Bezinkingsvijvers, nieuwe verlichting en zwembad voorlopig uitgesteld Sturka- kledïng Gunstige resultaten voor bijna alle elftallen van Eechtrop Andijvie ,prei en kool beheersen de Beverwijkse groentenveiling 9 De bestedingsbeperking in Castricum Bij Kijk-Uit F. Walda leidt in de onderlinge competitie „Een vriend komt over" bij „De kleine komedie" „O.B.K." geeft opvoering met kwaliteiten Samenwerkende speeltuinen openden het seizoen HOCKEY IN DE IJMOND A. v. Vliet prolongeerde de „Koningstitel" Goede dag voor IJmond- handbal Watervliet-reserves ver sloegen BEP 2 Velsense bridgers in onder linge strijd SPORTKLEDINC Veilig gekleed te water MAANDAG 14 OKTOBER 1957 Toen in 1955 door middel van aanleg van twee bezinkingsvijvers een oplossing werd gevonden voor een grotere reiniging van het polderwater bjj Castricum be tekende dit slechts een voorlopige oplos sing. Weliswaar waren vooral de boeren die in dit polderland hun vee hadden gra zen zeer verheugd over deze voorlopige verbetering maar tenslotte ziet men toch reikhalzend uit naar de definitieve uit komst, de lozing van het dorpswater in het Alkmaardermeer. Nog juist voordat de bestedingsbeper king werd afgekondigd had men met het oog op de uitbreiding van de zuiverings installatie de voor het leggen van de af voerpijpen benodigde gronden van de be treffende eigenaren kunnen kopen. De verwachting was dan ook alleszins ge rechtvaardigd dat met de uitbreiding spoedig zou worden begonnen hetgeen dus helaas moest worden afgelast. Niet alleen dit project maar ook de ver betering van de entree van het dorp, de Mient, komt er door de bestedingsbeper king niet uit te zien zoals men dit voor het begin van het zomerseizoen 1958 had gedacht. Aanvankelijk stuitten de moeilijkheden hiervan op de medewerking van de Neder landse Spoorwegen omdat daarmede een strook grond moest worden geruild. Toen dit na diverse besprekingen bereikt was, werd ook hiervoor echter de „uitgave- stop" van kracht. Hetzelfde geldt voor de invoering van de elektrische verlichting in de gemeente. Men had het plan de gehele gemeente van elektrische straatverlichting te doen voor zien en deze verandering etappegewijze te doen uitvoeren. Terwijl Franse valschermtroepen in de Kasbah (inheemsewijk),van Algiers op zoek waren naar -de opstandelingenlei der" Ali-het-mes" veroorzaakten zij ongewild een explosie bij het omver halen van een muur, waarachter de Algerijnse verzetsstrijders een grote voorraad munitie verborgen hadden. Bij deze ontploffing verloren vijf Mohammedanen, waaronder ook „Ali- het-mes" het leven en werden vier Franse militairen ernstig gewondHier ziet men soldaten de puinhopen van het verwoeste rebellen-arsenaal doorzoeken. In de onderlinge competitie van de schaakclub Kjjk-Uit is de afgelopen week in de eerste groep een grote verandering gekomen. De leiding is thans in handen van F. Walda, die zich door een tweetal overwinningen op fraaie wijze herstelde. Bovendien bracht hij Tj. de Jong het eerste verlies toe door in een lastige positiepartij zijn tegenstander in de ver dediging te houden. Langzaam maar zeker zette hij zijn stellingsvoordeel in winst om. Verrassend was ook de zege van J. L. Wijdoogen op R. Visser, die hiermee voor lopig uit de kopgroep verdween. J. Blok had met A. Rijke ditmaal niet veel moeite. Reeds spoedig had hij veruit de beste stel ling en toen A. Rijke bovendien een stuk verloor was het uit. De kopgroep ziet er nu als volgt uit: 1. 