De voorhoedes van Nederland en België krijgen het zwaar ftoe 'took rolt... SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Donner behield kans op ere plaats door zege op Ivkov Alleen Bakker zonder strafpunten na eerste dag van KNMV-rit Aanvalsproblemen in beide landenploegen Pech voor Rozenberg en Simon Schram HET ZONE-SCHAAKTOERNOOI 6 MORGENMIDDAG IN ROTTERDAM Afwachten Open strijd Het elftal van april Niet Ahlner, maar Lundell leidt NederlandBelgië De radioreportage De negentiende herfsttocht van KNAC begonnen Extra „voetbaltreinen" naar Rotterdam Kan Theo Messidor Sirona in Hilversum verslaan? ZATERDAG 16 NOVEMBER 1957 (Van onze sportredacteur) Als er één ding vrijwel vast staat in de komende interlandwedstrijd NederlandBelgië, die morgenmiddag in het Feijenoord Stadion in Rotter dam wordt gespeeld, dan is dat wel het feit dat de Nederlandse aanvals- linie een geducht sterke achterhoede tegenover zich zal krijgen een ach terhoede met een jonge, voortreffelijke keeper, twee ook in interlandvoetbal geharde en beproefde achterspelers en een spil die nog voor geen zwaar gewicht uit de weg gaat. En dus rijst direct de vraag: Wat zal de gewijzigde Nederlandse aanvalslinie daartegenover kunnen stellen? Genoeg voor een overwinnig in deze vijfentachtigste ontmoeting tussen de voetbalteams van beide landen? Wie zal het zeggen. Het eigenaardige is namelijk dat ook de Belgische aanvalskracht niet te peilen is en dat ook die voorhoede een defensie tegenover zich krijgt die heel wat mans is. Waarmede de conclusie voor de hand ligt dat de landenmatch weer eens een volkomen open strijd is. Het heeft nog al wat voeten in de aar de gehad voordat bondscoach Schwartz het Nederlands elftal bekend kon maken. Na de teleurstellende oefenwedstrijd te gen de London Combination namelijk was het duidelijk dat er aan de voorhoede van het nationaal elftal gedokterd zou moeten worden. Toen al lag het voor de hand dat nadat de jeugd had gefaald zou worden teruggegrepen op oudere en er varen aanvallers als Wilkes en Lenstra. Het befaamde binnentrio zou dan ook ze ker ir. zijn geheel gehandhaafd zijn, in dien niet Rijvers zich had teruggetrok ken. Nu moest Elek Schwartz een links binnen, dan wel een midvoor van formaat zien te vinden. Hij koos de negentienjari ge Kruiver als midvoor en schoof Lenstra naar de linksbinnenplaats. De PSV-er zal dan ook wel fitter zijn geweest en in be tere vorm hebben gestoken dan zijn con current Schuurman (ADO), die ook in zijn club midvoor speelt en topscorer is in de eredivisie met een geducht aantal doel punten. ras j A ?-fV Jtxn v Nogmaals, men zal moeten afwachten wat of deze aanvalslinie met een debu tant als leider tegen de geroutineerde Belgen zal kunnen uitrichten, want vrij wel zeker is dat die achterhoede van de Rode Duivels heel wat mans is. Kruiver persoonlijk zal voorts een maximum aan hardheid moeten tonen tegen de om zijn forsheid en afbrekende speelwijze bekend staande Belgische spil Nelissen. Van hem wordt voorts ook een maximum aan in zicht gevraagd met spelers als Lenstra en Wilkes naast zich. En wat er gebeurt als de oud-KFC-er eventueel niet aan de ver wachtingen beantwoord, laat zich gemak kelijk raden: de