Comité-Rolink poogt aan te sturen op realisering wijkgedachte IJmond-dames bleven ongeslagen Visserij-varia IJmond-agenda DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Voor PRISMA-horloges naar P. DE GROOT WVV-comité, de strijd beëindigend, besprak Sint Nicolaasplannen Verkeer en PTT ter sprake PRISMA-dealer Fa. A. R. DE BOER 't SILVER STOEPKE Luchtige inzet van „Advendo" Ko van Dijk verstoorde orde tijdens voorstelling „Jonge kunstenaars stellen zich voor" HORLOGES GRATIS Druk bezochte bazaar van Vrijzinnig Hervormde H andwerkkr ing Concert van N.Ph.O. in het Kennemertheater V.T.G. had een gelukkig en succesrijk weekeinde DINSDAG 5 NOVEMBER 1957 li Wachten op beter weer Hoewel het maandag vaarbaar weer werd, heeft slechts één kustkottertje de IJM 14 de haven verlaten om enige trekjes te doen op de dure platvis. De oorzaak van het niet uitvaren, waren de berichten over nieuwe depressies. Om dezelfde re den bleven vijftien kotters en trawlloggers liggen om dinsdag en woensdag de platvis te lossen. De trawlers „Maria van Hat- tem", „Beatrice", „Klaas Wijker", „Norma Maria" en „Job Gouda" hebben ook beter weer afgewacht. Haringvangsten KW 47 met 40 kantjes uit 50 netten; KW 40 met 110 kantjes uit 70 netten. De overige schepen hebben door het slechte weer niet kunnen vissen. De aanvoer te IJmuiden bestond dins dagmorgen uit 3500 kisten. Hierbij waren 750 kisten schelvis, 15 wijting, 75 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 785 haring, 1150 makreel, 50 stokkebit, 200 schol en 3000 kilogrom tong. Deze tong was van vijf kotters, die gisteren bleven overliggen. Voor morgen liggen er nog eens vijf kot ters met platvis. De Vikingbank (van 24 oktober) loste 180 kisten schelvis, 35 kabeljauw en gul, 50 koolvis, 430 makreel, 130 haring, 15 wijting, 10 diversen; de „Postboy" (van 23 oktober) 140 kisten schelvis, 25 kabeljauw en gul, 50 koolvis, 450 makreel, 150 verse haring en 5 rog en de „Francina" KW. 153 (van 22 oktober) 430 kisten schelvis, 280 ma kreel, 60 verse haring, 30 diversen en 20 stuks stijve kabeljauwen. Er waren van twee loggers 450 kisten verse haring. Voor de export De export nam vanmorgen de rijen grote kabeljauw af voor f 148, kleine voor f 75, kisten grote kabeljauw voor f 198- f 200 en kleine voor f 192. De grote schel vis haalde f 27-f 34 en de grootmiddel f 23- f 29. Van de tong was vanmorgen om ne gen uur nog niets verkocht. De kustvissers lagen nog te lossen. Het binnenland in De binnenlandse handel nam de haring vanmorgen af voor f 25-f 29, makreel voor f 20-f 13. De grote gul bracht op f 54-f 50, midel f 40-f 38 en torgullen f 20-f 15. Zwarte koolvis ging weg voor f 50-f 60, witte koolvis voor f 98-f 100, leng voor f 78-f 85. Kleinmiddel schelvis maakte f 22-f 20, pennen f 22-f 18 en braadschel- vis f 15-f 11. Twee naar Engeland Twee IJmuidense trawlers lossen in Grimsby. De „Amsterdam" lost woensdag De toneelvereniging „Advendo" heeft haar jubileumseizoen ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan op een luchtige manier ingezet door in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan drie voorstellingen te geven van „Annemarie. zeg jij het maar", een klucht van Hans Nesna. Zaterdagavond heeft hiervan de laatste opvoering plaatsgehad, waarmee een ongetwijfeld succesrijke serie werd af gesloten. De uiterlijke kentekenen van dit jubileum waren de bloemstukken voor het toneel en de rookwaren en versnaperingen, die de bezoekers bij het betreden van de zaal werden aangeboden, een attentie, welke door de donateurs kennelijk bijzon der op prijs werd gesteld. In het artikel, dat onlangs in ons blad aan het jubileum van deze vereniging werd gewijd, herinnerden wij nog even aan de moeilijkheden welke „Advendo" betrekkelijk kort geleden