Twee leden van Velsense bende voor Haarlemse rechtbank Voetbal in Kennemerland Velsens cultureel leven in de komende week Gevangenis zonder tralies Visserij- varia Onderzoek naar betekenis opgeloste organische stof in zeewater NEDERLAND- NIEUWS Flanellen lakens Bernina Rheumanella 4 D.C.IJ. plaatst zich in de provinciale eindstrijd Pacifistisch Socialistische Partij komt maandag in IJmuiden bijeen „Draagt elkanders lasten" houdt een bazaar Problemen van oudere arbeiders in het bedrijf Chemische analyses in Den Helder Alle IJmond-elftallen spelen uit VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 Voor de Haarlemse rechtbank stonden donderdag twee Velsenaren terecht, die ervan verdacht werden deel te hebben uitgemaakt van een inbrekersbende die in 1956 en in dit jaar in de IJmond opereer de. Als eerste verscheen voor de recht bank een tweeëntwintigjarige los-werk- man die bekende in de nacht van 15 op 16 december geholpen te hebben bij een in braak aan de Willemsbeekweg in Velsen waar een portemonnaie met een inhoud van bijna vierhonderd gulden werd weg genomen. De verdachte zou daarbij het ingeslagen raam geopend hebben en voorts fungeerde hij als uitkijk voor zijn vriend die inmiddels het huis doorzocht. Het tweede tenlastegelegde feit had betrek king op een inbraak in de Duinvlietstraat in Velsen-Noord waar dé verdachte op nieuw op de uitkijk stond terwijl zijn makker uit een huis vol feestvierende mensen een portefeuille met tweehonderd gulden weghaalde. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, wees er in zijn requisitoir op dat de zaak tegen de los-werkman pas nu voor komt omdat de verdachte geruime tijd geestelijk 'gestoord was en daarom eiste hij voor de eerste zaak een gevangenisstraf gelijk aan het voorarrest, één maand on voorwaardelijk en de voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de verdachte aan de regering. In de tweede zaak eiste hij een voor waardelijke gevangenisstraf van vier maanden met een proeftijd van drie jaar. De verdediger, mr. F. J. D. Theyse wildé over de bewijsvoering van de officier van Justitie niet redetwisten maar wel achtte hij de maatregelen van de officier tegen zijn cliënt te zwaar temeer omdat er voor een voorwaardelijke terbeschikkingstelling naar zijn mening geen aanleiding bestaat. Mr. Theyse bepleitte tenslotte de uiterste clementie. De tweede verdachte, een 28-jarige los- arbeider eveneens uit Velsen, werd door mr. Pitlo als de hoofddader bestempeld. Mede met het oog op het uitgebreide straf blad waarop ongeveer tien vrjj zware ver oordelingen staan, eiste hjj een gevange nisstraf voor de tyd van tien maanden, waaraan hij toevoegde dat er waarschijn lijk nog een zaak wegens het openbreken van een brandkast tegen de verdachte aan hangig zal worden gemaakt. De verdediger, mr. M. D. Proper, was van oordeel dat de verdachte op het Ogen- Damtnen in de IJmond Door een overwinning op G.D.A. is het D.C.IJ. gelukt definitief de tweede plaats in het eindklassement van groep B der Noórdhollandse hoofdklasse-competitie te bezetten. Jozeph Blankenaar, Gezellig Samenzijn, D.C.IJ. en waarschijnlijk ook het Amster damse D.S.T.O. zullen onderling gaan uit maken welke club de provinciale damtitel zal veroveren. Het verloop van de wedstrijd D.C.IJ.— C.D.A. luidt: D.C.IJ.—C.D.A.: Roozenburg—H. J. Smit 20; LarosGroen 20; DukelKochler 20; TielrooyWassenaar 20; T. Postma Broerse 02; BeukemaP. Verwey 11; J. van StratenDeurlop 11; L. Vooys Smit 11; PostStoote 11; Ott Pruiksma 11. In totaal dus 137 voor D.C.IJ. Blinde C.D.A.