Peek&Cloppenburg 'n TIP VAN BOOTZ Recital „a quatre mains" Benden van jongelui bezorgen Indonesische politie hoofdpijn Van allerlei in het Stedelijk Museum Miep van Luin en Ans Bouter in een interessant programma De negen Muzen Bonte sporthemden en spijkerbroeken Wandel bij P&C door de wereld van geschenken Flanellen Pyjama's Moonlight Prime kwaliteit in uni keper en moderne streepdessins, royaal model, pantalon met enge elastische band 13.95 I Ui Robson Nieuwe, uitge breide collectie v.a. Stretch nylon ankiets Kamerjassen Uni Of Streep Royale pasvorm, luxe afwerking met paspel en koord, in warme uni kleuren en mooie streepdessins 39.75 Double Face zware kwaliteit met aangeweven rug 37.50 59.50 Zuiver wollen ruit Beschaafd dessin in warme kleuren 35.- Douhle Face .p CONSTANTRING «Si. Herbegrafenis te Loenen van oorlogsslachtoffers Schade aan landbouw door hoge waterstanden Gedeputeerde Staten stellen onderzoek in Plan-Wilsveen gewijzigd door olievondsten Haagse binnenstad wordt voor rijverkeer 's middags gesloten „Forum" heeft geldzorgen Onderwijzerstekort was in 1956 5,4 percent Bevorderingen bij de Koninklijke Marine I I I I I I I I I I I I I I .1 VRIJDAG 15 NOVEMBER 1957 ADVERTENTIE uitsluitend de betere merken) Italiaanse import, gemakkelijk was- baar, snel droog, zeer sterk, in n 75 beschaafde modieuze dessins 2 paar zuiver wol! Een gezellige, gewaardeerde ver rassing heerlijk warm, zuiver wol 40." WONINGINRICHTING B E V E R W li K BrMstr.74-84 250modelkamers Gropvnd 8-l230«n I4-I8u. Dinsdag 8-13II. Het interessante programma van het op dinsdag 19 november te geven recital „a quatre mains" door Miep van Luin en Ans Bouter lijkt ons een beknopte voor bespreking zeker waard. Algemeen wordt aangenomen, dat het wonderkind Mozart en zijn zusje Nannerl op de grote buitenlandse reis, die hen ook naar Holland voerde, de eersten ge weest zijn die het vierhandig pianospel in 't openbaar beoefenden, en dat, afgezien van een enkel Engels stukje uit de zeven tiende eeuw, het genre door Mozart als componist ingevoerd is. Na de kleine stuk jes van 1765 volgden later een aantal sonates „a quatre mains" die algemeen be kend zijn. Er zijn echter ook een paar van dergelijke composities die meestal aan ADVERTENTIE Voor een verloving zijn er drie nodig Hij, zij eneen Een prachtcollectie van deze edelste aller ringen vindt u in verschillende prijsklassen vanaf 47.p.p. bij de kleine zaak met de grootste keuze. Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 Twee in Den Haag bekende schilders ex poseren thans te Amsterdam. W. L. Bout hoorn toont tot 29 november bij Magdalena Sothmann zijn schilderijen en gouaches. De uitnodiging en het affiche, zwart-wit com posities, voor zijn tentoonstelling trokken me het meest. Daarna ging mijn voorkeur uit naar Bouthoorns gouaches. Al te zeer zijn mij zijn schilderijen ontladingen, zoals men dat nogal eens van Appels werk zegt. Een ontlading kan moeilijk de aandacht gespannen houden. Een groep schilderijen van Bouthoorn heeft het hinderlijk ener verende van een reeks kanonschoten. De gouache, die bij het drogen aan kleurver andering onderhevig is, verlangt een be wuster beheersing van de middelen, waar bij komt, dat de verf van discreter aard is. De grootste gespannenheid ontmoette ik dan in de zwart-wit composities, die daar door boeiender zijn voor mij. Nu herinner ik me een even ouder schilderij van Bout hoorn, dat ik „abstracter" zou willen noe men en dat evenwichtiger ook is door ver moedelijk groter formele bekommernis. De grotere bewustheid waarmee een dergelijk werk ontstond dwingt toch meer aandacht af. Duidelijk is echter de zeggingsdrang van deze expressionist te noemen figuur, die zich dan naar mijn gevoel een beetje over schreeuwt. J. Nanninga, die tot 10 december in het Stedelijk Museum exposeert, doet dat zeker niet. Maar wat heeft deze figuur eigenlijk te zeggen, of hij nu figuratief werkte of werk ziet er uitermate mooi uit. Wanneer