HFC leed in Utrecht tegen Holland de eerste nederlaag TYBB en Ripperda bleven in running in derde klasse Betaald voetbal na rijp beraad achter kandidatuur Schroder Topploegen deden het slecht in de Engelse league WH kon het in Halfweg tegen sterke NAS'ers niet bolwerken Hoofddorpse Boys leed de eerste nederlaag in de HVB-competitie NAAIMACHINES AMATEUR-TWEEDEKLASSERS Manchester United zakte weer verder af Eerste winst van EHS Speciaal college gaat rechtspleging regelen DE VIERDEKLASSERS Heemstede door SHS met 3-0 verslagen 6 Zandvoortmeeuwen deelde de punten in Den Helder Zaterdagvoetbal SIZO leidt na zege op IJmuiden ovvo 6—9 Achille Joinard overleden Strijdbare, maar ook veel omstreden wieier official Polen versloeg Rusland D. Stoop geschorst als lid van sectiebestuur KNVB Wielrennen Italiaan Ronchini won Ronde van Lombardije De Bruyne wint Challenge Desgrange Colombo Nieuwe zwemclub te Bussum MAANDAG 21 OKTOBER 1957 HFC heeft in Utrecht tegen Holland een slechte party voetbal laten zien. De Utrechtenaren, die veel agressiever speel den, versloegen de Good Old met één- nul, hetgeen de eerste nederlaag voor HFC in de competitie betekende. Het plaatsen van de Haarlemmers was in deze ontmoeting bijzonder slecht ver zorgd. Aan dit euvel maakte zowel de middenlinie als de voorhoede zich schul dig. In de Haarlemse aanval was het gemis van De Nijs duidelijk voelbaar. HFC ver kreeg in het begin van de wedstrijd enkele kansen. Een schot van Jansen strandde op de paal en kort daarop wist doelman Vooi stra een schot van dezelfde speler meester te blijven. Gaandeweg kwam de thuisclub in het offensief. De HFC-defensie moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voor komen. Vooral Molijn en Wijkhuizen waren in deze periode uitstekend op dreef. Vier minuten voor de pauze scoorde Holland het enige en beslissende doelpunt uit een fraaie kopbal van linksbuiten A. van Dongen, één-nul. Ook na de hervatting bleef Holland een tijdlang de toon aangeven. HFC had wei nig in te brengen, doch na enkele omzet tingen in de blauw-witte ploeg kwam daar verandering in. De Haarlemse voorhoede zette diverse aanvallen op, uit een waar van Jansen tegen de paal knalde. Door de slechte afwerking bleven de acties van HFC evenwel weinig gevaarlijk en ten slotte moest HFC zich bij de nederlaag neerleggen. HRCZ' meeuwen HRC en Zandvoortmeeuwen hebben in Den Helder een spannende en sportieve strijd gestreden, waarin de ploegen de punten eerlijk hebben gedeeld. Dit resul taat was geheel in overeenstemming met de verhouding in het veld. Reeds na twee minuten spelen zag De Jager kans doelman Grijmans met een onhoudbaar schot te passeren. Er was daarna practisch geen krachtsverschil waarneembaar. Beurtelings waren beide elftallen in de aanval en toen na een kwartier bij een Zandvoortse actie Stok man het leer goed doorspeelde naar Hal- derman, zorgde deze er voor dat de geel- blauwen weer op gelijke voet met hun tegenstanders kwamen te staan. Ook na de pauze gaf de wedstrijd het zelfde beeld. Na twaalf minuten veroor zaakte Kerkman een strafschop, welke door de Bruin in een doelpunt werd om gezet, twee-één. Doelman Grijmans, die in goede vorm was, liet zich daarna echter niet meer door de Heldernaren passeren Verschillende harde schoten stopte hij op fraaie wijze. Met nog een half uur te spe len maakte de Zandvoortse linksbuiten Koper aanmerkingen op de leiding, waar na hij door de scheidsrechter het veld werd uitgezonden. Ondanks de