Vijf Velsense scholen zullen in elk geval hun beslag moeten krijgen wol-restanten V.S.V. II - Volendam II Velsense jongeren der A.R. verenigden zich in „Arjos" Tunnelrit en ontspanningsavond voor bejaarden groot succes I.fmond-agenda URGENTIE NADER BEZIEN V.S.V. terrein Bouw van Duinwijkschool goedgekeurd; Jan Campertschool krijgt stenen uitbreiding 9 Duinwijk kreeg fiat Tweede ulo Drie Nederlandse slepers haalden schip van rif Jan Camp er t in steen Individueel V er siering LTB vraagt oplossing waterregelingsprobleem CHR. VIS MAN Medische verzorging tijdens het weekeinde marktplein 7 overgebleven van onze engelse en franse breigarens. Uitgevaren visserijvaartuigen Rij Arend Reym slaagt U voor al Uw rijbewijzen Geslaagde filmavond van „Reveil" in Santpoort „Us Memmetael" volgend jaar 20 jaar WIJK AAN ZEE ZATERDAG 12 OKTOBER 1957 De „kale" cijfers, zoals ze op de, bij de onlangs gepubliceerde Velsense bestedings nota verschenen „urgentielijst" voorkomen, leren, dat er tenminste vijf nieuwe of sterk uit te breiden scholen nodig zullen zijn, wil de gemeente niet voor de onmogelijkheid komen te staan haar jeugd onder dak te brengen in verantwoorde lesruimten: de zesklassige school in „Duinwijk", die voor ƒ265.000 op de urgentie lijst voorkomt; de school aan de Hunzestraat, welke met 353.500 deze lijst siert, de nieuwe „tweede ulo" in het Moerbergplantsoen, waarvoor in aanloop 616.000 nodig zal zijn en een nieuwe lagere school, in Santpoort-Noord, die thans wordt voorbereid, waar de uitbreiding eveneens snel voortgang vindt, ten koste van 265.000. Als vijfde en bepaald niet minder urgente nieuwbouw op het gebied van scholen zou dan te noemen zijn de uitbreiding van de Jan Campertschool in Driehuis met een tweede stenen gebouw naast het bestaande, waarvoor eveneens op 265.000 is gerekend - in feite dus ook nieuwbouw op grote schaal. Natuurlijk is daarmee nog niet het gebrek aan scholen opgeheven, want de open- iuchtschool, een school voor moeilijk lerende kinderen, diverse voorzieningen aan de bestaande scholen (zoals het nieuwe linoleum in drie lokalen van de Jan Ligthartschool), nieuwe fietsenstallin gen en wasbakken, een bliksembeveiliging van de Jan Campert-kleuterschool en diverse andere nodige werkzaamheden kunnen evenzeer onder het hoofd „drin gend" worden geplaatst. Maar de vier bovengenoemde nieuwe en de ene uit te breiden school hebben toch wel de grootste aandacht nodig - een aandacht die zij dan ook van de zijde van het gemeentebestuur krijgen. De zesklassige school in Duinwijk is in middels door de overheid principieel van het zegel harer goedkeuring voorzien, zodat het schetsplan omgezet kan worden in een definitief; het wachten is nu op geld ter financiering van deze school.Voor de school in de Hunzestraat heeft de gemeente altijd nog een „oud" plan liggen, dat, indien er geld voor te vinden is, direct kan worden gerealiseerd. Het zal een zevenklassige school in hoogbouw moeten worden, omdat op andere wijze geen mogelijkheden gevon den kunnen worden. Het interessante project van de tweede ulo aan het Moerbergplantsoen kan helaas maar ten halve worden gerealiseerd, hoe aantrekkelijk het ook zou zijn, dit bijzon der modern-opgezette project in één geheel te zetten. Zoals wij al eerder hebben bericht, gaat het idee van de gemeente uit naar een aantal doosvormige, rond een binnenterrein gegroepeerde klasselokalen, twee op elkaar gebouwd, die door een gang worden ver bonden. Er zal op die manier een open carré van verbonden „blokken" ontstaan, dat aan de voorzijde wordt afgesloten door een luchtige gevel op pilaren, die het door zicht over het Moerbergplantsoen openlaat. ADVERTENTIE HAGEUNGERWEG A.s. zondag 13 oktober aanvang 2.30 uur Entree 25 cent