NAVO-officieren stellen parlementsleden gerust HET WEER Holland-België PRESIDENT ZAPOTOCKY OVERLEDEN Verenigde Staten betuigen hun onpartijdigheid in geschil Nieuwe semi-automatische DAF- motorenfabriek geopend Haarlems Dagblad Strategische bommenwerpers binnen een kwartier geladen in de lucht Nog geen verhoging der spoorlonen Een der kleurrijkste figuren van Tsjechoslewakije De Nieuw Guineakwestie Australisch-Nederlands overleg in Canberra Te Eindhoven 'parlement 72e JAARGANG No 108 Jubileum D. A. J. Spek Kouder Minister Algera: I3.V.V. STORMVOGELS Twee doden in het verkeer Nieuw bedrijf (f 25 mnl.) op de Euromarkt georiënteerd Nederlander afgeranseld door Afrikaanse naturellen Het woord is aan Verkeersongelukken DIT JAAR: 1024 DODEN Noord-Korea uitgesloten van UNO-debat Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie, Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 13 NOVEMBER 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 3U2e JAARGANG No 261 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS Hooggeplaatste NAVO- officieren, die dinsdag de conferentie van parlementsleden der NAVO-landen hebben ingelicht over de stand van zaken, hebben op een persconferentie meegedeeld, dat sedert 1 oktober een derde deel van de strategische bommen werpers die in staat zijn objecten in de Sovjet-Unie met atoom- en waterstof bommen aan te vallen, voortdurend in alarmtoestand verkeert, zodat de toe stellen binnen een kwartier in de lucht kunnen zijn. Een bepaalde eenheid is dag en nacht in de lucht. Bij de huidige ontwikkeling van het Amerikaanse mili taire potentieel worden deze vijftien minuten voldoende geacht om bij een aanval te kunnen ingrijpen. De lucht machtbevelhebbers in Washington zien het geleide projectiel niet als een wapen dat de gewapende bommenwerper ge heel overbodig maakt. De woordvoerders waren het erover eens dat de NAVO-bondgenoten over geleide projectielen in Europa zullen moeten be schikken. Er zal hierbij seen onderscheid worden gemaakt, want het kan gebeuren, dat door financiële omstandigheden het ene land deze projectielen eerder zal krijgen dan een ander. Het militaire opper bevel juicht het voorstel van senator Jack son tot oprichting van een centrum voor de opleiding van personeel voor geleide projectielen toe. De moeilijkheid is een plaats te vinden waar dit centrum geves tigd zal worden, daar men bij het oefenen ook projectielen moet kunnen lanceren. De taak van het verdedigingsapparaat van het vrije Westen moet zijn een poten tiële vijand ervan te overtuigen dat de prijs voor een aanval te hoog is en dat een vergelding het succes van een dergelijke aanval te niet zou doen. Het opperbevel van de NAVO-marine zo werd verder verklaard, zal het toejuichen als ook de bondgenoten de beschikking zouden krijgen over atoomonderzeeboten. Hoe meer, hoe beter. Op een vraag of het prijsgeven van kerngeheimen door de Verenigde Staten ten behoeve van Europa geen risico's met zich zou brengen ten aanzien van de ge heimhouding, werd geantwoord dat een dergelijk gevaar inderdaad bestaat, doch dat de ervaring heeft geleerd dat de na delen welke verbonden zijn aan het voor zich alleen houden van de gegevens op het gebied van het kernonderzoek een nog groter risico inhoudt. Over het rapport van luitenant-generaal Calmeijer, waarin gesproken wordt van een „desintegratie der NAVO-strijdkrach- ten", werd verklaard dat van een dergelijke toestand zeker niet gesproken kan worden. Verder werd verklaard dat het onmogelijk is een standaarddivisie voor de Westeuro- pese strijdkrachten in te voeren. Er be staan zoveel verschillen tussen de landen onderling, vooral op het gebied van de logistiek, dat deze alleen op nationale basis kunnen worden opgelost. De Nederlandse voorzitter van de con ferentie van NAVO-parlementsleden, kolo nel Fens, verklaarde het voorstel van sena tor