-dammer de ziende tot leermeester Verreweg de grootste waardering en be langstelling ging in deze wedstrijd uit naar de partij aan het zesde bord tussen de D.C.IJ.'er A. W. Beukema en de 33-jarige blinde Piet Verwey (C.D.A.), die op een speciaal voelbord speelde. Het werd een gelijk opgaande strijd. In een negen om negen stelling kwam Ver wey agressief opzeten. Om verlies te voor komen en om zijn positie te redden, nam Beukema een remise-combinatie. Het eindspel aan beide zijden, dam en vier stukken, kon dan ook geen winst op leveren. Een prachtige prestatie. Een ver diend applaus was de beloning, die Verwey van de damvrienden in ontvangst mocht nemen. Het drietal Roozenburg, Laros en Dukel was het eerst uit. In de hoofdklasse heb ben deze drie spelers in zeven gespeelde D.C.IJ.-wedstrijden van de 42 te behalen punten er 37 voor D.C.IJ. veroverd. De jonge Theo Tielrooy won in een gewonnen stelling op de klok. T. Postma vergiste zich in een normale klassieke stand. De staart hield zich in een gelijk opgaande strijd staande. Van den Berg en G. Postma waren verhinderd. De invallers Ott en Jelle weerden zich uitstekend. Met voor deel in de partijen kwamen v. Straten en Vooys overeen tot remise. De eindstrijd om de provinciale club- titel zal in december en januari worden gespeeld. „De Jump" in de tweede ronde van haar wintercompetitie De uitslagen van de onderlinge compe titie bij de bridgeclub „De Jump" zijn in de tweede ronde van de wintercompetitie: (alles in percenten): Groep A: 1. Tol-Warmendam 58.93; 2. v. Amerongen-Maarleveld 57.29; 3. Mevr. Prins-Partner 51.04. Groep B: 1 dames Kramer-Schoen 60.71; 2. De Winter-Porck 56.55; 3. dames Elzer- man-Rotloos 53.57. Groep C: 1. mevr. Seydel-Nieuwkoop 63.04; 2. mevr. Bloem-v. Loo 53.26; 3. echtpaar Rem 52.17. Groep D: 1 dames Ouwerkerk-Vlotman 60; 2. mevrouw Thompson-Croes 57.50; 3. v. d. Veen-Harten 55.50. De stand na twee ronden is: A 1. Mainz- Wittebood 112.50; 2. v. Amerongen-Maarle veld 104.51; 3. Tol-Warmerdam 103.37. B 1. Winter-Wey 122.42; 2. dames Kra mer-Schoen 117.06; 3, Laman-Middelkoop 103.57. C 1. Dryver-Veldman 117.37; 2. dames De Haas-Seydel 112.25; 3. mevrouw Bloem- v. Loo 111.99. D Echtpaar v. d. Steen 113.77; 2. da mes Ouwerkerk-Vlotman 113.17; 3. echt paar Broeren 112.11. „Van colbert naar uniform" De afdeling Velsen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal maandagavond 18 november om acht uur in de Da Costa- school in Velsen-noord een bijeenkomst houden, waar de heer O. de Moor over „Van colbert naar uniform" zal spreken. blik een periode in zijn leven doormaakt die bestaat uit de ene inbraak na de andere als gevolg van een hol en leeg leven, waarbij de Velsenaar zijn vertier zocht in cafés en automatieken. Toch meende hij dat er rekening gehouden moest worden met de straf van twee jaar en negen maanden die enige tijd geleden tegen zijn cliënt is uitgesproken. De offi cier van Justitie was het daar in het geheel niet mee eens want in zijn dupliek ver klaarde hij pertinent dat deze zaak geheel apart van de andere staat en tenslotte wees hij er op dat de door de verdediger genoemde levensperiode reeds loopt van het veertiende levensjaar van de verdachte tot diens achtentwintigste, hetgeen naar de mening van mr. Pitlo rijkelijk lang is. Hierna bepaalde de president van de rechtbank, mr. E. J. W. Top, de uitspraak in deze beide zaken op 21 november. Het gewest Noordholland van de „Paci fistisch Socialistsche Partij" belegt een openbare bijeenkomst in IJmuiden op maandagavond 11 november, in het Cultu reel Centrum. Sprekers zullen zijn: ir. H. J. van Steenis te Utrecht, algemeen voor zitter van de partij, en de heer H. Selier te Amsterdam. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De Hervormde Vrouwenvereniging „Draagt elkanders Lasten" gaat van morgenmiddag half drie af proberen de kasmiddelen een injectie te geven door middel van een ba zaar, die op dat tijdstip door ds G. van Doorn in het gebouw voor Christelijke Belangen aan de Enschedéstraat wordt ge opend. Inmiddels is de voorraad gebreide goederen dank zij het nijver tikken der breipennen tot een haast onvoorstelbare omvang gestegen en buitendien hebben de Hervormde dames zich beijverd met de aanmaak van allerlei andere onmisbare stukken kledij of huishoudelijke goederen, die dan ook wel de nodige aftrek zullen hebben. Niet alleen de uiterlijke, maar ook de inwendige mens krijgt op deze bazaar een kans: er wordt zelfs een hele kruide nierswinkel ingericht en daarnaast troont een rollade, die door een welwillende sla ger ter beschikking werd gesteld. Des avonds gaat het rad van avontuur ook nog draaien en enige grabbeltonnen zullen er voor zorgen, dat niemand met lege han den huiswaarts hoeft te gaan. Hetgeen de opzet dan ook is van deze bazaar. Nieuwe leermiddelen voor de Brederodeschool Door de toeneming van het aantal leer lingen van de o.l. Brederodeschool te Sant poort is de aanschaffing van nieuwe leer middelen noodzakelijk. De hieraan ver bonden kosten worden geraamd op f 1.349. B. en W. stellen de raad voor voor het gemelde doel een krediet tot dat bedrag te verlenen en daartoe te nemen het be sluit tot wijziging van de gemeentebegro- tin, dienst 1957. Zondag wordt ook door het lagere voet bal de strijd om de punten in een volle dig programma onverdroten voortge zet. In Castricum zal natuurlijk de der by tussen CSV en Vitesse in het middel punt der belangstelling staan en bij Vel- sen-Beverwijk en Egmondia-Alkmaarse Boys zal het al evenmin aan toeschou wers ontbreken. CSV-Vitesse is natuurlijk de grote wed strijd in 3A, niet alleen omdat het hier een plaatselijke ontmoeting geldt, maar ook en vooral omdat beide clubs er momenteel zo goed voorstaan en „slechts" wachten op een misstap van Egmondia en Alcmaria Victrix om de bo venste plaats in te nemen. Het vorige seizoen deed zich het merk waardige feit voor, dat beide clubs hun uitwedstrijd wonnen, CSV met 0-2 en Vi tesse met 1-3. Ditmaal voelen we meer voor een puntenverdeling. Egmondia-Alkm. Boys staat ook in de belangstelling. Wel delen de Alkmaarders met 8 punten uit 7 wedstrijden met Wijk aan Zee slechts de vijfde en zesde plaats, maar ze zullen zeker trachten deze goede kans om op de leiders in te lopen uit te buiten. Of ze hierin echter zullen slagen, is een grote vraag. Velsen-Beverwijk is voor de onderste plaats van belang. De Beverwijkers ver rasten zondag jl. door van CSV te win nen. Velsen daarentegen verloor die dag met niet minder dan 4-0 van Wijk aan Zee, maar heeft toch door Egmondia zijn eer ste nederlaag toe te bréngen getoond, dat het ook tot betere dingen in staat is. We houden het op eert' gelijk spel. Terrasvogels, de h'ékkehslüitër vaft de afdeling, gaat op bezoek bij HSV. Het be halen van zes winstpunten uit acht wed strijden door de Heiloo'ers duidt nu juist niet direct op