HET BESTUUR Moeilijk werk voor de Venezolaanse kust Na vijftien dagen hard werken is het drie sleepboten van L. Smit en Co.'s interna tionale sleepdienst gelukt het Venezolaan se s.s. „Ciudad de Barquisimento" te red den van de ondergang op een koraalrif in de Caraibische Zee. De „Clyde", de „Oost zee" en de „Poolzee" trokken vrijdag het schip van de bank en gingen ermee op sleep naar een haven. Op 26 september liep het Venezolaanse schip op een koraalrif bij Pitahays eiland voor de Venezolaanse haven Guanta. Reeds de volgende dag was de sleepboot „Oostzee" ter plaatse. De boot bracht een tros uit en trachtte het schip af te slepen, wat niet gelukte. De „Oostzee" kreeg spoe dig assistentie van de „Poolzee", Men had toen 3000 paardekrachten bij elkaar, maar deze bleken nog niet voldoende te zijn. Inmiddels waren een bergingsinspecteur en een duiker per vliegtuig naar Venezuela gegaan om de situatie ter plaatse op te nemen en de berging voort te zetten. Op 3 oktober kregen de sleepboten assistentie van de „Clyde", waardoor de trekkracht met niet minder dan 4000 paardekrachten werd vermeerderd. De „Ciudad de Bar quisimento" was in ballast op het rif ge lopen. Uitgebrachte bergingsankers konden weinig hulp geven omdat zij door het ko raal werden getrokken. Men heeft toen de trossen, die aan de ankers zaten, rond het gehele rif gelegd, waardoor slippen van de ankers werd voorkomen. Tevens heeft men doo. het schip te wrikken een geul door het koraal getrokken en zoveel moge lijk het rif aan bakboordzijde verwijderd. Alle ballast en alles wat gemist kon wor den en 'niet spijkervast stond, werd van het gestrande schip gehaald. Gisteren trokken de drie sleepboten de trossen aan en kwam het schip na enige tijd vrij van het rif. Als de nood aan de man was gekomen, waren nog meer sleep boten naar de strandingsplaats gezonden omdat L. Smit en Co. op het ogenblik ver scheidene sleepboten in de Caraibische wa teren heeft. Van dit plan zal ten koste van de genoemde 616.000 slechts een gedeelte voor acht klassen (vier maal twee in vier blokken) kunnen worden verwezenlijkt - voor het gehele project kon geen urgentieverklaring van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen worden verkregen. De uitbreiding zal later drie maal twee klasse lokalen (eveneens in „dozen") omvatten en daarmee zal Velsen een Lijzonder modern schooltype rijk zijn, dat zowel qua archi tectuur als qua „opvoedingsinstrument" aan een lang-gekoesterd ideaal tegemoet komt. De uitbreiding van de Jan Campertschool in Driehuis, dringend nodig geworden door de sterke toeneming van het aantal leer lingen, welke ook elders haar invloed doet gevoelen, is de inrichting van een perma nent stenen gebouw, schuin naast de be staande Finse school gedacht, welke uit breiding zich als geheel nauw zal aanslui ten bij de bestaande school. De uitbreiding komt in een scherpe hoek op het bestaande gebouw langs de sport velden te liggen en moet op den duur, wan neer de financiën weer wat ruimer worden, met de „moederschool" verbonden worden door een glazen gang, die in het midden onderbroken wordt door een rotonde, waarin men zich een soort „wintertuin" van groen en planten heeft gedacht. Het bouwen van deze originele versiering van de school, die echter ook haar func tionele waarde zal krijgen, is voorlopig naar de achtergrond verschoven omdat hiermee bouwvolume teloor zou gaan, dat dringend noodzakelijk is voor klasse lokalen. Een nieuwigheid in de stenen uitbreiding zal in de gangen van de school worden aangebracht: toonbanken met krukjes voor de kinderen, teneinde tegemoet te komen aan de vraag naar individueel onderwijs. Architect H. Peters heeft inmiddels voor deze uitbreiding de plannen gereed en ook