numerieke minderheid slaagde Zandvoortmeeuwen er echter een kwartier voor tijd in door een doelpunt van Castien de achterstand weg te werken. Met twee-twee kwam ook het einde. In valler-linksbinnen Ypenburg speelde bij Zandvoortmeeuwenn een goede partij, evenals rechtsbinnen Sneoks. Rapt dit asHB C HBC is in de strijd tegen Rapiditas niet van het rechte pad afgeweken. Door een vier-drie zege op de Weesper-ploeg heb ben de Heemstedenaren opnieuw bewezen, dat het thans de goede kant uitgaat. Het was een uitermate spannende kamp, waarin beide ploegen zich ten volle gaven. De HBC-ers trokken met grote geestdrift ten aanval en door Martin namen de be zoekers na een kwartier spelen een voor sprong. Dezelfde speler bracht de score na 25 minuten op twee-nul en toen een der Weesper-verdedigers vervolgens te zacht terugspeelde op zijn doelman, kon Jan In de KNVB-zaterdagmiddagcompetitie zijn dit weekeinde verrassingen achterwege gebleven. De tweenul overwinning van SIZO op IJmuiden was een zeer normale uitslag en bracht de Hillegomse club aan de top van de ranglijst. Dat Zandvoort meeuwen in de vierde klasse zou verliezen van CSCA lag eveneens in de lijn der ver wachtingen terwijl Kinheim het derde ge lijkspel bevocht en nog steeds ongesla gen is. De wedstrijd tussen SIZO en IJmuiden was niet groots van kwaliteit. De Hille- gommers speelden iets minder slecht en verdienden de tweenul overwinning dan ook volkomen. Voor rust gaf Klinkenberg SIZO de leiding en zeven minuten na de pauze stelde Been de Hillegomse zege vei lig. Omdat de concurrenten punten ver speelden kwam SIZO aan de leiding. In de vierde klasse verloor Zandvoort meeuwen op eigen terrein van CSCA met tweeeen welke stand reeds bij de rust was verkregen. Voor de Zandvoorters scoorde Paap het enige doelpunt. Ondanks een heftig offensief in de tweede helft slaagde Zandvoortmeeuwen er niet in de verdiende gelijkmaker te scoren. Kinheim kwam bij PVWA met een drie- drie gelijkspel terug. Nadat PVWA de lei ding had genomen deden van Hesselingen en A. Bax de rust ingaan met een twee- één voorsprong voor de Wijkenaren. Na de thee veranderde het spelbeeld en door Si mons werd het zelfs drietwee voor de thuisclub. Maar J. Bax zorgde voor het einde voor de alleszins verdiende gelijk maker. De standen zien er thans als volgt uit: 3A: 4A: SIZO 5 8 Liss. Boys 5 9 Huizen 4 7 CSCA 4 8 De Geuzen 5 7 PVWA 5 7 K'land 6 7 VI. en Vaardig 6 7 Zuidvogels 7 7 Kinheim 4 5 Wartburgia 4 4 Kromhout 5 5 NDSM 6 4 SVOW 7 3 AMVJ 5 2 Zandvoortm 6 2 IJmuiden 4 0 Telefonia 4 0 Duindam zijn kans uitbuiten door er drie nul van te maken. Met drie-nul voor HBC brak de rust aan. Rapiditas gaf zich nog niet gewonnen en na de hervatting zag de thuisclub kans de achterstand tot drie-twee terug te bren gen. Wel zorgde Van Bakel er voor, dat HBC op vier-twee kwam te staan, doch meteen daarna scoorde Rapiditas eveneens drie-vier. In de laatste tien minuten stonden de Heemstedenaren met de rug tegen de muur. Door fel verdedigen kon HBC zijn kostbare voorsprong handhaven. Doelman Warmerdam van HBC was in uitstekende vorm. Uitblinkers in de Heemsteedse ploeg waren voorts rechtshalf Weijers en links binnen Spann. SchotenSpartaan Het gelyke spel dat Schoten in de thuis wedstrijd tegen Spartaan wist te behalen, mag als een verdienstelijke prestatie worden aangemerkt. Wel was de Amster damse club over het algemeen wat ster ker en vooral technisch was het spel van de bezoekers iets beter verzorgd, maar de