cracks en vooral Wil- Een herinnering aan de vorige landen match tegen de Belgen in april in Amsterdam. Het Belgische „stootblok" Nelissen - ook morgen weer van de partij - in een hevig duel met de toen malige midvoor van het Oranje-team, Cor van der Gijp. kes zullen maar al te gauw vervallen in te individualistisch spel. Met alle ge volgen van dien. Maar ook de Belgen hel jen hun vraag tekens in de aanvalslinie. Nog onlangs behaalde de ploeg van de Rode Duivels een alleszins bevredigend gelijkspel tegen de Fransen, maar na afloop van de match vroeg men zich toch wel af of het niet tijd werd ook andere aanvallers eens een kans te geven. Eigenaardig daarbij was dat de jeugdige debutant Delire, die zeker een nieuwe kans verdiende, als midvoor door de oude rot Rik Coppens werd vervangen. Men hoopt dat het altijd nog uiterst slim me voetbal van de Antwerpenaar een grotere produktiviteit teweefc zal brengen, maar gerust is men daar zeker niet op. Allemaal vraagpunten dus. En dat in een wedstrijd, waarvan in het algemeen toch al zo weinig te zeggen /alt omtrent het uiteindelijke resultaat. Een wedstrijd ook, die altijd met een speciale sfeer om geven is en waarin factoren als zenuwen en veine steeds zo'n belangrijke rol ple gen te spelen. Natuurlijk hebben de Ne derlanders het voordeel voor eigen publiek te spelen, maar daartegenover staat dat de Belgen maar al te dikwijls hebben ge toond juist door die aanmoedigingen voor de tegenstanders een extra verbetenheid aan de dag te kunnen leggen. Nogmaals, Nederland-België is ook morgen weer eens een volkomen open strijd, waarin een oven inning van Nederlanders of Bel gen, noch een geljjk spel als een grote verrassing zal worden genoteerd. De stand van de wedstrijden die na de oorlog werden gespeeld luidt: België 24 9 7 8 25 57—47 Nederland 24 8 7 9 23 4757 Die wedstrijden waren: 12 mei '46 A'dam N—B 6—3 30 mei '46 Antw. B—N 2—2 7 apr. '47 A'dam N—B 2—1 4 mei '47 Antw. B—N 1—2 14 mrt '48 Antw. B—N 1—1 18 apr. '48 R'dam N—B 2—2 21 nov. '48 Antw. B—N 1—1 13 mrt '49 A'dam N—B 3—3 6 nov. '49 R'dam N—B 0—1 16 apr. '50 Antw. B—N 2—0 12 nov. '50 Antw. B—N 7—2 15 apr. '51 A'dam N—B 5—4 25 nov. '51 R'dam N—B 6—7 6 apr. '52 Antw. B—N 4—2 19 okt. '52 Antw. B—N 2—1 19 apr. '53 A'dam N—B 0—2 25 okt. '53 R'dam N—B 1—0 4 apr. '54 Antw. B—N 4—0 24 okt. '54 Antw. B—N 4—3 3 apr. '55 A'dam N—B 1—0 16 okt. '55 R'dam N—B 2—2 8 apr. '56 Antw. B—N 0—1 14 okt. '56 Antw. B—N 2—3 28 apr. '57 A'dam N—B 1—1 De stand na een reeks van 84 wedstrij den tussen Nederland en België is als volgt: Nederland 84 39 18 27 96 202—166 België 84 27 18 39 72 166—202 Van het elftal dat in april van dit jaar tegen de Belgen gelijk speelde in Amster dam, zijn maar zeven spelers over in het team van morgen. In de laatste ontmoe ting kwam Nederland als volgt in het veld: doel: Pieters Graafland; achter: Wiersma en Kuys; midden: Klaassens, Van der Hart en Van Wissen (deze maakte toen zijn debuut); voor: Van der Kuil, Bosse- laar, Van der Gijp, Timmermans en ear lier. ADVERTENTIE REPARATIES aan alle merken STOFZUIGERS HARTENDORP Gen. Cronjéstr. 