hier geldt, wat op het ogenblik voor alle naast de huizenbouw zo onontbeerlijke ge meentelijke werken geldt: krediet en een financieringsplan. Inmiddels mag van de bouwsom van elke school gelukkig nog altijd één percent be steed worden aan de verfraaiing - een plezierige franje, die al op menige plaats tot aardige opschik van de scholen heeft geleid. Voor de Jan Campertschool wordt gedacht aan een beeldje op het grasveld, dat tussen de beide gebouwen komt, voor de nieuwe lokalen, die de Brederodeschoo) in Santpoort-dorp inmiddels al rijk is, wordt naar een andere vervulling van deze mogelijkheid gedacht. OOOOCODC<XX>0<X>OOOC<XXXXXXXX>OOOCOOOOOOOOOOOCCCOOOOCOOOCCC Onlangs hebben wij uitvoerig de „be- stedingsnota" van Velsens college, die tegelijk met de begroting van Velsens j raad zal worden voorgelegd, in beschou- wing genomen. Daarin paradeerden vele belangwekkende onderwerpen, die voor de uitvoering echter geld vragen - „lang" geld zoals dat tegenwoordig heet, sinds de landelijke overheid het finan cieren met kasgeldleningen van nieuw I aan te vatten projecten niet meer goed keurt. Een van de belangrijkste onder delen van de bestedingsnota was naar onze smaak de prognose, die daarin j doorschemerde aangaande het onder wijs, dat in de snelgroeiende gemeente in een noodpositie dreigt te raken en\ dat niet steeds verder kan gaan met het aanbouwen van dure en weinig aan-.\ trekkelijke MAVEM-lokalen. In bij gaand artikel wordt aan de hand van\ de cijfers een nadere uiteenzetting ge- 8 geven over de materiële toekomst van\ het Velsense onderwijs voorzover deze te overzien is. axxxxxxxxxx>o<xx3c>ooooooocoooooooococccoooooooocooocoooco In de vrijdagavond in Beverwijk gehou den ledenvergadering van de L.T.B. werd een voorstel ingediend voor de vakgroep vergadering die op 11 november in Haar lem wordt gehouden, om te komen tot een spoedige oplossing van het actuele vraag stuk der waterregeling in de streek Ken- nemerland. De jongste waterschade door de hevige regenval heeft een schade veroorzaakt van tienduizenden guldens, aldus de voorzitter de heer A. N. Aardenburg. Er dient voor gezorgd te worden dat zo wel de toevoer als de afvoer goed geregeld wordt. Op deze vergadering werd ook medege deeld dat er een onderhoud is geweest tus sen de betrokken instanties van Beverwijk en Heemskerk om te komen tot een hogere vergoeding van het cultuur-rijp maken van vervangende tuinbouwgronden. Momen teel wordt hier 5000 voor betaald. Men kreeg te horen dat men hiervoor met het nodige bewijsmateriaal dient te komen. Jaarvergadering P.v.d.A.- vrouwengroep De jaarlijkse ledenvergadering van de afdeling Velsen-noord van de Vrouwen bond van de Partij van de Arbeid, die aanvankelijk 1 oktober zou worden ge houden, zal nu dinsdagavond in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat doorgang vinden. Na enige maanden van voorbereiding is de gemeente Velsen gisteravond weer een jongerenorganisatie rijker geworden. In „De Larix" kwam het gisteravond tot een treffen van een aantal jongelui met als doel de oprichting van een Velsense af deling van de landelijke organisatie „Ar jos", de anti-revolutionaire jongeren stu dieclub die zich reglementair onder andere tot doel gesteld ziet om de kennis van en de liefde voor de anti-revolutionaire partij te bevorderen. Staande de vergadering gaven zich op deze eerste bijeenkomst een twintigtal jongelui als lid op. De gehouden verkiezing leverde als resultaat op, dat de heren H. de Boer, T. de Kool, G. de Boer en mejuf frouw Kras als bestuursleden zullen op treden, waarbij bepaald werd dat de ge kozenen de bestuursfuncties onderling zul len verdelen. Eén bestuursplaats werd voorlopig vrij gehouden voor een vertegen woordiger van de