Schotenaren gaven dermate goed partij dat een gelijkspel zeker verdiend genoemd mag worden. Vooral als men bedenkt dat de bezoekers enigszins gelukkig aan het doelpunt kwamen. Dit gebeurde reeds na tien minuten toen Derks de bal in duidelijke buitenspel positie ontving en geen moeite had doel man Kessens het nakijken te geven. De aanvallen van Schoten waren daarna wel talrijk maar niet bepaald gevaarlijk en doelman Volder kreeg het dan ook niet bijzonder zwaar. Aan de andere kant moest Kessens dikwijls al zijn talenten ten toon spreiden om Amsterdams succes te voorkomen en met behulp van Geurts en Hogendijk kon hij stand houden. Zo kwam de rust dus met ongewijzigde nul-een score en toen het na de thee spoedig één-één werd, dank zij een doel punt van Otte, ging het er even hoopvol voor Schoten uitzien. Maar Spartaan werd gaandeweg toch weer sterker, zodat de Schoten defensie alle zeilen moest bij zetten om erger te voorkomen. Dit lukte tenslotte. Ook doelman Volder zag zijn heiligdom enkele malen gevaarlijk be dreigd. Doelpunten bleven evenwel tot de vrome wensen behoren. Wel schoot Fritz de bal nog eenmaal in het Schoten-net, maar juist nadat de het eindsignaal had dus één-één. scheidsrechter voor gefloten. Het bleef 2 A 2 B Baarn 4—8 West Frisia 5—7 HFC 5—8 WFC 6—7 Holland 5—6 Zandvoortm. 6—7 WA 5—6 Hollandia 4—6 Spartaan 4—5 W'meer 5—6 AFC 5—5 Kennemers 4—4 VVB 6—5 HRC 6—4 HBC 4—4 DEM 4—3 Hercules 4—3 P'steijn 5—3 Schoten 4—3 TOG 4—2 HMS Rapiditas 4-1 Zaandijk 5—2 4—0 Achille Joinard, de voorzitter van de „Union Internationale Cycliste" (Interna tionale Wielerfederatie), is zondagochtend in zijn woning in Parjjs overleden. Hjj was geboren op 28 oktober 1889. Met Achille Joinard is een strijdbare, maar ook veel omstreden figuur in de in ternationale wielersport heengegaan. Hij heeft de Franse Wielerfederatie en ook de U.C.I. jarenlang met straffe hand geleid. Als president werd hem zowel in het eigen land als daarbuiten heerszucht, willekeur en zelfs despotisme verweten. En dit niet altijd ten onrechte. Joinard was voorzitter van een wieler club van het tiende Parijse arrondisse ment toen hij in het jaar van de bevrij ding gekozen werd tot president van de Franse Wielerfederatie. Niet lang daarna, de achtste februari 1947, werd hij gekozen tot president van de U.C.I. Hij heeft deze post tot aan zijn dood toe bekleed. In zijn langdurige carrière als wielerofficial is Achille Joinard ook president geweest van het Comité Ile-de-France van de Franse Wielerfederatie, lid van de hoge raad van nationale opvoeding en lid van de be stuursraad van het nationale sportcomité. Hij was Ridder van het Legioen van Eer, Officier d'Academie en drager van tal van tal van buitenlandse onderscheidin gen. In de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal werd de wedstrijd Polen-Rusland gespeeld. De Po len wonnen met 21 na bij rust met 10 de leiding te hebben gehad. De wedstrijd in Moskou werd destijds door de Russen met 30 gewonnen. Manchester United, de Engelse kampioens club, is deze zaterdag nog wat verder te ruggevallen in de race om de titel door een 30 nederlaag op eigen terrein tegen Portsmouth. De mancunians moesten de diensten van drie van hun sterren ontbe ren, die voor Engeland tegen Wales uit kwamen. Vooral Derek Dougan, die als middenvoor by Portsmouh debuteerde, was uitstekend op dreef, en de uitslag 30 kon zeker niet geflatteerd voor de gasten worden genoemd. Manchester United staat nu vierde op de