Wethouder De Boer gaat fel in tegen het actiecomité Rolink In het jaar tweeduizend is een 120-jarige een normale verschijning Velserbroekpolder staat voor derde deel onder water IJmond-agenda „MEN WIL ER NIETS MEE TE MAKEN HEBBEN" rM. v Tienjarig bestaan van ANBG-afdeling gevierd Wensen ingelost Bedenkingen Gezamenlijk Donderdag raadsvergade ring in Beverwijk Veertigjarig bestaan Beverwijkse bloemenveiling Dr. v. Leusen voor gepensioneerden Dr. C. L. Deelder sprak over levensgewoonten der paling Overvloedige regenval is funest COR v. d. MEER Subsidiëring organisaties vrije jeugdvorming Feest en geschenken voor nieuwe C.V.O.-school De schilder Dirk Kruizinga exposeert bij Hoogovens ft J* ZATERDAG 9 NOVEMBER 1957 DE HEER H. DE BOER, Velsens strijdbare wethouder van Onderwijs, Sport en Culturele Zaken heeft ons gistermiddag in een openhartig vraag gesprek duidelijk gemaakt, waarom hij de beroeringen, die de laatste weken in Velsen-Noord zijn ontstaan en die uitmondden in enige actiecomité's, op deze wijze niet zal honoreren met enig contact. Het werd daarom een openhartig gesprek, omdat ook de diepere politieke en menselijke achter gronden door de wethouder niet werden vermeden. De heer De Boer kwam tot de conclusie, dat er ten eerste een aantal open deuren is ingetrapt, om dat reeds veel is bereikt van wat er werd gevraagd. („En het is de grote vraag, of men dit niet heeft geweten, zoals destijds een geschuwd vakver bond ook altijd met eisen kwam op een moment, dat deze eisen op het punt stonden te worden ingewilligd...."), dat er ten twede in wezen maar bitter weinig weerklank in dit gemeentedeel is te vinden voor de activiteiten van het comité Rolink (dat thans als enige is overgebleven, nu de winke liers de strijdbijl hebben begraven) en dat men bovenal dient te beseffen, dat er geen enkel officieel orgaan in de gemeente Velsen bereid zal zijn in zee te gaan met een actie-comité, dat zo volledig in de lucht hangt als dit. Voor het inmiddels als actiecomité op geheven groepje uit de winkeliersvereni ging „Wijkeroog" had wethouder De Boer naar zijn zeggen altijd nog de waardering, dat het tenminste via een enquête onder de verschillende organisaties in Velsen- Noord wilde pogen met een gefundeerd en door een meerderheid der bewoners onder steund rapport te komen, om op basis daarvan met het gemeentebestuur tot een gesprek over de moeilijkheden te geraken. „Het is alleen wat dom gespeeld". Hier bij was tenminste iets van een teruggrijpen op bepaalde erkende organisaties uit alle lagen der bevolking merkbaar, aldus de wethouder, die de laatste weken herhaal delijk in Velsen-Noord op bezoek is ge weest, maar telkens weer stuitte op de op merkingen, dat „men er niets mee te ma ken wilde hebben". Hetgeen voor de wethouder geen door slaggevend, maar dan toch een duidelijk bewijs vormde, hoe weinig alle mogelijke acties van actiecomités voorlopig nog le ven in dit deel de gemeente. „Aan de andere kant zie ik ook nog geen enkele mogelijkheid, dat de in Velsen be staande organen of organisaties in overleg treden met het zogenaamde comité Rolink" merkt de wethouder verder op, toen wij hem vroegen, of er wellicht een initiatief van Velsense zijde is te verwachten. „En om het helemaal eerlijk te zeggen, ik ben voor de heer Rolink als zodanig ook niet te spreken". Er zijn bepaalde verlangens in dit ge meentedeel, maar men heeft zich blijkbaar in de boezem van de actiecomités maar helemaal niet gerealiseerd, dat de plannen tot inlossing dezer op zichzelf zeer begrij pelijke wensen in een vergevorderd sta dium verkeren, De dépendance van de GGD, waar inentingen kunnen worden ge geven, een zittingslokaal voor Sociale Za ken en zelfs een „bijkantoor" van de Bur gerlijke Stand zullen daar hoogstwaar schijnlijk gerealiseerd worden in het nieuw ingericht gebouw aan de Wijkerstraatweg, maar deze plannen waren er allang, voor er zelfs maar een begin van actie te mer ken was. „Ten opzichte van de figuur van dokter Rolink heb ik enkele bedenkingen", ging de wethouder voort, „diens opvattingen over sport en doping wens ik ten enenmale te bestrijden. Zij zijn de mijne niet". Daar komt nog bij, zo ging wethouder De Boer verder, dat