Verjongingskuur niet geslaagd Nederlaag van voorlopig Oranje-team in saaie match tegen London Combination Engeland verrassend verslagen door Noordiers voetbalteam MHBS door zege op AVC en HVS aan de top Donner versloeg in Franse partij de Fin Hanninen na 52 zetten Fortuin voor weduwe uit voetbalpool Toch weer terug naar het „gouden trio"? ZHB DE VOLLEYBALCOMPETITIE HVS-heren won zonder moeite van Velox HET ZONE-SCHAAKTOERNOOI Orbaan niet opgewassen tegen Zweed Stahlberg DONDERDAG 7 NOVEMBER 1957 Andere mogelijkheden? Twee keepers Jeugdelftal verloor van een Gronings team Nut bewezen Nóg een mislukt experiment 6ïer om m te énjtenJ Wereldtitel voetbal Ook Schotland naar het eindtoernooi in Zweden Rusland naar Wimbledon? Wereldkampioenschap bridge Koersen Limbus-prijs was voor Quichotte op Duindigt Zusjes Van Megen tegen Duitse tafeltennissters Nederlandse schaatsen rijders naar Valladalen (Van onze sportredacteur) De eerste verjongingskuur van het Nederlands nationaal voetbalelftal is op een grove mislukking uitgelopen. Dat is de enige vastomlijnde conclusie, waarmede wy gistermiddag uit het zonnige stadion Feyenoord ln Rotterdam huiswaarts togen. Een conclusie overigens, die na de uiterst saaie, sfeerloze oefenwedstrijd van het voor lopig Nederlands elftal tegen een London Combination niet zo heel moeilijk te maken was. Afgezien van een enkele uitzondering faalde de verjongde aanvalslinie namelijk volkomen een aanvalslinie, die ondanks een uitermate duidelijk overwicht van de Nederlandse ploeg geen enkel doelpunt kon scoren tegen een in het algemeen genomen vakantievoetbal spelend Engels team, dat niettemin één keer scoorde. Na de wedstrijd tegen Oostenrijk waren er wellicht redenen te noemen die wezen op de wenselijkheid van meer jeugdige spelers in de Oranje-voorhoede, maar na de teleurstellende wedstrijd van gisteren zijn er tenminste zo veel redenen op te som men om het „oude" drietal ook wel „gouden trio" genoemd te handhaven voor de komende landenwedstrijd tegen de Belgen op zondag over een week. Want Clavan (ADO), Schuurman (ADO), Kruiver (PSV), Tol (Volendam), noch Van Wissen (MVV) konden de vuurproef met succes doorstaan. Er kwamen gisteren tegen de Engelsen twee aanvalslinies in het veld. Voor rust (v.l.n.r.) Carlier, Clavan, Schuurman, Kruiver en Meijers en in de tweede helft Carlier, Clavan, Tol, Van Wissen en Meijers, doch geen van beide linies kon ook maar een ogenblik imponeren of slechts de indruk wekken dat er enig op zuivere voetbalfeeling steunende samen hang in te vinden was. Die mening was niet alleen de publieke schare van acht tienduizend toegedaan een schare overi gens die zich weer eens druk bezig hield met hatelijk fluiten maar ook de spe lers zelf die niet zelden van wanhoop ge tuigende gebaren naar elkaar maakten. Het was dan ook dikwijls triest om te zien hoe veel onbegrip er was en hoe veel onmacht bij het uitvoeren van de acties tegen de Engelse achterhoede. Afgezien van de beginperiode van de wedstrijd, waarin tenminste nog voetbal in hoog tempo werd gespeeld, hadden Mac Far- lane (Chelsea), Dodgin (Arsenal) en Mcgnee niet eens zo veel moeite met de steeds aanhoudende aanvalsgolven van de voorlopigen. Het aanvalsspel was er een voudig te simpel van opzet voor. Uitge sproken scoringskansen deden zich zelden voor, aangezien het meeste gevaar al in de kiem werd gesmoord. De voortreffe lijke keeper Godwin (Bournemouth) had dan ook maar