Boedapest een jaar later ZWANENBURG'S In de groente- en fruitafdeling 10 ct Uitvoer van bolbloemen naar VS ontmoet nog te veel bezwaren ZWANENBURG 's Uit de bakkerij: 6 ZELFBEDIENING Supermarkt Ook in kinderkleding! geliulciS ENIGE NETTE MEISJES Nog geen overwinning voor „Rijnsburgers" J. Engels veertig jaar bij Prov. Ziekenhuis Scheepvaart LUX is nu Dr. W. A. M. van der Kwast DINSDAG 22 OKTOBER 1957 LANGE NIEUWSTRAAT .09 IJMUIDEN Alleen WOENSDAG en DONDERDAG GESNEDEN RODE KOOL 6 Ct Vi kg Gesneden koolraap groene kool gele kool prei uien wortelen Va kg Gekookte bietjes Geschrapte worteltjes 5 kg Meerlanders 15 8 Sinaasappelen1. Deze week bij ƒ3.boodschappen t zak KNAPPERS «jq a inhoud 30 stuks Cl ZWANENBERG'S OVERHEERLIJKE VLEESWAREN HAM, PRACHTIG 150 gram<5 Saks. Smeerleverworst 150 gram 52 Leverkaas 100 gram 48 Gekookte worst 100 gram 52 Gebr. Gehakt 100 gram 39 1 Rookworst, sappig, per stuk 79 Plockworst 100 gram 49 Kalfsleverworst 100 gram 27 Thüringer bloedworst 100 gram 25 Gelardeerde Runderlever 100 gram 49 Brigitte „Ik gebruik élke dig Lax Goed nieuws! „Goud" nieuws voor U die het zo verfrissend vindt Uw dag met witte, zuivere Lux te beginnen. Lux is immers zo zacht en zorg zaam voor Uw huid... Deze geurige toiletzeep, waarvoor de kostbaarste oliën worden geseiec- teerd en het fijnste parfum, komt nu Uw ideaal nog meer nabij. Lux zet de kroon op haar werk. Een gouden kroon een gouden verpakking. De moderne goudwikkel behoedt alle edele Lux- eigenschappen! De zuiverheid blijft ten volle beschermd. Zie eens hoe zuiver, hoe smetteloos wit Lux uit zijn ver pakking komt! Van het fijne parfum gaat geen vleugje verlo ren. Ruik eens hoe heerlijk fris Lux nu geurt! Een overvloed van romiggeurig schuim... Deze verpakking houdt Lux „produktie-vers", waardoor de schuimkracht bewaard blijft. Vivipara, 21 v. Pto. La Cruz n. Landsend. W. Alt. Jones, 21 110 m. o.n.o. Ras Fartak n. Mena. Westland, 21 te Buenos Aires. Wonogiri, 21 780 m. o.z.o. Socotra n. Aden. Zeeland KRL, 21 te Charleston. Zuiderzee, pass. 20 San Miguel Az. n. Venetië. KLEINE VAART Bab T, pass. 18 Kiel n. Newcastle. Bebox, pass. 20 Kiel n. Riga. Eljo, 19 v. Margate n. Dublin. Elsa, 17 v. Stockholm te Kopmanholmen. Francina, 24 v. Oulu te Piraeus verw. Kaap St. Vincent, 18 v. IJmuiden n. Ostrand. Leliegracht, pass. 20 Vlissingen n. Helsinki. Mypuck, 22 v. Cork te Gent verw. Pavo, 18 v. Antwerpen n. Helsinki. Ponza, pass. 19 Kiel n. Ostrand. Prinsengracht, 20 te Kiel n. Mantyluoto. Schippersgracht, verw. pass. 22 Kiel n. A'dam. Tilly, 18 v. Gefle te Wifstavarf. Zuiderzee, 24 v. Requiada te Gent verw. SLEEPVAART Barendszee, 22 v. Puerto Plata n. Nueva Palmira. Ebro, 22 v. Maassluis n. Antwerpen. Hudson, 19 200 m. z.z.o. Karachi n. Karachi. Loire, 20 te Rotterdam. Maas, 22 te Rotterdam v. Margate. Noordzee, 22 v. Cadiz n. Teneriffe. Oceaan, 20 70 m. n.w. Golf v. Maracaibo naar Maracaibo. Rode Zee, 20 60 m. o. Gibraltar n. Marseille. Thames, 22 240 m. n.w. Djedda n. Daz-eiland. Titan, 19 v. Vlissingen n. Rouaan. Witte Zee, 19 te Port. Moresby. Zuidzee, 20 te Amsterdam. Zwarte Zee, 22 v. Baltimore n. Fayal. Reclame is de moto? voor uw bedrijf Adverteren i«t de beste vorm van reclame Ogenschijnlijk heerst er rust in Boeda- pest, waar morgen niet herdacht mag worden dat de opstand een jaar geleden uitbrak. Overal patrouilleren zwaar gewapende politie-agenten, ook op het plein, waar de mensen rustig genieten van