moest ondervin den, een impasse, die weliswaar werd over wonnen, maar waardoor de kring van wer kende leden toch enigszins is afgenomen. Deze omstandigheid heeft zich duidelijk laten gelden bij de keuze van het jubileum stuk, waarmee het bestuur de voorkeur gaf aan een behoorlijke opvoering van een eenvoudige klucht, dan met een toneelspel van meer betekenis te falen. Een besluit, dat onder de gegeven omstandigheden niet anders dan verstandig kan worden ge noemd. „Annemariezeg jij het maar", werd pas enige dagen geleden nog uitvoerig door ons besproken naar aanleiding van een opvoering in Heemskerk, zodat wij ons nu uitsluitend tot de voorstelling van ..Advendo" kunnen bepalen. JCn hieraan kan niet anders dan met waardering wor den herinnerd. Met de dames J. en N. Ree kers heeft de vereniging haar jonge garde stellig met een paar charmante speelster- tjes uitgebreid, wier debuut als Marion en Elly zeer bevredigend is geweest. Wanneer zij zich eenmaal de nodige toneelroutine hebben eigen gemaakt zullen zij ongetwij feld nog met goede resultaten in menige rolverdeling kunnen worden opgenomen. Nu streefden zij bijvoorbeeld C. Hoogland als Bob reeds voorbij, voornamelijk omdat deze speler zijn tekst zo onverzorgd be handelt. Amateurs vergeten nog te dikwijls hoe buitengewoon belangrijk het is, wan neer zij het publiek een feilloos gesproken Nederlands kunnen laten beluisteren. Een typische fout van dilettanten werd ook ge regeld door ..de nazaat van Dirk de Derde" gemaakt, die voortdurend kleine pasjes over het toneel nam en daardoor vrijwel geen minuut op dezelfde plaats bleef staan. Hier had de regie toch zeker op moeten letten. En wanneer wij dan nog constateren dat mevrouw J. Bakker niet geheel beant woordde aan hetgeen in het programma „een hoogmoedige dame" werd genoemd en H. de Heer te jeugdig was om de allu res en het gedecideerde optreden van een bureaudirecteur te rechtvaardigen, dan zijn hiermee de kleine opmerkingen neer geschreven, die ik niet meende te mogen verzwijgen. Wellicht dat de spelers met een en ander voor de toekomst hun voordeel kunnen doen. Want met de gedemonstreer de rolkennis en het tempo hebben zij regis seur Hunsche stellig niet teleurgesteld. Onverdeeld gunstig kon het oordeel lui den over mevrouw R. Vossen, die als de tovenares op het fornuis Annemarie weer een van haar vermaarde levendig-natuur- lijke typeringen op de planken zette. In gelijke mate geldt dit voor L. Bakker als de olijke Oom Theodoor, die deze trouw- 'ustige grijsaard uitbeeldde als een klucht- -nelfiguur, in de trant zoals wij ons deze mg van Piet Kohier herinneren. Dus een "weeglijk mannetje, dat het vrolijke mid- ^ipunt werd van een voorstelling, die door ->t publiek ook werd gewaardeerd. Jan van Dam 1050 kisten, meest makreel. De trawler ging op 26 oktober uit IJmuiden naar zee. Ook de IJM.24 Vios I (van 25 oktober) lag vanmorgen bij Grimsby op de rivier om binnen te lopen in Grimsby. Vier voor IJmuiden Voor zover vanmorgen bekend krijgt IJmuiden morgen vier trawlers aan de markt. De „Medan" (van 24 oktober) voert aan 1050 kisten, meest makreel en schel vis; de „Ellie" (van 24 oktober) 230 kisten schelvis, 340 makreel, 100 gul en kabel jauw, 60 koolvis, 30 verse haring, 10 wij ting, 45 rog en vleet, 180 stuks stijve kabel jauwen; de „Emma" (van 25 oktober) 280 kisten schelvis, 135 makreel, 110 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 50 haring, 25 wij ting, 50 diversen en 925 stuks ijskabel- jauwen; de VL.27 „Burgemeester Heus- dens" (van 23 oktober) met nog onbe kende vangst. AMSTERDAM De markt zette voor de eerste beursdag van de week laag in. Het weekeinde had twee verrassingen gebracht, die op de koer sen van nadelige invloed waren. Ten eerste kwam Wall Street