Zes weken voor Beverwijker, die geld uit kleedkamers wegnam G.S., Jozeph Blankenaar en DCIJ in provinciale eindstrijd <fërieven aan de redactie Havenberichten Visserij-varia J IJ mond-agenda 't SILVER STOEPKE PRISMA-dealer Fa. A. R. DE BOER Den Helder en DCG degraderen Voor PRISMA-horloges naar P. DE GROOT PRISMA HORLOGES GRATIS 7 HAARLEMSE POLITIERECHTER Officier van Justitie: Verdachte moet uit de sport verwijderd worden Afdeling Beverwijk van de ANBB bestaat veertig jaar Trekken en kienen voor de Dierenbescherming Sportbond I won clubderby tegen Sportbond II „Eechtrop'Meden vierden gezellig feest Monteur door mes in de hartstreek geraakt Zuidzij-bedrijven geven gezamenlijke ontspannings avond KAB-familie feestte met „De Klavierschippers" PHAS-personeelsvereni- ging had een feestavond wmmmmmm IJmuiden bereikte gelijkspel tegen sterk spelend „de Geuzen" UTD in de wintercompetitie HEEMSKERK Begroetingsavonden voort aan eenmaal per maand DINSDAG 12 NOVEMBER 1957 Voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen stond maandag een vier entwintigjarige textielverkoper uit Bever wijk terecht die ervan verdacht werd in juni van dit jaar twee keer een bankbiljet van vijfentwintig gulden gestolen te heb ben uit de colbertjasjes die hingen in de kleedkamers bij de tennisbanen van „Groenendaal". De verdachte gaf toe enkele malen geld weggehaald te hebben en bovendien verklaarde de groundman van de banen, dat hij de Beverwijker al enige tijd verdacht omdat deze steeds als laatste de kleedkamers verliet en ook tijdens het spel vaak in de buurt van de kleedhokken was te vinden. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, was van oordeel dat men hier met 'n bijzonder geraffineer de verdachte te doen had, temeer ook om dat de Beverwijker er een systeem van maakte om slechts geld weg te nemen uit die portefeuilles en portemonnaies die goed gevuld waren en waaruit men niet zo snel een biljet van vijfentwintig gulden zou missen. Mr. Van der Valk Bouman hekelde ver volgens de verdachte als iemand die in de kameraadschappelijke sfeer van de sport het vertrouwen van de medesportbeoefe naren heeft beschaamd door zich aan het geld van zijn sportmakkers te vergrijpen. De sfeer in een vereniging waarin zoiets gebeurt wordt daardoor aldus spreker, verpest en er komt een geest te heersen van groot wantrouwen. De officier van Justitie verklaarde voorts het te betreuren dat men met be hulp van de wet een dergelijk figuur niet voor een bepaalde tijd uit zo'n clubge meenschap kan stoten en hij hoopte dan ook dat dg verdachte zelf de innerlijke beschaving zou kunnen opbrengen om voor zijn verenigingen te bedanken. In dien dat niet het geval was dan zou de officier graag zien dat de hogere organen zoals in dit geval de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond en de Konink lijke Nederlandse Hockey Bond, dergelij ke mensen zou weren. Gezien echter de jeugdige leeftijd van de verdachte eiste mr. Van der Valk Bouman een gevangenisstraf voor de tijd van twee maanden met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. F. M. Oberman, was in zijn pleidooi van oordeel dat de daad van de verdachte inderdaad indruis te tegen de sportsfeer maar toch meende hij erop te moeten wijzen dat de verdach te zich daarvoor zeker niet onsportief ge dragen had omdat hij een schuld ontstaan door een auto-ongeluk tot de laatste cent had afbetaald. Voorts was mr. Oberman van mening dat zijn cliënt zeker niet met raffinement te werk was gegaan hetgeen, aldus pleiter, duidelijk werd bij de lum melige manier van stelen en het direct bekennen. Mr. Oberman bestreed overigens de ge dachte van de officier van Justitie dat de verdachte uit de sport verwijderd diende te worden. Pleiter gaf namelijk als zijn mening te kennen dat er dan bepaald geen sprake was van een remedie om dat de verdachte zich dan eenzaam gaat voelen in plaats