Sleepboot „Cycloop" komt vandaag na reis van 10 maanden in Vlissingen aan Cor Oly „Wijkraad" zou oplossing kunnen zijn als comité niet voldoende oplevert Joh. Meyer Zn. Verzoeningspoging met het winkelierscomité Visserij-varia Toplin shirts In totaal 20.500 mijl slepend afgelegd Twee schepen en dertien hakken versleept; drie schepen geborgen lederen kleding ONTEVREDEN VELSEN-NOORD SPUIDE Verkeer - badhuis post en pont 11 WIJ ontmoet SIZO Inleiding over doel en werkwijze kleuterschool Jaarvergadering van „Kennemerland" HEEMSKERK Gezellige bejaarden-avond Volleybalcompetitie begint niet strijken Aan sociaal-cultureel centrum „Noord" wordt gewerkt VRIJDAG 18 OKTOBER 1957 Van onze speciale verslaggever) AAN HET EIND van een tien maanden lange reis sleepte Wijsmullers „Cycloop" vanmorgen door het Engelse kanaal de laatste van de 20.500 sleep- mijlen, die de sleper er na deze reis heeft opzitten. Vanavond wordt de „Cycloop" met het uitgebrande fruitschip „Contessa" van 5512 ton op de rede van Vlissingen verwacht. Wanneer de sleep is overgegeven aan een aantal Vlissingse haven sleepboten, komt de „Cycloop" zo spoedig mogelijk naar de thuishaven IJmuiden en zal er morgenochtend een eind zijn gekomen aan een reis, waarop over de halve omtrek van de wereld een reparatieschip van Glasgow naar Maracaibo in Venezuela werd gesleept en voorts twaalf bakken van Houston en New Orleans naar Maracaibo, een kraanbak van Christobal naar Maracaibo en tenslotte de Hondurese fruitvaarder van New Orleans naar Vlissingen. Bovendien kon kapitein Teun Hoek het was zijn eerste reis als kapitein in het journaal optekenen, dat hulp werd verleend aan een Liberiaans en een Panamees schip, respectievelijk 3000 en 7000 ton groot, die in moeilijkheden waren op de Atlantische Oceaan en dat een 7050 ton groot Turks suikerschip op de kust van Cuba werd vlotgebracht. Vergadering Bloembollencultuur Vanavond komen de leden van de Be- verwijkse afdeling van de Koninklijke Al gemene Vereniging van Bloembollencul tuur bijeen voor een buitengewone verga dering in café Timmer. Het enige agenda punt vermeldt een kandidaatstelling voor het hoofdbestuur. De heer A. Priester van de afdeling Beverwijk zit momenteel in het hoofdbestuur, maar treedt op 31 december af. Men wil een kandidaat stellen uit de afdeling Beverwijk om, indien mogelijk, de belangen van de streek Kennemerland te kunnen blijven behartigen. Vooral de laatste reis met het Hondurese fruitschip „Contessa" heeft een bijzonder vlot verloop gehad. Op 14 september ver trok de sleep uit New Orleans en werd door de Caraïbische Zee en over de Atlan tische Oceaan koers gezet naar Vlissingen. Een reis van ongeveer 5800 mijl, die door de 1200 paardekrachten sterke „Cycloop" werd volbracht in slechts vijfendertig dagen. Op de Atlantische Oceaan maakte ook de thuisvarende sleepboot „Titan" op de „Contessa" vast. De „Titan", die het bergingsstation IJmuiden weer moet gaan bezetten, zou vanavond nog de haven van Vlissingen binnenlopen. Het schip wordt door het walpersoneel van Bureau Wijs muller met de grootst mogelijke spoed klaargemaakt voor een aantal kustreizen met slepen van Frankrijk en Engeland naar Nederland. Deze sleper is nog niet zo lang van huis als de „Cycloop". De „Titan" bracht eind juni, begin juli een tunnel vessel naar Lagos in West- Afrika, maakte een tussenreisje op de Afrikaanse kust en sleepte vervolgens een kraan en bakken naar Barbados ten noor den van Brits Guyana. Opmerkelijke prestaties De „Cycloop", die in 1953 in feite werd gebouwd als eerste nieuwbouwschip voor reizen in de Europese wateren, heeft vooral met de drie bergingen opnieuw enige op merkelijke prestaties geleverd. Het slechts 32 meter lange schip wordt voor sleepreizen op de lange afstand dan ook veel gevraagd. Na het binnenbrengen van de „Staten