Actiecomité-Rolink niet overtuigd door de argumenten van wethouder H. de Boer H. BUTTER Sinte Maarten, wat was het koud „Wij gaan door met de toekomst van Velsen-Noord voor ogen" Gebedssamenkomst met zieken in Nieuwe Kerk te Haarlem Niettemin vele lichtjes en royale oogst V Stimulans Gassen ,A anvuring' De politiek Uitbreiding van concessies arbeidsvervoer KNHS „Huwelijk met Beverwijk' Zakelijke resultaten Vastgelopen Sch 325 blijkt zwaar beschadigd Bemanning van „Bellatrix" nog niet van boord gehaald Begrafenis J. G. Roos DKV zorgde voor verrassingen „Full Speed" boekte grote overwinning Bloedgevers ontvingen penningen en plaquettes Beverwijks Rode Kruis voor feestavond bijeen WOENSDAG en DONDERDAG ENORM LAGE PRIJZEN VOOR DE ALLERBESTE KWALITEIT 1 pond VARKENSKARBONADE, klein beentje ƒ1.59 1 pond PRIMA GEHAKT (niet te vet) ƒ0.95 V7 pond HACHéVLEES0.79 V7 pond PALINGWORST en pond FIJNE LEVERWORST 0.95 1 pond VERSE VARKENSKLUIVEN ƒ0.30 KENNEMERLAAN 43-45 Sint Maarten vlammetje Kinheim (ZMG) won van Telefonia „Pat-Mat" speelde gelijk tegen VVV „Hij, zij en de auto" voor Filmkring CASTRICUM Op 20 november wordt in Castricum de gemeente begroting aangeboden Nieuwe katholieke school 18 november officieel in gebruik Ondeugdelijke personen auto „aan de ketting" Recidivist in de kraag gegrepen DINSDAG 12 NOVEMBER 1957 HET VOORLOPIG ACTIE-COMITE-ROLINK, dat zich speleenderwjjs de naam „Wjjkeroor" zou willen aanmeten in afwachting van een definitieve status, heeft de handschoen, door wethouder H. de Boer toegeworpen in ons interview met deze magistraat, niet laten liggen. „Wij geven graag antwoord aan de edelachtbare", zo verklaarde men ons gisteren tijdens een bijeenkomst, die in hoofdzaak gewijd was aan het door wethouder De Boer ingenomen en door ons gepubliceerde standpunt, maar waar bovendien enige praktische problemen aan de orde kwamen, die meer aan het doel van deze Velsen-Noorders beantwoorden. Men gaat van de stelling uit, dat men zich onder geen beding wil laten verleiden tot een sensationeel „tegenoffensief", maar dat men daarentegen „rustig wil verder gaan op de eenmaal ingeslagen weg, die leidt naar het algemeen belang van Velsen- Noord". Daarbij werd door het comité betreurd, dat er te vele politieke tendenties door het gesprek-op-afstand zijn geslopen, maar bovenal, dat wethouder De Boer de laatste schepen heeft verbrand, waarmee wellicht een contact zou zijn te leggen tussen hem en de groep-Rolink. Niettemin bleek men zich overtuigd te houden vap de mogelijkheden om alsnog tot een gesprek te geraken, om der wille van het welzijn van dit gemeentedeei. De door wethouder De Boer in ons za terdag gepubliceerde vraaggesprek ge poneerde stelling, als zou er geen weer klank te vinden zijn in Velsen-Noord voor de activiteiten van het comité-Rolink werd weersproken door de opvatting van de comitéleden: „Even gemakkelijk als de wethouder dit durft te zeggen, zo vrij staat het aan ons om te beweren, dat wij wel steunen op een grote instemming in Velsen-Noord. Als de wethouder wil zeg gen, hoeveel handtekeningen hij wenst, zullen wij ze hem desnoods bezorgen..." Dat, zoals de wethouder zei, het inmid dels opgeheven actie-comité uit de winke liers van „Wijkeroog" zijn waardering in zoverre wel kon wegdragen, dat dit ten minste een poging deed om zich op de bestaande organisaties te funderen, maar dat het verder „dom speelde" wensten de leden van het comité-Rolink te weerspre ken: de contacten met de Wijkeroog- groep zijn te prettig geweest, om deze on verdiende blaam niet weg te nemen. Bo vendien, zo werd van de kant van de Rolink-mensen aangevoerd, heeft wet houder De Boer zelf het, actie-comité uit de winkeliers gepropageerd, zodat een eventuele domheid terug te wijzen zou zijn naar het initiatief. Maar niettemin: de Rolink-groep