de herfstzon (boven). De kale sok kel van het stand,beeld van Jozef Stalin staat in het centrum van de stad als een getuige, die welsprekender is dan alle rouwkleding zou zijn, waarvan de regering-Kadar het dragen heeft Polydorus, 21 200 m. w. Minikoy n. Djibouti. Radja, 21 v. Kuwait n. Calcutta. Ridderkerk, 21 te Antwerpen. Rijndam, verm. 22 v. Rotterdam n. New York. Riouw, 21 220 m. z.o. Ras Al Hadd n. Calcutta. Raki, 20 v. Cochin n. Djibouti. Rita, pass. 21 eil. Bengkalis n. Penang. Rotti, 21 te Amsterdam. Schouten, 22 te Penang. Stad Alkmaar, pass. 21 Burlings eil. n. R'dam. Straat Cook, 21 v. Kaapstad n. Fremantle. Schiedijk, 21 v. Antwerpen n. New York. Soestdijk, 22 te Boston M. Steenwijk, 21 te Baltimore. Statue of Liberty, pass. 20 Finisterre n. Pt. Said. Scherpendrecht, pass. 21 Aden n. Mena. Solon, 23 te Mobile verw. v. Maracaibo. Stentor, 21 te Paramaribo verw. v. Pt. of Spain. Stad Arnhem, 21 340 m. z.w. Hebrid. n. Wabana. Straat Mozambique, 21 300 m. w. Kaapstad naar Tr istanaacunha Straat Madura, 21 200 m. n.n.w. Cooktown naar Brisbane. Stad Breda, 23 te Rotterdam verw. Stad Haarlem, 21 v. Seven Eil. n. Engeland. Straat Bali, 18 v. Kaapstad n. East-London. Tero, pass. 21 Ouessant n. Rio de Janeiro. Tawali, 22 te Marseille. Teiresias, 21 v. Bremen n. Glasgow. Teucer, 22 te Port Sudan. Tamo, 21 te Necochea. Tiberius, 20 v. New Orleans n. Maracarbo. Tjitjalengka, 21 te Montevideo verw. v. Santos. Telamon, 21 te Pt. Cardon verw. v. Pto. Cabello. Tankhaven II, pass. 21 kp. Datu n. Belawan. Ternate, 21 430 m. n.w. Minikoy n. Suez. Tjibadak, 21 180 m. o. Albany n. Fremantle. Vasum, 21 160 m. n.o. P. Sudan n. Mena Al Ahm. WOENSDAG- EN DONDERDAGKOOPJES 1 kg Capucijners 65 1 kg Spliterwten65 1 kg Grauwe erwten89 1 kg Bruine bonen89 f grote Snijkoek29 100 gram Thee49 2 pak Margarine59 2 rol Beschuit 34 500 gram Biskwie54 VLEES POPULAIR PORK GEK. WORST HAMSPEK a 150 gram samen1*'* VI Pork van Zwanenberg 150 gram 39 1/4 Edammer kaas 99 2 pakjes Smeerkaas59 1/2 blik Doperwten 45 2 blik 79 1 groot pak Albatros zelfwerkend wasmiddel59 2 stuks Roomkarnemelk Toiletzeep 55 10 stuks Engelse Huishoudzeep 69 2 grote Rozijnenbollen25 Tompoucen49 Wij hebben plaats voor in verschillende afdelingen. ("Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Precies een jaar nadat de vertegenwoor diger van de sector Bloemisterij in het Produktschap voor Siergewassen, de heer T. Kralt, enigszins triomfantelijk de toe zegging had losgekregen, dat de Rijns- burgse bloemenkwekers ook recht hebben op de export van hun produkten, moet hij dit recht weer verdedigen. Vanmiddag vergadert het bestuur van het P.V.S. in Den Haag ondermeer ter bespreking van het verzoek van een groep Rijnsburgse bloemenexporteurs tot wijziging van de voorschriften van de export naar Ameri ka. Verleden jaar probeerden de Rijnsburg se bloementrekkers een proefcontingent voor export van snijtulpen naar Duitsland te verkrijgen. Zij vonden de bloembollen exporteurs tegenover zich. De werk nemersvertegenwoordigers gunden hun Koninklijke onderscheiding toegekend Bestuur, directie en zeer vele personeels leden alsmede een groot aantal verpleeg sters en verplegers hadden zich vanmor gen in „Meerzicht" op het terrein van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort ver zameld, ten einde de heer J. Engels, die gedurende veertig jaren zijn krachten aan de magazijnen van genoemd ziekenhuis heeft gewijd, te