Katholiek pleidooi voor inniger versmelting in de IJmond-stad, die om daden vraagt Filmliga luidde seizoen in met moeilijkheden en een glimlach „Hoe kan de IJmond-raad ooit gemeenschapsvormend werken?" W andelpuzzeltocht op 26 oktober door IJmuiden Opnieuw een zege voor Janssen in onderlinge Sportief-competitie Visserij- varia IJmond-agenda „Monsier Hulot" in het Hervormde Jeugdgebouw DAMNIEUWS UIT DE IJMOND SAMENVOEGING INDUSTRIEEL IDEAAL Degradatie Samen met anderen Schoolconcerten voor Velsens jeugd „De baby-baron" bij „Kunst en Vriendschap" INITIATIEF UIT DE KENNEMERLAAN Vrachtschip bij Walsoorden gestrand Compromis „Niet meer te slopen „Astrid Naess" heeft machineschade Onvoorziene bokkesprong Vier avonden van „'t Nut" in Heemskerk DINSDAG 15 OKTOBER 1957 Dat de problematiek van de IJmond ook terdege leeft in de Katholieke kring werd gisteravond bewezen door twee gedegen en goed-gedocumenteerde inleidingen tijdens de voorlichtingsavond van de IJmondcommissie der K.V.P. in het Kennemer Theater te Beverwijk, waar het woord is gevoerd door de heer T. Laan, secretaris van de IJmond-com- missie, die in een korte spanne tijds het ganse scala der pro blematiek trachtte te bestrijken en daarbij uiteraard alleen de toppen kon raken. Hij nam meer speciaal de bestuurlijke aspecten en critieken van de IJmond voor zijn rekening - later zou de heer A. M. Boelen de „vorming van een nieuwe stadbespreken in een evenzeer belangwekkend referaat en tenslotte heeft ook ir. Merx in een inleiding het daarna komende forum stof tot discussie te over verschaft door een aantal bouwstenen voor dit gesprek aan te dragen. De heer Laan wees erop, hoe na de laatste wereldoorlog de bestuurlijke bemoeiing met het maatschappelijk leven een grootse uitbreiding heeft ondergaan en hoe bij de planning van een mensenleven de overheid een integrerende factor is gaan worden. Hij noemde de ontwikkeling in de IJmond een kwestie van minstens nationaal belang, of er ruifnte en werkgelegenheid zal zijn voor de 11.000.000, die ons landje bevolken is daarnaast bepalend voor de struktuur van de Erovincie en al ziet men in de kop van Noordholland geen oogovens; door de pendel van rond 10.000 mensen naar IJmond en Zaanstreek komt het geestelijk en culturele leven van dat gebied in de technische greep van de nieuwe ont wikkeling om niet te zeggen dat het erdoor wordt aangetast. „Als wij ons thans zien geplaatst voor een industriële ont wikkeling met een grote regionale invloed dan tracht men tevèns regionaal de bestuurlijke vormgeving daarbij parallel aan te passen." Daarbij blijkt echter, dat niet de regio nale maatschappelijk-culturele beïnvloe ding bepalend is voor de te vormen be- stuursterritoria, meende de heer Laan, doch slechts dat de materieel-technische vormgeving een bestuurlijke aanpassing vereist. De ruimtelijke planning achtte hij maatgevend ook voor het bestuur in staats rechtelijke zin en hij bepaalde zich daarom tot de IJmond, waarvoor de regering een wetsontwerp aan de Kamer deed toekomen. Over de IJmondraad waren bij hem twee vragen gerezen: of er ook andere middelen zijn om het beoogde doel te bereiken en, zo dit niet het geval is, of tan het wetsontwerp aanvaardbaar is. De mdere middelen die, ter bereiking van het ^stelde doel, de evenwichtige ontwikke- ing van de IJmond, overwogen zouden runnen worden, zijn: naar des heren Laans ipvatting, de toepassing van de wet van 950, houdende voorschriften tot gemeen- chappelijke regelingen, en uiteraard de samenvoeging van de betrokken gemeen ten, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk. Als bezwaren tegen de vrijwillige