staat nóg open voor een vruchtbaar contact met de Wijkeroog- mensen. HET FEIT, dat wethouder De Boer naar zijn zeggen de laatste tijd herhaaldelijk op bezoek is geweest in Velsen-Noord werd door het (zich verwerende) comité met vreugde begroet: men trok hier-.it de con clusie, dat door de activiteiten in Velsen- Noord de belangstelling ook van gemeen telijke autoriteiten klaarblijkelijk gesti muleerd is. En ten aanzien van de con clusie, die wethouder De Boer in ons vraaggesprek trok,als zouden de Rolink- leden vele open deuren hebben ingetrapt door verlangens kenbaar te maken, die allang in voorbereiding of uitvoering zijn, werd opgemerkt, dat men nimmer heeft gepretendeerd origineel te zijn noch de juiste vertegenwoordiging van Velsen- Noord's bevolking te vormen er is zelfs nooit een gesprek aangevraagd over deze onderwerpen. Op basis van de gevoelens, die men uit Velsen-Noord heeft gepeild, meent men echter te kunnen vaststellen, dat het streven en het werk van het comité weer klank heeft gevonden niet alleen bij de bevolking zelve, maar ook bij hogere in stanties, die zich leenden voor openhar tige en vaak instemmende gesprekken, suggesties en adviezen. Verder contact met officiële instanties wordt momenteel gezocht en gezien de ervaringen, die men met de volledige openbaarheid dezer be sprekingen heeft opgedaan, heeft men alle hoop, dat de tot nu toe gevolgde pro cedure wordt gewaardeerd. het door de heer De Boer gebezigde ar gument als zou „dus" een wijkraad nim mer succes kunnen hebben omdat de Katholieken het op voorhand niet eens zouden zijn met een gezamenlijkheid in zake bijvoorbeeld het jeugdwerk. Dit is een aangelegenheid, die pas veel later aan de orde komt en die het comité niet aan gaat waarmee men zich zelfs in het geheel niet wil bemoeien men zou al leen een representatie van Velsen Noord, een „stem" willen vormen, waardoor het eigen geluid van dit gemeentedeei beter doorklinkt dan tot nu toe het geval is geweest. Geheel eens met de wethouder is het comité het, wanneer deze zegt, dat Vel sen-Noord een stedebouwkundige misluk king is alleen op het punt van „het beste er van maken" lopen de meningen uiteen dit is in het verleden niet altijd even duidelijk geworden. Toegevend, dat er voor de sport bijzonder veel is gedaan wil men aan de andere kant ook wel eens aandacht voor het probleem van de kwa lijke fabrieksgassen, die dit deel der ge meente bedreigen. En over het algemeen zou het comité ondanks de hele voorge schiedenis, die naar haar smaak veel te sterk in het politieke vlak is getrokken („dat door het comité zorgvuldig zal wor den gemeden"), bijzonder veel prijs stel len op „alsnog een gesprek". De persoonlijke verwijten aan het adres van dokter Rolink, wiens opvattingen over sport en doping in ons vraaggesprek aan de orde werden gesteld door de heer De Boer, deed de betrokken arts af met de opmerking, dat hij hierover gaarne de degen zou kruisen met de wethouder als deskundige op dit gebied - het comité ech ter nam het de heer De Boer lichtelijk kwalijk", dat hij dit argument had ge bruikt om een actie voor Velsen-Noord in discrediet te brengen". Dit contact heeft er aldus nog altijd het comité zeker toe geleid, dat bepaal de bestaande plannen zijn verhaast en dat er nu eindelijk schot is gekomen in een provisorische oplossing van het beruchte „dodenkruispunt" van Wijkerstraatweg en tunneltracé, waar één zebrapad inmid dels is aangebracht. Wanneer hier een toe vallige samenloop van initiatieven heeft meegespeeld, zo zeggen de comitéleden, dan wil men van harte gaarne de eer te rugwijzen naar de eerste initiatiefnemers. Uiteraard heeft men ook de verweten bindingen met bepaalde politieke partijen in beschouwing genomen. Op dit punt werd met grote stelligheid verklaard, dat de samenstelling van het comité