Jackson geheel te kunnen onderschrij ven, vooral waar deze, in afwachting van de oprichting van een NAVO-centrum voor gevorderde technologie, de instelling be pleit van een Atlantische stichting ter financiering van dit plan. De heer Fens verklaarde zich er over te verheugen, dat de conferentie van parlementsleden der NAVO-landen een meer formele erkenning lijkt te genieten dan vroeger het geval was. De Amerikaanse afgevaardigde Wayne Hays verklaarde in zijn afscheidsrede als voorzitter dat de NAVO tot nu toe een organisatie is geweest, welke slechts in beweging kwam, wanneer de Russen vijan dige stappen deden. Hij zei, dat, indien de conferentie gedaan zou kunnen krijgen, dat de NAVO zijn gang gaat, zonder hier toe gestimuleerd te worden door de Rus sen, heel wat bereikt zou kunnen worden. Senator Jackson heeft eveneens de op richting van een NAVO-opleidingscentrum voor het gebruik van defensieve raketten (NATO Defence Missile Training Centre) bepleit. Een zekere bekendheid met lange- afstandsraketten is voor onze gehele ge meenschap gewenst, zo zei hij, en om dit te bereiken is een intensieve en systematische training noodzakelijk. Het voornaamste doel van het centrum zou zijn de strijd krachten van de NAVO, alsmede de tech nici en ingenieurs der NAVO-landen meer begrip te geven van de elementaire prak tische problemen, die samenhangen met het gebruik van raketten, ook, die atoom ladingen moeten vervoeren en die voor zeer lange afstand zijn bestemd. Tijdens een persconferentie verklaarde senator Jackson nog, dat het Amerikaanse State Department geen bezwaren heeft tegen een dergelijk instituut. Wel zal hier toe de wet van Mac Mahon gewijzigd moe ten worden. In de discussie na de toespraak van senator Jackson vroeg de Nederlandse ge delegeerde luitenant-generaal Calmeijer, of het door de senator voorgestelde noord- atlantische instituut voor defensie-onder zoek geen doublering zou betekenen van het reeds bestaande defensiecollege van de Op dinsdag 19 november a.s. hoopt een onzer meest gewaardeerde medewerkers, de heer D. A. J. Spek, chef der adverten tie-afdeling in onze onderneming, het feit te herdenken, dat hij veertig jaar te voren in dienst trad bij de Oprechte Haar- lemsche Courant. Op die dag zal er in ons hoofdkantoor, Grote Houtstraat 93, des namiddags van 4 uur tot 5.30 uur gelegenheid zijn de heer Spek geluk te wensen. Directie Haarlems Dagblad Oprechte Haarlemsche Courant «coooo»dcoocoooocoooooocoooococx30oooooooooooococooocooo VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droog weer met veel bewolking, maar later enkele verspreide opklaringen. Overwegend mati ge oostelijke wind. Opnieuw iets lagere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. Cc0000c300000000000c000000cxxj0000000000000c)00000a0000000r DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Dinsdag is de ringdijk van de bouwput in het Haringvliet gesloten. Het zal nog tot ongeveer maart duren, voordat de gehele dijk gereed is. Daarna kan aan de binnenzijde het water worden weg gepompt en is de werkput voor de bouw van het sluizencomplex klaar. Rechts ziet men de bouwput, links de nieuwe werkhaven. (Luchtfoto Aero Nederland) ADVERTENTIE A "BARTELJORISSTR. HAARLEM TEC. 13439 FERD. BÖLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 VEULEN LEDEREN JASSEN ƒ150.