Het kinderboekje van tante Els Begin aanleg noordelijke helft randweg niet vóór of in 1958 Inrichting van slachthuis kost eens zoveel als werd verwacht IJmond-agenda OM TE TEKENEN OF TE PLAKKEN Waarom een nijlpaard nijlpaard heet 11 HAARLEMSE VER KEER SPER IKELEN „Nee" zegt Rijkswaterstaat: „vijvers worden gedempt" Christelijk Vrouwenkoor viert derde lustrum Burgerlijke Stand van Velsen „Onvoorziene uitgaven" in Beverwijk „Tour de Flevo 1958" al op stapel gezet „Jozeph Blankenaar" damt in de finale Moppen trommeltje Geldlening voor houw van 96 etagewoningen Japans schip naar verboden zone om Christmas Island DONDERDAG 7 NOVEMBER 1957 Overyeeo^. Tydens de zomerzitting van de Provin ciale Staten van Noordholland is door de Statenleden nog eens aangedrongen op het betrachten van spoed bjj de aanleg van het tweede gedeelte van de westelijke randweg bij Haarlem van Zjjlweg naar Heussensstraat. Nadat overeenstemming met het rijk was bereikt over de verdeling van de kosten, waarbij het rijk een derde van de op 7.600.000 geraamde kosten voor zijn rekening zou nemen tot een maximum bedrag van 2.600.000 en de provincie de rest, was de verwachting, dat binnen niet al te lange tijd een begin gemaakt zou kunnen worden met de aanleg van dit weggedeelte, waarvan de voltooiing drin gend noodzakelijk was geworden, niet al leen met het oog op de openstelling van de Velser tunnel, maar ook, omdat de aanleg van het andere gedeelte van de randweg van Wagenweg naar Zijlwcg reeds een flink stuk gevorderd was. De voorbereidingen zullen echter nog zoveel tijd vergen, dat het niet waarschijn lijk is, dat met de aanleg van het noorde lijke gedeelte van de randweg nog in 1958 begonnen kan worden, zodat het vermoe delijk pas 1959 zal worden, voordat de eerste spade voor dit werk de grond in zal gaan. Op het bijgevoegde kaartje kan men het ontworpen tracé zien, dat van de Zijlweg af loopt onder de spoorlijn naar Zandvoort door, vervolgens enige straten a niveau kruist om op de Willem de Zwijgerlaan uit te komen, die voor een deel gevolgd wordt. Bij de Julianalaan is een viaduct ontwor pen, waarbij de nieuwe weg onder de Julianalaan zal doorlopen. Op de Willem de Zwijgerlaan buigt de randweg naar het oosten af, duikt onder de spoorlijn Haar lemUitgeest door en kruist de Kleverlaan a niveau. Even ten noorden van de Klever laan komt de randweg tenslotte uit op de Delftlaan ten noorden van de Heussens straat. Zoals reeds eerder werd bericht zal het gedeelte HeussensstraatZijlweg, dat 1,7 kilometer lang wordt, bestaan uit twee ge scheiden rijbanen, die elk een breedte heb ben van 7.25 meter. Aan beide zijden van de weg is een rijwielpad ontworpen van ADVERTFNTIE KEMMEHERLAAh flö Schaatsen naar Tunnelmond? De twee vijvers, die als laatste restanten van de tunnelbouwput aan weerskanten van de zuidelijke afrit der Velser auto tunnels zijn overgebleven, hebben al vele speculaties gaande gemaakt over het doel en de mogelijkheden van deze niet onaan zienlijke waterplassen. Als doel werd on der meer in ernst genoemd het onzichtbaar maken van aanzienlijke oud-ijzervoor- raden, overgebleven van het werk en als mogelijkheid zag menigeen een grootse jjspret, als het deze winter vriezen wil. Beide speculaties gaan echter niet door, zo deelde men ons van de zijde van Rijks waterstaat mee. Ten eerste kan er op de bodem van deze beide vijvers geen oud ijzer meer liggen, omdat er in de loop der tijden al heel wat zand overheen is gespo ten en schaatspret bij vriezend weer zal op grote risico's stuiten voor het geval de beide binnenzeetjes dan nog in leven zijn: het is namelijk zout kanaalwater, dat slechts en onbetrouwbaar ijs zou opleveren. De beide onder water gelopen putten hebben niettemin hun nut. In het kanaal bevindt zich namelijk nog damwand rond en bij het vroegere „tunneleiland", dat de sprong van de tunnelbouw van zuid naar noord mogelijk maakte terwijl bovendien het profiel van het kanaal nog niet op de nieuwe diepte is gebracht. De grond, die daarbij vrij gaat komen, wordt in de beide reservoirs bezijden de tunnelmond gestort. Hiermee is reeds een aanvang gemaakt met behulp van een zandspuitinstallatie, zodat binnen afzienbare tijd de twee watervlak ten verdwenen zijn en dan de nog provi sorische verbindingsweg tussen Rijksweg 6 en Rijksweg 9 aan de westkant van de tunnel definitief gelegd kan worden. Dit kaartje toont het tracé voor het noordelijke gedeelte van de westelijke randweg van Zijlweg naar Heussensstraat. 4 meter breedte. De Dompvloedslaan in Bloemendaal zal niet aan de weg worden aangesloten. Tijdens de zomerzitting van de Provinciale Staten heeft één der leden zich afgevraagd wat de betekenis van de Dompvloedslaan zou worden, nu deze weg noch naar de zijde van de Zeeweg, noch naar de Verspronckweg een aansluiting zal krijgen. Dit is echter één van de weinige onzeker heden, die nog aan de praktische uitvoering van het plan ten grondslag liggen. De touwtrekkerij om de financiën is voorlopig tot een einde gebracht, het tracé is vast gesteld, evenals de ontwerpen voor de aan te brengen kunstwerken. Daarom valt het des te meer te betreuren, dat omtrent het begin van de werkzaamheden niets meer bekend is, dan dat het tijdstip hiervoor vermoedelijk niet vóór of in 1958 zal vallen. Het Santpoorts Christelijk Vrouwenkoor, dat als onderafdeling van de Nederlandse Vrouwenbond in Santpoort werd opgericht, bestaat vijftien jaar. En waarom zal er 13 november in de Pniëlkapel aan de Pasto- rieweg in Santpoort feest worden gevierd. Het koor zal dan een jubileumconcert ge ven. waaraan de gemeentelijke zangvereni ging „Vox Humana" haar medewerking zal verlenen. De heer Anton de Beer zal en kele pianowerken van L. van Beethoven en S. Rachmaninov vertolken. Het koor heeft in de afgelopen jaren steeds de bijzondere ledenbijeenkomsten van de Nederlandse Christen Vrouwenbond opgeluisterd, maar zong ook vele malen voor de patiënten in „Maranatha", het Pro vinciaal Ziekenhuis en voor andere liefda dige doeleinden. Vooral in de donkere da gen voor Kerstmis en in de Paasdagen brengen zij wat „licht" in de harten van de zieken. Vaak ook werd medewerking verleend aan concerten van zusterverenigingen. Het vrouwenkoor is nu als zelfstandig koor aangesloten bij de sectie zang van de stich ting „De Velser Gemeenschap". En gedu rende al die jaren heeft de dirigente, mevrouw J. de Koeyer, haar koor met be zieling en enthousiasme geleid. BeverwijkVelsen als raadsvoetbal De voetbalwedstrijd tussen de Bever- wijkse raadsleden en een elftal uit de Vel- sense raad gaat het komende voorjaar door. BEVALLEN: C. KlepperDe Boer, d., Oranjestraat 35, IJmuiden. M. Kuipers Vos, d., Raafstraat 35, Haarlem. A. M. Dijk manVan Schooten, z., Wijkeroogstraat 68, Velsen (noord). W. H. Kaptein—De Graaff, d., De Noostraat 90, IJmuiden (Oost). M. DienaarRutte, d., Ruijsdaelstraat 17, IJmuiden (Oost). L. W. PrinsVan der Wolde, d„ De Sav. Lohmanlaan 7, Velsen (Zuid). W. M. de VriesHartendorp., z., Spaarndammerweg 5, Santpoort. D. M. Ca- bretLempers, d„ Noorderlaan 40, Velsen (Noord). C. J. W. KompierVan der Wiele, d., Rijnstraat 55, IJmuiden. G. Akkerman De Vries, z„ Curagaostraat 