ranglijst, met vijf punten achterstand op de leiders, de Wolver hampton Wanderers, die een zwaar be vochten zege op Chelsea boekten. Tony Nicholas opende de score in de achtste minuut voor Chelsea en een tijd lang zag het er naar uit de de Wolves hun 100 percent thuis-record gingen verliezen. Tenslotte gaven hun goede vorm en con ditie echter de doorslag en dank zij doel punten van Dennis Wilshaw en Norman Deeley wonnen zij verdiend met 21. Deze zege was te meer waardevol omdat het de enige was die door een van de zes leidende clubs in de eerste divisie werd behaald. Nottingham Forest en Arsenal le den nederlagen, terwijl West Bromwich Albion en Everton elk met een draw ge noegen moesten nemen. Forest verloor in een wedstrijd tegen Leicester dat veel te danken had aan Derek Hogg, de links buiten. Hogg blonk uit in de duels van man tegen man en met zijn virtuoos drib- ADVERTENTIE Alle merken, dus rutme keuze ENGEL, Gr. Houtstr 181, Tel. 14444 Bij de derdeklassers in West I heeft EHS de eerste winst behaald. Met twee één bleven de Haarlemmers KBV de baas. In West II won zowel TYBB als Rip perda respectievelijk van Alphen (drie twee) en VVP (twee-één). Hillegom kwam nog iets steviger op de onderste plaats te staan door een fikse nederlaag tegen lei der Roodenburg (drie-nul). EHS heeft in Amsterdam de eerste pun ten weten te bemachtigen en wel door een verdiende overwinning op KBV. Het eer ste kwartier was nog maar nauwelijks verlopen of Jacobs rondde een keurig op gezette aanval af met een strak schot, dat doel trof. Deze zelfde speler maakte er tien minuten later zelfs nul-twee van. EHS had in de volgende periode de zege veilig kunnen stellen, maar Esveld vond zulks blijkbaar niet nodig en bracht tot twee maal toe de eenvoudigste kansen om zeep. KVB wist kort voor de rust de ach terstand tot één-twee te reduceren. De tweede helft gaf twee volkomen aan el kaar gewaagde tegenstanders te zien. En zo kon het gebeuren dat geen der ploegen meer tot scören kon komen. Zoals te verwachten was, heeft rode lantaarndrager Hillegom het niet kunnen bolwerken tegen koploper Roodenburg. Met een drie-nul nederlaag moesten de Hillegommers deze maal genoegen nemen. Veel perspectief zit er dus voor Hillegom nog niet in. TYBB heeft in Alphen weer kostbare punten aan zijn totaal weten toe te voe gen. Met drie-twee moest ditmaal Alphen ondervinden dat TYBB werkelijk serieuze plannen heeft. Zonder moeite ging dit echter geenszins. TYBB vond een stugge ploeg tegenover zich, die tot vijf minuten voor tijd nog gelijkstond met de Haarlemmers. Toen vond Van Zon het echter welletjes en scoorde tot grote vreugde van zijn mede spelers de winnende goal voor TYBB (twee-drie). West II Ripperda heeft zich na de nederlaag van verleden week weer hersteld en won gisteren met twee-één van VVP. Laatstge noemde club tekende protest aan, volgens ons echter zonder veel kans op succes. De eerste helft gaf een sterker Ripperda te zien. Tegen de verhouding in nam VVP echter na achttien minuten de leiding. Schreuders bracht vijf minuten voor rust de partijen weer op gelijke voet. Kort na de rust scoorde Jaap Houtkamp met een prachtige kopbal het winnende doelpunt voor zijn club. West I 3 A: Egmondia Alc. Victrix Vitesse Alk. Boys CSV Wijk aan Zee ZAP ADO'20 Velsen HSV Terrasvogels Beverwijk West II 3 B: 5—9 Roodenburg 4—8 6—9 Ripperda 6—8 5—8 VVSB 5—7 7—8 TYBB 3—6 5—6 Wilhelmus 4—5 5—6 Alphen 5—5 6—6 Celeritas 4—4 5—4 Westerkwart. 