MORGEN 9 UUR WIE WAT WAAR? Haarlem krijgt volgend jaar een internationale foto-salon 1.95 IJmuider Courant Politie brengt klaarheid in nog meer inbraken STERK VERLAAGDE PRIJZEN AARDIGE KINDERVERRASSING Gearresteerde Bennebroeker had sleutel van belastingkluis in huis 13 halen en bezorgen Volledige behandeling BEGINT DE VERKOOP VAN JAARBOEK 1958 Initiatief van jubilerende Kennemer Fotokring Dirigent Eduard Flipse tijdelijk non-actief Nieuw tijdperk voor katholieke hockeyers ingeluid Scheepvaart „Belleville" opgegeven Een handelszaak kan niet buiten reclame. De beste reclame is adverteren Het beste adverteren doet men in dit blad WOENSDAG 13 NOVEMBER 1957 i IMOQUflOPBP— I Volgend voorjaar bestaat de Kenne mer Fotokring een der oudste foto clubs van Nederland vijftig jaar. Ter viering van dit jubileum organiseert het bestuur een internationale foto-salon, die van 4 april tot 4 mei in de Haarlemse Vishal zal worden gehouden en waaraan alle fotografen uit de Benelux-landen kunnen meedoen. De uitnodigingen zijn deze week verstuurd en men verwacht ongeveer zevenhonderd inzendingen, waarvan een onafhankelijke jury er honderdvijftig zal uitkiezen om de wan den van de Vishal te sieren. Voor de winnaars zijn fraaie prijzen beschikbaar, onder meer een zilveren medaille van Koningin Juliana voor de beste zwart- wit-foto, en een ereprijs van Prins Bern- hard voor het mooiste kleurendiapositief. Mede in verband met de lage entree prijs (ongeveer vijftig cent) en het gun stige seizoen (de bollentijd) verwacht men van de zijde van het publiek grote belangstelling, waarbij ook Plaarlems reputatie als toeristencentrum in hoge mate gebaat zal zijn De Jubilerende Kennemer Fotokring, die op 8 april 1908 werd opgericht door de wegbereider van de lichtbeeldkunst in Nederland, wijlen Adriaan Boer, ir. 'Bis- pinck en enkele andere enthousiaste geest verwanten, heeft, naast de nog oudere Amsterdamse Amateur Fotografen Vereni ging altijd de toon aangegeven in het Nederlandse foto-wereld je. Reeds in de eerste jaren van zijn bestaan, toen de on tilbare houten „reiscamera's" en de zoge naamde natte platen nog het laatste woord waren, experimenteerden de leden onder leiding van Adriaan Boer al onverdroten met de moeilijkste edeldrukprocédé's als de kooldruk en de pigmobroomolietechniek. En zo is het in de loop der jaren gebleven. Altijd was „de Kring" een der eersten, wanneer het erom ging, nieuwe technieken, materialen en theorieën aan de praktijk te toetsen en te propageren. Vele bekende fotografen van thans, amateurs zowel als beroepsmensen, hebben een belangrijk deel van hun artistieke en commerciële succes sen te danken aan het grondige onderricht dat zij, als prille beginners, in de Fotokring ontvingen. Het handjevol pioniers van 1908 is nu uitgedijd tot een bloeiende vereniging met meer dan tachtig leden, die elkaar in on derlinge competities met hun fotowerk de loef proberen af te steken. Elk jaar is er een beginnerscursus en iedere maand een clubledenwedstrijd, verdeeld in drie klas sen (beginners, gevorderden en hoofd klasse), waaraan ieder lid enkele keren per jaar moet meedoen. Wie regelmatig verstek laat gaan of slecht werk inzendt, riskeert degradatie naar een lagere klasse. Drie juryleden beoordelen de maandelijkse oogst op punten, waarna er op de zolder van gebouw Cultura een gezamenlijke bespreking