dam" op 16 en 17 december van vorig laar, waarbij ook de „Cycloop" behulpzaam was, vertrok de sleper op 19 december uit IJmuiden naar Glasgow om vandaar het reparatieschip „Pavo" op sleeptouw te ne men naar Maracaibo. De reis verliep zeer vloot; reeds op 22 januari 1957 kon kapitein Hoek de maatschappij melding maken van de aankomst. Via Curasao zette koers naar New York om een sleep op te halen voor Europa. Toen het schip nog enige honderden mijlen van New York was verwijderd, kwam op 320 mijl ten noord-oosten van de Bermuda eilanden het Liberiaanse vrachtschip „Ma ria Luisa" in moeilijkheden. Het schip had geen brandstof meer en dreef rond op een hoge, noordelijke deining, windkracht 6. De stemming aan boord van de „Cycloop" was opperbest; de eerste job van deze reis kon worden binnengebracht. Zaterdag 16 februari werd vastgemaakt en een sleepreis naar de Bermuda-eilanden begon. Op 20 februari werd het weer slechter; de sleep moest worden gaande gehouden ter hoogte van Bermuda. De volgende morgen liep de „Cycloop" met de „Maria Luisa" binnen. Nauwelijks was het schip afgemeerd of een nieuw noodbericht kwam binnen: op 200 mijl ten ADVERTENTIE VOOR GOEDE NAAR BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK De „Cycloop" in volle zee. Met drie nederlagen en een pover doel- gemiddelde van 112 staat het eerste elf tal van de voetbalvereniging „IJmuiden" er niet al te best voor. Het kan het team echter tot troost strekken dat 't hierin niet alleen staat: ook enkele andere elftallen in de competitie hebben weinig punten vergaard. Tot deze elftallen behoort ech ter niet de tegenstander van zaterdagmid dag 19 oktober, want Sizo slaat met haar 6 punten uit 4 wedstrijden een behoorlijk figuur. Of de VVIJ'ers het de mensen uit Hillegom lastig kunnen maken, moet wor den afgewacht. Het tweede elftal van WIJ reist zater dagmiddag ook mee naar Hillegom om Sizo 2 te ontmoeten. WIJ 3 staat voor de moeilijke opgave Jong Hercules van zich af te houden, ter wijl IJmuiden 5 Sizo 3 op bezoek krijgt. Het volledige programma van de voet balvereniging „IJmuiden" voor zaterdag 19 oktober luidt: SizoIJmuiden; Sizo 2 IJmuiden 2; IJmuiden 3Jong Hercules (3 uur); IJmuiden 5Sizo 3. Lezing voor de NGVB afdeling Velsen De afdeling Velsen van de Ned. Chris ten Vrouwenbond zal maandagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat de maandelijkse le denvergadering houden. In deze bijeen komst zal ir. dr. J. Stoffel, arts te Sant poort een lezing houden over het onder werp „Erflijkheid". „De wrede zee" bij CCB De commissie Cultureel Beverwijk houdt op donderdag 31 oktober twee filmvoor stellingen in het Luxor Theater. Ver toond wordt de Engelse film „The cruel sea" (De wrede zee), regie Charles Freud. In de speelzaal van de kleuterschool „De Duinkrekels" aan de Radarstraat te IJmui den heeft de heer J. H. Jansen, hoofd van de Kennemerstreekschool voor kleuter leidsters, gisteravond gesproken over het onderwerp „Doel en werkwijze der kleu terscholen". In kort bestek ging de heer Jansen de geschiedenis der kleuterscholen na. Hij vertelde hoe zich de ontwikkeling via de bewaarschool en dergelijke scholen vol trok. De bewaarschool is ontstaan uit een idee van een Schotse fabrieksdirecteur, die een plaats zochten voor de kinderen der vrouwen die in zijn fabriek werkten. De bewaarschool kon men in die tijd dus ver gelijke met een parkeerplaats, met dien verstande, dat de kinderen in deze ruimte een dak boven het hoofd hadden en een zekere verzorging genoten. Doch de maat schappelijke toestand ontwikkelde zich en de behoefte aan een school, die met de kinderen nog iets anders deed dan voor een bepaalde tijd opbergen, deed zich steeds meer gevoelen. Het verkeer groeide en de huizen waren niet meer in behoor lijke mate ingericht voor een goede ont wikkeling van de