Rock 'n Roll broeken DE JAGER J. Ansems kampioen; Dukel bezet de tweede plaats Gerard van Praag Visserij-onderzoek dreigt in de knel te komen, als bedrijf niet helpt Jubileum „Herwonnen Levenskracht" in Beverwijk feestelijk gevierd Demonstratie Snelkookpannen Prestige Snelkookpannen Hervormd IJmuiden-Oost streeft ijverig naar een eigen jeugdhonk Begroting voor 1958 aan de orde MAANDAG 28 OKTOBER 1957 11 Provinciaal damtoernooi teneinde Spannend toerooi na gelijkop gaande strijd besloten „Joy-riding" liep voor IJmuidenaar slecht af HDC verpletterde BDG met liefst 16-4 Bestuursvergadering Produktschap IJmond-dames en heren vaster aan de kop Eerste „Rijndu ons land bezoeken Drukke fancy-fair voor het woonwagenwerk Afronding A.O.W.- uitkeringen Goede dag voor „Water vliet": „Oostervliet" verslagen met 5-4 Het persoonlijk damtoernooi om de provinciale titel is ten einde. De Amsterdammer Ansems behaalde de titel; de tweede plaats is door de DCY-er B. Dukel veroverd. Beide spelers hebben het recht veroverd in 1958 voor de Noordhollandse dambond uit te komen in het nationaal toernooi. Voor Dukel betekende dit na een onderbreking van 5 jaar een rentrée in de strijd om het damkampioenschap van Nederland. En voor de damclub IJmuiden wordt het een traditionele voortzetting van het deelnemen van een of meer harer leden in de hoogste persoonlijke damstrijd in Nederland. Aan spanning heeft het de laatste ron de, vooral om de tweede plaats, niet ont broken. Hoe Dukel ook tegen Zijp alles probeerde om te winnen, het wilde niet lukken. Na een strijd van 5 uur moesten beide spelers met remise genoegen nemen. Maar ook Stahlberg kon niet verder dan een gelijk spel komen tegen H. van Berk uit Haarlem. Op die manier kwam Dukel één punt voor op Stahlberg, en Beeke, die van Chattelon won. De partij Ansems-van Heerden werd nie gespeeld en is later re mise gegeven. De eindstand is nu: J. H. Ansems, Amsterdam 10 16 B. Dukel, IJmuiden 10 13 J. H. Beeke, Weesp 10 12 M. R. C. Stahlberg, Amsterdam 10 12 H. van Berk, Haarlem 10 10 P. van Heerden, Amsterdam 10 10 R. Berk, Amsterdam 10 9 J. Zijp, Noord Scharwoude 10 9 Den Doop, Amsterdam 10 7 Chattelon, Abbekerk 10 6 H. Belien, Heemstede x10 6 Voor Dukel is het damjaar 1957 succes vol besloten met het behalen van de DCIJ- clubtitel en damtitel van Kennemerland, plus het recht, weer te mogen spelen om het kampioenschap van Nederland, in welk toernooi de DCIJ-er al 20 jaar ach tereenvolgens is uitgekomen. M. Markus kampioen eerste klasse Voor het ingaan van de laatste ronde in de eerste klasse waren de eerste klasse kampioen Schuringa (van Haarlem-Oos terkwartier) en Markus (uit Amsterdam) gelijk in de finale op de bovenste plaats aangekomen. Zaterdag is in het Amster damse schaakhuis de beslissende en laat ste partij gespeeld. Markus klopte de Haarlemmer Schuringa op keurige wijze en behaalde de damtitel le klasse zodat hij volgende jaar in de hoofdklasse mag uitkomen. Noordhollandse clubcompetitie De uitslagen in de clubcompetitie van Noordholland van de afgelopen week lui den: groep A: Jozeph Blankenaar B wint met 15-5 van St. Bavo. DCG en Jozeph Blankenaar B 10-10. Gezellig Samenzijn Het Oosten 12-8. St. Bavo—DCG 12-8. Het OostenOostzaan 14-6. St. Canisius DSTO 6-14. Groep B: GS B verliest met 9-11 van DCIJ. Wormerveer-GS B 12-8. Den Helder strijd een beter resultaat behalen, dan dient er vanaf het begin serieüs gespeeld te worden. Onderlinge competitie Voor de onderlinge competitie werden slechts zes partijen gespeeld, de resultaten waren: D. van AsW. H. de Graaf 2-0; A. PeekeiP. Smit 0-2; A. AlbersK. Nijman (afgebr.); A. van SonS. D. Hoogvorst 1-1; J. VerhaarPh. Geerling 2-0; A. Diemeer Chr. Dijcks 2-0. Jozeph Blankenaar 4-16. Haarlemse DamclubWormerveer 5-3, wordt 11-9 voor Haarlem. CDAHaarlemse Damclub 10-10. GS 2 wint