bepaalde extreme stromingen Velsen-Noord aan Beverwijk willen uithuwelijken en dat er duidelijke verbindingen uit dit comité lopen naar deze stromingen. „Als straks de gordijnen voor het politieke schouwtoneel wijken zullen er vele dingen duidelijk worden. En dan kon ook de hele figuur van deze voor zitter wel eens duidelijk worden." Tenslotte is het voor mij de vraag, of de door ditzelfde comité thans met zoveel ophef, maar door de Velser Gemeenschap reeds veel eerder aangeraakte wijkge- dachte, door KVP-kringen, waarmee het comité en althans zijn voorzitter duidelijk bindingen heeft, zal worden aanvaard". „Want wat wil zulk een wijkraad onder meer, zodra hij enige bevoegdheid gaat krijgen? Een gezamenlijk jeugdhonk, een gezamenlijk jeugdhuis en andere geza menlijke zaken, waarop hoogstwaarschijn lijk het katholieke volksdeel afwijzend zal reageren. „Uit dit en uit de hele situatie meen ik te mogen afleiden, dat de samen stelling van de Velsen Noordse bevolking allerminst uitloopt in de minderheid, die dit comité Rolink in wezen vertegenwoor digt". Hij ging verder nog even in op de vra gen, die hem de laatste tijd herhaaldelijk uit het onderwijs, de sport en zelfs uit katholieke kringen worden gesteld: „Ge denkt toch niet, dat wij hiermee iets van doen hebben", en besloot zijn vaak felle opmerkingen met de herinnering aan zijn indertijd geschrapte passages uit de nota bij het IJmond-rapport van de Wiardi- Beckmanstichting. „In stedebouwkundig opzicht is het hand haven van Velsen-Noord als woonge meenschap niet verantwoord". Nu dit ech ter niet aanvaard is en Velsen-Noord moet blijven bestaan, zo zei de heer De Boer, is het zaak er het beste van te maken. De gemeente Velsen wil dit en doet dit met al haar krachten en Velsen-Noord komt daardoor op diverse punten in een duidelijk bevoorrechte positie, zó zelfs, dat Beverwijk duidelijk en onomwonden ja loers is op de sportacommodatie en de lees- j zaal en op vele andere voortreffelijkheden van dit gemeentedeel. ff w Gisteren konden de Amsterdammers uit een automaat hun vroegritkaarten betrekken voor tram en bus van het Gemeentelijk Vervoer Bedrijf. Het is een heel handige automaat, want cen ten, dubbeltjes, kwartjes en guldens, men kan ze er allemaal voor gebruiken Op de agenda van de gemeenteraadsver gadering te Beverwijk op donderdag 14 no vember staan de volgende punten: benoe mingen van een onderwijzer aan de open bare v.g.l.o.-school en van leerkrachten aan de gemeentelijke huishoud- en in dustrieschool en de nijverheidsavondschool; een interpellatie van de heer J. Muskee in zake huurverhoging van gemeentewonin gen; een voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet voor de inrichting van een slachthuis in een fabriekshal aan de Wijkermterweg en een voorstel inzake het bouwen van 96 étagewoningen in „Ooster- wijk". Vervolgens is er een voorstel inzake het toestaan van een krediet voor aan schaffing van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de o.l. Noorderschool. Ook is er een voorstel tot toekenning van een subsidie voor de aanleg van een hockeyveld en een voorstel inzake de vast stelling van een verordening, die de subsi diëring van plaatselijke organisaties voor de vrije jeugdvorming regelt. Nieuwe busdiensten gedurende het weekeinde Met ingang van vandaag zal de NZHVM een dienst laten rijden, die alleen voor de zaterdagen geldt, om 7.30 uur van IJmui- den via Beverwijk tot Velsen-Hoogovens. Tevens begint er tijdens de zaterdagen en zondagen een dienst, die om 0.30 uur van IJmuiden vertrekt en die om 0.50 uur van Beverwijk naar Velsen-Noord gaat. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Beverwijkse bloemenvei ling zal door de kwekersvereniging „Flo ra" een receptie worden gehouden op woensdag 4 dceember in het veilingge bouw aan de Koningstraat. Op 23 novem ber worden de leden op een buitengewone vergadering bijeen geroepen om hun goed keuring te geven aan de nieuwe statuten der vereniging. Op de Delftlaan in Haarlem is thans een maximum snelheid van 70 kilo meter per uur toegestaan. Er zijn bor den aangebracht, die duidelijk de snel heid aangeven, waarmee gereden mag worden. Gisteravond werd in het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen te IJmui den door dr. C. L. Deelder van het Rijks instituut voor visserij onderzoek een be langwekkende lezing gehouden over de levensgewoonten der paling. Dr. Deelder gaf aan de hand van lantaarnplaatjes in het kort een overzicht van de levenscyclus der aal, die begint in de Saragassozee ten noord-oosten van Midden-Amerika en op dezelfde plaats eindigt, nadat de vis vele duizenden mijlen naar West-Europa en terug heeft afgelegd. Het mag wel be wezen worden geacht, aldus de inleider, dat de larven van enkele millimeters leng te door de golfstroom meegevoerd wor den naar deze kuststreken en hier schijn baar onweerstaanbaar aangetrokken door het zoete water de rivieren optrekken om er hun jongelingstijd door te brengen. Als de glasaal hier aankomt na haar twee en een half-jarige reis heeft zij een lengte bereikt van ongeveer tien centimeter. De Afsluitdijk brengt voor de aal een speci fieke moeilijkheid mee: de paling kan daar niet in het zoete water doordringen. Deze moeilijkheid wordt opgelost door in het voorjaar, als de paling de rivieren op wil trekken, elke nacht vijf maal de Vrijdagmiddag heeft de afdeling Vel- sen-IJmuiden van de Algemene Neder landse Bond van Gepensioneerden verga derd in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. Het was ditmaal een vergadering met een feestelijk tintje en terecht, want de afdeling vierde haar tienjarig bestaan. Het begon zoals gewoonlijk met een ope ningswoord van de voorzitter, de heer Y. Reitsma, die het prettig vond, dat er zo veel leden naar de feestzaal waren geto gen. Maarhet was al druk voordat de beenkomst was begonnen. Een geroeze moes van jewelste heerste er in de al lengs rokeriger wordende zaal. Want iedereen greep de kans aan om onder het genot van een rokertje wat over het wel en wee van alle dag te keuvelen. Het ge roezemoes verstomde echter toen doker A. J. van Leusen op boeiende en duide lijke wijze het een en ander over de pro blemen, die de oude dag met zich brengt, uit de doeken deed. „Niemand ontkomt aan het ouder wor den. Dat begint bij de geboorte al. Dat is een natuurlijk proces, waaraan geen en kel mens ontkomt. En dat ouder worden brengt een verandering in onze levens stijl, levensopvatting en levensgewoon ten met zich mee. Des te vroeger wij be reid zijn dit te aanvaarden en te reken- nen, des te beter het is," zei hij onder meer. „Degene, die de klok van de tijd terugzet leeft niet naar beste kunnen," was een van de kernpunten van zijn be toog. Voorts wees hij erop, dat het aantal ouderen in ons land (en eigenlijk in de DE VELSERBROEKPOLDER is door de zware en overvloedige regenval van de laatste dagen herschapen in een kleine binnenzee. Eén derde van het land staat blank, volgens veehouder A. Rutte, wiens hofstede aan het einde van de Hofgeester- weg schuil gaat achter enige hoekige bo men, een mestvaalt en een hooiberg. Dat de veehouders hier last van onder vinden laat zich begrypen. Ondanks het feit, dat de bemaling niets te wensen over Iaat, blijft het water op het land staan. Dat is het gevolg van de structuur van de grond. Het land bestaat namelijk uit slibklei, dat het water op een gegeven ogenblik niet meer kan verwerken. Een goede afwatering zou natuurlijk wel enige verlichting in de vaak onhoudbare toe stand brengen, maar vele sloten zijn bij de herverkaveling verdwenen. Maar ook al waren er meer sloten, dan zou dit toch niet het gewenste effect re sulteren. „Want het is voorgekomen", zei boer Rutte, die wij in de schemerige koeienstal tussen zijn koeien aantroffen, „dat de sloten droog waren en het water in plasjes op het land bleef staan". IN DE DAGEN na augustus kan de grond het regenwater niet meer verwerken. Vooral in de jaren, waarin veel regen valt, zoals dit jaar en in 1950 het geval was, zijn sluizen te openen om een schutting paling de gevolgen funest. „Of boer Rutte hier van de Noordzee over te brengen naar het IJselmeer. Berekeningen hebben aan getoond dat in de goede palingjaren on geveer 80 a 100 miljoen glasaaltjes het IJselmeer binnengebracht worden. In de binnenwatren beleeft zij enkele goede ja ren en als ze dan na acht zomers niet door de vissersman verschalkt