— De minister van Verkeer en Waterstaat Heeft medegedeeld, dat een herziening van het reglement dienstvoorwaarden, waarbjj de loon- en arbeidsvoorwaarden van het spoorwegpersoneel geregeld zjjn, vóór de afloop van de geldigheidsduur van de hui dige dienstvoorwaarden (30 juni 1958) niet in overweging kan worden genomen. Van dit standpunt, dat per dienstorder aan het spoorwegpersoneel bekend zal worden gemaakt, heeft de directie aan de personeelraad mededeling gedaan tijdens een buitengewone conferentie, welke gis teren is gehouden. De personeelraad heeft, naar hij mede deelt, met grote teleurstelling en met ern stige ontstemming kennis genomen van het standpunt van de minister, dat volgens de mening van de personeelraad in het kader van het algemeen loonbeleid neerkomt op een afwijkende behandeling van het spoor wegpersoneel. Uit het feit, dat de drie vakbonden voor spoorwegpersoneel op zeer korte termijn in een gecombineerde hoofdbesturenverga- dering bijeen zullen komen om zich over verdere concrete stappen te beraden, blijkt dat deze niet zullen berusten in deze af wijzing, zo deelt de personeelraad mede. ADVERTENTIE De leden wordt medegedeeld dat donderdagavond 14 november a.s. des avonds 7 uur de verloting van de plaatskaarten voor de wedstrijd zal plaats hebben in Hotel Kenne- merhof. PRAAG (Reuter) President Antonin Zapotocky van Tsjechoslowak\je is van ochtend vroeg op 72-jarige leeftijd over leden, aldus heeft radio Praag meegedeeld. De president werd negen dagen geleden in een sanatorium opgenomen wegens hartstoornissen. WENEN (UP) Antonin Zapotocky, de tweede president van het communistische Tsjechoslowakije, werd op 19 december 1884 in Zakolany, in Bohemen, geboren. Zijn vader, Ladislaw Zapotocky, was een van de oprichters van de Tsjechische so ciaal-democratische partij. Antonin Zapo tocky trad, voor de eerste wereldoorlog, tot de sociaal-democratische partij toe, en werd bestuurslid. Na de wereldoorlog was hij een der leidende figuren in de radicale vleugel van de partij, en in 1921 was hij mede-oprichter van de Tsjechische com munistische partij. In 1922 werd hij se cretaris-generaal van die partij. Hij woon de verschillende internationale communis tische congressen bij, In 1939 werd hij door de Duitsers gear resteerd bij een poging de grens over te steken naar Polen. Tot het einde van de tweede wereldoorlog bleef hij gevangen in het concentratiekamp Sachsenhausen. Na "Se tweede wereldoorlog keerde Zapotocky naar Praag terug, en werd voorzitter van de revolutionaire vakbeweging, die door de communisten geleid werd, hoewel ze niet overwegend uit communisten bestond. Hij is een van de organisatoren geweest van de coup van februari 1948, die Tsje- choslpwakije in het „socialistische kamp" van Moskou bracht. In het eerste kabinet van Klement Gott- wald was Zapotocky plaatsvervangend premier. Hij leidde de tweede nationali satie, die het particulier initiatief uitscha kelde en slechts de landbouw spaarde voor staatsexploitatie. Toen Gottwald tot pre sident verkozen werd, kreeg Zapotocky zijn aanstelling als prémier. Na de dood van Gottwald werd hij, op 21 maart 1953, pre sident. WASHINGTON (Reuter) Een woord voerder van het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken, Lincoln White, antwoordde heden op een vraag op een persconferentie, dat de Verenigde Staten in de twistvraag tussen Indonesië en Nederland over Nederlands Nieuw- Guinea een onpartijdig standpunt in nemen. De V.S., aldus deze woordvoerder verder, wensen geen verdere toeneming van de spanning over deze kwestie en hopen, dat beide partijen tot overeenstem ming zullen komen. CANBERRA (Reuter) Dinsdag voerde de Nederlandse minister van Zaken van Overzee, mr. G. Ph. Helders, in Canberra informele besprekingen met de Australi sche minister van Buitenlandse Zaken, R. Casey, en de minister voor Gebiedsdelen, P. Hasluck. De conferentie, die een volkomen infor meel karakter draagt, zal waarschijnlijk niet verder gaan dan een stilzwijgende overeenstemming over de toenemende ver betering van de samenwerking op het ge bied van bestuur tussen beide regeringen. In de huidige omstandigheden is de be langrijkste betekenis van de conferentie het getuigenis, dat zij levert van de sterke, voortdurende steun van Australië voor het Nederlands beheer in westelijk Nieuw- Guinea. De Australische ambassade in Den Haag deelt mede, dat de besprekingen, die