met 13-7 van Den Helder. Met zeven wedstrijden is de competitie ten einde. De standen van de twee groepen waarvan de bovenste twee clubs zich in de finale plaatsen is: Groep A: GS A, Amsterdam 4 8 58-22 Jozeph Blankenaar II, A'dam 4 8 50-30 DSTO, Amsterdam 4 6 42-38 St. Bavo, Heemstede, 4 3 34-46 St. Canisius, Wilnis 4 3 36-44 Het Oosten, Haarlem 4 2 36-44 DCG, Amsterdam 4 2 36-44 Oostzaan, Oostzaan 4 1 28-52 Groep B: Jozeph Blankenaar, A'dam 5 10 76-24 DCIJ, IJmuiden 5 10 63-37 DDD, Alkmaar 5 5 49-51 CDA, Amsterdam 4 4 36-44 Haarl. damcl., Haarlem 4 3 44-36 Wormerveer, Wormerveer 3 2 22-38 GS B, Amsterdam 5 2 41-59 Den Helder, Den Helder 5 0 33-67 DCIJ en Jozeph Blankenaar hebben zich reeds definitief in de finale geplaatst. Den Helder kan praktisch de onderste plaats niet meer ontkomen. Dinsdagavond spelen Jozeph Blankenaar en DCIJ tegen elkaar in het Amsterdams schaakhuis. Even na middernacht heeft de 19-jarige IJmuidenaar M. O. zich van een langs de Kanaalstraat staande Volkswagen meester gemaakt, om er een nachtelijk rondje mee te gaan rijden. Toen O. van de laag-gelegen weg langs het Noordzeekanaal omhoog kwam en de wat moeilijk liggende bocht naar het Sluiswegtracé wilde indraaien, schijnt hij de macht over het stuur te heb ben verloren er waren geen getuigen bij waardoor het wagentje tegen de huisjesrij aan de zuidkant van het Sluis- plein vloog. De jongeman werd met een schedelba- sisfractuur en in levensgevaarlijke toestand naar het Antonius Ziekenhuis overge bracht. Inmiddels is gebleken, dat O. geen rij bewijs bezat. De bestelwagen werd aan de linkervoorzijde deerlijk beschadigd. Sportwagentje in beslag genomen Op de hoek Rijksweg-Slaperdijk is zon dagmiddag een sportwagen, die van de Spaarndamse kant het kruispunt overstak, pardoes op een aan de andere zijde wach tende auto gereden. De politie heeft het autootje in beslag genomen, daar men twijfelde aan de stuur inrichting van het vehikel. ADVERTENTIE ZWARTE gemaakt van zware kwaliteit Schuttersveld Manchester. 8 jaar 14.75 met kl. stijging per maat KENNEMERIAAN 100 De Beverwijkse dammers speelden een slechte wedstrijd In het „Statenhuis" speelde het eerste tiental van de Beverwijkse damclub, voor de Kennemerland-damcompetitie eerste klasse, een thuiswedstrijd tegen het sterke HDC uit Haarlem. Dat deze wedstrijd voor de BDCers een moeilijke opgave zou worden, was te ver wachten, dat het echter door slordig spel een verpletterende nederlaag van 4-16 zou worden, was beslist niet nodig geweest. Reinhout, die aan bord tien tegen Oud hof speelde, startte al heel slecht, in het openingsspel maakte hij een grote blunder, welke hem drie schijven koste, verder spe len was nutteloos en binnen het hilf uur had hij verloren (0-2). Diederiks speelde tegen Van Eijk aan vankelijk een goed spel, echter in het mid denspel speelde hij een foutieve voortzet ting, Van Eijk strafte dit af met het ne men van een slagzet wat hem een schijf winst en dam opleverde. Diederiks trachtte door een vangstelling het noodlot mg af te wenden, echter zonder resultaat (0-4). Ook Haver deelde in de malaise, hij maakte dezelfde fout als Diederik®. met het gevolg dat ook deze partij vroegtijdig verloren stond (0-6). Met deze grote achterstand binnen een uur was dit uiteraard zeer depri merend voor de overige spelers. Het ge volg was dan ook dat er van de resterende zeven partijen nog vijf werden verloren, slechts Hoogenboom en Kikke, die taai vol hielden, lukte het uiteindelijk om de eer voor de BDC te redden. De gedetailleerde uitslagen waren: BDC I—HDC II: 1. H. Diederiks—J. van Eijk 0-2; 2. R. ConradiJ. Blom 0-2, 3. C. Snel—J. Boerkool 0-2; 4. W. Hoogenboom H. Smit 2-0; 5. J. G. HagenaarW. van Looij 0-2; 6. Nic AdelaarJ. Koren 0-2;. 