twee keer alle capaciteiten nodig om de 0 voor de London Combi nation op het bord te houden. Dat was in de eerste helft bij een vliegend schot van Carlier en na rust een minuut voor het einde bij een sublieme kopstoot van de mee naar voren gekomen stopper Van der Hart. Neen, het was gisteren weer eens ouderwets mis. Een vleugel Carlier-Cla- van zou nog te handhaven zijn in de vorm, waarin zij voor rust speelde, maar de an deren waren ver beneden voldoende in de voorhoede. En dus zal Bondscoach Elek Schwartz naar andere mogelijkheden moeten gaan zoeken. Maar zijn die er wel? Het is buiten kijf dat Van der Kuil, die woensdag door militaire dienst verhinderd was, gehandhaafd zal worden in het na tionale elftal als rechtsbuiten boven de Feijenoord-speler Meijers die het spel telkens weer ophield, maar voor het bin- nentrio lijkt het alleen maar waarschijn lijk dat het in korte tijd veel geroemde en verguisde trio Wilkes-Lenstra-Rijvers zo deze laatste tenminste nog te be wegen is uit te komen ook weer tegen de Belgen in het veld komt. En waarom eigenlijk niet. Het elftal dat gelijk speelde tegen de Oostenrijkers was een team in de ware zin des woords en waarom dan jongeren in het veld brengen die typisch nog niet rijp zijn voor een vertegenwoordigend elftal? Een drietal van ruim honderd jaar met voetbalraffi- nement is nog altijd te prefereren boven een trio van nog geen zeventig dat tempo, vaardigheid en begrip mist. Over de rest van het elftal bestaan ook na gisteren geen ernstige zorgen. Noter- mans had vrij duidelijk zijn dag niet, maar dat is meer voorgekomen en hij blijft een heel vaardig voetballer. Zonder meer kan men hem met Klaassens, Van der Hart, Kuys en Wiersma dan ook tegenover de Rode Duivels zetten. Slechts de keuze van de doelman blijft lastig. Er zijn namelijk twee keepers die een plaats verdienen: Pieters Graafland, die in de eerste helft heel goed werk deed, en De Munck die heel weinig moeilijks kreeg, maar aan wiens vorm men niet behoeft te twijfelen. Als geheel kreeg ook de verdediging gisteren overigens niet zo heel veel zwaar werk te verzetten. Hetgeen niet wegnam dat de achterlinie in delen toch wel enkele malen in een lichte paniek- Het voorlopig Nederlands jeugdelftal (1820 jaar), dat zaterdag 16 november in Breda tegen de Belgische juniores uit komt, heeft woensdagavond op het terrein van Oosterparkers in Groningen een oefenwedstrijd gespeeld tegen een ver tegenwoordigend Gronings team, waarin echter geen spelers van de eredivisie-club GVAV waren opgesteld. De jeugdploeg verloor met 13. De ruststand was 1 2. De uitslag is wel wat in strijd met de krachtsverhoudingen in het veld. Het jeugdteam overspeelde de Groningers zelfs gedurende geruime tijd. De voor hoede van Groningen maakte echter van de kansen een beter gebruik. Het Gronings team nam een 2—0 voor sprong door Medema en Eimers (beiden Velocitas). Na 35 minuten scoorde Swart (Ajax) het enige doelpunt van de jeugd. Kort voor het einde van deze ontmoeting bracht Mensinga (Be Quick) de stand op 31. Bij de jeugd blonken vooral de SVV-er Romeyn en de Feyenoord-speler Veldhoen uit. stemming verkeerde. De „muur" Wiersma, Van der Hart, Kuys, die duidelijk heel wat minder stevig gegrondvest is dan twee jaren geleden, wankelde nog al eens in de gevallen dat de Engelse voortwaart- sen hun bekende zuivere aanvalsspel be sloten met de korte dieptepass. Zo ook in de 37ste minuut van de eerste helft