Stormvogels ..9.nS.H.S. KERKDIENSTEN „FREULEKEN" VAN ROELVINK Uit een enquête ble ek de wens van Beverwijkers: een zwembad Ui ts te kende jubi leu mvoorstelling door Kennemerland Verrassingen in competitie van Kijk-Uit Deze week op de Beverwijkse veilingen Uitgevaren visserijvaartuigen I3.V.V. STORMVOGELS ZONDAG a.s. speelt Aanvang 14.30 uur. Als voorwedstrijd: Stormvogels junioren A tegen Onze Gezellen junioren A Aanvang 12.30 uur. Het gereserveerde gedeelte voor de leden blijft beschik baar tot 14.20 uur. Tevens wordt de leden medegedeeld dat er gelegenheid is tot het aanvragen van plaatskaarten voor de wedstrijd NEDERLANDBELGIë. Schriftelijke aap- vragen moeten vóór woensdag 13 november in het bezit zijn van de secretaris. JAARVERGADERING P. v. d. A. Staatsmijnen maken nieuwe kunststof K inder kerk dienst en Gezondheidswet op 1 december in werking ZATERDAG 9 NOVEMBER 1957 li De noodwachters van de B.B. krijgen nieuwe uniformen, omdat de thans ge bruikelijke overal niet representatief genoeg is en ook praktische bezwaren heeft. Er zijn modellen voor de nieuwe uniformen ontworpen, die thans bij de B.B, in Amsterdam worden beproefd. Aan verrassingen heeft het de afgelo pen week in de onderlinge schaakcompe titie van Kijk-Uit niet ontbroken. De meest opvallende was in de hoofdgroep ongetwijfeld de overwinning die A. Rij ke op F. Walda behaalde. Niet minder fraai was de zege van C. J. Gordijn op R. Visser. D.e remise van R. Visser tegen J. Blok was wel een goede prestatie, maar toch niet voldoende om uit de bedreigde hoek te komen. J. L. Wijdoogen slaagde erin door een goede verdediging de balans tegen Tj. de Jong in evenwicht te houden. De partij werd nog wel afgebroken, maar later zonder verder spelen remise gegeven. Door deze resultaten gaat ir. Mees nog steeds aan de leiding. Zijn naaste rivalen zijn nu A. Kistemaker; J. Blok en Tj. de Jong geworden. P. Heidenreich maakte in de tweede afdeling tegen J. Verlaak geen fout en kwam door zijn overwinning voorlopig aan de leiding. W. Doornenbal zag zijn ontmoe ting met J. A. Stals afgebroken. J. Plug- boer liet zich door H. Aarts verrassen. H. v. Nieuwenhuizen rukte op naar de tweede plaats door een overwinning op A. v.d. Plas. M. Lanser en Zeijlmans kwamen nog niet tot een beslissing. J. Warnez blijft in groep 3 aan de win nende hand. A. J. v. Niekerken werd zijn vijfde achtereenvolgende slachtoffer. J. Wal deed goed werk door van J. v.d. Doel te winnen. In groep 4 was W. Kalis deze week de grote winnaar. Met overwinningen op J. v.d. Heide en J. J. Greven kreeg hij aan sluiting met het leidende peloton. R. Blok verspeelde hier de halve winst tegen W. Donker. A. Schelvis heeft zijn goede vorm teruggevonden. G. Koomen werd er het slachtoffer van. Deze herstelde zich ech ter tegen J. Cleeren. H. F. Schachtscha bel kon tegen J. J. Greven nog niet tot een beslissing komen. J. Vis heeft in deze groep nog de leiding maar wordt ernstig door R. Blok bedreigd. Op de Beverwijkse groenteveiling is de aanvoer deze week belangrijk toegeno men. Dit kwam de prijzen niet ten goede. Vooral in het laatst van de week werden er matige prijzen betaald. Vooral de an dijvie was goedkoop en werd verkocht voor 0.080.16 per kilo. Waspeen varieerde bij een grote aanvoer in prijs van 0.10 tot 0.19 per kilo. Bospeen was duurder en ging nog tot 0.37 per bos van de hand. Bloemkool van goede kwaliteit werd nog voor 0.73 per stuk verkocht. Sla was er weinig. De glas-sla kwam tot 0.14 per stuk. Spinazie varieerde van 0.33 tot 0.75 per kilo. Er was veel vraag naar to maten. De aanvoer wordt minder. De eer ste kwaliteit ging tot 1.00 per kilo. Sprui ten waren er in uiteenlopende kwaliteit. De prijzen varieerden van 0.34 tot 0.64 per kilo, Prei werd gedurende de gehele week verkocht voor 0.10 en 0.20 per kilo. De selderijknollen kwamen tot 0.25 per stuk. Er bestond meer vraag naar