Velsen-Noord bezint zich op een krachtig verweer Flats aan de Grahamstraat met de dierenriem versierd „Geen aansluiting bij Beverwijk, maar eerbiediging van onze wensen" NAAIMACHINES PuHovers PeektCIoppenburg 14.75 19.75 „Toekomst Israel ligt in ontwikkeling woestijn" DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 9 Teerballade in de tunnel IJmuidense schilder gedood in de Breedband-hal Een amusant blijspel amusant gespeeld Clubavond van „Suomi" niet door griep beheerst P Wereldmode creaties topprestaties IK geen griep ABDIJSIROOP/» DINSDAG 15 OKTOBER 1957 Vtlsen-Noord vanouds levend in een soms ten onrechte, soms terecht geuit minder waardigheidsgevoel tegenover de andere Velsense gemeentedelen, heeft zich na de opening van de Velser tunnel met meer dan gewone aandacht op haar eigen positie bezonnen. Men wist, wat de gevolgen van deze nieuwe verkeersader zouden zijn: een grotere afzondering dan wellicht door een omleggingsplan A of B ooit zou worden bereikt en men hoopte er voorlopig het beste van. De tunnelfeesten gingen echter goeddeels aan dit deel van Velsen voorbij en bij de apotheek vol bittere pillen, die de inwoners in het verleden te slikken kregen, was dit wellicht de bjjtendste. Bij wijze van verweer tegen al wat Velsen-Noord heeft moeten ondergaan en nog boven het hoofd hangt, heeft zich thans uit de burgerij een voorlopig comité gevormd, dat zich voorstelt samen te werken met het bestaande comité uit de middenstand, welk laatste eveneens pogingen aanwendt om links en rechts begrip te winnen voor de moeilijke positie van het „geïsoleerde gemeentedeel". Dit nieuwe comité, dat onder voorzitterschap van dr. J. T. Rolink reeds enige voorbesprekingen heeft gehad, komt donderdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat in een openbare vergadering bijeen, waar de zaken nog eens terdege zullen worden doorgepraat. De comitéleden, die voorlopig een plaats in deze samenbundeling hebben gevonden, zijn buiten de heer Rolink de heren M. Versteege (secretaris), die als midden stander optreedt; W. M u d d e, die het penningmeesterschap bekleedt, de groep van forensen vertegenwoordigt en boven dien de vervoersbelangen behartigt, samen met de heer J. H. van Amersfoort, terwijl voorts de heren M. J. Marcus als verenigingsbestuurder en deelhebber aan het sociale werk in Velsen-Noord; J. H. v. d. Wateren als vertegenwoordi ger der sportverenigingen, A. M o r c u s als winkelier en J. T. G r o o t, eveneens als winkelier, zitting nemen. Men heeft gepro beerd alle lagen der bevolking zoveel als mogelijk te doen vertegenwoordigen en houdt voorlopig de klachten over de nieu we positie van Velsen-Noord, die men on derkent als een uitvloeisel van de „verge ten" ligging van het gemeentedeel, nauw lettend in het oog, waarna men zich te zij- DCOOOCCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Het eens zo reine wegdek van de Vel ser autotunnel heeft het niet lang uit gehouden. Niet omdat het beton van de tunnel bijster aantrekkelijk was voor vuil, maar omdat er tussen Uitgeest en Beverwijk iets mis moet zijn gegaan met de asfaltering der wegen, zodat het daar loslatende teer met de autobanden mee de tunnel inkwam, op het droge beton in de Westelijke buis losliet en bij klodders tegelijk tegen muren en weg- dek vloog. Verscheidene auto's droegen tot twee centimeter teer mee en de plakken heb ben dan ook huizen- of liever „buizen- hoog" gezeten. Rijkswaterstaat, terecht zuinig op haar mooie tunnel, verdroot dit zeer 8 en met tien man heeft men in enige 8 stille nachten geprobeerd de weg weer schoon te krijgen. Hetgeen niet hele- o maal gelukt is, maar het allerergste kon g er toch worden afgepoetst. De bedroef- g de mensen van de tunnelbouw geven het echter nog niet op en men wil in de komende nachten proberen het zwaar- besmeurde wegdek verder