2. 3. 4. 5. F. Walda J. L. Wijdoogen J. Blok P. Lanser ir. W. Mees 5 4 4 3 3 3 2K 2% 2 2 3 0 0 3 2 2 1 3 2 1 1 2% 1 3 0 214 2 1 1 2Vi zijn naaste In groep 2 kwam leider W. Doornenbal zonder te spelen nog steviger aan de kop daar zijn rivalen J. Reinhout en H. van Nieuwenhuizen tégen respectievelijk J. Plugboer en J. Verlaak niet verder dan remise kwamen. De overige uitslagen luidden: J. PlugboerJ. A. Stals 10; A. v. d. PlasW. Deelder 10; M. Lanser H. Aarts remise en P. HeidenreichA. v. d. Plas 1—0. De leiding hebben nu: I. W. Doornenbal 3 2. H. v. Nieuwenhuizen 5 3. P. Heidenreich 4 4. J. Reinhout 4 5. J. Plugboer 4 Door het niet spelen van concurrenten kon in groep 3 C. Abspoel tijdelijk de leiding overnemen. De uitsla gen waren: C. GravemakerJ. v. d. Doel 01; A. J. v. NiekerkenW. v. d. Berg 10; G. BoerrigterJ. v. d. Doel remise; P. A. Peek—J. Wal 1—0; C. Abspoel—S. Kistemaker 1—0; K. MeyerC. Abspoel remise. De ranglijst wordt nu aangevoerd door: C. Abspoel 6 3 2 1 4 1 J. Warnez 3 3 0 0 3 K. Meyer 3 2 1 0 2% In de vierde groep bovenaan de lijst ^en verandering. Opvallend was hier de veede achtereenvolgende nederlaag van Schelvis, ditmaal tegen J. v. d. Heide. De uitslagen luidden verder: W. Donker R. Blok afgebroken; P. KramerJ. Cleeren 10; A. A. verkooyenJ. J. Greven 10; J. CleerenD. E. Frankes 10; G. Koomen H. F. Schachtschabel 10. Castricum zal het evenwel voorlopig nog met de, op verschillende wegen zeer onvoldoende, gasverlichting moeten stel len. Een feit is dus dat op enkele gedeelten waar oorspronkelijk tegelijk met wegver- betering deze elektrische verlichting zou worden aangebracht deze nog achterwege zal blijven. Zo is het helaas ook met enkele urgen- tiegevallen voor aansluiting op het wa terleidingnet. Op de Kooiweg waar enkele bewoners verstoken zijn van deugdelijk leidingwater brengt de aanleg hiervan dergelijke hoge kosten met zich mee dat het P.W.N. van wege de bestedingsbeperking niet tot aan leg kan overgaan terwijl van Gedeputeer de Staten afwijzend op het aangevraagde krediet werd beschikt. Zwembad De Castricumse bevolking die voorts haar medewerking verleende door 'n gel delijke bijdrage voor de eerste aankoop- kosten voor oprichting van een zwembad wacht nog steeds op een optimistisch ge luid van het stichtingsbestuur. Reeds werd dit bestuur een tweetal plaatsen aange wezen waaruit men een keus kon maken om tot oprichting te geraken. Het parti culier initiatief zal dan moeten bewijzen of de mogelijkheid aanwezig is om tot de bouw te geraken. Verwacht wordt echter dat dan de hoge kosten van dit project (circa f 500.000) onder het algemeen bekende woord „be stedingsbeperking" zullen vallen waarmede dus dan ook dit voorlopig tot een toekomst droom zal gaan behoren. Het enige opti mistische geluid dat men thans kan ver nemen is de te verwachten spoedige op richting van een r.-k. bejaardencentrum. Daar dit project gezien kan worden als vallende onder de woningbouw zal hier voor de bestedingsbeperking niet van in vloed zijn. Reeds werd dan ook de benodigde grond achter de r.