43 - Haarlem - Tel. 52760 Nederland juicht, België staat er ver slagen bij te kijken. Het was het enige doelpunt (van Carlier) dat Nederland in de vorige match tegen de Belgen (1-1) kon scoren. Carlier, Kuys en Klaassens bejubelen een Nederlands doelpunt. Komt het morgen tegen de Belgen weer zo ver? Alle afgebroken partyen, die in Wage- ningen nog op de lijst stonden, zyn allen tot een einde gekomen met het gevolg dat de toernooistand zonder eventualiteiten kan worden overzien. Donner heeft zyn kans op een der eerste drie plaatsen, die voldoende zijn voor classificatie voor het toernooi in Belgrado, behouden door in een fijn gespeeld toren-eindspel van Iv- kov te winnen. Met Uhlmann en Trifuno- vic deelt hy nu met VA punt de vierde tot zesde plaats. Olafsson heeft zich niet zon der succes door zyn afgebroken partyen heen geworsteld. Zowel in zijn partij tegen Trojanescu als tegen Kolarov boekte hy de volle winst. Tegen de eerste na 80 zet ten en tegen laatstgenoemde na een reeks diabolische wendingen op de 70ste zet. Hij deelt nu met Larsen de tweede en derde plaats met S'A punt. Ook Stahlberg, die de laatste ronden ge ducht is komen opzetten, heeft door van Alster te winnen nu 7 punten en daarmee zijn aansluiting met de kopgroep weten te behouden. Niephaus verspeelde zijn kan sen niet en won van Orbaan. De partij IvkovAlster eindigde in remise nadat Alster een goede winstkans verzuimd had. De uitslagen van de afgebroken partijen van het Internationaal Zone-schaaktoernooi luidden: Achtste ronde: TrojanescuOlafsson 0-1. Negende ronde: OlafssonKolarov 10. Tiende ronde: Donner—Ivkov 1—0; Alster Stahlberg 01. Elfde ronde: Niephaus—Orbaan 1—0; Ivkov— Alster remise. Voortzetting De partij DonnerIvkov uit de tiende ronde kreeg de volgende voortzetting. De afgebroken stelling was: Donner (wit): Kb3, HOCKEY De reserves van BMHC konden er nog steeds niet in slagen een fikse overwin ning te behalen en vooral door zwak schieten van de Bloemendaalse voorhoede blijven de resultaten steeds beperkt tot gelijke spelen. Mogelijk dat tegen Aeolus eens een uitzondering wordt gemaakt. De Alliance-heren gaan op bezoek bij Kieviten en de Haarlemmers moeten uit deze ontmoeting beide winstpunten be halen. Het elftal van Strawberries heeft het dit seizoen bijzonder moeilijk en het ziet er naar uit dat ook deze week in de zware uitwedstrijd tegen Amersfoort weer met een nederlaag genoegen genomen moet worden. HBS wisselt goede met slechte resultaten af, doch op eigen terrein mag zondag tegen Spirit toch wel een kleine zege worden verwacht, welk resultaat ook Eechtrop kan bereiken in de wedstrijd tegen de Hilversum-reserves. De DEM-spelers gaan op bezoek bij de Hurley-reserves en ondanks de nog zeer matige resultaten van de Beverwijkse ploeg mag nu toch wel op een overwinning worden gerekend. Bij de dames heeft BDHC de eerste com petitiehelft op fraaie wijze afgesloten, want de Bloemendaalse dames staan nog ongeslagen aan de kop in deze klasse en kunnen zondag genieten van een vrije dag. Het Alliance-elftal kan de winstpunten nog uitstekend gebruiken, doch wij ge loven niet dat dit zal gebeuren in de wed strijd tegen Kieviten. In de promotieklasse gaat de belangstel ling uit naar de plaatselijke ontmoeting tussen Rood Wit en BDHC II. Het Rood Wit-elftal heeft het altijd