vrijdag met sterk ver laagde slotkoersen af, waaraan de markt zich reeds op de niet-officiële zaterdag- morgenbeurs in Amsterdam had aange past en ten tweede het bericht over de nieuwe kunstmaan de Spoetnik 2. De beurs herinnerde zich nog maar al te goed, hoe de Amerikanen reageerden op het be richt van de eerste kunstmaan. Wall Street had toen van groot aanbod te lijden, waar door flinke koersverliezen werden gele den. Hoewel men in Amsterdam wat opti mistischer was ten aanzien van de New- Yorkse beurs, toch wordt op lagere koer sen gerekend. Dat een en ander de stem ming op het Damrak nadelig beïnvloedde laat zich gemakkelijk verklaren. Ook de overige internationale markten kwamen met enig materiaal aan de markt waarte genover bijna geen vraag aanwezig was. Aandelen Koninklijke Olie werden rond de f 158.50 verhandeld tegen zaterdag f 160 en slotkoers vrijdag f 164.50. De handel had niet veel te betekenen en het verlies bedroeg ongeveer zes gulden, terwijl het fonds drie gulden onder pariteit New York noteerde en zodoende op een lagere koers aldaar vooruitliep. Unilever werd aangebo den en was ongeveer tien punten lager op 325. Aku verloor twee punten en hield zich evenals Philips min vijf punten vrij goed. KLM was ex drie percent interimdi vidend ongeveer twee gulden lager. Van de scheepvaartfondsen stond Van Ommeren onder druk en na een koersver lies van vier punten werd dit tegen het einde van de beurs nog met drie punten tot zeven punten vergroot. Maatschappij Nederland en Rotterdamsche Lloyd min drie, overige waarden een tot twee per cent lager. Van de staatsfondsen was de staffellening aan de vaste kant 79 7/8 (plus V2 percent). Ook de overige waar den konden zich verbeteren. De woning bouwlening eveneens vast 102102)4 (plus 5/8 percent). In de cultuurafdeling daalde Amsterdam Rubber tot 56K (min 3 per cent), Verenigde Deli en HVA fractioneel lager. Prolongatie 5 percent. (ANP) NEW YORK Ruslands nieuwe aardsatelliet-met- hond heeft de koers op de Newyorkse Effectenbeurs maandag eerst doen af brokkelen, maar ze later op de dag ook weer helpen opbouwen. Het herstel, dat begon in de hoek van de vliegtuig- en rakettenindustrie, maakte de omvangrijke verliezen in industriële fondsen tenslotte vrijwel ongedaan, wanneer men althans rekening houdt met het koersverlies, ver oorzaakt door het feit dat sommige aan delen ex-dividend verkocht werden. Spoorwegen hadden een ongunstige dag. Zij bereikten het laagste punt sedert 3 mei 1954 en hoewel zij ook steun kregen, die enkele fondsen weer wat omhoog bracht, bleef de gehele groep onder de vorige slot koersen. Openbare nutsbedrijven bewogen zich enige tijd in dalende lijn toen twee van deze fondsen gevoelige verliezen moesten nemen, waarvan een deel echter weer ingelopen werd. Wall Street was van mening dat de nieuwste Russische kunstmaan-onder- neming de Amerikaanse defensie-inspan ning zal opvoeren tot aan het punt waar op inflatie opnieuw een ernstige factor zal kunnen worden. Inflatie wordt hier be schouwd als een stimulans voor het koers- peil. De vliegtuigindustrie de rakettenfa- brikanten noteerde koerswinsten, va riërend van meer dan twee dollar voor Douglas en Martin tot meer dan een dollar voor de overige. American Potash steeg, wat de kunst- mestfondsen betreft, meer dan drie pun ten. De chemische industrieën, die het een tijdlang zwaar te verantwoorden gehad hebben, herstelden zich krachtig, met name Du Pont, dat meer dan vier dollar hoger kwam dan de laagste notering van de dag. International Nickel sprong twee dol lar omhoog boven de laagste dagnotering na aankondiging van een extra uitkering van 1,15 dollar tegen het einde van het jaar, evenals vorig jaar het geval was. Chance Vought kwam vrij laat op de dag in beweging