Evangelisch Luthersche jeugd, zodat men op een totaal kwam van vijf bestuursleden. De heer De Boer deelde mede dat van de Staten Centrale Velsen een gift binnen gekomen was van 25 om de kosten van deze vergadering te dekken. De voorzitter van het gewest Kennemer- land, tevens lid van het provinciale be stuur der Arjos was de eerste die de nieu we afdeling geluk wenste met haar op richting. Argumentatie In een gedragen betoog heeft dr. Richel uit Heemstede hierna nog eens uiteengezet wat de betekenis is van een Christelijke politieke partij. Hij begon met zich af te vragen of een Christelijke politieke partij in onze mo derne samenleving nog zin heeft. Hij con stateerde dat bij velen en ook bij hem ADVERTENTIE Voor schrijf-, tel- en rekenmachines Marktplein 22 - Tel. 4619 - IJmuiden Alle bekende merken. ONDERHOUD - REVISIE - REPARATIE Eigen technische dienst. De bejaarden van Velsen-Noord, leden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, hebben dank zij de medewerking van het Tunnelfeestcomité en de sub commissie voorontspanning vrijdag wel een bijzondere uitgaansdag gehad. Daar waren 's middags om drie en vier uur de auto bustochten door de tunnel en een rit door IJmuidens nieuwbouw en 's avonds een ge zellige, feestelijke bijeenkomst in het St. Josephhuis, Waren er voor de autotocht meer dan tweehonderd belangstellenden, die nu met eigen ogen het gigantische tunnelbouw werk en de vele nieuwe kunstwerken en wegen konden aanschouwen, 's avonds in het St. Josephhuis was de belangstelling voor het ontspanningsprogramma niet min der. De grote zaal was geheel bezet, toen de heer J. Hühl, secretaris van de sub commissie, na een korte begroeting mede deelde, dat de „tunnelrit" door het Tunnel feestcomité in samenwerking met het ge meentebestuur was verzorgd, waarvoor hij de beide colleges hartelijk dankte. Voor het cabaretprogramma, verzorgd door de subcommissie, verwachtte hij een goed onthaal. De heer H. Homburg, die het Tunnel feestcomité vertegenwoordigde, vond het prettig temidden van de „Wijkeroogse" be jaarden te mogen verkeren. Ook hij dankte voor de samenwerking, die de „tunnelrit" mogelijk maakte, doch was er van over tuigd, dat een avondrit het prachtige lichteffect'in de tunnels voor de reizigers nog mooier zou zijn geweest. Met een geestige herinnering aan het feit, dat de heer Homburg ruim vijftig jaar geleden als kruideniersbediende zijn loop baan in „Wijkeroog" begon en zich der halve nog steeds aan Velsen-Noord ver knocht voelde, merkte hij op, dat bij de Uitvoering van „Vrij en Blij" uitgesteld De al eerder aangekondigde operette uitvoering van „De Witte Wolf" door de speeltuinvereniging „Vrij en Blij" te IJmui den op 26 oktober is door bepaalde om standigheden uitgesteld. De uitvoering, aldus het bestuur, zal in ieder geval nog dit winterseizoen worden gehouden. oudjes de vroegere gezellige sfeer nog lang niet dood is. De vele aanwezigen kregen deze avond een flinke hoeveelheid muziek te verwer ken, waarin het Kennemer Kwintet met zang van Lenie en Jan Schaap het grootste aandeel had. Het duo „Doublé White" uit Santpoort vermaakte de bezoekers kostelijk met zijn creatieve, originele liedjes hij de gitaar, vooral als „Turkse kooplieden". Er is volop door de Noord-Velsense be jaarden genoten, ook van de koffie en koek, die in de pauze werden aangeboden. Ouderavond van de Prof. van der Leeuwsehool Op dinsdagavond 15 oktober zal uitgaan de van de Prof. van der Leeuwsehool te IJmuiden een ouderavond worden gehou den in het Cultureel Centrum en wel in de Van Rijswijkzaal. Onder meer houdt de heer D. L. Daalder daar een lezing over het onderwerp „Wat kinderen willen en wat zij mogen lezen". Er moet deze avond tevens een aanvulling op de