Telegram van winkeliers in Velsen-Nrd. kon geen waardering veroorzaken 4.98 Dames- en Kindermantels N.E.I. kon doorgaan met rapporteren TAFEL- of WANDKLEDEN l OUD-HOLLANDSE WANDDOEKEN Havenberichten „VLAGINCIDENT" IN VELSENS RAAD KOMPOSTBEDRIJF VOOR VUILAFVOER? Textiel en woninginrichting NEDERLAND 9 Protesttelegram Niet naar de vergadering Liever beledigd Geen portefeuillekwestie Scheepvaart en scholen Dure blunders Riolen en kredieten Regeringsechtgenoot Perzische prinses gehuwd Filmavond met forum voor ANMB-vrouwen „Commissie voor objectief onderzoek" in Beverwijk „Turnlust" moet door overvloed aan leden drie keer optreden ANMB-afdeling in Heemskerk opgericht WOENSDAG 16 OKTOBER 1957 GEDURENDE ENKELE uren heeft Velsens raad zich gisteren onledig gehouden met een serie problemen, die voortsproten uit een agenda, welke in het eerste begin al stof te over opleverde: het telegram van de winkeliersvereniging „Wijker- oog" uit Velsen-Noord over de gewraakte „tegenwerking" van de Velser Ge meenschap bij de tunnelfeesten en andere verwijten „over het kanaal heen". Na een explicatie achter de collegetafel vandaan en een openhartig gesprek, kwam de raad tot de overtuiging, dat men zich moeilijk met deze wijze van ageren kan verenigen en dat het dus maar het beste is, dat Burgemeester en Wethouders zich verder met de afdoening van deze kwestie inlaten. Dat achter dit telegram echter een veel breder probleem schuilt en dat bijvoorbeeld de dreigende isolatie van dit gemeentedeel een probleem gaat vormen, werd door college en raad wel degelijk als een feit onderkend, al vielen er stemmen te vernemen, die de aanpak uit Velsen-Noord van de thans actueel wordende zaken niet erg konden bewonderen. Gok de vaststelling van Velsens gemeentevlag door de Hoge Raad van Adel heeft enige discussie veroorzaakt, vooral omdat de raad het in zijn geheel betreurde, dat het aardige en zinvolle wapen van de gemeente het Lam Gods met de vaan volgens deze Hoge Raad heraldisch niet ver antwoord is en dat het dus eigenlijk uit de officiële vlag, die destijds eens toevallig door een vlaggenfabrikant werd gemaakt en sindsdien in gebruik is gebleven, zou moeten verdwijnen. Gezien deze raadsbezwaren tegen dit op stal zetten van een geliefd gemeentedier hebben B. en W. het voorstel nog maar even teruggenomen, om het vlagincident opnieuw te bekijken. En tenslotte vloeide er enig spraakwater over een aanvullend krediet aan het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam, dat een deel van de raad aanvankelijk nauwelijks verantwoord achtte, maar dat tenslotte toch werd aanvaard, omdat men hoorde, welk een grote toekomstige belangen er mee gemoeid zijn. Nadat het nieuwe raadslid, de heer K. T ij s s e n met het gebruikelijke ceremo nieel beëdigd en geïnstalleerd was en zijn plaats in de A.R.-fractie had' ingenomen, daar waar voorheen de huidige wethouder A. de Jong zat, is er nog even lichtelijk opgewonden nagekaart over het incident, dat de begrotingszittingen van 1956 ont sierde: de felle aanval van de burgemees ter op de communist Kruisman in de moei lijke atmosfeer rond de Hongaarse revo lutie en het daaruit voortvloeiende uit blijven van de gezamenlijke en reeds ge bruikelijke begrotingsmaaltijd. De heer Kruisman beschuldigde mr. Kwint namelijk nu van feitenvervalsing; de heer Markx (Arbeid) wilde de zaak nu maar begraven; de voorzitter zei dat de notulen van die vergadering door allerlei omstandigheden verlaat zijn en wethouder H. de Boer (Arbeid) durfde deze notulen dan ook, evenmin als de heer Kruisman goed te keuren nu alles zo lang geleden