of ge dwongen gemeenschappelijke regeling noemde hij het feit, dat zij niet de garantie bieden, dat ze ook metterdaad geeffec- tueerd zullen worden en dat zij altijd slechts zeer bepaalde belangen kunnen treffen. Bovendien wordt de autonomie van de gemeenten aangetast en de besluitvor ming wordt grotendeels onttrokken aan de democratisch samengestelde organen, ter wijl er zoveel gemeenschappelijke regelin gen zouden moeten worden getroffen, dat de bestuurbaarheid daaronder sterk zou lijden. kern. „We willen een levende gemeen schap, maar daaraan wordt een hart ont houden". De fazeontwikkeling van het streekplan dat hierop was gericht wordt teniet gedaan. In het „interimrapport" van de werkcommissie beval de meerderheid van de commissie aan de drie gemeenten samen te voegen. De ministers hebben dit advies niet overgenomen. De heer Laan had daartegen de bezwaren die gedeeltelijk in zijn betoog worden genoemd. Niet de gemeentegrenzen bepalen de gemeenschap, maar omgekeerd het gemeenschapsleven, de menselijke groepen die bij eenzelfde ontwikkeling zijn betrokken en daaraan in houd moeten geven, moeten ook in be stuurlijke zin een eenheid vormen. „In de IJmond zien wij deze eenheden het scherpst op een luchtfoto", zo eindigde hij. Op voorwaarde dat de IJmondraad er niet zal komen, was voor hem daarom de meest ideale vorm de bevolking van Vel- sen-Noord, Beverwijk en het stedelijke Heemskerk haar eigen gemeentelijke be stuursvorm en grenzen te geven. „De vorming van de nieuwe stad" was de titel van een inleiding, die de heer Boelen vervolgens hield. Hij stelde, dat het geprojecteerde nieuwe stadslichaam wezen lijk deel zal gaan uitmaken van de totale stedelijke-industriële IJmond, die op haar beurt een belangrijke schakel vormt in de stedengordel van de randstad Holland. Het kwam hem noodzakelijk voor, dat juist nu men in het IJmondgebied aan het beginpunt staat van een nieuwe groot scheepse opbouwfase, er ernstig aandacht wordt besteed aan de na te streven taak- j verdeling en de samenwerking. Wanneer juist in het huidige stadium in deze zaak geen helderheid wordt gebracht, zou er een situatie kunnen ontstaan, die de vol gende generaties voor ernstige principiële en praktische moeilijkheden zal plaatsen. Hij probeerde in dit verband een ant woord te geven op de vraag of en in welke mate het vrije particuliere initiatief „zowel in het kleine als in het grote" tot een eigen taakomschrijving kan komen, naast de «taak, die op het terrein van de opbouw aan overheid en bedrijfsleven toe valt. De heer Boelen achtte het van zeer groot belang, dat men er ook van katholieke zijde tijdig in slaagt een goed kader op te bouwen, dat capabel en bereid is zich voor het veelzijdige opbouwwerk op gods dienstig, sociaal, cultureel en politiek ge biedmet liefde en met het nodige enthousiasme in te zetten. Daarbij hoopt men de steun te verkrijgen van overheid en bedrijfsleven en een van de vurigste wensen, die de heer Boelen aan het slot van zijn uiteenzetting uitsprak betrof de samenwerking met het niet-katholieke volksdeel, dat zich evenals de KVP bezint op de zware taken der toekomst en „in een federatieve vorm van samenwerking zullen wij hen gaarne als medebouwers aan de nieuwe IJmondsamenleving aan onze zijde zien". Op 23 en 25 oktober zullen er in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden voor de leer lingen van VGLO, ulo, het middelbaar on derwijs en de Nijverheidsschool onder auspiciën van de „Stichting Het Schoolcon- cert" concerten worden gegeven door de pianist Willem Hylkema. Het ligt in de be doeling, de jongeren onder de luisteraars te laten