oudercommis sie worden gekozen wegens het aftreden van mevr. Zwierstar, mevr. Klerekoper en de heer De Jong. Hiervan stelt mevr. Klerekoper zich niet herkiesbaar. Personeel „Maters" gaat films zien De personeelsvereniging „Maters" opent donderdag 24 oktober het seizoen met een filmavond, die wordt verzorgd door de Belgian World Airlines, de Sabena. BURGERLIJKE J5TAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Lambertus, z. van J. J. S. Dicker en E. A. M. Lokin, Jacoba M., d. van J. Welp en W. Bakkum. Nicola m., d. van J. P. de Wit en A. M. Duivenvoorde. Franciscus J. M., z. van J. W. Bleeker en C. C. Jukes. Johannes G. E., z. van P. G. van Kessel en A. M. Res te Castricum. Nicolaas C. J. M„ z. van N. A. Bakkum en M. P. Huygen te Limmen. Robert H. M., z. van H. Reynders en M. A. Kahl te Castricum. ONDERTROUWD: J. Vreeker te Heilo en M. Stengs. O. de Wit en C. Nol. GETROUWD: J. J. Dam en A. M. Doo- deman. een grote bezorgdheid leeft voor de Pro testante organisaties en misschien is de tijd gekomen „er een streep onder te zet ten," betoogde .hij. Over het verband tussen het Christelijk geloof en de politiek stelde hij als voor beeld de verhouding in de rooms-katho- lieke kerk, die verdeeld is in een onder bouw, toegespitst in de staat en een boven bouw, die zich toespitst in de kerk. Dit wil zeggen, volgens dr. Richel, dat daar de kerk uiteindelijk de leiding heeft en dat de staat dus onderworpen is aan de kerk. Deze laatste stelling is in ons land waarschijn lijk sterker dan wij vermoeden, aldus dr. Richel. Vervolgens behandelde de heer Richel in kort bestel de verschillende stromingen in de leer over de verhouding tussen de kerk en de overheid, waarbij hij tevens een antwoord gaf op de vraag wat het doel is van de Christelijke politieke partijen. Volgens de heer Richel proberen deze partijen de wet van God op alle terrein te herstellen en de kringen van staat, organi saties en gezinnen hieraan te binden. Wat wij nu hebben te doen ligt, aldus de spreker, niet meer in het vlak van de schoolstrijd of de strijd voor de rechtvaar digheid voor de arbeiders, doch het is nu zover gekomen dat wij ons ernstig dienen te gaan bezinnen op de vraag waar de grenzen van de bevoegdheden der overheid liggen, daar wij anders gevaar lopen door de staat te worden overheerst. „Wij dienen hierin duidelijk positie te kiezen in deze strijd om de volkszin in ons land". Hij achtte het zeer noodzakelijk om in diep contact te komen met de Christelijk Histo rische Unie en om dit laatste te bereiken verwachtte hij veel van de Christelijke jongeren organisaties zoals de Arjos, die, los van het verleden met de strijd tussen De Savorin Lohman en Kuyper, misschien in staat blijken te zijn in de volgende generatie te komen tot een samenvloeiing van alle Christelijke partijen tot één ster ke organisatie: juist de Arjos kan in staat zijn te komen tot een beter begrip en voort te gaan waar de ouderen al lang vastge lopen zijn in debat. Tot slot van de avond ging dr. Richel voor in gebed en werd het tiende vers van Psalm 68 gezongen. IJMUIDEN: Dokters: H. de Jonge, Hofstedestr. 48, tel. 5652 en W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. A. de Ruiter, dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Van zon dagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-noord, tel. 02510 3745. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door Apo theek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. Verloskundigen: Mejuffrouw A. Zand- voort, Bornstraat 43. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512 240. Bovendien nemen dr. Tuinman en dr. TuinmanMarsman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. SANTPOORT: Dokters: In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Danielslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken: Bloemendaalseweg 85, Bloe- mendaal, tel. K 2500 22181 en Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tie. K 2560 8284. VELSEN: Wijkverpleging voor Santpoort, IJmui- den-oost en Driehuis: zuster Y. de Jong, Brederoodseweg 45, tel. K 2560 8756; voor Velsen-noord en IJmuiden-oost: zuster Spiers, Geelvinckstraat 27, tel. K 2510 3936 en voor IJmuiden en IJmuiden-oost: zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383. CASTRICUM: Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, tel. 289. Wijkverpleging: zuster Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 544. Verloskundige: mevrouw Scholten Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 590. Apotheek: Ouwerkerk is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts)" geopend. ADVERTENTIE a.s. maandag en dinsdagmorgen verkoop van Trawlvisserij Maandag 30 september: m.t. Dirk Maria KW 80, Albatros KW 87; m.l. De Arend KW 7, De Vrouw Anna KW 52, De Vier Gezusters KW 162. Dinsdag 1 oktober: m.l. Doggersbank KW 75. Woensdag 2 oktober: m.t. Eveline IJM 116. Vrijdag 4 oktober: s.t. Herman IJM 2, Vios I IJM 24; m.t. Johannes Polderman IJM 20, Am sterdam IJM 28. Medan IJM 57; m.k. Wilhel- mina KW 46. Zaterdag 5 oktober: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Curagao IJM 99. Maandag 7 oktober: s.t. Klaas Wijker IJM 85, Abraham VL 77; m.t. Claesje RO 46, Albertha Hendrika KW 81, Emma Wilhelmina KW 135; m.l. Adeodatus IJM 30, Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, De Verwachting KW 28, Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69, Molva KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Geer tje KW 108, Petronella KW 125, Bali KW 129, Willy Alida KW 155, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dolfijn RO 2, Anna Suzanna WR 88; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (9 okt. binnen), Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Mercator IJM 19, Klaas Ju nior IJM 22, Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59 (10 okt. bin nen), Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208 (10 okt. binnen), Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim II AM 17, Nehim IV AM 26, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21 (10 okt. binnen), Anne Marie KW 27, Limanda KW 33, Tiny KW 34, Stern KW 36, Prinses Margriet KW 51, Her- mina IV KW 53, Cornelia Adriana KW 58, Gijs- bertha KW 61, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Gerda Marianne KW 71 (9 okt. binnen), Zee arend KW 79. Johanna Cornelia KW 88, Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94 (10 okt. bin nen), Nico KW 96 (10 okt. binnen), Arendje KW 98, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160, Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Pietertje HD 87, Samenwer king HD 125, Vier Gebroeders TX 14, Okko Bos- ker WR 25, Tiny Dieuw DR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Hendrik je BU 33. Dinsdag 8 oktober: m.t. Wiron II IJM 211, Arie Ouwehand KW 122; m.l. Maria Jacoba KW 73, Sursum Corda KW 124, Cornelia Maria SCH 135. Woensdag 9 oktober: s.t. Viking Bank IJM 183; m.l. Gezina Geertrui KW 176; m.k. De Twee Ge broeders IJM 3, Dinemarie KW 57, Gerda Ma rianne KW 71. Donderdag 10 oktober: m.t.. Allan Water IJM 34, Beatrice IJM 72, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Burgemeester Heusdens VL 27. Petronella VL 131; m.l. Annie IJM 14, Nestor KW 101, On derneming II SCH 27, Drie Gebroeders HD 79; m.k. De Hoop II IJM 59, Wiron V IJM 208, Ne him ITI AM 18, Willem KW 94. Vrijdag 11 okt.: m.t. Emma IJM 15; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3, Arend Cornelis KW 