is. Wat de heer Tabernal (Ar beid) met hem eens was: het waren notu len van 18 december 1956 en de herinne ring reikt niet meer zo ver om een exact oordeel te vellen. Het punt „goedkeuring notulen" werd tenslotte op voorstel van de voorzitter deels teruggenomen en de vergadering kon doorgaan. Het protest-telegram van de winkeliers vereniging „Wijkeroog" over de kwestie, die in Velsen-Noord rees rond de tunnel feesten, heeft vervolgens nogal wat spraak water doen vloeien; de raad wilde er meer van horen, omdat uit Velsen-Noord de beschuldiging opdoemde, dat de Velser Gemeenschap „tegenwerkte" en gezien de persberichten rond dit telegram en de argumentaties waren de heren Kruis man en Van Leeuwen (Kath.) erg nieuwsgierig naar de juiste toedracht, om dat er een onprettig luchtje aan gaat komen, door naast-elkaar-werkende-actie- comité's en gevoeligheden her en der. Laatstgenoemd raadslid wilde het op een open gesprek laten aankomen - de heer Lips (A.R.) zou daarenboven graag weten welke plannen er in Velsen-Noord zijn gemaakt en in hoeverre die door de over heid zijn behandeld of afgedaan. Wethouder De Boer achtte het geval, speciaal wat het telegram betrof, minder belangrijk dan het oprichten van comité's in Velsen-Noord: als gevolg van een be grijpelijke onrust: het telegram is te be schouwen als een incidenteel protest tegen de stiefmoederlijke bedeling van dit ge meentedeel met de tunnelfeesten. Wonder lijk vond hij in dit verband de critiek op de Velser' Gemeenschap, die er niets mee te maken had de man, die het telegram had verstuurd, vertrok dan ook onmiddel lijk daarna met vakantie. Twee jongedames uit Wales, een zan geres en een harpiste, zijn in de schil derachtige klederdracht van hun ge boortestreek naar Nederland gekomen om propaganda voor Wales te maken. In Volendam keken een paar vissers belangstellend toe toen een van de meisjes probeerde op klompjes te lopen De feesten bij de tunnelopening, zo zei de wethouder verder, zijn geprojecteerd tegen de achtergrond van het nationale belang der tunnels: geen buurtfeesten maar een gezamenlijk festijn. Dat er toen niet genoeg samenwerking is gekomen in deze IJmond, speet hem nu nog genoeg. Napratend meende hij te mogen stellen dat zowel het jeugddefilé als de zangdemon stratie een grote gezamenlijkheid heeft laten zien en dat er in Velsen-Noord wat wrijving ontstond, toen Beverwijk wel een kermis kreeg en Velsen-Noord niet, was het logische gevolg van het feit, dat zulk een kermis in Noord niet eens een succes had kunnen worden. Belangrijker dan al deze kleine boosheden achtte de heer De Boer evenwel het gevoel, dat in Velsen-Noord heeft postgevat, dat Velsen-Noord geïsoleerd raakt door de tunnel. Hij had achter dit actiecomité in middels graag andere mensen gezien - mensen, die ook in het verleden namens diverse organisaties verantwoording heb ben gedragen. Tijdens de geheime vergadering van de Wijkeroog-winkeliers zal het college dan natuurlijk ook niet aanwezig zijn, merkte de wethouder op en terloops memoreerde hij, dat Velsen-Noord toch maar een lees zaal heeft gekregen plus een wijkhuis en alle steun ontvangt van de gemeente bij de regeling der sportproblemen. Hij wees de „slordige critiek" van de winkeliers zonder meer terug en wachtte op een rustig gesprek met de verantwoor delijke mensen, die verder kijken dan wat oppervlakkig gemopper duurt. Wethouder D e J o n g (Financiën) onder steunde zijn ambtgenoot en haalde de hele gang van zaken nog eens op - de gemeente heeft vérgaande compensaties voorgesteld voor het Koningin Wilhelminafonds, dat schade