ampcn en Fiction Achttien bloemenkwekers wegens verkoop van bollen veroordeeld Coty poogt Mol let en Pinay tot compromis te bewegen Vervolg van rechtszaak tegen Lissese veiling Onder ons gezegd.. toch maar liever De negen Muzen DINSDAG 22 OKTOBER 1957 5 ECONOMISCHE POLITIERECHTER er zijn geen betere s Herdenkingsnummer van „Magyar Szo" Voorwoord van dr. Drees Meer armslag voor gemeenten in V.V.D.- programma Kruidenier teelde pinda's in zijn tuintje Uurwerkmakers willen een eigen c.a.o. Adres tegen verhoging der posttarieven Onderzoek naar de angst voor het atoom Wapens voor Jordanië Zo zacht - zo zuiver! Staatsfinanciën verkeren in hachelijke situatie Adenauer zou zijn kabinet grotendeels handhaven Et zei zal financiën van Schaffer overnemen Spoetnik komt elke dag 3 kilometer lager Muggeridge schrijft nooit meer over het koningschap Wethouderszoon trekt verklaring in Niet minder dan negentien bloemenkwe kers stonden maandagmiddag voor de eco nomische politierechter in Haarlem, mr. J. D. Vink, terecht wegens overtreding van een door het Produktschap voor Sierge wassen vastgestelde verordening. De be handeling van deze overtredingen is een vervolg op de rechtszaak, die enkele maan den geleden heeft gediend tegen een coöpe ratieve veiling uit Lisse, die kwekers in de gelegenheid had gesteld bloembollen, waarvan alleen de bloemen mochten wor den verkocht, op de veiling in de handel te brengen. Ruim zestig kwekers hadden op deze wijze voor de bloementeelt be stemde bollen verhandeld, waarmee een bedrag van bijna vierhonderdduizend gul den was gemoeid. De behandeling van de. zaak vergde viereneenhalf uur. Volgende week maandag zal de economische politierechter weer een aantal overtredingen, door 25 kwekers gepleegd, te behandelen krijgen. Thans wa ren de kwekers afkomstig uit Rijnsburg, Oegstgeest, Hillegom, Haarlemmermeer, Roelofsarendsveen, Katwijk aan de Rijn, Voorhout, Noordwijkerhout en Valkenburg (Z.-H.). De directie van de veiling had deze kwekers, die in het bezit waren van A-teeltrecht, in de gelegenheid gesteld de voor de bloementeelt bestemde bollen te verhandelen, teneinde daardoor de omzet van de veiling aanmerkelijk te vergroten en zodoende goed uit de bus te komen in de concurrentiestrijd met een andere bloembollenveiling in Lisse. De administra tie van de veiling was aan deze ongewenste praktijken aangepast. In diverse gevallen had de directie de overtreding uitgelokt. Het was trouwens in kwekerskringen be kend, dat zij de voor de bloementeelt be stemde bollen in veiling konden brengen. Hun werd steeds gezegd, dat dit in de ad ministratie niet tot uiting zou komen. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, zei in zijn requisitoir tegen de verdachten, dat zij de ernst van hun overtreding had den moeten beseffen. Zij hebben zich aan oneerlijke concurrentie tegenover de bol- lenkwekers schuldig gemaakt. Het gaat hier om ruim 38 ha. clandestien geteelde bloembollen, waarmee dus het areaal be langrijk is uitgebreid. „Bijna heel Rijns burg staat hier terecht. En men vindt de overtreding nog doodgewoon, terwijl het aan elke kweker bekend is, dat hij op A- teeltrecht gekweekte bloembollen niet mag verhandelen, maar daarvan alleen bloemen mag trekken", aldus de officier, die straf fen eiste van f 150 tot f 4000, al naar ge lang de grootte van de overtreding. De kwekers hebben gelegenheid gehad om te schikken, doch zij hebben dit niet gedaan, omdat zij de boetes te hoog von den. De officier handhaafde in zijn requi sitoir de hoogte van de boetes echter. De zaak tegen een kweker uit Rijnsburg werd terugverwezen nlar de rechter-com- missaris. Ter zitting bleek namelijk, dat in de boeken van een getuige, die aan ver dachte bollen had verkocht, was geknoeid. ADVERTENTIE E o "O o Van het blad voor de Hongaarse vluch telingen in Nederland, „Magyar Szo" (Het Hongaarse Woord") is een herdenkings nummer verschenen met een voorwoord van minister-president dr. Drees. „Magyar