van terug te keren tot het normale maatschappelijk verkeer. Mr. Oberman vroeg een straf gelijk aan het voorarrest, gecombineerd met een voorwaardelijke straf en bijzondere maat regelen. In zijn dupliek herhaalde de officier van Justitie dat de Beverwijker zich bijzon der gluiperig had gedragen en hij bleef bij de mening dat bij terugkeer van de verdachte in zijn oude vereniging er di rect een sfeer van wantrouwen zou ont staan. De politierechter, mr. J. P. Petersen, veroordeelde tenslotte de verdachte tot zes weken gevangenisstraf waarvan drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De viering van het veertigjarig bestaan van de afdeling Beverwijk van de Alge mene Nederlandse Bouwbedrijfsbond is zaterdagmiddag ingezet met een filmmid dag voor de kinderen van de leden, die zeer geslaagd is. Vooral de hoofdfilm: „De vuurrode bloem", een Russisch sprookje maakte veel indruk op de jeugd. De voor zitter van de afdeling, de heer H. Witte- man, sprak de kinderen even toe. De afdeling viert haar feest verder op zaterdag 23 november. Van 15-17 uur is er receptie in „Terpsichore" en 's avonds is er een gezellige avond in 't Centrum, waar Nico Akkerman zal optreden als con férencier, „De Witte Kraaien" verlenen hun medewerking en verder treden Kees Stet en Geraldini op. Het euvel, dat alle verenigingen wel min of meer kennen: de geringe belangstelling hunner leden voor bijeenkomsten zonder een opzienbarende inslag, werd zaterdag avond door de afdeling Velsen-Beverwijk van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren aan den lijve ge voeld. Slechts een handjevol getrouwen was naar de Theeschenkelij „Velserbeek" gekomen voor de trekking van de verlo ting, waaraan het bestuur een gezellige kienavond had willen verbinden. Ondanks de geringe belangstelling is er na de trek king de lijst met prijswinnende loten hangt in het Kerbert-asyl met plezier gekiend om een serie aantrekkelijke prijs jes en het is laat geworden, voor de laat- sten hun weg terugzochten door het park Velserbeek. Volleybal in de IJ mond Wederom heeft men enige spannende wedstrijden in de IJmond-volleybal-com- petitie kunnen bewonderen. Reeds nu kan men zien dat het spelpeil stijgt. Eerste klasse heren: Sportbond ISport bond II 31, (setstanden 153, 1816, 1215, 158). Deze club-derby werd zoals verwacht door het eerste team gewonnen al heeft het reserve-team goede tegenstand geboden. De eerste set leverde niet veel moeilijkheden op en het werd dan ook een gemakkelijke zege voor het eerste team. In de tweede set gaf het „tweede" goed partij, waardoor het een krappe overwin ning werd. De derde set was voor het tweede team, al wist het eerste team spoe dig een voorsprong te behalen. Doordron gen van het feit dat er gewonnen moest worden gaf beter aanvalsspel in de laatste set de doorslag; het eerste team won dan ook zonder moeite. VCK I—VCIJ I: 1—3. Deze wedstrijd spande de kroon. Het doorzettingsvermo gen van VCIJ gaf uiteindelijk de doorslag. In de eerste set nam VCK aanvankelijk een voorsprong maar geleidelijk wist VCIJ het spel over te nemen en zette de achter stand in een overwinning om. Ook de tweede set was zeer spannend. Goed aan valsspel van beide zijden liet aantrekke lijk volleybalspel zien. Ook deze set was voor VCIJ. De derde set was voor VCK dat nu aanvallend veel sterker was dan VCIJ. In de vierde set werd er hard ge- smasht waartegen de verdedigingen meestal machteloos waren. Hier was VCIJ de sterkste, zodat de zege haar niet meer ontging. Kennemers IPSV I 31, setstanden 15—10, 15—9, 10—15, 16—14. Ook in Be verwijk werd aardig gespeeld. Het Kenne- mersteam moest het tegen de oude rivaal opnemen en ditmaal met succes. De eerste set werd zonder al te veel moeite door Kennemers gewonnen dank zij solide veld spel. Ook in de tweede set had PSV nog niet het juiste antwoord klaar en leed wederom een nederlaag. Als een oude ge