hij zijn grijzen loslaat en zijn werk gaat lijken op enkele doekjes van Corneille die ik zag, dan blijkt mij zijn kleurgevoelig heid minder groot als van laatstgenoemde. Welk een verfijnd estheet echter is Nan ninga vergeleken bij een Will Leeuwens, die tot 22 november in de Nieuwe Vleugel het andere in de liga Nieuw Beelders ver enigden exposeert. Op alle manieren ge tuigt men daar van geloof in de verf. Maar men ontmoet er maar weinig ideeën. Mis schien dat Eugène Brands ze vertoont, al zijn het dan voor een deel de ideeën van Chagall. Geestig en wat kinderlijk speelt Gras Heyen met vormpjes in zijn verfijnd kleurige en koket ingelijste schilderijen. Hij, Brands en de abstractwerkende Kolt- hoff boeiden me het meest naast Constant met zijn plastieken in metaal en doorzich tig plastic, die van grote smaak, een uit stekend gevoel voor de mogelijkheden van het materiaal en een zeker inventief ver mogen getuigen. Verder werd er aardig geplamuurd, geklodderd, uit tubes gekne pen, gekwakt, gemorst, gedruppeld en ge spetterd. Ik acht me echter weinig bevoegd dit alles te beoordelen waar deze „tech nieken" (sic) nog zo jong zijn. Enig decora tieschilderwerk leek me niet kwaad en in ieder geval netjes. R. Verspyck, die tot 28 november in San- tee Landweers Tuinhuis gouaches expo seert, heeft ten minste wat te vertellen, al is het dan veelal een gekleurd verslag wat hij geeft. Die kleur is bij Verspyck meer bepaald door een persoonlijke voor keur voor bepaalde kleuren dan dat deze veel zeggingskracht bezitten. Verspyck reageert me wat te weinig eigenlijk met kleur. Toch dacht ik dat hij wat gewonnen had nadat ik verspreid enig werk van hem ontmoet had. de aandacht ontsnappen, bijvoorbeeld een onvoltooide Sonate in G uit 1786, die door de uitgever André bijgewerkt is en in deze vorm dinsdagavond als opening dient van het programma. Dan volgt een van de drie sonates „a quatre mains" van Mozart's leerling J. N. Hummel, die een groot kla viervirtuoos was en als componist een uitgebreid oeuvre schiep, dat op enkele studiewerken na totaal vergeten is. Toch kan het een verrassing zijn de briljante Sonate in As van Hummel te horen ver tolken. Als overgangsfiguur tussen Mozart en Beethoven (evenals Clementi dit was) heeft Hummel ons nog wel wat te ver tellen. Van Schubert staat op het program ma het Variatiewerk op een Frans volks lied, waarover interessante bijzonderheden mee te delen zijn. Vooreerst is het thema dat Schubert gebruikte geen volkslied in de ware zin, maar een van de romances van de zich noemende Koningin van Hol land, Hortense de Beauharnais, de wettige echtgenote van koning Lodewijk Napoleon. Wie weet is het lied ontstaan op het Pavil joen in de Haarlemmerhout, hoewel die veronderstelling niet veel grond heeft, want hoewel Hortense zich graag „La reine d'Hollande" liet noemen, leefde zij meestal verre verwijderd van het konink rijk, dat door Napoleon aan zijn broer was opgedrongen. Onmogelijk is het echter niet, want de tekst van het lied („le bon Chevalier") was haar aan de hand ge daan op een banket te Amsterdam. Het componeren van Hortense bepaalde zich tot het vinden van een melodie, die zij dan pasklaar liet maken en van een be geleiding voorzien door kunstenaars van het vak, tot wie ook de in Amsterdam geboren fluitist Louis Drouet behoorde, die de titel mocht voeren van koninklijk hofmusicus. Later vinden wij Drouet terug in Wenen, in gezelschap van Schubert. Uiteraard denkt men in deze relatie de aanleiding tot dë keuze van het variatie thema gevonden te hebben, maar Schubert kan de meldtïie van Hortense, die aan een bekend oud-Frans Noël doet denken, ook via een Duitse uitgave van Breitkopf hebben leren kennen. Wat er van zij, de variatiecyclus is een bijzonder fraai werk geworden. Het werd door Diabelli uitge geven, voorzien van een opdracht aan Beethoven, en het gaf aanleiding voor de steeds bedeesde Schubert om zijn stoute schoenen aan te trekken en in gezelschap