Szo" heeft sedert zijn oprich ting, in November van het vorig jaar, een belangrijke rol gespeeld bij de aanpassing der Hongaren in Nederland. Men acht twee jaar de minimumperiode, die de vluchte lingen nodig hebben voor zij zich hier enigermate thuis voelen en voor zij in staat zijn met voldoende gemak Nederlandse kranten te lezen. Dit herdenkingsnummer in de Neder landse taal wordt het Nederlandse volk aangeboden om het voortbestaan van het blad voor de tijd van nog een jaar te verzekeren. Het bevat een groot aantal ar tikelen van Nederlandse en Hongaarse journalisten, een beschrijving van de be levenissen van slachtoffers der Hongaarse Staatspolitie en talrijke nog niet eerder gepubliceerde foto's van de Hongaarse op stand. „Het Hongaarse volk heeft vorig jaar niet slechts voor zichzelf gestreden; het heeft de wereld getoond dat jaren van dic tatuur nog geen einde maken aan de drang naar vrijheid", schrijft dr. Drees in zijn voorwoord. Di-, Drees vervolgt: „Zelfs een jeugd, die bij voortduring onderworpen is geweest aan pogingen tot gelijkschakeling, bleek plotseling in staat de zwaarste offers te brengen om het dwangjuk van zich af te schudden. Het Hongaarse volk heeft daar mede nieuwe hoop voor de toekomst doen ontvlammen, ook in de onderdrukte lan den van het Sovjetblok, en een niet genoeg te waarderen dienst bewezen aan de zaak van de vrijheid, gerechtigheid en eerbie ding der menselijke persoonlijkheid. Het Nederlandse volk denkt in deze dagen met diepe bewogenheid terug aan de heldhaf tige worsteling der Hongaren, een worste ling die in oktober van het vorig jaar een ogenblik zulk een hoopvol uitzicht scheen te bieden, tot de Russische overmacht de weerstand verpletterde en zwaarder tyran- nie dan tevoreen op Hongarije kwam te drukken." Dr. Drees besluit: „Moge het de Hon gaarse vluchtelingen gegeven zijn de om mekeer te beleven die het hun mogelijk zal maken naar hun eigenlijke thuis, hun va derland, terug te keren." Verdachte ontkent de verordening van het Produktschap te hebben overtreden. Hij zou niet op A-teeltrecht gekweekte bollen hebben geveild, maar bloembollen, die hij van de getuige heeft gekocht. Hiernaar zal thans een ander onderzoek worden inge steld. Zes verdachten werden verdedigd door mr. A. Melai uit Den Haag, die meende, dat verdachten niet zoveel voordeel van de overtreding hadden ondervonden, als de officier wel veronderstelde. Trouwens, al dus de raadsman, de overtredingen zijn uit gelokt door de veiling. Het veilen van de verboden bollen werd de kwekers te aan lokkelijk gemaakt. De raadsman was van oordeel, dat geen kwade opzet in het spel was en beplette daarom een straf, die het karakter van een vermaning had. Als raadsman van een bloemenkweek- ster uit Noordwijkerhout trad mr. J. G. Bettink op. Deze bepleitte een lage boete, mede gezien het feit, dat verdachte later wel vergunning had gekregen om bollen voor de handel te telen. Tegen deze ver dachte luidde de eis: f3000 of 6 maanden hechtenis. De rechter veroordeelde haar tot een bedrag van f 1500, alsmede f 1500 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Nadat verscheidene kwekers nog had den uiteengezet, dat zij door hun slechte financiële positie tot de overtreding waren gekomen, deed de rechter uitspraak. Con form de eis werd een Hillegomse kweker tot f 200 subs, een maand veroordeeld. De politierechter vonniste tegen de overige verdachten in zoverre conform de eis, dat hij de gerequireerde boetes handhaafde, doch in de meeste gevallen de helft of een derde gedeelte ervan voorwaardelijk op legde. De hoogste boete was voor een kwe ker uit Valkenburg (Z.-H.): f4000, waar van f 2000 voorwaardelijk. Het hoofdbestuur van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie heeft de V.V.D.