en steeg meer dan een dollar. Martin Co. steeg bijna twee dollar en winsten van meer dan een dollar wer den geboekt door diverse andere fondsen in de vliegtuigindustriegroep. Chemische industrieën, zwakke plekken in de eerste beursuren, konden zich snel herstellen. Koperwaarden stegen eveneens, verschei dene tot boven het slotpeil van vrijdag. Olies herstelden zich nadat sommige aan delen meer dan twee dollar gedaald wa ren tot nieuwe laagtepunten. Staalfondsen kregen steun. Aluminiums wisten zich te verstevigen na een val naar nieuwe laag tepunten. Chrysler liep laat op de dag op na bij verkopen meer dan 2% dollar verlies geboekt te hebben. De omzet beliep 2.380.000 aandelen tegen 2.060.000 op vrijdag j.l. Van de in totaal verhandelde 1.168 fondsen eindigden 589 lager, 347 hoger en 232 onveranderd. (UP). Vandaag zijn de Amerikaanse effecten beurzen en de meeste goederenbeurzen wegen „Election Day" gesloten. Het is helaas noodzakelijk een ernstig woord van protest te doen horen tegen de wijze, waarop Ko van Dijk zondagavond in de Haarlemse Schouwburg door luid ruchtig spreken en het voortbrengen van andere hinderlijke geluiden achter de schermen de orde tijdens de voorstelling „Het Water" van Ed. Hoornik heeft ge schaad. Het pleit in zekere zin voor het stuk, dat de aandacht van het publiek er niet merkbaar door werd geschokt. Toneel kan alleen tot bloei komen als kunst wanneer er een eendrachtige samen werking bestaat tussen schrijver, spelers en toeschouwers. Door zijn optreden heeft Ko van Dijk naar drie kanten onbehoor lijk gewerkt: de schrijver beledigend, de spelers storend in hun concentratie, de toe schouwers afleidend bij hun waardering. Kunst behoort gebaseerd te zijn op weder zijds respect voor elkanders prestatie. Het is te hopen, dat Ko van Dijk beseft, dat zijn gedrag onverenigbaar is met zijn for maat en positie als acteur. Een acteur, die een rol accepteert, is verplicht deze naar beste vermogen te verdedigen. Het kan hem onder geen enkele omstandigheid worden toegestaan de indruk van een voorstelling achter de rug van zijn medewerkers te bederven. Dat zulks gebeurde tijdens de opvoering van een Nederlands stuk is te meer betreu renswaardig, getuigend immers van gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel. Bij de verwezenlijking van een nationale toneel speelkunst heeft de dichter het laatste woord. Deze stelling van Jean Vilar moge de moraal zijn van dit incident. David Koning Woensdag 6 november geeft „Toon kunst" in het Kennemer theater te Bever wijk zijn tweede concert in dit seizoen onder de titel „Jonge Kunstenaars stellen zich voor". Deze keer zullen de volgende musici hun medewerking verlenen: Ire ne Mispelblom Beyer, sopraan, Noor Re- lijk, piano en het trio Joost Tromp, fluit, Ad Mater, hobo en Johan Jansonius, pia no. Een gevarieerd programma zal ten gehore worden gebracht. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3 °/o Nederl. '47 79/4 3°/o Nedl. 1962/64 87 A. K. U 149 Calvé Delft 265 Van Gelder Zonen 180 14 K. N. Hoogovens 245 Nederl. Ford 188 34 N. Kabelfabriek. 240 gew. Philips Gloeil. 22914 233 pref. Philips Gloeil. 135 Unilever 324 332 Wilton Fijenoord 204 Dordtsche Petrol. 