leed door de kermis in Beverwijk en kreeg in het algemeen de indruk, dat vele organisaties toen maar liever de be ledigden bleven dan tot een gesprek te komen. „Het feest lag in Beverwijk nu eenmaal makkelijker dan in Velsen-Noord, maar het ging toch niet aan, de Breestraat naar Velsen-Noord te verleggen?" Wethouder De Jong was er heilig van overtuigd, dat Velsen-Noord in een moeilijke positie is gekomen, maar wenste alleen maar te spreken op een basis van vertrouwen en met een gemeenschappelijk doel voor ogen. Voor de Koningin Wilhelminafonds-kermis de tamboerwedstrijd en andere evenemen ten heeft de gemeente zich altoos con amore ingespannen, maar men stuitte al te vaak op een botweg „nee" - een vruchtbaar gesprek is meestal onmogelijk gemaakt. Mevrouw K 1 i m p (Arbeid) toonde zich als Velsen-Noordse objectief genoeg om de gemeente de lof toe te zwaaien, gaarne te hebben meegewerkt aan alle mogelijke initiatieven en wenste zich dan ook te distanciëren van de manier, waarop de winkeliers van „Wijkeroog" hebben gerea geerd. Waarmee het agendapunt was af gedaan en de raad goedvond, dat B. en W. de zaak verder regelen. De vaststelling van de gemeentevlag werd eveneens een onderwerp van een langdurig gesprek. De heer Andriesma (Katholiek) vond het nieuwe ontwerp (zon der het Lam Gods dus) maar weinig „ei gen" en vroeg zich af, of er geen andere mogelijkheden zijn, om het wapen van Velsen toch in de vlag te houden, die an ders zonder meer een „gekleurd dundoek" wordt_ Zou er geen taak liggen voor de cultu rele sectie van de Velser Gemeenschap om naar een oplossing te helpen zoeken? vroeg de katholieke afgevaardigde. De heer v. Dongen (CH) was als „doodgewoon raadslid" evenmin erg tevreden met het standpunt van de Hoge Raad van Adel, die de gemeentevlag nu weinig verschil laat overhouden met een vlag van een voet balvereniging Hij zou er wel een vaan of wimpel bij willen zien - de heer Lips was het daar mee eens en zou het bijzonder betreuren als het Agnus Dei uit de vlag moet ver dwijnen. Hij ried het college aan het ad vies van de Hoge Raad van Adel maar naast zich neer te leggen; de heer Kruis man kon zich niet voorstellen dat een echte wapentekenaar dit onbenullige ont- werpje moest maken en had de bevolking liever laten meewerken in de vorm van een prijsvraag voor een gemeentevlag. Mevrouw K1 i m p, eveneens vol treur nis over het dreigende weghuppelen van het Agnus Dei, dat op die manier straks misschien ook uit het wapen draaft, vond het als zuinig raadslid verder ook nog aan vechtbaar, dat er in deze tijd enige hon derden guldens gevraagd zouden moeten worden als de koop van nieuwe vlaggen. Met haar was mevrouw H e y k o o p (Vrij- hied) het eens, dat dit voorstel nu geen extra geld mag kosten. De voorzitter antwoordde, dat de Hoge Raad van Adel, officieel om advies gevraagd, het wapen in de vlag heraldisch niet juist acht en dat Velsen zich daarbij neer moet leggen. Het is overigens geen zaak, waarmee het college staat of valt (een opmerking, die de raad in enig gejoel deed uitbarsten) en het is ook geen dure zaak - het hele advies heeft f35 gekost. Hij herinnerde aan het défilé bij het 40-jarig regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina, toen een vlaggenfabrikant de voorheen niet-bestaande Velser vlag cre- eerde - mét het wapen. Maar voor het overige was burgemeester Kwint verheugd over de belangstelling voor dit onderwerp en over de gehechtheid aan het Lam Gods en stelde tenslotte voor de voordracht terug te nemen en nader te gezien, in hoeverre de gemeente een „doodzonde" begaat door de vlag