-fracties in de verscheidene ge meenteraden in kennis gesteld met het ont- werp-gemeenteprogramma dat door een commissie onder voorzitterschap van prof. Simons is samengesteld en dat nog door de algemene vergadering van de V.V.D. moet worden vastgesteld. In het nieuwe gemeenteprogramma wordt o.m. gesteld, dat de zelfstandige arbeid van de gemeenten in ons staatsbe stel zoveel mogelijk behoort te worden gehandhaafd. Een centrale regeling of cen trale dienst, moet aldus dit ontwerp-pro- gram, slechts dan worden ingevoerd, wan neer dit inderdaad nodig is te achten. Ge schiedt dit, dan moet zoveel mogelijk het maken van verdere regelingen en de ver dere uitvoering worden overgelaten aan de gemeentebesturen. In het programma wordt voorts gezegd, dat bij het toezicht, dat door organen van het rijk en door Gedeputeerde Staten wordt uitgeoefend, zomin mogelijk in de zelfstandigheid van de gemeenten dient te worden ingegrepen. Dit geldt ook indien door algemene, economische omstandighe den beperkingen van de bestedingen noodzakelijk zijn. Het toezicht van Gedeputeerde Staten moet, aldus het programma, voorzover het de begroting en andere besluiten van geldelijk belang betreft, zich beperken tot de wettigheid en de financiële zijde der besluiten. Bij dit laatste zal het provin ciaal bestuur zich moeten beperken tot de grote lijnen en niet afdalen in details. Voorts dient het provinciaal bestuur zich te onthouden van een uitbreiding van zijn werkzaamheden ten koste van die der ge meentebesturen. Het wordt in het programma nodig ge acht, dat aan de gemeenten een bepaald gedeelte van de opbrengst der rijksbelas tingen wordt toegewezen, dat volgens wet telijke regelen naar objectieve maatsta ven over de afzonderlijke gemeenten wordt verdeeld. Veel aandacht wordt in het ontwerp- program ook besteed aan de taak en orga nisatie van het gemeentebestuur. Opge merkt wordt dat de gemeenten hun werk zaamheid niet onnodig moeten uitbreiden. Waar het particulier initiatief een taak verricht, is het, aldus het programma, in het algemeen beter daaraan steun te ver lenen dan de taak door gemeentelijke or ganen te laten overnemen. In het ontwerp-gemeenteprogramma is niet opgenomen de wenselijkheid in daar voor in aanmerking komende gevallen een gemeentelijke subsidie te verstrekken voor kerkbouw. De meerderheid van de leden had bezwaren tegen opneming van dit artikel. Enkele leden stelden, dat het deel der bevolking, dat niet tot kerkgenootschap pen behoort, zich door deze subsidies aan kerkgenootschappen benadeeld voelt, ter wijl enkele andere leden meenden, dat deze gelden beschikbaar komen voor kerk genootschappen, die het best zijn georga niseerd en de grootste bouwactiviteiten aan de dag leggen. Voorts werd nog ge steld, dat het onjuist is, kosten, die nodig zijn voor kerkgenootschappen, te laten dragen door niet-kerkelijken. De kruidenier H. Blokland te Neder- Hardinxveld heeft in zijn moestuintje pin da's geteeld. Dit voorjaar ontving hij een monster ongebrande aardnoten. Hij stopte ze in de grond, in een koude broeikas, een klein, met glas overdekt bakje. Hoewel de kruidenier in een botanisch handboek had gelezen dat de „Arachis hypogaea" alleen in tropische en subtropische streken of in sterk verwarmde kassen tiert, zag hij tot zijn blijdschap de planten, behorende tot de familie der vlinderbloemigen, opschie ten en de felgele bloempjes opengaan. De houtachtige peul kwam in de Hardinx- veldse grond voorspoedig tot ontwikkeling en deze week was de oogsttijd aangebro ken. Het zijn flinke aardnoten geworden. De uurwerkmakers willen een eigen collectieve arbeidsovereenkomst. Men acht het een vernederende situatie thans te zijn ondergebracht in de c.a.o van de smeden en metaalbewerkers. Dit is medegedeeld tijdens een te Utrecht gehouden vergadering van het centraal orgaan van de detailhandel in juwelen, goud, zilver, uurwerken en aanverwante artikelen en het uurwerkersambacht. In deze vergadering werd tevens mede gedeeld, dat de omzet van de zilver- en uurwerkbranche in het eerste halfjaar van 1957 met 8 pet. is gestegen vergeleken bij de overeenkomstige periode in 1956. Eenentwintig Nederlandse