van de inzendingen volgt. Dat men eikaars werk bij die gelegenheden de critiek niet bespaart, leidt vaak tot zeer levendige discussies, die een van de gezel ligste facetten van het clubleven vormen. Bovendien worden er regelmatig lezin gen gehc den door erkende specialisten over de meeste uiteenlopende fotografische en aanverwante onderwerpen zoals com positieleer, opname-techniek, speciale af- werkprocedé's, kunsthistorie, kleurenpsy chologie en wat dies meer zij. De donkere kamerpraktijk, vroeger gezamenlijk be oefend in het clublokaal, wordt tegenwoor dig bij de leden aan huis gedemonstreerd, waar de gastheer-instructeur telkens kleine groepjes van maximaal vier vijf mede leden inwijdt in de geheimen van het ont wikkelen, afdrukken en vergroten. Dit systeem voldoet veel beter dan het collec tieve „storm- en (ge)drang-werk" in de vroegere clubdoka. Erg trots is de Kring ook op haar nieuw ste wapenfeit: het zelf ontwikkelen en omkeren van kleurenfilms der leden, waar mee veel fraaiere resultaten bereikt wor den dan via de afwerkcentrales. Zelfs het probleem van de „kleurzweem" de hin derlijke blauwe, rode of groene „boven toon" die de mooiste dia's hopeloos beder ven kunnen, schijnt men in dit eigen kleu- renlab bedwongen te hebben. Van meet af aan heeft de Kennemer Fotokring open gestaan voor amateurs èn voor vakfotografen. En zo groot is bij beiden de geestdrift voor de gezamenlijke hobby, dat zelfs de beroepsmensen altijd gaarne hun keukengeheimen en professio nele trucjes delen met de dilettanten. Nu alweer zijn er plannen om volgend jaar, na de foto-salon, een aparte afdeling op te richten voor jongens en meisjes van 1418 jaar, onder wie tegenwoordig grote belangstelling bestaat voor de serieuze be oefening van de fotografie. Voor de jubileumtentoonstelling zelf heeft men zich verzekerd van de mede werking van een zeer deskundige jury, bestaande uit (voor de sectie zwart-wit) de heren J. N. Andriessen, Dick Boer, D. Helfferich, J. J. Hens en dr. J. J. M. van Santen en (voor de kleurendia's) S. G. F. Hageman, R. J. Sanders en W. Walbrecht. Het huidige bestuur van de Kring is samengesteld uit de heren G. A. Witteman (voorzitter), dr. C. E. Lindenberg (tweede voorzitter), J. Peek (eerste secretaris), K. de Jong (tweede secretaris) en B. Hijma, penningmeester. Na het beëindigen van zijn eerste con certenreeks in dit seizoen heeft de dirigent van het Rotterdams Filharmonisch Orkest, Eduard Flipse, een operatie ondergaan in het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam. Het is nu gebleken, dat de nabehandeling langere tijd zal vergen dan aanvankelijk was voorzien, waardoor de dirigent zijn werk niet op de gestelde tijd zal kunnen voortzetten. De nog te geven concerten in deze maand staan nu onder leiding van Georg Ludwig Jochum, die reeds geënga geerd was voor de overige abonnements concerten in december ep onder leiding van de Italiaanse gastdirigent Mario Rossi. Eduard Flipse hoopt drie januari zijn werkzaamheden te hervatten. Vergadering DEM in Beverwijk Een groot aantal seniorleden van de hockeyclub DEM kwam dinsdagavond bij een in het zaaltje van café „De groenten- beurs" aan de Meerstraat in Beverwijk om te besluiten uit het federatieverband te treden. De geestelijk adviseur, kapelaan J. Tulp, had dit bestuursvoorstel met zijn veto ge torpedeerd, waardoor het bestuur