grote kracht, maar toch ge loven we niet, dat de Vogels het in het voor hun gunstigste geval verder dan een gelijk spel zullen brengen. ADO zal het in Alkmaar tegen Alcm. Victrix niet gemakkelijk hebben. De Alc- marianen verspeelden op eigen terrein nog geen enkel punt en lijken dit sei zoen uiterst belust te zijn op de kam pioenstitel. We verwachten, dat de Heems kerkers met lege handen huiswaarts zul len keren. NAS heeft zondag Waterloo duidelijk gemaakt, dat het absoluut voornemens is dit seizoen kampioen te worden. Het komt ons zeer waarschijnlijk voor, dat de Half- weggers zich ook door Kinheim, bij wie ze zondag a.s. op bezoek komen, niet zullen laten dwarsbomen. Waterloo komt op eigen terrein te staan tegenover de enige club, die er nog maar in geslaagd is van NAS te winnen, n.l. Zaanlandia. Deze Zaankanters spelen ech ter uiterst wisselvallig, zodat er toch mo gelijk voor de Waterloo'ers wel een gelijk spel in zit. Verder staan nog op het programma Geel Wit-OFC, ETO-Uithoorn, DSO-Bloe- mendaal en Onze Gezellen-WH. In een te Utrecht gehouden vergadering van de Nederlandse Vereniging voor Be drijfspsychologie is het vraagstuk van de oudere arbeider behandeld. D r. J. d e G r o o t, chef van de medische dienst van de Hoogovens te IJmuiden, be schouwde de arbeider tussen 50 en 65 jaar als de vertegenwoordiger van een eigen type, dat wordt gekenschetst door vermin dering van lichamelijk prestatievermogen, vooral wat betreft langdurige krachtsin spanningen. Behalve door vermindering van prestatie- en coördinatievermogen wordt volgens dr. De Groot de oudere ar beider gekenmerkt door een toeneming van het aantal ziekten. Dit betekent niet, dat oudere arbeiders minder geschikt moe ten worden geacht voor het verrichten van lichamelijke arbeid in het algemeen, maar wel dat aan de aard en de zwaarte van de arbeid, die door hen wordt verricht, be paalde eisen moeten worden gesteld. D r. W. J. P. W i 11 e m s, psycholoog van de staatsmijnen, was van mening dat het bedrijf aanpassing van de oudere arbeider mogelijk moet maken. Bij een nauwkeu rige taakanalyse moet met de achteruit gaande capaciteiten van de arbeider reke ning worden gehouden. De arbeider zelf moet worden voorbereid op het tijdperk van het ouder worden in het bedrijf. D r. C. G. R e c t e r, chef van de afdeling personeel van de spinnerijen van H. ten Cate te Almelo, zei dat het percentage arbeiders ouder dan vijftig jaar voor 1970 op 26 wordt geschat. Voor 1910 was dit 17 percent. Hij achtte het economisch nood zakelijk, dat de oudere arbeider in het produktieproces blijft ingeschakeld om de groep, die door jongeren moet worden on derhouden, niet te groot te doen worden. Het moderne dynamische bedrijf heeft zijns inziens een produktiesysteem, dat meer dan vroeger een beroep doet op de bekwaamheid en toewijding zowel van jongeren als ouderen. Bij de oudere ar beider gaan vele onmeetbare elementen een grote rol spelen, zoals toewijding, plichtsgetrouwheid en loyaliteit. De oudere arbeider moet erop kunnen vertrouwen, dat het bedrijf ook in de toekomst het goede met hem voor heeft. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de opgave voor de week van zaterdag 9 tot en met zaterdag 16 november. 