huldigen. De heer Jac. Rustige, lid van Gedeputeerde Staten en voorzitter van de Commissie van Bestuur van de Provinciale Ziekenhuizen in Noord holland deelde mee, dat Koningin Juliana de jubilaris de gouden eremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau had toegekend, welke versierselen hem door de heer Rustige werden opgespeld. In zijn toespraak bracht de heer Rustige voorts de vele goede karaktereigenschap pen van de heer Engels naar voren, die strikt genomen niet veertig jaar achter elkaar bij het Provinciaal Ziekenhuis in dienst is geweest, aangezien hij bij het tiende regiment infanterie te Haarlem zijn dienstplicht moest vervullen en daar, vol gens de heer Rustige, discipline en tucht had geleerd. De heer Engels heeft een goede staat van dienst; hij is namelijk van tijdelijk klerk opgeklommen tot Commies- C en hij is nu magazijnmeester. Ook voor het personeel heeft de jubilaris veel ge daan. Zo is hij voorzitter van „O.K.K." (Oefening kweekt kunst") geweest en voorts heeft hij geruime tijd zijn beste krachten gegeven aan het fanfarekorps. Voor dit alles bracht de heer Rustige hem gaarne namens de Commissie van Bestuur dank. De heer J. A. Valk, economisch directeur van de Provinciale Ziekenhuizen in Noord holland, roemde de leiderscapaciteiten van de heer Engels. Als persoonlijke waarde ring voegde de heer Valk daaraan toe, dat nu de administratie in de laatste jaren ge wijzigd is, de heer Engels daar steeds op prettige wijze in heeft medegewerkt. Be halve de gebruikelijke gratificatie van de Provincie en bloemen van het college van Gedeputeerde Staten, van de Commissie van Bestuur en van de directie, bood de heer Valk namens het personeel een ge reedschapskist aan, een album met foto's van het Ziekenhuis en een kist sigaren. Dr. W. Ploegsma, eerste geneesheer directeur, herinnerde er aan dat de jubi laris uit eigen krachten onder de patiënten en het personeel tal van muziekavonden heeft georganiseerd. De heer J. Stelma bood als voorzitter van de Bond van Provinciaal personeel zijn gelukwensen aan. De heer J. Langendijk deed zulks namens het magazijnpersoneel en bood een reisbe schrijving en sigaren aan. Van de afdeling slagerij ontving hij een verbanddoos. De heer Engelse sprak daarna hartelijke woorden van dank. echter wel het recht hun snijtulpen te ex porteren. Het PVS wilde een proef nemen. De Duitse importeurs van bloembollen kwamen in het geweer. De voorzitter van het Produktschap ging met een delegatie de zaak bespreken en kwam terug met de mededeling, dat men niet moest overgaan tot export van snijtulpen, daar anders de bloembollenexport in gevaar kwam. Besloten werd daarom de Rijnsburgers het recht te verlenen hun produkten te exporteren, mits de gelegenheid daartoe geëigend was. Van Nederlandse zijde zou den dus geen hinderpalen in de weg wor den gelegd, als de afnemende landen geen bezwaar hadden. Intussen hebben de Rijnsburgse bloe menkwekers zich verenigd ip de „Export combinatie Rijnsburg" en deze heeft tot het produktschap het verzoek gericht de exportregelingen te wijzigen. Reeds kun nen snijtulpen naar Amerika worden ge ëxporteerd, maar deze moeten minstens 1,20 per dozijn opbrengen. Bovendien moet de rekening al zijn betaald, voordat de bollen zijn verzonden. Zo'n regeling maakt de export onmogelijk. De Export combinatie stelt nu voor de minimumprijs terug te brengen tot 0,75 per dozijn. Zij meent dat de Amerikaanse markt hierdoor