-k. kerk aan de Dorpsstraat hiervoor aangekocht en een architect heeft de opdracht gekregen hiervoor een plan te ontwerpen. Zo gauw deze plannen gereed zijn zal men voor Castricums bejaarde in woners de eerste spade in de grond steken voor een nieuw en comfortabel tehuis en men verwacht dat hiermede direct na de winter zal kunnen worden begonnen. Naar wij vernemen is „De Kleine Kome die" in Beverwijk de jongste katholieke toneelvereniging van de IJmond en pas be trekkelijk kort geleden opgericht. Vandaar dat de spelers nog weinig gelegenheid kre gen zich 'een behoorlijke toneelroutine ei gen te maken, welke aanwezig moet wor den verondersteld om reeds stukken voor het voetlicht te brengen, die aan de ver tolkers bepaalde artistieke eisen stellen. Daarom kan het van de leiding een ver standig inzicht worden genoemd, dat men zich bij „De Kleine Komedie" voorlopig met het eenvoudigste genre tevreden stelt. Hiertoe behoort ongetwijfeld het blijspel van Jan Timmer „Een vriend komt over", dat men vooral niet.rnjy? verwarren.met lH^,.^^Jcfnde en ongemeen boeiende toneel spel „Er komt een vriend vanavond". Want de vriend die in het K.S.A.-gebouw in Be verwijk op visite kwam is er een, waarvan er meer dan dertien in een dozijn kunnen worden ondergebracht. Dit volkomen pre tentieloze stukje gaat immers weer over de traditionele pantoffelheld, die zwaar gebukt gaat onder de tirannie van zijn heerszuch tige echtgenote. Door verschillende om standigheden wordt hij op zekere dag ge dwongen onder een valse naam zijn intrek te nemen bij de familie, waar ook zijn we derhelft reeds logeert. Uiteraard herkent deze hem niet en dit spelletje wordt door de schrijver zelfs zover doorgevoerd, dat zij als een volleerde koppelares haar eigen man met een ander tot het huwelijk tracht te bewegen. Het is nauwelijks de moeite van het navertellen waard.. Bijna had de veelbesproken A-griep ook bij „De Kleine Komedie" roet in het eten gestrooid, want kort voor de opvoering moest een der hoofdrolspelers wegens deze epidemie onverwacht verstek laten gaan. Dit vereiste spoedige maatregelen, met als gevolg, dat de heer P. Zuidweg slechts twee dagen kreeg toegemeten om de rol van oom Ferdinand alias Peter Kroet in te stu deren. Onder deze omstandigheden ver dient hij stellig een compliment voor de manier, waarop hij zich van deze op dracht heeft gekweten. De oorspronkelijk aan de heer Zuidweg toebedeelde rol moest echter ook nog worden gespeeld, hetgeen B. Zwart tot doubleren noodzaakte. Onder dergelijke omstandigheden zou alleen een zuurpruim bereid zijn tot critiek. Wij leg gen liever de nadruk op het grote lachsuc ces, dat het ensemble wist te behalen. Moge regisseur A. van Zijl en de zijnen echter in de toekomst voor een dergelijke pech ge spaard blijven. Jan van Dam Het vrijdagavond door de toneelvereni ging „Oefening Baart Kunst" in het Ken- nemertheater te Beverwijk opgevoerde dramatisch toneelspel „Inkeer", is van de Amsterdamse auteur A. Bromet, die voor de tweede wereldoorlog in betrekkelijk korte tijd een aantal stukken van tamelijk uiteenlopende kwaliteit schreef. Van hem bracht „De Woekeraarster" het zelfs tot een serie opvoeringen bij het voormalige „Volkstoneel" van Herman Bouber met Aaf Bouber in de titelrol. Het feit, dat hij zijn anti-fascistische overtuiging steeds openlijk tot uitdrukking