woonte kreeg Kennemers een inzinking in de derde set, waarvan PSV dankbaar gebruik maakte. Nadat in de vierde set H. Schaap weer in het veld verscheen, kwam er weer leven in het spel. Hierdoor vond Kennemers de oude vorm weer terug en eiste de laatste set op. Aanvallend werd er deze avond niet gespeeld, waardoor de verdedigingen niet veel moeilijk werk hebben gehad. Dames tweede klas: VGV II—DEM III: 30. Een gemakkelijke overwinning voor VGV met weinig tegenstand van DEM- zijde. Sportbond IIDEM II: 30. Sportbond won zonder moeite. Sollertia IIKennemers III 30. Soller- tia-dames boekten de eerste overwinning op een sterk spelend Kennemers-team dat weing goed volleybal liet ziet. Heren tweede klas: Kennemers III Sollertia 03. Een jeugdig onervaren Ken- nemersteam moest de meerdere erkennen in Sollertia. De Beverwijkse hockeyvereniging „Eech- trop" heeft zaterdag in hotel „Sonnevanck" te Wijk aan Zee de jaarlijkse feestavond gehouden. De voorzitter de heer Th. Reynders jr. deelde in zijn openingswoord mede, dat het ledental sterk is toegenomen, dit be draagt thans 225, waaronder 125 adspirant- en juniorleden. Hij verheugde zich erover dat thans het derde hockeyveld in gebruik kan worden gehomen. Het leeuwendeel van de avond werd ver zorgd door eigen leden, die enige komische schetsjes ten tonele voerden. „Ziekenbe zoek" en „Ontmoeting in een café" maak ten de lachspieren geducht los. Tot besluit werd een demonstratie ge geven van ouderwetse gymnastiek welke een grote hilariteit onder de talrijke aan wezigen veroorzaakte. De goochelaar mr. Arts liet op deze avond verbluffende staaltjes van zijn kun nen zien. Na elk nummer werd hij beloond met een hartelijk applaus. Een gezellig bal vormde het besluit van deze avond, die buitengewoon goed is ge slaagd. 's Middags waren de kinderen der leden aan de beurt geweest. Talrijke spelletjes werden gedaan en ook hieraan verleende mr. Arts zijn medewerking. Zaterdagavond om zes uur is de zesen twintigjarige Duitse monteur B. S. te Be verwijk levensgevaarlijk gewond doordat hij met een mes in de hartstreek is geraakt. Het slachtoffer, dat reeds enkele bloed transfusies gehad heeft, was maandag ochtend nog steeds in levensgevaar, zoda' de politie hem nog niet heeft kunner horen. Volgens zijn mede-commensaal, de 25- jarige Duitse monteur W. B. B„ moet het ongeval zich als volgt hebben voorgedaan. Tegen zes uur 's avonds wekte de heer B. zijn collega, met wie hij een slaapkamer in pension Welgelegen deelt. B. nam toen een geopend zakmes en deed alsof hij S. hier mee wilde steken. Deze laatste richtte zich plotseling op, waarbij het mes in zijn borst terechtkwam. Dr. Netelenbos liet het slachtoffer direct per ziekenauto naar het Rode Kruisziekenhuis vervoeren, waar dr. Goslinga de zorg overnam. Pas om negen uur zaterdagavond is de politie van het on geval in kennis gesteld. Deze zal nu probe ren ook van het slachtoffer een verklaring te krijgen. B. en S. waren beiden mon teurs bij hoogovens. De muziek van Midden-Afrika Voor „De Musketiers", de jeugdgroep van de r.-k. parochie O. L. Vrouw van Goede Raad te Beverwijk spreekt pater Menprop op woensdag 13 november in de H. Hart- school over de muziek van Midden-Afrika. De Noordhollandse hoofdklasse-damcom- petitie is op drie wedstrijden na geëindigd. De wedstrijd tussen Gezellig Samenzijn en Jozeph Blankenaar II is daarvan de be langrijkste, omdat bij een te verwachten nederlaag van de Jozeph Blankenaar-re- serves het Amsterdamse DSTO de provin ciale eindstrijd zal bereiken. Sinds de bepaling die voor de hoofdklas se in 1952 werden aangenomen, hebben de tientallen van Gezellig Samenzijn, Jozeph Jozeph Blankenaar en DCIJ zich elk jaar zonder veel moeite in de eindstrijd ge plaatst. Ook dit jaar waren het deze tien tallen, die zich met grote voorsprong op de overige damtientallen in de finale werkten. Voor de onderste plaats in groep A is het Amsterdamse damtiental „Door Combina tie Groot" door de nederlaag met 14-6 van GS het kind van de rekening; in groep B wordt het damclub Den Helder, dat het volgende seizoen een klasse lager moet gaan dammen. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den waren: Groep A Oostzaan verliest met 9-11 van DSTO; GS wint met 14-6 van St. Bavo; Jozeph Blan kenaar II wint met 13-7 van St. Canisius; Het Oosten (Haarlem) wint met 14-6 van DSTO; Oostzaan gelijk met St. Bavo; DCG- GS 6-14. Groep B Wormerveer wint met 11-9 van CDA; GS II—Den Helder 13-7; DCIJ—CDA 13-7; WormerveerDDD 12-8; HDCJozeph BI. 5-15. Groep A GS I, Amsterdam 6 12 86- -34 DSTO, Amsterdam 7 10 70- -70 Jozeph BI. II, Amsterdam 6 9 72—48 Het Oosten, Haarlem 6 6 61- -59 St. Bavo, Heemstede 6 4 51—69 St. Canisius, Wilnis 7 4 61- -79 Oostzaan, Oostzaan 7 4 59- -81 DCG, Amsterdam 7 3 60- -80 Groep B DCIJ, IJmuiden 7 12 83- -57 Wormerveer, Wormerveer 6 8 56- -64 ODD, Alkmaar 7 6 67- -73 )en Helder, Den Helder 6 5 60- -60 CDA, Amsterdam 6 4 52- -68 GS II, Amsterdam 6 3 51- -69 Den Helder, Den Helder 7 0 47- -93 Voor groep A moet op 13 november de Op vrijdag 15 november zal, in samen werking tussen verschillende bij het vis serijbedrijf betrokken bedrijven aan de Zuidzijde, aan de personeelsleden een ca baretavond worden aangeboden in het Hervormd Jeugdgebouw alhier. Voor het afsluiten van de contracten met de artis- ten verleende het arbeidsbureau zijn mede werking. De deelnemende bedrijven zijn de vol gende: N.V. Scheepsexploitatie Mij. „De Marezaten", Fa. van Zwieten-Visconser- ven, Fa. Mulder en Rijke, v. Gelder's Olie handel N.V. en Vereenigde Koelhuizen en Ijsfabrieken N.V. wedstrijd Het OostenSt. Bavo te Haar lem, en op 12 november GS IJozeph Blankenaar II worden gespeeld. Voor groep B volgt nog CDAGS II. Van de wedstrijd Haarlemse DamclubWormerveer, welke in de stand 8-8 is afgebroken, moeten deze week de twee hangpartijen worden uitge speeld. De eindstrijd om de provinciale damtitel zal in december aanvangen. Bridgen in de IJmond De bridgeclub „Driehuis" speelde de ze vende selectiewedstrijd voor de winter competitie. De uitslagen waren in percen ten: Lijn A: 1. heren Krab-De Waal 66.67; 2. dames v. Dok-v. Hoften 53.97; 3. heren Bosman-Valk 53.17 Lijn B: heren Ouwerkerk-Vlotman 64.35; echtpaar Noortman 58.33; 3. dames BerkhoutHeykants 56.48. Als inzet van het winterprogramma van de Katholieke Arbeiders Beweging hield de afdeling Velsen-Noord zaterdag in gebouw „Concordia" een feestavond, waarbij het show-accordeonorkest „De Klavierschip pers" medewerking verleende. Voor dit feestprogramma was een grote belangstel ling, onder wie de parochiepastoor en de beide kapelaans. Precies op tijd liet voor zitter B. H. Vink de avond beginnen met een korte begroeting, speciaal aan de vele genodigden om daarbij op te merken, dat in de komende maanden een grote activi teit zal worden ontwikkeld. Verscheidene sprekers zullen met het oog op de komende verkiezingen de KAB-leden confronteren met vele zaken, die men in katholieke kringen zéér urgent acht. Men wil zich paraat maken ten opzichte van die politici, die de bestedingsbeperking op de rug van het rooms-katholieke parlementsdeel wil len schuiven. Daarom wekte hij ook de jongeren op zich aan te sluiten bij de KAB- familie om deze paraatheid kracht bij te kunnen zetten. Onmiddellijk daarna namen kapitein Jan Stoker en stuurman Jack Hammer de lei ding over om met hun „Klavierschippers" een zeer afwisselend programma ten ge hore. te brengen, sterk afwijkend van het oude repertoire en waarin onder andere een Volendam-show het uitstekend deed. De duetten van Ann en Mary Stoker, met bekertde melodieën, vonden grote waar dering, evenzo het optreden van de elf jarige Oëtse Verschoor. Met groot gemak bracht hij, begeleid door zijn vader Wim Verschoor aan de piano, zijn aandeel in het programma