van de vie zigheid te ontdoen. Daarna zal er eens rustig worden uitgezocht, wie er voor zulke ongelukjes aansprakelijk moet worden gesteld en of de automobilisten, wier banden er ook al niet beter op zijn geworden, enig verhaal hebben Voor die weg tussen Beverwijk en 8 Uitgeest blijkt inmiddels een type van verharding te zijn gekozen, waarop een dunne bitumineuze toplaag moet wor- den aangebracht, afgedekt met steen- slag. g Het aanbrengen van deze toplaag ge- schiedt onder normale omstandigheden bij droog weer op een voldoende droog geworden onderlaag. Om de grote ver- keerstoevloed na de tunnelopening te kunnen verwerken, heeft de Rijkswa terstaat, ondanks de overmatige regen val, toch de toplaag aangebracht en de na 28 september ingetreden periode van slecht weer heeft tot gevolg gehad, dat de laag plaatselijk weer los laat. Bovendien heeft het steenslag zich niet gehecht. Er is nu een koen besluit 5 gevallen: ter voorkoming van verdere 8 schade, zowel aan weg, tunnel als aan voertuigen, is de route Beverwijk-Uit- geest voor het uitvoeren van herstellin- gen aan de toplaag gesloten. Het ver- keer wordt omgelegd door Beverwijk. 8 8 OOOOOOOOOOOCXXXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXDOOOOOOOOOOOC Grondstof fenaan voer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen zijn zondagmorgen twee zeeschepen met grondstoffen aangekomen. Het Nederlandse m.s. „Oceaan" voerde van Gothenburg een lading van gezamenlijk 625 ton cellulose en houtstof aan; het Noorse s.s. „Barok" bracht van de Noorse haven Gjeving een lading van 600 ton houtstof voor dit bedrijf. Evangelisatie-bijeenkomsten De vrij evangelisatie „Maranatha" te Beverwijk houdt in samenwerking met de zustervereniging „Emanuel" te Velsen- Noord en „Elon" te IJmuiden, in gebouw „De Harmonie" twee samenkomsten om 4 uur en om half acht op zondag 20 oktober. Als sprekers treden op de heren W. F. Kloos uit Gouda en A. A. Esmeyer uit Velp. MARKTBERICHT Andijvie 0,12-/ 0,24, sla 0,04-/ 0,12, bloemkool 0,12-/ 0,32, tomaten 0,34- 0,83, komkommer 0,09-/ 0,28, sperzie bonen 0,75-ƒ 1,44, pronkbonen 0,15- 0,76, bospeen 0,12-/ 0,28, waspeen 0,10 -0,22, prei f 0,11- 0,18, groennekool 0,08- ƒ0,13, rodekool 0,06-/ 0,10, druiven 1,43- 1,62. Toneelavonden „Vriendenkring" Door het samenvallen van de toneel voorstelling van „Vriendenkring" met de insdag te houden filmavond van de KAB - besloten de uitvoeringen van „Vrien- 'enkring" een week uit te stellen Er zal nu worden gespeeld op de dinsdagen 22 en 29 oktober. Zoals bekend wordt opgevoerd de klucht „Annemarie zeg jij t' maar". ner tijd als spreekbuis van deze klachten wil beschouwen bij de instanties, die over de toekomstige ontwikkeling te beslissen hebben. Daarbij, zo werd ons namens het comité met grote nadruk meegedeeld, is het be paald niet de bedoeling aansluiting bjj Be verwijk te propageren en men pretendeert bovendien bepaald niet een of andere poli tieke koers te varen noch een bepaalde godsdienstige richting in te slaan het gaat hier aldus het comité zuiver en zonder meer om het belang van alle Vel- sen-Noorders en om een vraagstuk, dat hen stuk voor stuk raakt. Dit werd daarom zo duidelijk gesteld, omdat er ten aanzien van de aansluiting bij Beverwijk al diverse geluiden verno men zijn en omdat er over mogelijke po litieke inslagen van een actie voor het be houd van Velsen-Noord eveneens al het één en ander te doen is geweest: dit comité houdt zich verre van alles, dat naar een beïnvloeding door of vanwege Beverwijk of naar politieke infiltratie zweemt. Geen geheimen Men heeft verder voor donderdagavond opzettelijk een openbare en voor iedereen toegankelijke vergadering uitgeschreven, omdat het comité eenstemmig van oordeel was, dat geheime vergaderingen voor het nagestreefde doel niet het juiste middel geacht moeten worden. Men weet in