anders wijst: slechts twee leden zijn Katholiek, de an deren beslist niet. Het gaat dus ook niet aan, zo ging men verder, om het comité in de hoek van een „minderheid" te drin gen en als zodanig een gedachte aan een wijkraad bij voorbaat af te kappen met De beschikking van de commissie ver gunningen personenvervoer op de aan vraag van de firma Gebrs. v. Oosterom te Beverwijk en op aanvraag van de firma Beentjes te Heemskerk van vervoer van Hoogovenarbeiders naar en van IJmuiden, heeft de bestaande vergunningen in zo verre gewijzigd, dat zij thans gelden voor het groepsvervoer van arbeiders der KNHS „dagelijks binnen de provincie Noordholland ten noorden van het Noord zeekanaal". Voorheen gold voor v. Oosterom slechts een vervoersvergunning tussen Alkmaar, Heiloo, Limmen en Castricum, Bergen, Egmond en IJmuiden en voor Beentjes tussen Akersloot-Alkmaar en IJmuiden. „Mr. King" bij „Plankeniers" In het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- irandtlaan te IJmuiden zal de oud-katho- ieke toneelgroep „De Plankeniers", zoals gemeld op woensdag 13 en donderdag 14 november een uitvoering geven van het toneelspel in drie bedrijven „Mr. King". De regie is in handen van de heer F. Hunsche. Tenslotte is er in het bewuste interview sprake geweest van bepaalde groepen, die aansturen op het „uithuwelijken" van Velsen-Noord aan Beverwijk en die bij het wegtrekken der gordijnen voor het politieke toneel duidelijk voor de dag zouden treden. Hiertegenover stelde het comité cate gorisch, dat het van m'eet af aan geen en kele behoefte heeft gevoeld aan aanslui ting bij de nabuurstad en dat het dit prin cipe blijft huldigen. Summa summarum acht het comité geen termen aanwezig om haar actie te staken zolang men zich op de bres weet voor de belangen van Vel sen-Noord als geheel, zolang vooral ook niet overduidelijk aan de dag treedt, dat de bevolking van Velsen-Noord zich dis- tancieert van deze opzet, die, om de woor den van de comitéleden te gebruiken „bui ten de politiek om en langs de simpele wegen der democratie een hartekreet wil zijn naar de moeder aan de overkant". „Laat men er niets, helemaal niets ach ter zoeken dan de bestwil voor Velsen- Noord" was een andere volzin, die deze avond viel. Inmiddels werd mededeling gedaan van enige zakelijke resultaten uit gesprekken of briefwisselingen met de instantie, die ten nauwste of zijdelings bij de isolatie van Velsen-Noord zijn betrokken. Daar was allereerst een waarderende brief van de NS, waarin een onderhoud over de kwesties rond de busverbindingen van NACO en NZHVM wordt voorgesteld; een antwoord van de heerder van het vervoer van NS over de inmiddels geplaatste abri op het station Beverwijk en een door de comitéleden niet bevredigend geachte brief van de afdeling Weg en Werken van NS over de overweg in de Wijkerstraat weg, waarvoor men de provisorische op lossing met klaphekjes of slagbomen voor de voetgangers naast de rijweg afwijst op financiële en technische gronden. Tevens werd meegedeeld, dat de ANWB bereid is tot een onderhoud over de vigerende verkeersvraagstukken in Velsen-Noord en dat er opnieuw contact wordt gezocht met Rijkswaterstaat over bijvoorbeeld de uitwijkplaatsen voor bushalten op de tun nelweg. De SCH.325, die het afgelopen weekeinde op de keien van het Zuiderhavenhoofd te Scheveningen heeft gestaan, is gisteren middag droog gezet op de werf van de „Sleephellingmaatschappij". Een eerste inspectie van de schade bracht deskundigen tot de schatting, dat reparatie daarvan minstens 3 è4 weken zal duren. De belangrijkste schade is ontstaan aan het achterschip: de achtersteven is ontzet en het roer verbogen en de „zand strook' onder de hoosplaat is gescheurd. De schroef is zodanig beschadigd, dat deze in zijn geheel zal moeten worden ver nieuwd. De kiel is op diverse