voor de microfoon om met zijn liedje „Alstublieft ooievaar" een geweldig applaus te oogsten. Pete Jongejan had als kunstfluiter niet minder succes. De akoes tiek in „Concordia" is zeer goed en daar mee was blijkbaar niet voldoende rekening gehouden, want het orkest, dat overigens loffelijk musiceerde, klonk bij het solistisch optreden vaak te hard door. Jan Stoker had de begeleiding van de solisten nog zachter kunnen doen zijn om de zang meer tot recht te doen komen. Jan Steenbakker vermocht met zijn conference, imitaties en vlotte liedjes de lachers op zijn hand te krijgen. Met veel bewondering luisterden de aanwezigen naar het Bicesto-mondac- cordeontrio, *dat enige nieuwigheden op zijn repertoire had en daarmee een grote mate van virtuositeit bereikte. De geslaagde avond kreeg nog een aardig intermezzo, dat was geïnspireerd op leden winst voor de KAB. ADVERTENTIE JUWELIER - HORLOGER KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 Grote sortering verlovingsringen De afdeling IJmuiden van de perso neelsvereniging P.H.A.S. (Pelt en Hooy- kaas en Steenwolfabriek) hield zaterdag avond in het St. Josephhuis aan de Ban- jaertstraat een zeer druk bezochte cabaret avond als opening van het nieuwe seizoen. Men had zich voor deze avond de mede werking verzekerd van het gezelschap Joop Theunisz, dat voor een zeer goed pro gramma zorgde. De talrijke aanwezigen, die de zaal ge heel vulden, vonden in Joop Theunisz een vlotte conférencier, die met geestige anek dotes er slag van had „de zaal" aan het lachen te maken. In de muzikale clownerie had Champy met zijn zotternijen niet min der succes. Met bewondering werd gezien naar de akrobatische rijwielstunten van Ravello, die op het kleine toneel maar net voldoende „armslag" had. Jothé met zijn sprekende pop mag zeker tot de beste com binatie op dit gebied gerekend worden. Voorts wist evenzeer het trio Triple-Sec, drie jongens en een gitaar, het tot aardige en gewilde muzikale bijdragen te brengen, waarbij Fred Polano als pianist een en ander met noten aan elkaar smolt. De gezellige avond werd besloten met muziek van het dans- en stemmingsorkest „The Midnight Kiddies", dat de danslus- tigen nog enige uren bijeen hield. ADVERTENTIE PRISMA HORLOGES VERKRIJGBAAR BIJ De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem - Telefoon 20049 (Verkort weergegeven) Zuid-Afrika II. De reactie van 9 novem ber naar aanleiding van het ingezonden stuk van 1 november over oprichting van een comité ten behoeve van rechtzoeken- den in Zuid-Afrika heb ik diep betreurd, tedere Nederlander weet dat de recht spraak in Nederland op een hoog peil staat en dat er in ons land geen onrecht vaardige processen gevoerd worden waar bij mensenlevens op het spel staan. Dit in tegenstelling met heel veel landen die met grote spanningen kampen, zoals Zuid- Afrika bijvoorbeeld. Het is niet waar dat ons volk geen geld bezit en dat wij daar door onze rechtspraak niet kunnen vervol maken, wij besteden echter een groot deel aan dure wapens. Gelukkig dat er in Ne derland mensen zijn die niet zo egocen trisch zijn ingesteld; die de oprichting van dergelijke comité's toejuichen en zelfs propageren om het geld, dat we nu aan duivelse wapens uitgeven, te besteden om onze medemens in andere landen, die on der honger, ziekte of onrecht gebukt gaat, op een evangelische of humane wijze bij te staan. J. V. D. BRINK Verantwoordelijkheidsgevoel. De ver zekeringmaatschappijen zijn m.i. de di recte oorzaak van een groot aantal dode lijke ongevallen in het verkeer! Immers iedere berijder van een motorvoertuig gaat van de veronderstelling uit „ik" rijd op de voorrangsweg en voor mij móet èlles uit de weg én „ik" ben verzekerd!; een levend wezen onverschillig of het nu een mens of dier is, het doet er niet toe. Bovendien komt er nog bij dat de wet de berijders van dergelijke voertuigen die „onder de invloed van