kennismaken met Mozart, Chopin, Rachmaninoff en De Falla, terwijl de ouderen Chopin en Debussy zullen leren kennen uit hun werken. De concerten wor den gegeven onder de titel „Kennismaking met grote componisten". Op zaterdag 19 oktober geeft de toneel vereniging „Kunst en Vriendschap" te IJmuiden de eerste uitvoering van dit sei zoen in het Patronaatsgebouw te IJmui- den-Oost. Opgevoerd zal worden de klucht „De baby-baron". Eerste abonnementsvoorstelling In het Kennemer Theater te Beverwijk wordt op donderdag 17 oktober de eerste abonnementsvoorstelling gehouden. Het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap zal onder regie van Frits van Dijk een opvoe ring geven van het blijspel van Somerset Maugham en Guy Bolton „Julia". De optredenden zijn: Ferd. Sterneberg, John Gobau, Rie Gilhuys, Ger Smit,, Rob Verstraete, Ellen de Thouars, Aaf Bouber, Manon Alving, Nol Stanowsky en John Kelly. Recordrit van rennersclub De Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" houdt op zondag 20 oktober de traditionele recordrit naar Bergen. De start vindt plaats 's morgens om half negen bij het jachthuis aan de Zeestraat. Viswedstrijd van DIJV De eerder door de A-griep uitgestelde laatste wedstrijd van het seizoen van de jeugdleden van de Beverwijkse hengel sportvereniging „De IJmond Vissers" is thans vastgesteld op zondagmorgen 20 oktober in het Noordzeekanaal. DE VORIG JAAR met zoveel succes gehouden wandelpuzzeltocht van het Zaken centrum „Kennemerlaan", kan ook dit jaar worden gelopen. De drie initiatief nemers, de heren R. de Boer, K. Jung en Heijkoop van Loendersloots warenhuis hebben namelijk besloten op zaterdagavond 26 oktober een tweede puzzeltocht te houden voor al die Velsenaren, die niet over een auto of motor beschikken en dus niet aan puzzelritten kunnen deelnemen. Hetgeen weer niet wil zeggen, dat auto- en motorrijders niet welkom zouden zijn. Een ieder kan deelnemen. Het aantal deelnemers mag de honderdtwintig echter niet te boven gaan, daar de bovenzaal van „Kennemerhof" een groter aantal niet kan verwerken. Voor deze wandelpuzzeltocht, waarvan het parcours ongeveer vijf kilometer lang zal zijn, kunnen zich zestig tweetallen aan melden. Kosten zijn hieraan niet verbon den. Er zal in de zaterdagavond ongeveer anderhalf tot twee uur gewandeld en ge puzzeld kunnen worden. Men start van half zeven af op tijd, maar deze tijd is onder geschikt. Hoofdzaak is het in de goede richting passeren van de controleposten en het behalen van de stempels. Er zijn aantrekkelijke prijzen voor deze puzzeltocht beschikbaar gesteld en voorts zal de ook vorig jaar uitgereikte wisselbeker voor de winnaar klaar staan. De tocht zal door een groot gedeelte van IJmuiden leiden. Veel medewerking voor het uitzetten van de route heeft de com missie uit het „Zakencentrum Kennemer laan" opnieuw mogen ondervinden van de commissie uit V.Z.V., die de autopuzzel- tochten organiseert. Tot donderdag 24 oktober, 's avonds 6 uur. kan men zich aanmelden bij de heren R. de Boer. Kennemerlaan 60, tel. 4938; K. I Het Belgische vrachtschip „Clerveaux", groot 7084 ton, op weg naar Antwerpen, is zondagochtend omstreeks vier uur tijdens dichte mist ter hoogte van Walsoorden op de Konijnepiaat omhoog gevaren. Uit Vlis- singen, Terneuzen en Antwerpen zijn sleep boten ter assistentie uitgevaren. Een tweede mogelijkheid voor de oplos sing van de bestuurlijke problemen van de IJmond zou kunnen worden gevonden in het vormen van een orgaan bóven de drie gemeenten, dat niet alleen regelend op treedt zoals in het wetsontwerp wordt voorgesteld, maar ook een uitvoerende macht krijgt. Dit