op een eerder gehouden vergadering gedwongen was het voorstel terug te nemen en dit op een nieuwe buitengewone ledenvergade ring aanhangig te maken. Tevens werd een schrijven van de Koninklijke Neder landse Hockeybond voorgelezen, waarbij het hoofdbestuur nog eens nadrukkelijk stelde, dat mocht de vereniging het lid maatschap van de federatie aanhouden, zij hierdoor het lidmaatschap van de bond verspeelt. Want dan kan zij geen zelfstan dige vereniging meer zijn, daar dit in strijd is met de statuten van de bond. Het bestuursvoorstel werd met alge mene stemmen aanvaard, zodat men nu bereid is zijn medewerking te verlenen aan een katholieke federatie van sport verenigingen, die de zelfstandige vereni gingen naar buiten als een geheel zal ver tegenwoordigen bij sportieve manifesta ties. De vergadering wenste tevens, dat eventuele gelden, die het huidige federa tieve bestuur tot op de dag van uittreden nog onder zijn berusting heeft, aan de hockeyvereniging ten goede zullen komen. Enige discussie ontstond vervolgens, toen het bestuur de naamswijziging aan hield, daar zij nog geen definitieve keuze hieromtrent had gedaan. Sommige leden vreesden, dat bij het werven van dona teurs hierdoor moeilijkheden zouden ont staan. Het bestuur zegde toe, dat met de werfactie voor donateurs nu pas zal wor den begonnen als de nieuwe naam bekend is. Verzoek van de K.N.H.S. om B. en W. van Velsen delen mee, dat op de gemeentesecretarie in Beverwijk ter inzage ligt een aan Gedeputeerde Staten van Noordholland gericht verzoek van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden om ver gunning ingevolge de hinderwet tot het oprichten van een Oxy-staalfabriek nabij de Bosweg te Beverwijk. Op maandag 2 december om negen uur 's ochtends zal op het stadhuis in Bever wijk gelegenheid bestaan om mondeling bezwaren tegen dit verzoek in te dienen. Breedband wil vertinnerij bouwen in Beverwijk B. en W. van Velsen delen mee, dat op de gemeentesecretarie in Beverwijk, een aan Gedeputeerde Staten van Noordhol land gericht verzoek van de Breedband n.v. te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een elektrolytische vertin nerij ten zuiden van de Bosweg te Bever wijk, ter inzage ligt. Op maandag 2 december 1957, om half tien 's ochtends, zal op het stadhuis in gerweg 9, Santpoort; G. M. Samson-De deling bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Na de arrestatie van de 28-jarige monteur te Bennebroek, die als hoofd verdachte wordt beschouwd van een serie inbraken en roofovervallen, heeft de politie het huis van de mon teur in Bennebroek aan een grondig onderzoek onderworpen. Met goed resultaat. Want na geduldig speur werk vond men in de wowing een kof fertje, waarin zich onderin een sleutel van bijzonder formaat bevond. Via de diverse opsporingsdiensten kwam de politie tot de 'ontdekking, dat de sleu tel paste op de kluis van de ontvanger der Rijksbelastingen in Amsterdam, welk kantoor is gevestigd in het Bun- ge-huis aan de Spuistraat. De mon teur heeft hier getracht in te breken. Aanvankelijk werd een assistent-accoun tant als mede-dader gearresteerd. Na en kele dagen bleek echter, dat deze volkomen onschuldig was. Toen viel de verdenking op een 24-jarige jongeman, die van 1952 tot 1955 op het Amsterdamse belastingkan toor als schrijver in tijdelijke dienst heeft gewerkt. Deze was al schrijver