boerekool, waarvoor nog 0.23 per kilo werd betaald. De overige koolsoorten werden voor 0.06 en 0.12 per kilo ver kocht. De laatste kistjes druiven gingen tot 2 per kilo. Bloemen Op de bloemenveiling is de aanvoer kleiner geworden. De laatste troschrysan- ten kwamen aan de veiling. De prijzen la gen iets lager. Boven de gulden per bos ging er weinig weg. De grootbloemigen kwamen tot 0.24 per stuk. Rozen en an jers waren duur. De aanvoer van potplan ten was matig, cyclames brachten het tot 1.75 per pot. IJ.C. VELSEN—BEVERWIJK De thuisclub komt als volgt uit: Kaas enbrood; Nijssen en Boon; Spanjaard, Hij- nen en Reijerse; Braam, Van Schagen, Bakkum, Graman en Wittebrood. De Beverwijkse ploeg ziet er als volgt uit: Raap; Wolterman en Lorjee; Kolder, Minneboo en Bakkum; Springer, Van Oost, Marx, Palento en Van der Pas. MARKTBERICHT BEVERWIJK BEVERWIJK, 8 november. Andijvie 0.080.17, sla f 0.030.12, bloemkool 0.23—0.74, spruiten 0.26—0.68, bos peen 0.160.37, waspeen 0.10—0.20, prei 0.12—0.20, spinazie 0.44—0.74, sperziebonen 0.671.75, pronkbonen f 0.34—0.58, groene kool 0.06—0.10, boerenkool 0.14—0.25, rode kool 0.05 f 0.10, gele kool 0.060.11, tomaten 0.23—1.00, soepgroenten 0.040.08, druiven 1.652.00. Het behoort in ons land tot de hoge uit zonderingen, wanneer een toneelvereni ging in staat is haar vijf en tachtig jarig bestaan te vieren, want behalve het Haarlemse „Door Inspanning Uitspan ning" zijn er nog slechts weinig ensem bles, die omstreeks 1870 werden opge richt. actief werkzaam. Ook Beverwijk bezit zulk een unieke vereniging in de re derijkerskamer „Kennemerland", waar van de programma's telkens als oprich tingsdatum het jaar '1872 kunnen vermel den. Dit betekent voor dit jaar dus een jubileumseizoen ter gelegenheid van het vijfentach tig jarig bestaan. Het werd don derdagavond in het Kennemer-theater in gezet met een waarlijk voortreffelijke op voering van de komedie „Freuleken" van Herman Roelvink. Dit stuk bleek om verschillende rede nen voor een jubileum een bijzonder ge lukkige keuze te zijn geweest. Want het vertegenwoordigt in de eerste plaats een stukje Nederlandse toneelhistorie, omdat het sedert de première in novem ber 1911 bij diverse gezelschappen hoge opvoeringscijfers heeft behaald. En welk een vermaard geworden acteurs en ac trices hebben in de loop der jaren met hun namen de verschillende rolverdelin gen tot een souvenir voor het toneelmu seum gemaakt! Ter wille van de curiosi teit noemen wij hiervan Emma Morel, Greta Lobo-Braakensiek, Wilhelmina Schwab, Magda Janssens, dr. Willem Royaards, Louis Chrispijn, Jac. Reule, Theo Frenkel en Louis Saalborn. Onge twijfeld een indrukwekkende serie, welke voor onze toneelhistorie een waardige re presentatie betekent. En verder verlenen de benodigde kostuums het stuk speelt in dè zogenaamde „pruikentijd" de op voering zulk een fleurig cachet, dat al leen door de entourage de voorstelling reeds een feestelijk aanzien verkreeg. Maar het meest verheugende van deze jubileumvoorstelling was toch het uit muntende ensemblespel, dat door de le den van deze vitale oude vereniging in „Freuleken" werd gedemonstreerd. Daar door vormde de opvoering tevens een bewijs voor de prachtige resultaten die door een bekwaam regisseur kunnen wor den bereikt, wanneer hij mag beschikken over talentvol spelersmateriaal. In dit geval was het Ferd. Koolbergen, die de vertolkers van de zeven rollen in deze komedie dikwijls had opgevoerd tot het hoogste peil, dat door amateurs kan wor den bereikt. Na ongeveer een halve eeuw in „Freuleken" tamelijk naïef geworden voor een publiek, dat reeds werd gecon fronteerd met stukken als „Van de brug af gezien", „De kat op een heet zinken dak" en „De eerbiedige lichtekooi". De intrige van Herman Roelvink's komedie is er met de jaren niet verrassender door geworden en de geregelde schouwburg bezoeker kan reeds na de eerste tafere len het