zou echter, meende de heer Laan, de gemeenten degraderen tot iets meer dan wijkraden, waarmee alleen nog maar de schijn zou worden opgehou den dat hiermee geen opheffing van de gemeenten wordt voorgesteld. Hij zag nog meer oplossingen denkbaar, zoals een IJmondraad voor een kleiner gebied dan thans wordt voorgesteld, een IJmondraad voor een vergroot Beverwijk en Heems kerk, samenvoeging van de drie gemeenten en nog andere oplossingen. Het creëren van een IJmondraad was naar zijn smaak de vorming van een nieu we overheid naast de reeds bestaande, dit veroorzaakte voor de inwoners nog minder inzicht en werkt de onoverzichtelijkheid in de hand. Als het vage begrip werkplan, zo ging hij verder, zoals dat in het wets voorstel wordt genoemd, op den duur meer zou moeten inhouden dan alleen ruimte lijke technische voorzieningen en zich zou uitstrekken tot maatschappelijke en cul turele voorzieningen, dan zou de IJmond raad slechts een voorlopige eindvorm zijn, die zou resulteren in een volkomen inte gratie van de drie gemeenten. Als het „lach dan Paljasso" ooit toepas selijk was, dan was het gisteren in het Hervormd Jeugdgebouw, waar de Fiimliga Velsen het nieuwe seizoen opende met een grandioze voorstelling voor een armzalig handjevol belangstellenden. Gelachen is er om de fonkelende kolder van „Monsieur Hulot prend ses vacances", maar de nijve re bestuurders hebben in hun hart ge huild over de ijle weerklank van hun stre ven om in Velsen een liga op te bouwen resultaten, die deze avond wel bijzonder i .jPtresul,'alen> a Onoverzichtelijk slecht waren en die de kas van de toch al niet royaal bedeelde organisatie aan een zeer onwelkom deficit hebben geholpen. Mocht evenwel de IJmondraad er niet in 'agen (en in de praktijk bij de IJmond- iviescommissie zag hij daarvoor geen rkele zekerheid), op korte termijn een 1 werkplan op te stellen, of - en dat achtte de heer Laan geenszins ondenkbaar - de uitvoeringsplannen komen niet tot ontwik keling, dan wordt aan Gedeputeerde Staten een vérgaande invloed toegekend. Zou de IJmondraad wel tot uitvoering komen van de opgedragen taak, dan zal dit betekenen dat twee verschillende groepen in het IJmondgebied een compromis moe ten sluiten: de IJmond-noord als gebied dat gericht is op een snelle dynamische ontwikkeling van de industrie; het zuiden als rustig woongebied. Zijn vraag was, hoe de voorgestelde IJmondraad ooit gemeenschapsvormend kan werken, 'n voorwaarde die gesteld moet worden, om het kader te kunnen oproepen dat met verantwoordelijkheidsgevoel de technische ontwikkeling zal begeleiden. De gemeenschap heeft de opdracht de techniek in een zodanige bedding te leiden, dat ze daarin zonder schade aan de menselijke samenleving toe te brengen, haar loop zal kunnen vinden. Daarom zal ieder middel moeten worden aangegrepen om die samen leving zo sterk mogelijk te maken. Zijn bezwa'ien waren ook gericht tegen een „experiment in de tijd door bijv. de IJmondraad een tijdelijk karakter te geven, om de eenvoudige réden dat de bezwaren zich juist in de aanvang het meest doen gevoelen en het onmogelijk is een „monu ment" dat zijn plaats heeft gekregen in de IJmond na een aantal jaren weer afge broken te krijgen. De industrie vraagt inmiddels om een be stuur in de IJmond, waarmee zij zaken kan doen. Men is daar geneigd te zeggen: maak van die drie gemeenten maar één IJmond stad, dan is het gekibbel voorbij, en weten we, met wie we te maken heb ben". Maar daarachter weet men heel goed, dat er thans een samenleving groeit zonder Secretaris ds. J. Roskam „hoopte" met galgenhumor, dat de lege zaal te wijten mocht zijn aan de