alcohol" en diegenen die „zonder rijbewijs" rijden, véél, ja véél te véél vrijuit later gaan. Immers wat, ja wat is een gevangenisstraf van vier zegge vier maandjes voor iemand die „zonder rijbewijs" twee kindertjes op een trottoir dood rijdt??? Dan ontvang ik heden ook nog een „angstaanjagende" circulaire, ook van een verzekeringmaatschappij, waarin de aan gesloten leden er op wordt gewezen, dat men een „aanvullende verzekering bij overlijden" kan sluiten, want men kan vanaf heden als man of vrouw niet be neden de vijfhonderd tot duizend gulden begraven worden! Gisteren wel, maar heden niet meer!??? Hóe zit dat nu, Excellentie Hofstra? Hier zou ik onze regeringsvertegen woordigers wille- vragen (mits ook zij géén aandeelhouders zijn) of het nu niet tijd is dat de grote winstafwerpende „trusten" door de regering worden ge dwongen een „andere" houding te njoeten annemen, daar.anders de mensen door een „grote winstafwerpende staatsver zekering" zullen worden geholpen. ABONNé C. H. W. H. R. Naschrift: Het komt ons voor dat in zender tezeer generaliseert. Vele wegge bruikers hebben voldoende moreel besef om, ondanks het feit dat zij verzekerd zijn, voorzichtig met het leven van anderen om te gaan. Bovendien hebben de meesten een W.A.-verzekering, die speciaal gericht is op de mogelijkheid dat anderen schade lijden welke vergoed moet worden. Wat betreft de straffen, die de rechtbanken aan roekelozen opleggen, is men geneigd in sommige gevallen verbaasd te zijn over de mildheid ervan, doch men moet daarbij beseffen dat de rechter alle omstandig heden in aanmerking brengt en rekening houdt met factoren, die in een summier krantenbericht vaak niet tot uiting ko men. Red. ADVERTENTIE II nil III III III II11 III |I| II -a-ffw wmM Wm X i* Wskwm Vraagt inlichtingen bij Uw Prisma horloger Zaterdagmiddagvoetbal Dat het spel der IJmuidenaren zich in opwaartse lijn beweegt, is zaterdag in de lastige uitwedstrijd tegen de Geuzen wel bewezen. En gelijk spel tegen dit elftal op eigen terrein is een behoorlijke prestatie. Er is door beide ploegen hard gewerkt en de wedstrijd had daardoor een aantrek kelijk karakter. Er waren perioden van heel goed samenspel, wat de laatste tijd bij de VVIJ'ers niet al te veel meer voor kwam. De Geuzen nam de leiding, maar deze achterstand werd spoedig na een fraaie aanval door T. v. d. Plas wegge werkt. Het werd 21 maar dezelfde speler zorgde voor de gelijkmaker. Weer ver overde de Geuzen een voorsprong 32, maar ook deze werd voor de rust teniet gedaan door een prachtige omhaal van R. de Boer. Na de thee werd er niet meer gescoord al zijn er aan beide kanten nog wel enkele kansen geweest. Koster toonde in deze periode dat hij nog steeds in uit stekende vorm is. De uitslagen waren: De GeuzenIJmui den 3—3; NDSM 2—IJmuiden 2 2—0; IJmuiden 3Energie 34; VVRAIJmui den 4 32; ConcordiaIJmuiden 5 84. Junioren: Kennemerland bIJmuiden a 2—3. Aspiranten: IJmuiden aBeverwijk a 41; Kennemers bIJmuiden b 31; VVB cIJmuiden c 21. De IJmuidense bridgeclub U.T.D. speelde deze week voor de onderlinge competitie. De uitslag van de tweede wedstrijd in de tweede heat luidde (in percenten): Groep A: 1. CleerenBerkhout 65.27, 2. PrinsOoms 61.80, 3. KlinkenbergKor- ver 51.77. Groep B N.Z.-lijn: 1. SlaatsSchoen 56.88, 2. PonteGroen 55, 3. dames Snel Koelemey 49.37. Groep B O.W.