zeer bijzonder moeilijk tegen de BDHC-reserves en ook deze week zien wij nog geen grote moge lijkheden voor de Rood Wit-ploeg. HBS doet het dit seizoen bijzonder goed, doch zal tegen het bezoekende BDHC- De voetbalwedstrijd NederlandBelgië zal zondag niet worden geleid door de Zweed S. Ahlner, doch door diens land genoot B. Lundell, die aanvankelijk als grensrechter was aangewezen. De heer Ahlner is wegens ziekte verhinderd naar Rotterdam te reizen. In de plaats van de heer Lundell zal nu de heer B. Lööw als grensrechter fungeren. De radioreportage van de wedstrijd Ne derlandBelgië wordt zondag verzorgd door de AVRO. Dick van Rijn zal een oog getuigenverslag van de wedstrijd geven. De uitzending begint om vijf voor half drie. Door de kortzichtige houding van de Koninklijke Belgische Voetbalbond, die geen toestemming wilde geven, zal er zo als bekend geen televisie-uitzending zijn van de wedstrijd. Met sombere gezichten zijn ze vrijdag avond van Apeldoorn vertrokken, de 84 deelnemers aan de negentiende Herfst tocht van de KNAC, want in de weers verwachtingen werd over mist gespro ken. De Herfsttocht is aRijd al zwaar, daar zorgden de leden van de sportcom- missie van de KNAC wel voor. Maar wanneer de weersomstandigheden ook nog een woordje gaan meespreken, wordt het dubbel moeilijk. Precies om één minuut voor zeven vlagde de sportcommissaris van de KNAC de heer J. H. van Haren, de eerste deel nemer voor hotel Bloemink in Apeldoorn weg. Daarna volgden de anderen, met één minuut tussenruimte. De tocht voerde de A-klassers, de ge routineerde rijders dus, langs de Oude IJsel en door de Achterhoek naar Arn hem, daar begon het tweede traject dat de equipes in de nachtelijke uren moeten afleggen. Van Arnhem loopt het parcours over Barneveld, de Eempolder en Eem- nes naar Laren, waar de eerste wagen om zeven uur in de ochtend wordt ver wacht. Ook dit jaar is er een bijzondere belangstelling voor de Herfsttocht: 36 A-rijders, die 460 km met een gemiddelde van 38,5 km-uur moesten afleggen en 48 B-klassers, de „nieuwelingen" die 365 km met moyenne van 30,5 km-uur moes ten afleggen, hadden ditmaal ingeschre ven. Ook nu weer vele prominenten, zoals Heidendahl, Steunebrink, vader en zoon Jetten uit Boxmeer, Niemöller, Over toom, Van Nieuwenhuyzen, Teding van Berkhout, Butter en Wiedouw. Td4, pionnen op a4, e3, g3 x h2; Ivkov (zwart): Kc5, Ta8, pionnen e6, g6 en h5. De afgegeven zet van wit was: .43. Td4—c4t Kc5d6; 44, h2—h4 Ta8—£8; 45. Tc4 £4 Vanzelfsprekend laat wit nog niet toe dat de zwarte -toren kan binnendringen. - 45Tf8-b8t; 46. Kb3— c3 Tb8—bl; 47. Tf4—d4t Kd6c5; 48. Td4-c4t Kc5—d6. Iets lastiger was de winstgang na 48. Kd5 geweest. 49. a4a5 Tblgl. Dit binnendringen ziet er gevaarlijk uit. Wits volgende zet leert evenwel anders. 50. Kc3b2 Zeer fijn. Plotseling zit zwart zonder goede ver dediging. 