en niet een halve waarheid Burroughs geheel nieuwe Burroughs tekstschrijvende boekhoudmachine De eikelmuis kan de strengste winter uitzingen... BP ENERGOL VISCO STATIC MOTOR OIL BP WINTERGRADE BENZINE 8 Moeder.... Inderdaad Een waarheid als een koe! Roomboter is niet te vervangen Leidseplein 5 Amsterdam-C. ZATERDAG 9 NOVEMBER 1957 Een waarheid ...veilig beschermd in zijn warme holletje, temidden van zijn eikel- voorraad. Maar hoe is het met de motor van uw auto gesteld? Zal hij de winter uitzingen of uitkuchen? Kuchen bij elke start, die zijn levensduur met honderden kilometers bekort? Wilt u hem zelfs bij de felste koude onmiddellijk laten zingen dan BP Energol Visco Static Motor Oil en BP Wintergrade benzine. Zie hieronder hoeveel u uzelf en uw motor met deze voor treffelijke produkten bespaartl Een koe is echt en niet na te maken! Haar melk is niet te vervangen, voor room bestaat géén namaak, alleen roomboter is echt. En dat is de volle waarheid! Natuurlijk weet U daar wel iets van: U vindt roomboter heel lekker en gezond. En U zoudt niets liever willen dan het iedere dag van de week gebruiken (in plaats van al leen met zon- en feestdagen) en zoudt er ook wel Uw hele gezin van willen laten genieten (in plaats van alleen baby en kleuter) als hetmaar goedkoper was. „Echt" is duurder dan „net echt" Echt bont is duurder dan net echt bont, echt leer is duurder dan kunstleer - het echte is altijd duurder dan het net-echte. Zo is het ook met roomboter. Want om 1 kg roomboter te maken is de room van 26 liter volle melk no dig, dus het rijkste deel van de melk. En omdat 'n koe, kortom omdat de natuur niet te vervan gen is, is roomboter „duur". Niet duur echter, als U de volle waar heid kent: als U wéét dat room boter een van de grootste gezond heidsbronnen is, die wij kennen. Daarom kunt beter op 1000 andere dingen bezuinigen, dan Uw kinderen, Uw man en Uzelf roomboter te ontzeggen. Gezond heid is 's mensen kostbaarste goed, laat in dit geval de zuinig heid de wijsheid niet bedriegen! Wat kiest U: pil of sinaasappel? De moderne techniek kan een pil maken waar dezelfde stoffen in zitten als in 'n sinaasappel. Maar de sinaasappel is gegroeid en door de zon gerijpt in de natuur. Wat kiest U? Natuurlijk de sinaasappel U voelt instinctief wat de geleer den wetenschappelijk hebben aangetoondnatuurlijke voedings stoffen, natuurlijke vitaminen zijn beter voor U. Reeds te groot is de plaats van het synthetische in onze voeding. Reeds gaan waar schuwende stemmen op die zeggen: „We zijn op de verkeerde weg, terug naar de natuur". Want wat is het einde! Eén pil voor alles? Een schrikbeeld! De rijkdom van de natuur in roomboter De mens kan niet ongestraft de natuur verloochenen. Want hoe knap hij ook moge zijn geen geleerde is er ooit in ge slaagd uit gras melk te maken. En room. En roomboter! Roomboter is één van de - slechts 8 - volwaardige voedingsmiddelen van het menselijk dieet Iedere vrouw en moeder is het tegenover haar gezin verplicht te weten dat zij haar man en kinde ren goed voedt, in plaats van maar te hopen „dat het wel in orde zal zijn". Daarom noemen wij hier in het kort de vele onmis bare bestanddelen van roomboter. Melkvet is het lichtstverteerbare vet dat er is. Het wordt voor 99J door het lichaam opgenomen, terwijl van andere vetsoorten 8 het lichaam ongebruikt weer verlaat. Kalk en fosfor voor de vorming van een gezond beenderstelsel en gaaf gebit. Ijzer voor de vorming van rode bloed lichaampjes. Roomboter is zeer rijk aan Vitamine A, die ervoor zorgt dat kin deren groeien, dat mensen minder ge voelig zijn voor infectieziekten. Gebrek aan vitamine A doet nachtblindheid ontstaan. Riboflavine en niacine zijn twee vita minen uit de zo belangrijke B-groep. Vitamine D, die met kalk en fosfor voor gezonde beenderen en gebit zorgt. Gebrek hieraan leidt tot de gevreesde Engelse ziekte (rachitis). Kortom: De rijkdom der natuur in roomboter! Ziehier hóe nodig roomboter voor de gezondheid van (juist!) Uw kinderen is. Vooral jonge kinderen hebben de bescherming nodig, die de natuur zelve zo rijkelijk schenkt. U wist dat roomboter een natuur product is. Uw gevoel zei U al, dat room boter gezond is. En de feiten geven U gelijk! Bovenstaande grafiek toont duidelijk dat een kind van 2 a 3 jaar, in verhouding tot zijn gewicht ca 2J x zoveel nodig heeft als een volwassene van die beschermende stoffen. Roomboter bevat die stof fen volop. KIND 2 i 3 Jr VOLW. 1 EIWIT <o V 70 gr. 2 KALK 0.8 gr 10 gr. 3 IJZER 7 mg. 12 mg. 4 VIT. B 1 2\ 1.5 mg. 3 mg 5 VIT. C 35 mg. 50 mg. 6 VIT. A 700 I.E. 1500 I.E. 7 VIT. D 500 I.E. De nieuwste aanwinst in Burroughs serie moderne boekhoudmachines is de TYPING SENSIMATIC, een tekstschrijvende boek houdmachine, waarmede alle functies auto matisch worden verricht. De geboekte posten kannen volledig worden omschreven, fouten worden automatisch ontdekt en Uw boek houding is altijd bij. naamloze vennoot schap Dit zijn 5 van de voordelen, die de TYPING SENSIMATIC ook voor Uw boekhouding heeft: 0 Grote veelzijdigheid. De Typing Sensimatic kan voor 4 ver schillende administraties worden ingesteld. 0 Eenvoudige bediening door overzichtelijk toetsenbord en vóór-instelling. 0 Grote produktiviteit en daardoor lage kosten. 0 Automatische controle. 0 Omschrijving van elke gewenste post mogelijk. Burroughs service garandeert U blijvend perfecte werking. Burroughs boekhoudadviseur helpt U gaarne met deskundig^ kosteloze adviezen. Inlichtingen verstrekken gaarne ook onze verkoopkantoren Amsterdam (tel. 82082) - Den Haag (tel 336469) Rotterdam (tel. 120182) - Den Bosch (tel. 181 Arnhem (tel. 30265) - Groningen (tel. 26283) vlot starten direct volledige smering minder slijtage (tot 80%) onmiddellijk aanslaan snelle opwarming voorkomt ijsvorming Weet ul dat uw motor de eerste 5 minuten na de start evenveel slijt ols tijdens 500 km Onomstotelijk is vastgesteld, dat met BP Energol Visco Static Motor Oil deze slijtage zelfs beneden de warme motor-slijtage blijftI Wenst u een kunstdruk van bovenstaonde pentekening voor u of uw kinderen? De BP zendt u op aanvrage er gaarne een toe. Bentfne en Petroleum Handel Mcatschoppi] N.V.Am sterdon». Verkooporganisatie voor Nederland van The British Petroleum Ca Ltd)

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8