Nationale Woningbouwlening werd een verrassend succes: f 385 miljoen HET WEER UNO-Assemblee zal Syrische klacht spoedig behandelen xW MORRIS (njoret/of/óiff// NAVO-project op handen voor nieuwste defensiemiddelen A-griep neemt af Breuk tussen Bonn en Belgrado alleen in het politieke vlak Haarlems Dagblad Haarlemmer op Rijksstraatweg gedood 72e JAARGANG No 87 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 302e JAARGANG No 240 Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Assemblee Nationale wees de conservatief Pinay af ANTON HUNINK Wisselend bewolkt Algerijnen schoten Parijse politieagent dood Noordafrikanen gedwongen belasting te betalen Lester Pearson stelt voor UNO-politie langs de Turks-Syrische grens te legeren Eisenhower zou bundeling van krachten op het gebied van kernenergie en raketten wensen Het woord is aan Ontploffing in Italiaanse lucifersfabriek: 4 doden Mening is zeer verdeeld over de wenselijkheid „R O Y A L" DOLF BROUWER Russen willen een station op de maan inrichten V erkeersongelukken DIT JAAR: 959 DODEN Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 19 OKTOBER 1957 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Met 248 tegen 198- stemmen, en zestig onthoudingen is de conservatieve forma teur Antoine Pinay gisteravond door de Nationale Vergadering afgewezen. Zijn regeringsprogramma was 's ochtends reeds •een ijskoude ontvangst ten deel gevallen en de toelichting op de stemmen, evenals de antwoorden van de mogelijke premier, hadden de situatie in de loop van de dag niet verbeterd. De socialisten, de commu nisten en de progressieven stemden tegen en de rooms-katholieken onthielden zich van stemming. Waarschijnlijk zal president Coty van daag aan de 72-jarige Robert Schuman, van de rooms-katholieke republikeinse volkspartij (MRP) en groot promotor van de Europese integratie, verzoeken een regering te vormen. Hij maakt een goede kans, omdat de socialisten de M.R.P. hun medewerking bij een kabinetsformatie lijken te hebben toegezegd. Pinay's programma was weinig overtui gend. Hij moest veel in het vage laten en in het bijzonder voor Algerije kon hij even min een oplossing aanwijzen als de andere politici, die zich met het probleem hebben bezig gehouden. Over de Franse financiën en de vraagstukken van lonen en prijzen maakte hij in ieder geval enige behartens- waardige opmerkingen. Hij wees er op dat de financiële situatie van Frankrijk slecht is. De schatkist staat voor 350 miljard francs in het krijt bij de Franse Bank. Om de betalingen aan het eind van de maand te kunnen verrichten, moet weer een ver hoging van het voorschot worden gevraagd. De inflatie - aldus Pinay - is er reeds. Ieder beroep op nieuwe belastingen zal het verergeren. Men kan ook niet volstaan met beperking van de consumptie en ver hoging van de prijzen. Dat zou de meest onrechtvaardige en meest a-sociale oplos sing zijn. In alle sectoren zal de inflatie bestreden moeten worden. Pinay drong ook aan op prijsstabilisatie en hij meent dat die kan worden gevonden. Een stelselmatige blokkering van de prijzen acht hij voor onmogelijk. ADVERTENTIE Sterke tegenwind,.. Niets houdt u tegen om nü een échte Gelderse rookworst op tafel te zetten. Mmm... geurig, knap pend, smeuïg. In ons wisselvallig klimaat geeft de constante kwa liteit van Anton Hunink's Gelder se u 'n behaaglijk gevoel! Maar... let erop dat de naam op het loodje staat, want dat is uw garantie! Hoe verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER COCOOOOOCOOCXXXXXJOOCOOOCOOTAXXXOOCOOOOOOOGOCOrX^ XTOOory VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Enkele buien, afgewisseld door opklaringen. Zwakke