kleuter. „Denk maar eens aan flats, waar de kinderen niet zo naar buiten kunnen lopen en waar ze niet kunnen spelen en draven zonder de buren ongenoegen te doen", aldus de heer Jan sen. Om aan deze ontwikkelingsdrang van de kleuter tegemoet te komen, ontstonden langzamerhand en soms niet geheel met volle medewerking de kleuterscholen. „De kleuterschool is", aldus de inleider, „in genendele meer te vergelijken met de vroegere bewaarschool, doch heeft een functie in deze maatschappij gevonden, die ver boven die van de bewaarschool uit gaat". De heer Jansen gaf vervolgens de gelegenheid tot vragenstellen, waarbij hij nog eens uitvoerig inging op de kwestie van spelen en woonruimte en het verschil in spelen van plattelands- en stadskinde ren. Naar zijn mening houden de binnen huisarchitecten weinig rekening met de eisen die de kinderen aan een woning mogen stellen. Er wordt teveel opgeofferd aan de hedendaagse „efficiency", ver klaarde hij. Kapitein T. Hoek noordwesten van Bermuda dreef het Pa namese 7000 ton grote onder Panamese vlag varende Italiaanse schip „Lagos On tario" rond. Er was machineschade ont staan. IJlings werd door de „Cycloop" ge bunkerd en werd zee gekozen. De sleper kwam in ruw weer terecht. De „Cycloop" leek meer op een duikboot dan op een schip, dat eigenlijk op het water behoort te varen, meldde kapitein Hoek later. Binnengesleept Kenmerkend voor de uitstekende eigen schappen van dit type, 1200 pk sterke en ongeveer 32 meter lange, sleepboot, is ech ter, dat een tienmjjlsvaart kon worden behouden. Op 23 februari werd de „Lagos Ontario" recht vooruit gepeild. Op de „Lagos On tario" lag alle sleepgerei nog klaar, daar twee dagen tevoren de sleepverbinding met de Panamese rederijgenoot „Helga" was verbroken. Als een blaas lag de Liberty op het water, toen de „Cycloop" langs schoot en vlot vastmaakte. Daarna kon de siepel de goliath over een afstand van 520 mijl naar Norfolk slepen. Op 27 februari kwam men op de rede ten anker. Een uitermate dankbare Italiaanse kapitein schudde de hand van kapitein Teun Hoek. Een fles Hollandse jenever werd als presentje aan de Nederlandse sleepbootbemanning over handigd. Vlot gebracht De reis van New York naar Europa is wegens de havenstakingen daarna niet doorgegaan. De „Cycloop" voer terug naar de Caraïbische Zee en maakte zich daar zeer verdienstelijk met het slepen van nieuwe bakken naar de olieraffinaderijen bij het meer van Maracaibo. Het was op 1 juli, dat de sleper weer van Maracaibo naar Houston vertrok, toen bericht werd ontvangen van de stranding van het Turkse vrachtschip „C. Sadikoglu", 7050 ton groot en geladen met 9000 ton ruwe suiker. Het schip was gestrand op een leembank bij Casilda aan de kust van Cuba. Op 5 juli werd door het personeel van Bureau Wijsmuller met het bergingskarwei begonnen onder leiding van de chef van de technische dienst, de heer F. Jonkman. Binnen vier dagen wist de „Cycloop", die 230 ton meet, de Turk vlot te brengen. Slechts 700 ton suiker had men behoeven te lossen. Er was door de achttien opvaren den van de sleper - meest IJmuidenaren - gewerkt in een verstikkende hitte. De Turken stonden versteld van het resultaat. Achtenveertig uur achtereen had kapitein Hoek op de brug gestaan - de „C. Sadi koglu" van de bank af scheurend en wrik kend. Roodgloeiend hadden de 1200 paar dekrachten van de „Cycloop" gestaan. Na het slepen van nog eens zes bakken van New Orleans en Houston naar Vene zuela werd de. thuisreis bekend. Een thuis reis, waarvan vanmorgen in het Kanaal langs de Belgische kust de laatste mijlen werden afgelegd. Voor de bemanning van de „Cycloop" breekt na deze tien maanden een lang verlof aan. Aan de „Cycloop" moet het een en ander worden opgeknapt; ondermeer zal een verbouwing in het brug. huis plaatsvinden opdat een ruimere en nog beter