische vangmiddelen. Dit verklaarde de Ham burgse firma „Dethloff Electronics" woens dag op het in Hamburg gehouden congres van de FAO, de UNO-organisatie voor voedselvoorziening en landbouw, dat ge wijd is aan vismethodes. Vijfhonderd af gevaardigden uit 38 landen nemen aan dit congres deel. De methode van Dethloff bestaat hierin, dat de vissen worden aangetrokken door electronische apparaten, die in het water worden neergelaten. Als er zich voldoende vissen om heen verzameld hebben wordt het apparaat omhoog gehaald. Gedurende een tijd van een tot drie minuten gaan de vissen mee omhoog en dan moet het moge lijk zijn het net samen te trekken, voordat de vissen verdoofd naar beneden zinken. Er zijn reeds vele geslaagde proeven ge daan. Volgens Dethloff wordt de doodsstrijd van de vissen verkort, omdat zij onmiddel lijk verdoofd raken. Daardoor wordt ook de kwaliteit der vissen beter en wordt het mogelijk ze langer te bewaren. Vispomp Verder heeft de firma Dethloff geslaagde proeven genomen met een vispomp, waar mee de buit uit het net aan boord gezogen wordt.. Dit opzuigen van de vis kan ge schieden vanuit het net, maar ook recht streeks vanuit het water, namelijk als bij het vangen gebruik gemaakt wordt van de schietmethode. Deze houdt in, dat een elec- tronisch apparaat in een school vissen ge schoten wordt. Het apparaat wordt door middel van een kabel naar het schip ge haald, de erdoor aangetrokken vissen gaan mee en worden dan opgezogen. Volgens Dethloff is deze methode bruikbaar bij alle vissen die kleiner zijn dan haringen. Het electronische apparaat heeft een bereik van 25 tot 35 meter. Op 12 oktober voert de toneelvereniging „Hooger Geest Ghesellen" in het Her vormd Jeugdgebouw in IJmuiden-Oost de komedie in drie bedrijven op „Pa wikt Ma beschikt!", naar een gegeven van So phie Kerr. De regie is in handen van Willem van der Veer. De Nederlandse Christen Vrouwen Bond [deling Velsen houdt op maandag 21 ok tober een ledenvergadering in de Da Costa- school te Velsen-Noord. Spreker is ir. dr. J. Stoffel, arts te Santpoort over het onder werp „Erfelijkheid". Beste kinderen, ZIEZO JONGENS en meisjes, zaterdagmiddag staat het jaarlijkse festijn weer te gebeuren, ditmaal evenals verleden jaar in de garage van Van Oosten. Ik bedoel natuurlijk de honden-show ter ere van de vierde oktober, de dag waarop iedereen zich eens uitslooft voor zijn dier of dieren inplaats van andersom. Huh, hoor ik hier en daar, mijn hond of mijn poes slooft zich nooit voor mij uit, hoor Die weten niet eens wat het woord betekent! En toch geloof ik, dat je nu fout bent. Je bekijkt het namelijk een beetje verkeerd. Een dier doet eigenlijk altijd zijn best voor je, zijn best om jouw aandacht te trekken, wat je vaak lastig vindt; zijn best om je te troosten als je eens verdriet hebt, en als je vrolijk bent is je kameraad ook altijd in de stemming om te spelen. In één woord: het huisdier maakt dat je jezelf op een prettige manier vergeet en dat is heel belangrijk. Weet je, eigenlijk zijn we onze hond of poes daar helemaal niet dankbaar voor in de dagelijkse drukke gang van zaken. We hebben het altijd veel te druk om Bello uit te laten, of om een schone kattebak te scheppen voor Minetje. Maar als we die „snert"-karweitjes zuchtend toch maar gaan volbrengen, merken we bij het buiten komen opeens hoe heerlijk weer het eigen lijk is en hoe plezierig zo'n gedwongen wandelingetje de dagelijkse sleur kan bre ken. en dat dank je ^och maar aan je hondje! Zo zou ik nog ettelijke voorbeelden kunnen noemen maar dat zou teveel plaats kosten. De mensen die de „Dierendag" in stelden, hebben al deze overwegingen en nog vele andere natuurlijk rijpelijk over wogen en zij stelden ons in staat om voor het vele goede, dat het dier ons geeft, iets terug te doen. Jullie zijn natuurlijk allemaal present met je „beste viervoetige vriend" is het niet? Als je eens by je vriend of vriendinnetje bent, laat hem of haar dan op een papiertje de cyfers ±23456789 schreven. Daarna vraag je welk cijfer hy of zy nu het lelijkst vindt. Dan zegt hy byvoorbeeld 3 en nu laat je hem 3 maal vermenigvuldigen, dat is 27. Dat getal zet je onder de 123456789 nu vermenigvuldigen 27 864197523 2469135780 3333333303 „Nu kun je meteen de drie leren schrij ven", zeg je dan. Het kan natuurlijk ook met de andere cijfers. Bijvoorbeeld met de 6. 6 maal 9 is 54. 