Subandrio: „Dit is wellicht ons laatste beroep op de UNO" Regering volgt met zorg de toestand in Indonesië Ewijk's B Nog nooit stonden partijen zo scherp tegenover elkaar HET WEER I Vermeerdering van woonruimte wordt beloond Dulles: NAVO zal terugslaan zonder oorlogsverklaring Haarlems Dagblad Nieuw Guinea in politieke commissie Vergoeding van 800 hij verbouwing voor dubbele bewoning In scheepsruimte voor eventuele repatriëring wordt voorzien staven banket Geschenk in zuivel Waarschuwing aan K.P.M. A?e MORRIS 'fóforer/outfui// Gomoelka en Mao Tse Toeng uit Moskou vertrokken Lichte vorst Wolken van genot Westduitse socialisten waarschuwen tegen bewapeningswedloop Bevelhebbers ten velde zouden beslissen bij een onverhoedse aanval met kernwapens Schip in haven van Napels in de lucht gevlogen Franse Kamercommissie keurt Algerije-wet goed Het woord is aan Binnenkort ook thee in textielzaken Denemarken zou geen opslag van kernwapens wensen Herrie op IJsland, over beweerde NA VO-lening Vandaag komen Elten en Tudderen ter sprake Pracht modern ledikant etere akkerij 72e JAARGANG No 115 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 21 NOVEMBER 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 268 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA (ANP) De Indonesische minister van Scheepvaart, commodore Mohamed Nazir heeft donderdag de Ne derlandse scheepvaartmaatschappijen die in Indonesië werken, gewaarschuwd „geen te overhaaste stappen te nemen en de normale diensten voort te zetten," om een verdere verslechtering van de betrekkin gen tussen Indonesië en Nederland te voorkomen. Maandag verklaarde dezelfde minister dat „het verdwijnen van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij uit de Indone sische wateren binnen niet al te lange tijd" zal moeten worden geregeld. (Va?i onze correspondent in New York) komen en meent men, dat een-derde onze zijde zal kiezen. Zou evenwel Indonesië Nooit sedert 1949 hebben Nederland en de resolutie wat verzachten, bijvoorbeeld Indonesië zó scherp tegenover elkaar ge- door de passage over de secretaris-gene- staan als in deze periode. Dit moet althans raj er ujt laten, dan zou de resolutie de conclusie zijn na de eerste dag van het( wei eens een betere kans kunnen maken debat in de politieke commissie van de en dan zou de assemblee dus toch in feite UNO over Nieuw Guinea. Bovendien kan de partijen verzoeken in overleg te treden, hieraan worden toegevoegd, dat de betrek- j hoewel de Nederlandse regering pertinent kingen tussen de beide landen in de naaste J verklaard heeft niet tot onderhandelen be- toekomst waarschijnlijk nóg slechter zul- I rejd te zijn. len worden, hoe het huidige UNO-debat Wat er jn New York ook gebeurt, in ook moge verlopen. feite zal de situatie dezelfde blijven. Indo nesië verklaarde evenwel daarin niet te zullen berusten en tot andere middelen te zullen overgaan. Ten d<jle kan men dit dreigement natuurlijk beschouwen als een middel waarmede Indonesië pressie wil uitoefenen op het verloop van het huidige debat, doch daar de leiders van Indonesië de gemoederen der eigen bevolking zelf in beroering hebben gebracht, lijkt het waarschijnlijk dat in de periode na het debat in de UNO, ongeacht de uitslag daarvan, de betrekkingen tussen Neder land en Indonesië nog meer gespannen zullen worden. Bij de voortzetting van het debat heeft de vertegenwoordiger van Cuba krachtig de Nederlandse zijde gekozen. De woord voerder van Columbia aarzelde nog, doch de representanten van de Sovjet-Unie, Ceylon en Jordanië toonden zich, zoals verwacht, bondgenoten van Indonesië. Subandrio, minister van Buitenlandse Zaken van Indonesië, heeft immers te ken nen gegeven, dat zyn land thans wellicht voor het laatst een regeling van het Nieuw Guinea-probleem