dit verband, dat er een actie uit de winkeliersvereniging „Wijker- oog" gaande is, die het wel op een beslo ten vergadering heeft willen laten aanko men, maar ondanks het feit, dat deze me thodiek door het „burgerlijke" comité niet de juiste wordt geacht, wenst men alle mo- j gelijke contacten met het middenstandsco- mité te leggen en te onderhouden, omdat I het doel in wezen hetzelfde is en alleen j samenwerking de opzet kan versterken, j Geen „revolutie" Donderdagavond zal er een begin wor- j den gemaakt met het in de openbaarheid brengen van de vraagstukken, die er de j laatste tijd in Velsen-Noord zijn gerezen en daarmee wordt niet bedoeld een revo- lutie te ontketenen men beseft maar al te goed, dat alleen de legale wegen een mogelijkheid van een oplossing inhouden maar aan de andere kant is men be reid alle krachten in te schakelen om de autoriteiten op de hoogte te brengen van wat meermalen als een „noodtoestand" is omschreven. Daarbij weet het voorlopig comité zich gesteund door de overgrote meerderheid van de bevolking van Velsen-Noord, die reeds enige malen in het openbaar, via in gezonden stukken en anderszins van haar misnoegen over de gang van zaken heeft doen blijken en die nog altijd de blijde herinnering bewaart aan een toezegging van gemeentelijke zijde, dat Velsen-Noord nimmer tot vergeten gebied zal degra deren. Men beseft inmiddels ook, dat deze aan gelegenheid moeilijk in IJmond-verband kan worden besproken, omdat daarmee het belang van Velsen-Noord eerder geschaad dan gediend zou worden: juist in het grote geheel zou dit deel van de gemeente Vel sen naar de smaak van de comitéleden al gauw een werkelijk achtergebleven gebied kunnen worden. Namens de winkeliers uit Velsen-Noord, die eveneens de ijzers in het vuur houden voor een actie, werd ons vanmorgen mee gedeeld dat zij „gewoon doorgaan" en hun plannen niet wensen te wijzigen. Zij zijn van oordeel, dat het nieuwe comité uit de burgerij een doorkruising is van hun plan nen. Zij blijven voorlopig bij een besloten vergadering op 22 oktober. Maandagmiddag om vier uur heeft zich in de vloeiovenhal van Breedband een ongeluk voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan de 67-jarige schilder A. C. Schouten uit IJmuiden-Oost, werkzaam bij de firma Henskens. Een ronde stalen schijf die bij het gloei- proces wordt gebruikt, viel tijdens het transport door nog onopgehelderde oorzaak uit de kraan. S., die bij de vloeioven aan het schilderen was, werd aan het hoofd getroffen en was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. AMATEURTONEEL De r.k.-toneelvereniging „Getosa" komt dit seizoen voor het eerst weer voor het voetlicht op zaterdag 19 en zondag 20 ok tober in gebouw „Zomerlust". Onder regie van de heer C. Jongejans zullen twee op voeringen worden gegeven van het blijspel „Het Parkietje" van Basil Thomas. De toneelvereniging „Kunst en Vriend schap" in IJmuiden begint zaterdag 19 ok tober het nieuwe winterseizoen met een to neelvoorstelling in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. Opgevoerd wordt de klucht „De Baby-baron" (Lord Babs) van Keble Howard. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 „Pa wikt.... Ma beschikt" De meeste blijspelen, waarvan de intrige op de wederwaardigheden van een pantof felheld berust, kennen aan het slot de triomfantelijke wending in het lot van de voordien zo onderworpen echtgenoot, die er dan eindelijk in is geslaagd zich enige vrijheden te veroorloven. In het blijspel „Pa wiktMa beschikt", dat door een in het programma niet genoemde bewerker naar een gegeven van Sophie Kerr werd samengesteld, zijn de rollen nu eens om gedraaid. Hier is het de familie Kraan, die zucht onder de hevig bekrompen op vattingen van een kortzichtige man en vader. Och, Herbert Kraan bedoelt het allemaal niet zo kwaad, maar hij is