3—2 5—4 VIOS 4—2 6—4 Rijswijk 3—1 5—1 VVP 3—0 5—1 Hillegom 4—0 De voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, de heer A. H. Martens heeft zaterdag in zijn openingswoord tot de algemene vergadering van de sectie in Amsterdam enige mededelingen gedaan over de kwestie-Stoop. De voornaamste me dedeling was dat het bondsbestuur nog 's avonds bijeen zou komen om de straf voor de heer Stoop vast te stellen. Van de punten van de voorlopige agenda voor de bonds vergadering, vroeg de verkiezing van een nieuwe bondsvoorzitter de meeste aan dacht. Bjjna een uur lang werd over dit onderwerp gesproken waarna men tenslotte besloot de kandidatuur van het bondsbestuur, de heer A. Schroder te steunen. De vergadering was niet bepaald op de hand van de heer Schroder geweest. Di verse sprekers hadden bezwaren tegen de bestuurskandidaat, o.m. omdat hij enkele jaren geleden, toen de K.N.V.B. tot het be taalde voetbal overging, op een bondsver gadering had gezegd: „Nu het dienen ver dienen wordt wens ik geen functie in de K.N.V.B. meer te vervullen". De heer Schroder werd door één der afgevaardig den betiteld als „een van de ergste be strijders van het betaalde voetbal". Het kwam zover, dat men de heer Martens kandidaat wenste te stellen, maar deze verklaarde een kandidatuur thans nog niet te willen aanvaarden. Na het voorlezen van een brief van de heer Schroder, waar in deze verklaarde thans achter het be taalde voetbal te staan en na een vergeefse poging om de scheidende voorzitter, ir. H. Hopster, tot een nieuwe kandidatuur te bewegen, legde de vergadering zich bij de kandidatuur Schroder neer. De vergadering verklaarde zich akkoord met de voorgestelde wijzigingen van de overschrijvingsbepalingen met dien ver stande, dat de wachttijd van één jaar toch gehandhaafd zal moeten blijven indien de verlaten vereniging de speler geen toe stemming wil geven om voor zijn nieuwe vereniging uit te komen. In het oorspron kelijke voorstel zou de speler dan per 1 januari volgend op de aanvraag tot over schrijving (in de maand juni) voor zijn nieuwe vereniging mogen spelen. De rechtspleging De heer Martens deelde mede, dat naar aanleiding van het grote aantal strafzaken „waardoor voor regeren weinig tyd meer overbleef" het bondsbestuur overweegt een college op te richten, bestaande uit juristen en voetbalkenners, welk college de gehele rechtspraak in de K.N.V.B. voor zijn rekening zou moeten nemen. Een aantal wijzigingen van het regle ment betaald voetbal en voorstellen in zake de transferregeling werden, hetzij De heer Schroder, de vermoedelijke nieuwe voorzitter van de KNVB. ongewijzigd, hetzij geamendeerd, aange nomen. Op de bondsvergadering zullen zij als hamerstukken worden behandeld, om dat de amateurs geen medezeggenschap hebben over de sectie betaald voetbal. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft de heer D. Stoop met ingang van 21 oktober 1957 tot 1 januari 1960 geschorst als lid van het sectiebestuur betaald voetbal op grond van feiten, die de heer Stoop ter kennis zijn gebracht. Dit houdt verband met de kwestie Sal. De heer Stoop heeft verklaard in beroep te gaan. Zoals bekend behelzen de wijzigingen van de reglementen: a. Het uitbreiden van de periode, waar in contracten afgesloten kunnen worden van de maand juli tot de maanden juni en juli. b. Het maximum aantal contractspelers per vereniging van 20 op 25 te brengen. c. Twee i.p.v. drie buitenlanders te mo gen opstellen. Op een vorige vergadering van de sectie betaald