68. Haringdrijfnetvisserij Dinsdag 17 september: m.l. Neptunus KW 45. Woensdag 18 september: m.l. Hollandia KW 18. Donderdag 19 september: m.l. Everard Chris tina KW 40. Zaterdag 21 september: m.l. Gorredijk IJM 75. Maandag 23 september: m.l. Janna KW 163. Woensdag 25 september: m.l. Wilhelmina II KW 138, Zeemeeuw KW 170. Maandag 30 september: m.l. Huiberdina Gijs- bertha KW 85, Nederland VII KW 130. Dinsdag 1 oktober: m.l. Rijnmond III KW 44, Noordzee KW 47 (10 okt. binn.), Sumatra KW 86. Woensdag 2 oktober- m.l. Nederland VI KW 37, Onderneming KW 175. Donderdag 3 okt.: m.l. Cornelis Marinus KW 48. Vrijdag 4 okt.: m.l. Annie KW 54, Willy SCH 7. Zaterdag 5 oktober: m.l. Nelly Maria KW 70. Maandag 7 oktober: m.l. Rijnmond IV KW 15, Willem Cornelis KW 16, Volharding KW 23. Wil helmina I KW 25, Helena KW 39, Jan KW 50, Toenadering KW 95, Rijnmond V KW 110, Voor waarts KW 140, Wilhelmina III KW 147, Een dracht KW 168. Dinsdag 8 oktober: m.l. Mr. Dirk Donker Cur- tius KW 2. Dirk KW 19, Grietje KW 20, Aafke Jacoba KW 41, Hette Margretha KW 74. Robert William KW 123, Borneo KW 127. Woensdag 9 oktober: m.l. Martenshoek ÏJM 283, Vertrouwen KW 6, Willy KW 141, Java KW 159. ADVERTENTIE Opleiding rijbewijs CE en DE met moderne vrachtwagen met dubbele bediening. Gediplomeerde K.N.A.C. - A.N W.B. - K.N.M.V. - F.N.O.P auto- en motor rijschool Hagelingerweg 134, Santpoort Telefoon K2560 - 8930 Enige honderden belangstellenden wa ren vrijdagavond naar de Gereformeerde kerk aan de Burgemeester Enschedélaan te Santpoort-Dorp gekomen, waar onder auspiciën van de Gereformeerde Jeugd vereniging „Reveil" de bekende Ameri kaanse kleurenfilm „A man called Peter" („Morgen zie ik je weer") werd gedraaid, afkomstig van de CEFA (Christelijke Film Actie). Peter Marshall, is een jongeman, die het niet aan doorzettingsvermogen ontbreekt. Hij kan zijn handen gebruiken en brengt het zo ver, dat hij voor dominee kan stu deren. Eerst in een kleine plaats en later in Washington slaagt hij erin, ondanks het feit dat hij immigrant is (hij is Schot van geboorte), een zeer bekend en ge liefd predikant te worden. Ook zijn huwe lijk is zeer gelukkig. Peter kent zijn ver bondenheid met God en hij vertrouwt op Hem, ook als er tegenspoed op zijn levens weg komt; eerst de ernstige ziekte van zijn vrouw en daarna wordt hijzelf door een hartaanval getroffen, waaraan hij sterft. Bij zijn vertrek naar het zieken huis, zegt hij „Morgen zie ik je weer". Een aangrijpende film, die niet nagelaten heeft diepe indruk op de aanwezigen te maken en die tot nadenken stemde. De voorzitter van de Jeugdvereniging, de heer J. Klut, sprak een kort welkomst woord en deelde tevens mede, dat de ba ten van deze avond bestemd waren om de bouw van een Jeugdhuis weer een stapje naderbij te brengen. De Beverwijkse vereniging van Friezen „Us Memmetael" is door de plannen voor het winterseizoen steeds meer eisen aan de kas gaan stellen, toch heeft het bestuur besloten de contributie niet te verhogen. Wel is men genoodzaakt geweest het aan tal „grote" avonden van vier op drie terug te brengen. De eerste avond vindt plaats op 6 no vember, dan speelt de eigen toneelgroep „Diggels", (de Zondaar) van M. J. H. Pen ning in een Friese bewerking van T. Bein- tema. In januari wil men een onderlinge avond organiseren om daarna in februari een toneelclub van de zusterafdeling „Friese Noord" uit Amsterdam te laten ko men. Voor april zijn er dan nog grote plannen in voorbereiding in verband met het twintigjarig bestaan der vereniging. Sint Lucasgilden Met het einde van de zomer gaan de amateurschilders leden van het Beverwijk- se Sint Lucasgilde, hun winterkwartier weer betrekken. In de maanden juni en juli zijn door hen, bij prachtig zomerweer