bracht en zijn stilzwijgen na de oorlog, wettigen de ver onderstelling, dat hij aan de Duitse bezet ting ten offer viel. Het drama „Inkeer" kan onmogelijk tot zijn beste stukken worden gerekend. Daar voor bevat het te weinig actie en ging de auteur zich vooral in het derde bedrijf te buiten aan een te nadrukkelijk neerge schreven moraal, nadat hij daarvoor eigen lijk zijn kruit verschoten heeft in de voor bereidingen tot de grote scène van Dolf aan het slot van het tweede bedrijf. Deze is namelijk bijna van zijn blindheid ge nezen, waardoor hij weer verschillende voorwerpen begint te onderscheiden. Maar zijn terugkerend gezichtsvermogen stelt hem bovendien in staat te ontdekken, dat zijn vrouw hem al geruime tijd met de traditionele huisvriend bedriegt, een voor Dolf zo schokkende ervaring, dat hij zich opzettelijk bloot stelt aan het voor zijn ogen nog slechte licht. Ontegenzeglijk een climax, van welke scène het publiek met een duidelijk waar te nemen ontzet ting kennis nam. Maar zoals reeds opge merkt wordt de handeling dan na de pauze beduidend zwakker. Onder regie van Bert Pijpers heeft „O.B.K." van dit stuk een opvoering ge geven met kwaliteiten. Vooral de blinde Dolf werd door Henk Luster sober en in getogen weergegeven en mede doordat hij de melodramatische toon zorgvuldig wist te vermijden, maakte hij deze figuur men selijk - en voor zover de auteur hem dit veroorloofde - ook bijna levend. Toos van der Steen was de overspelige echtgenote, naar mijn smaak te weinig koket en ge raffineerd om haar verhouding met de huisvriend geheel aannemelijk te maken. Daarom was zij op haar best in de scènes, waar haar moederlijke genegenheid voor Dolf tot uitdrukking moest komen. Henk Tiemeyer was als de vader afwisselend agressief en bewogen, welke uitersten zeer behoorlijk door hem werden aangegeven. Ria Bras speelde een vlot en levendig nichtje. Rie Klingeier moest de weinig dankbare rol van Klara vertolken. De schrijver liet haar niet anders dan snikken en weeklagen. Haar articulatie was nog te onduidelijk. Ten slotte had de regie er wel licht verstandiger aan gedaan Piet Persijn en Rienus Smit met elkaar van rollen te laten verwisselen. Laatstgenoemde leek mij nu als tegenspeler van Marie enigszins te jong. Maar ook in deze bezetting heeft het publiek dit drama volledig geaccepteerd, de handeling op het toneel werd met grote aandacht gevolgd. JAN VAN DAM. De activiteiten van de samenwerkende speeltuinen „Schulpen" en „De Meerwei- den, die de afgelopen zomer enige honder den kinderen in Velsen-Noord hebben beziggehouden met onder andere een auto bus- en een boottocht, die beide uitstekend slaagden, werden zaterdagmiddag in het gemeentelijk ontspanninglokaal aan de Van Diepenstraat voortgezet met een twee tal filmvoorstellingen, waarmede voor de kinderen in feite het nieuwe seizoen begon. De heer M. J. Marcus, voorzitter van beide verenigingen, deelde de grote kin derschare in de beide voorstellingen mee, dat de speeltuinen elke dag geopend blij ven, zolang het weer het toelaat, doch vroeg tevens wat voorzichtiger te zijn met de speelwerktuigen, die in het afgelopen seizoen behalve veel werk ook erg veel geld hebben gekost. Voorts gaf hij een overzicht van het clubhuiswerk, dat met zijn modelbouw club, handenarbeid, toneel- en