verdere verloop voorspellen, zon der dat hiervoor veel scherpzinnigheid is vereist. De verhouding tussen Iman van Aerschot en Miebetje voltrekt zich im mers in alle eer en deugd, zodat Floren tine van Averling (Freuleken) weinig re den heeft de auteur te verhinderen zijn stuk te besluiten met het traditionele vooruitzicht op een gelukkig huwelijk. Uiteraard was deze eenvoud van hande ling de heer Koolbergen evenmin ont gaan, zodat hij zich in zijn regie geheel op de vele charmes van het stuk had toe gespitst. Deze bestonden uit de vereiste zwierige stijl, een hoofse manier van spre ken en bewegen en het benutten van de tegenstellingen, die in het karakteriseren van de verschillende figuren zijn gelegen. Deze juiste opvatting resulteerde in een aantal typeringen, dat zo natuurlijk en levendig voor het voetlicht werd ge bracht, dat men soms geneigd was te vergeten, dat het hier „slechts" een voorstelling van dilettanten betrof. Hoe uitzonderlijk raak werd bijvoorbeeld door Roos Woerdman het kattige Miebetje aangegeven, met haar onweerstaanbaar komisch Gelders dialect en verrassend vlotte allures. Wat haar betreft had de titel van het stuk met hetzelfde recht „Miebetje" kunnen zijn. Een fraai con trast met haar werd geleverd door Bert Pijpers als de door zijn invaliditeit wat cynisch geworden Job van Averling, die in het derde bedrijf zijn kansen op een dominerende scène met een dramatische verve volledig wist te benutten. Daardoor verkreeg dit verreweg zwakst geschreven bedrijf nog enige ontroerende hoogtepun ten. Uitmuntend was ook Iman van Aer schot, zoals deze door Dick Hofland werd gespeeld als een volmaakte cavalier, met veel hoofse zwier en een innemende con versatietoon. Een voortreffelijke salonfi guur uit de achttiende eeuw! Mar Hof land was een kostelijke douairière, on danks haar komische arrogantie en hovaardigheid wist zij toch een zekere houding te bewaren, welke combinatie haar voor deze rol tot de ideale vertolk ster stempelde. Leny van As speelde een bijzonder charmante Florentine, precies zoals de schrijver zich een dergelijk lief tallig figuurtje moet hebben voorgesteld en Piet Stevens was een voornaam heer en stug regent, een waardige vertegen woordiger van een aristocraat uit de pe riode van diligence en trekschuit. En wanneer dan tenslotte nog wordt gewe zen op het tempo, dat even onberispelijk was als de rolkennis, grime en kostume ring, dan hoop ik aannemelijk te hebben gemaakt dat „Kennemerland" het jubi leumseizoen voortreffelijk en veelbe lovend heeft ingezet. Jan van Dam Woensdag 23 oktober: m.t. Ariadne IJM 18. Vrijdag 25 oktober: s.t. Vios I IJM 24. Maandag 28 oktober: m.t. Willem VL 121. Dinsdag 29 oktober: s.t. Tzonne IJM 1; m.t. Cu rasao IJM 99, Dirk Maria KW 80; m.l. Doggers- bank KW 75 (8 nov. binnen). Woensdag 30 oktober: m.t. Albertha Hendrika KW 81, Albatros KW 87. Donderdag 31 oktober: s.t. Abraham VL 77; m.t.. Dirkje RO 53 (8 nov. binnen), Deining KW 8, Sakina Martine KW 32, Maria Theresia KW 99. Zaterdag 2 november: m.t. Allan Water IJM 34, Stadt Enckhuysen KW 82, Jacob Pronk SCH 52, Ada VL 7; m.l. Cornelia Maria SCH 135. Maandag 4 november: m.t. Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171. Dinsdag 5 november: s.t. Klaas Wijker IJM 85; m.t. Maria van Hattem IJM 10, Post Boy IJM 35, Beatrice IJM 72, Job Gouda IJM 79, Arie Ouwe hand KW 122, Emma Wilhelmina KW 135: m.l. Cornelis KW 24, De Vrouw Anna KW 52, Nestor KW 101, Sursum Corda KW 124, Bali KW 129, Gezina Geertrui KW 176; m.k. Limanda KW 33, Pietertje HD 87, Coen Bot UK 3. Woensdag 6 november: s.t. Norma Maria IJM 6; m.t. Eveline IJM 116; m.l. Verwachting IJM 204, Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, De Ver wachting KW 28, Floris KW 59 (8 nov. binnen), Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69. Willempje KW 89, Molva KW 91, De Vrouw Dorkje KW 104, Jacoba KW 107, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Onderneming II SCH 27; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (7 nov. binnen), Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Poolster IJM 11, Klaas Junior IJM 22, Arend Willem IJM 40, Frederika Maria IJM 52, De Hoop II IJM 59 17 nov. binnen), Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim I AM 16. Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30 (7 nov. binnen), Petronella KW 31, Tiny KW 34, Stern KW 36. Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53, Cornelia Adriana KW 58, Giisbertha KW 61, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Gerda Marianne KW 71. Johanne Cornelia KW 88, Adriana Catha rina KW 92, Willem KW 94 (8 nov. binnen), Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105 (7 nov. binnen), Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165. Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo. WR 50. Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56. Hendrikje BU 33. Donderdag 7 november: s.t. Viking Bank IJM 183; m.t. IJM 15. Medan IJM 57, Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211, Francina KW 153, Michiel HD 108; m.l. Annie IJM 14, Willy Alida KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dolfijn, RO 2. Anna Suzanna WR 88, Drie Gebroeders HD 79: m.k. De Hoop II IJM 59 (8 nov. binnen). Rein KW 30, Jacoba KW 105, Willem Robert WR 27. Vrijdag 8 november: m.t. Elie Chenevière IJM 32; m.k. De Hoop II IJM 59, Willem KW 94. Harlngdrljfnetvisserlj Maandag 28 oktober: m.l. Dirk KW 19, Grietje KW 20, Everard Christina KW 40. Aafke Jacoba KW 41, Noordzee KW 47, Hette Matgaretha KW 74, Robert William KW 123, Borneo KW 127 (8 nov. binnen), Java KW 159. Zeemeeuw KW 170. Dinsdag 29 oktober: m.l. Hubertha Gerarda KW 9, Rijnmond II KW 43. Noordster KW 67, Excel sior II KW 78, Nederland VII KW 130, Voor waarts KW 140. Zaterdag 2 november: m.l. Annie KW 54, Ma ria Jacoba KW 73. Dinsdag 5 november: m.l. Fierman Eduard KW 5. Vertrouwen KW 6, Willem Cornelis KW 16, Hollandia KW 18, Orion KW 22 (6 nov. binnen), Volharding KW 23, Wilhelmina I KW 25, Neder- ADVERTENT1E Zondag 10 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. G. van Doorn. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. J. A. Peters, jeugddienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 16.30 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst, zie Santpoort, gebouw Spaarnberg. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis, 10 uur: Hoogmis; 19 uur: vespers. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; land VI KW 37, Helena KW 39, Rijnmond III KW 44, Neptunus KW 45, Cornelis Marinus KW 48, Jan KW 50, Nelly Maria KW 70, Sumatra, KW 86, Toenadering KW 95, Ella Christina KW 97, Wil helmina II KW 138, Vooruit KW 151, Janna KW 163, Eendracht KW 168, Onderneming KW 175; m.k. Dienemarie KW 57. Woensdag 6 november: m.l. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Orion KW 22 (7 nov. binnen). Donderdag 7 november: m.l. De Arend KW 7, Rijnmond IV KW 15, Orion KW 22 (8 nov. bin nen), Bertha KW 38, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Willy KW 141, Wilhelmina III KW 147. De heer S. Coelingh heeft vrijdagavond op de in ,,'t Centrum" te Beverwijk gehou den jaarvergadering van de Partij van de Arbeid de gebeurtenissen in het buitenland, in ons eigen land en in de afdeling be sproken. Mocht het wat het laatste betreft een rustig jaar zijn geweest, de politieke toestand in het buitenland, met name de Oosterse landen, de bewapeningswedloop tussen de twee grote mogendheden, Rus land en Amerika, de wrijvingen om Syrië, dit alles wijst op een angstige tijd, al menen anderen dat het een grote tijd genoemd kan worden. Volgens de voorzitter zou do vrije wereld te weinig hebben gedaan voor de onder ontwikkelde gebieden. Doch ook dichter bij huis, met name de IJmond, is