nastreeft door middel van vreedzame onderhandelingen. Hij waarschuwde Nederland, dat Indo nesië ook over andere middelen beschikte om dat doel te bereiken en hij trachtte bovendien een zekere druk op de ver gadering uit te oefenen door te laten door schemeren, dat Indonesië wel?ens zijn heil zou kunnen zoeken in een politieke her oriëntatie ter versterking der strijdmidde len. Voor goede verstanders was dit halve woord voldoende om te denken aan de mo gelijkheid, dat Indonesië zich zou scharen in de rij van Egypte en Syrië, landen waar juist door de zucht naar wapens het com munisme een penetratiekans heeft ge vonden. Indonesië's woordvoerder verklaarde, dat zijn land allerlei strijdmiddelen tegen Ne derland zou kunnen aanwenden, zonder tot oorlogshandelingen over te gaan. Hier bij zal de goede verstaander moeten den ken aan nationalisaties, boycot enzovoort, strijdmethoden, waarmee de Indonesiërs zichzelf echter lelijk in de vingers kunnen snijden. Doch de geschiedenis heeft ge leerd, dat het nationalisme er niet voor terugdeinst het eigen land schade te be rokkenen. Achttien Afro-Aziatische landen plus Bolivia hebben een resolutie ingediend, waarbij de partijen wordt verzocht hun pogingen voort te zetten om het dispuut op te lossen overeenkomstig de principes van het UNO-handvest. Nederland bezit in ambassadeur Schür- mann een uitstekend permanent vertegen woordiger bij de UNO. Zijn betoogtrant is helder en zijn voordracht voortreffelijk. Wat kan er nu verder in de UNO ge beuren? De genoemde resolutie kan wor den aangenomen. Daartoe is echter in de plenaire zitting van de Assemblee een meerderheid van tweederde vereist. In Nederlandse kring hoopt men een derge lijk succes voor Indonesië te kunnen voor- ADVERTENTIE BARTEUORISSTR.'HAARLEM'TEL, 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 7171.62 WOLLEN DAMES- EN HERENTRUIEN MOSKOU (Reuter) Verscheidene delegaties die in Moskou de feestelijke herdenking van de oktoberrevolutie op 7 november hebben bijgewoond, zijn woens dag uit Moskou vertrokken. De Poolse leider Gomoelka werd door partijsecreta ris Kroesjtsjev en premier Boelganin naar de trein gebracht. Volgens radio-Moskou zei Gomoelka dat de Pools-Russische ban den versterkt zijn en nog hechter zullen worden. De Chinese president, Mao Tse Toeng is per vliegtuig „in oostelijke rich ting" vertrokken, aldus meldt radio-Mos kou. Mao's bestemming werd niet genoemd. Onlangs hebben speculaties de ronde ge daan, dat hij na zijn bezoek aan de Sovjet- Unie Oosteuropese hoofdsteden, in het bij zonder Warschau, zou bezoeken. Kroesj tsjev, Boelganin, vice-premier Mikojan en president Ho Tsji Minh van Zuid-Vietnam deden Mao en zij delegatie uitgeleide. PRAAG (AFP) De Tsjechoslowaakse radio-omroep meldt dat in Praag een in ternationale conferentie van communisti sche partijen wordt gehouden. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatselijk mist en hier en daar motregen. In de komende nacht op vele plaatsen lichte vorst. Morgen overdag dezelfde tem- 8 peraturen als vandaag of iets hogere. Aanvankelijk weinig wind, later overwegend matige wind uit zuidelijke richtingen. Volledige weerrapporten op pagina twee. a XXAJOGCCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOPOCT DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S (Voor de redevoeringen zie pag. 7) Bij haar bezoek aan Leeuwarden ont ving Koningin Juliana van de voor zitter van het waterschap „Tietjerk" een oud rieten koffertje met de pro- dukten van het landbouwgebied „De kleine geest": boter en kaas. De minister van Maatschappelijk Werk' mej. dr. Klompé, heeft de mogelijkheden tot het verlenen van bijdragen in de kos ten, verbonden aan het vrijwillig beschik baar stellen van woonruimte, aanzienlijk uitgebreid. Dit is