geoutilleerde radiohut tot stand komt. De „Cycloop" zal zaterdagmorgen om half tien in IJmuiden afmeren aan de steiger bij de kleine sluis. DE ZAAL van het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord was gisteravond te klein voor een vergadering van beklemde Velsen- Noorders, onder auspiciën van het jonge actie-comité uit de burgerij een teken, dat de moeilijke situatie waarin dit gemeentedeel is komen te verkeren na de tunnel opening, ondanks de korte tijd van voorbereiding dezer bijeenkomst, velen bezighoudt. Met de huidige moeilijkheden op de voorgrond werd het hele scala der problemer, dat Velsen-Noord beheerst, aangeraakt: „wil deze gemeenschap ook een werkelijke gemeenschap worden of blijven, dan zal er van hogerhand wat moeten gebeuren". Dat daarnaast gedurende deze bijeenkomst ook de kleine en grote klachten aan de orde kwamen verwonderde niemand: men spuide bijvoorbeeld openhartig zijn gal over de onhoudbare situatie bij de overweg in de Wijkerstraatweg, waar het tunnel- verkeer vroeg of laat doden moet eisen. Tenslotte heeft de gedachte aan een „wijk raad" gespeeld, om op die wijze langs democratische weg direct contact met het gemeentebestuur te kunnen onderhouden, teneinde de vele narigheden te kunnen behandelen. DR. J. ROLINK die als voorzitter van het kortelings opgerichte comité van actie optreedt, greep in zijn openingswoord terug naar de historie, waarin reeds eer der een woord van protest opklonk over het isolement van Velsen-Noord en hij behandelde daarna de gang van zaken bij de organisatie van de tunnelfestiviteiten, die in Noord gelijk een nachtkaars uit gingen, maar die oorspronkelijk opgezet waren om het Koningin Wilhelminafonds f 6000 rijker te maken. Deze plannen wer den zowel in winkelierskringen als bij an deren met instemming begroet; men trof vroegtijdig voorbereidingen en op 16 jüni 1957 kwam er een eerste contact tussen de Velser Gemeenschap en enige initiatief nemers tot stand. Een vertegenwoordiger der Velser Gemeenschap zou toen hebben gesuggereerd, dat de gemeente Velsen het Koningin Wilhelminafonds met een even groot bedrag zou steunen, als het feest, om der wille van de gevreesde concur rentie met naburige festiviteiten, niet door zou gaan. Toen Velsen-Noord echter niets definitiefs hoorde, werd er toch in allerijl een feest georganiseerd in de vorm van een kermis je, maar deze organisatie kwam ditmaal te laat op gang: Beverwijk was al bezig en zoog ongewild de kermis attracties en de belangstelling weg. Na een plezierig gesprek met één der wet houders bleek vast te staan, dat de aan vankelijk toegezegde gift te hoog werd geacht, zodat de organisatoren enigszins met de handen in het haar kwamen te zitten en men een scooterbaan en een oliebollenkraam als troostprijs toegescho ven kreeg, waar Velsen-Noord helemaal niet zo erg blij mee was. Maar zij werd aanvaard volgens het spreekwoord van het halve ei en de lege dop. „Winkeliers afzijdig" De winkeliers zagen hun belangen bij deze opzet devalueren en zegden de voorzitter kon het zich best voorstellen hun medewerking verder af. Er is toen een spoedvergadering bijeen geroepen voor de belanghebbende groe peringen: winkeliers, Koningin Wilhel minafonds en Oranjevereniging en daar bleek, dat niet alleen het Wilhelminafonds met strubbelingen te kampen had. Daar is toen een concept het in de raad zo zeer gewraakte telegram opgesteld, waarmee iedereen het eens kon zijn en dat namens de drie groeperingen ver stuurd is. Nadien hebben, zo zei de voor zitter, de winkeliers zich van dit telegram gedistancieerd, wat hij niet erg plezierig vond. Buiten deze hele affaire om werd een voorlopig comité opgericht, dat thans ach ter de tafel zat, maar dat niet een ver tegenwoordiging pretendeerde te zijn van de Velsen-Noordse bevolking, zomin als de ondertekenaars