50Tglxg3; 51. a5-a6 Tg3—g2t.. 52. Kb2 b3 Tg2f2; 53. Tc4—c8. Zwart geeft het op. De a-pion loopt door. De partij TrojanescuKolarov, die in de tiende ronde werd afgebroken, kwam opnieuw niet tot een beslissing. De stand is nu: 1. Szabo 10 pnt.; 2/3. Larsen en Olafsson 8V2 pnt.; 4/5/6. Uhlmann, Donner en Trifunovic T/2 pnt.; 7. Stahlberg 7 pnt.; 8/9/10. Duckstein, Tesch- ner en Ivkov 5 pnt.; 11/12. Kolarov en Trojanes cu 4Vs pnt. en 1 afgebr. partij; 13. Niephaus 4l/a pnt.; 14. Alster 4 pnt.; 15/16. Hanninen en Clarke 3% pnt.; 17/18 Lintblom en Orbaan 1 pnt. Ook voor de NederlandBelgië wed strijd van morgen zijn weer extra treinen ingelegd, speciaal voor bezoekers van de wedstrijd. Deze extra treinen, die Rotter dam-stadion als eindstation hebben, ver trekken uit Haarlem om 11,42 uur, 12.22 uur en om 12.44 uur. De treinen van de gewone dienstregeling stoppen in Rotter dam-Zuid en van dat station is het een kwartier lopen naar het stadion. elftal zondag toch moeten oppassen, ter wijl het Eechtrop-elftal in de uitwedstrijd tegen AMVJ grote moeilijkheden zal krij gen. Voor de onderbond is voor dtze week slechts een inhaalprogramma vastgesteld. KORFBAL Voor zondag zijn voor Aurora en Nieuw Flora geen wedstrijden vastgesteld. Der halve komen slechts drie tweede-klasse- ploegen en drie derde-klasseploegen in h-R veld. Oosterkwartier speelt om twee uur aan de Schalkwijkerweg in Haarlem tegen De Tovers en zal goed doen om 2 winst punten rijker te worden; die kans bestaat ongetwijfeld. Veel lastiger zijn de taken van Haarlem en Watervliet. Eerstgenoem de speelt om twee uur in Amsterdam tegen Fortuna en Watervliet krijgt bezoek van Groen Geel. Beide verenigingen zouden met een gelijk spel reeds zeer tevreden zijn. In de derde klasse speelt Animo Ready om kwart over twee op het sportterrein aan de Kleverlaan tegen de staartploeg Gibraltar, een zege der thuisclub staat dus wel vast. Ook Oosthoek kan in het Noor dersportpark in Haarlem van Soesterkwar- tier uit Amersfoort winnen. Sport Vereent maakt het lastige uitstapje naar De Zwa luwen in Hilversum; gezien de vorm van C. Otte c.s. behoort een overwinning van Sport Vereent tot de mogelijkheden. WATERPOLO Om acht uur vanavond wordt in het Sportfondsenbad in Haarlem het wed strijdprogramma geopend met de dames ontmoeting HVGB 2 tegen de Watervrien den, daarna spelen de heren-reserves van HVGB tegen die van de Waterratten (Alk maar). De ontmoeting DWTHaarlem wordt gevolgd door nog 'n dameswedstrijd, HPCWaterlelie. Het hoogtepunt van de Ogenschijnlijk leek de eerste dag van de 22ste KNMV-kampioensrit, waarvoor vrij dagochtend in het stadion De Vliert in Den Bosch het startsein werd gegeven, niet zwaar te worden. Het was immers al dagenlang droog, zodat de Limburgse löss niet zoals in 1956 als een dikke glibberige brij de strijd met de motorcracks zou aan binden. Maar toen na het eerste 250 km lange traject de stand werd opgemaakt, bleek de vindingrijkheid van de heer Sy- brandy een meester in het zoeken naar moeilijkheden, voor de rijders althans opnieuw getriomfeerd te hebben. Want alleen Ton Bakker uit Wassenaar was uit het veld van 35 senior solorijders strafpuntloos in Valkenburg aangekomen. Hij is evenwel in zijn klasse tot 175 cc niet zonder concurrentie, want op hem volgen Pim de Haan, Markus, Steeman, Kalmthout elk met 1 strafpunt en Bob Bakker, Van der Mispel en Goessen elk met 2 strafpunten. In de klasse van 175 tot en met 250 cc leidt Brouwer met 4 strafpunten voor Frits Selling (5), Witberg (6), Clijnk (7) en Vos (9). In de klasse boven 250 