minister Helders in Canberra heeft ge voerd, handelen over praktische maat regelen voor de verdere ontwikkeling en bespoediging van de samenwerking in het bestuur over Nieuw-Guinea. Deze maat regelen, aldus de Australische mededeling, zullen te zijner tijd door de Australische en de Nederlandse regering in nadere be schouwing worden genomen. De kwasten-oorlog SINGAPORE (Reuter) Het 566 ton metende Nederlandse vrachtschip „Lam- pong", dat zaterdag jongstleden, toen het in de haven van Pulau Sambu op Suma tra lag, met anti-Nederlandse slagzinnen werd beschilderd, kwam maandag weer in Pulau Sambu en werd daar voor de tweede maal onder handen genomen. De bemanning, die zaterdag in Singa pore de leuzen „handen af van West- Irian" met verf had bedekt, kan dus op nieuw beginnen. De gezagvoerder deelde nog mede in Pulau Sambu „onvriendelijk" te zijn be jegend. Dinsdag zette het schip de reis uit Singapore voort naar Djambi, eveneens een haven van Sumatra. DJAKARTA (UP) Het Indonesische parlementslid J. C. Prinsen, een Neder lander, die tijdens de Nederlandse mili taire actie de zijde der nationalisten koos, heeft te Djakarta verklaard, dat de Euraziatische jeugd in Indonesië voor nemens is een korps vrijwilligers te for meren, dat gebruikt zal kunnen worden voor een aanval op Nederlands Nieuw- Guinea. Hij zei van mening te zijn dat concrete daden nodig zijn. De drieënhalfjarige Arie Maris uit de Dr. De Visserstraat te Ridderkerk is dins dagmiddag op de hoek van de Dr. ir. Lely- straat en de Koninginneweg te Ridder kerk overreden, toen hij bij het spelen tegen de achterwielen van een vrachtauto aanliep, die net begon te rijden. Het kind was op slag dood. De 68-jarige schilder H. J. Dijkslag is te E 1 b u r g bij de Vackenordeweg door een bromfiets, bestuurd door een 17-jarig meis je, aangereden. Hij werd met een schedel- basisfractuur naar het R.-K. ziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar hij na aankomst bleek te zijn overleden. Het meisje kreeg een hersenschudding. De geheel uit eigen middelen gefinan cierde nieuwe motorenfabriek van de DAF te Eindhoven die aan machines, controle-apparatuur, gereedschappen en hulpgereedschappen bijna vijftien miljoen gulden heeft gekost is vanmiddag door prof. dr. J. Zijlstra, minister van Econo mische Zaken, officieel geopend. Reeds geruime tijd echter wordt in deze nieuwe en bijzonder ruim uit staal en glas opge trokken fabriek gewerkt; de Leyland die selmotor wordt er in licentie gebouwd. In het nieuwe complex dat nog ruimte heeft voor aanzienlijke uitbreidingen staan 130 produktiemachines, die nagenoeg alle geautomatiseerd zijn en gekoppeld aan een elektrische of hydraulische regelappa- ratuur. Zij kunnen bediend worden door nog geen vijftig man. De gehele produktie- lijn kan, indien de economische noodzaak zich hiertoe zou voordoen, geautomati seerd worden. Het zou niet verantwoord zijn geweest om b(j de huidige produktie- capaciteit van vier motoren per uur (DAF heeft er voor het eigen produkt momen teel twee ner uur nodig) de lijn volledig te automatiseren, dus ook het transport van machine naar machine. De investerings kosten zouden dan niet tegen het rende ment opgewogen hebben. Door de semi-automatisering kan in de toekomst volledig ingehaakt worden op de nieuwste vindingen. Daarnevens is ook van belang dat automatische machines met een aanzienlijk hogere constante be trouwbaarheid functioneren, zodat de tole ranties teruggebracht zijn tot bijzonder kleine waarden, waardoor de DAF-mo- torenfabriek de meest moderne fabriek van Europa is voor serieproduktie van be drijfswagenmotoren. Met universele ma chines zou trouwens te snel de produktie- grens bereikt worden. De enkele mil joenen, die de automatische machines Een nieuwe vorm van sportief vermaak is het „skirollen", dat in Duitsland zeer populair is. In Berlijn is zelfs