nu eenmaal uitermate trots op zijn eenvoudige afkomst en het feit, dat hij zich desondanks tot een belangrijk fabrikant wist op te werken. Helaas heeft Herbert er een over dreven antipathie tegen de zogenaamde „betere kringen" uit overgehouden. Hij verzet zich daarom heftig tegen de ver loving van zijn dochter met een advocaat en de oudste zoon wordt de gelegenheid onthouden vpor ingenieur te studeren, om dat hij hem een loopbaan in zijn eigen fabriek heeft toegedacht. Deze starre houding leidt tot de totale mislukking van een dinertje, dat door ma was georgani seerd om de familie van Alice's verloofde bij pa te introduceren. Herbert gedraagt zich hierbij namelijk zo onbehoorlijk en verkondigt bovendien zulke absurde theo rieën, dat de bezoekende familie, terecht verontwaardigd, dit „gastvrije huis" on middellijk verlaat. Maar dan acht ma de tijd gekomen om resoluut in te grijpen. Kwasi bekeerd door Herberts opvattingen over eenvoud ontvangt zij op haar beurt de zakenvrienden van papa in een belache lijk armoedige omgeving, waar zij op een diner van hutspot met een appelbol worden onthaald. En wanneer de gasten dan danig ontgoocheld zijn vetrtrokken stelt zij Her- bert als dessert het ultimatum zijn houding te wijzigen of door vrouw en kinderen definitief te worden verlaten. Welk paarde- middel Herbert dan uiteindelijk deemoedig op de knieën brengt. Een niet onaardig gegeven dus, ofschoon de bewerker er de drie bedrijven met de grootste moeite mee wist vol te krijgen. Zo is het eerste niets meer dan een vrij lang dradige inleiding, waarna pas omstreeks de helft van het tweede bedrijf van enige actie sprake was. Vooral van dit ogenblik af zijn de reacties uit de zaal gul en spontaan geweest bij de opvoering, welke de toneelvereniging „Hooger Geest Ghe- sellen" van dit blijspel in het Hervormd Jeugdhuis heeft gegeven. Vlekkeloos en van een steeds voorbeeldig tempo is deze stellig niet geweest, maar de bezetting is ook vrij groot, zodat voor regisseur Willem van der Veer enige zwakke plekken moei lijk waren te vermijden. Voor zover hem dit door de bewerker werd veroorloofd heeft hij steeds getracht de handeling door enige vrolijke tafereeltjes op te fleuren. Hetgeen mede ten gevolge had, dat de toe schouwers een onmiskenbaar amusante avond aan deze opvoering te danken hadden. Jan van Dam De Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi", die altijd na de door haar ge houden wedstrijden een contactbijeenkomst houdt, is zondagavond niet van deze ge woonte afgeweken, hoewel de Mulier-veld- loop door de heersende griep onder de hon. derdtwintig deelnemers moest worden uit gesteld tot 3 novembe*. Dit laatste werd verteld door de heer P. Grieteke, waarnemend voorzitter, die in het sportpaviljoen „Watervliet" een groot aantal leden kon begroeten. De KNAU heeft het uitstel van de Mulierloop goedgekeurd. Voorts kondigde hij aan, dat de indoor- training, die jarenlang in de gymzaal van de CVO-school aan de Van Langeveldstraat is gehouden, ingaande woensdag 23 oktober op dezelfde tijden naar de gymnastiekzaal van de Da Costaschool aan de Noorderlaan zal worden verplaatst, waar de oefeningen voorlopig nog met eigen krachten zullen worden gehouden. Een nieuw element werd ingevoerd met een werfactie van leden en donateurs, waarbij ieder, die vóór de jaarvergadering vijf leden en/of donateurs aanbrengt in aanmerking komt voor een verrassing. De clubavonden hoopt het bestuur in het ko mende winterseizoen op hoog peil te bren gen. Na dit officiële gedeelte waren daad en woord aan de feestcommissie van „Suomi", die op prettige, gezellige wijze in een afwisselend programma van spel en dans de vele leden tot laat bijeen hield. ADVERTENTIE Zo'n sportieve, zuiver wollen pullover draagt hij graag: lekker warm (èn sterk!), een royaal, vlot model Daar zal hij plezier van