voetbal waren stemmen opgegaan om in het geheel geen buitenlanders meer op te stellen. Een compromis heeft ertoe geleid, dat slechts twee in plaats van drie buitenlanders opgesteld mogen worden. Voor elke buitenlander die een club boven het toegestane aantal van twee zou aan trekken geldt de bepaling: „Spelers van andere dan Nederlandse nationaliteit, waaronder mede worden verstaan spelers van Nederlandse nationaliteit die behoord hebben tot een bond of organisatie die zelfstandig bij de FIFA is aangesloten, kunnen slechts als amateur in de ama teur-afdeling van een semiprofclub uitko men. Als deze spelers drie jaar hier te lande woonachtig zijn geweest kunnen zij als contract-speler voor een semi-profclub uitkomen". De transferregeling De aangenomen voorstellen inzake de transferregeling zijn: a. Het recht van de spelers om bij het overgaan naar een andere vereniging te allen tijde 10 percent van de transfersom te ontvangen, wordt afgeschaft. b. Als de speler door de club op de trans- ferlijst wordt geplaatst of als zijn con tract is opgezegd, dan ontvangt deze spe ler bij een overgaan naar een nieuwe club van beide verenigingen 2l/z percent van d eovereengekomen transfersom. Hij krijgt dit percentage niet als de club kan bewij zen, dat hij op eigen verzoek op de trans ferlij st is geplaatst. c. Maar de speler mag slechts eens per drie jaar een dergelijk aandeel in de transfersom ontvangen. d. De „clubtrouw" zal worden beloond met 8 percent van de som, die de speler in de afgelopen twee jaar heeft verdiend en wordt uitbetaald als hij voor de tweede maal zijn contract heeft verlengd. e. Voor een speler, die op de transfer- lijst is geplaatst, wiens contract is opge zegd en die niet wordt getransfereerd, kan bij een eventueel later overgaan naar een semiprofclub niet meer worden ge vraagd dan f 3000, f. Indien een speler op de transferlijst is geplaatst is de aanbiedende vereniging verplicht een vraagprijs bekend te maken aan de reflecterende verenigingen. beien stichtte hij telkens verwarring in de achterhoede van de thuisclub. De Wolves leiden nu in de eerste divi sie met 22 punten, gevolgd door West Bromwich met 19 en Everton, dat twee wedstrijden minder gespeeld heeft, met 18 punten. Eerste divisie: Arsenal-Bir mingham City 13 Aston Villa-Newcastle United 43; Blackpool-Manchester City 25; Bolton WanderersTottenham Hotspur 32; Everton-Burnley 11; Leeds United-West Bromwich Albion 11; Lei cester City-Nottingham Forest 31; Luton TownSheffield Wednesday 20; Man chester United-Portsmouth 03; Sunder land-Preston North- End 00; Wol verhampton Wanderers-Chelsea 21. Tweede divisie: Barnsley-Charl- ton Athletic 41; Blackburn Rovers-Hud- dersfield Town 11; Bristol Rovers-Car diff City 02; Derby Country-Liverpool 21; Fulham-Leyton Orient 3—1; Ips wich Town-Grimsby Town 3—2; Notts County-Stoke City 12; Sheffield United- Rotherham United 2—0; Swansea Town- Middlesbrough 14; West Ham United - Doncaster Rovers 11. De rechtshalf van Arsenal, Holton (links), linksbuiten Murphy van Bir mingham en diens clubgenoot midvoor Brown, proberen elkaar in een vinnig kopduel te overtroef en. In West I heeft WH by de vierdeklas sers de kans om gelijke tred te houden met NAS verspeeld door met vier-één in Halfweg te verliezen. Bloemendaal en Geel Wit blyven elkaar onder aan de ranglyst trouw gezelschap houden; Bloe mendaal verloor op het nippertje van Kinheim en Geel Wit moest tegen Onze Gezellen met een fikse nederlaag genoe gen