van zijn uitgever, die dat zo beredderd had, een bezoek bij Beethoven af te leg gen om de vereerde meester een exem plaar te overhandigen. Er bestaan over deze visite tegenstrijdige berichten, volgens het éne zou Beethoven afwezig zijn ge weest, volgens het andere zou hij de dedicatie vriendelijk aanvaard hebben, echter niet zonder op efen paar zwakke punten in de harmonisatie te wijzen. Toch schijnt Beethoven het stuk zeer gewaar deerd te hebben en het vaak te hebben gespeeld met zijn neef Carl. Niet zoveel bijzonderheden kunnen wij vertellen over het „Allegro brillant" opus 92 van Mendelssohn, alleen, dat het in zijn scherzo-karakter de sprookjessfeer wekt, die in het werk van deze meester steeds de treffendste uiting van zijn scheppend vermogen is. Over de „Six épigraphes antiques" van Debussy zou een paar kolommen vol te schrijven zijn, maar men zou er niet wijzer door worden. Men moet deze muziek horen en er de poëtische impressie van onder gaan, als zijnde de uitdrukking van de zes titels, die op zichzelf reeds gedichten zijn. De zeldzame gelegenheid om deze late Debussy te horen vertolken is een hele concertavond waard. Miep van Luin en Ans Bouter besluiten hun programma met een geestig speelstuk van Géza Frid, dat de kermis te Charleroi suggereert. Jos. de Klerk In verband met de herbegrafenis van 106 in de oorlogsjaren in België omgeko men Nederlanders in vaderlandse bodem is woensdag op de centrale begraafplaats der oorlogsgravenstichting te Loenen op de Veluwe een herdenkingsplechtigheid gehouden. Tijdens deze plechtigheid, die werd bijgewoond door de nabestaanden der slachtoffers en vele autoriteiten, is onder andere het woord gevoerd door de chef Directie Algemene Zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. E. O. baron Van Boetzelaer. Deze wees er onder meer op, dat het een gelukkige gedachte is, dat de verzorging van hen die vielen in of als gevolg van de strijd over het algemeen onttrokken is aan po litieke tegenstellingen en zich zelfs heeft kunnen ontwikkelen op een wijze, die de internationale samenwerking symboli seert en de kloof tussen vroegere vijan den overbrugt. De hoofdlegeraalmoezenier, mgr. H. J. J. M. van Straelen, heeft de graven van de Katholieke oorlogsslachtoffers geze gend, waarna de legerpredikant, ds. P. Swagerman, een gebed heeft uitgespro ken. Hierna werden ter ere van alle slachtoffers talrijke kransen en bloem stukken op het graf van een onbekend gebleven slachtoffer gelegd. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben naar aanleiding van het optreden van hoge waterstanden in september in de provincie een onderzoek doen instellen naar de wenselijkheid van het treffen van voorziening ter voorkoming of beperking van zodanige waterstanden in de toekomst. Voor zover gebleken, is schade aan „huisraad en inboedel" slechts ontstaan bij huizen staande op boezemland van Scher merboezem, waar vanouds gerekend moet worden op dezelfde hoge waterstanden als omstreeks half september 1957 zijn voor gekomen. Wel heeft de land- en tuinbouw in Noordholland grote schade geleden. In vele gevallen was deze schade uitsluitend een gevolg van de abnormaal grote hoe veelheid neerslag in juli, augustus en sep tember en onafhankelijk van hoge polder waterstanden. Zeer duidelijk spreekt dit bijvoorbeeld uit de grote schade, welke in polders, waar het peil voldoende kon wor den beheerst, niettemin bij sommige cul tures is geleden. Een aantal polders met geringe water berging en uitmalende op Schermerboezem leed schade door hoge polderwaterstanden. Ten aanzien van Amstellands boezem zou het naar de mening van Gedeputeerde Staten raadzaam zijn, voorzieningen te treffen tot verbetering van de peilbeheer- sing, ook al zal dit enige verhoging van lasten met zich brengen. Door het plaatsen van een vierde pomp in het gemaal van Zeeburg en door het sluiten van een zoge naamde driehoeksovereenkomst tussen het rijk, Amsterdam en Amstelland inzake