is, maakt ze zich weer op om de reis terug naar de Saragassozee te maken, daar te paaien en afscheid van het leven te nemen. Na de pauze vertoonde de heer Deelder een film over de paling. De leden van aquariumvereniging „Vel sen" kunnen weer terugzien op een ge noeglijke en interessante avond. veel schade van ondervindt?". „Nou, wis en zeker", zegt hij met nadruk. „De op brengst is dan wel de helft minder". Een grote schadepost. „En of er niet iets tegen te doen is?" „Nee", zegt de veehouder en schudt berustend zijn hoofd. „Wat de natuur wil, moet geschieden". En hij sloft weg op zijn klompen, een em mer schuimende en bruisende melk in zijn hand. De koeien kijkend romerig voor zich uit, met natte melancholieke ogen. De boer komt weer terug. „Die grond, dat is net zeep. Een bepaalde hoeveelheid water kan hij wel opnemen, maar dan is het afge lopen. Het is beste goeie grond, die klei, maar dan.Hij haalt zijn schouders op. „Dan is er geen zier meer aan te doen". Daar komt nog bij, dat de koeien het land vertrappen, hetgeen de zaak er niet beter op maakt. Geen bemaling EEN ANDERE POLDER, De Meerewei- de, staat ook geregeld onder water. Daar wordt echter in het geheel geen bemaling toegepast.De kosten zijn daarvoor te groot. Het loont de moeite niet, de polder is te klein. Dat is het relaas van boer Rutte, één van de kleine zorgen, die de landman kun nen kwellen. Maar tegen de natuur valt niet te vechten. En als wij naar de velden kijken zien wij de maan zich in het water weerspiegelen. En even komt de gedachte aan de watersnood bij ons op. Maar dat was heel wat erger. ADVERTENTIE De echte HELDERSE TAAI van Pronk steeds vers verkrijgbaar bij het bekende adres KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Reforma - Zoutloos - Suikervrije artikelen Suikervrije chocoladeletters uiterlijk 14 november bestellen s.t.p. A.B.G.-leden vieren feest De afdelingen Beverwijk en Velsen- Noord van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale (A.B.C.) zullen op 22 november in het Kennemer Theater te Beverwijk een feestavond houden, die zal worden ver zorgd door Willy Alberty, R. Wagter Sr., Willy Reeder, Julie de Leeuw en Dick Herres. Jaarvergadering en kienen De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Beverwijk komt op 12 novem ber bijeen voor de jaarvergadering. Na af loop gaan de dames kienen. hele wereld) naar verhouding steeds meer toeneemt. Daarom wordt tegenwoor dig in grote mate aandacht besteed aan de ouderdomsvoorzieningen en schieten de clubs voor bejaarden als paddestoelen uit de grond. De gemiddelde leeftijd, die de mens be reikt, is nu al drie maal zo hoog als sinds het begin van de jaartelling. Maar die gemiddelde leeftijd zal omstreeks het jaar 2000 nog veel hoger komen te lig gen althans volgens Amerikaanse ge leerden. Omstreeks die tijd zal de gemid delde leeftijd ongeveer honderdtwintig jaar bedragen. „Een honderdtwintigjarige zal dan niet meer op een plaatje in de kran ten behoeven te rekenen," merkte de spreker onder hilariteit op. De mens sterft nog altijd niet zijn na tuurlijke dood. Nog altijd is de dood een gevolg van een ziekte, een afwijking of een stoornis van de organen. Wanneer deze verschijnselen niet meer zouden kun nen optreden, zouden de levensprocessen steeds meer vertragen, tot de natuurlijke dood intreedt. Maar ook -nu heeft elke levensperiode haar eigen mogelijkheden. Het is de grote kunst om de mogelijkheden zo goed mogelijk te gebruiken om zodoende het grootst denkbare levensgeluk te verwer ven. De heer Leusen laakte het feit, dat iemand op een bepaalde leeftijd gedwon gen kan worden met pensioen te gaan, terwijl hij nog steeds in staat en genegen is zijn werk naar behoren te verrichten. Toen kreeg de heer J. Betzema, lid van het hoofdbestuur van de bond, nog de ge legenheid om het een en ander over de organisatorische problemen te vertellen. Hij zette zijn toespraak in met te wijzen op het doel van een bejaarden vereniging: vraagbaak en pleitbezorger bij de over heid. Glijdende pensioenen Voorts zag hij graag, dat het ouder domspensioen wordt opgenomen in de gang van de glijdende loonschaal. Als er goedkopere tijden aanbreken, dan moeten de gepensioneerden er echter genoegen mee nemen, dat hun pensioen verhou dingsgewijze eveneens wordt verlaagd. Daartegenover staat echter, dat wanneer de prijzen zouden stijgen, ook de pensioe nen verhoudingsgewijze omhoog zouden gaan. Verder was hij het niet eens met de toepassing van de huurcompensatie voor de gepensioneerden. Deze be draagt nu een bepaald percent van de A.O.W.