14, Santpoort. Chr. H. StephanusBambach, z„ Bloemen- daalsestraatweg 42, Santpoort. F. C. Th. M. MahieuVan Hoogen, z„ Alkmaarsestraat 31, 's-Gravenhage. L. FoekensRadix, d., Lange Nieuwstraat 255, IJmuiden. E. KrabVan Straten, d., Lange Nieuwstraat 666, IJmuiden (Oost). OVERLEDEN: A. J. de Graaf, 82 jr., we duwnaar van A. S. Okhuijsen, Broekber- genlaan 2, Santpoort. M. Oldenburg, 19 jr., ongehuwd, Neptunusstraat 38, IJmuiden. In de raadsvergadering van Beverwijk op 3 september werd een krediet verleend van f 98.000 voor de inrichting van het slachthuis in de fabriekshal aan de Wijker- meerweg. Bij de uitvoering bleek het kre diet dermate ontoereikend te zijn, dat B. en W. thans de raad voorstellen een bijna even groot bedrag beschikbaar te stellen. Nu vragen zij een aanvullend krediet van f 82.025. De eerste kredietaanvraag was gebaseerd op een begroting, die werd op gemaakt toen het ïiude slachthuis en de conservenfabriek van Doctor nog in bedrijf waren. Daardoor kon geen volledig beeld worden verkregen van de toestand, waarin de gebouwen en de installaties toentertijd verkeerden, zo schrijft het college van B. en W. Om stagnatie in de watervoorziening van het bedrijf te voorkomen moest het ge hele bedrijf op de waterleiding worden aangesloten, hetgeen een extra uitgave van f 3500 vergde. Daarbij kwam nog, dat de elektrische installatie tegen de verwachting in geheel door zuren bleek te zijn aange tast, zodat de vernieuwing hiervan maar even f 16.500 kostte. De dienstwoning bleek na de ontruiming niet veel meer dan een haveloze bouwval. Voor de restauratie van het huis was een bedrag van f 5200 nodig. Bij het slopen van het oude slachthuis stuitte men op een zware betonnen funde ring, die slechts met behulp van spring stoffen en zwaar materieel kon worden verwijderd, hetgeen een extra-uitgave van f5200 vergde. Een bliksembeveiligings- installatie kostte f2.625, hetgeen niet was voorzien. Bovendien bleek met de di- rectiekosten merkwaardigerwijze in het geheel geen rekening te zijn gehouden. Dit was een extra-uitgave van f8.125. In afwijking van het oorspronkelijke plan Partij van de Arbeid vergadert De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid zal dinsdagavond 12 novem ber in 't gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat bijeenkomen voor een ledenvergadering. In deze bijeenkomst staat als belangrijkste punt op de agenda de bespreking van de komende verkiezin gen. Voorts zal verslag worden uitgebracht van het consumenten-congres van de dr. Wiardi Beckmanstichting. MARKTBERICHT. Beverwijk, 6 november: andijvie f 0,12 0,23; sla f 0,040,12; bloemkool f 0,23 0,65; tomaten f 0,340,94; prei f 0.120,20; spinazie f 0,43—0,72; spruiten f 0,34—0,76; groene kool f 0,06—0,11; knollen f0,13— 0,27; bospeen f 0,17—0,32; waspeen f0,10— 0,24. Beste kinderen, AL 1IEEL GAUW is het weer 11 novemberde dog waarop, alle kind exen I tegen de avond met hun lampionnetjes er spontaan op uit trekken, om „Sinte Maarten te gaan vieren. Elk jaar is dat weer een heel feest voor de jeugd en omdat jullie er allemaal zo graag aan meedoen, zal ik je eens vertellen hoe dit gebruik eigenlijk in de wereld gekomen is. Het is alleen in ons land (en dan nog niet eens overal) de gewoonte om met lichtjes langs de huizen te gaan en te lÊÈ „bedelen om een stukje lekkers; in andere landen worden de kinderen de 11e 'Ak november onthaald op St. Maartensgans en dat is wel heel wat anders. Het BalMaHfe' gÉ 'jjpi Vf gebruik is ontstaan in Hongarije, waar Heer Maarten in het jaar 316 geboren SBËjpl M|§ W werd. Zijn vader was een heiden. Toen hij groter