nemen. DIO kon het op eigen veld te gen ETO niet bolwerken en verloor met drie-nul. In West II werd de wedstrijd Concordia-THB uitgesteld. In de belangrijke wedstrijd NAS-VVH was het erg jammer dat spil Eykhof een volkomen off-day had. Tot drie maal toe blunderde deze speler en even zo vele malen werd het een doelpunt voor NAS. Met rust stond WH nog met één-nul voor door een doelpunt, dat in de twintigste mi nuut door Limburg gescoord werd. Na de De Italiaan Ronchini heeft de ronde van Lombardije gewonnen. Tweede werd Mon ti (It. en derde Cestari (It.). De uitslag luidde: 1. Ronchini (It.) 238 km in 6 uur 9 min. 45 sec., gem. snelheid 38.2 km/u. 2. Monti (It.) z.t.; 3. Cestari (It.) z.t.; 4. Vlaeyen (B.) op 16 sec.; 5. Impanis (B.) z.t.; 6. Darriga- de (Fr.), z.t»; 7, Conterno (It.) z-t.; .8. Maule (It.) op 52 sec., 9. Bruni (It.) op 5 min 27 sec.;. 10. Poblet (jSp») x.t, Van de 143 ingeschreven renners zijn er slechts 76 gestart. Dit tengevolge van ziekte (griep) en van een meningsverschil tussen de extra-sportieve groeperingen en de organisatoren van de wedstrijd. Na de Ronde van Lombardije, de laatste wedstrijd voor de Challenge Desgrange- Colombo, ziet de eindstand er volgens een officieuze berekening aldus uit: Individueel: 1. De Bruyne (Belg.) 90 pnt. 2. Impanis (Belg.) 76 pnt. 3. Nencini (Italië) 70 pnt. 4. Louison Bobet (Frankr.) 58 pnt. 5. Poblet (Spanje) 55 pnt. 6. Plan- kaert (Belg.) 48 pnt. 7. Janssens (Belg.) 47 pnt. 8. Anquetil (Frankr.) 46 pnt. 9. Defi- lippis (Italië) 43 pnt. 10. en 11. Christian (Oostenrijk) en Fornara (Italië) beiden 36 pnt. 12. Van Daele (Belg.) 35 pnt. 13. en 14. Van Steenbergen (Belg.) en Baldini (Ita lië) 30 pnt. In het landenklassement bezet België de eerste plaats in de eindrangschikking met totaal 582 punten, tweede werd Frankrijk met 359 en derde Italië met 318 punten. Nederland staat met 43 punten op de vijfde plaats. hervatting ging WH en met name de midhalf door de knieën. Regelmatig voer den, de Halfweggers de score op tot vier- één. Bloemendaal-Kinheim was een aardige wedstrijd, waarin de thuisclub met een kleine nederlaag genoegen moest nemen. Twintig minuten na de aanvang opende De Groot voor Bloemendaal de score. Zelfs wisten de Bloemendalers er nog een tweede treffer aan toe te voegen, maar deze werd door de scheidsrechter afge keurd. Na de hervatting werd het al spoe dig één-één door een misverstand in de Bloemendaal-defensie. Tien minuten voor het einde kon Kinheim uit een corner de winnende goal scoren. Bij Onze Gezellen-Geel Wit leverde de eerste de beste aanval al een doelpunt op voor de gastheren, dat gescoord werd door Van Wees. Tot aan de rust bleef de stand ongewijzigd, medé door gebrek aan schut ters in de Geel Wit-voorhoede. In de tweede helft vertoonden beide ploegen maar zeer matig voetbal. Het duurde vijfentwintig minuten voordat Van de Velden er twee-nul van kon ma ken. Wagenmaker en invaller Overtoom zorgden er verder voor dat de einduitslag vier-nul in het voordeel der ontvangende vereniging werd. DIO-ETO is met drie-nul door de gasten gewonnen. In West II werd de wedstrijd Concordia- THB uitgesteld, omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. De standen luiden: West I West II Vierde klasse D: Vierde klasse A: NAS, ,t. 6—10 Foreholte 6—9 Watë'rroó1" *5— 7 Concordia 5—8 ETO 4— 6 SJC 57 WH 5— 6 THB 4—6 Onze Gez. 5— 5 DOCOS 4—6 DIO 5— 5 Warmunda 6—5 OFC 5— 5 Teylingen 5—4 Kinheim 6— 5 Lisse 4—3 Zaanlandia 4— 4 ASC 6—2 Uithoorn 4— 2 SVLV 5—0 Bloemendaal 5— 2 Geel Wit 6— 2 Te Bussum is een nieuwe zwemclub op gericht, waarvan de naam op de eerste vergadering, welke woensdagavond wordt gehouden, zal worden vastgesteld. Het voorlopige bestuur van deze club wordt gevormd door de heren R. van Raalte (voorzitter), E. Stoffels (penningmeester) en mevr. Heemskerk (secretaresse). De training, die vandaag reeds begint, staat onder leiding van Wil van Breukelen. ADVERTENTIE WASMACHINES Gunstige betalingsvoorwaarden. HARTENDORP Gen. Cronjéstr. 