niet overvoerd kan raken. Ten aanzien van de betaling wordt voorgesteld, dat deze binnen drie weken na afgifte van de uitvoervergunning moet zijn geschied. De voorzitter van het produktschap heeft de voorstellen van de exportcommissie met enkele Amerikaanse organisaties bespro ken. Gebleken is, dat de Amerikaneft tegen import van snijtulpen zijn. Zij zijn be vreesd, dat de toch al wankele afzet van gebroeide tulpenbloemen nog minder winstgevend zal worden. Deze bloemen zijn namelijk maar iets goedkoper dan bijvoor beeld chrysanten, die het gehele jaar door op de markt kunnen worden gebracht. Het antwoord van de Amerikaanse or ganisaties was te verwachten, want geen land importeert graag een halffabrikaat om daarna het afgewerkte produkt uit het zelfde land als concurrent op de markt te krijgen. Het is een strijd die nooit tot een einde schijnt te komen, want er is niet te be wijzen of de export van deze bloemen werkelijk kwaad doet aan die van de bol len. Naar Zwitserland en België bijvoor beeld mogen de Rijnsburgse bloemenkwe kers wel, zij het onder bepaalde voor waarden, exporteren. Desondanks stijgt de uitvoer van bloembollen. Men kan stellen, dat deze groter zou zijn geweest als er geen bloemen waren gezonden, maar met even veel recht kunnen de Rijnsburgers be weren, dat zij het artikel gepopulariseerd hebben en dat de bollenexport daardoor gestegen is. Aagtedijk, 21 v. Assab n. Pt. Sudan. Alcyone, pass. 21 Scillys n. Rotterdam. Alwaki, 21 v. Antwerpen n. Hamburg. Arendsdijk, 21 v. Rotterdam n. Bremen. Alcyone, pass. 21 Wight n. Amsterdam. Algol, 21 v. Santos n. Montevideo. Alphacca, 22 te New York. Attis, 21 v. Philadelphia n. New York. Aagtekerk, 21 te Manilla. Alblasserdijk, 21 te Houston. Alphard, 21 te Montevideo verw. Angolakust, 21 te Abidjan verw. Amsteldiep, 21 Gibraltar gepass. n. Marseille. Amstelvaart, 21 170 m. n.n.o. Okinawa n. Kobe. Alkaid, 21 380 m. o.n.o. Aden n. Toulon. Ameland, pass. 21 Cooktown n. Auckland. Amstelmeer, pass. 21 Straat Torres n. Aden. Argos, pass. 21 westp. Kreta n. Canneto. Banggai, 21 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Batjan, pass. 21 Aden n. Belawan. Borneo, pass. 21 Sabang n. Cplombo. Boskoop, 21 te Amsterdam. Bontekoe, 22 te Bitung verw. Baarn, 21 900 m. n. Barbados n. Antwerpen. Banda, 21 te San Francisco verw. v. Manilla. Caltex Nederland, 22 te Kopenhagen. Cumulus (weerschip), 21 v. R'dam n. Atl. Oceaan. Cartago, 22 te San Francisco. Cleodora, 21 te Madras. Caltex Nederland 22 te Kopenhagen. Caltex Rotterdam, 21 330 m. o. Malta n. Pernis. Castor, 20 te Hamburg. Caltex The Hague, 21 300 m. z.z.o. Mogadiscio naar Bahrein. Clavella, 21 600 m. w. Sabang n. Singapore. Crania, pass. 21 Azoren n. Curasao. Camerounkust, 20 te Bremen. Charis, 21 v. P. Cardon n. Maracaibo. Dorestad, pass. 20 Kaap Vincent n. Hamburg. Duivendijk, 21 400 m. z.w. K. Clear n. Liverpool. Dongedijk, pass. 21 Mona ell. n. Antwerpen. Eos, 21 te Tunis. Erinna, 21 v. Singapore n. Pladju. Eemdtjk, 22 te Corpus Christi. Esso Den Haag, pass. 22 Ras Al Kalb n. Rastanura. Ena, 21 te Vitoria verw. Eemland, 21 110 m. z.w. Kp. Finisterre n. Recife. Etrema, pass. 21 zuidk. Sicilië n. Berre. Gadila, 21 v. Tandjong Prlok n. Surabaja. Ghanakust, 20 v. Monrovia n. Abidjan. Groote Beer, pass. 21 Ouessant n. Port Said. Gaasterland, 21 te Bahia. Guineekust, 21 420 m. n.n.o. L. Palmas n. Dakar. Graveland, 21 te Porto Alegre. Gabonkust, 21 170 