werd nam hij dienst als soldaat iiPjgjHp it ijg.iMfeal en werd eerst later gedoopt. Als soldaat was hij dapper en als mens behulpzaam m en goed. Maar Maarten voelde zich niet thuis in het leger, hij nam ontslag en MkIPP -ImHËÉ11s8kÜSPw werd monnik. Naar Frankrijk ging zijn reis en daar in de buurt van Tours stichtte hij het klooster Marmontiers. voor de inrichting van het slachthuis werd besloten de bestaande vloer te slopen en een geheel nieuwe vloer te storten (f 6.500), de muren te betegelen (f6.500) en ten gevolge van een wijziging van de vleeskeuringswet een was- en douche gelegenheid aan te brengen, waarvoor vier duizend gulden nodig was. De aanleg van een nieuwe verlaadplaats voor vlees en de uitbreiding van de transportinstallatie, die eveneens niet waren voorzien, vergden f 11.500, Voor verscheidene „kleinere" voorzieningen was een extra-bedrag van slechts f 12.075 nodig. Het aanvullende kre diet, zo schrijft het college van B. en W„ kan echter ten laste worden gebracht van de rijksuitkering voor het slopen van het oude slachthuis. De leiding van de „Tour de Flevo" heeft in het jeugdhuis aan de Overtoom te Cas- tricum een ouderavond gehouden. De voor zitter, de heer J. Houtenbos heeft een kort overzicht gegeven van het evenement in 1957. Ondanks de organisatorische foutjes werd het een zeer geslaagd gebeuren. Doe lend op de voorbereidingen voor de tour in 1958 deelde hij mee, dat het in de be doeling ligt dan met 10 ploegen van 8 man te starten. Het' wordt wellicht een vijf daagse tocht, die via Urk, Apeldoorn en 't Gooi naar Castricum leidt. De clubs, die men heeft opgericht om de knapen enig inzicht te geven in E.H.B.O. en radio hebben thans reeds de volle be langstelling. Een spaarsysteem is ontwor pen om de startgelden a f 10.bijeen te krijgen. In totaal is 2600 nodig. Het ligt in de bedoeling om de tour in 1958 in de week van de bouwvakarbeidersvakantie te houden. Deze vluchtelingen op het vliegveld van Genève zijn met hun schamele bezittingen uit Hongkong gekomen. Dertig van hen zijn Witrussen, die na de bolsjewistische revolutie in 1917 naar China uitweken en na de commu nistische overwinning in China naar de Britse kroonkolonie vhichtten. De verjaardag van de Russische oktober revolutie is voor hen de jaardag van veertig jaren ballingschap. In 375 werd hij tot bisschop van Tours benoemd, maar deze goede man was zó bescheiden en vond zichzelf van zó weinig waarde, dat hij zich schaamde voor de grote eer die hem te beurt viel. Na zijn benoeming verstopte hij zich bij de ganzen in de stal. Maar deze dieren begroetten hem met luid gesnater en dit wees de mensen, die hem zochten de weg naar zijn schuilplaats. Op 11 november stierf deze buitenge woon goede mens en hij werd door de rooms-katholieke kerk heilig verklaard. Als „wraak" voor hun verraad werden voortaan een aantal ganzen op 11 novem ber geslacht en opgegeten ter nagedach tenis aan Sint Maarten. Langzaamaan heeft het gebruik zich naar ons land ver plaats, als is het hier veranderd in een wat zachtzinniger en minder kostbaar feest. Ik wens jullie allemaal veel plezier en een goede vangst" op de elfde! Tante Els Natuurlijk weten jullie allemaal dat de nijlpaarden oorspronkelijk in het gebied j van de rivier de Nijl geleefd hebben en daar is dus de naam nijlpaard wel van af geleid. Maar wat je misschien niet weet is, dat wanneer nijlpaarden zwemmen zij veel van paarden hebben, wat neus en kop be treft, ook de oren lijken op paardenoren, dus daarvan het woord nijlpaard. Een aardige bijzonderheid las ik laatst over deze dieren en die zal ik