tot matige westelijke wind. Vannacht kou der; morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als van- daag. Volledige weerrapporten op pagina twee. 100O'-AAAX>-*^-*w*-*->-*JtJ'-*JU'Jtj<JiJOÜOOCXXX300OO0(JOOÜ00GO(jOOOOÜÜC DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ In de Rolzaal in Den Haag houdt de Centrale Ideeënbus-commissie een ten toonstelling van gerealiseerde ideeën van ambtenaren van departementen en daaronder ressorterende diensten en bedrijven. De tentoonstelling werd gisteren geopend door de oud-direc- teur-generaal der P.T.T. dr. L. Neher, die daarna volgens een nieuwe metho de, die grote besparingen oplevert, afdrukken van zijn vingers liet nemen. (Links dr. Neher). PARIJS (UP) Een Parijse politie agent is gisteravond gedood bij een onder zoek in de Moslemwijk van de Parijse voorstad Argenteuil. De politie werd be schoten vanuit een oud huis, waarin hon derden Noordafrikaanse arbeiders wonen. Het was de eerste keer dat bij de Algerijn se onlusten in Frankrijk een politieman het leven verloor. In de nacht van donder dag op vrijdag zijn in Parijs twee Alge rijnen, vermoedelijk door nationalisten, neergeschoten. Bij een bouwput werd het lijk van een derde Algerijn gevonden. (Reuter) Agenten van de Algerijnse opstandelingen heffen van elk der hon derdduizend Algerijnse arbeiders in het gebied van Parijs een belasting van onge veer zestien gulden per maand, aldus is van de zijde van de politie vernomen. Wie weigert deze belasting te betalen, wordt gedood. Volgens een schatting van de poli tie hebben de driehonderdduizend Alge rijnse arbeiders in Frankrijk sedert januari 1956 ongeveer vijftigmiljoen gulden be taald. Algerijnse kooplieden worden aangesla gen in overeenstemming met de omvang van hun bedrijf. Er zijn er die meer dan duizend gulden per maand betalen. Volgens de Parijse politie worden er da gelijks in het gebied van Parijs drie aan slagen op Noordafrikanen gepleegd. In de afgelopen vier maanden zijn twaalf Alge rijnen gedood. Vele aanslagen, aldus de po litie, zijn het gevolg van veten tussen de twee belangrijkste Algerijnse nationalis tische bewegingen, het nationale bevrij dingsfront en de Algerijnse nationale be weging. ALGIERS (UP) De Franse autoritei ten in Algiers hebben meegedeeld, dat zes tien rebellenleiders van de stad zich nu in gevangenschap bevinden. NEW YORK (Reuter) De UNO heeft zonder tegenstemmen en een onthouding (Liberia) besloten de Syrische „klacht over bedreiging van de veiligheid van Syrië en de wereldvrede" op haar agenda te plaat sen. De voorzitter, Sir Leslie Munro (Nieuw-Zeeland) zal de Assemblee volgen de» week op een geschikte datum bijeen roepen ter bespreking van de Syrische klacht. OTTAWA (AFP) De voormalige Canadese minister van Buitenlandse Za ken Pearson, de Nobelprijswinnaar voor de vrede, heeft in het Canadese parlement gepleit voor legering van UNO-eenheden langs de SyrischTurkse grens. Hij zei te hopen dat de Canadese UNO-delegatie dit denkbeeld met andere delegaties nader zou bestuderen. ANKARA (Reuter) Van de zijde van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken is gezegd, dat Turkije niet gekant is tegen het Syrische verzoek om een UNO-commissie een onderzoek te laten instellen naar de toestand aan de grens tussen Turkije en Syrië. In een nota aan Syrië verklaart Turkije, dat een Syrisch protest tegen Turkse troepenconcentraties in het grensgebied de zaken „volledig ver keerd voorstelt en vijandig gestemd is". Turkije verwerpt beschuldigingen dat Turkse militairen en vliegtuigen de grens geschonden hebben. Als dat wel het geval was geweest, zou de zaak door de bevoeg de autoriteiten