m. n.n.o. Finisterre n. Fr.town. Ganymedes, 21 te Bremen n. Hamburg. Hecuba, 21 v. Paramaribo n. Demerara. Hera, 20 480 m. n.n.w. Mona n. Guanta. Hilversum, 20 v. Barry n. Port Said. Hoogkerk, 21 480 m. z.o. Albany n. Aden. Haarlem, 21 v. Kingston n. Tela. Hathor, pass. 21 Ouessant n. Tunis. Helena, 21 220 m. z.w. Ouessant n. Curasao. Hestia, 21 v. Paramaribo n. Wageningen. Helder, 20 te Amsterdam. Hector, 21 v. Kavalla n. Heraklion. Hermes, 22 te Baltimore. Hecuba, 22 te Georgetown. Heemskerk, 22 te Genua. Ilos, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Ittersum, 24 te Houston verw. Jagersfontein, 21 v. Southampton n. Antwerpen. Joseph Frering, pass. 21 Finisterre n. IJmuiden. Jason, 20 420 m. n.o. Fayal n. Curasao. Johan van Oldenbarnevelt, 21 580 m. z.w. Cocos eil. naar Fremantle. Krebsia, pass. 21 z. Maladiven n. Curasao. Kellia, 22 te Rotterdam. Kieldrecht, 21 v. Aden n. Mombasa. Kloosterdijk, 21 te New York. Kota Gede, 21 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Koningswaard, 20 180 m. n.o. Cayenne n. Durban. Kylix, 21 te Buenos Aires. Katelysia, 21 in Panamakan. verw. .n. Curasao. Kara, 21 1400 m. z.w. Madeira n. Gibraltar. Karimata, 20 v. Bremen n. Amsterdam. Laagkerk, 21 v. Lissabon n. Duinkerken. Leto, 21 te Avonmouth. Lissekerk, 21 te Kuwait. Louis Lantz, 21 te Monrovia. Lekhaven, 21 te Antwerpen. Leersum, 21 300 m. w. Sabang n. Japan. Maaskerk, 21 te Bremen. Minjak, pass. 21 Buton n. Makassar. Maas, 21 te Lissabon. Malea, 22 te Hongkong. Malvina, 21 v. Shimonoseki n. Miri. Munttoren, 21 v. Havana n. Bayonne. Maasland, 21 te Amsterdam. Naess Commander, 20 v. Amsterdam n. Sidon. Oostkerk, 22 te Sydney. Orestes, 21 v. Puerto Ordaz n. Port of Spain. Overijsel, 21 540 m. n.w. Walvisbaai n. Kaapstad. Oranje, 21 120 m. z.w. Kreta n. Napels. Oranjefontein, 21 100 m. w.z.w. Oporto n. L. Palm. Osiris, 20 930 m. z.w. Fayal n. Bremen. Papendrecht, 21 v. S. Lorenzo n. North Weyouth. Peperkust, 21 v. Freetown n. Lagos. P. G. Thulin, 23 te Baltimore verw. Prins Casimir, 23 te Quebec verw. Poseidon, 20 te Amsterdam. Phrontis, 21 680 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrienden en buren voor de vele bewijzen van medele ven en deelneming ondervon den tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder LUBBERTJE KUAASSEN- HENDRIKSEN In het bijzonder aan Dr. Boosman, Zuster Kuiper, H.H. Doktoren, zusters en verpleegsters v. h. Ant. Zie kenhuis voor de liefdevolle behandeling. Ds. de Roest voor de verleende geeste lijke bijstand en de Prot. be grafenis Vereniging voor de correcte uitvoering der be grafenis. Uit aller naam: W. KLAASSEN IJmuiden-O., oktober 1957. de Ruyterstraat 134. GEVESTIGD: tandarts uitsluitend voor kaakchirurgie. VÜverlaan 10, Haarlem-Zuid Tel. 34746. Spreekuren: St. Elisabeth's Gasthuis ma. van 12.15-12.45 Aan huis: ma., woe., vrijd. van 23 en volgens afspraak Nummerbrie ven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Tweka haalt U er zo uit! U ziet het al aan de leuke modelletjes en de frisse, aparte dessins. Dat moet Tweka zijn! Alleen Tweka maakt zulke mooie kinder kleding, die tegelijk zo sterk en zo degelijk is. Zuiver wol - het beste dat kindeten kunnen dragen. Uw winkelier toont U graag zijn uitgebreide collectie en de aantrekkelijke Tweka-prijzen. Het goede merk is het halve werk. Dus: let op Tweka! KINDERKLEDING 1 grote Banketstaaf 15 Tafelkoeken

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10