een club opgericht, die in het Berliner Grüne- wald op de Duivelsberg in training is oennan. (merendeels van Duitse makelij) méér vergen, ziin dan ook volkomen verant woord. De motorenfabriek (inclusief gebouwen enzovoorts, laboratoria en inrichting, as sen- en remmen-afdelingen ruim vijfen twintig miljoen gulden waard) werd snel ler gebouwd en in bedrijf genomen dan men bij de DAF aanvankelijk had voor zien. De vervaardiging in licentie van de Leyland-diesel moest namelijk uit be- drijfstechnische redenen eerder ter hand worden genomen dan te verwachten was geweest. Bij een voorbezichtiging heeft dr. H. J. van Doorne erop gewezen van welk be lang de Euromarkt voor de DAF kan wor den. De fabriek wil zich namelijk naast de produktie voor de militaire sector, het vrachtverkeer en het autobussen- en per sonenwagenpark gaan toeleggen op de semi-automatische vervaardiging van mo toren, complete achterassen (dus inclusief differentieel) met 50 speciale machines, te bedienen door vijftien man en com plete versnellingsbakken om deze te gaan toeleveren aan kleinere (assemblage) be drijven in Europa. Zélf wil DAF echter onafhankelijk worden. De overgangstijd van de Euromarkt zal echter, zoals dr. Huub van Doorne met nadruk verklaarde, ongetwijfeld moeilijk worden in verband met de buitentarieven. De Duitse markt zal straks echter een redelijke kans bieden en wel in zulk een mate, dat opdrachten gunstiger zullen zijn dan te'verlenen licenties. (Voor rede van minister Zijlstra zie pagina 2). De 37-jarige Nederlander baron S. L. B. Leeuwe van Aduard is maandagavond laat in Pretoria aangevallen door een troep naturellen, die hem afranselden, beroof den en daarna op straat lieten liggen. Hij werd later door een politieman half be wusteloos aangetroffen. Men bracht hem naar een ziekenhuis. Hij bleek veel bloed te hebben verloren. Zijn toestand zou op het ogenblik „verbeterd en bevredigend" zijn. Baron Leeuwe van Aduard studeert rechten in Zuid-Afrika. Métastase: Alles is gewoonte bij de mens, zelfs de deugd. Bij verkeersongelukken in 1957 in ons land zijn terstond of kort daarna om het leven gekomen 1024 personen, van wie 198 kinderen. De rechten en bevoegdheden der ver schillende internationale parlementaire assemblees, die de laatste jaren tot leven zijn geroepen, lopen nogal sterk uiteen. De GemeenschaDpelijke Vergadering van de Kolen- en Staalgemeenschap heeft de verst-reikende bevoegdheden, want zij is de enige, die een supra-nationaah lichaam, de Hoge Autoriteit, ten val kan brengen. Bij de Economische Gemeenschap en bij Euratoom zal de macht der parlemen tariërs geringer zijn en nóg geringer is zij bij de Westeuropese Unie en de Raad van Europa. Maar het laagtepunt in dit opzicht wordt bereikt bij de NAVO, want offi cieel beschikt deze organisatie in het ge heel niet over een parlement en de parle mentariërs uit de vijftien NAVO-landen, die deze week in Parijs bijeen zijn, hebben dus geen enkele bevoegdheid, zij hebben zelfs niet het recht om in een gebouw van de organisatie te vergaderen. Strikt ge nomen mogen zij zonder speciale toestem ming van de Secretaris-Generaal het Pa lais de Chaillot niet eens betreden. En toch vergaderen zij daar al voor het derde achtereenvolgende jaar, toch hebben zij daar nu de beschikking over dezelfde faciliteiten als de officiële Noordatlan- tische Raad, toch worden zij daar over de belangrijkste problemen van de NAVO in gelicht door de Secretaris-Generaal en de hoogste bevelhebbers van de alliantie, van wie sommigen (zoals nu generaal Thomas Power, de opperbevelhebber van het „Strategie Air Command") zelfs speciaal voor dat doel uit Washington komen. Dit is te danken aan het initiatief van de parlementariërs zelf, een initiatief, dat is voortgekomen uit het besef van een dringende behoefte van interparlementair overleg over het NAVO-werk en waaraan de