behandeld moeten worden. Volgens de nota maakt Turkije zich „zeer terecht" ongerust over de gebeurtenissen in Syrië. Voorts wordt gezegd dat „Syrië aan geen enkele bedreiging bloot staat". Turkije overlegt In kringen van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken is vernomen, dat twee functionarissen van het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken in Ankara zijn aangekomen voor besprekin gen over kwesties die samenhangen met de Noordatlantische Verdragsorganisatie. De kruiser „Canberra" en drie andere oorlogsschepen van de Amerikaanse zesde vloot zijn voor een beleefdheidsbezoek in de Turkse havenstad Izmir aangekomen. Andere schepen brengen dergelijke bezoe ken aan Spanje, Kreta en Rhodos Saoed bemiddelt BEIROET (Reuter) Koning Saoed van Saoedi-Arabië heeft naar aanleiding van de berichten over Turkse troepenconcen traties bij de Syrische grens uit Libanon een boodschap gezonden aan president Ba- yar van Turkije, koning Hoessein van Jor danië en president Koewatli van Syrië. Officieel is gezegd, dat Saoed Koewatli de steun van Saoedi-Arabië heeft toegezegd, maar politieke waarnemers geloven, dat de koning Koewatli probeerde te overreden tot een bezoek aan Beiroet. Men meent evenwel dat Koewatli niet op het voorstel van Saoed zal ingaan tenzij president Nas ser van Egypte ook wordt uitgenodigd. AMMAN (Reuter) Te Amman is offi cieel gezegd, dat er in het komende week einde geen topconferentie van Arabische leiders te Beiroet zal worden gehouden. Men verwacht daarom niet, dat koning Hoessein naar Beiroet zal gaan. Tass beschuldigt LONDEN (Reuter) Volgens een ver klaring van het officiële Russische pers bureau Tass, aangehaald door radio-Mos kou, zijn tijdens het recente bezoek van Eisenhowers speciale afgezant, Roy Hen derson, aan het Nabije Oosten plannen uitgewerkt voor een aanval op Syrië. Daar bij zouden Iraakse, Jordaanse, Turkse en Iraelische troepen worden gebruikt. Toen Irak en Jordanië weigerden had men zich op Turkije gebaseerd, ofschoon men alle hoop om andere Arabische staten tegen Syrië op te zetten nog niet had laten va ren, aldus Tass. Syrië zal in geval van een aanval niet alleen staan, zo zegt Tass. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR.VHAARLÉ^TEL. 13439 PERD: BOlSTR. 48 A' DAM TEL. 717162. ANTILOPE SUèDE DAMESJASJES evenwel niet, dat er na het gesprek be sluiten zullen worden bekendgemaakt. Geen overleg met Rusland Shakespeare: Het is een wijs vader, die zijn eigen kind kent. WASHINGTON (Reuter) In Washing ton verwacht men, dat de besprekingen van president Elsenhower met premier MacMillan het begin van een nieuw tijd perk van geallieerde samenwerking op het gebied der kernenergie en geleide projec tielen zal inluiden. Eisenhower zou niet slechts een Amerikaans-Britse samenwer king, doch een samenbrengen van de ken nis van alle NAVO-landen op dit gebied wensen. In gezaghebbende kring te Wash ington wordt verklaard, dat de bespreking tussen Eisenhower en MacMillan vooral ten doel heeft „de speciale verhouding, die in maart op de Bermuda-conferentie is ingeleid, verder te ontwikkelen" Sedert dien is er een vernieuwing van het ver trouwen tussen de beide regeringen ont staan en de president en de premier zou den volgende week trachten dat vertrou wen in voor de westelijke alliantie opbou wende zin te kanaliseren. Men gelooft LONDEN (Reuter) Een woordvoerder van het „Foreign Office" heeft in Londen, naar aanleiding van de reis van MacMil lan naar Washington, verklaard, dat er geen aanwijzingen zijn dat men een con ferentie met de Sovjet-Unie kan ver wachten. In gewoonlijk goedingelichte kringen in Londen is vernomen, dat