operette club al zeer druk is bezet, terwijl de post zegelruilbeurs als nieuw object al aardig begint te lopen. Niettemin was er nog wel plaats voor meisjes en jongens, die wer den opgewekt om aan het clubwerk deel te nemen. Het vertoonde filmprogramma met als hoofdfilm „De ruiters van het eenzame woud", een Arthur Rank-produkt, liet de kinderen kennismaken met een spannend verhaal van paardedieven, een scenario waarin het opvoedkundig element zelfs niet ontbrak. Een journaal en een geestige tekenfilm gingen vooraf aan een experi mentele beeldenreeks van eigen opnamen van het kindercircus, de boot- en autobus tocht, welke voor de zich in de beelden herkennende kinderen erg leuk waren, hoewel de foto's voor allen te vlug voor bij gingen. ADVERTENTIE in IJmuiden verkrijgbaar bij Kledingbedrijf sedert 1899 KiNNEMERLAAN 100 Het stralende najaars-zonnetje heeft een gunstige invloed gehad op de resul taten van de Strawberries-elftallen, want niet alleen behaalden de eerste elftallen kostbare winstpunten, doch bovendien slaagden ook de lagere teams erin vele overwinningen te behalen. Het herenelftal van Eechtrop bleef ook tegen de Gooi- reserves op het goede pad, want de jeug dige Eechtrop-spelers behaalden een fraaie overwinning. De dames van Eechtrop wa ren in de semi-plaatselijke wedstrijd tegen DEM niet zo gelukkig. Ook de heren van DEM zagen geen kans beslag te leggen op beide winstpunten. StrawberriesHGC (heren) In de ontmoeting tussen Strawberries en HGC ging de strijd gelijk op. De Straw- berries-speler J. Schols gaf zijn club twee maal een voorsprong in de eerste helft (21). Na de hervatting pakten de bezoe kers de zaken energiek aan en het gelukte HGC uiteindelijk de gelijkmaker te scoren (22). Ondanks een lichte veldmeerder- heid slaagde HGC er niet in een voor sprong te nemen en in de laatste minuten ontsnapte het doel van de bezoekers na een Strawberries-uitval zelfs nog aan een doorboring. StrawberriesRood Wit (dames) In deze thuiswedstrijd tegen het gepro moveerde Rood Wit heeft Strawberries de winstkans gegrepen, ofschoon de 20 overwinning wellicht iets geflatteerd is. Nog voor de rust kon mevrouw Van de Hof de thuisclub de leiding geven (1—0). Na de hervatting was het wederom een volkomen gelijk opgaande strijd. Rood en Wit had pech toen Annelies Wentholt met een blessure moest uitvallen, doch sportief liet ook Strawberries een speelster de kant opzoeken. Rietje Mey kon de zege van de thuisclub veilig stellen (20). EechtropGooi II (heren) De Eechtrop-ploeg nam tegen het sterke Gooi-elftal door Groen een kleine voor sprong, doch nog voor de thee werd deze Eechtrop-voorsprong weer teniet gedaan (11). Ook na de hervatting was de strijd vrijwel gelijk opgaand, doch toen Groen wederom voor de thuisclub had gescoord (21) bleek het uithoudingsvermogen van Eechtrop groter en met nog een fraai doel punt van Groot behaalde de thuisclub een volkomen verdiende 31 overwinning. ADVERTENTIE Op de Beverwjjkse groentemarkt is het nu volkomen herfst geworden. De aan voer bestaat nu uit andijvie, prei en ver scheidene koolsoorten als hoofdproduk- ten. Er komt nog een beetje spinazie waar voor tot 93 cent per kilo werd betaald. Sperciebonen uit de kas gingen tot f 1,80 per kilo, de laatste pronkbonen kwamen tot 76 