nog het een Een scène uit het derde bedrijf van „Freuleken" bij de jubileumvoorstel ling door de rederijkerskamer „Ken nemerland". V.l.n.r, Miebetje Roos Woerdman), Florentine (Leny van As), Hans (Nico Buntsma) en Job (Bert Pijpers). en ander dat te wensen over laat, meende de heer Coelingh. Nog steeds wordt ge wacht op de samenstelling van een bestuur voor dit gebied. Met de woningbouw in de IJmond is het slecht gesteld vooral in Beverwijk is het woningtekort zeer groot de heer Coelingh sprak de wens uit, dat de woningbouw niet lang meer het slacht offer van de bestedingsbeperking zal zijn. De gang van zaken van de afdeling be sprekende, zei de heer Coelingh, dat de landelijke actie „De Ideeënbus" wat Bever wijk betreft, heeft duidelijk gemaakt, dat een groot gedeelte van de bevolking het van het grootste belang vindt, dat er een zwembad komt. Van de 1762 in Beverwijk uitgezette vraagformulieren, kwamen er 329 terug, oftewel 18 percent. Door het partijbestuur was gerekend dat 5 percent van de vraagformulieren terug zouden komen. Het resultaat voor Beverwijk is dus heel goed te noemen. (Het ging om vragen wat men in de gemeente het meest wenselijk achtte.) Van de ingekomen biljetten waren er 97 waarop men een zwembad het meest ur gent vond. Omgerekend over de gezinnen, dan zou dit volgens de voorzitter betekenen dat 2400 gezinnen uit Beverwijk dit te kennen gaven. In het kort werden ook besprekingen ge voerd over de in het komende jaar te hou den verkiezingen en de kandidaatstelling hiervoor. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester gaven aan dat er een groot ledenverloop was. Een groot aantal leden was vertrokken naar andere afdelingen (Heemskerk) en de toevloed van nieuwe leden kon dit niet geheel opvangen. De toestand van de afdelingskas was naar wens; op de begroting voor 1958 was reeds een bedrag voor de verkiezingen gereserveerd. De aftredende bestuurders werden allen herkozen, behalve de heer H. Mol, die bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn plaats aan een jongere wenst af te staan. De heer N. Dekker zal deze nu innemen, doch voor de heer Thomas, die naar Haarlem was vertrokken, bleek nog geen-vervanger te zijn. HSV—TERRASVOGELS De Heilooërs krijgen de volgende Ter- rasvogelsploeg tegenover zich: Cöhrs; Spanjaard en Van Gelder; Nieuwenweg, Van Vuuren en Van Eden; Rijke, Thoolen, Veldman sr., Van Dillewijn en Veld man jr. Niemand kon in Hamburg een taxi krijgen toen de door twee jongelieden vermoorde taxichauffeur Heinrich Gaetjes werd begravm, want ongeveer 1500 taxi's vormden een erehaag bij diens laatste rit De Staatsmijnen zullen binnenkort een nieuw produkt op de Nederlandse en Bel gische markt brengen onder het handels merk stamylan. Een proeffabriek heeft de produktie reeds ter hand genomen. Onder de naam stamylan verbergt zich het chemische produkt polyethyleen, dat wordt verkregen uit de veredeling van vetkool, welke in ons mijnbekken voor 60 procent door de staatsmijnen wordt ge dolven. Polyethyleen wordt momenteel in de Beneluxlanden geïmporteerd. De staatsmijnproduktie Is de eerste van dien aard in de Beneluxlanden. Daar stamylan zeer sterk, moeilijk brandbaar en uiterst licht is en moeilijk oplost leent het zich uitstekend voor de vervaardiging van waterleidingbuizen en buizen voor zuivelfabrieken en chemische bedrijven. Het is ook zeer geschikt als isolatiemateriaal voor elektrische kabels. Men kan er ook melkflessen van maken, die aanzienlijk sterker zijn dan de gewone glazen flessen, maar ook een grote ver scheidenheid van huishoudelijke artikelen, zoals emmers, kopjes, schoteltjes en wat dies meer zij. Tenslotte biedt het pro dukt zeer speciale mogelijkheden voor de speelgoedindustrie. Wijkerstraatweg wordt nieuwe zaak rijker De heer C. J. van Heyst, aannemer te Velsen-Noord, die met de afwerking van de twee nieuwe winkelpanden in de gale rij