plaatsen be schadigd, het ernstigst aan de voorsteven. Door de scheur in het achterschip is het achterlogies geheel onder water komen te staan. De persoonlijke eigendommen van de bemanning gingen verloren. Om de gescheurde plaat in het achter schip te vernieuwen, zal het achterlogies moeten worden uitgebroken. Tijdens de pogingen om het schip vlot te trekken is ook aan dek schade aangericht. Schip blijkt op Noordkust van Jutland te zitten De Nederlandse vrachtvaarder „Bella trix", die met een lading steenkool voor Zweden onderweg was, blijkt zich onder de druk der Oosterstorm niet op het strand van het eiland Laesö te bevinden, maar op de Noordelijke kust van Jutland. Een Deens bergingsvaartuig, de „Jason" kon het schip namelijk op de aangegeven positie niet vinden. Later bleek, dat de schipper het volkomen bij het verkeerde eind had, want toen werd vastgesteld, dat de „Bellatrix" stevig op de noordelijke kust van Jutland was vastgelopen in de na bijheid van Hirtshals. Alle pogingen om de bemanning te red den, moest men opgeven, maar het Deense bergingsvaartuig „Sigyn", een Zweedse mijnenveger en de reddingsboot van Hirts hals houden een wakend oog in het zeil. Gemeld wordt, dat de bemanning van de „Bellatrix zich niet onmiddellijk in gevaar bevindt. Donderdagmorgen om kwart voor elf zal op de Westerbegraafplaats te IJmuiden het stoffelijk overschot van Johan Con stant Roos, in leven marconist op de zee sleepboot „Noordholland" van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, ter aarde worden besteld. Een door ziekte geteisterd DKV heeft zaterdag tegen KIOS II een verpletterende korfbalnederlaag geleden en zorgde zo doende voor een onaangename verrassing. Met vier junioren en één speler te kort moest de strijd worden aangevangen. De IJmuidenaren waren hierdoor, ondanks hun zwoegen, de gehele wedstrijd de min deren van hun tegenstanders, die hun meerderheid in negen doelpunten wisten uit te drukken. Het was mej. Zwaan, die voor DKV de eer redde. Hiertegenover staat de prettige verrassing van het junio ren B-team, dat door een gelijkspel tegen het sterker geachte Rapid junioren B de onderste plaats verliet. De uitslagen waren: KIOS IIDKV 9-1, DKV junioren BRapid junioren b 1-1. In een slecht gespeelde wedstrijd is het de handbalvereniging „Full Speed" gelukt de beide punten mee naar Velsen te nemen. Direct na het begin zette Blinkert II enige aardige aanvallen op, maar door te kort spel had dit geen succes. Full Speed nam het initiatief in handen en weldra bleek dat de keepster van Blinkert II haar dag niet had en met een tam schot wist J. Orsel de score te openen. Blinkert was vóór de rust beslist niet de mindere, maar door gebrek aan schutters bleven doel punten uit, daarentegen wist Full Speed door snelle aanvallen de stand geleidelijk op te voeren tot 5-0 door doelpunten van J. Orsel, J. Zonneveld (2 x) en N. Otte. Direct na de rust werd het mooiste doel punt van deze ontmoeting gemaakt door E. Otte, die met een boogbal het half dozijn wist vol te maken; hierna was het alles Full Speed wat de klok sloeg. Maar paal en lat brachten nog menigmaal redding, des ondanks werd de stand opgevoerd tot 11-0 door middel van J. Orsel (2 x), N. Otte (2 x) en J. Zonneveld. De overige uitslagen zijn: Full Speed junioren—Zandvoortmeeuwen junioren 0-9. De adspiranten boekten een 3-0 zege op De Blinkert. Elk jaar organiseert het bestuur van de afdeling Beverwijk van het Nederlandse Rode Kruis een feestavond voor alle mede werkers zoals de collectanten, donors, Wel fare werkers en -werksters, de leden van de transportcolonnes en het gehele perso neel van het ziekenhuis. De grote zaal van het Kennemer Theater was dan ook giste ren tot de laatste plaats gevuld, toen de heer R. J. Vos als bestuurslid de genodig den toesprak. Hij excuseerde de