bonds kanselier Adenauer van West-Duitsland waarschijnlijk volgende maand naar Lon den zal komen voor besprekingen met MacMillan over de huidige wereld problemen. MacMillan heeft gezegd dat zijn bespreking met Eisenhower er een zal zijn van een reeks samenkomsten „met onze Amerikaanse vrienden en met andere bevriende regeringen in de komende maanden". Blijkens een mededeling van het minis terie van Sociale Zaken en Volksgezond heid begint de reeds een week geleden geconstateerde lichte afname van het aan tal A-griepgevallen zich voor het gehele land duidelijker af te tekenen. Op som mige plaatsen spreekt men over een reeds vrijwel afgelopen zijn van de epidemie. Deze daling valt ook waar te nemen in de ziekenhuisopnamen. Sedert de in fluenza zich in ons land openbaarde, heeft het aantal bij de geneeskundige hoofd inspectie bekend geworden sterfgevallen de 300 overschreden. Maar ook in het aan tal sterfgevallen, dat uit de laatste dagen bekend wordt, is enige daling waar te nemen. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten deelt mede, dat volgens voor lopige telling voor ruim 385 miljoen gulden op de Nationale Woningbouwlening, waarvoor de inschrijving vrijdag openstond, is ingeschreven. De hank is voor nemens het te aanvaarden bedrag vast te stellen op het totaal ingeschreven bedrag, zodat bij de toewijzing geen reductie zal worden toegepast. Met de inschrijving van ongeveer 385 miljoen gulden op de Nationale Woningbouw lening, waarvan het „stelbedrag" blijkens de prospectus f 100 miljoen bedroeg, is men bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten bijzonder tevreden. „Het is ons buitengewoon meegevallen", zo deelde men hedenmorgen desgevraagd, mee. Na de eerste stap het destijds gesloten contract met de institutionele beleggers waar het om f 563 miljoen ging is dit een tweede goede stap op weg naar de sanering van de gemeente-financiën. Bij de Bank van Nederlandse Gemeenten was men bijzonder onder de indruk van de grote spreiding, die de inschrijvingen vertoonden, waarbij vooral zeer vele van kleine spaarders waren. Over de grootte van het bedrag mag nog gezegd worden dat dit in ieder geval niet veroorzaakt is door grote inschrijvingen van rijksinstellingen. BENEVENTO (U.P.) Een ontploffing heeft een lucifersfabriek in Italië vanoch tend vrijwel geheel verwoest. Volgens de eerste berichten zouden vier lijken onder de puinhopen vandaan zijn gehaald en werden acht gewonde arbeiders gered. Men gelooft dat het aantal slachtoffers hoger zal zijn. Het is begrijpelijk dat het hoge percen tage van 6 zeer vele kleine spaarders er toe verlokt zal hebben geld aan de spaar banken te onttrekken. Er zijn twee stor- tingsdata vastgesteld, 15 november en 6 januari; zodat op 7 januari pas vast zal staan in welke mate de spaarbanken door de lening zijn getroffen. De grote moeilijk heid der spaarbanken is, dat zij liquide moeten blijven. Haar beleggingen staan thans voor het grootste deel uit tegen slechts ongeveer 31/2 percent en alleen met haar nieuwste beleggingen kunnen zij een hogere rente maken. Op grond van deze verhoudingen zou dan ook voors hands een renteverhoging bij de spaar banken voor een deel zou beroven van mers door de kleine spaarders geld voor de woningbouwlening wordt opgevraagd, moeten de banken dat betalen met midde len waarvoor zij zelf ook 6°/o kunnen ma ken, zodat een golf van opvragingen de banken voor een deel zouden beroven van de mogelijkheid om door belegging tegen hogere rente haar eigen rente te ver hogen en aldus de ontsparingen tegen te gaan, die door de hoge marktvoorwaarden worden gestimuleerd. Reeds renteverhogingen Naar