cent per kilo. Tomaten gaan voor export weg naar Engeland en Duitsland; de prijzen liepen op tot 89 cent per kilo. Andijvie liep in prijs uiteen van 8 tot 25 cent per kilo. Bos- en waspeen gingen tot 27 cent per bos en per kilo. Bloemkool is niet duur en bracht van 12 tot 33 cent per stuk op; de verscheidene soorten sluit- kool gaan tot 15 cent per kilo. Druiven gaan tot f 1,70 per kilo. Er komen nog enige kistjes aardbeien waarvoor tot 85 cent per doosje werd betaald. Op de bloemenveiling zijn het hoofd zakelijk de chrysanten die aan de markt komen. De andere zomerbloemen hebben grotendeels afgedaan. Er is veel vraag naar chrysanten die in prijs varieerden van 34 tot 140 cent per bos. De grootbloemige zijn ook goed te verkopen mits de kwali teit goed is. Er werd tot 43 cent per stuk betaald. Er is een ruim aanbod van eiken blad dat tot 43 cent per bos ging. De aan voer van potplanten is maar matig; het wachten is op een ruimer aanbod van de cyclamen. Vanwege de geringe aanvoer op de vei ling van „Ons Belang" in Castricum op woensdag zal tot nader aankondiging slechts tweemaal per week en wel op maandag en vrijdag veiling worden ge houden. De handel had vrijdag meer interesse voor spruiten; de kwaliteit a ging voor 64 cent per kilo van de wagen en de fa- soort bracht tot 21 op. De laatste komkommers zijn duur en brachten het tot 30 cent per stuk. Ook de tomaten stegen in prijs en no teerden 64 terwijl nog enkele mooie kistjes sperciebonen tot 130 cent per kilo opbrachten. Overigens was de handel niet vlot en het aantal kopers slechts zeer ge ring. De noteringen waren als volgt: bospeen 16-22, groenekool 7-8, prei 10, andijvie 16, uien 14, sperciebonen 79-130, spruiten 42- 62, tomaten 47-64, komkommers 10-30. Veilingberichten BEVERWIJK, 11 oktober. Aardbeien 77-87, druiven 145-170, andijvie 8-25, sla 4-14, sperciebonen 65-180, pronkbonen 34- 72, bospeen 12-27, waspeen 10-27, spinazie 45-93, postelein 29-48, spruiten 34-78, to maten 23-89, komkommer 12-39, bloem kool 10-36, groenekool 7-14, rodekool 5-10, prei 10-19, knollen 14-37. het theater met de beste films HEDENAVOND, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur Ingrid Bergman - Cary Cooper in de grandioze, onvergetelijke film VOOR WIE DE KLOK LUIDT in TECHNICOLOR Hemingway's beroemde roman op meesterlijke wijze verfilmd 18 j. Ondanks de grote lengte van de film normale entreeprijzen. Hengelsport in Veisen Op de zondagmorgen gehouden konings tevens inhaalwedstrijd van de hengelsport vereniging „Velsen" is de heer A. v. Vliet er in geslaagd zijn vorig jaar behaalde koningstitel met groot succes te verdedi gen. Want niet alleen werd hij met ruim verschil winnaar van deze wedstrijd, maar aangezien hij als „inhaler" tevens 25 pun ten voor de „Schilling"-bekercompetitie kreeg, is v. Vliet ook bekerwinnaar gewor den en onttroonde hij hiermee R. Bosma. De uitslag van de koningswedstrijd werd: 1. A. v. Vliet 19 vissen, 25 pnt.; 2. C. Ooms 14 v., 22 pnt.; 3. S. Schenk 9 v.; 4. J. Smid 9 v.; 5. R Bosma 8 v.; 6. H. Evenhuis jr. 7 v., 16 pnt.; 7. K. Evenhuis sr, 5 v., 14 pnt.; 8. C. Meerhof 4 v.; 9. J. Schotman 3 v.; 10. P. Wennis 2 v., 8 pnt.; 11. I. Groeneveld 2 v.; 12. A. E. Jensen 2 v.; 13. J. v. Ribbens 1 v., 6 pnt. Zes deelnemers wisten geen bovenmaatse vis