heer W. P. G. Stoutenbeek, voorzitter van de afdeling Beverwijk, die door een lichte keelont steking verhinderd was het openingswoord uit te spreken. Na een hartelijk welkom en dank aan de toneelgroep „Tavido", die geheel belangeloos de toneelavond verzorg de, met het blijspel „Aan de oever van een snelle vliet" van Esther Mac. Cracken, werden de Landsteiner-penningen uitge reikt aan de donors, die reeds vijf maal bloed hebben afgestaan. Het waren de heren G. F. de Reus, M. Vellekoop, C. Beentjes, W. van Dalen, J. H. Sterk, C. J. Steenbeek, A. de Looper, P. Beentjes, G. J. van Willingen, C. J. Groot, R. Dekker, R. G. Wolterman, J. van Bug- num, J. Rijkeboer, R. G. Hoogland, R. F. de Mink en mevrouw J. F. Zijlstra-List. De uitreiking geschiedde door de heer A. Achterhof. Tot slot riep de heer Vos, de heren W. H. Rosenboom, Th. B. van Kleef, F. van Galen, P. J. Hillebrink en F. van Dok op het toneel, aan wie hij met een persoonlijk woord de Landsteiner Plaquette overreikte die door het hoofdbestuur wordt uitgereikt aan hen die 15 maal bloed hebben afge staan. Na deze plechtigheid werd het toneel vrij gegeven voor „Tavido" voor het op voeren van het blijspel, waarvan wij reeds eerder een recensie plaatsten. Hoezeer bij mensen uit verschillende kerken de evangelische boodschap van genezing op het geloof in Christus in het centrum der belangstelling staat, bleek maandagavond op een daaraan gewijde bijeenkomst, belegd door het Interkerke lijke Evangelisatiecomité Begijnhofkapel in de Nieuwe Kerk op het Nieuwe Kerks- plein te Haarlem. Het comité is de re- presentante van een geestelijke opwek kingsbeweging, die niet alleen in Haar lem, maar bijvoorbeeld ook in Groningen en in Rotterdam veel weerklank vindt. Wat de mensen, die er aan medewerken, vooral samenbindt is het belijden van de herscheppende kracht van de Heilige Geest (waarvan elk jaar op Pinksteren in alle kerken de uitstorting in de eerste Christengemeente herdacht wordt) niet alleen voor de ziel, maar voor de mens in zijn gehele existentie. Toen maandag avond na de gebedsdienst een verheugde vrouw kwam zeggen, dat zij van een her nia genezen was, werd door vele juist de zaal verlatende mensen het lied „Daar is kracht in het bloed van het Lam" aan geheven. Hierin manifesteerde zich deze gedachte wel het duidelijkst, want, op het eerste gezicht vreemd, duidt de uitdruk king „het Lam" Christus aan, van wie honderden jaren voor Zijn geboorte al door Jesaja gezegd werd „als een lam werd Hij ter slachting geleid" en „onze ziekten heeft Hij gedragen". Hoe groot de behoefte is aan dit gebed met zieken van een gehele meelevende gemeente bleek uit het grote aantal van hen, die naar voren kwamen. Er waren overigens ook symptomen genoeg van be grijpelijke onwennigheid ten opzichte hiervaft, die de organisatoren nog eens zullen moeten bekijken. De gebedsdienst was voorafgegaan door het lezen van een groot aantal teksten uit het Oude en het Nieuwe Testament, die alle op de licha melijke genezing op het gebed betrekking hadden. De meeste aanwezige zieken waren lopende patiënten. Behalve het reeds genoemde herstel van een hernia deden zich geen directe genezingen roor. „Wij hebben geleerd te wachten", zei ons een van de leden van het comité, „maar we hebben ook velen zien genezen. Zij heb ben daar ook wel eens een paar maal ge- .tuigenis van afgelegd in onze bijeenkom sten in de Begijnhofkapel. Trouwens al zouden we niets zien, het is eer zaak van gehoorzaamheid aan onze Heer." Een van de twee medewerkende artsen, de vrouwelijke kinderarts dr. C. L. Beer man de Roos uit Rotterdam, drong er in een korte toespraak bij haar gehoor op aan, te bidden voor hen, die de medische wetenschap beoefenen. Zij staan vaak midden in het dualisme van aanvaarding van de boodschap van Christus voor de zieke