aanleiding van de ontsparing, wel ke de laatste maanden in steeds grotere omvang, zowel bij de Rijkspostspaarbank als bij de particuliere spaarbanken valt waar te nemen, heeft het ANP in bank- kringen nagegaan in hoeverre tegenover deze ontsparing bij de spaarbanken een overheveling van saldi naar de gewone (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse bondsregering zal alle leden van de Westduitse ambassade in Belgrado terugroepen, met inbegrip van de handelsvertegenwoordigers, maar in politieke kringen verwacht men dat over een paar maanden weer over het oprich ten van handelsmissies in Bonn en Bel grado zal worden onderhandeld. De Joego slavische ambassadeur in West-Duitsland Kveder zal vandaag op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn de officiële nota over het verbreken van de diploma tieke betrekkingen in ontvangst nemen. Minister Von Brentano heeft verklaard, dat men er met een bezwaard hart toe is overgegaan de betrekkingen met Belgrado af te breken. Men wil echter voorkomen dat 25 tot 35 andere landen in Europa, Afrika en Azië eveneens Oost-Duitsland als zelfstandige staat erkennen. Hij meent dat het bsluit dat men thans heeft ge nomen niet van invloed hoeft te zijn op het al of niet aanknopen van betrekkingen tussen West-Duitsland en Polen. Op een vergadering van 29 prominente vertegenwoordigers der bondsdagfracties is gisteren gebleken dat niet alleen de socialisten en vrije democraten tegen de drastische maatregel zijn. Ook dr. Ger- stenmaier van Adenauers C.D.U., voor zitter van de Bondsdag, verzette zich tegen een te harde koers jegens Joego slavië. „Ernstige gevolgen" De toonaangevende Frankfurter Allge- meine Zeitung wijst er op dat West-Duits- lands verhouding tot de Slavische staten ernstig onder de gevolgen van het thans genomen besluit moet lijden. Er zou in die staten een nog groter wantrouwen jegens West-Duitsland ontstaan. De kans op Duitslands hereniging wordt er en dat is juist het tegenovergestelde van wat Von Brentano heeft gezegd geringer door. De Slavische volken zullen het gevoel krijgen dat de beste waarborg voor de veiligheid toch in de verdeeldheid van Duitsland ligt. Joegoslavië heeft zwaar door de inval van Hitiers weermacht te lijden gehad en het is aan de Duitse en Italiaanse bezetting van dat land toe te schrijven, dat de communisten er tijdens het nationale verzet de macht in handen hebben gekregen, aldus het blad. (DPA) Uit welingelichte bron ver luidt, dat het afbreken van de betrek kingen slechts op het politieke vlak zal geschieden en dat alle andere overeen komsten met Joegoslavië waarschijnlijk onaangetast zullen blijven. Ook de her stelbetalingen aan Joegoslavië zouden voortgang vinden. BELGRADO (Reuter) Voordat de Westduitse beslissing in Belgrado bekend was, schreef het Joegoslavische regerings blad Borba, dat een dergelijk besluit „ern stige gevolgen" voor West-Duitsland zou hebben. De bondsregering zou daarmee de indruk wekken, dat zij geen belang heeft bij een pacificatie van de wereld en dat zij tegen internationale samenwerking is, aldus Borba. ADVERTENTIE Hotel Café - Restaurant KENNEMERLAAN 93 Hedenavond (zaterdag) en zondag speelt In het Café-Restaurant het ensemble banken staat. Het blijkt evenwel, dat een dergelijke overheveling van spaarsaldi niet veel voorkomt, daar de spaarders der spaarbanken van een geheel andere cate gorie zijn, dan degenen, die gelden bij de banken uitzetten. Inmiddelr meldt „De Volkskrant", dat enkele spaarbanken in Nederland met in gang van 1 januari 1958 hun spaarrente zullen verhogen. De Nutsspaarbank te Groningen is de eerste die dit besluit heeft genomen. Zij verhoogt