123456789 54 reken dit zelf maar eens uit! Wie zegt daar, dat poes niet kan lachen? De oplossing van het raadsel van ver leden week is: teen, pink, knie, tong, nagel. OOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXX^OOCOCXXXXXXXXXXXXXXDC^OCCOOOCXXXXXK In de taalles heeft de onderwijzer het over de stellende, vergrotende en overtreffende trap. „Piet, noem jij eens een voorbeeld.' „Dik, dikker, dikst!" zegt Piet. „Mooi. Jan, weet jij ook een voor- i beeld?" „Poes, kat, kater!" antwoordt Jan. Vader tekent voor kleine Piet een schetsje hoe de aarde om de zon draait. Pietje bekijkt het krabbeltje heel ern- stig en vraagt dan: „Maar vader, waar draait de aarde dan 's nachts om als de zon weg is?" Deze zeilboot maak je van kurk, blik, ijzerdraad en een lapje stof. Snij de kurk doormidden en lijm de boven kanten tegen elkaar (1). Maak een in keping aan de onderzijde en duw daar een stukje blik tussen (2). Aan de ach terkant van de boot maak je ook een inkeping en zet daar een roer in (3). De mast en de giek bestaan uit ijzerdraad, de zeilen uit een stukje katoen (4). Verstevig de mast met wat draadjes en spelden. Goede vaart! DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO afd. Velsen, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw Joods Kleinkunst programma. 17 OKTOBER Kleuterschool „De Duinkrekels", ouder avond in de Radarstraat, aanv. 20 uur. Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Vel- sen-IJmuiden, bijeenkomst in het Pa tronaatsgebouw a.d. Willemsbeekweg, 14 uur. Ter vervanging van een eerder raads voorstel delen B. en W. de raad mee, dat de n.v. v/h. A. Tabernal en Zn. te Sant poort thans het voorstel heeft gedaan, om de pacht onmiddellijk te beëindigen van een omstreden stuk tuingrond, zodat de plaatsing van een pompinstallatie achter wege kan blijven. Voor deze vervroegde pachtbeëindiging vraagt de n.v. een schadevergoeding van f 10.685.70 in totaal, gespecificeerd als volgt: f 5000 voor het eerste jaar, f 3000 voor het tweede jaar, f 1000 voor het derde jaar, en f 1685.70 voor schade wegens li quidatie van de bloembollenkraam. Daarnaast verlangt de n.v. uitbetaling van de schadeloosstelling van f8.731.20, vastgesteld door de in een vorig gemeente blad bedoelde commissie van deskundi gen, wegens uitdroging van de grond in de voorgaande jaren. Deze voorstellen achten B. en W„ in ver gelijking met het door de commissie van deskundigen opgestelde rapport, zeer re delijk en voor de gemeente aanvaardbaar Zij stellen de raad voor aldus te besluiten. deze tunnel en het uitbreiden van de Vel sense zuiveringsinstallatie. De hieraan verbonden kosten zullen een uitgave vergen van rond f 1.213.000, zodat er nu weer een aanvullend krediet nodig is van f 928.000. De uitbreiding is opgezet in 1951 en ten gevolge van de latere vaststelling van de streekplannen IJmond-Noord en Zuid- Kennemerland is er nog een wijziging en uitbreiding van het oorspronkelijke sche ma, waarop de uitbreiding van de zuive ringsinstallatie destijds was gebaseerd, mogelijk. Als blijkt, dat wijzigingen in de eerder ontworpen uitbreiding van de riool waterzuiveringsinrichting en aanverwante werken moeten worden aangebracht zal het hiervoor genoemde bedrag ad f 928.000 wellicht eveneens moeten worden herzien. B. en W. menen echter, dat het zich laat aanzien, dat met het thans gevraagde kre diet kan worden volstaan. In verband hier mede stellen zij de raad Voor dit krediet beschikbaar te stellen en daartoe de begro ting te wijzigen overeenkomstig het bij de stukken gevoegde ontwerp-besluit. De in de eerste week van september te Velsen gehouden collecte van het Koningin Wilhelminafonds heeft het volgende resul taat opgeleverd: Santpoort (station) 280,98; Santpoort (dorp) 597,66; Drie huis 377,11; Velsen (inbegrepen Velser- beek en de polder) 382,81; Velsen (noord) 841,82; IJmuiden 1686,57. De totale opbrengst was 4166,95, ofwel ruim 900 meer dan in 1956. De verkoop van de artikelen in de stand van het Koningin Wilhelminafonds op de BIMIJ bracht 916,45 op, zodat in totaal 5083,40 aan de middelen van het fonds kon worden toegevoegd. Een woord van lof voor al degenen, die aan het bereiken van dit fraaie resultaat hebben medegewerkt is hier zeker op zijn plaats. De collectebus van mej. Vijlbrief bevatte een bedrag van 90. Dubbel woonhuis aan de v. d. Vondellaan Ten behoeve van de bouw van. een