7. K KikkeG. de Laat 2-0; 8. L. Haver G. de la Rie 0-2; 9. J. KabelR. Kroes 0-2; 10. E. ReinhoutH. Oudhoff 0-2. Einduit slag 4-16. Op 31 oktober speelt BDC I een thuis wedstrijd tegen VKD I uit Haarlem Wil len de Beverwijkse dammers in deze wed- In de openbare vergadering van het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten op woensdag 6 november in de grote vergaderzaal van het Hoofd- produktschap Akkerbouwprodukten te 's Gravenhage zal onder meer de vaststelling van de begroting 1958 aan de orde komen. Voorts staat de liquidatie der haring- opvangfondsen op de agenda. De begroting van inkomsten en uitgaven voor het jaar 1958 sluit met een voordelig saldo van 13.900. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Johannes B. F. z. van J. Nij man en T. Adrichem; Antonius J. z. van T. J. v. d. Maat en P. J. Apeldoorn; Jaco bus N. Q. z. van N. Stengs en A. de Ruy- ter; Maria H. P. d. van C. A. Endhoven en M. C. Schuyt; Anna M. d. van A. Glorie en C. Beentjes te Uitgeest; Wilhelmina T. d. van W. J. de Ruyter en G. Korssen te Be verwijk; Lydia C. M. d. van G. M. Bekker en C. Leyen; Gerardus L. J. z. van T. N. Langendijk en L. Schaap te Beverwijk; Catharina C. d. van J. Beenjes en H. P. Nijman. ONDERTROUWD: Th. de Wit en Th. A. de Ruyter; F. A. F. Kok te Beverwijk en Th. Pekel. GETROUWD: W. Eibers te Amersfoort en A. T. Welboren; N. J. Schoorl te Uit geest en C. C. M. Nijman; O. de Wit en Ch. Nol; J. Vreeker te Heiloo en M. Stengs. OVERLEDEN: C. Groenland wedn. van M. L. Gooyer, 65 jaar. In het ontwerp zijn enkele wijzigingen aangebracht in vergelijking met vorige jaren, ten aanzien van heffingen, welke wijzigingen resulteren in een andere ver deling van de lasten over de verschillende geledingen van het bedrijf. Ten aanzien van de raming der inkom sten en uitgaven kan worden vermeld, dat rekening is gehouden met de werkelijke gegevens over het jaar 1956 alsmede met die, welke over het lopende jaar reeds beschikbaar waren. Voorts is bij de raming rekening gehouden met de ontwikkeling van het bedrijf, zoals deze zich in de laat ste jaren voordoet. Voor de raming van de uitgaven is uit gegaan van een zo efficiënt mogelijke op zet en verdeling van de werkzaamheden van het Produktschap, waarbij uiteraard de algemene kostenverhoging van de laat ste jaren eveneens tot uitdrukking komt in de voor de uitgaven geraamde cijfers. Ander heffingssysteem De wijzigingen in het heffingssysteem zijn de volgende: a. De heffing inzake de afgifte van machtigingen voor uitvoer wordt van 4 per mille tot P/a per mille verlaagd; voor vis- conserven, waarbij de verpakking een grotere rol speelt dan bij andere visserij- produkten, wordt de heffing verminderd tot 1 per mille. b De heffing, inzake de afgifte van machtigingen voor de invoer, wordt ver hoogd van 4 tot 6 per mille. c. De heffing bij aanvoer wordt ver laagd tot 3'/2 per mille, met uitzondering van die op oesters, welke 4 per mille blijft. d. Er wordt een heffing ingesteld op de aankoop van vis ad 3V2 per mille. Deze heffing is eveneens verschuldigd door de kopers van niet voor menselijke consump tie bestemde visserijprodukten. Voor oes ters wordt de heffing evenwel op 4 per mille gesteld. De groothandelaren in zoet watervis zullen voor de zoetwatervis, wel ke zij niet over een afslag kopen, een vast bedrag ad 50 per jaar, als aankoopheffing moeten voldoen. e. De heffing ad 2°/o inzake de verhan deling van voor export bestemde garnalen vervalt; opgenomen is een heffing op de aankoop van garnal envan 7 per mille. f. De heffing voor binnenvissers wordt verhoogd van 2.65 per jaar tot 10 per jaar. g. Het bedrag van 0.35 per 100 kg, dat momenteel door mosselkwekers en -hande laren in totaal wordt betaald, wordt ver laagd tot 0.30 per 100 kg. Subsidies De organisatie voor Toegepast Natuur kundig Onderzoek en meer in het bijzonder het Centraal Instituut voor Voedingsonder zoek te