-lijn: 1. mevrouw Schoen ■Ten Broeke 61.25, 2. Roelofsv. d. Berg 57.50, 3. dames SlaatsMuis 51.25. Het Heemskerkse comité dat de begroe tingsavonden organiseert heeft tijdens een bijeenkomst van de hierin zitting genomen hebbende leden, zich nader beraden over de in de toekomst te volgen gedragslijn. De voorzitter, de heer W. de Wit, deelde mede dat het doei van de begroetings avonden, de nieuwe inwoners van Heems kerk helpen om zich zo spoedig mogelijk aan de nieuwe omgeving aan te passen, werd bereikt. Gezien het succes van deze avonden werd besloten deze éénmaal per maand te doen plaatsvinden. De heer De Wit toonde zich verheugd dat de door de gemeente aan het comité verstrekte subsidie door Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd. De nieuwe gids werd over het algemeen gunstig ontvangen en deze voorzag zeker in een behoefte. Gestreefd zal worden naar een verdere vervolmaking van deze uit gave. „Tavenu'Meden door ziekte getroffen De Heemskerkse tooneelvereniging „Ta- venu" werd bij haar uitvoering van „Echt genoot gevraagd", die zaterdagavond in zaal Dam werd gegeven, door ziekte ge troffen. De hoofdrolspeelster, mevrouw R. Gaasbeek-v. d. Kolk, en de heer H. Schip per moesten verstek laten gaan. Gelukkig bleek Gré Karssies van de geheelonthou ders toneelvereniging „Nieuw Leven" te Beverwijk, bereid de rol van Louise Hol lister over te nemen. De regisseur, de heer H. Boeree, maakte het gezelschap van medespelenden weer compleet. Uiteraard deed het uitvallen van twee spelers enige afbreuk aan het spel, maar toch kan wel van een geslaagde uitvoering gesproken worden. De inhoud van dit blij spel is gauw verteld: Louise Hollister, een jongedame die zegt de mannen te veraf schuwen, moet om financiële redenen voor enkele dagen een man hebben. Zij vindt er een in Tom Austen en hoewel Louise zich ertegen verzet komt het tenslotte ook wer kelijk tot een huwelijk. Het stuk wordt gedragen door twee per sonen: Gré Karssies als gaste en de heer J. Antonijsen. De andere medespelenden pas ten zich hier goed bij aan, zodat alle aan wezigen veel vreugde aan deze avond heb ben beleefd. Gedurende het weekeinde kwamen m IJmui den binnen: Travemunde van Rotterdam, Angola- kust van Duinkerken. Billiton van Genua, San- detty van Lulea, Razoka van de Noordzee, Lelie gracht van Mantyluoto, Anne Marie van Rotter dam, Donan van Oporto, Lannion van Bremen, Annelina Louro 'van Baltimore, Ponza van Gent, Bratsk van Leningrad, King S van Oskarshamn Birmingham van Southampton, Gaasterland van Goole, Osborn Queen van Goole, Andaliën van Rotterdam, Cleiponus van Falmouth, Baldur van Lulea, Duiveland van Goole, Notos van Rotter dam, London van Hamburg. St. Paul van Le Ha vre, Mascotte van Fentspils, Afina van Stettin, Staemaer van Wabana, Geffle van Geffle, Boden- stein van Antwerpen, Skagern van Karlstadt, Saxen van Otterbacken, Express van Middlesbo- rough, Neptun van Antwerpen, Amstelstroom van Londen, Tabian van Le Havre, Nottingham van Goole, Leo van Kotka, Hontestroom van Bristol. Jagersfontein van Antwerpen, Netherlands Coast van Newcastle, Lingestroom van Hull, Coeta van Swansea, Axelina Brodin van Hampton Roads. Ommenkerk, van Hamburg, Bolbec van Swansea, Harpaggon van Hampton Roads, Brivi- da van Claipeda. Vertrokken zijn: Petuan naar Oslo, Tonijn naar Karlstadt, Brouwersgracht naar Rotterdam, Hom burg naar Rotterdam, Travesteyn naar Aruba, Gazelle naar Londen, Hermes naar Oxelosund, Gretha naar New Ross, Hado naar Hartlepool, Ponza naar Solvesberg, Achilles naar Djakarta, Westerdok naar Londen, Greenfinch naar Lon den, Capri naar Londen, Arendskerk naar Bre men, Aerdenburgh naar Stockholm, Wiros naar Stockholm, Hinde naar Londen, Nice naar Letze- port, Tor naar Malmö, Bloemgracht naar Rotter dam, IJstroom naar Leith, Zaanstroom naar Huil, Rijnstroom naar Londen, Senator naar Batoum, Andrei Veskinski naar Batoum, Geffle naar Pa rijs, Heiloo naar Boston. Meonia naar Hamburg, Steyr naar Rotterdam met 3 bakken, Razoka naar de Noordzee, Rotti naar Le Havre, Gordias naar' de Azoren. Prijzen van maandag Heilbot 43.10, gr. tong 4.804.50, grm. tong 43.50, kim. tong 3.703.30, kl. tong I 3.00—2.60, kl. tong II 2.60—2.25, tarbot I 3.402.70. per kg. Tarbot IV 6654, gr. schol 6859, grm. schol 7367, kim. schol 80—65, kl. schol I 80—62, kl. schol II 55— 21, schar 3824, v. haring 2217, makreel 2411, gr. schelvis 5842, grm. schelvis 5641, kim. schelvis 4736, kl. schelvis I 