organisaties hebben bezwaren kenbaar gemaakt tegen de verhoging der posttarieven in een adres aan de minister van Verkeer en Water staat. Bij deze organisaties zijn verenigin gen van uitgevers, boekverkopers, letter kundigen, leraren en onderwijzers, voorts de bond van Nederlandse Volksuniversi teiten, de Koninklijke Nederlandse Akade- mie van Wetenschappen, de Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars en de Rijkscommissie van Advies inzake het Bibliotheekwezen. In het adres wordt eraan herinnerd dat met ingang van 1 april verschillende post tarieven, waaronder het drukwerktarief, aanzienlijk zijn verhoogd en dat op 1 okto ber een verhoging van het nieuwsbladtarief is ingegaan. Adressanten wijzen op het grote belang dat een zo ruim mogelijke verspreiding van het in druk verschenen woord heeft voor de ontwikkeling van het Nederlandse volk op cultureel, sociaal en economisch gebied. Zij zien in de sterke verhoging van de drukwerk- en nieuws bladtarieven een ernstige belemmering bij de realisering van het door hun instellin gen en de daarbij aangesloten leden nage streefde doel: de verspreiding van kennis. Zij verzoeken daarom de minister, te be vorderen dat voor boeken een bijzonder tarief wordt ingesteld, zoals dit ook bestaat in Australië, Duitsland, Italië, Spanje en de Verenigde Staten en voorts het bijzonder tarief voor nieuwsbladen, althans voor zover het tijdschriften betreft, nader vast te stellen, zodat de verhoging voor tijd schriften niet van zo ingrijpende aard is. Zij vestigen tenslotte de aandacht van de minister op de bevoorrechte positie die boeken en tijdschriften in het internatio nale postverkeer genieten en menen dat in dezen het nationale belang niet bij het internationale mag worden achtergesteld. Op het te Antwerpen gehouden congres der Nederlandse letteren is een resolutie aangenomen, waarin betreurd wordt dat in Nederland en België een aanzienlijke ver hoging van de posttarieven voor drukwerk en in Nederland ook voor-tijdschriften is ingevoerd. Deze verhoging vormt een ern stig beletsel voor de verspreiding van let terkunde en wetenschap. Aan de regerin gen van beide landen wordt gevraagd deze verhoogde tarieven te herzien. GENEVE (UP) Deskundigen van de WHO (wereldgezondheidsraad) stellen mo menteel een onderzoek in naar de groeien de „atoomenergie-psychose", aldus heeft de directeur-generaal van deze organisatie, dr. M. G. Candau op een bijeenkomst te Genève medegedeeld. „Wanneer men zich herinnert in welke mate de geestelijke gezondheid van de mensheid door de eerste industriële revo lutie werd aangetast, kan men slechts hopen dat de tweede industriële revolutie ons beter voorbereid vindt," aldus dr. Candau. „Het vreedzaam gebruik van atoom energie schijnt bepaalde groepen van men sen te beangstigen. De wereldgezondheids raad gaat nu onderzoeken in hoeverre deze nieuwe krachtbron de mentale gezondheid aantast en welke maatregelen hiertegen kunnen worden genomen." ADVERTENTIE Koning Hoessein (rechts) in de cabine van een der Amerikaanse tanks, die in de Jordaanse haven Akaba aan de Golf van Akaba uit de Verenigde Staten zijn aangekomen. De vorst bracht een bezoek aan de havenstad toen de Amerikaanse wapenzending werd uitgeladen. gulden genieting voor 90 cent (Van onze correspondent in Parijs) Robert Schuman heeft geweigerd een nieuwe regering te vormen, omdat hij van oordeel is dat de belangrijke politieke partijen eerst overeenstemming moeten bereiken over de belangrijkste financiële problemen. Vandaar dat president Coty zowel de socialist Mollet als de conserva tief Pinay (die met het presidentiële vlieg tuig uit Lyon is gehaald) heeft ontvangen en getracht de denkbeelden van de socia listen en die van de onafhankelijken met elkander te verzoenen op basis van het rapport-Schuman. Beide partijleiders zul len vandaag besprekingen voeren met hun politieke vrienden en in de loop van de dag president Coty mededelen of het moge lijk zal zijn tot