veel buiten studies gemaakt in de omgeving van de (langzamerhand traditioneel geworden) „Nollen" en de duinrand van Westerhout. Hieraan is deze zomer ook deelgenomen door de leden van een Amsterdamse schil dersclub. Na de vakantiemaand augustus zijn de zaterdagmiddaglessen weer hervat in de tekenzaal van de Nijverheidsschool aan de C. H. Moensstraat. Eerste contactavond van ADO De Heems(kerkse voetbalvereniging ADO houdt op dinsdag 15 oktober de eerste con tactavond voor leden en donateurs in het KSA-gebouw. De avond zal worden doorgebracht met klaverjassen en andere gezelschapsspelen. Uitvoering van „De Zeezangertjes" Het kinderoperettekoor „De Zeezanger tjes" geeft op maandag 14 oktober een uit voering in de grote zaal van café „De Zon". Opgevoerd wordt de operettd „De witte wolf", onder leiding van de dames E. C. Vis en A. v. d. Helm. VELSEN ZATERDAG 12 OKTOBER Thalia, 19 en 21.15 uur, „De verloren zoon". Rex, geen opgave Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge- bouw, open van9.30-12 en 14-16.30 uur. Gem, Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 en 14.30- 17,30 uur. Filiaal, Wijkerstraatweg, open van 10-12 en 14-17 uur. Kath. Openbare Leeszaal en bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 14-17 uur. KZOS, 20 uur, Patronaatsgebouw, to neeluitvoering. Hoogrer Geest Ghesellen, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Dierenbescherming, 14 uur, hondenpara de in garage v. Oosten aan de Vechtstr. ZONDAG 13 OKTOBER Thalia, 15 uur, „Tarzan's wildernis avon turen". 19 en 21.15 uur „De verloren zoon". Rex, geen opgave. Commissie Natuurbescherming Velsen, 's morgens 7.45 uur excursie naar Mid den Herenduinen, verzamelen bij het huis van jachtopziener Doornbos. KZOS, als zaterdag. MAANDAG 14 OKTOBER Thalia, 20 uur, „Voor wie de klok luidt". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 14.30-17.30 en 19- 21 uur. Filiaal, Wijkerstraatweg, open van 14-17 uur. Raadhuis, 10-12 uur spreekuur burge meester. 15-17 uur spreekuur wethou der van onderwijs. Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Sant poort, 14 uur, demonstratie door de pro paganda stichting consumptie aardappe len in het badhuis aan de Wüstelaan te Santpoort. BEVERWIJK ZATERDAG 12 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De dood was sneller". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De babysitter van de marine". W.B. Theater, 20 uur: „Drango". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10-12 en 15-17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-12 en 15-17 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30- 1630 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 14-17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur. ZONDAG 13 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur; „Stad zon der wet"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De dood was sneller". Luxor Theater, 14.30 uur; „De privé secretaresse": 16.30, 19 en 21.15 uur: „De babysitter van de marine". W.B. Theater, 14.30 uur: De dambusters"; 16.30 en 20 uur: „Raspoetin". MAANDAG 14 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stella". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „lm weissen Rössl". W.B. Theater, 20 uur: „Raspoetin". A.J.C.-gebouw, hoek Dennenstraat,, 20 uur: Vrouwengroep Partij van de Arbeid. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30- 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 19- 20 uur. R.-K. Leeszaal, geopend van 15-18 voor uitleenbibliotheek, van 15-18 en 19-21.30 uur, lees- en studiezaal, jeugdleeszaal ge opend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal ge opend van 10-11 en 17-18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9