IJmuiden verricht vele onderzoe ken, in het bijzonder op technologisch ge bied ten behoeve van de visserij. Het is gebleken, dat de organisatie T.N.O. deze verrichtingen in het vervolg niet meer zal kunnen voortzetten, indien er geen bij drage wordt gegeven door het totale bedrijf. De bedoeling is om mede van deze moge lijkheid gebruik te maken om de verschil lende takken van het bedrijf op een inten sievere wijze bij het opstellen van het on- derzoek-programma en de behandeling van de bereikte resultaten bij de in te stellen onderzoeken te betrekken. Voor dit doel is een bedrag ad 25.000 aan subsidie uitge trokken. Vakopleiding Voor de opleiding van de groothande laren en kleinhandelaren heeft de Stichting Vakopleiding Vishandel in de afgelopen jaren haar nut ten zeerste bewezen. Het is een belang, dat de cursusgelden niet te hoog worden gesteld, opdat deze geen rem behoeven te zijn voor het toetreden als cursist. Uiteraard zijn de kosten van de opleiding vrij hoog, omdat niet alleen de cursus zelf dient te worden verzorgd en het onderwijzend personeel dient te worden gehonoreerd, doch mede, omdat grote be dragen moeten worden uitgetrokken voor de aankoop van vis, welke op de cursus wordt bewerkt. De cursussen worden in verschillende plaatsen van het land ge geven. Een subsidie van 15.500 is voor deze vakopleiding op de begroting opgeno men. Opheffing opvangfondsen Bij de Verordening Opvangregeling Ha- ringvisserijprodukten 1957 werden door het bestuur van het Produktschap nieuwe op vangfondsen en reservefondsen voor gezou ten haring, verse haring-noord en verse haring-zuid ingesteld. De Verordening Op vangregeling Haringvisserijprodukten 1953 kon toen echter nog niet worden ingetrok ken, omdat nog niet tot volledige uitkering uit de oude fondsen kon worden overge gaan en deze oude fondsen dus nog dienden te blijven bestaan. De artikelen 4 en 5 van die verordening zijn echter reeds op 1 mei 1957 buiten wer king getreden. De oude opvangfondsen zijn thans vol gens de in de Verordening Opvangregeling Haringvisserijprodukten 1953 gestelde re gelen, in hun geheel uitgekeerd, zonder dat van enig liquidatiesaldo sprake is. Deze fondsen kunnen zonder meer worden op geheven. Met betrekking tot de reserve-fondsen zijn de liquidatiesaldi vastgesteld. Aange zien de nieuwe reserve-fondsen een ge lijke doelstelling hebben als de te liqui deren reservefondsen kunnen de desbetref fende liquidatiesaldi zonder bezwaar wor den bestemd voor de overeenkomstige nieuwe reservefondsen. Nu de oude fondsen zijn geliquideerd kan tot intrekking van de Verordening Opvang regeling Haringvisserijprodukten 1953 wor den overgegaan. Onderwijzeres met bromfiets gevallen De 49-jarige Santpoortse onderwijzeres mej. v. H. is zaterdagmiddag met haar bromfiets op het Pontplein geslipt en ge vallen. Met pijn aan armen en benen moest zij naar het Antonius Ziekenhuis worden vervoerd. „Lorrie-riding" op de spoorbaan De politie moest zondagmiddag twee Santpoortse knapen, die zich op de spoor baan bij Santpoort onledig hielden met het rijden op een lorrie der N.S. ijlings uit dit gevaarlijke gebied verwijderen. De jon gelui 10 en 14 jaar oud mogen woens dag driehonderd strafregels komen in leveren..-^ De afdeling Beverwijk van Herwonnen Levenskracht heeft het afgelopen week einde het feit gevierd, dat 40 jaar geleden deze afdeling in Beverwijk werd opge richt. Er is in de kerk van de H. Agatha een plechtige Mis opgedragen, door de Deken van Beverwijk, waarna in de bo venzaal van het K.S.A.-gebouw het be stuur recipieerde. Voorzitter C. Pels heette daar een groot aantal belangstellenden van diverse zus terorganisaties, alsmede de afgevaardig den van het hoofdbestuur hartelijk wel kom, waarna hij een korte levensbeschrij ving van de afdeling gaf. Voortgekomen uit R.