dub bel woonhuis hebben de heren J. Berg werf te Driehuis en J. H. de Vries te Vel sen-Noord de gemeente verzocht aan hen te verkopen de terreinen, ter grootte van ongeveer 285 en 270 m2, liggende aan de Van den Vondellaan te Driehuis. Deze verzoeken kunnen naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De prijs van deze terreinen is bepaald op 20.per m2, met welke prijs de gega digden hebben ingestemd. ADVERTENTIE AUTOMATISCHE ZIG-ZAG MACHINE compleet met ingebouwde verlichting, wegklapbaar verlengtafeltje, in fraaie koffer Langdurige garantie Volledige instructie In huurkoop slechts 6 °/o kosten. KLEINE HOUTSTRAAT 112 HAARLEM TELEFOON 11142 DE VELSENSE AFDELING van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, waarin is opgenomen de afdeling Velsen van „De Natuurvrienden", houdt op woensdagavond 16 oktober de eerste bijeenkomst in het nieuwe winterseizoen. Het Joods Kleinkunst Ensemble, bestaande uit Rolien Numan, Hans en Mirjam Krieg, zal een programma brengen van joodse ernst en humor in zang, muziek en voordracht. De bijeenkomst wordt gehouden in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden- Oost. Op donderdag 31 oktober wordt in sa menwerking met de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming een film avond gehouden in het Ned. Herv. Jeugd gebouw. Vertoond wordt „Pijnloze beval ling". Na de pauze wordt de I.v.A.O. film „Sociale voorzieningen in Denemarken" gedraaid. „Hoe verbeter ik mijn interieur" is het onderwerp voor de avond op vrijdag 29 november. Mevrouw Smit-Goeman houdt hier een praatje over in een van de zalen van het Cultureel Gebouw. Zang en reis Leo Rommerts, bas-bariton, jeugdher- bergvader van de jeugdherberg „Konings bosch" te Bakkum, brengt op donderdag 12 december in de gemeentelijke vergader zaal aan de Abelenstraat een programma van volksliederen. Een reisbureau zal op woensdag 15 januari in de Van Rijswijkzaal van het Cultureel Gebouw een avond verzorgen Probeer van deze stukjes een vierkant te maken. De door nieuwbouw en verbouw in zgn geheel tot een prachtig gebouw uitge groeide Da Costaschool aan de Noorder laan in Velsen-Noord, zal op maandag 21 oktober in een bijzondere samenkomst in het gymnastieklokaal des avonds om acht uur officieel weer in gebruik wor den genomen. Het bestuur van de school, dat zich met dit vernieuwde schoolgebouw, dank zij de kundige architectuur van de heer A. ten Broeke uit IJmuiden en de aannemers firma Lokhorst en Welagen uit Beverwijk ongetwijfeld zeer verrijkt voelt, eveneens als het hoofd van de school, de heer J. Suurmond, heeft voor deze bijzondere avond behalve verscheidene autoriteiten een groot aantal belangstellenden uitge nodigd. over verre reizen. De jaarvergadering van de afdeling is vastgesteld op woensdag 29 januari in het Cultureel Gebouw. Atomen „Atoomenergie ten bate van de mens heid" is het onderwerp van de lezing met lichtbeelden van de heer H. A. Wormgoor uit Scheveningen. Ook voor deze lezing komen de leden (en de niet-leden) bijeen in het Cultureel Gebouw. Ook „Het neger- vraagstuk" is in het programma opgeno men. De heer Junius Ingerman zal er op 19 maart over spreken in het Cultureel Gebouw. Als laatste avond biedt het I.v.A. O. een filmavond, verzorgd door de Rub berstichting, op 9 april. Cursussen Er bestaan voorts plannen om dit seizoen drie cursussen te houden. Piet Spronkers heeft de leiding van de „Cursus over Frankrijk", Rien Wensma over de cursus handenarbeid en voorts hoopt een erkend dansleraar een cursus in moderne dansen te verzorgen. VVBRapiditas (sportpark „Watervliet" 14.30 uur): VVB: H. Jonkman; J. Hoogen- dijk en C. Luntz; G. Steinvoort, A. Both en J. Kersbergen; F. Boevink, F. Kooi- mans, H. Verswijveren, J. v. d. Linde en C. Koppen. Kinheim-Onze Gezellen (sportpark „Rooswijk" 14.30 uur): Kinheim: J. Pig- mans; A. Paap en W. Mol; J. v. Hesse- lingen, F. van Well en W. Luntz; G. Slui ter, D. Blom, A. Eijke, K. Nicolai en J. van Dijk. EDO 3-IEV I (te Haarlem 12.00 uur): IEV: H. Alkemade; A, Harsveld en G. Bos; J. Duin, G. v. Berneveld en C. Schoot; H. de Reus, R. Assendelft, J. Fijen, B. Wijker en J. de Reus. Grondstof fenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is donderdagmorgen aangekomen het Zweedse s.s. „Burgundia" met een lading van 1500 ton houtstof uit Gothenburg.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3