toen Alf Stokes (Tottenham Hotspur) door zo'n dieptecenter van zijn clubgenoot-midvoor Duquemin alleen op Pieters Graafland kon afstormen en de bal met een kalm, maar zuiver tikje in de hoek van het doel kon schuiven. Veel werden de Engelsen, die het vooral aanvallend steeds kalmer aan gingen doen, daarna niet meer gevaarlijk, ook al glipte rechtsbuiten Clapton (Arsenal) enkele keren met een kort sprintje nog zo gemakkelijk langs Kuys die bij deze snelle acties zelfs zijn sliding niet te hulp kon roepen. Alles bijeen is het duidelijk dat het nut van een oefenmatch weer eens is bewezen, hoe saai en sfeerloos de wedstrijd van gisteren ook was. Zij bewees namelijk dat de tijd nog niet rijp is voor een ver jongingskuur van het nationaal voetbal elftal. En dus de „oudjes" dan maar weer? Wat ons betreft ja, ze zullen het zeker niet slechter doen dan het trio van gisteren. Men kan dan ook met recht nieuwsgierig zijn naar de formatie die Schwartz zondag bekend zal maken. De wedstrijd tussen het voorlopig Ne derlands elftal en de „London Combina tion" is woensdagmiddag op een onge bruikelijk tijdstip begonnen: om twee uur. De KNVB kwam daarmee tegemoet aan de verlangens van de Rotterdamse politie, die het organiseren van belang rijke wedstrijden in het Feijenoord-sta- dion in de na-middag ongewenst acht in verband met de extra verkeersdrukte tij dens het spitsuur. Het is voor de bond een kostbaar expe riment geworden. Werden tot dusverre de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal bijgewoond door 40.000 a 50.000 toe schouwers, ditmaal waren nauwelijks 18.000 toeschouwers in het stadion aan wezig onmiskenbaar een gevolg van het vroege aanvangsuur. Het experiment is bovendien mislukt. Want ook ditmaal kon een verkeerschaos niet worden voorkomen. Voor de wedstrijd ondervond het verkeer weinig moeilijkhe den, na afloop echter des temeer. Vanaf het stadion tot de Maas-tunnel vormde zich een enorme file van voertuigen en de meeste automobilisten konden de afstand van nauwelijks 3,5 k:n slechts in ruim een uur afleggen. De Maas-tunnel was opnieuw de grote rem. Het normale vrachtvervoer, de op komende drukte van het spitsuur en het extra verkeer voor de voetbalwedstrijd gingen gezamenlijk de capaciteit van de „bottleneck" teboven. Er ontstonden stremmingen en dat maakte hoewel geen ongelukken zijn gebeurd de si tuatie nog erger, omdat het spitsuur in middels was aangebroken. De moeilijkhe den werden pas omstreeks zeven uur op gelost, nadat de politie vele auto's naar de Maasbruggen had gedirigeerd. Clavan is eindelijk eens met de bal in de buurt gekomen van het Engelse doel, maar weer is het mis. De spil van het Engelse team - Dodgin van Arsenal - schiet de bal zonder pardon van Clavan's voeten af, hetgeen de ADO'er - gezien zijn reactie - nogal doet schrikken: Verder ziet -men op de foto achter Clavan de Engelsman Mor ton, Van Wissen, Mcgnee en keeper Godwin. De Engelse linksbinnen Stokes (rechts) schuift de bal na een doorbraak rustig langs Pieters Graafland, waarmede hij - naar later bleek - de de wedstrijd op zijn (foto onder enige goal uit naam bracht. ADVERTENTIE In het stadion in Wembley heeft het Noordierse voetbalelftal, dat uitsluitend uit spelers van Engelse en Schotse league clubs bestond, een n verrassende 32 overwinning op de Engelse ploeg be haald, naby rust met 10 te hebben voor gestaan. Dit was de ff eerste overwinning van de Noord-Ieren :f op de Engelsen