-K. Volksbond, was het hoofddoel het bestrijden van de tuberculose in Be verwijk en naaste omgeving, zo zei de voorzitter. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat deze volksziekte vrijwel is overwonnen, waardoor het bestuur de noodzaak heeft ingezien, de bakens te verzetten. Nu gaat men meer aandacht besteden aan het uit zenden van kinderen en moeders. Met de wens dat „Herwonnen Levenskracht" nog veel voor de volksgezondheid in het alge meen en voor de tuberculose in het bij zonder zal mogen bijdragen, besloot hij zijn rede. Als eerste uit een rij van vele sprekers, voerde de heer Franken, lid van het hoofd bestuur het woord. Spreker feliciteerde de afdeling Beverwijk met het jubileum, maar bovenal met het feit, dat zij op een prach tige staat van dienst kan terugzien. Vervolgens vroeg de heer Franken het bestuur verlof enkele medewerkers, die als pioniers hun werk voor Herwonnen Levenskracht zoveel jaren in alle beschei denheid hadden verricht namens het hoofdbestuur te mogen huldigen. Het waren de heren W. Niesten, A. v. d. Plas, C. Pels, voorzitter, M. Hoogveld en W. van Leeuwen, aan wie de heer Franken de speld van verdienste uitreikte. De heren Niesten en v. d. Plas ontvingen de gouden speld, de heren Pels, Hoogveld en Van Leeuwen de zilveren. Namens „Nazorg" sprak de heer Steen beek en voor „Santos" de heer Hienkens. Beiden prezen de goede samenwerking, die er tussen de vereniging en Herwonnen Levenskracht bestaat, waarbij vooral de nadruk gelegd werd op de financiële steun, die beide van de jubilaresse mogen ont vangen. Deken B. G. Hosman had een vreemde wens voor de feesteling: hij hoopte, dat Herwonnen Levenskracht spoedig moge verdwijnen, want dan pas zal haar taak, de bestrijding van de tuberculose, geheel afgesloten zijn. Dit is de beste felicitatie die hij het bestuur kon geven. Ook de voorzitter van de K.A.B., de heer A. v. d. Plas wilde het bestuur namens de K.A.B. de felicitaties overbrengen. Vooral de heer P. Olsthoorn, meer bekend als „Ome Piet", die het gepresteerd had om gedurende de bezetting het kasgeld van Herwonnen Le venskracht onder zich te houden, zodat men direct na de bevrijding volop kon be ginnen, betrok spreker in zijn felicitatie. Het speet hem, dat het geschenk nog niet gereed was, doch voor de eerstvolgende vergadering van de K.A.B. zal „Ome Piet" een uitnodiging ontvangen, om daar het ge schenk in ontvangst te nemen. Namens de K.A.B. overhandigde hij de jubilerende vereniging een enveloppe met inhoud. Nog vele sprekers voerden hierna het woord, die allen hun felicitaties vergezeld deden gaan met een geschenk al dan niet onder enveloppe. O.a. spraken de heer De Jong, namens het bestuur van de vereni ging R.-K. Kinderuitzending, de heer Lan gendijk voor de afdeling Beverwijk van de R.-K. Metaalbewerlcersbond „St. Eloy", welke vereniging op 3 november a.s. haar 45-jarig bestaan gaat vieren en de heren Kuipers, v. d. Zijl en Bakker resp. voor de R.-K. Bond van Technici „St. Bernulfus", „St. Willibrord" en „Zonnestraal" tezamen met „Draagt elkanders Lasten". Zaterdagmiddag is bij Lobith voor het eerst een zogenaamd Rijnduwschip in Ne derland aangekomen. Dit vaartuig, „Wa terbuffel" geheten, is een uit vijf vaartui gen samengestelde sleepeenheid. Het eigen lijke vaartuig duwt twee „duwbakken" en trekt er ook twee. De bakken zijn elk 1300 ton groot en hebben twee ruimen van elk 26 meter lengte. Het schip, dat zaterdagmiddag in Lobith arriveerde, is op proefvaart op de Neder- rijn en heeft in Rotterdam 5000 ton ijzer erts geladen. Het schip kan desgewenst nog twee bakken duwen De totale lengte, die nu 164 meter is, zou dan 238 meter zijn. Over de proefvaart van Mainz tot Lobith zijn de initiatiefnemers zeer tevreoen, zo vertelde de kapitein. Zaterdagmiddag werd ten behoeve van het woonwagenkampwerk in het Vei linggebouw „Het Centrum" aan de Ko ningstraat een fancy-fair door burgemees ter J. G. S. Bruinsma officieel geopend. Vooraf had pater W. van Deenen M.S.C. een toelichting gegeven over het doel van deze fancy-fair. „Een woonwagenbewoner, hoeft zich aan parkeervoorschriften wei nig te storen en zou dus op elke plek in Beverwijk zijn wagen kunnen neerzetten", aldus de geestelijke adviseur van het woonwagenkamppark te Beverwijk, „ware het niet, dat dan een chaos op de ver keerswegen zou ontstaan. Daarom wordt hun een vaste verblijfplaats aangewezen en daarmee wordt hun tevens.min of meer te kort gedaan. Zij voelen zich te recht ietwat uitgesloten van de gemeen schap". Het verheugde hem, dat in samenwer king met de Vincentiusvereniging en an dere instanties deze fancy-fair tot stand is gekomen waardoor hopelijk het kamp werk over extra gelden kan beschikken, om vooral voor de jeugd verscheidene materialen aan te kunnen schaffen. Hij nodigde de burgemeester uit om deze fan cy-fair officieel te openen, door het elek trische spoorwegemplacement in gebruik te stellen. Burgemeester Bruinsma, sprekend in de geest van pater Van Deenen prees het initiatief. Hij wenste de dames en heren die zich hiervoor hadden beschikbaar ge steld alsmede pater Van Deenen veel suc ces met dit mooie werk en vertrouwde er op, dat velen de fancy-fair met een be zoek zullen vereren. Hierna schakelde hij de stroom in en de elektrische treintjes begonnen over het emplacement te rijden. Direct na de officiële opening, stroomde de jeugd naar de verscheidene attracties, die in het veilinggebouw waren onderge bracht, zoals schiettent, tombola, waarzeg tent, het rad van avonturen enz. enz. Als extra attractie was er een prachtig aangeklede pop, met de mooie naam Rose Marie, wier geboortedatum geraden moest worden. Notaris Bremmers, zal na afloop van de fancy-fair de juiste datum, die bij hem gedeponeerd is, bekendmaken. Ook gistermiddag en -avond was het zeer druk op de fair en de initiatiefnemers konden op een gunstig financieel resultaat rekenen, toen om 12 uur 's nachts de fan cy-fair gesloten werd. Het eerste dames- en het eerste heren elftal van de handbalvereniging „IJmond" hebben in hun moeilijke wedstrijden, res pectievelijk thuis tegen TYBB en uit tegen Lijnden overwinningen behaald en zich waardoor beide vaster aan de kop van hun afdelingen geplaatst. Op „Watervliet" ontpopten de TYBB- dames zich al direct als lastige tegenstand sters. De Haarlemse dames, die uiterst fel maar fair vochten om in het bezit van de bal te komen, ondervonden echter van de technisch beter spelende IJmond-dames een flinke tegenstand. De aanvallen van de thuisclub waren dan ook gevaarlijker van opzet en afwerking. Dit resulteerde in een 31 voorsprong bij de rust. Na de hervatting lieten de IJmondsen opnieuw een betere techniek zien, hetgeen twee doelpunten vóór en slechts één tegen op leverde (52). In de uitwedstrijd tegen Van Nispen I hadden de IJmond 2-dames het aanvanke lijk zwaar te verduren, waarbij vooral ook de slechte toestand van het terein moei lijkheden opleverde. De thuisclub nam de leiding (10), maar kort voor de rust maakte J. Kruk gelijk (11). De tweede speelhelft leverde een gelijk opgaande strijd op. Beide ploegen scoorden eenmaal, hetgeen de krachtverhouding goed weergaf (2—2). Met enige zorg trokken de IJmond I- heren naar Lijnden, welke ploeg de tweede plaats op de ranglijst innam. De IJmonders begonnen de moeilijke strijd echter met een overweldigend offensief, waartegen Lijnden niet goed was opgewassen. Reeds na tien minuten had IJmond een 20 voor sprong. De bezoekers vonden het blijkbaar voorlopig voldoende en speelden wat kal mer. Hierop had Lijnden blijkbaar gewacht om het heft volledig in handen te nemen. IJmond werd nu overspeeld en moest de rust ingaan met een 33 gelijk spel. Na