jullie nu even vertellen. Als nijlpaarden gegeten hebben gaan ze liggen met hun bek wijd open. Dan komen er rijstvogeltjes die de overgebleven spijsresten tussen de tanden en uit de kiezen van het dier wegpikken. Als het nijlpaard, dat onder behandeling van zo'n vogeltje is, zijn bek eens dicht zou doen, dan zou de kleine tandenstoker on herroepelijk verloren zijn, maar dit ge beurt gelukkig niet omdat de nijlpaarden De eerste beslissing in het DCIJ-toernooi voor een definitieve plaats in de eindstrijd is ten gunste van „Jozeph Blankenaar" gevallen. Door de 137 overwinning op DCIJ heeft de titelhouder van het vorig jaar zich in de finale geplaatst, Van elke groep worden de eerste twee geplaatst. Als DCIJ woensdag de thuiswed- strijd wint dan komt deze club ook in de i provinciale finale uit. De uitslagen van de afgelopen week i luiden: Groep A: St. Canisius speelt gelijk (10 10) met DCG. DSTO wint met 11—9 van Jozeph Blankenaar II. Oostzaan wint met 128 van St. Canisius. Het Oosten wint met 119 van DCG. Gezellig Samenzijn verslaat St. Bavo met 164. In deze groep is de nederlaag van Jozeph Blankenaar een verrassing, waardoor DSTO nu ook een fraaie kans heeft om een van de bovenste plaatsen te bezetten. Groep B: Den Helder verliest met 911 van Wormerveer. Gezellig Samenzijn II verslaat Den Helder met 14—7. Den Helder verliest met 155 van de Haarlemse Dam club. DDD speelt gelijk (1010) met Ge zellig Samenzijn 2. De stand van de twee groepen na 7 ge speelde wedstrijden luidt: het veel te prettig vinden, dat hun mond wordt schoongemaakt. Leuk, hé? XDOOOOOCJCJOOOOOOOOÓOOOOCOCOCOOOOOCOOOOOOCOOCCCCCCOCCCOCOC': 8 p a Onderwijzer: „Wie weet wat „door- 8 zichtig is?" 3 Jantje: „Iets waar je doorheen kunt i, zien." Onderwijzer: „Goed zo. Wie weet 5 een voorbeeld?" 8 Pietje: „Een ladder, meneer!" 8 Oom: „Wel Jan, hoe is het met je 8 examen gegaan?" |8 aJn: „Gezakt, oom, al heb ik drie 3 vragen goed beantwoord." Oom: „Welke vragen dan?" Jan: „Hoe mijn naam, adres en ge- 3 boortedatum waren." 5 3 Een werkman was bezig een huis te bouwen. Hij stapte mis op de steiger 3 en viel naar beneden. Voor hij bene- 8 8 den was keek hij echter op de toren- 8 3 klok. Daar stond het kwart voor 8 twaalf. „O", zei de man, „voor dat f kwartiertje ga ik niet meer naar o 8 boven." 8 O P XXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOt Als je deze grappige figuurtjes be kijkt, dan zie je, dat ze eigenlijk uit allemaal dezelfde onderdeeltjes be staan. Je kunt ze dus gemakkelijk van gekleurd papier naknippen en op een kartonnetje plakken. Natuurlijk is ge woon natekenen ook leuk. Probeer het Groep A: Gezellig Samenzijn DSTO Jozeph Blankenaar II Het Oosten St. Canisius St. Bavo Oostzaan gesp. pnt. v.t. 8 58—22 8 53—47 7 59—41 4 47—53 4 54—66 3 34—46 3 40—60 Door Combinatie Groot 6 3 5565 Groep B: Jozeph Blankenaar DCIJ DDD Haarlemse Damclub CDA Wormerveer 6 12 89—31 6 10 70—50 6 6 59—61 5 5 59—41 4 4 36—44 4 4 33—47 Gezellig Samenzijn II 6 3 5169 Den Helder 7 0 4793 Woensdagavond speelt DCIJ de laatste thuiswedstrijd tegen CDA. De DCIJ'ers be hoeven slechts gelijk te spelen om zich van een plaats in de finale verzekerd te zien. Maar zelfs als CDIJ een nederlaag lijdt dan is de kans nog groot, dat CDA en Wor merveer nog tegen elkaar uit moeten ko men. In de A-groep zal dit jaar Door Combi natie Groot wel de onderste plaats gaan bezetten. Waarschijnlijk zullen zij er niet in slagen GS in de laatste ronde te klop pen. Mede dank zij een geldlening van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, die door bemiddeling van Hoog ovens aan