van het bekende re quest uit 1955 of de winkeliers de in woners vertegenwoordigen. Dit nieuwe (voorlopige) comité wil, zo stelde de heer Rolink nogmaals nadrukke lijk vast, niemand dwars zitten en slechts het allerbeste doen voor Velsen-Noord. Hij hield er zich van overtuigd, dat de winkeliers willen samenwerken, ook na wat er gebeurd is. Geen staatsgreep „De „staatsgreep" zjj verre van ons" merkte de heer Rolink op „hoe goed onze betrekkingen met de militairen van het kamp Rooswjjk ook mogen z(jn" wel zou hij een wjjkraad gevormd willen zien, die namens de bevolking en buiten alle partijpolitiek en religie om kan optreden. Overigens zwaaide hjj alle oprechte lof aan de gemeente Velsen toe voor de za ken, welke door haar voor Velsen-Noord in het verleden werden verricht. Vervolgens werd de vergadering aan het woord gelaten, om er het hare over te zeggen. Allereerst kwam er een vraag over de aansluiting bij Beverwijk als reac tie op de „verwaarlozing" van Velsen- Noord door de moedergemeente („wie heeft de burgemeester ooit hier gezien?") met de nevenvraag of via een eventueel plebistiet zulk een aansluiting mogelijk zou zijn en uiteraard kwam het hele klachtenboek op de proppen, dat de iet wat bittere gevoelens van de Velsen- Noorders verried. Levensgevaarlijk De gevaarlijke verkeerssituatie bij de spporwegovergang in de Wijkerstraatweg bijvoorbeeld maakte nogal wat verweer los; de toestand daar schreit ten hemel sinds het zware verkeer daar uit en in de tunnel gaat. Achter de groen-geruite tafel kwam de opmerking, dat deze vergadering niet bij een is, om te bekijken wat de gemeente Velsen in het verleden wel heeft gedaan, maar wat de gemeente in de toekomst nog móet doen. Terwijl voorts moet worden beslist over de definitieve vorm van het comité van actie, dat naar de smaak van velen uitgebreid moest worden. Mevrouw Hammen werd daartoe aan het voorlopig comité toegevoegd en de voorzitter stelde voor, de definitieve constructie te laten rusten tot na de samenspraak en hopelijk het samengaan met de winkeliersvereni ging „Wijkeroog". Een „wijkraad" werd toch nog als een idealere oplossing gezien, maar daar deze vergadering daar niet uit kwam, is dit punt voorlopig blijven rusten, Het spuien van klachten ging voort: de NACO-bus, die zonder boeh of bah van het Velsen-Noordse toneel verdween, de nieuwe N.Z.H.V.M.-dienstregeling, die de verbinding op Haarlem vrijwel onmoge lijk maakte („de gemeente heeft al onder handelingen met de N.Z.H.V.M. geopend over een verbetering" repliceerde één der comitéleden) en uit de discussies kwam vast te staan, dat de gemeente in dit ver voersprobleem weinig te zeggen en dus geen schuld heeft, maar dat de verschil lende vervoersorganisaties en de Rijks waterstaat langs elkaar heenwerken; men pleitte zelfs een moment voor een hervat ting van de NACO-dienst via de pont, maar nam al genoegen met een „luslijn" van deze dienst door Velsen-Noord, voor zij de tunnel induikt inplaats van een verre en koude halteplaats aan de nieuwe tunnelweg. Voorts is ook de nieuwe pontovergang ter sprake geweest, waardoor velen uit dit gemeentedeel zwaar gedupeerd worden OOOOOOCCOOCCOOOOOOOOOCOOOCOOOOOOCOOCOOCOOCCOCOCCCCCOCOOf: Over communicatie in Velsen-Noorcl gesproken: tegenover dr. J. Rolink', woont de bedrijfsarts van Hoogovens dr. A. Voorzanger. De heer Rolink hoort „telefonisch" onder Beverwijk' (K 2510); dr. Voorzanger heeft (via de Hoogovens) een lJmuidens telefoon- nummer Over bewoonbaarheid gesproken: „de bomen bij Wijk aan Zee sterven onder 8 de rook, laat staan dat wij hier kunnen j leven" (zei dokter Rolink). xooooooooooooocooooooocooocooooocoooooooooooooocooooooo en heeft men aandacht besteed aan de luchtverontreiniging door de industrie („de lucht bevat hier een percentage fluor om stil van te worden" merkte dokter