4632, kl. schelvis II 4018, wijting 31 10, gr. gul 51, mid. gul 4540, kl. gul 30 18, kl. haai 3223, ham 9872, poontjes 3730, kl. koolvis zw. 2717, kl. koolvis wit 4132 per 50 kg. Gr. kabeljauw 300 150, gr. koolvis zw 8470, gr. koolvis wit 108, gr. leng 10092 per 125 kg. Aanvoer van maandag 678 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 1230 schol, 70 schar, 3115 haring, 1160 makreel, 850 schelvis 300 wijting, 285 kabeljauw en gul, 15 leng, 12 haai, 5 ham, 8 poon, 75 koolvis, 35 diversen. Totaal 7760 kisten. Besommingen van maandag IJM 72 Beatrice 12.430, IJ 18 Ariadne 24.900, Postboy 18.700, HL 121 18.400, SCH 171 13.510, KW 32 24.500, KW 141 4400, KW 25 f 4720, KW 7 5040, KW 16 2260, KW 70 4280, KW 23 4600, KW 24 4100, KW 104 1770, KW 28 3490, KW 160 2380, KW 166 2260. KW 129 4590, KW 125 2800, KW 114 2800, KW 169 f 1820, KW 155 2770, KW 124 4540, KW 91 1940, KW 26 3740, KW 107 2230, KW 69 3660, KW 58 3520, KW 12 2560, KW 31 3670, KW 17 3530, UK 3 5020, IJM 40 1670, IJM 31 1950, IJM 22 2700, IJM 4 f 4800, IJM 7 3720, IJM 208 2480, WR 33 3250, WR 50 5060, WR 88 3520, WR 56 2760, WR 51 2610, WR 49 3910, WR 34 2400, KW 33 5130, KW 98 1650, KW 96 3490, KW 34 2700, KW 46 3980, KW 63 f 2610, KW 165 3400, KW 153 f 3020, KW 178 3120, KW 36 2530, KW 210 2680, AM 16 1740, AM 18 3350, AM 26 4050, AM 17 3050, BU 33 1390. ADVERTENTIE LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TEL. 6321 CENTRUM GALERIJ „Een huis vol herrie" bij „Ons Genoegen" De Wijk aan Zeelse toneelvereniging „Ons Genoegen" geeft op zaterdag 16 november in de grote zaal van café „De Zon" een uitvoering van het toneelspel van Stephan en Linton „Een huis vol herrie". VELSEN DINSDAG 12 NOVEMBER Thalia, 19.30 uur: „Oorlog en Vrede". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30—12 en 1416.30 u. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30 en 14.30 17.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg open van 19—21 uur. Vrouwengroep P. v. d. A„ 20 uur, bezoek gem. werkplaats voor minder validen. „Alcoholics Anonymous", van 20 uur af, zaal Abelenstraat, spreekuur. WOENSDAG 13 NOVEMBER Thalia, Rex, Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 1012.30, 14.30 17.30 en 1921 uur. Filiaal Wijkerstraat weg open van 1417 uur (jeugd). Oud-Katholieke Toneelver. „De Planke niers", toneelvoorstelling in het Herv. Jeugdgebouw IJmuiden-Oost. Fotokring Velsen, 20 uur bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden: derde cau serie Cor van Weele over „Fotografie van nu". Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken. BEVERWIJK DINSDAG 12 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Trapeze". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Club des Femmes". „De Groentenbeurs", 20 uur: vergadering D.E.M. (hockey). Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond K.D.O. 't Centrum, lezing door W. Horman. „Terpsichore", 20 uur: Vergadering Al gemene Metaalbedrijfsbond. Herv. Verenigingsgebouw, Populieren- laan, 20 uur: dr. J. J. J. Goslinga over „Wie geeft, wordt rijk", Zendingsavond. Zeewjjkschool, 20 uur: Jaarvergadering Vrouwengroep Partij van de Arbeid. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 uur; lees- en studie zaal geopend van 1517 en 18.3020.30 u. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 19—21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. WOENSDAG 13 NOVEMBER Bioscopen: als dinsdag. Café „Sport", 20 uur: Contactavond Voet balvereniging „Beverwijk". „De Groentenbeurs", 20 uur: Feestver- gadering A.R.K.A. (40-jarig bestaan). Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517.30 uur; jeugd leeszaal, Zeestraat 26, geopend van 15— 16 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1518 uur; jeugd leeszaal geopend van 1417 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15—16.45 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11