mens en het gezag van de uitspra ken dienaangaande van geroemde profs. „Als men mij twintig jaar geleden bij het begin van mijn praktijk had verteld, dat ik nog eens in de mogelijkheid van ge nezing van multiples sclerose zou gaan geloven, dan zou ik dat helemaal ont kend hebben. God heeft wat dat betreft aan mij geen gemakkelijke gehad, maar Hij heeft het me laten zien." Voorts sprak in de dienst uit de televisie uitzendingen bekende predikant ds. J. Langstraat, die een gesprek van Chris tus met zijn jongeren over een blinde be delaar tot uitgangspunt nam. De discipel len wilden over de maii een soort theo logisch gesprek beginnen met de vraag: „Heer, heeft deze man nu gezondigd of zijn ouders?" Waarop Christus antwoord de: „Niet deze heeft gezondigd, noch zijn ouders, maar dit alles is geschiedt opdat de werken Gods in hem openbaar worden." Dat is, naar ds. Langstraat zei- de, niet alleen geschiedenis van bijna tweeduizend jaar geleden, maar het geldt ook voor thans, gezien het woord van Christus, waarmee Hij na zijn op standing Zijn jongeren uitzond: ,Mij is ge geven alle macht in hemel en op aarde." In de dienst werden vele liederen met groot enthousiasme gezongen. ADVERTENTIE w MODERNE SLAGERIJ Het is Sint Maarten geweest. En we hebben het geweten want om vijf uur be gon het al. De forse ruk aan de bel bleek gegeven te zijn door een groepje kleuters dat met wiebelende kaarsjes in hun lam pionnen en suikerbieten een onduidelijk rijmpje begon af te raffelen. Nu wo nen wij hier nog niet zo lang en de juiste bedoeling ontging ons dan ook. We wisten niet precies wat er moest gebeuren, vooral niet toen de kinderen na de vol tooiing van het vers besluiteloos bleven wachten. Het zwijgen werd na een poosje verbroken door een wat ouder jongetje die zakelijk meedeelde dat ze nu wat moes ten hebben. In de kast lag nog een rolletje peper munt en we moeten zeggen dat de kinde ren het op prijs stelden. De snoepjes wer den echter niet opgegeten, maar in een jute zak gestopt waarna het gezelschap een deur verder hetzelfde lied aanhief. Van dat moment af hebben we het druk gehad. Elk ogenblik moesten we naar de buitendeur, steeds weer hoorden wij het zelfde dreinerige deuntje en aan eten kwamen we nauwelijks toe. Na negen uur werd het wat minder en dat was maar gelukkig ook want de wat kleverige zuurtjes waren op, de pas ge kregen doos flikken was leeg en de koek jestrommel bevatte alleen nog wat krui meltjes. De laatste vijf zangertjes stelden we tevreden met wat kleingeld. Toen was het afgelopen. Tegen elven werd er echter nog een keer gebeld. Op de stoep stond een wat slungelige jongen met een lange broek aan die ernstig met een bromstem zijn lied begon te zingen. Hij stond daarbij keurig in de houding, de grote lampion recht voor zich, als pre senteerde hij het geweer. Het geven van een geschenk leverde een probleem op. De zuurtjes en de koekjes waren uitgedeeld, evenals het kleingeld en de laatste sigaret wilden we voor ons zelf houden. Een klein sigaartje dan maar. Hij nam het aan met de vanzelf sprekendheid van een incasseerder. „Ja dank u, 't is goed za." En hij joeg meteen de brand in zijn kfiakje. Met het vlam metje uit zijn lampion. „Het is koud", zei hij nog, „ik ga naar huis." Met een en kele handbeweging vouwde hij de lam pion op en tevreden paffend stapte hij weg over het stille plein. Sint Maarten was afgelopen. De Kinheimploeg heeft het in de zater dagcompetitie na de nederlaag tegen Zand voortmeeuwen gepresteerd om in Haarlem een verdiende overwinning te behalen op Telefonia, welk elftal kennelijk voorne mens was om de Kinheimers met zwaar aanvalsvuur te bestoken. Aanvankelijk had dit succes, ondanks de kracht die van Kinheim uitging. Want na twintig minu ten passeerde de Telefonia-midvoor doel man Kröder met een kopbal (10). Geer- lofs, die in de geel-zwarte aanval fraai werk leverde, wist deze achterstand na een solo te niet te doen (11). Na de hervatting moest de Kinheim-verdediging zich wegens de felle wind voor eigen doel- bescherming terugtrekken, doch dit gaf Telefonia kans ver op te dringen. De Kin- heim-uitvallen werden daardoor uiterst gevaarlijk en na een kwartier konden dan ook Velthuyzen en Boender de stand op 13 brengen. Telefonia ging nu over tot forser spel om zo Kinheim te intimideren en de Haarlemmers hadden hiermede nog succes ook, toen een doorbraak de stand op 23 bracht. Even later ontstond een buitenspeldoelpunt, dat de scheidsrechter aanvankelijk toekende, doch voor Kinheim terecht deze beslissing annuleerde en de stand dus niet 33 werd. Dit gaf de Kin heimers nieuwe kracht. Een goed genomen vrije trap van L. v. Hesselingen stelde L. Nieuwenhuis in staat te scoren (24), waarna A. Bax jr. bij een doorspeelbal nog eens snel reageerde en de stug verdedigen de telefonistenploeg nogmaals wist te pas seren (25). DE GEZONGEN CONSTA- voorhoede de grote, zingen- ver na kinderbedtijd - de TERING dat het koud was. de legertros: de peuters en orgie van lichtjes zwakte dat meisjes rokken en de ouderen, broederlijk en pas tegen negenen af en 't koeien horens dragen en eensgezind zingend over de dat „hier een rijk man heilige, die hun het voor- woont' is in de avond van recht schonk van een boor- deze elfde november door devolle tas met snoep en de ganse IJmond met ge- fruit, met lampions, uitge- feest voor de kinderen werd thuis besloten met het ver heugd uitstallen van de buit. BEVERWIJK heeft met ringe variatie en een ein- holde suikerbieten en af en evenveel vreugde het fes- deloos geduld van deur tot toe een verlichte „prikdoos" deur gegaan: „Sinte Maar- als vermurwende attribu ten", het feest van de spon- ten. tane bedelarij heeft duizen- Omstreeks half zeven zijn den kinderen naar buiten er in IJmuiden-Oost gezin- gelokt en haast alle deur- nen gesignaleerd, die al bellen aan het werk gezet, twee pond snoep hadden tijn van de elfde november gevierd en aanschouwd: ook hier vele glimlachende ge zichten en maar weinig minder-vriendelijke slacht offers, die echter konden rekenen op een met stem- En de dwaallichtjes langs uitgedeeld ten koste van verheffing uitgevoerd ver- de straten bleven onver- gemiddeld tweehonderd woestbaar op de deun van loopjes naar de bel. In de de oude liedjes deinen tot portieken van menig flat diep in de avond. wijt nopens hun gierigheid. Het begon hier ook al dadelijk toen de schemer complex bleven de voor- inviel de kleintjes voorop, deuren dan ook maar open, heel schuchter sommigen, Het donker was maar omdat het tóch niet meer later de ouderen, die zeker- nauwelijks gevallen of de bij te benen was en in de der van hun zaak waren, eerste vluggerds waren er trappenhuizen sliften vele In het algemeen is het bij met hun wankele licht- kindervoetjes op en neer. opvallend geweest, hoeveel jes, die het af en toe met Groepjes, die elkaar tegen- werk er van de „illumina- de oostenwind aan de stok kwamen wisselden op de kregen, zodat er meermalen portieken ijverig hun erva- een lampion in vlammen en ringen uit en deelden de tie" is gemaakt en boven dien klonken er hier en daar nieuwe liedjes - de een kinderhartje (figuur- concurrentie nauwgezet de scholen hebben blijkbaar lijk) in rook opging. En alras kwam na deze royaalste adressen mee. het Sinte Maarten-reper- Zo is dat doorgaans tot toire helpen uitbreiden. De Kennemer schaakclub „Pat Mat" heeft tegen VVV uit Alkmaar in de bonds- competitie een goede prestatie geleverd door een gelijkspel te bevechten. De persoonlijke resultaten waren: Pat Mat I—VVV I: M. P. Suiker—P. Seewald 0-1, C. MostertmanA. C. v. d. Tak 1-0, P. ZwartF. Hildama 0-1, ir. D. G. Huygen E. G. Kayser 