735 K Konkl. Petroleum 158,70 164,— A'dam Rubber 56 y8 K. L. M f 99,80 exd. Holl. Amer. Lijn 141 N. Scheepv. Unie 132 Phs. v. Ommeren 204K H. V. A 90 Verg. Deli Mijen 58 Vs Amsterd. Bank 190/» Ned. Handel Mij. 148)4 Rotterd. Bank 160 Twentsche Bank 164 Anaconda Copper 451/ie Bethlehem Steel 38 Vs U. S. Steel 52% General Motors 37 )4 Shell Union 66/4 Tidewater 23/4 ADVERTENTIE ADVERTENTIE JUWELIER - HORLOGER KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 Grote sortering verlovingsringen mm ÏOO PRISMA Vraagt inlichtingen bij Uw Prisma horloger Zowel het voorlopig actie-comité Rolink als de winkeliers van Velsen-Noord, ver enigd in de vereniging „Wijkeroog" zijn gisteravond bijeengeweest voor een ver gadering. De eersten, vergaderend als comité zelf, hebben met dankbaarheid jegens de vragen, die bij de rapportering, over de gemeentebegroting ook over Velsen-Noord zijn gesteld, hun blijvende bezorgheid uitgesproken over enige zaken in £it gemeente- deel, maar zij hebben zich bovenal verder gespitst op de voorbereidingen tot een mogelijk wijkcomité of een wijkraad, teneinde de stem van Velsen-Noord een eigen klank te geven in het grote Velsense geheel. De laatsten waren bijeen voor de bespreking van een Sint Nicolaasactie, maar tijdens die vergadering kwam ook de „kleine strijd" in Velsen-Noord ter sprake, met aan de ene kant het comité dat uit de winkeliers bestond en aan de andere kant de gewraakte Rolink-aanhang. Uit mededelingen van het comité-Ro- link bleek, dat er overleg is geweest met twee officiële vertegenwoordigers van de PTT over de moeilijke situatie, die het pu bliek ondergaat, wat het postkantoortje van Velsen-Noord betreft. Daarbij is de hele lijdensgeschiedenis van dit kantoor opgehaald en men blijkt nu aan te sturen op een verdere verbetering van de be staande outillage. Tevens is de verkeers situatie bij de overweg in de Wijkerstraat- weg weer ter sprake geweest, onder meer naar aanleiding van een vrij scherpe brief van de ANWB, die desgevraagd deed blij ken, dat deze bond zich alleen wenst te verstaan met officiële instanties en die de groep Rolink dus verweet zich te bemoeien met zaken, die haar niet aangaan. Gesloten loketten Voorts werd meegedeeld, dat de loketten van het station Beverwijk na twaalf uur des nachts gesloten zijn wegens perso- Gooien, smijten en grabbelen De bazaar, die de Vrijzinnig Hervormde Handwerkkring IJmuiden in het afgelopen weekeinde heeft gehouden, is een groot succes geworden. Velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om een kansje te'Wagen bij het rad van avontuur, om zodoende te trachten één van de vele mooie prijzen (er waren onder andere negen taarten beschikbaar 'esteld) in de wacht te slepen. Voor die genen, die niet zo veel belangstelling stel den in het avontuurlijke rad was er gele genheid te over om de sjoelcapaciteiten eens op de proef te stellen. En dat gebeurde dan ook, want de sjoelschijven hebben geen ogenblikje rust gekend en moesten keer op keer trachten „het gaatje te vinden". De huisvaders en -moeders, die thuis nooit eens een keertje met borden of andere breekbare waar mogen smijten, konden nu eens heerlijk hun hart ophalen aan het werpspel. Een van de grootste attracties was echter de grabbelboom (dit keer eens niet een ton). Daarbij ging het er om een van de roosjes, die in de boom hingen, te bemachtigen. Als dat was gelukt, was men zeker van een prijsje. Maar van al dat werpen, grijpen en grab belen wordt je op den duur moe, hongerig en dorstig. Maar dat euvel kon worden verholpen, want in een rustig hoekje was een theeschenkerij gebouwd, waar de dor stige kelen en hongerige magen respectie velijk van limonade, koffie, thee en warme worstjes konden worden voorzien. Tenslotte zij nog vermeld, dat iedereen, die de bazaar bezocht een paar gezellige uren heeft gehad. Van het competitieprogramma voor de handbalvereniging „IJmond" is door de slechte weersomstandigheden en de ter reinafkeuringen weinig terecht gekomen. Van de seniorenteams kwamen alleen de eerste en tweede dameselftallen in het veld, waarbij IJmond I op „Watervliet" het ongeslagen record handhaafde en de reserves een flinke nederlaag tegen HBC leden. De bezoeksters van de IJmond I-dames, Zandvoortmeeuwen, kwamen verscheidene keren gevaarlijk door de Velsense ver dediging. Hier werden