geallieerde regeringen dan ook geen weerstand hebben kunnen bieden. Dank zij dit initiatief kan de organisatie der parlementariërs, waarmee in 1955 zo'n schoorvoetend begin werd gemaakt alsof men iets clandestiens in het schild voerde, zich nu veroorloven ernstige critiek op de prestaties van het Militaire Hoofdkwartier van de NAVO uit te brengen (zoals gene raal Calmeyer deze week dan ook inder daad heeft gedaan) en de leden van de generale staf van SHAPE aan een kruis vuur van vragen te onderwerpen. Dus ook heeft de nieuwe voorzitter, het Nederlandse kamerlid de heer J. J. Fens, erop gewezen, dat het streven naar zeer formele erkenning er nog niet toe heeft geleid, dat de parlementaire conferentie een officiële consultatieve status heeft ge kregen, maar dat neemt niet weg, dat de betekenis van het interparlementaire overleg officieus meer en meer door de NAVO-leiding wordt erkend en dat er in toenemende mate rekening mee wordt ge houden. Het ligt voor de hand dat deze ontwikkeling door de parlementariërs (en door vele anderen) vooral wordt toege juicht in verband met de steeds dringender wordende noodzaak van meer internatio- naal-politiek toezicht op het militaire werk van de NAVO. Zulk toezicht is es sentieel voor wie vasthoudt aan het be ginsel dat de NAVO het verdedigingsappa raat is van een alliantie van democratische landen, in elk waarvan het volk opper machtig is en de strijdkrachten slechts aan de burgerij ondergeschikte instru menten ter bescherming van de natie zijn. En de mogelijkheid, aan dat toezicht een waardig internationaal karakter te geven, ook op parlementair niveau, is ge geven althans dient gegeven te zijn op basis van de verklaring van Eisen hower en MacMillan van 25 oktober, waarin het principe van de „onderlinge afhankelijkheid" der democratische lan den nadrukkelijk werd erkend. De laatste dagen hebben wij, op de Parijse bijeen komst luisterend naar de speeches en op merkingen der parlementariërs uit de vijftien landen, kunnen constateren, dat •velen hunner, mede als gevolg van de Russische wetenschappelijke en militair- technische uitdagingen, het tijdstip gun stig achten om dat principe te verwezen lijken door middel van een veel nauwere samenwerking, niet alleen in defensief- militair maar vooral ook in politiek, eco nomisch en cultureel opzicht, en niet alleen op ministerieel, maar ook op parle mentair niveau. In parlementaire kringen van de NAVO- landen blijkt gelukkig veel begrip te heersen voor de betekenis, die een werke lijke krachtsinspanning van deze aard zou kunnen hebben. Want zulk een krachts inspanning zou eindelijk eens leven kun nen inblazen aan de veel-geciteerde ver dragsbepaling inzake de doelstellingen der alliantie op ander dan militair terrein en zo de NAVO dus kunnen omvormen tot een hecht Atlantisch Verbond, dat ook in vredestijd ontzaglijk nuttig zou kunnen zijn. En die krachtsinspanning zou ook betrekking kunnen hebben op zulke on derwerpen als de hulp aan de achterge bleven landen in Azië en Afrika, waar de' strijd tegen het communisme en voor de democratie op zo voor de hand liggende wijze met vreedzame middelen kan wor den gestreden. Het Britse Hogerhuislid Lord Ogmore sprak op de vergadering van gisteren het zeer wijze woord: „Als wij in Azië en Afrika de strijd voor de democratie verliezen, kunnen wij hem hier in het Westen niet winnen". In dit en andere opzichten ligt er voor de NAVO een enorm terrein van vreed zame arbeid braak. Daar die arbeid uiter aard buiten het bestek van het werk der generaals valt, is het goed dat de parle mentariërs ook een woordje meespreken in het Palais de Chaillot. Simon Koster NEW YORK (Reuter) De politieke commissie van de UNO-Assemblee heeft een Indisch voorstel om Noord-Korea toe te laten bij het debat over de Koreaanse kwestie verworpen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1