11 TOT EN MET 16 NOVEMBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur in Cultureel Gebouw, IJmuiden. Openbare Leeszaal en bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden-O. geopend: maandag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen CN.) geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag van 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; za terdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 10 NOVEMBER Sociaal-Cultureel Werk voor Bejaarden, tentoonstelling in het Gem. Vergader lokaal Abelenstraat van door bejaarden gemaakte goederen en werkstukken, ge opend van 16 tot 20 uur. Félix Gaillard is premier van Frank rijk geworden op zijn 38ste verjaardag, waarmee hij sinds Napoleon de jongste leider van een Franse regering is ge worden. Deze foto werd gemaakt in het Palais Bourbon toen Gaillard zijn regeringsverklaring aflegde. Hij zei op dat ogenblik: „de komende maanden gaan wij spelen om een inzet, die de beveiliging van onze valuta, de wel vaart van onze economie, de toekomst van Algerije en de Frans-Afrikaanse gemeenschap, en de opbouw van een waarlijk doeltreffende democratie om vat, alsmede de mogelijkheid om als volwaardig deelgenoot mee te doen aan de opbouw van een verenigd Europa. Als wij niet samen om deze inzet spelen, zullen wij hem zeker verliezen", aldus Gaillard, Benoeming administratieve kracht aan de Huishoudschool B. en W. stellen de raad voor mejuffrouw L. Post aan de mevrouw Dr. J. van den Bergh van Eysinga-Eliasschool te benoe men tot administratieve hulp in tijdelijke dienst over het tijdvak 1 augustus 1957 tot 1 december 1957, en tot administratief be ambte 3e klasse in vaste dienst ingaande 1 december 1957. Filmavond Chr. Reisvereniging De Nederlandse Christelijke Reisvereni ging organiseert op vrijdag 22 november een filmavond in de Gereformeerde Kerk aan het Moensplein te Beverwijk. Er wor den films vertoond over Zwitserland, Zwe den en Israel. 12 NOVEMBER Vrouwengroep P. v. d. A., 20 uur bezoek aan Gem. Werkplaats voor minder va liden. 13 NOVEMBER Oud-Katholieke Toneelver. „De Planke niers", toneelvoorstelling in het Herv. Jeugdgebouw IJmuiden (O.). Fotokring Velsen, 20 uur bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. 14 NOVEMBER Oud-Katholieke Toneelver. „De Planke niers", als 13 nov. Operakoor „Bel Canto", 20 uur concert in het Patronaatsgebouw IJmuiden (O.) 16 NOVEMBER Accordeonvereniging „IJmuidens Roem", 20 uur uitvoering in het Patronaatsge bouw IJmuiden BIOSCOOPTHEATERS Thalia, vrijdag tot en met woensdag om 19.30 uur: „Oorlog en Vrede". Zondag middag 15 uur „Niets dan pech". Don derdag 20 uur speciale voorstelling „Ze ven broers zoeken zeven meisjes". Ouderavond „Jan Campertschool" De oudercommissie van de „Jan Cam pertschool" te Driehuis belegt op maan dag 18 november een ouderavond in de gymnastiekzaal van het gymnasium „Feli- senum" te Velsen. Na de huishoudelijke agenda, die onder meer de verkiezing van twee leden der oudercommissie bevat wegens het perio diek aftreden van ir. D. N. Dammers, de voorzitter, en mevrouw M. K. La Gro Lindeijer, secretaresse. (Kandidaten: ir. H. M. v. Dantzig en mevrouw L. Pastoor Wolters) zal mejuffrouw dr. R. Vuyk uit Amsterdam een causerie houden over „Pre-puberteit". In het Engelse plaatsje Ashwell Bevini is drie jaar geleden een „open" gevan genis opgericht in een verlaten leger kamp, waar nu vierhonderd gevange nen verblijven. Wie een open gevange nis ontvlucht en gegrepen wordt, of wie zich niet stipt onderwerpt aan de regels en de tucht in het kamp, gaat onverbiddelijk naar een „gesloten" ge vangenis. Niet iedereen wordt geschikt geacht voor het buitenleven, vandaar dat het merendeel der