de vele schoten door de Velsense doelverdedigster, mevr. De Vries-Klesser tegen gehouden. De IJmond-aanvallen werden iets breder op gezet; minder talrijk, maar beter in com binatie. De doorslag gaf echter het zuivere schieten, zodat de Zandvoortse doel- vrouwe ondanks uitstekend werk twee maal voor de rust werd gepasseerd (20). Na de hervatting behielden de gasten moed om verloren terrein te herwinnen. Dit had succes. Driemaal scoorde Zand voortmeeuwen, doch aangezien ook de IJmond-aanval beter werkte en nog eens vier doelpunten maakte, won de thuis club met 63. Kampioenen bij „Ons Genoegen" De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „Ons Genoegen" heeft haar kam pioenen van het afgelopen seizoen bekend gemaakt. Kampioen-generaal: 1. W. Rijnders, 2. W. van Wijk, 3. Blommaets-Bosschaert. Vitesse: 1. J. Scheffers, 2. W. Rijnders, 3. Blommaets-Bosschaerts. Midfond: 1. W. Rijnders, 2. Blommaets- Bosschaerts, 3. R. Zoontjes. Fond: 1. W. van Wijk, 2. W. Rijnders, 3. H. Exalto. Oude duiven: 1. W. Rijnders, 2. J. Schef fers, 2. W. van Wijk. Jonge duiven: P. van Dessel. Navluchten: 1. P. van Dessel, 2. W. Rijn ders, 3. B. de Smet. Na de goede resultaten van de laatste weken stelde IJmond 2-dames in Haarlem tegen HBC I teleur. De slechts weersom standigheden beïnvloedden de wedstrijd sterk. HBC paste zich hierbij het beste aan en liet de eerste speelhelft met een 40 voorsprong afsluiten. Toen na de her vatting werd verwacht, dat IJmond 2 met steun van de wind meer strijdvaardigheid zou tonen, bleef deze uit. Het was vooral aan de Velsense doelvrouwe N. v. Sloten te danken, dat de nederlaag tot 61 be perkt bleef. De IJmond I-heren maakten een ver geefse reis naar Concordia 2 in Haarlem. Vlak voor het begin moest de scheidsrech ter de wedstrijd door de regen afgelasten. De overige resultaten waren: Meisjesaspi ranten: IJmond aIJmond c 51; IJmond bConcordia a 44. neelsgebrek bij de NS een omstandig heid, die men voor kennisgeving heeft moeten aannemen, maar die niet weg neemt, dat er ook na twaalven nog treinen gaan, zodat het publiek genoodzaakt is kaartjes in de trein te kopen. Winkeliers bijeen De vergadering der winkeliersvereniging „Wijkeroog", die terzelfdertijd in het St. Josephhuis werd gehouden, had een gans andere teneur: opgezet ter voorbereiding van de Sint Nicolaasactie der Velsen- Noordse zakenlieden heeft zij uiteraard dit onderwerp als hoofdpunt aangehouden, maar niettemin sloop de onrust in het ge- meentedeel ook deze bijeenkomst binnen. De zakelijke inslag van de vergadering bepaalde zich dus tot de opzet ener re clameactie, waarbij achter de bestuurs tafel werd opgemerkt dat het idee om een soort „Kijk u rijk"-puzzel op te zetten snel overboord gezet is omdat al gauw bleek welk een twijfelachtig karakter dit soort puzzels draagt. Men heeft bovendien overwogen het aantal auto's, dat de Velser tunnel passeert tot inzet van een prijsvraag te maken, maar dit plan sneefde onder de last van de technische moeilijkheden. Ten slotte besloot men terug te keren tot de vertrouwde zegelactie. Pro en contra Voor de rondvraag gingen vele handen omhoog en toen kwam dan ook de recente vergadering van de winkeliers met de ver schillende verenigingsdeputaties ter spra ke ter bespreking van de Velsen-Noordse problemen. Voorzitter Sanders noemde deze vergadering gisteravond oprecht een „mis lukking", terwijl hij het comité-Rolink nog steeds als een „Wild West-comité" af schilderde. Over positieve dingen zou er tijdens de openbare vergadering van het comité-Ro link niet gesproken zijn, zei de heer San ders. Uit de winkeliers zelf kwam echter de wens naar voren, voeling te houden met het comité-Rolink, maar voorzitter Sanders voelde daar niets meer voor: de weerspiegeling van de „actie-WVV" zou al te vinden zijn in de vragen bij de ge meentebegroting door de Velsense raads leden en het bereikte resultaat stemde hem dies tot tevredenheid. De mening van de heer Sanders, als zou de vergadering van het comité-Rolink alleen maar op agi tatie uit zijn, werd door een der winkeliers met klem weersproken, maar de voorzitter hield staande dat de Rolink-groep de goed- gefundeerde plannen van het WVV-comité heeft doorkruist. Inmiddels is de winke liersvereniging er nu wel mee opgehouden, vertelde de voorzitter, waarmee dit punt voor afgedaan werd verklaard. ADVERTENTIE LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TEL. 6321 CENTRUM GALERIJ Op uitnodiging van de Commissie Cul tureel Beverwijc geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest op woensdag 20 november een concert in het Kennemer Theater. Onder leiding van Marinus Adam wordt het volgende programma ten ge hore gebracht: Ballade en Passacaglia van Atterberg, Vioolconcert van Glazounov en de Tweede Symfonie van Brahms. Als soliste werkt mede Elise Cserfalvi, viool. K.A.B. houdt klaverjasdrive De Heemskerkse afdeling van de KAB houdt vrijdag 8 november in het KSA- gebouw te Heemskerk een klaverjasdrive. „Excelsior" geeft uitvoering Ter gelegenheid van het eerste lustrum geeft de mondaccordeonvereniging „Ex celsior" zaterdag 16 november in zaal Dam te Heemskerk een uitvoering. ADVERTENTIE PRISMA HORLOGES VERKRIJGBAAR BIJ De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem - Telefoon 20049 Wat in Heemskerk gevonden werd Bij de rijkspolitie zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voor werpen: kindertasje, kruiwagen op lucht banden, kogel met visnet, bankbiljet, da mesregenmantel, herenpolshorloge, zonne bril, lederen actetas, zilveren schakelarm band, zwarte dameshandschoen, fietstas, Lipssleutel en vulpen. „Echtgenoot gevraagd" Onder regie van de heer H. Boeree zal de Heemskerkse toneelvereniging „Ta- venu" zondag 10 november in zaal Dam te Heemskerk een opvoering geven van het blijspel „Echtgenoot gevraagd". „Us memmetael" met „Diggels" De Beverwijkse vereniging van Friezen „Us Memmetael" houdt op woensdag 6 november een toneelavond in t Centrum" te Beverwijk. De eigen toneelgroep zal „Diggels" (De Zondaar) opvoeren. Heemskerkse scholieren bezochten de vishal De laatste dag van de herfstvakantie hebben de leerlingen van de openbare lagere school te Heemskerk benut om een excursie te maken naar IJmuiden. Onder leiding van de heren Zweeris en Korten- oever is een bezoek gebracht aan de vis hal, werd de vuurtoren beklommen en werden enige koelhuizen bezocht. Prijzen van maandag Heilbot 3.703.05, gr. tong 54.60, grm. tong 4.50—3.70, kim. tong 3.80—3.30, kl. tong I 3.50—2.70, kl. tong II 3—2.25, tarbot I 2.702.05 per kg. Tarbot IV 7256, gr. schol 8078, grm. schol 7572, kim. schol 80—64, kl. schol I 76—55, kl. schol II 60—24, schar 3526, v. haring 3018, makreel 2411, gr. schelvis 4828, grm. schelvis 4323, kim. schelvis 4720, kl. schelvis I 3417, kl. schelvis II 218, wijting 208, gr. gul 6842, mid. gul 4032, kl. gul 2212, kl. haai 25, ham 10269, poontjes 2919, kl. koolvis zw 2413, kl. koolvis wit 36 per 50 kg. Gr. kabeljauw 280134, gr. koolvis zw. 6151, gr. koolvis wit 92 82, gr. leng 98 per 125 kg. Aanvoer van maandag 426 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 775 schol, 13 schar, 1385 haring, 2065 makreel, 2420 schelvis, 275 wijting, 425 kabeljauw en gul, 4 leng, 2 haai, 5 ham, 14 poon, 325 koolvis, 23 diversen. Totaal 8160 kisten. Besommingen van maandag 1 Trawler met 17.500, IJH 116 Eveline 24.800, IJM 72 Beatrice 16.400, SCH 27 9300, SCH 117 15.000, RO 27 5200, RO 2 4960, IJM 211 f 9000, IJM 204 2900, KW 101 16.490, KW 168 13.780, KW 57 10.680, KW 16 3000, KW 