Ro link op) alsmede aan enige andere hy giënische bezwaren. Daarnaast was het postkantoortje een steen des aanstoots, terwijl de politiever ordening van Velsen-Noord enigermate in twijfel werd getrokken: „Wij voelen ons niet zo stevig beschermd meer"., zoals men in het algemeen de verkeersveilig heid niet al te best verzekerd vond. Geen dépendances Dat bovendien alle injecties, ook al zijn ze gratis, aan de overkant gehaald moeten worden, verdroot iedereen zeer, zoals men ook verder het ontbreken van enige ge meentelijke dépendances in Velsen-Noord met treurnis omgaf. Zo ging het door: het feit, dat geen on derwijskracht in Velsen-Noord een woning kan vinden, dat de huizen aan de Corvers- laan van alle zon worden afgesloten door het palenpark van VGZ en legio andere zaken liepen onder de hamer door. Daar waren ook positieve geluiden bij: de sa menwerking met de Sportstichting c.q. met het gemeentebestuur is naar de ver gadering toegaf, uitstekend. Minder opgewekt waren de geluiden rond het ontbreken van een badhuis, waardoor de mensen zonder bad-sanitair naar verre oorden worden verwezen. De vergadering spoedde ten einde: de voorzitter stelde voor met een aantal vra gen over de communicatie, over de lucht verontreiniging, over de verafgelegen ge meentelijke diensten, de politie en de verhouding Beverwijk-Velsen-Noord te wachten tot er contact is geweest met de winkeliersvereniging. Met veel interesse wacht Velsen-Noord nu op de vergadering van de 22ste oktober, die te elfder ure uit dê geheimzinnigheid gehaald is en waar de pers nu wel voor uitgenodigd wérd de 22ste komen name lijk de winkeliers bijeen, om als klankbord te dienen voor opmerkingen uit diverse or ganisaties. De aquariumvereniging „Kennemerland" zal op maandag 21 oktober in het Patro naatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden de jaarvergadering houden. De agenda vermeldt een bestuursverkiezing, de jaar verslagen van de secretaris en de pen ningmeester en de bespreking van het programma voor het komende wintersei zoen. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend de heren Veuger, vice-voorzitter; Brons, secretaris, en Van Vliet, tweede-secretaris. Laatstgenoemde stelt zich niet herkiesbaar. Voor deze functie is de heer A. J. van der Waa uit Beverwijk door het bestuur voor gesteld. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Anna T. M. d. v. A. Bleyen- daal en M. M. Zonneveld; Josef L. z. v. C. Cornelisse en T. Castien; Franciscus P. M. z. v. P. H. A. Kochx en M. J. Koop te Beverwijk; Christina A. T. d. v. P. J. Zonneveld en C. Twisk; Jacobus P. z. v. C. A. Aardenburg en M. J. de Wildt. Ondertrouwd: H. Geutskens te Haar lem en A. T. Pekel; J. M. A. van Noort te Beverwijk en M. J. de Wildt. GETROUWD: P. J. Verzijlenburg te Velsen en J. M. Welboren. OVERLEDEN: P. H. Welage, wedn. v. A. Bleyendaal, 89 jaar; E. M. A. Vreeker, 6 jaar. Prijzen van donderdag Heilbot 3.503, gr. tong 4.704.40, grm. tong 3.70—3.50, kim. tong 2.60—2.40, kl. tong I 2—1.90, kl. tong II 1.50—1.25, tarbot I 21.90, zalm 6.per kg. Tarbot II 124104, tarbot IV 40, tongschar 80, kim. schol 65, kl. schol I 56, kl. schol II 4615, schar 308, v. haring 2111.60, makreel 2010, gr. schelvis 4823, grm. schelvis 4018, kim. schelvis 3818, kl. schelvis I 3617, kl. schelvis II 2210, wijting 168, gr. gul 4845, mid. gul 4537, kl. gul 1915, kl. haai 1916, poontjes 2719, kl. koolvis zw 208, kl. koolvis wit 4033, kl. rode poon II 1614 per 50 kg. Gr. ka beljauw 196120, gr. koolvis zw 5146, gr. koolvis wit 88 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 313 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 3 tongschar en schartong, 750 schol, 90 schar, 1995 haring, 2245 makreel, 1330 schelvis, 635 wijting, 135 kabeljauw en gul, 33 haai, 15 poon, 165 koolvis, 20 diversen. Totaal 7730 kisten. Besommingen van donderdag RO 53 Dirkje 20.550, RO 46 Claesje f 18.500, VL 77 Abraham 22.900, KW 135 27*140, KW 104 3890, KW 33 7330. Dat de bejaarden in Beverwijk niet wor den vergeten, is donderdagavond duidelijk gebleken. De grote zaal van het K.S.A.