-uitkering. De bestuurder had veel liever gezien, dat dit een percentage van het normale pensioen zou bedragen. Bovendien kantte hy zich tegen het feit, dat de gepensioneerde, die nog niet de 65-jarige leeftyd heeft bereikt, niet on der de A.O.W.-uitkering valt en daardoor ook geen huurcompensatie krijgt. Dit werd in het hoofdbestuur besproken, waarna de minister werd verzocht deze categorie gepensioneerden dan een voor schot te verlenen. De minister antwoord de echter, dat de pensioenraad geen tyd had om dit probleem te onderzoeken. Vervolgens werd het bestuur van de ju bilerende afdeling gelukgewenst door de voorzitter van de afdeling Beverwijk, de heer G. Krom. De bloemen, die hij aan bood, werden door de heer T. Y. Reits ma aan de echtgenote van de secretaris overgedragen. De voorzitter van de af deling Beverwijk nam de gelegenheid te baat om er op aan te dringen in de toe komst een grote afdeling voor de hele IJmond op te richten. Na de pauze werden twee films vertoond. Tuinbouwstudieclub bijeen De Tuinbouwstudieclub te Beverwijk houdt op maandag 11 november een film avond in ,,'t Centrum". Hier zal worden vertoond de film van de stoomvaartmaat schappij „Nederland", getiteld „Onder wui vende palmen". „Scheywijck" speelde gelijk De biljartvereniging „Scheywijck" te Beverwijk heeft haar nederlaag-toernooi voortgezet met een wedstrijd tegen „Suisse" uit Haarlem, welke in een 8-8 gelijkspel eindigde. Naar aanleiding van een aantal amende menten van de Beverwijkse gemeenteraad van 30 januari 1956 over de subsidiëring van organisaties voor de vrije jeugdvor ming, heeft het college van burgemeester en wethouders een gewijzigd ontwerp aan geboden. In dit ontwerp komt het college het amendement in zoverre tegemoet, dat, met handhaving van het algemene subsi diëringspercentage van 50, het aantal af wijkingen van 3 wordt teruggebracht tot 1. Naar de mening van het college zal het aanstellen van een jeugdleider aantrekke lijker worden, indien 75 van de kosten hiervan gesubsidieerd worden. Bij een la ger percentage zou geen organisatie tot aanstelling van een beroeps jeugdleider kunnen overgaan. Het hervormd wijkhuis aan de Dijck- mansstraat was overbezet ter gelegen heid van de overdracht van de nieuwe Del Court van Krimpenschool, welke plechtigheid donderdagavond plaats had en waarvoor ouders van leerlingen en tal rijke oud-leerlingen belangstelling had den. Het feest werd nog meer luister bij gezet door de gelijktijdige viering van het zilveren bestaansfeest van de Hervorm de kleuterschool aan de Banjaertstraat. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. H. P. Huisman, herinnerde in een uit gebreid overzicht aan de geschiedenis van de C.V.O.-school in Velsen-noord, die na voorbereidend werk van de toenmalige predikanten P. A. Klap en J. de Sopper in 1911 aan de Corverslaan kon worden geopend met drie klassen. In 1913 en in 1920 volgden uitbreidingen respectievelijk met twee en drie leslokalen. Ds. Huisman beschreef vervolgens de stichting van de Christelijk Nationale Da Costa-school, die uiteraard van grote in vloed was op de Hervormde school. Maar men was zelfs in staat in 1932 een eigen kleuterschool te openen. Met een aantal goede wensen jegens het hoofd van de school en het personeel, werd het schoolgebouw overgedragen aan de heer W. B. Kleywegt. Na dit officiële gedeelte boden de ouders van de leerlingen een tafel aan voor de bestuurskamer. Een geschenk dat zeker goede diensten in de nieuwe onderwijsinrichting zal gaan bewijzen, een bandrecorder, vormde het cadeau van de oud-leerlingen. De aanwezigen werden daarna vergast op een aardig feestprogramma. Zondag van twee tot vijf uur zal voor het publiek in het restaurant Walserij Oost te bezichtigen zijn een expositie van wer ken van de schilder Dirk Kruizinga. Kruizinga werd in 1894 