griep, die ook in het be stuur deerlijk heeft huisgehouden en hem inplaats van de voorzitter voor het wel komstwoord aansprakelijk stelde en deelde verder mee, dat er een bijeenkomst voor de leden wordt overwogen, waar de koers van de Liga zal moeten worden uitgestip peld aan de hand van enige suggesties, die in het laatste rondschrijven aan de Liga- isten al werden voorgelegd. In zijn inleiding heeft pater J. Dirkse met een voortreffelijk betoog uiteengezet, hoe veelomvattend de taak van een film liga kan zijn in de door smaakbederf ge teisterde filmwereld, waar de „filmhandel" maar weinig goede tegenzetten aan be steedt. In plaatsen, waar Liga's bestaan is het echter meermalen voorgekomen, zo zei de inleider, dat de bio scopen hun program ma's langzaam maar ze ker ten goede verander den, omdat de Liga nieuwe fundamenten had gelegd, waarop het bioscooppubliek kon worden „her-opgevoed". Voorts besprak hij de prachtige kolder van de Franse filmcomedie, die deze avond de hoofdschotel van het pro gramma vormde en die werd voorafgegaan door een Noorse documentaire over een energieproject aan de Sönnedahlfjord. „Monsieur Hulot" een dwaas meester werkje van Jacques Tati, die zowel voor de hoofdrol als voor de regie en het ver haal tekende, is ondanks zijn bijna onop houdelijke dwaasheid een sterk pleidooi voor de film als kunstvorm een bewijs bijvoorbeeld van de mogelijkheden, die beeld en geluid samen opleveren, wanneer zij harmonieus worden samengevoegd. De paar honderd woorden tekst, die deze film telt, hebben namelijk weinig invloed op de ervaringen van de toeschouwer, die ook zonder de korte dialogen weet, waar hij aan toe is. En dat dank zij een indrin gende verteltrant van de camera, die keer op keer door een zijlichtje, een stapje te rug, een detail dat in wezen niets met de handeling te maken heeft, de sfeer op roept, die Tati wil scheppen: de sfeer van een demi-mondain Frans badplaatsje, waar de gegoede burgers en burgeressen van „la douce France" plus een eenzame Engelse hun zomervakantie komen door brengen en waar kleine dingen gebeuren, die toevallig hier achter elkaar geschieden, maar incidenteel in elke vakantie wel eens een glimlach zullen teweegbrengen. Door de haast argeloze groepering van al die kleine voorvallen heeft Tati echter een schier eindeloze en zeer brede glim lach weten te wekken de glimlach, die nu eens spreekt van mededogen met het uitgebluste echtpaar, dat het goede der aarde aan de tafel van het hotelletje als het hoogste vakantiegenot onderkent, de glimlach om een kind, dat met twee ijsjes balancerend zorgt voor de aankondiging van een nieuwe scène die van een bal- masqué en de glimlach om de adoratie van allen voor de aardige Denise uit het ho telletje vlakbij. Jacques Tati wandelt (en knettert) daar zelf tussendoor deels op onhandige benen, die zich daar nauwelijks thuisvoelen tussen al die mensen aan het strand en in het hotel en die de eigenaar dan ook langs de meest wonderlijke paden leiden, deels op vier wankele wielen, wel ke toebehoren aan een klassieke hoestbui op wielen, welke hij achteloos „mijn wa gen" wenst te noemen. Monsieur Hulot is geen grapjas van huis uit hij is alleen maar wat moeilijk met zichzelf en wat tegen de keer van een bad plaatsje in. Denise proest om hem en vindt j hem toch ook wel een beetje lief, vooral als hij de erkende atleet onder de gasten met een zelf ontdekte tennismethode door alle hekken heenslaatde gasten keren zich van hem af, maar een paar blijven hem trouw, zelfs als hij ongewild een gan se vuurwerkopslagplaats naar de zomerhe mel zendt. En Tati heeft alle mogelij khe- den