toegevoegd aan de hulp-kassier en heeft tijdens een weekeinde kans gezien drie van de vijf sleutels, die op de deur van de kluis pas ten, te bemachtigen, Twee van de sleutels heeft hij laten namaken, de derde en groot ste heeft hij zelf op maat gevijld. Twee jaar lang heeft de jongeman de sleutels in zijn bezit gehad. Gebleken is, dat hij geobsedeerd was door de grote geldbedra gen, waarmee op het belastingkantoor werd gewerkt. Hij was ervan op de hoogte, dat iedere avond in de kluis van de ontvanger minstens tien miljoen gulden werd opge borgen. De jongeman miste echter de moed om een inbraak te plegen. Veel later pas dit jaar, kwam hij met de Bennebroekse monteur in contact en besprak hij de zaak met deze meester-inbreker. Een paar maanden geleden heeft de monteur ge tracht bij het belastingkantoor in te bre ken. Tegen sluitingstijd had hij zich naar het Bunge-huis begeven, doch toen hij daar rondliep om het terrein te verken nen, ontdekte de portier hem. Met zachte drang werd hij naar buiten gewerkt. De jongeman, die de sleutels aan de monteur heeft gegeven, zal voor de officier van Justitie worden geleid wegens uitlokking tot misdrijf. Inmiddels is ook een 39-jarige employé van de luchthaven Schiphol en een 32- jarige handlanger ingesloten, die verdacht worden van een groot aantal diefstallen in de magazijnen en vj,egtuigen van de lucht haven. De twee verdachten hebben met de Bennebroekse monteur contact onder houden. Het onderzoek naar de diefstallen is thans in volle gang. Door de arrestatie van deze verdachten zal de politie waar schijnlijk in een serie inbraken, ondermeer in Badhoevedorp licht kunnen brengen. De twee mannen zijn in Hoofddorp in gesloten. Gisteren heeft men de pogingen om het Noorse vrachtschip „Belleville" van 12.000 ton, te bergen, opgegeven. Het schip, dat sinds 24 september op een rif voor New port vastzit, zal als schroot worden ver kocht. De lading is reeds uit het schip ge haald. De waarde van het schip was voor zijn stranding twee miljoen dollar. Zijn huidige waarde is volgens een Noorse ver zekeringsagent te New York onmogelijk te schatten. Abbekerk, 12 te Cadiz. Alcyone, 13 te Hampton Roads. Alderamin, 12 v. Rotterdam, 13 te Antwerpen. Algenib, 13 te Aden. Alwaki, 12 v. Genua n. Port Said. Appingedijk, 13 te Rio de Janeiro. Alioth, pass. 11 Ouessant n. Las Palmas. Alamak, 12 te Recife verw. Arendskerk, 12 te Hamburg verw. Aegis, 12 te Pto. Ordaz verw. Averdijk, 14 te Le Havre verw. Andijk, 12 v. Roterdam te Bremen. Axeldijk, 12 te Bremen. Alcor, 12 te Hamburg verw. Amerskerk, 12 v. Marseille n. Antwerpen. Amstelkroon, 12 110 m. o.z.o. R. Fartak n. Bombay. Alderamin, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen.. Amstelbrug, 13 te Amsterdam. Angolakust, 13 te Vlaardingen. Blitar, 12 te Rotterdam. Boskoop, 12 te Trinidad. Bantam, 12 v. Suez n. Ummsaid. Bawean, 13 te Abadan. Bennekom, 11 380 m. n.n.o. B'muda n. Landskrona. Britsum, 12 110 m. z.w. Marseille n. Marseille. Banggai, 12 1100 m. n.n.o. Waki eil. n. S. Francisco. Balong, 12 470 m. o. Guardafui n. Aden. Bengkalis, 12 300 m. n.o. Diego Garcia n. Aden. Bussum, pass. 12 Almeria n. Port Said. Baarn, 13 te Amsterdam. Bloemendael, 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Breda, 13 v. Amsterdam n. West-Indië. Charis, 12 v. La Guaira n. Maracaibo. Caltex Delft, 12 te