de gemeente Beverwijk is toe gewezen, is het mogelijk geworden de bouw van 96 etagewoningen in 4 woon lagen in het uitbreidingsplan Oosterwijk te financieren. Het Beverwijkse College van burgemeester en wethouders heeft dit plan aan de raad aangeboden en vraagt nu goedkeuring tot machtiging om het bouwen van dit blok huizen onderhands aan te besteden en op te dragen tot een bedrag van f 2.196.278,en het college te machtigen uit 's rijks kas een zo hoog mogelijke bijdrage in het nadelige exploi tatie-saldo van deze woningen aan te vra gen en te aanvaarden. De woningen zullen worden gebouwd als woningwetwoningen en zullen 3 slaapka mers bevatten. De huurprijs zal dan onge veer f 16,per woning per week gaan bedragen. LONDEN (Reuter) De Britse regering heeft aan alle buitenlandse diplomatieke vertegenwoordigingen in Londen laten we ten, dat het gebied rondom Christmas Is land in de Stille Oceaan, waar deze winter nieuwe kernproeven zullen worden geno men, van drie november af tot nader order gevaarlijk is voor de scheepvaart. De ge vaarlijke zone is aanzienlijk kleiner dan het gebied, dat deze zomer verboden was met het oog op de Britse proeven met de wa terstofbom. De Japanse „Raad voor het verbieden van proeven met kernwapens" heeft be kendgemaakt, dat er ditmaal bij wijze van protest een schip in de verboden zone zal worden gestuurd. Een dergelijk plan is bij de vorige proeven bij Christmas' Island niet ten uitvoer gelegd. Een woordvoerder van de vereniging van Japanse tonijnvis sers heeft meegedeeld, dat de Britse actie een belangrijk financieel verlies voor de Japanse vissers oplevert, doordat het ver boden gebied zeer rijk aan tonijn is. VELSEN DONDERDAG 7 NOVEMBER Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopepd van 9.3012 en 1416.30 uur. •Alcoholics Anonymous,- Abelenstraat, spreekuur 20 uur. Openbare Leeszaai, Heidestraat, geopend van 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur. Thalia, „Vrouwenclub", 20 uur. Rex, geen opgave ontvangen. VRIJDAG 8 NOVEMBER Thalia, „Oorlog en vrede", 18 jaar, 19.30 uur Rex, geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal, geopend van 10 tot 12-.30 uur eji van 14.30 tot 17.30 uur en des avonds van 19 tot 21 uur. Filiaal geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Raadhuis, spreekuur wethouder A. de Jong, Financiën, Reinigings- en ont- smettingsdienst, parken, plantsoenen en V reëmdelin'gen verkeer. Katholieke Openbare. Leeszaal, geopend van 2 tot 5 uur en van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Van Diepenstraat, lezing met films voor IJmond-lasSers, 20 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 7 NOVEMBER Luxor Theater, 20 uur: Algemene Ne derlandse Metaal Bedrijfsbond, film- en forumavond. K.S.A.-gebouw, 10.30 en 14 uur: C.C.B., Scapino-ballet. Kennemer Theater, 20 uur: Feestuitvoe- ring „Kennemerland". R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1518 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. VRIJDAG 8 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Bloed in de zon". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het verdachte huis". W.B. Theater, 20 uur; „De jonge despe rado's". Kennemer Theater, 20 uur: „De Giete- ling". K.S.A.-gebouw, 20 uur: L.T.B., bloem kwekers. 't Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Par tij van de Arbeid. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.3020 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee. filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. I

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13