haar rente van 2% tot 3 percent. De Deventer spaarbank heeft dit voorbeeld gevolgd en brengt haar ren te van 2V2 ook op 3 percent. Ook bij de Rijkspostspaarbank worden verhogingen van rente- en maximum-bedragen ver wacht. MOSKOU (AFP) „Het is mogelijk dat er op de maan spoedig een Russische basis voor onderzoek zal worden ingericht", al dus heeft de Russische geleerde Alexan- drov in het regeringsorgaan „Izvestia" meegedeeld. Hij zegt van mening te zijn dat de Russische wetenschappelijke resul taten te danken zijn aan het feit dat de Sovjet-Unie de meeste specialisten ter wereld opleidt. Het maanstation zou Mir- naja (vreedzaam) genoemd worden. Het vijfjarig zoontje van de familie G. Lommen te Helde n-P anningen is, uit de kleuterschool komende, bij het over steken van de straat door een vrachtwagen met stenen aangereden en spoedig daarna ter plaatse overleden. De 47-jarige mevrouw Meinema uit Oos. terhoogebrug is in haar woonplaats, vlak bij de stad Groningen, aangereden door een personenauto toen zij uit een zij weg de rijksstraatweg op wilde gaan. On derweg naar het akademisch ziekenhuis is zij overleden. De 56-jarige bromfietser B. Moed, uit L e k k u m (Friesland) is dodelijk veron gelukt toen hij op een bromfiets rijdend, werd aangereden door een passerende vrachtauto. Op de Abraham van Stolkweg te Rot terdam is ter hoogte van de Blijdorpse brug de 27-jarige mevrouw G. Turksma- Van Loon met haar personenauto tegen een truc met oplegger geslipt. Mevr. T. werd uit de auto geslingerd, evenals haar vier jarig zoontje Marcus, dat naast haar zat. Mevr. T. overleed spoedig na het ongeluk; het knaapje werd ernstig gewond in het ziekenhuis Bergweg opgenomen. De zevenenvijftigjarige timmerman uitvoerder F. Deurloo uit Ridderkerk is, toen hij op zijn bromfiets de Koningin neweg wilde oversteken, aangereden door een bestelauto. Hij werd enige meters mee gesleurd en overleed ter plaatse. Het slachtoffer laat een vrouw en vijf kinde ren na. Bij verkeersongelukken in 1957 in ons land zijn terstond of kort daarna om het leven gekomen 959 personen, van wie 188 kinderen. '4i>''Js- A u '"jf-7T Op de Rijksstraatweg nabij de Delftlaan in Haarlem-Noord is vrijdagavond een vrachtauto met een personenauto in botsing gekomen. Een inzittende van laatst genoemde auto is kort na aankomst in een ziekenhuis overleden, de bestuurder werd ernstig gewond en een derde inzittende liep lichte wonden op. Een zevenentwintig- jarige chauffeur uit Alkmaar reed omstreeks negen uur in een zeswielige vrachtauto in de richting van Santpoort en gebruikte de middelste rijbaan. Op de Delftlaan reed in de richting van de Rijksstraatweg een auto, bestuurd door de vijfentwintigjarige Haarlemmer F. J. Naast de bestuurder zat de drieëndertigjarige P. Brakel, uit de Lanckhorstlaan 81 te Heemstede - en achterin had de zevenendertigjarige L. W. uit Haarlem plaats genomen. De auto reed de Rijksstraatweg op om rechtsaf in de rich ting stad te gaan. Blijkens het onderzoek van de Haarlemse politie heeft hij de bocht te groot genomen en zijn auto kwam op de middelste baan, juist op het ogenblik, dat uit de richting stad de vrachtauto naderde. Een ernstige aanrijding ontstond, waardoor de heer P. Brakel een schedelbasisfractuur en gebroken ribben opliep. Hij is naar het Sint Elisabeths gasthuis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De bestuurder kreeg een hoofdwonde, wonden aan beide benen en brak enige ribben; de derde inzittende liep wonden op aan het gezicht. Ook zij zijn naar het Gasthuis overgebracht; de heer L. W. is na verbonden te zijn naar huis vervoerd. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1