de hervatting leverden beide ploegen een enerverende strijd om de zege. Het doel- puntenverschil bleef tot één beperkt. Nadat E. Jonker tien minuten voor het einde de stand weer gelijk maakte (55), was het enkele minuten later spil H. Boom, die zich prachtig vrij speelde en onhoudbaar voor WPI"" UwJlïTI IJmond scoorde (56). Lijnden deed in de WCI IVwam resterende minuten vertwijfelde pogingen om gelijk te maken, doch onder hoogspan ning hield de IJmond-verdediging stand, zodat de Velsenaren twee kostbare punten hadden veroverd. De overige uitslagen waren: Dames-junioren: IJmond—Zandvoort- meeuwen 112. Jongens-aspiranten: De Blinkert c IJmond a 3—8. Het bericht in de pers van 25 oktober 1957 betreffende de verhoging van de uit kering ingevolge de Algemene Ouder domswet heeft blijkbaar misverstanden geschapen. Er zijn er, die menen, dat het hier wederom gaat om een nieuwe ver hoging van deze uiktering. Dit is echter niet het geval. Het gaat hier over een definitieve vaststelling van de verhoging, die de uitkering A.O.W. heeft ondergaan in verband met de huurverhoging en een afronding van het bedrag, dat men in ver band daarmede reeds heeft ontvangen bij wijze van voorschot. Deze afronding bedraagt respectievelijk voor gehuwden en ongehuwden f 1,en f 0,50 per maand. Met de moeilijke tegenstander Ooster kwartier als gastploeg heeft het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Wa tervliet", dank zij een kleine, maar ver diende overwinning (5-4) een goede dag gehad, want toen met nog tien minuten te spelen de Haarlemse gasten de 5-2 voor sprong van de Velsenaren terugbrachten, kon de groen-gele, verdediging de gefor ceerde Oosterkwartier-aanvallen flink af weren. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, doch toen Vos na 10 minuten Watervliet de leiding gaf (1-0) werd de thuisclub sterker. Wegens te zwaar verdedigen kreeg de thuisclub menige vrije worp toegewe zen, doch het juiste schot ontbrak. Ook de Haarlemse aanval schiep zich kansen uit enige vrije worpen, doch de gelijk maker kwam na een snelle doorbraak van Bakker, die beheerst doelpuntte (1-1). Het geluk was na de wisseling op de hand van de thuisclub toen Veerbeek van af stand schoot, de bal van de korf terug op ving en toen beheerst inschoot (2-1). Di rect daarna had Berghuis van de lijn af succes (2-1). Met goed verdedigen tegen de over en weer snelle aanvallen bleef deze stand tot de rust ongewijzigd Na de hervatting werd eenzelfde op en neer gaande strijd gedemonstreerd. Het v/as v. d. Berg, die bij een doorbraak de bal goed aangegeven kreeg en raak schoot (4-1). Daarna buitte aan de andere kant Starink een kleine kans onder de paal uit (4-2). In de beginopstelling had de Watervliet-ver- dediging het moeilijk, doch hield stand. Beide ploegen misten nu ieder twee straf- worpen. De spanning nam toe, totdat Vos na een half uur indirect uit een vrije worp succes had (5-2). Vijf minuten later ge bruikte Bakker een kleine kans en liet 5-3 noteren. De volgende Oosterkwartier-aan val probeerde in de laatste vijf minuten nog een gelijkspel te forceren, maar Din- kelberg was de enige die voor de Haar lemmers nog een trefkans kreeg en ei ge bruik van maakte (5-4). Voor Watervliet 2 werd de strijd tegen Roda 3 uit Westzaan ook al een overwin ning. Met treffers van Verkerk en mej. Polak namen de groen-gele reserve's een 2-0 voorsprong, doch de gasten hadden van afstand succes (2-1). De thuisclub bleef sterker, hetgeen mej. Niikamp demon streerde (3-1)'. Na de hervatting waren de beide verdedigingen de aanvalsvakken de baas. Eerst na een half uur gebruikte Roda 3 een kansje (3-2). waarna de spanning te rug kwam. Mej. Zandbergen verbrak deze ten slotte (4-2). Tegen Nieuw Flora 2 opende mej Leye- naar voor Watervliet 3 in Haarlem de score (0-1), die werd genivelleerd (1-1) en