gedetineerden bestaat uit mensen die zich schuldig hebben gemaakt aan overtredingen, zoals het ontduiken van belastingen en of gevaarlijk rijden met een auto. Op de bovenste foto een exercitie-loods, die wordt verbouwd onder toezicht van een officier van het gevangeniswezen. De onderste geeft een kijkje in de bibliotheek. Prijzen van donderdag Heilbot 3,703, gr. tong 5,405,10, grm. tong 4,704,30, kim. tong 43,80, kl. tong I 3,50—3,20, kl. tong II 2,70—2,45, tarbot I 2,402,50 per kg. Kim. schol 82, kl. schol I 85, kl. schol II 8038, schar 4832, bot 4237, v. haring 3022, makreel 2513, gr. schelvis 3930, grm. schelvis 3431, kim. schelvis 3427, kl. schelvis I 3632, kl. schelvis II 2716, wijting 3022, gr. gul 49, mid. gul 42, kl. gul 27—24, kl. haai 29, ham 8467, poontjes 26, kl. koolvis zw. 1311,90, kl. koolvis wit 37 per 50 kg. Gr. kabeljauw 256136, gr. koolvis zw. 7269, gr. koolvis wit 10892, gr. leng 96- per 125 kg. Aanvoer van donderdag 16 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 95 schol, 15 schar, 20 bot, 820 haring, 515 ma kreel, 175 schelvis, 45 wijting, 55 kabel jauw en gul, 3 leng, 5 haai, 3 ham, 5 poon, 52 koolvis, 33 diversen. Totaal 1960 kisten. Besommingen van donderdag IJM 20 Polderman 27.190, KW 38 7230, KW 22 1020, KW 141 9250, IJM 59 1580, IJM 3 1020, KW 65 735, KW 105 807. De Nederlandse organisatie voor zuiver- wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr. P. Groen, hoogleraar aan de vryc uni versiteit te Amsterdam, en dr. J. Ver wey, directeur van het zoölogisch station van de Nederlandse dierkundige vereni ging in Den Helder, voor de tweede maal een subsidie verleend voor een onderzoek naar de betekenis van de opgeloste orga nische stof in zeewater. Dit onderzoek, dat in 1956 met financiële steun van Z.W.O. begonnen is, wordt onder leiding van dr. H. Postma, hydrograaf aan het zoölogisch station, uitgevoerd door de heer E. K. Duursma, doctorandus in de che mie. In een onderhoud vertelde dr. Verwey dat het bewuste onderzoek niet alleen ge richt is op het bepalen van de hoeveelheid opgeloste organische stof in het zeewater maar ook indien mogelijk de vraag wil beantwoorden wat de oorsprong van deze organische stof is. De organische stof is op twee manieren in het zeewater aanwezig: ten eerste als materiaal waar uit het plankton is opgebouwd, ten tweede in opgeloste toestand. Plankton is alles wat aan dieren en planten in het water zweeft en passief vervoerd wordt. De grootste planktonsoorten zijn de kwallen, de kleinste meten minder dan 1 micron (een duizendste millimeter). De hoeveel heid organische stof, aanwezig in het plankton, kan men gemakkelijk bepalen door filtreren en wegen. Moeilijk te be palen is echter de hoeveelheid, die na affiltreren van het plankton nog in het water aanwezig is, een hoeveelheid die, hoewel 30 tot 300 maal groter dan die van het plankton zelf, toch nog maar enkele milligrammen per liter bedraagt. Deze opgeloste organische stof is vermoedelijk voor een groot deel van gestorven plank ton afkomstig en enigszins te vergelijken met de humus op het land. Het bepalen van de hoeveelheid van deze dat organische stof geschiedt door gebruik te maken van het bekende feit, dat orga nische stoffen zoals eiwit, vet en kool hydraten, opgebouwd zijn uit de elemen ten koolstof, stikstof, waterstof en zuur stof. Met behulp van een speciale appara tuur kan de heer Duursma zeer nauw keurig van de in zeewater opgeloste or ganische stoffen de