in een periode van dertig jaar en het was de eerste nederlaag van ff de Engelsen in een reeks van 17 inter nationale wedstrjjden in een periode van twee jaar. Bijna iedere En gelsman had een off day en dit gold spe ciaal voor aanvoer der Billy Wright, die in 50 interlandwed strijden nooit slech ter heeft gespeeld. Het eerste Noordier- se doelpunt was aan een overtreding van f Wright te wijten. De 1 Noord-Ieren speelden subliem en werden 1 uitnemend aange- voerd door de rechts half Danny Blanch- flower. Maar de beste man van het veld was hun doelman Harry Gregg van Don- caster Rovers, die in de laatste minuten door een kogel van Ronnie Clayton meesterlijk te keren de zege van zijn ploeg tot een feit maakte. De gasten namen de leiding uit een door Billy Wright De voetbalwedstrijd Schotland-Zwitser land in groep 9 (Europese zone) van de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal 1958 woens dag in Glasgow gespeeld is door de Schotten met 3-2 gewonnen. Bij de rust was de stand 1-1. De stand in deze groep is thans: Schotland 4 3 0 1 6 10-9 Spanje 3 1113 8-7 Zwitserland 3 0 12 1 5-7 De laatste wedstrijd vooi deze groep, Zwitserland-Spanje, wordt op 24 novem ber in Lausanne gespeeld, maar heeft geen invloed meer op de eindstand. Wint Spanje, dan komt het toch een punt te kort om gelijk te komen met Schotland. De Schotten hadden hun zege te dan ken aan een doelpunt van hun rechtsbui ten Alex Scott, die 20 minuten voor het einde de bal :n een zuivere buitenspelpo sitie in de touwen joeg en even verbijs terd scheen als de 53.000 toeschouwers toen de scheidsrechter naar het midden wees. De Zwitsers, die herhaaldelijk op het nippertje de gelijkmaker hadden gemist, kwamen daardoor met 1-3 achter te staan. Vonlanden maakter er tien minu ten later 2-3 van, maar verder kwamen de gasten niet. Archie Robertson had de score na een half uur geopend. Kort daarna maakte Fernando Riva gelijk. Het tweede Schot se doelpunt kwam van de voet van Jackie Mudie, tien minuten na rust. Door overwinningen op haar stadgenoten AVC en HVS heeft MHBS in de dames- overgangsklasse van de volleybalcompe- titie de leiding genomen. Het zag er anders in de eerste sets niet naar uit dat de MHBS-ers de volle winst zouden behalen. AVC speelde beweeglijker en demon streerde een betere balbehandeling. De eerste set werd dan ook door de AVC-ers gewonnen met 1510 via 51, 66, 67 en 139. In de tweede game nam AVC liefst een 135 voorsprong. Na een time out liep MHBS in tot 138, maar toen ontstond plotseling een vinnige strijd; MHBS kwam aanvallend onweerstaanbaar voor AVC naar voren en hoewel de groen- witten met Agnes Leeuwenberg aan het hoofd aanvankelijk goed verdedigden, bleek de druk te groot en geleidelijk liep MHBS in. AVC onderbrak met een time-out op 1311, maar even later was de score in evenwicht (1414). Lang duurde de spanning niet, want met 16—14 besliste MHBS de set in haar voor deel. Het spelbeeld bleef de volgende sets gelijk aan dat van de laatste fase van de tweede set en met 158 en 152 behaalde MHBS een kostbare overwinning. Met HVS had het team van Josien van Calmthout weinig moeite. De eerste set had HSV nog wel binnen haar bereik, maar ging toch voor de HSV-dames verloren, zodat MHBS met 15—13 15—5 en 15—8 de strijd in drie sets besliste. Zwak Velox Voor ie hex-en-overgangsklas -> stond de plaatselijke ontmoeting HSVVelox op het programma. HVS mag het Amsterdamse Reva tot de sterkste