van dit zotte verhaal gezien en door- dacht, maar vooral met grote kundigheid op het celluloid gebracht, waardoor er een gecomprimeerde satire op alle menselijke vakanties ontstond en een film, die puur film bleef. Mocht de Velsense Liga na deze lach haar werk moeten staken, hetgeen niet te hopen noch te verwachten is, want de be stuurders zijn taai, dan heeft zij tenmin ste haar vaan tot het einde toe hoogge houden. J. Folkertsma In de onderlinge competitie van de dam club „Sportief" gaat J. M. Janssen rustig door met het behalen van overwinningen. Nu werd J. Groen Sr. in een klassiek spel letje op tempo verslagen. J. Visser is er minder goed in. Hij laat zich teveel in de verdediging dringen, waarvan ditmaal J. Bakker profiteerde en de volle winst ver wierf. J. Slager overrompelde H. Lichten- dahl met een listige combinatie waardoor deze met nog veel materiaal op het bord kon opgeven. De overige uitslagen waren: J. de Boer W. 't Hart 0-2, H. VeldmanE. Wijker 2-0, P. WesterwalJ. Groen Jr. 2-0, E. Wijker H. Huigen 2-0. Het motortankschip „Astrid Naess" uit Amsterdam is zondagochtend wegens ma chineschade bij Dover voor anker gegaan. Na voorlopige reparatie zal het schip naar Vlissingen opstomen. Sportief 2 moest voor de tweede klasse competitie ook nu weer buigen voor een sterkere tegenstandster, ditmaal Stabiel 1 uit Santpoort. Het werd een 5-15 nederlaag. De volledige uitslag was: Sportief 2 C. Lodder H. Visser J. J. Wesselius H. Holt F. Postma H. Nieuwenhuizen J. de Ruiter N. Miohel H. Lichtendahl H. Veldman Stabiel 1 J. Buren 2- 0 L. Visser 0- 2 J. Bakhuis 0- 2 E. Zuiderduin 0- 2 H. Ipenburg 2- 0 Mol 0- 2 H. Janssen 0- 2 Koster 1-1 P. de Kort 0- 2 H. Nijman 0- 2 Totaal 5-15 Toch was de strijd spannender dan de uitslag zou doen vermoeden. Met wat meer wedstrijdroutine zullen er wel betere resul taten komen. Op 14 oktober gaat de strijd in een uit wedstrijd tegen H.D.C. 3. Sportief ontvangt vrijdag Haarlem O.K. voor de eerste klasse Kennemerland in het Cultureel Centrum. Dit kan weer een spannende ontmoeting worden. De nieuwe mascotte van het zesde bataljon van het Welchregiment, die met groot militair ceremonieel in de Londense dierentuin werd overgedra gen, maakte op het hoogtepunt van de plechtigheid een enorme bokkesprong. Voor het nieuwe seizoen heeft het departement Heemskerk van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen vier avonden vastgesteld. De eerste vindt plaats op maandag 21 oktober en wordt verzorgd door „De Radiostad Comedie" onder leiding van Maarten Kapteyn. Op gevoerd wordt het toneelstuk van Jan den Hartog „Het hemelbed". „Over mannen, vrouwen en mensen" spreekt Harriet Freezer op 18 november. De derde avond wordt gehouden op 17 februari. Sjoerd van der Meulen geeft een lezing met lichtbeelden over het onder werp „Met auto en caravan door Canada en de Verenigde Staten van Amerika". De Nederlandse Aardolie Maatschappij verzorgt de vierde en laatste avond met een film en een kleine expositie. Alle bijeenkomsten vinden plaats in zaal Dam. Jung, Kennemerlaan 73, tel. 5676; Loen- dersloot, Kennemerlaan 26, tel. 4219. De minimum-leeftijd voor deelnemers in 21 jaar. Prijzen van maandag Gr. tong f 5f 4,50, grm. tong f 3,90 f 3,40, kim. tong f 2,70—f 2,50, kl. tong 1 f 2,05— f 1,90, kl. tong 2 f 1,50—f 1,25, tar bot 1 f 2f 1,70, alles per kg; tarbot 2 f 110f 92, tarbot 4 f 65f 45, gr. schol f 80—f 54, grm. schol f 66f 51, kim. schol f 65f 45, kl. schol 1 f 48f 37, kl. schol 2 f 39f 14, schar f 30f 14, verse haring f 20—f 11, makreel f 20f 10, gr. schelvis f 42f 34, grm. schelvis f 40f 32, kim. schelvis f 40f 31, kl. schelvis 