sen te verschalken, van hen verwierf P. Baving de poedelprijs. De definitieve uitslag in de „Schillingbeker- competitie" is na deze in het Noordzeekanaal gehouden wedstrijd nu geworden: 1. A. v. Vliet 67 vissen, 97 pnt.; 2. R. Bosma 46 v., 87 p.; 3. J. Schotman 40 v.. 77 p.; 4. C. Ooms 38 p., 76 p.; 5. C. Meerhof 25 v., 66 p.; 6. S. Schenk 23 v., 66 p.; 7. A. E. Jensen 21 v., 66 p.; 8. J. Smid 21 v., 66 p.: 9. I. Groeneveld 19 v., 64 p.; 10. A. Zandwijk 16 v., 46 p.; 11. K. Evenhuis 13 v., 46 p.; 12. J. Noortman 10 v.. 36 p.; 13. H. v. Roon 8 v., 32 p.; 14. H. v. Deyck 12 v., 30 p.; 15. H. Evenhuis jr. 8 v., 26 p. ADVERTENTIE De handbalvereniging „IJmond" heeft zondag van het ideale sportweer kunnen profiteren met een alleszins goede compe titiedag, waarbij alleen de wedstrijd van de IJmond 2-dames tegen Rapiditas 2 geen doorgang vond wegens de heersende griep onder de Haarlemse dames. En ondanks het feit, dat de Adelborsten-club uit Den Helder als een gevreesde tegenstander als de beste werd beschouwd in de wedstrijd op „Watervliet" tegen de IJmond 2-heren toonden de laatsten toch wel over zovele morele kracht te beschikken dat de aspirant-officieren hun handen meer dan vol hadden aan de Velsense reserves, die de nederlaag in deze goede wedstrijd met ere tot 67 beperkten. Dezelfde morele krachten schuilden deze dag in de IJmond I-damfes- en heren teams, die hun uitwedstrijden, respectie velijk tegen De Blinkert I in Haarlem en tegen Vriendschap in Amsterdam-Noord met een overwinning besloten. De IJmond I-dames hadden het tegen De Blinkert allerminst gemakkelijk, maar zij verkeerden in prima vorm. Aanvanke lijk ging de strijd gelijk, doch toen na 15 minuten W,, v. d. Kuil hat eerste doelpunt scoorde, vond haff. ploeggenote E. Bos het wenselijk de staria op nul-twee te brengen. Na de hervatting zette de thuisclub een overweldigend offensief in, waarbij voor al de De Blinkert-midvoor een belangrijk aandeel had. De IJmond-achterhoede met de hardwerkende spil R. Uitenhuis hield kranig stand en zag zelfs kans de strijd te verplaatsen en het initiatief over te nemen. Uit een mooie combinatie wist W. v. d. Kuil opnieuw door te breken en een strak ke treffer te plaatsen (nul-drie). De IJmond 3-dames vonden in Full Speed gelijkwaardige tegenstandsters, hetgeen zowel in de ruststand (22) als de eind uitslag (44) werd gedemonstreerd. Een prachtige prestatie leverden de IJmond I-heren in Amsterdam tegen het sterke Vriendschap, waarbij de beslissing na grote spanning pas in de laatste minu ten kwam. IJmond begon direct in hoog tempo een offensief, zodat spoedig een 13 voor sprong was bereikt. Geleidelijk werd IJmond teruggedrongen op eigen speel- helft en konden de gastheren de achter stand wegwerken (44). Na de hervatting werd de strijd sensationeel, aangezien beide ploegen elkaar niets toegaven en om beurten scoorden. Met nog vijf minuten spelen slaagde invaller-J. Burghoorn erin om aan zijn twee doelpunten nog een der de doelpunt toe te voegen en de stand voor IJmond op 89 te brengen. Vriendschap verzette zich fel, doch desondanks kwam E. Sauer in vrije positie voor de Vriend schap-doelman, maar schoot hoog over. IJmond won dus maar net. De IJmond 3-heren zorgden in Haarlem tegen Concordia 3 voor een prettige ver rassing