ploegen in deze klasse gerekend worden. Dat bleek ook gister avond tegen Velox, want de ploeg van Verheem had niet het minste in te brengen. Nu moest Velox het zonder Burger en Broeken stellen die in 'dit team zeker niet gemist kunnen worden. De vrij talrijke toeschouwers waren dan ook getuige van een ontmoeting zonder strijd die het aan zien nauwelijks waard was. HSV won met 15—8, 15—1 en 15—8. In de dames-overgangsklasse luidt de stand nu: MHBS 5 9 AVC 6 3 SES 6 8 HVS 6 3 TOG 4 7 Madjoe 3 2 The Smash 4 7 De Kennemers 4 1 Catapult 5 6 Flevo 3 1 Octopus 6 5 Eerste klasse In de eerste klasse heren deelden Sant poort en het reserveteam van HVS de punten. De eerste set won HVS met 1512. In de tweede game gingen de ploegen ge lijk op tot 1010. De sterke aanval van Santpoort (Lijen, Raap en Arends) be sliste de set toen in het voordeel van Santpoort (1511). In de derde set leidde HVS 2 liefst met 137, maar toch ging de set naar Sant poort (1513). Nonchalant spel was er de oorzaak van dat de laatste game door HVS met liefst 154 were gewonnen. ,Onze Gezellen moest tegen OVRA met een 30 nederlaag genoegen nemen en het ziet er voor de Gezellen reeds nu donker uit: 1513, 158 en 159. De uitslagen De uitslagen luidden: Heren: HVSVelox 30, Santpoort HVS 2 22, Rapiditas 2Die Raeckse 3 3—0, Gios—Eclectra 2 3—0, PWN—CIOS 2 3—1, HVS 4—WIK 3 2—2, HPS en SV— OG 3—0 Set Up—OVRA 3 2—2, Gios 2— SSO 4—0. Dames: AVC—MHBS 1—3, MHBS—HVS 3—0, OG—OVRA 0—3, MHBS 2—HVS 2 04, PSVAVC 2 30, SantpoortVesmia 2 30, PSVH 2Die Raeckse 4 03, Velox 2—De Blinkert 2 2—2, OVRA 2—Eclectra 3 2—2, SSO 2—DSS 3—0, HVS 3—Spaarne- stad 13. In de „Star", een Londens avondblad, is een bericht gepubliceerd volgens het welk Russische tennissers volgend jaar naar Wimbledon zullen komen. Een jon gen en een meisje zouden in de tweede week in de juniorenkampioenschappen uitkomen. Een serieuze kandidate is, vol gens de „Star", Ura Taranova, de „Little Mo" van Rusland. De wedstrijd om het wereldkampioen schap bridge voor viertallen zal van 25 januari tot 3 februari 1958 worden ge speeld in Como (Italië). Het Italiaanse wereldkampioensteam zal dan een wed strijd van 224 spellen spelen tegen Ameri- 1 ka. Wright veroorzaakte strafschop in de 32ste minuut Jimmy Mcllroy van Burnley schoot de bal via de paal en de arm van keeper Hopkinson in de touwen. Dertien minuten na rust zorgde Alan a'Court voor de gelijkmaker, maar tien minuten later strafte Sammy McCrory de enige fout af die Duncan Edwards, Engelands beste speler, in de hele wedstrijd maakte. Door een kopbal van Billy Simpson werd het 31 voor de Noord-Ieren, maar later kon Edwards de achterstand voor Engeland tot 23 terugbrengen uit een voorzet van Bryan Douglas. De uitslagen van de woensdag op Duindigt ge houden draverijen luidden: Fransprijs (1400 m.): 1. Willy Bond 1.33.6; 2. Winston Spencer 1.33.6; 3. Wilma Zora 1.35.-. Winn. f 2.30; pl. i 1.20, f 1.90, f 1.30; gek. f 3.90; cov. 11.50. Guy Hanoverprijs (2040 m.): 1. Vanity Hanover 1.32.4; 2. U Diena 1.31.3; 3. Truax 1.32.2. Winn. 2.50; pl. 1.30, 1.90, 3.20; gek. 10.80; cov. 7. Jim .Wilkesprijs (2100 m.): 1. Victor Alsvin 1.28.8; 2. Vaja Con Dios 1.29.-; 3. Skippy M 1.28.3. Winn. 2.40; pl. 1.70, 1.90, 7.70; gek. 5.30; cov. 6.60. Kitty Zoraprijs (2520 m.): 1. Rosa Dear 1.27.1; 2. Uranie 1.27.2; 3. New Vlamingman 1.28.1. Winn. 7.60; pl. 1.80, 1.20, 2.50; gek. 10.60; cov. 7.50. Limbusprijs (2120 m.): 1. Quichotte 1.25.1; 2. Prinses Zora 1.23.7; 3. Postduifje G 1.24.4. Winn. 3.10; pl. 1.30, 1.20, 1.10; gek. 3.30; cov. 5. Finishprijs (1800 m.) Ie deel: 1. Kaliban;. 