in haar oude ontwerp te handhaven. De uitbreiding van het krediet aan het Nederlands Economisch Instituut (f5000 extra) bracht de heer N u y e n s (kath.) op de vraag, of de kwartaalcijfers, die dit N.E.I over Velsen uitbrengt van zulk een groot belang zijn voor de gemeente, dat men al dat geld er aan moet besteden en de heer v. Dongen borduurde daar op door, zich afvragend of een uitgebreid on derzoek naar de scholenbehoefte zoals thans weer wordt aangekondigd verant woord is gezien de hoge kosten, terwijl de gemeentelijke diensten dit wellicht zelf kunnen doen. Zij bleken geen steun te krij gen van de heer P1 e y 1 e r (Vrijheid), die uit de argumentatie had opgemaakt dat de voornaamste post een onderzoek naar de scheepvaart in het Noordzeekanaal be treft, hoewel ook hij inzag, dat er misschien wel wat al te veel problemen worden on derzocht. Een nog andere mening had de heer v. Osv. d. Abeelen (arbeid), die betoogde, dat elke vergissing, die in deze tijden van planning in de IJmond wordt gemaakt, veel meer kost, dan de huidige kredieten, en aan de andere kant meende hij, dat het voor een instituut, dat zich slechts te hooi en te gras met een gemeente bemoeit niet gemakkelijk moet zijn de continuïteit in zijn werk te handhaven. Hij geloofde dan ook, dat het feit, dat het N.E.I. elk kwar taal een indice aan Velsen moet wijden de overige werkzaamheden goedkoper maakt. Hoewel hij persoonlijk, evenals de heer Lips, de kwartaalindices best wat minder vaak zou willen ontvangen als dat bespa rend zou werken. De scheepvaartonderzoekingen hadden de heer Wolthuys (ch) eveneens met het hoge bedrag verzoend: het is voor Vel sen van het grootste belang gedocumen teerd te zijn op het stuk van het kanaal, dat een levensader is - ook voor deze ge meente. Burgemeester Kwint wilde niets afdoen aan het belang der N.E.I.-rapporten, die van bijzonder groot nut zijn voor de toe komstige koers der gemeente en al zou het college wellicht bereid zijn eens te bekijken of de kwartaalcijfers vervangen kunnen worden door cijfers over langere perioden, men is doordrongen van de steun, die de N.E.I.-cijfers vaak kunnen geven aan bepaalde besprekingen, zoals onlangs nog is gebleken bij een discussie met Amsterdam over de Noordzeekanaal- aangelegenheden. Voorts - ook dit was ge vraagd heeft de onderwijs-inspectie groot belang bij de onderzoekingen op dit ge bied. Waarmee de raad volledig accoord ging. De uitbreiding van de rioolwaterzuive ring had de heer Markx op de zijns in ziens onlogische oplossing gebracht, die een persleiding door de tunnel van Velsen- Noord terug naar Velsen zou zijn, waar Beverwijk met zijn zuiverings-installatie naast de deur ligt; de heer v. O s wees op de grote investeringen, die het miljoen benaderen en die dus wel financierings moeilijkheden zullen opleveren, vragende of deze grote uitgaaf in genen dele voor uitloopt op de andere urgente investeringen der gemeente, te meer omdat de urgentie van deze uitbreiding zo moeilijk te be oordelen is. ADVERTENTIE ▲▲▲▲▲AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Maanden is het gelden dat wij op het gebied van W werkelijk iets bijzonders op de kop konden tikken.... maar deze aanbie ding maakt beslist het lange wachten dubbel en dwars goed. in de royale maat 120 x 120 cm gewe ven in prachtige dessins van prima matte garens van 9.50 koopt u nu,, maar beslist geen tweede keer voor nog geen VIJF GULDEN. Donderdagmorgen om half negen begint de verkoop van deze OUD-HOLLANDSE DOEKEN 120x120 cm voor Zo lang de voorraad strekt ^ttht r Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden Heden weer TEXAROMA-KOFFIE, goudmerk 1.60 per half pond Als leek had de heer L i p s het gevraagde krediet hoog gevonden en met de heer v. O s achtte hij het problematisch, of men deze zware post wel moet goedkeuren met de urgentielij sten bij de begroting 'n het vooruitzicht verder was bij hem de vraag gerezen of de persleiding niet tege lijk met de tunnel had kunnen worden ver wezenlijkt. Tenslotte had de heer Nuyens uit het. gemeenteblad de conclusie getrok ken, dat de gemeente dit werk op het ogenblik urgent acht de heer Pleyter herinnerde zich al, dat de huidige instal latie op een 50.000 zielen berekend is zodat hij zijn zegen eraan wilde geven en wethouder R. Verbeek (Arbeid) £af deze onvermijdelijkheid ten volle toe: dit móet gebeuren. In de urgentielij st A staat een bedrag van f 185.000.— voor dit werk en voor 31 december zou dit dus bij goedkeuring alvast verwerkt kunnen worden. De aansluiting óp Beverwijk lijkt een logische oplossing, meende de heer Ver beek hetgeen aanvankelijk zelfs door G.S. werd geadviseerd maar daar staat tegenover dat realisering daarvan allerlei moeilijkheden oplevert, terwijl bovendien dit rioolwater-transport naar Beverwijk evenveel kost als een afvoer door de tun nel naar Velsens installatie, nog daarge laten dat de Beverwijkse installatie on middellijk zou moeten worden vergroot en voor Velsen een zware investering zou moeten opleveren. De thans voorgestelde regeling is dan ook de meest-aanvaardbare. Hier voegde wethouder A. de Jong nog aan toe, dat de wethouder van finan ciën in feite de echtgenoot is van een kor date regeringshuisvrouw, die „af en toe wat in zijn portemonnee wil stoppen", de financieringsaangelegenheid blijft een moeilijke zaak, ook voor dit projekt. Over de kompostverwerking kon hij meedelen, dat deze aantrekkelijk genoeg is, om haar rentabiliteit eens te overwe gen: de gemeente overweegt een kompost- verwerkend bedrijf in te schakelen om de vuilafvoer der gemeente in andere mo derne banen te leiden en voor het eind- produkt een afzetmogelijkheid te zoeken. Bij hamerslag werd het krediet tenslotte toegestaan, zoals de hamer ook hierna druk werk kreeg tot de schadevergoe ding aan de fa. Tabernal in Santpoort aan de orde kwam middels de heer Marke rink (A.R.) (en bij afwezigheid van het raadslid Tabernal zelve). De A.R.-afge- vaardigde kreeg van de wethouder V e r- b e e k te horen, dat het stuk grond, waar over het hier gaat, zo gouw mogelijk be bouwd zal worden. Het ontslag aan de laatst-overgebleven onderwijzer van de VGLO-school wegens onderbezetting, lokte de heer Van Ha- melen uit diens socialistische tent „Het aantal leerlingen is gedaald tot 16", merkte hij op, betreurende dat voor deze nuttige tak van onderwijs niet meer belangstel ling bestaat, hoewel hij nog stellig hoop had dat wethouder De Boer via reorgani satie nog iets aan deze zaak kan doen; de heer Lips wilde zich beperken tot het ontslag zelve; de heer Kruisman had in het rapport van de gemeentelijke in specteur gelezen, dat de kinderen er niet heen willen en hij vroeg de wethouder hier wat meer over te vertellen, zodat wet houder D e B o e r zich voor een wat moei lijke kwestie zag geplaatst. Hij stelde het zo: het teruglopen van het aantal leerlingen houdt het college bezig, dat nadere plannen overweegt. Hij wilde voorlopig geen nadere openbaarheid aan deze zaak geven en daar legde de raad zich bij neer, wetende dat de betrokken onderwijzer inmiddels is ovérgeplaatst; zich echter toch afvragende, wat er met de zinsneden in het rapport van de ge meentelijke inspecteur wordt