van de Wijkerstraatweg onder super visie van het architectenbureau J. Blee- ker en A. Wijtnes te Beverwijk bezig is, zal reeds volgende week donderdag, 14 november om half twa een gedeelte van het pand Wijkerstraatweg 179 opleveren. Hoewel dit nieuwe pand nog niet gereed is, zal de heer P. A. Bart, die de op drachtgever is, donderdagmiddag zijn nieuwe schoenenzaak openen. De heer Bart, die zijn schoenmakerij aan de Schulpweg binnen afzienbare tijd wegens sanering zal moeten ontruimen, blijft zolang het nieuwe pand aan de Wijker straatweg nog niet helemaal gereed is, in zijn oude werkplaats het handwerk uit oefenen. Pseudo -vogelpest. Op een pluimvee- bedrijf in Oude Leede bij Pijnacker zijn 400 kippen afgemaakt, die aan pseudo-vo- gelpest bleken te lijden. 12 uur: zondagsschool; 16.30 uur: vertel- uurtje voor de jeugd; 19.15 uur: open luchtsamenkomst, 20 uur: openbare sa menkomst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer F. Oosterwijk, Haarlem; 11.15 uur: zondagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: Jeugddienst in Jeugdgebouw, 10 uur o.l.v. W. Kwak. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Gem. huishoud school, P. J. Troelstraweg 1, 10.30 uur: ds. J. M. de Jong. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: C. v. d. Vlis; 19.30 uur: L. Pasman. 11.45 uur: zondagsschool. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: Jeugddienst. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. O. V. Hen- kei, 19 uur: ds. G. van Doorn. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Pasman. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: de heer Joh. H. van Oostveen. Evang. Luth. Gem., 19 uur: ds. J. A. Ros kam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 9 uur: ds. H. P. Huisman van Velsen (N.); 19 uur: ds. W. Oorthuys. Irenekapel, 10 uur: ds. W. Leenman, dir. „Evangelie en In dustrie". Populierenlaan, 10 uur: Domina E. W. Ruys van Berlijn. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer E. W. Rosie. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: dr. A. van Biemen van Bent veld. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: kand. v. Rijn van 's-Gravenhage. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.15 uur: ds. H. P. Huisman van Velsen (N.). Geref. Kerk, Kerkplein, 8.45 uur: ds. A. A. Leenhouts van Castricum; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 uur: kand. v. Rijn van Den Haag; 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard; 19 uur: ds. J. van der Wiel. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 9 uur: ds. D. ter Steege. Gebouw Spaarnberg: 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Creutzbergschoól 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool, 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Julianaschool in verband met bazaar geen kinderdienst. Kinderkerk, Emmaschool, 10 uur; Theo Thijssenschool 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 Geref. Evang. zondagschool, Ossendorp- school. ingang Lemairestraat. 10,30 uur. Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Baniaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur. 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. DRIEHUIS—VELSEN-DORP: Herv. kinderdiensten, Marie Boreel- kleuterschool, 10 uur, alle leeftijden. Wijkgebouw Torenstraat, 12 uur, leef tijd 5 en 6 jaar. Doopsgezinde zondagsschool, Jan Cam- pertschool, 10.30 uur. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de Gezondheidswet, die nieuwe wettelijke voorschriften met betrekking tot de or ganisatie van de zorg voor de volksge zondheid bevat, met uitzondering van hoofdstuk 4, in werking zal treden op 1 december 1957. Tevens zijn de openbare lichamen en diensten aangewezen, die personen kunnen benoemen tot lid van de Centrale Raad voor de Volksgezond heid.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11