2. Wurftaube; 3. Rose des Vents. Winn. 10.80; pl. 3.10, 1.50, 1.80; gek. 12.50; cov. 5.30. Finishprijs (1800 m.) 2e deel: 1. Clemenceau; 2. Hykala; 3. Princesse Aldis. Winn. 3.30; pl. 1.90» 1.60; gek. 4.70; cov. 4.20. Totalisatoromzet f 71.148. Voor de tafeltenniswedstrijd tussen de damesteams van Nederland en Duitsland, die zaterdag 23 november in Boxmeer zal worden gehouden, bestaat de Nederlandse ploeg uit de zusters Noortje en Coby van Megen. De reserve zal nog worden aange wezen. Non-playing captain is de heer A. van Otterdijk. Het Duitse team wordt gevormd door Hanne Schlaf, Helene Klonisch en reserve Hilde Grobes. Er zullen vier enkelspelen en één dubbelspel worden gespeeld. i Woensdagavond werden in Wageningen de partijen uit de zevende ronde van het internationale zone-schaaktoernooi ge speeld. In de partij Ivkov-Clarke een Franse partij pakten beide spelers de zaken scherp aan. Het was echter aan wit voorbehouden hieruit het meeste voor deel te verkrijgen. Wit opereerde op beide vleugels en zette zwart langzaam maar zeker onder druk. Een minder goede zet van wit gaf zwart echter opeens tegen- kansen. Clarke wist zich geheel los te werken waardoor Ivkov zich met remise tevreden moest stellen. Dat Szabo in deze ronde zijn kans met wit tegen Trojanescu zou waarnemen om zijn positie aan de kop van de ranglijst te versterken, was te verwachten. De Hong gaarse grootmeester trok dan ook scherp van leer. Het was een variant van het Nimzo-Indisch, bekend uit de match Bot- winnik-Smyslov, waarin wit de zoge naamde bajonetstoot g2, g4, g5 uitvoerde. Een afwikkeling in het centrum leverde wit 'n pion öp. Een nadeel was dat hierna dé korte rochade van wit verhinderd werd én deze zijn toevlucht tot 'n minder veilige lange rochade moest nemen. Zwart rea geerde nu scherp en er ontstonden span nende verwikkelingen, waarin de aanval van wit het eerst tot ontplooiing kwam. De zwarte koning werd uit zijn veilige schuilplaats gejaagd en midden op het bord tot capitulatie gedwongen. Ilanninen-Donner Donner deed het weer best. Met zwart tegen Hanninen greep hij terug op de oude meesters en koos in een Franse par ty de Rubinstein-variant als verdedi gingswapen. Het werd op het eerste ge zicht een stelling waarin weinig zou zyn te beleven. Dit soort stellingen weet Donner echter uitstekend te behandelen. Na op d-lijn de torens te hebben verdubbeld drong hij de witte stelling binnen. Een zwakke zet van wit stelde hem in staat een pion voor te komen, waarna de zwart-speler in een snel tempo de partij naar winst schoof. Op de 52ste zet capituleerde de Fin. Tegen Stahlberg scheen Orbaan zijn be vangen spel uit de voorgaande ronden te hebben afgelegd. In een Panno-verdediging een wapen dat door de zwart-speler bij voorkeur wordt aangewend, offerde hij on verwachts de kwaliteit voor een centrum pion. Later kwam daar nog een pion bij, waarna de zwarte stelling bevredigende perspectieven scheen te bevatten. Stahl berg liet het er echter niet bij zitten en ontwikkelde 'n aanval tegen de zwarte ko ningsstelling, daarbij de dame-vleugel in de steek latend. Jammer genoeg begon de tijdnood Orbaan parten te spelen. Een zwakke zet deed zijn aanvankelijk veel belovende stelling ineen storten. Wit won een stuk en nadat de tijdnood voorbij was zag zwart het nutteloze van verdere te genstand in en gaf zich gewonnen. De uitslagen De uitslagen uit de zevende ronde waren: Szabo (Hong.)Trojanescu (Roemenië) 10; Hanninen (Finl.)