1 f 38f 30, kl. schelvis 2 f 32f 21, wijting f 22f 8, gr. gul f 50f 45, mid. gul f 36f 32, kl. gul f 25f 18, kl. haai f 31f 16, kl. kool- vis zw. f 24f 17, kl. koolvis wit f 38f 30, kl. rode poon 2 f 16f 10, alles per 50 kg; gr. kabeljauw f 196f 102, gr. koolvis zw. f 48f 40, gr. koolvis wis f 98f 84, gr. leng f 82, alles per 125 kg. Aanvoer van maandag 846 kisten tong en tarbot, 2167 k. schol, 145 k. schar, 2860 k. haring, 2584 k. ma kreel, 1150 k. schelvis, 875 k. wijting, 285 k. kabeljauw en gul, 8 k. leng, 26 k. haai, 25 k. poon, 310 k. koolvis, 54 diversen, 11335 kisten totaal. Besommingen van maandag IJM 24 Vios I 18.300; IJM 20 Polder man 18.160; IJM 116 Eveline 20.460; IJM 28 Amsterdam 26.100; KW 80 f 15.000, 28 ƒ4850, 40 5010, .64 ƒ3620, 169 ƒ3050, 91 4610, 24 2690, 89 3470, 126 2990, 17 2630, 166 2460, 108 1730, 155 2520, 51 2280, 124 2660, 125 2780; IJM 204 2930; RO 2 3100; KW 88 2120, 53 2390, 61 2550, 210 3370 27 2200, 160 2100, 96 1290, 63 2620, 36 2700, 98 2370, 133 2470, 79 2570, 12 2820, 58 ƒ2130, 178 ƒ2440, 34 ƒ2610; IJM 208 1910, 31 2680, 22 2830, 52 1740, 30 2580, 45 4770, 11 ƒ5020, 7 1840, 40 2270, 59 1070; WR 25 3240, 34 4280, 50 ƒ3980, 49 ƒ4280, 33 2750, 88 ƒ2500, 51 2530; AM 26 6210, 17 3040,18 1220; TX 14 2550; BU 33 2220. Proefvaart De nieuwe trawler KW 32 „Sakina Mar- tine" van de visserijmaatschappij Kenne merland te Katwijk aan Zee zal woensdag 16 oktober de officiële proefvaart maken van Vlaardingen uit op de Nieuwe Water weg. Het schip werd gebouwd door de N.V. Scheepsbouwwerf „De Dageraad" te Woubrugge. VELSEN DINSDAG 15 OKTOBER Thalia, 20 uur: „Voor wie de klok luidt". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Kath. Openbare leeszaal en bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 1012 uur. CFA, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, film avond. v Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, spreekuur in zaal Abelenstraat. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 10-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Filiaal Wjjkerstraatweg open van 1921 uur. Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Rex, IJmuiden (O.), opera „De Parel vissers" door Operagezelschap Forum. Raadhuis, 19.30 uur, openbare raadsver gadering. Prof. v. d. Leeuwschool, 20 uur, Cultu reel Gebouw, ouderavond. WOENSDAG 16 OKTOBER Thalia: als dinsdag. Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: als dinsdag. Gemeentelijke openbare leeszaal en bi bliotheek, open van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77, open van 14 tot 17 uur (jeugd). Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, afd. Velsen, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw Joods Kleinkunst programma. Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wet houder van Sociale Zaken. BEVERWIJK DINSDAG 15 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Stella". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „lm Weissen Röss'l". Kennemer Theater, 20 uur: Vergadering Kieskring. Openbare leeszaal, Prinssessenlaan 19, geopend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517 en 18.30 20.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. WOENSDAG 16 OKTOBER Bioscopen: als dinsdag. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Helderziende Dijkshoorn. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15-17.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 1516 uur: „Het Groene Huis", jeugduitlening en leeszaal, geopend van 15.1516.45 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1518 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11