het gebruik van het gemaal en van enkele sluizen ten behoeve van de peilbeheersing op het Amsterdam-Rijnkanaal, het stads- water van Amsterdam en de boezem van Amstelland kan veel verbeterd worden. Het rijk heeft zijn standpunt inzake de driehoeksovereenkomst nog steeds niet be paald. In de geestgronden in Kennemerland hebben verscheidene cultures, mede als gevolg van de omstandigheid dat de afvoer- sloten de grote regenval niet konden ver werken, belangrijke schade geleden. Indien wordt overgegaan tot uitvoering van de door de commissie geestgronden Kenne merland ontworpen infiltratieplannen, wel ke plannen verbetering van de afwatering impliceren, zal dit bezwaar zich niet meer voordoen. Gedeputeerde Staten hebben er bij de minister van Landbouw- Visserij en Voed selvoorziening op aangedrongen ten behoe ve van de gedupeerde land- en tuinbou wers een regeling te treffen in de geest van de 2 percent-regeling ter verbetering van kleine tuinbouwbedrijven, terwijl zij voor zeer ernstige gedupeerden bijdragen a fonds perdu hebben bepleit. Overigens bestaan voor de getroffen mogelijkheden op betrekkelijk gunstige voorwaarden an dere bedrijfskredieten te verkrijgen. De landbouworganisaties en de voorlichtings diensten verstrekken daaromtrent inlich tingen. Beeldhouwwerk. Van 16 november tot 9 december worden in het Haags, gemeen temuseum beeldhouwwerken getoond van de artistieke werkgroep „De nieuwe ploeg", bestaande uit Wessel Couzijn, Shinkichi Tajiri en Carel Visser. Door de gunstige resultaten van recente olieboringen in Zuid-Holland is het nood zakelijk geworden het plan-Wilsveen tot stichting van een satellietstad van Den Haag te wijzigen. Dit is op korte termijn geschied. De nieuwe stad vindt thans haar natuurlijke begrenzing aan de noordoost zijde in het gebied, dat voor aardoliewin- ning in aanmerking komt, en aan de zuid zijde in de dubbele barrière van de rijks weg Den Haag-Utrecht en de spoorlijn Den Haag-Gouda. Voorts is enerzijds in de richting Leidschendam, anderzijds in de richting Zoetermeer een zodanige open zone gehandhaafd, dat voor de belendende bebouwingskernen de gelegenheid tot het ontplooien van een eigen leven blijft be houden. Het industriegebied is geprojecteerd in de vork. welke wordt gevormd door de rijksweg Den Haag-Utrecht, de Veenweg onder Nootdorp en Leidschendam vormt de begrenzing in noordwestelijke rich ting. Aangezien gebleken is, dat in de toe komst het verkeer over de rijksweg Den Haag-Utrecht althans op de spitsuren zo druk zal zijn, dat deze niet als enige of voornaamste toe- en afvoerweg van de nieuwe stad naar Den Haag kan dienen, is een aansluiting van de van Den Haag afgekeerde zijde van de nieuwe stad ge projecteerd. In een later stadium kan bovendien een weg via Leidschendam naar het wegstelsel tussen Den Haag en Leiden worden aangelegd. Dit schept de mogelijkheid van spreiding van het ver keer door aftakking op een aantal even wijdig aan de kust lopende verkeersbanen. Voor het spoorwegverkeer is een station ontworpen aan de lijn Den Haag-Gouda. De nieuwe stad is verdeeld gedacht in een vijftal wijken, gelegen rondom een stads kern, welke zodanig is gesitueerd, dat een goede verbinding met het station en goede aansluitingen met de wegen naar Den Haag zijn verzekerd. Het plan voor Wilsveen is berekend op een aantal van 105.000 inwoners, waar voor een gebied van 1330 hectare beschik baar is. DJAKARTA (UP) Ook Indonesië heeft te kampen met het probleem van de jeugd criminaliteit. Het geldt benden van jon ge lieden, die hun stijl van kleding heb ben .overgenomen van hun broeders in het Westen: nauwe spijkerbroeken, sport hemden en ondanks de volkomen overbodigheid ervan, wegens de warmte, windjacks. In de Indonesische hoofdstad zowel als in de andr grote steden van de archipel hebben zich jeugdbenden ge vormd, die de autoriteiten hoofdpijn be zorgen. Deze jeugdige misdadigers ma ken zich schuldig aan aanranding, dief stal en inbraak en