Rotterdam. Callisto, 12 v. New Orleans n. Kopenhagen. Carrillo, 13 te Golf Ito. Caltex Pernis, 12 te Suez. Coryda, 12 te Saigon. Celebes, 12 te New York verw. Crania, 11 260 m. z.z.w. Fayal n. Birkenhead. Camitia, 12 120 m. z. San Migual (Az.) n. Curagao. Camerounkust, 13 te Freetown. Congokust, 12 v. Monrovia n. Abidjan. Caltex Nederland, pass. 12 Kp. Bon n. Sidon. Duivendrecht, 12 te Philadelphia verw. Dordrecht, 13 v. Baton Rouge n. Liverpool. Dorestad, 12 v. Pto. La Cruz n. Montreal. Drente, 12 v. Gibraltar n. Genua. Delft, 12 v. Port of Spain n. La Guaira. Eenhoorn, 12 te Alexandrië. Esso Den Haag, pass. 12 Gibraltar n. Antwerpen. Esso Nederland, 12 120 m. w.n.w. Oran n. P. Said. Esso Rotterdam, pass. 12 Lissabon n. Rastanura. Etrema, 13 te Berre. Friesland KRL, 12 dw. Ras Al Hadd n. Ummsaid. Gordias, 12 te Plymouth. Groote Kerk, 13 v. Bremen te Hamburg. Gooiland, 12 te Amsterdam verw. Ganymedes, 12 300 m. w. Fayal n. Antiqua. Hoogkerk, pass. 12 Kreta n. Genua. Hilversum, 12 v. Mena Al Ahm. n. Philadelphia. Hathor, 12 v. Rhodos n. Soudabay. Haulerwijk, 12 dw. Cuxhaven n. Kopenhagen. Helicon, 12 v. Pto. Cabello n. Guanta. Houtman, 12 360 m. w.z.w. Sabang n. Belawan. Jos. Frering, 12 180 m. z. L. Palmas n. Monrovia. Jason, 11 v. Gonaives n. Philadelphia. Java, 12 v. Basrah n. Khorel Mufatta. Kota Baroe, 12 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. Karimata, 12 335 m. w. Minicoy n. Belawan. Kermia, 12 v. Buenos Aires n. Curagao. Karimun, 12 v. Singapore n. Tandjong Priok. Kenia, 12 te Curagao. Kieldrecht, 13 te Port Amelia. Korovina, pass. 12 Kielerkanaal n. Ornskolsvik. Kota Gede, 12" v. Semarang n. Tandjong Priok. Kalianda, 13 te Semarang verw. Kieldrecht, 10 te Mtwara v. Dar Es Salaam. Kalydon, 13 te Ceuta. Kalinga, 12 Makalla gepass. n. Fao. Kara, 12 100 m. n. westp. Sicilië n. Iskenderun. Koningswaard, 12 100 m. o. Mozamb. n: Abadan. Loenerkerk, 12 te Rotterdam. Leopoldskerk, 13 te Genua. Lekhaven, 13 te Rio de Janeiro. Lombok, 12 te San Francisco. Loppersum, 12 te Le Havre verw. Loosdrecht, 12 dw. Khorya Morya Baai n. Suez. Lissekerk, 12 200 m. n.w. Str. Ormoes n. Mombasa. Macoma, 16 te Abadan v. Okha. Mapia, pass. 12 Kp. De Gata n. Philadelphia. Merwelloyd, 13 te Bremen. Mitra, 12 v. Brisbane n. Sydney. Maaskerk, 13 te Marseille. Maaslloyd, 12 te Port Said. Min jak, 12 v. Ambon n. Makassar. Moordrecht, 13 te Suez. Maas, 12 Kaap Finisterre gepass. n. Lissabon. Maetsuycker, 12 200 mijl n.n.w. Sharksbay naar Fremantle. Merwede, 13 te Warri. Mentor, 11 v. Pto. Ordaz n. Baltimore. Ootmarsum, pass. 12 S. Migual (Az.) n. Hamilton. Ovula, 13 te Pulu Bukom verw. Oranje Nassau, 13 te Pto. Limon. Oranjestad, 12 v. Trinidad n. Madeira. Orion, 12 te Piraeus verw. Omala, 15 et Punta Cardon verw. Ondina, 13 te Mena verw. Oostkerk, 12 480 m.o.z.o. Kp. Leeuwin n. Aden. Oranje, 13 v. Suez n. Aden. Oberon, 13 v. Antwerpen te Amsterdam. Osiris, 13 te Amsterdam. Prins Johan Willem Friso, 13 te Montreal. Pieter S, 13 v. Rotterdam n. Swansea. Polvdorus, 12 v. Port Said te Halifax. Pr. Frederik Hendrik, 12 v. Glasgow n. Valencia. Poseidon, 12 te Curagao verw. Purf. Nederl., 12 190 m. z.z.o. Kuwait n. Kuwait. Pr. der Nederlanden, 12 v. Amsterdam n. Antw. Roebiah, 13 te Probolingo. Raki, 11 440 m. w. Fayal n. Halifax. Rondo, 14 te Hollandia verw. Stad Alkmaar, 13 te La Spezia. Straat Madura, 12 v. Melbourne n. Adelaide. Sumatra, 12 v. Antwerpen n. Londen. Sarpedon, 13 te Maracaibo. Schie, 12 v. Savona n. Ceuta. Sloterdijk, 12 v. Baltimore n. Morehead City. Stentor, 13 te New York. Strat. Malakka, 12 v. Port Elizabeth n. Durban. Singkep, 12 te Vancouver verw. Soestdiik, 11 420 m. o.z.o. Cape Race n. Antw. Stad Breda, 15 te Glasgow verw. Stad Dordrecht, 12 te Melilla verw. Stad Gouda. 