hebben deze winter! Uni is nu modern, en U hebt keuze uit Dior bleu, bordeau, Raf en de nieuwste tinten grijs. Zuiver wollen patentsteek, 8 jaar Extra zware kwaliteit zuiver wol, 8 jaar Kleine stijging per maat Wandel door de wereld der mode bij V- v- S; ADVERTENTIE Een beginnende hoest is voor mij al het sein om keel en lucht wegen te zuiveren met 'AKKER SIROOP Veler verlangen naar wat meer vrolijk heid en enige goede sier aan Velsens wel eens te monotone huizenrijen, zal be vredigd kunnen worden door de tegel- reliefs, die langzaam groeien aan de buitenmuur van een flatblok aan de Grahamstraat achter het Cultureel Cen trum. Daar heeft de 's Gravelandse architect C. J. W. Lantink namelijk een blokje flat woningen neergezet, waarvan de helft in middels is overgegaan naar het pensioen fonds van de Schilderspatroonsvereniging en aan dit door aannemer W. A. Rolvink gebouwde complex ontbrak naar de smaak wn de architect een fleurige noot. Die er thans met vaardige hand op wordt aan gebracht: bij elke portiek een tweetal ge- styleerde dierenriemtekens, welke met de IJmuidense sterrenbuurt zo vlakbij uit stekend op hun plaats zijn. Maar die bovenal de strakke lijnen van de moderne woonblokken de lichte toets der artistici teit meegeven, welke zo node gemist wordt langs vele langs de liniaal opgetrokken woonrijen. De ontwerper van de twaalf dierenriem- fieuren is de heer H. Tieman, employé van „De Porceleyne Fles", welk bedrijf voor uitvoering van de tegelreliefs heeft ge zorgd. Het beeld, dat de heer en mevrouw Hin- lopen maandagavond in Beverwijk hebben gegeven van de toestand in Israel mag aan de ene kant een goed teken zijn van de op bloei van het land en de grote werkzaam heid van het joodse volk, aan de andere kant werd duidelijk dat het volk nog steeds op zijn hoede moet zijn en dat er gewerkt wordt met het geweer aan de voet, door mannen, vrouwen en kinderen. Het is de overtuiging van het joodse volk, dat de toe komst van dit rijk is gelegen in het vrucht baar maken van de grote woestijn in het zuiden van Israël. De heer en mevrouw Hinlopen, die goede kenners zijn van dit land en het al ver schillende keren doorkruisten, vertelden van de grote veranderingen, die men daar heeft aanschouwd. Dagelijks komen duizen den joodse mensen uit de oostelijke staten. Overal, ook in de woestijn, ziet men neder zettingen verrijzen Hier en daar is men reeds bezig met beplantingen en de water toevoer, maar in de eerste plaats wil het volk met rust worden gelaten. De woestijn is een oord waarin vele kostbare minera len voorkomen. Er zou een voorraad broom uit de grond gehaald kunnen worden, ge noeg om de mensen in de gehele wereld te kalmeren, aldus de heer Hinlopen. Tijdens de werkzaamheden heeft men fundamen ten blootgelegd van vroegere steden van vóór 1200 waaruit men kan opmaken dat daar steden zijn geweest waarvan in de Bijbel wordt gesproken. Men zou zelfs de kopermijnen van koning Salomo hebben blootgelegd. De tegenstellingen rond het jonge Israel en de politieke en militaire verschuivingen zijn er aan de orde van de dag. De mensen in Israel zien dat om zich heen gebeuren, zo ging de heer Hinlopen verder, doch ze gaan rustig door met hun werk, klaar voor alle mogelijke aanvallen, doch vertrouwend op de toekomst. In het kort weergevende wat dit volk de laatste jaren heeft meegemaakt, meende de spreker dat men het recht heeft met rust te worden gelaten. „Misschien ligt Israel daar wel in het oosten om de vrede over heel de wereld te brengen. Zelfs al is er de drei ging, dat er wellicht dit jaar nog iets boven het hoofd van deze mensen hangt. Even tuele aanvallers moeten er echter rekening mee houden", zo zeide de heer Hinlopen, „dat men zich niet zal laten afslachten. Aan de hand van vele kleurendia's was het mogelijk zich een beeld te vormen van de toestand in