zo nu en dan raken zij ook met elkaar slaags. Onlangs werd een grootscheepse veld slag geleverd tussen twee benden voor het gebouw van een bioscoop. Fietsket- ADVERTENTIE Een heel oude tante in Petten, kon van jicht haar been niet verzetten. Sinds „TIP" haar bekoort „Rock en rollt" ze voort, En spot met de zwaartekracht-wetten Inz. Hr. L. V., A'dam ontving 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz Oude Genever B. en W. van Den Haag hebben een aan tal straten in de binnenstad tussen 13.00 en 18.00 uur verboden verklaard voor alle rijverkeer. In de motivering zeggen B. en W. dat deze straten vrijwel uitsluitend de functie van winkelstraat vervullen en geen betekenis hebben voor het doorgaand ver keer. Er heerst een intensief voetgan gersverkeer, dat gehinderd en in gevaar wordt gebracht door het rijdend verkeer. Niettemin moeten de in deze straten ge vestigde bedrijven dagelijks bereikbaar zijn voor het bedienend verkeer. Dit kan geschieden in de ochtenduren tot 13.00 uur of na 18.00 uur in de namiddag. Het is een proefneming, die drie maan den zal duren. Daarna zal worden beslist of de maatregelen definitief zullen worden. Wegens zijn zorgelijke financiële om standigheden heeft het in Enschede geves tigde operagezelschap „Forum" de Sta ten van Overijssel verzocht voor het sei zoen augustus 1957 - augustus 1958 een sb- sidie van ƒ25.000 te mogen ontvangen. Bovendien vraagt „forum" de vorige subsi die van 10.000 alsnog met ƒ5000.- te ver hogen. Gedeputeerde Stataten menen echt- ter de verhoging te moeten beperken tot 5000.- voor 1957 - 1958 en zij stellen der halve voor een subsidie van 15.000.- voor dit seizoen toe te kennen. In zijn verzoek wijst het bestuur van „forum" erop, dat de geldelijke resulta ten omgekeerd evenredig zijn aan de over het algemeen verblijdende artistieke sucs- sen. Het voegt hieraan toe, dat deze ongun stige uitkomsten niet het gevolg zijn van geringe publieke belangstelling - deze was juist bevredigend - maar van gestegen kos ten. Volgens de per 15 april 1957 bekende gegevens moest er voor het afgelopen seo- zoen zelfs worden gerekend met een onge dekt tekort van ƒ65.518.- tingen, stenen en metalen buizen werden hierbij als wapens gebruikt en het was dan ook niet te verwonderen dat na af loop van het gevecht negen jongens in ziekenhuizen moesten worden opgeno men. De invloed van Amerikaanse films is zowel in Djakarta als in Bandoeng, de Europees aandoende stad in 'iet koele ho ge bergachtige gebied van de Preanger, te onderkennen. De Bandoengse politie zag zich onlangs genoodzaakt een groep van jongelui te arresteren, die 's nachts door de stra ten zwierven met de bedoeling flink „keet te schoppen". Zij droegen rode jacks, zo als die welke door wijlen James Dean werd gedragen in üe film „Rebel without a cause" over een losgeslagen jeugd in een Amerikaans stadje. De politie nam een aantal van deze jacks in beslag, te gelijk met de andere helft van het „uni form"-- de zeer nauwe pantalons met kachelpijpen. Zelfs op het overigens rustige Sumatra heeft men met jeugdproblemen te kam pen. In Padang vonden de autoriteiten van de vier middelbare scholen het no dig de leerlingen te verbieden om met spijkerbroeken en bonte sporthemden op school te komen. Sommige namen waar mee de benden zich aanduiden zijn even exotisch als het eiland Bali, waar, zoals uit de berichten blijkt, de jeugdcri minaliteit eveneens een probleem is ge worden. De Bandoengse politie ving een bende die zich de naam van „Tigej Mambo" had aangemeten Djakarta is het hoofd kwartier van de „Semoet" (mier), de „Topeng" (masker) en de „Selendang" (grote gebatikte sjaal) Verder vindt men er nog de „James Dean" jongens en de „Marabunta" jongens. Om het probleem tot een oplossing te brengen werden van verschillende zijden voorstellen gedaan. Een der dagbladen stelde voor de moeilijke jongens op te van gen en in een speciale legerdivisie in te lijven. Sommige verenigingsleiders hebben