een ongetwijfeld zeer voor lopige overeenstemming te komen. Uit de hoge noteringen van de franc ten opzichte van het goud en de dollar kan men afleiden hoe ernstig "men in financiële kringen het rapport acht, dat Schuman na zijn besprekingen met de belangrijkste Franse financiële en economische deskun digen aan president Coty heeft uitgebracht. Niet alleen dat de staat per 1 november niet aan de Banque de France de vijftig miljard franc kan aflossen van het voor schot van 350 miljard, waarvoor zij nog in het krijt staat, doch er moet tenminste tweehonderd miljard bijgeleend worden. Over dollars en andere buitenlandse deviezen beschikt de schatkist evenmin. Een van de gevolgen hiervan zal zijn, dat de verhoging van de koers van buiten landse deviezen met twintig percent, ook gelden voor de invoer van steenkool, tex- BONN, (Reuter) Te Bonn wordt verwacht, dat dr. Adenauer, die vandaag tot bondskanselier is herkozenn slechts één belangrijke verandering in zijn kabinet zal aanbrengen. Van gewoonlijk welingelichte zijde werd vernomen, dat Adenauer besloten heeft Etzel tot minister van Financiën te benoemen in plaats van Schaffer, op wiens methoden veel critiek is geoefend. Schaffer ie acht jaar minister geweest. Etzel is één van de vice-voor- zitters van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Schaffer zou de nieuw in te stellen post van „federaal thesaurier" krijgen, in wel ke hoedanigheid hij verantwoordelijk zal zijn voor de federale staatsbedrijven, met uitzondering van de spoorwegen en de P.T.T. Ook zou hij het beheer krijgen over de fondsen, die de tegenwaarde van de Amerikaanse hulp vormen en waarvoor tot dusver een apart ministerie, dat voor Economische Samenwerking, bestond. Dit ministerie werd geleid door Franz Blücher van de Duits| partij, die tevens vice-kan- selier was. Volgens inlichtingen van door gaans welingelichte zijde zou Schaffer in de plaats van Blücher vice-kanselier wor den, overigens een positie die niet veel heeft te betekenen. tielprodukten en petroleum. Schuman heeft becijferd dat de Franse staat ten minste 280 miljard franc moet bezuinigen. Pas daarna zal het misschien mogelijk zijn een Amerikaanse lening te krijgen. De twee grote politieke problemen blij ven de kwesties van de belastingen en die van lonen en prijzen. Mollet, en zijn partij met hem, is van oordeel dat tenminste tweehonderd mil jard franc uit nieuwe belastingen dient te worden gevonden. Pinay heeft zich daar tegen verklaard. Schuman wenst een com promis. Evenzo blijken er grote tegenstel lingen tussen de politieke partijen te be staan over loonsverhogingen. (UP) Met de politieke crisis breidt de arbeidsonrust zich u;t, hetgeen zou kunnen leiden tot het stilleggen van het verkeer op vrijdag. Het rooms-katholieke vakver bond CFTC heeft opgeroepen tot een nationale spoorwegstaking op vrijdag, ter ondersteuning van de eisen om loonsver hoging. Het communistische vakverbond C.G.T. heeft zich daarbij daarbij aange sloten. Het socialistische vakverbond F.O. heeft zijn leden verzocht er niet aan deel te nemen. In Parijs dreigt deze week nog een staking in de vervoersbedrijven. LONDEN. De maximumhoogte van de Russische aardsatelliet neemt volgens het Britse ministerie van bevoorrading met ongeveer drie kilometer per dag af. De hoogte van de Spoetnik boven Groot- Brittannië varieert tussen de 125 zeemijl tijdens passages in de avonduren en 245 zeemijl tijdens ochtenduren. (ANP) In de loop van de laatste da gen, zo vernemen wij van de zijde van de sterrenwacht te Utrecht, zijn de loop banen van de kunstmaan en het raketdeel zodanig veranderd dat ze 's morgens on zichtbaar zijn in Nederland. Ze bevinden zich dan in de aardschaduw en worden niet meer door de zon verlicht, 's Avonds worden de kansen daarentegen gunstiger voor het waarnemen van de kunstmaan en de vuurpijl. Hedenavond kan men de kunstmaan ongeveer acht uur verwachten, iets ten zuidoosten van het zenith, gaande van het zuiden