cc staat Rob Selling aan de kop met 6 strafpunten. gevolgd door Van Dobben (7) en Van der Hoek (15). Twee klinkende namen ontbreken in deze opsomming: Simon Schram en Priem Rozenberg, vorig jaar titelhouders, resp. in de klasse t/m 250'cc en de klasse boven de 250 cc. Beiden hadden met pech te kam pen. Een vreemde geschiedenis Met Rozenberg was er iets heel anders aan de hand. Kwaad kwam de Maastrich tenaar, die nu in de klasse tot 175 cc mee rijdt, in Valkenburg aan. Te laat echter en dat kostte hem 7 strafpunten. Hij had het zo uitgekiend, dat hij net genoeg benzine avond is de herenwedstrijd HVGBDe Robben, waarmede het programma wordt afgesloten. HANDBAL De damesploeg van Concordia brengt morgen een bezoek aan leidster Amstel en het zal niemand bevreemden als de Con- cordianen van de gastvrouwen een lesje krijgen. De heren van Concordia en Rapi- ditas ontmoeten minder sterke tegenstan ders en moeten met de volle winst huis- waarst kunnen Keren. Concordia gaat in Amsterdam bij hekkesluiter AHC op be zoek en Rapiditas trekt naar de Domstad om aan te treden tegen SSVU, dat dit sei zoen onder de maat blijft. De heren-reserves van Concordia komen aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem binnen de lijnen tegen het sterker te achten reserveteam van Blauw Wit (aanvang drie uur). Belangrijk zijn de ont moetingen IJmondAalsmeer 2 en Zand- voortmeeuwenLijnden. Hier zijn de vier bestgeplaatste ploegen in de tweede klasse bij betrokken. IJmond kan om elf uur op Watervliet door een zege zijn leiderspositie nog verbeteren. Zandvoortmeeuwen heeft in de badplaats zondag de tweede plaats binnen bereik (aanvang één uur). De HOC-dames komen in het veld tegen Tonido. In de afdeling vraagt de aandacht het treffen tussen de damesploegen van De Blinkert en Rapiditas (aanvang half tien). IJmond speelt op Watervliet tegen het Hillegomse Concordia (aanvang twaalf uur) en TYBB komt aan de Schalkwijker weg binnen de lijnen tegen de dames reserves van Concordia. Bij de heren verwachten wij het herstel van HOC, dat in het Noordersportpark in Haarlem om half elf aantreedt tegen De Blinkert. Minder kans op herstel geven wij Rapiditas, dat de IJmond-reserves op Watervliet ontmoet (aanvang één uur). zou hebben om de 25 km van de voor laatste tijdcontrole in Reijmerstok naar Valkenburg af te legggen. Maar onderweg naar de finish kwam hij plots stil te staan. Bij een vluchtig onder zoek bleek er vuil in de tank te zitten, die het doorstromen van het laatste zo nodige beetje benzine verhinderde. Draden poets katoen en rode haren kwamen uit de tank. „De machine is piekfijn van de inter nationale Zesdaagse uit Tsjechoslowakije (Rozenberg veroverde daar goud) terug gekomen. Donderdagavond ben ik er gen mijn gewoonte in op van Maastricht naar Den Bosch gereden en toen ik daar aankwam, was de tank ook leeg, maar ik had nergens last van. Donderdagnacht heeft de motor onbeheerd in de garage van mijn hotel met machines van andere deelnemers gestaan". Op de opmerking, dat de anderen toch niet in staat moeten worden geacht opzet telijk die vuiligheid in de tank te hebben gestopt, lachte Rozenburg schamper: „Het is anders wel opmerkelijk, dat er vanmorgen voor de start