Israel. AMSTERDAM In een markt waar de handel middel matig was, zetten de aandelen Koninklijke Olie de verliezen van de laatste tijd voort. De aandelen verloren wederom ongeveer drie gulden vergeleken met de slotkoers van vrijdag jongstleden. Er werden voor deze flauwe stemming verscheidene oor zaken door de beurs opgegeven. De thans bekend geworden emissievoorwaarden van de Standard Oil of New Jersey worden in Amsterdam niet gunstig beoordeeld voor de Koninklijke Shell Groep wanneer dit concern straks met een aandelenemissie op de markt zal verschijnen. Reeds zater dag had de beroepshandel blanco verkopen van aandelen Koninklijke Olies afgegeven. Thans vormde de politiek in het Nabije Oosten een andere flauwe tendens voor de olie-aandelen. Zwitserland kwam met de stukken Koninklijke Olie aandragen en de beroepshandel ging tot verdere blanco ver kopen over. Voor Londense rekening echter werden steunaankopen verricht, tengevolge van middenkoersaanbod opende de markt op f 156,30, waarna de koers steeg tot f 158, op welk niveau zo ongeveer gesloten werd. De overige internationale markt stond los van de oliehoek. Aandelen Philips ont moetten behoorlijke vraag en bereikten na 228 een koers van 231 tegen vrijdag 224. Ook Unilever, dat onveranderd op 317 1/2 opende, steeg tot 323 1/2. Voor beide fond sen bestond tevens buitenlandse vraag. AKU kon zich ook iets verbeteren en KLM noteerde f 1,50 hoger. De Scheepvaarten waren bij de opening verdeeld met een koersverschil van 1 tot 2 pet naar beide zijden. In het latere beurs- verloop profiteerde deze sector van de goede stemming waardoor vraag van pu blieke zijde los kwam en de koersen zich belangrijk konden verbeteren. Uiteindelijk waren aandelen Van Ommeren plus 9 pet, Van Nievelt plus 5 en de overige waarden 13 punten beter. In de cultures ging heel weinig om en koersveranderingen van be tekenis deden zich niet voor. De uitlatingen van minister Hofstra ten opzichte van de gulden, na diens Ameri kaanse reis, werkten op de staatsfondsen nog gunstig door. Vooral de staffellening was aan de vaste kant, mede dank zij de steun van de verplichte f 200.000 vraag. Het fonds verbeterde ongeveer 3/8 pet. Prolongatie 5 pet. (ANP) NEW YORK Een sterke vraag naar defensiefondsen bracht de aandelenmarkt omhoog. De om zet van 2.770.000 aandelen bleef flink ach ter bij die van vrijdag, welke 4.490.000 be droeg. In het laatste uur was er zelfs een scherpe koersstijging, waardoor vele ver liezen grotendeels werden ingelopen of zelfs in winst omgezet. De vliegtuigbouwfondsen waren zeer actief door de leveringscontracten voor projectielen; de vraag naar deze fondsen was een voortzetting van die, welke vrij dag inzette toen de V.S. met succes het projectiel „Thor" hadden gelanceerd. Dou glas Aircraft, die contractant van „Thor" was, rees 3 5/8 dollar; in twee beursdagen heeft dit fonds dus een stijging van 8 dol lar. Ook Lockheed liep op, en Boeing, Ben- dix en Republic sloten alle 2 dollar hoger. Het industriegemiddelde kwam van 41,16 op 43,78; dat voor spoorwegen van 116,47 op 117,36 en dat voor, openbare nuts bedrijven van 65.00 op 65.24 (UP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3% °/o Nederl. '47 79% 3 »/o Nedl 1962/64 87% A. K. U. 146% 152 Caivé Delft 266 Van Gelder Zonen 180% K. N Hoogovens 250 Nederl. Ford 184 N. Kabelfabriek 240 gew. Philips Gloeil 229% 235 pref. Philips Gloeil 133 Unilever 325 334 Wilton Feijenoord 202 Dordtsche Petrol 726 Konkl. Petroleum 158,40 164,— A'dam Rubber 62 K. L. M 108 Holl. Amer. Lijn 145% N. Scheepv. Unie 134% Phs. v. Ommeren 212 H. V. A 100 Verg. Deli Mijen 64% Amsterd. Bank 184% Ned. Handel Mij. 149 Rotterd. Bank 157% Twentsche Bank 154 Anaconda Copper 47 Bethlehem Steel 40% U. S. Steel 55% General Motors.. 38% Shell Union 69 24

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7