naar het noorden. De sterrenwacht voegt hieraan toe, dat de kunstmaan zeer klein is en tot dusver in Nederland nog niet is waargenomen. Meer kans zal men hebben de vuurpijl te zien, die hedenavond om tien voor negen vrijwel door het zenith zal gaan. De kans op zichtbaarheid is nog niet groot, maar aan het eind van de week zal deze groter zijn. «pr- 1 NEW YORK (UP) Malcolm Mugge- ridge, de Engelse journalist die op het ogenblik overal „uitgerangeerd" is na zijn artikel over het Engelse hof, heeft voor dat hij maandagavond in New York in het vliegtuig naar Engeland stapte, de ge lofte gedaan nooit in zijn leven nog een stuk te schrijven over de monarchie. Hij had er geen spijt van, zei hij, dat hij dat artikel geschreven had in de „Saturday Evening Post". „Het schaadt nooit om neer te schrijven wat je denkt", „maar het hele onderwerp hangt mij nu de keel uit van wege de manier waarop alles verdraaid was". Kunst uit Antwerpen. Ingevolge de culturele uitwisseling tussen Rotterdam en Antwerpen zal op 26 oktober in de expo sitiezaal van de Rotterdamse Kunststich ting in de Korte Lijnbaan een tentoonstel ling worden geopend van schilderijen, et sen, tekeningen, beeldhouwwerk, ceramiek en gebrandschilderd glas van Antwerpse kunstenaars. Er zal werk te zien zijn van Irene Bataille, Willem Bierwert, Remi Cor- nelissen, Berenice Devos, René de Coninck, Toon Haenen, Jan van den Heuvel, Bert Hildebrandt, Walter Leblanc, Antoon Marstboom, Joris Minne, Marcel Philippé, Jan de Schutter, Jan Dries en Lea Steppe. De tentoonstelling zal tot 18 november duren. Opdrachten. Bij beschikking van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is ingesteld een rijks commissie van advies inzake opdrachten aan letterkundigen (scheppende kunste naars) 1957. In deze commissie zijn be noemd tot lid en voorzitter: Adriaan van der Veen in Den Haag; tot leden: mevrouw E. van Lokhorst in - msterdam, G. Borgers in Bussum, G. Kamphuis te Den Haag, Gabriël Smit in Laren en tot secretaris H. J. Michael. Expositie. Van zaterdag 26 oktober tot zondag 3 november exposeert de Zand- voortse schilder Ton de Boer in zijn woning aan de dr. C. A. Gerkestraat 49rd. in Zandvoort een aantal van zijn werken. „Arti et Amicitiae". De maatschappij „Arti et Amicitiae" houdt van 26 oktober tot 24 november in haar zalen Rokin hoek Spui in Amsterdam een najaarstentoon stelling. „Arti et Industriae". Prof. dr. N. R. A. Vroom, directeur van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, zal op znterdag 26 oktober in de rolzaal op het Binnenhof in Den Haag in een bijeen komst, georganiseerd door de Nederlandse vereniging „Arti et Industriae", een voor dracht houden getiteld „Europa, de baker mat van de westerse beschaving en de westerse kunst". De wethouder van Openbare Werken van Kampen, H. K., heeft, zoals bericht is, ontslag genomen nadat uitgekomen was dat hij een brief met beschuldigingen te gen de gemeentesecretaris aan een lande lijk dagblad had gezonden. In de brief stond, dat de gemeentesecretaris op de dag, dat de Commissaris der Koningin een werkbezoek aan Kampen bracht, met een dienstauto naar de voetbalwedstrijd Ne derland-Oostenrijk was gegaan. De brief was getypt en er was geen briefhoofd boven noch een Ondertekening onder. Er stond alleen de naam en het adres van de plaatsvervanger van de ge meentesecretaris boven getypt, wat voor de redactie van de krant aanleiding was haar bedankje tot die functionaris te richten. Toen kwam aan het licht, dat wethouder K. de brief had geschreven en verzonden. Een zoon van de wethouder heeft nog getracht, de schuld op zich te nemen, door bij de politie te verklaren, dat hij de brief had geschreven. Hij heeft thans deze ver klaring ingetrokken. De burgemeester van Kampen heeft medegedeeld, dat de gemeentesecretaris verlof had gekregen naar de voetbalwed strijd te gaan en dat hij niet van een dienstauto gebruik heeft gemaakt.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9