43, Haarlem, Tel. 52760 Het is in de HVB-competitie gisteren tot enkele verrassende uitslagen gekomen. In de eerste klasse kreeg Hoofddorpse Boys de eerste nederlaag te slikken waarvoor DSS heeft gezorgd. In de tweede klasse werd eveneens een ongeslagen record ge broken. Heemstede versloeg nl. SHS met drienul. Dat de Boys uit Hoofddorp tegen DSS van een koude kermis zouden thuiskomen zal niemand verwacht hebben. Toch is het gebeurd en dat nog wel nadat de Boys aan vankelijk met tweenul de overwinning als 't ware voor het grijpen hadden. Maar bij de rust leidde DSS reeds met drie twee en kon uiteindelijk met vijfdrie zegevieren. Deze uitslag had tot gevolg dat BSM zich naast Hoofddorpse Boys aan de top van de ranglijst plaatste. De club uit Ben- nebroek won nl. met tweenul van DSK door doelpunten van Goosens en Wubbe. Met Halfweg bleef het ook de goede kant uitgaan, waarvan DCO het slachtoffer is geworden. Door Van Putten en Franken nam Halfweg voor rust een tweenul voorsprong en in de tweede helft kon DCO het niet verder brengen dan een tegenpunt van Kuppens. IEV en Vliegende Vogels gaven elkaar niets toe en deelden na spannende strijd de punten (1I). Ook de ontmoeting Velsen 2Spaarn- dam eindigde in een gelijkspel. Hier wer den vier doelpunten eerlijk gedeeld. BSM en Hoofddorpse Boys leiden met zes pun lachende derde en volgt met vijf punten uit drie wedstrijden. HFC 3 gaat door HFC 3 gaat rustig door in I B. Tegen het sterk op de zege gebrande TYBB 2 werd de vierde achtereenvolgende overwinning behaald al kostte het wel de nodige moeite. Met drietwee zegevierde de ploeg van de Spanjaardslaan en leidt thans op fraaie wijze. Maar de concurrentie is groot. Onder meer van Ripperda 2, dat met tiennul over het arme ADO 2 zegevierde. Ook Haarlem 5 blijft goed volgen, want dit elftal versloeg Hillegom 2 met royale cij fers nl. vieréén. EDO 4 en Schoten 3 ontliepen elkaar niet veel, getuige althans de drietwee uitslag in het voordeel van EDO 4. HBC 3 deed goed werk door van Terrasvogels met zesvier te winnen. Stormvogels 4 was voorts te sterk voor Kenemers 3. De IJmui- denaren trokken met viertwee aan het langste eind. Verrassende uitslagen noteerden we eveneens in 2A waar Renova met maar liefst elfnul over SVIJ zegevierde. Bij de rust was het hier al vijfnul. Zes doel punten kwamen op naam van Toenbreker. Renova voert nu de lijst aan, want SHS zag zich onverwachts geklopt door Heem stede. De ruststand, drie—nul, werd tevens de eindstand. Vogelenzang herstelde zich van enkele zwakke beurten en won thans van DIOS met vijfvier en DSB is met zijn jeugdige ploeg nog geenszins op de goede weg. Tegen Spaarnevogels werd de vierde ne derlaag geleden. De vogels zegevierden nl. met zeséén. Alliance liet een tweenul voorsprong tegen Nieuw Vennep verloren gaan en moest zich tenslotte met een drie ten uit vier wedstrijden. EDO 3 was dedrie gelijkspel tevreden stellen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10