tegen mij gezegd werd: „er zijn er heel wat blij dat je niet in de 500 cc rijdt, maar er zijn ir zeker meer, die er de smoor in hebben dat je nu in de lichte klasse uitkomt." Zondagmiddag opent Hilversum de win- termeeting met een 9-tal draverijen, waarvoor zeer veel inschrijvingen zijn ontvangen. Slechts in de internationale nummers hadden de velden groter kun nen zijn, doch de klasse vergoedt deze on volkomenheid ten volle. De grote vraag is of Theo Messidor de in grootse vorm lopende Sirona kan kloppen. Twee weken geleden deed de ruin dit wel, na een veel gunstiger parcours. Bij de nu komende ontmoeting krijgt Sirona de beste positie en indien de schimmelmerrie aan de start goed vertrekt haar zwakke punt is zij in staat haar grote rivaal te kloppen. Van de overige paarden komt slechts Fan Fan in aanmerking. Vainqueur, wiens eerste zege hem door uitschakeling ontging, krijgt opnieuw de gelegenheid te winnen, hoewel zijn taak tegen paarden als Van H, Vliegenvanger en Us Erebus veel moeilijker is. In de Star- ter-prijs heeft Vancouver Scott opnieuw de beste papieren, voor Urma Norton en Truax. In het najaar overheersen de 3-jarigen in vele koersen het beeld. Ook zo in de Comité-prijs, waarin de bekwame rijder Tesselaar met zijn keuze uit. Vrijdag en Vlekloos Hanover de zege kan behalen, vóór Vina van Barke. Mogelijke outsiders zijn Valk S en de lang op rust geweest zijnde Unemdé. De wispelturige Uranium H bewees woensdagmiddag nog, waartoe hij in staat is indien hij een goede bui heeft Hierop rekenende wordt hij in het amateursnum mer als de grote favoriet beschouwd, daar zijn naaste concurrenten niet die snelheid hebben. Op de plaatsen worden verwacht Trekvogels S, Quelle Veine en René M. In de Tijdopnemerprijs vindt Sunny Williams een haar op het lichaam geschreven koers. Met haar formidabele aanvangssnelheid zal zij direct aan de kop van het grote veld kunnen komen en zich over deze korte afstand ook kunnen handhaven. Bij slechte baan- en weersomstandigheden zouden Rosa B en de taaie doorzetster Regina Spencer kunnen verrassen. Hoewel Spencer Hollandia in de eerste afdeling van de Totalisator-prijs groot favoriet is, zal de hengst het vermoedelijk toch niet kunnen bolwerken, daar hij met zijn machtige gangen op de Hilversumse niet goed uit de weg kan. Daarentegen kunnen Otto H en Pieter D dit wel, zodat zij in deze volgorde aan de finish worden verwacht. Buiten genoemde paarden heeft ook Martini Spencer nog een kansje. In de tweede afdeling gaat de voorkeur naar Rhea Hollandia, die vanuit haar gunstige startpositie de veel verbeterde Quichotte kan weerstaan. Roi d'Or is hier de outsider. DOOOOOOOOOC/Vinrx xDfXXXXX)OOOOOOOOOOOOOOCyXX)OOOOOOOOaY BELGIE Leysen (Berchem Sp.) Dries (Berchem Sp.) Mees Nelissen (Antwerp FC) (Verviers) Piters Givard Coppens (Standard) (Standard) (Beerschot) Van Brandt (Lierse SK) Mathonet (Standard) Houf Orlans (Standard) (La Gantoise) Scheidsrechter: Lundell (Zweden) Carlier Lenstra (Fortuna) (Enschedé) Klaassens (VVV) Kuys (NAC) Kruiver (PSV) Van der Hart (Fortuna) De Munck (DOS) Wilkes Van der Kuil (VVV) (Ajax) Van Wissen (MVV) Wiersma (PSV) NEDERLAND ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8