0-1, J. E. StrengersR. Pijning 0-1, G. PaardekoperH. J. Mostert 1-0, P. Hart—P. Hoekstra V2-V2, W. Stee manA. Schaaps V2-V2, ir. E. F. Peltzer J. de Waal 1-0, H. J. BannenbergF. v. d. Vliet 1-0. In de onderlinge competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Groep 2: B. WulmsB. Sauer 0-1, J. RodenbergJ. Sonneveld afgebr. Groep 3: B. Sauerir. E. de Vries V2-V2. V olleybalcompetitie Woensdagavond worden in het gymna sium in IJmuiden-Oost de volgende wed strijden gespeeld voor de volleybal-compe titie: VGV 1—VCIJ 1, VCK 1—VSV 1, Sportbond 1PSV 1. MARKTNIEUWS Beverwijk, 11 november. Andijvie 13- 22, sla 4-12, bloemkool 23-67, prei 12-22, boerenxool 15-25, bospeen 15-35, waspeen 10-20, spinazie 32-65, knollen 12-25, sprui ten 24-65, rode kool 6-10. Door het niet beschikbaar zijn van een tweetal filmwerken heeft de afdeling Heemskerk van het Nederlands Theater centrum een wijziging moeten aanbrengen in het programma voor het komende sei zoen. Op 13 november wordt de Engelse film „Genevieve (Hij, zij en de auto)" ge draaid. Daarna volgen op 11 december de Duitse film „Der Untertan", 5 februari de Amerikaanse film „Born Yesterday", 5 maart het Franse filmwerk „Een ter dood veroordeelde ontsnapt", 9 april de Italiaanse film „Vivere in pace". De avonden hebben alle plaats in het Marquette-theater. B. en W. van Castricum gaan op woens dag 20 november de raad de gemeente begroting en de begroting van de gemeen telijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor het dienstjaar 1958 aan bieden. Tevens zal op deze bijeenkomst een com missie worden benoemd. Voorts staan voor deze openbare raadsvergadering de vol gende punten op de agenda: voorstel tot het verlenen van een crediet ten behoeve van de verbreding van de overweg Mient- Vinkenbaan; voorstel tot het verlenen van een kasgeldlening aan de bouwvereniging St. Joseph ten behoeve van de aankoop van grond voor de bouw van een be jaardencentrum en er zal voorts een voor stel worden gedaan B. en W. te machtigen kasgeldleningen aan te gaan voor het dienstjaar 1958 en tot het sluiten van rekening-courant overeenkomsten voor 1958. Het nieuwe scholencomplex aan de Juli ana van Stolbergstraat nadert haar vol tooiing. Voor wat het rooms-katholieke gedeelte betreft, welke school de naam van St. Gerardus heeft gekregen, zal de inze gening en officiële opening plaatshebben op maandag 18 november des morgens te 10 uur. Er zullen in deze geheel nieuwe school verschillende moderne onderwijs methoden worden toegepast, onder meer het Dalton-systeem. Enkele banken zijn daartoe in de brede gangen geplaatst. Bovendien is er in deze school ook reke ning gehouden met diverse andere school activiteiten, zoals ouderavonden; er kwam een aula en een gymzaal, waarvan ook door de leerlingen van de Openbare ULO, die aan deze school is vastgebouwd, ge bruik kan worden gemaakt, bevat het hele moderne instrumentarium, dat bij het vak lichamelijke opvoeding uitstekend zal blij ken te voldoen. Het afgelopen weekeinde heeft de politie in de gemeente Castricum een auto in be slag genomen, welke toebehoorde aan een inwoner van Heiloo. De wagen bleek zoveel technische ge breken te vertonen, dat men het nodig achtte hem uit de circulatie te nemen. Bovendien kwam ook nog aan het licht dat er onbevoegd gebruik werd gemaakt van een nummerbewijs en kenteken. De Casrticumse rijkspolitie heeft de hand weten te leggen op de man die in de nacht van zaterdag op zondag een brom fiets ontvreemdde, welke stond gestald bij een der Bakkumse café's. Het bleek de Amsterdammer K. te zijn, die al eens meer voor een dergelijk feit terecht had gestaan: toen had hij getracht er met een personen auto vandoor te gaan. De man is aange houden en opgesloten in de cel te Bakkum.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7