13 te Vlaardingen verw. Stad Haarlem, 12 v. Mersey n. Narvik. Sirrah, 12 80 m. o. Ceylon n. Rastanura. Solon, 12 v. Pampatar n. Trinidad. Stad Utrecht, 13 te Amsterdam. Stad Amsterdam, 13 t.a. Melilla. Stanvac Lirik, 13 te Palembang v. Singapore. Swartenhondt, 13 te Donggala v. Makassar. Talisse, 13 te Colombo. Tjikampek, 12 v. Lor. Marques n. East-London. Tiberius, 12 v. Curagao n. Oranjestad. Theobaldius, 14 te Curagao verw. Tara, verm. 14 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Ternate, pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Telamon, 11 140 m. w.z.w. Jamaica n. La Guaira. Towa, 12 140 m. w.z.w. Kp. Finisterre n. Rio de Janeiro. Tamo, 12 70 m. n.n.o. Madeira n. Hamburg. Van Cloon, pass. 12 Borol eil. (Phil.) n. Tientsin. Van Waerwijck, 12 200 m. z.o. Diego Garcia naar Mauritius. Vasum, 12 280 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Wieldrecht, 12 v. Fao n. Bremen. Woensdrecht, 12 bij Liverpool t. ank. n. Liverpool. Wonorato, 11 v. Cebu n. Singapore. Waal, 12 V. Tunis n. Malta. Waterman, 13 te Aden. Witmarsum, 12 v. Rotterdam, 13 te Antwerpen. W. Alton Jones, 11 260 m. n.w. St. Helena naar Philadelphia. Westland, 11 165 m. o.n.o. Bahia n. Las Palmas. Weltevreden 12 te Tj. Mani verw. v. Singapore. Willem Ruys. 12 130 m. z.o. Kreta n. Napels. Witmarsum, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Wonosobo, 13 te Basrah. Zonnekerk, 12 v. Genua n. Boulogne Sur Mer. Zonnewijk, 12 te Rotterdam verw. Zaankerk, 12 v. Aden n. Suez. SLEEPVAART Atlas, 13 v. Rotterdam n. zee. Barentszee, 11 260 m. o.n.o. Bahia n. N. Palmira. Blankenburg, 13 te Rotterdam. Clyde, 11 te Maracaibo. Cycloop en Titan. 11 bij eil. Wight om Ital. „Iano" vlot te trekken. Ebro, 13 v. Casablanca n. Teneriffe. Friesland, 13 v. Miami n. New Orleans. Hudson, 13 dw. Djeddah n. Antwerpen. Loire, 110 m. n.n.o. Finisterre n. Tandjong Priok. Maas. 13 te Rotterdam. Nestor, 13 te Rotterdam. Noord-Holland, 13 v. Hamilton n. Montreal. Oceaan, 13 te Curagao. Rode Zee, 13 Dover gepass. n. Rott. Waterweg. Thames, 13 180 m. n.n.o. Ras Fartak n. Daz-eil. Tyne, 11 Aden gepass. n. Alexandrië. Witte Zee, 13 190 m. z. Hongkong n. Hongkong. 288 BLADZIJDEN 1001 wetenswaardigheden talrijke illustraties 4 pagina's in kleurendruk kleurig' geplasticeerde sterke band NOG DEZELFDE LAGE PRIJS aan ons kantoor Lange Nieuwstraat 427 zaterdag 9-1 uur, overige werkdagen 9-5 uur. Aan verzoeken om toezending kan niet worden voldaan. Zolang de voorraad strekt verkrij'gbaar uitsluitend bij de van ons nieuwe filiaal Lange Nieuwstraat 451 IJmuiden - Tel. 6.0.2.3 op donderdag 14 nov.'57 des n.m. 2 uur Ter gelegenheid hiervan reinigen wij in IJmuiden en Beverwijk t/m 23 november a.s. tegen Tevens ontvangt elke klant t/m 23 november a.s. een J-£r75 fJr.90 ROKKEN PANTALONS JAPONNEN COLBERTS MANTELS KOSTUUMS WINTERMANTELS MANTELKOSTUUMS REGENKLEDING (incl. waterdicht maken) DEKENS

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3