om met 5—6 te winnen. De verdere uitslagen waren: Meisjes aspiranten: IJmond aFull Speed b 61; IJmond b—ZVM a 2—10; IJmond c—ADO a 011. Jongens-aspiranten: De Blinkert cIJmond a 6—9. In Purmerend hebben de Watervliet- reserves hun moeilijke uitwedstrijd tegen BEP 2 tot een goed einde gebracht. Hoe wel zij in de eerste speelhelft een veld- meerderheid wisten te verkrijgen kwam het maar niet tot scoren. BEP verdedigde te zwaar, waartegen de scheidsrechter wel viermaal dreigde, doch de verdiende straf- worp niet toekende. In deze periode zag de thuisclub evenmin kans om te scoren. Na de hervatting sloeg Watervliet in het eerste kwartier zijn slag door doelpunten van Sjaan Spoelstra en Joop v. Ladesteijn. Na de wisseling verhoogde Joop v Dijk de voorsprong (03) en pas daarna scoor den de Purmers tegen (13). In de derde opstelling was het H. Scholting die weer afstand nam (1—4), waarna vlak voor het einde de stand op 24 voor Watervliet 2 werd gebracht. Oosterkwartier 3 kwam naar Watervliet 3 om beide punten na een goede wedstrijd mee te nemen. De sterke gasten namen de leiding (01), die pas werd genivelleerd door een treffer van Jaap de Roos na een half uur (11). T. v. Ladesteijn had met een na de wisseling succes (21), doch de Haarlemmers noteerden als ruststand 23. In de tweede speelhelft ging de strijd weer gelijk op. De gasten schoten beter (twee maal) 25, waarna Jan Koning de neder laag voor Watervliet 3 tot 35 beperkte. De bridgeclub „Driehuis" speelde de derde selectiewedstrijd voor de wintercompetitie. De uitslagen zijn (in percenten); Lijn A: 1. heren BerkhoutErmshous 66.66; 2. echtp. Poppe 56.94; 3. heren Krab—De Waal 54.17.. Lijn B: 1. echtp. Mulder 61.11; 2. dames Berk hout— Heykants 58.73; 3. heren Formayr—De Klu- wer 53.97. U.T.D. speelde eveneens voor de onderlinge wintercompetitie. De uitslag luidde (in perc.): Groep A: 1. Mulder—Van Olst 64.38; 2. Klin kenbergKorver 55.55; 3. Prins en echtg. 54.76. Groep B: 1. M. v. KlinkenbergVan Loon 57. 2. dames KoelemeySnel 56.50; 3. GomesBöhm 54.—. ADVERTENTIE verkrijgbaar bij \\±/e Beverwijk Wormerveer Breestraat 6 Zaandam „De klavierschippers" weren zich uit alle kracht Het show-accordeon-orkest „De Kla vierschippers" onder leiding van Jan Sto ker blijkt voor verschillende uitvoeringén en feestavonden zeer in trek te zijn. Zaterdag werd met groot succes een feestavond voor een Hillegomse toneel club in theater „Flora" verzorgd en zater dag 19 oktober trekken „De Klavierschip pers" opnieuw naar het bollenland om aldaar in zaal „Treslong" opnieuw een uit voering te geven. Donderdag 22 oktober wordt door „De Klavierschippers" een feestavond verzorgd in het Rex Theater te IJmuiden-Oost on der auspiciën van het comité Velsen-Noord van het Koningin Wilhelminafonds. Hier bij verlenen de bekende artiesten Tante Leen en Toby Rix hun medewerking. De Fransman Jean Lepape heeft een kostuum van vinyl chloride-weefsel ontworpen, waarin men drie dagen in het water kan drijven in een comfor tabele warmte. Het pak, dat nog geen kilogram weegt, is door de ontwerper gedemonstreerd in de Seine voor dui zenden bezoekers van de nautische tentoonstelling te Parijs. Op de foto ziet men de uitvinder, geheel gekleed om te water te gaan.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7