-ge- bouw was bijna geheel bezet met bejaar den, die eerst konden genieten van het leuke spel „Sneeuwmannetje" van kinde ren van „Kindergeluk". Na de pauze brachten enige leden van „Nieuw Leven" (de Geheelonthouders Toneelvereniging) het blijspel „Amalia Azalea" op het toneel. Er is hartelijk gelachen. Voor de aanvang heeft de voorzitter, de heer W. de Wit, een beroep gedaan op de leden, om het ledental uit te breiden. Volgens hem is het ouder domspensioen te danken aan het harde werken van de bond. „Een mooi gebaar" noemde de heer De Wit de bereidheid van de gebr. Oosterom te Beverwijk, die even als vorige jaren, weer bereid waren de mensen van Wijk aan Zee naar Beverwijk en weer huiswaarts te brengen. Maandag wordt er een begin gemaakt met de wintercompetitie in het district LTmond van de Nederlandse Volleybalbond. Zowel de heren in de eerste klas, als de dames in de tweede klas zullen in die week van start gaan. De animo voor de volleybalsport wordt ook steeds groter, hetgeen blijkt uit de vele teams die aan de competitie deelne men. Het wedstrijdprogramma voor de vol gende week is als volgt samengesteld: in de Margrietschool aan de Kuikensweg speelt maandag DEM 2 tegen DEM 3. In het gymnasium te IJmuiden-Oost spelen dinsdag Sportbond 2Sollertia 1; VGV 2DEM 1, Kennemers 3—Sport bond 3. Voor de heren is het wedstrijdprogram ma als volgt: PSV 1Kennemers 2; VCY 1 Sportbond 2, Kennemers 1Sportbond 1. Deze wedstrijden worden woensdag in het gymnasium te IJmuiden-Oost gespeeld. ADVERTENTIE in diverse kleuren 17.90 Bijpassende ZELFBINDERS moderne dessins 3.95 en hoger Dames- en Herenmodes Dames- en Herenkonfektie Kennemerlaan 36 Telefoon 4453 IJmuiden-Oost Ondanks de bestedingsbeperking heeft het gemeentebestuur van Velsen tegemoet kunnen komen aan het voornemen om in het voormalige pand van de Velser Ma- nufacturenhandel aan de Smidt van Gel derstraat een sociaal-cultureel centrum voor Velsen-Noord onder te brengen. Deze week is een begin gemaakt met de werk zaamheden om het pand voor zijn doel ge schikt te maken en daarin onder te bren gen een dokters- en wachtkamertje, een dépendance van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken en twee verzaderzalen voor ongeveer zestig en negentig bezoe kers. Dit betreft de benedenverdieping aangezien de bovenverdieping tijdelijk als kantoor is verhuurd aan de A.N.M.B. Nieuws van „Full-Speed" Zondag trekt het eerste elftal van de Velser handbalvereniging „Full Speed" naar Heemskerk om het op te nemen te gen ADO 2. Deze ontmoeting zal uitma ken wie zich in de kopgroep kan nestelen. Er zit een gelijkspel in. De junioren spelen om 12 uur in Haarlem (N.) tegen Blinkert II, waarschijnlijk zal F. S. genoegen moe ten nemen met een nederlaag. Adspiranten A trekt naar Zandvoort om tegen Zand- voortmeeuwen de strijd aan te binden; wanneer men zich 100 percent geeft, zit er een overwinning in. Adspiranten B ontvangt om 2 uur op Schoonenberg Blinkert I, gezien de sterk te van de Blinkert wordt dit een neder laag voor F. S. Welpen A speelt uit tegen Concordia (Haarlem), daar zit winst in voor F. S. De opstelling van Full Speed I is: C. van Beek; E. Otte en G. Apel doorn; S. Schuurman, L. Apeldoorn en B. Aggenbach; J. Florijn, J. Zonneveld, W. de Boer, J. Orsel en N. Otte. RECTIFICATIE In ons raadsverslag van woensdag is een kleine vergissing geslopen: de heer K. Tijssen werd genoemd als A.R.-vertegen- woordiger. Het nieuw-gekozen en geïnstal leerde raadslid treedt echter op voor de C.H.U.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13