hoeveelheid koolstof bepalen. Daarnaast wordt met een ande re apparatuur de hoeveelheid stikstof be paald, die in de opgeloste organische stof aanwezig is. Gehoopt wordt dat de ver houding van koolstof tot stikstof in het ene gedeelte van de zee verschilt van die in het andere en dat deze verhouding enig licht zal kunnen werpen op het stadium van de afbraak van de organische stof, waarvan men de herkomst wenst te leren kennen. De onderzoekingen van de heer Duurs ma vormen min of meer één geheel met die, welke prof. Kalle en prof. Krey in Duitsland en prof. Steemann Nielsen in Denemarken verrichten en welke zich bezighouden met de plankton-produktie. Het volgend jaar hoopt de heer Duursma, zeewatermonsters te onderzoeken, in de Noordatlantische Oceaan, verzameld door schepen, die onderzoekingen doen als on derdeel van het geofysische jaar. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: Grote bal, brevier in foudraal, portemonnaie met inhoud, hoofddoek, groene ceintuur, 2 slopen, plas tic zak inh. appels, meisjesmantel, basket balschoen, actetas, partemonnaié, kinder tasje irfh. kerkboekje, portemonnaie, een paar dameshandschoenen, een paar kin derschoentjes, bindtouw, kinderportemon- naie, plastic regenjas, portemonnaie met inhoud, muntbiljet. ADVERTENTIE Ons devies is aan onze cliën ten steeds het nieuwste en het beste te brengen. bieden wij u aan in de twee in alle opzichten gegarandeerde kwaliteiten Een flanel die aan alle eisen voldoet. In ongebleekt-wit - jaspé - zalm - bleu en groen. Een Spanjaard-product in dezelfde kleuren. 'El 754» Specialist in huishoudgoederen MARKTPLEIN Voor het komende weekeinde zijn voor alle elftallen van de handbalvereniging „IJmond" uitwedstrijden in het competitie programma opgenomen, behalve voor de IJmond I-dames, die vrij zijn. In dit pro gramma is de belangrijkste wedstrijd, die van de IJmond I-heren, welke een bezoek brengen aan Unitas I in Amsterdam. De Amsterdammers zullen alles doen om zich van een betere plaats op de ranglijst te verzekeren en de Velsenaren te laten strui kelen. Maar IJmond, dat nog ongeslagen is, wil dit record uiteraard handhaven en wordt daartoe in staat geacht. Er kan dus een spannende strijd worden verwacht. Tegen Zandvoortmeeuwen 2 zullen de IJmond 3-heren het ongetwijfeld moeilijk krijgen en weinig kans maken op de beide punten. Voor de dames van IJmond 2 is het mo gelijk om in Haarlem van Concordia 3 te winnen. Op „Rooswijk", waar de IJmond 3-dames gasten van IEV I zijn, konden de punten wel eens bij de gastvrouwen blijven. Het jeugdprogramma vermeldt: Meisjes aspiranten: De Blinkert IIJmond I; Full Speed 2IJmond 3, IJmond 2IJmond 4, Jongens-aspiranten: IJmond IConcordia I. De IJmond I-heren komen uit met: J. Böhm; J. van Buuren en A. Blok; K. Schik, H. Boom en J. Wolters; G. Unger, E. Sauer, G. Kramer, K. Klesser en E. Jonker. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK. GEBOREN: Terence W., z. van T. W. Schut en W. B. F. Niesen te Castricum; Cornelis A., z. van A. van Gestel en I. J. v d. Stel te Beverwijk; Johannes W., z. van J. Glorie en G. van Twuyver te Cas- trcium; Theodorus J., z. van N. T. Hees terbeek en T. M. Dam; Bernardina M. B., d. van J. G. Fatels en A. M. Klaver; Petrus J., z. van T. J. Limmen en C. A. v. d. Kolk; Gerardus M., z. van T. v. d. Reep en A. A. Bosch. ONDERTROUWD: C. M. Bakkum en V. P. Put. GETROUWD: Th. de Wit en Th. A. de Ruyter.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6