108 2870, KW 104 3400, KW 166 1640, KW 169 3270, KW 125 4630, KW 17 4810, KW 126 5100, KW 51 3970, KW 26 f 4420, WR 34 2230, WR 88 3350, UK 3 5070, AM 26 2230, AM 18 1810, AM 17 2760, IJM 7 3040, IJM 4 6020, KW 33 4560, KW 36 f 1230, KW 34 1600, KW 24 1840, KW 96 2820, KW 133 3290, KW 68 1420, KW 160 2880, KW 210 2840, KW 12 3080, KW 58 3540. Het eerste team van VTC lijkt de juiste vorm te hebben gevonden. In een spannend duel wisten Snelders, Oort en Van Weelderen een 7-3 overwinning op GTTC 4 te behalen. Een goede prestatie waarbij vooral de uitstekende vorm van Van Weelderen opviel. Hij wist dan ook de drie partijen in zijn voordeel te be slissen. Oort won tweemaal, terwijl Snel ders met één winstpunt genoegen moest nemen. Het dubbel, gespeeld door Van Weelderen en Oort, was onbetwist veel sterker dan de tegenpartij, en werd dan ook met duidelijke cijfers door hen ge wonnen. Een overmoedig Winfried 2, dacht het met twee man wel te kunnen opnemen tegen VTC 2. De stemming van de heren daalde weldra, toen bleek dat Dekker, Noorman en Van Hal, geen mannen zijn die zich zomaar gewonnen geven. Fel werd er gestreden, en het was dan ook jammer, dat Winfried na een 4-0 achter stand, mindei sportieve methoden pro beerden toe te passen om hierdoor een overwinning te forceren. Gelukkig lieten de VTC-ers zich niet van hun stuk bren gen, en moesten de heren met een 6-4 ne derlaag naar Haarlem terug. In de vierde klas won VTC 3 met 10-0 van Te Zaanen en behaalden het 4e heren team een 9-1 overwinning op TOG 6. Het 5e herenteam bracht het er het minst gunstig af door van TZB met 8-2 te ver liezen. Dames 2 behaalden een 7-3 over winning in de uitwedstrijd tegen DSB 2, zodat VTC op een succesrijke week kan terugzien. Of er in de komende week ook een der gelijk optimistisch geluid te horen zal zijn, zal nog te bezien zijn. Dan staan er enke le zware wedstrijden op het programma. Het eerste herenteam komt uit tegen Pro- vano 2, terwijl het tweede team het op eigen bodem tegen DSB zal moeten opne men. VELSEN DINSDAG 5 NOVEMBER Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Katholieke Openbare Leeszaal en Biblio theek, Banjaertstraat 13, geopend van 10 tot 12 uur. Openbare Leeszaal, Heidestraat, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal geopend van 19 tot 21 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, spreekuur om 20 uur. Thalia, „De Gewetenlozen", 20 uur. Rex, geen opgave ontvangen. WOENSDAG 6 NOVEMBER Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, als dinsdag. Openbare Leeszaal, Heidestraat, geopend van 10 tot 12.30 uur, 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd). Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wethou der C. P. J. Maas (Sociale Zaken, Per soneelsaangelegenheden, Schoolvoeding en kleding, Woningverdeling). Bioscopen als dinsdag. BEVERWIJK DINSDAG 5 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het complot". Luxor Theater, 19.30 uur: „De Graaf van Monte Cristo" (één voorstelling). Kennemer Theater, 20 uur: Receptie Re derijkerskamer „Kennemerland". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering „St. Eloy". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 uur; lees- en studiezaal geopend van 1517.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. WOENSDAG 6 NOVEMBER Bioscopen: als dinsdag. Kennemer Theater, 20 uur: Toonkunst: Jonge kunstenaars stellen zich voor. 't Centrum, 20 uur: „Us Memmetael", toneelavond. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15-17.30 uur; jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 15 16 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15—16.45 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1518 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7