—Donner (Ned.) 0—1; Tesch- ner (W.-Duitsl.)Uhlmann (O.-Duitsl.) afgebr.; Stahlberg (Zweden)Orbaan (Ned.) 10; Ivkov (Joegoslavië)Clarke (G.B.) remise; Trifunovic (Joegoslavië)Lintblom (Noorw.) 10; Larsen (Denem.)Kolarov (Buig.) afgebr.; Niephaus (W.-Duitsl.) Olafsson (IJsland) afgebr.; Duck- stein (Oostenr.)— Alster (Tsj.slow.) remise. Na de zevende ronde luidt de stand: 1. Szabo 6V2 pnt.; 2. Donner 5 pnt.; 3/4. Trifu novic en Stahlberg 4Y2 pnt.; 5/6. Uhlmann en Larsen 4 pnt. en 2 afgebroken partijen; 7. Olafs- son 3l/2 pnt. en 2 afgebroken partijen; 8/9. Kola rov en Duckstein 3 pnt. en 1 afgebroken partij; 10/11 Alster en Ivkov 3 pnt.; 12. Teschner 2Yi pnt. en 2 afgebroken partijen; 13/14/15. Hanni nen, Trojanescu en Clarke 2Mj pnt.; 16. Niephaus Wz pnt. en 1 afgebroken partij; 17. Orbaan 1 pnt. en 1 afgebroken partij; 18. Lintblom V2 pnt. Ook dit jaar zullen wederom Nederland se schaatsenrijders voor een conditietrai ning naar Valladalen in Zweden worden gezonden. De uitverkorenen zijn de definitieve goedkeuring door het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaat- senrijdersbond moet nog worden gegeven Jan Pesman, Jeen van den Berg, Wim de Graaf, Jacques Vogels, Kees Kroon, Jan Koeleman, Van der Grifft, Jaap Langer- huizen, Arie Zee en Nico Houter. De ploeg vertrekt op maandag 2 december naar het trainingskamp in Vallaladen, waar Kees Broekman zich bij het gezelschap zal voegen. Eind december na kerstmis ver trekt de gehele ploeg voor de ijstraining naar Hamar. De coach Klaas Schenk gaat dan naar Noorwegen. Omstreeks die tijd zal er een wedstrijd worden gehouden tus sen de B-ploegen van Nederland en Zwe den in Oestersund. Op vrijdag 10 en zater dag 11 januari wordt in Oslo de drietan den wedstrijd gehouden tussen Nederland, Zweden en Noorwegen. Een 34 jaar oude weduwe heeft in de Engelse voetbalpool 205.235 pond ge wonnen (ruim twee miljoen gulden). Men neemt aan dat dit de grootste winst is die ooit in enige voetbalpool behaald werd. Het geld is belastingvrij. Mevrouw Nellie McGrail stond er op eerst haar woning in Reddish (Cheshire) schoon te maken, voordat zij naar Londen zou gaan om de cheque te innen. Zij werd door een official van de voetbalpool op de hoogte gebracht van haar winst. Dat kwam helemaal onverwacht voor mij, zei zij, want zij had zelfs niet de moeite genomen, na te gaan of haar voorspel ling de goede was geweest. „Ik zal er voor mijzelf en mijn gezin een vakantie in Noorwegen van betalen", zei zij. „Het zal de eerste vakantie zijn, die ik ooit heb gehad". „En ik ga ook de hypotheek op mijn huis afbetalen, een schrijf machine kopen voor mijn dochter Irene en een sprekende pop voor Barbara" Zij zei niet of zij van plan was haar betrekking te houden in een postorder firma, waartoe zij gedwongen was, toen haar man overleed als gevolg van ver wondingen bij een verkeersongeluk op gelopen, drie jaren geleden. Zij kreeg daarvoor alleen maar een verzekering van 125 pond. De nog ietwat beduusd kijkende mevrouw McGrail krijgt een felici- tatiekus van filmkomiek Norman Wis dom bij de overhandiging van de cheque van ruim twee miljoen gulden. Haar dochtertjes Irene (links) en Barbara staan er vol belangstelling bij te kijken.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9