te Deventer geboren, in het hart van de Gelderse IJsselstreek. Het landschap daar, waarvan hij ongetwijfeld als kind en jongeling heeft genoten, heeft op zijn jeugdig ge moed indruk gemaakt. In de luisterrijke weidsheid-van zijn-landschappen voelt de beschouwer dit aan. Zijn eerste tekenlessen ontving hij op de Avondtekenschool van Korteling. Daarna bezocht hij de Academie voor Beeldende Kunsten te 's-Gravenhage, reisde en werkte veel in het buitenland en luisterde daar en in Nederland vele ten toonstellingen met zijn werk op. Het Rijks prentenkabinet en het Rijksmuseum be zitten tekeningen en etsen van zijn hand. Accordeonmuziek met zang De Beverwijkse accordeonvereniging „Accordea" geeft op zaterdag 16 november een uitvoering in het Kennemer Theater. „Accordea" staat onder leiding van de heer J. Rumping. Medewerking aan deze avond verleent het Beverwijks Katholiek Ge mengd koor, directeur de heer J. Spigt. Na afloop is er bal met als leider de heer D. Heemskerk, op muziek van „De Meteoors". De Fairey Aviation Company heeft een combinatie van vliegtuig en helikopter gebouwd, welke 48 passagiers loodrecht van de grond kan opheffen en hen vervolgens met een snelheid van drie honderd km voortdraagt naar hun bestemming. VELSEN ZATERDAG 9 NOVEMBER Thalia, „Oorlog en Vrede", 19.30 uur (één voorstelling!) Rex, geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; fi liaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Katholieke Leeszaal, Banjaertstraat 13, geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. St. Josefhuis, 20 uur, Cabaretavond voor personeelsvereniging Pelt en Hooy- kaas. Accordeonver. „IJmuidens Roem", uit voering Patronaatsgebouw IJmuiden (O), 20 uur. Sociaal-Cultureel Werk voor Bejaarden, tentoonstelling in zaal Abelenstraat, ge opend van 11 tot 23 uur. Herv. Vrouwenvereniging „Draagt El kanders Lasten", bazaar in gebouw Chr. Belangen te IJmuiden, van 15 uur tot 24 uur. ZONDAG 10 NOVEMBER Thalia, 15 uur, „Niets dan pech"; 19.30 uur, „Oorlog en Vrede". Rex, geen opgave. Sociaal-Cultureel Werk voor Bejaarden, tentoonstelling in het Gem. Vergader lokaal Abelenstraat van door bejaarden gemaakte goederen en werkstukken, geopend van 16 tot. 20 uur. MAANDAG XI NOVEMBER Thalia, 19.30 uur, „Oorlog en Vrede". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag Openbare Leeszaal, Heidestraat, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, geopend van 14 tot 17 uur. Raadhuis, 10 tot 12 uur, spreekuur bur gemeester; 15 tot 17 uur, spreekuur wet houder van Onderwijs. BEVERWIJK ZATERDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Bloed in de zon". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het verdachte huis". W.B. Theater, 20 uur: „De jonge despe rado's". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Tavido. 't Centrum, Filmmiddag A.N.B. Café „Sport", 20 uur: Prijsuitreiking Duivensportvereniging „Ons Genoegen". Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 10 tot 13 en 15 tot 17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10 tot 13 en 15 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30 tot 16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, „Banjaert", Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, Zang en Dans. Filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. ZONDAG 10 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Prins Piraat"; 16.30, 19 en 21J5 uur: „Bloed in dé zon"! Luxor Theater, 14.30 uur: „IJsco-toe risten"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het ver dachte huis". W.B. Theater, 14.30 uur: „Bezooka's en Whiskey"; 16.30 en 20 uur: „Moeder leugen". Wyk aan Zee, „Banjaert", als zaterdag. MAANDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Trapeze". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Club des Femmes". W.B. Theater, 20 uur: „Moederleugen". „De Groentcnbeurs", 20 uur: „De Mus ketiers". Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdlees zaal geopend van 19 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 uur; lees- en studie zaal geopend van 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. w® I! 'ïv A

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3