bedoeld. (Wethouder De Boer deelde ons later ca tegorisch mee, dat dit ontslag op de meest eervolle wijze heeft plaats gehad en dat het dus niets met de persoon van de on derwijzer te maken heeft). Het staartje van de bijeenkomst werd gevormd door een aantal benoemingen: in de plaats van de heer Aschof f werd in het IJmond-advies-college na vrije ver kiezing benoemd de heer K. T ij s s e n; ook in een commissie van bijstand verving de heer T ij s s e n de als zodanig aftre dende wethouder A de Jong, terwijl in een andere de heer Lips de tot wethou der benoemde partijgenoot opvolgde. Prinses Sjahnas, de zeventienjarige dochter van de Sjah van Perzië en zijn eerste vrouw - een zuster van ex- koning Faroek van Egypte - is in Teheran in het huwelijk getreden met Ardesjir Zahedi, een 29-jarige zoon van de Perzische ex-premier Zahedi. Op de foto ziet men het bruidspaar, de vader van de bruid (in uniform), zijn huidige echtgenote koningin Soraja (links) en enkele ooms van de bruid (op de achtergrond) in het marmeren paleis in de Perzische hoofstad tijdens de Mohammedaanse huwelijksplechtig heid. Het toilet van de bruid was ont worpen door de Parijse modekoning Christian Dior. Voor de echtgenoten van de leden van de Beverwijkse en Heemskerkse afdelingen van de A.N.M.B. vindt op donderdag 7 november een bijeenkomst plaats in het Kennemer Theater. Na de vertoning van een film zal een forum worden gevormd waarin onder an dere zitting zullen nemen Gerda Brauti- gam en mevrouw N. de Boek-Luiting uit Beverwijk. De leiding hiervan berust bij Anke Weidema. Voor de leden van vier katholieke orga nisaties in Beverwijk wordt op dinsdag 20 oktober in het Kennemer Theater een solo-opvoering gegeven van het Maria- spel getiteld: „Commissie voor objectief onderzoek", een stuk geschreven door pater Henry de Greeve. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: Th. Ebbinge-Van der Pijl, z., Stokmansplantsoen 9, IJmuiden-Oost. A. Mul-Beemsterbper, d., Frans Hals straat 26,IJmuiden-Oost.-R. J. Raap-Sa- lomon, z., =van ^ieujeqkoopstraat 26, IJmui- den-Oost. W. A. Burger-Pepping, d.*, Ir. Krijgerstraat 26, Velsen-Noord. R. Groot- De Boer, d., Roerstraat 61, IJmuiden. S. L. Verburg-Ulehake, d., Huijgensstraat 47, IJmuiden. A. Bolder-Zaanen, z., Kieften- dellaan 34, Santpoort. C. Kooijman-Roe- mer, d., Saturnusstraat 13, IJmuiden. H. Verhagen-Van Doorn, z., Geelvinckstraat 10, Velsen-Noord. H. van Kampen-Rade makers, z., Kortenaerstraat 16 rood, IJmuiden-Oost. G. H. Sikkens-Paarde- koper, d., van Rijswijkstraat 22, Velsen- Noord. F. van Donselaar-De Haan, d., Marktplein 18, IJmuiden-Oost. F. van der Zee-Van der Leek, d., Kanaalstraat 56 rood, IJmuiden. E. Nellensteijn-Van der Horst, d., Jagtlustlaan 18, Santpoort. B. II. Keijzer-Fontain, d., Maasstraat 17, IJmui den. OVERLEDEN: W. C. Korving, 77 jaar, echtgenoot van J. Roozendaal, Kompas straat 4, IJmuiden. H. Schutte, 82 jaar, weduwe van G. J. Bremerkamp, Kerk- weg 46, Santpoort. A. K. Schouten, 67 jaar, Ahornstraat 17, IJmuiden-Oost. M. L. Ganz, 64 jaar, echtgenote van J. Acda, Helmstraat 1 rood, IJmuiden. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Nederland- nieuws Op onze confectie-afdeling 1e etage tonen wij u een keur van De nieuwste snufjes de nieuwste modellen de nieuwste stoffen Komt u alleen maar eens even kijken. -=5HMUID[H De zaak waar u voor confectie slaagt MARKTPLEIN het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur op veler verzoek voor de 10e maal de meest spectaculaire operette die ooit werd verfilmd ROSE MARIE met Ann Blyth - Howard Keel - Fernando Lamas Romantiek, grootse taferelen, onvergetelijke muziek.... in cinemascope en prachtige kleuren HEDENAVOND 8 uur laatste voorstelling VOOR WIE DE KLOK LUIDT met Ingrid Bergman - Cary Cooper Op dinsdag kwamen in IJmuiden bin nen: Leliegracht van Mantyluoto, Cano- pus van Mantyluoto, Ponza van Hauge- sund, Oranjefontein van Antwerpen, Kai- §aminie van Antwerpen, Burydanus van Port Churchill, Hollandia van Gothen burg, Penhir van Nantes, Saxen van Ot terbacken, Rhein van Leningrad, Mantho van La Palice, Borelli van Stockholm, Steady van Kotka, Ellerbeck van Rotter dam, Navis van Hull, Eemland van Ham burg, Vedetta van Korsness. Vertrokken zijn: Bolbec naar Swansea, Teunika naar Londen, Hirondelle naar Harlingen, Keizersgracht naar Rotterdam, Dordrecht naar Rotterdam, Meeuw naar Geffle, Barok naar Antwerpen, Las Pal mes naar Antwerpen, Frans naar Kopen hagen, Hast 1 naar Londen, Gazelle naar Londen, Nev Semir naar Topyla, Wilhel- mine Oltmann naar Malmö, Bavo naar Antwerpen, Sils naar Hampton Roads, Simplon naar Antwerpen, Pingley naar Londen, Clyde naar Londen, Eboe naar Rotterdam, Gaillon naar Rouen, Jans naar Dublin, Helene naar Rotterdam, Heriot naar Leith, Cangula naar Rotterdam, Ali naar Brünsbuttel, Ellen naar Bremen, Lin- gestroom naar Huil, Earsfield naar de Tyne, Asten naar Bremen. Door de steeds grotere toeloop van leden zal de Beverwijkse Gymnastiekvereniging „Turnlust" het komende winterseizoen een drietal gymnastiekuitvoeringen moeten geven. Dit deelde de technische leider de heer H. Oostdam tijdens de dinsdagavond in „de Vijzel" gehouden ledenvergadering mede: de kleuters komen op een zondag middag in het Kennemer Theater bijeen, 12 december wordt de turnuitvoering voor de dames en heren gehouden en in februari of maart volgt de jeugduitvoering. In principe werd het besluit genomen om deel te nemen aan het tijdens de Pink sterdagen 1958 in Arnhem te houden bondsfeest. Er waren voorts nog enige huishoude lijke zaken te bespreken. Mej. A. Oudhui zen werd in het bestuur gekozen, daar mevrouw M. van der Veen-Hommes als zodanig bedankte; mevrouw Schipper-von Hertzberg en de heer A. Schaap werden herkozen. De vergadering nam het besluit om een wijziging te brengen in het innen der contributie, voor alle afdelingen zal deze nu eens per maand worden geïncas seerd. In Heemskerk is opgericht een zelfstan dige afdeling van de Algemene Neder landse Bedrijfsbond voor de Metaalnijver heid en de Elektrotechnische Industrie (A.N.M.B.). De eerste vergadering in Heemskerk, die dinsdag plaats vond in slot „Assumburg", stond onder leiding van de voorzitter van de zusterafdeling te Beverwijk, de heer G. W. van Leyden Hij deelde mede, dat er thans 90 leden in de nieuwe afdeling zijn en door het voeren van een effectieve pro paganda wil men het ledental verder op voeren. Het voorlopige bestuur werd als volgt samengesteld: J. Meyer, voorzitter, A. N. Stubenitsky, secretaris; J. Oosterveen, penningmeester, D. L. Snelle, W. Kranen donk, J. Kuyper en A. Slootjes. De districtsbestuurder van de A.N.M.B., de heer J. Schouwerwou, sprak een pro pagandistisch woord, waarin hij erop wees welke verbeteringen er door de bond tot stand zijn gebracht. Ook de leden woonachtig in Assendelft, Castricum en Uitgeest, zullen bij de nieuwe afdeling worden ingedeeld. „Never Down" na de vierde ronde De stand aan de kop na de vierde ronde in de winter-competitie der r.k. bridgeclub „Never Down" te Beverwijk is thans: 1. Schram-Kuijs 236,35; 2. Gebr. Groen 229,36; 3. Mevr. Groen-J. Schaaper 217,71*

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3