aan gedrongen op de vorming van recreatie- gelegenheden en cursussen voor zedelij ke vorming. Zij betogen dat de jongelui hun messen en fietskettingen graag zul len ruilen voor pingpongbats ei badmin- tonrackets als deze maar beschikbaar wa ren. De Indonesische minister van Onder wijs, dr. Prijono, weet het probleem voor een deel aan buitenlandse invloeden, in het bijzonder aan „obscene" films. Hij erkende in het probleem ook de gevolgen van de na-oorlogsche sociale omwente ling, die miljoenen Indonesiërs uit de des sa's naar de grote steden deden toestro men. Djakarta heeft thans meer dan drie miljoen inwoners: een bevolkingstoename van 600 percent sinds 1940. Velen bleven werkloos en voor de iongeren is er niet voldoende plaats op de scholen. Indonesische soldaten openden dinsdag in Djakarta het -uur op een menigte van enkele duizenden scholieren en studen ten, die trachtten het ministerie van On derwijs te bestormen. Een jongen van 15 jaar kwam om het leven en verschil lende andere kinderen zijn ernstig ge wond. De betoging was gericht tegen de voor genomen verdubbeling van de lesgelden. Het garnizoen van Djakarta heeft e poli tie en de soldaterdie de betoging uiteen- schoten, versterkt. Een auto van een functionaris van het ministerie van Onder wijs werd door de jeugdige demonstran ten omver geworpen en in brand gesto ken. Een groep jongens en meisjes heeft een politie-officier aangevallen en ge tracht hem zijn pistool afhandig te ma ken. Twee meisjes werden tijdens de wor steling bewusteloos geslagen en zijn in een ziekenhuis opgenomen. Uit door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers blijkt, dat in 1956 bij het lager onderwijs (g.l.o.,u.l.o. en b.l.o.) 5.408 onderwijzers, d.i. 10,5 percent van de totale bezetting per 16 januari 1956, nodig waren (1955 5.093 of 10,3 percent der bezetting). De behoefte, ontstaan door vervanging van vertrokken of overleden onderwijzers bedroeg 3.570 of 6,9 percent (1955: 3.022 of 6,1 percent). Wegens uitbreiding van het lager onderwijs waren 1.838 onderwij zers of 3,6 percent (1955: 2.071 of 4,2 per cent) nodig. In de totale behoefte kon door aanstel ling van 5.107 onderwijzers voor 94,4 per cent worden voorzien (1955: 4.903 of 96,3 percent). Van degenen, die het lager onderwijs verlieten, was 40 percent (1955 39 percent) jonger dan 30 jaar en 13 percent (1955: 12 percent) 6" jaar of ouder. De in 1956 aangestelde onderwijzers waren voor 50 percent (1955 61 percent) jonger dan 25 jaar, terwijl 685 gehuwde vrouwen (23 percent van alle aangestel de onderwijzeressen) naar het onderwijs terugkeerdden (1955: 576 of 20 percent.) Met ingang van 27 november wordt met het bevel over smaldeel V belast comman deur A. van Karnebeek, tot voor kort com mandant der zeemacht in de Nederlandse Antillen. Tevens zal op die datum kapitein r zee G.J. Platerink, die, naast comman dant van hr.ms. kruiser „De Zeven Pro vinciën", tijdelijk met het bevel over smal deel V belast was, beide functies als zo danig neerleggen. Als commandant van hr.ms.„De Zeven Provinciën" is aangewe zen kapitein ter zee M.J. Vos, terwijl kapi tein ter zee Platerink de functie van chef staf admiraal Benelux zal gaan vervullen. Benoeming. De minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen heeft dr. W. Roukens in Nijmegen met ingang van 1 september 1957 benoemd tot wetenschap pelijk adviseur op het gebied van de volks kunde. Dr. Roukens is tevens de opdracht verstrekt zich te belasten met de voorbe reiding van de totstandkoming van een woordenboek der Limburgse dialecten in het algemeen en met het schrijven van een werk over de taal- en volkskunde der Limburgse mijnwerkers in het bijzonder. ADVERTENTIE Gién wachttijden van een half uur of nog I anger. in 10 minuten van Haarlem In 20 minuten van Amsterdam naar 2 interessante bezienswaardigheden Velser tunnel grootste moderne woninginrichting van Nederland

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9