Ducrocq de stand op 1-2 bracht. Met nog 20 minuten te snelen maakten de Haarlem mers weer gelijk (2-2). Watervliet 5 verloor in Haarlem van DRV 2 met 3-1. De Watervliet A-aspiranten behaalden hun derde overwinning in successie. Hoe wel Animo Readv zeker niet zwakker was scoorde dit nloegje eenmaal. Paul de Roos en Henny Snijders brachten de eindstand op 2-1. ADVERTENTIE Op veler verzoek zal nogmaals een DEMONSTRATIE worden gehouden met a.s. donderdagmiddag 31 oktober in onze zaak. De demonstraties vangen aan 2 uur, 3 uur, 4 uur en 5 uur n.m. Wilt u hiervoor een uurtje vrijmaken? Lange Nieuwstraat 503-505 - Tel. 5557 EEN NIET alledaags beeld van jeugd-activiteit was er zaterdagmiddag rond het IJmuidense Marktplein te bekennen: twee clowns, beiden gewapend met een al dan niet functionerende paraplu, liepen achter een wandelwagentje, waarin een levensgrote beer zat - zij het dan een opgezette. De jeugd had het duo al gauw in de gaten en zorgde er wel voor op veilige af stand van de vervaarlijk gapende beer te blijven, je kunt nooit weten! Bij deze bijzondere stoet behoorde een tiental jonge lieden, die met veel enthou siasme iedereen voorzag van een foldertje en zo mo gelijk van een aantal loten voor het goede doel. Dit doel, meer bekend onder de naam „Actie Jeugdhonk", hopen de orga nisatoren in zo kort moge lijke tijd te bereiken. Spe ciaal voor de jeugd van Hervormd IJmuiden-Oost is een onderkomen dringend nodig, er is geen ruimte om grote groepen bij elkaar te halen, geen instuifgelegen- heid en de kans om spelen met elkaar te doen is ook al afwezig. Het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan doet alles wat het kan, maar is toch niet zo maar in eens toeganke lijk voor de hele jeugd te stellen. MET DEZE wetenschap pen gewapend heeft de Her vormde Jeugdraad dan ook een bazaarcommissie in het leven geroepen, die al enige maanden werkt: onder meer werden er in de afgelopen zomer ongeveer duizend autovlaggetjes voor dit doel verkocht. Thans wordt er hard gewerkt aan een lote rij, met een brommer, was machine of radio, als hoofd prijs en tientallen andere dure en minder dure prij zen. Tegelijkertijd is er ge werkt aan de voorbereidin gen van een fancy-fair, die aanstaande woensdag gaat beginnen in de Juliana- school aan de Gerard Dou- straat. Tot en met zaterdag is daar gelegenheid om in zeven lokalen van deze school het geld te laten rol len, steeds maar met de ge dachte aan dit schone doel. ALS KLAP op de vuur pijl zal dan zaterdagavond omstreeks 9 uur de trek king van de loterij plaats vinden ten overstaan van notaris J. H. A. M. Anten, waarmee dan een afsluiting van deze acties (voor dit jaar) is gekomen. Op dinsdagmiddag zullen de opbouwers beginnen aan een „20-uurbouw", want woensdagmiddag om 3 uur moeten de kinderen kunnen grabbelen en gebruik kun nen maken van de twin tig stands van de ba zaar. Bazaar? Kermis in het klein, met alle moge lijke attracties, zelfs kan men zich op een echte bas cule laten wegen en er nog een taart mee winnen ook, of zou er meer belangstel ling bestaan voor de minia tuur-spoorweg. Hoewel de enveloppen-, bolero-, har- tenprik- en schiet-sporten toch ook maar niet voorbij gelopen mogen worden. In de consumptiezaal is er ge legenheid om even uit te blazen bij het gebruik van koffie, thee, chocolade, worst of patat, die op het schoolplein in grote stapels gebakken zal worden door een vakbekwame ouderling. Ter gelegenheid van de officiële opening door de beide predikanten, ds. Dick- hout en ds. De Roest, 's avonds om zeven uur, be staat de mogelijkheid dat er een kunstmaan zal worden opgelaten, mits de weers omstandigheden dit toe staan. Van Russische zijde is hier nog geen belangstel ling voor getoond, hoewel men ook geen „njet" heeft laten horen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3