vervat in een beschik king, welke ter kennis is gebracht van de gemeentebesturen. Op 1 december treedt de nieuwe beschikking in werking en ver valt de oude van 1948. De nieuwe beschikking voorziet in een rijksbijdrage, indien de gemeenten beslui ten de kosten te vergoeden van degenen, die voorzieningen laten aanbrengen om voor meer gezinnen woongelegenheid te verkrijgen, of door wier verhuizing meer woonruimte ter beschikking komt. Op grond van deze regeling wordt een vergoeding gegeven van ten hoogste f 800 (voorheen f400) bij het vrijwillig treffen van voorzieningen, waardoor samenwoning mogelijk wordt, of kan worden voortgezet, bijvoorbeeld door het inrichten van een noodkeuken en het aanbrengen van een ex tra toilet. Onder bepaalde voorwaarden kan dit, behalve voor gezinnen, ook gelden voor alleenstaanden, die een eigen huis houding moeten voeren. Voorts worden vergoed de kosten van het inboedeltrans port, volgens plaatselijke normen, indien men zijn grotere woonruimte vrijwillig ter beschikking stelt, alsmede een bedrag voor inrichtingskosten (hieronder niet begre pen de aanschaffing van meubilaire goede ren), gelijk aan ten hoogste 2/3 van de huurwaarde volgens de personele belasting van de in gebruik genomen kleinere woning of het kleinere woninggedeelte. Verder wordt één keer een tegemoetkoming van ten hoogste f 100 verleend indien opslag van meubilair noodzakelijk is. (Volgens de oude regeling werd bij verhuizing totaal niet meer vergoed dan de huurwaarde van de verlaten woning). Minister Klompé heeft er de aandacht Te Assen is woensdagavond een pijp- rokerswedstrijd gehouden, waaraan liefst achttien dames deelnamen. De honderdacht heren, de ook een zware pijp rookten, vielen helemaal niet op. Alle belangstelling ivas op de dames geconcentreerd Wolken tabaks rook bliezen zij het luchtruim in. van de gemeentebesturen op gevestigd, dat vergoeding van kosten voor voorzieningen slechts kan worden gegeven, wanneer het oogmerk bestaat meer gezinnen woonge legenheid te verschaffen of te blijven ver schaffen. In de gevallen van verhuizing moet het in de eerste plaats in de bedoeling liggen eraan mee te werken, dat meer woongelegenheid ter beschikking komt. Steeds moet er op worden gelet, dat het erom gaat het vrijwillig beschikbaar stel len van woonruimte te bevorderen. Er wordt alleen vergoeding gegeven, als aan genomen mag worden, dat de vrijwillige samenwoning een redelijke tijd zal duren. De regeling is ook van toepassing in geval van verhuizing naar een andere gemeente. De rijksbijdrage aan de gemeenten be draagt 75 pet. van de kosten. BONN (AFP) De bewapeningswedloop die op het ogenblik in de gehele wereld gaan de is, zal onvermijdelijk naar een cata strofe leiden, aldus heeft het bestuur van de Westduitse sociaal-democratische par tij verklaard in een resolutie waarin het aahdringt op versterking van de pogingen om tot ontwapening te komen. De bondsrepubliek moet kernwapens voor het Westduitse leger weigeren en zich houden aan de afspraak geen kern wapens te vervaardigen, zo verklaart het bestuur voorts. Ook moeten alle pogingen in Midden-Europa een zone te scheppen waar geen kernwapens mogen worden op geslagen, gesteund worden. (UP) In de resolutie wordt voorts ver klaard dat de komende NAVO-conferentie en de Russische „politiek van druk-uit- oefening" slechts dienen om de spanning te verhogen. De Westduitse regering heeft 'het Pool se voorstel in de UNO voor een Europese „atoomvrije zone" afgewezen, omdat de ze waardeloos zou zijn zonder een ontwa peningsovereenkomst. De socialistische leider, Erich Ollenhau- er zal vandaag met bondskanselier Ade nauer beraadslagen over een gezamenlijke benadering van buitenlandse aangelegen heden met het oog op de NAVO-conferen tie in Parijs. CHICAGO (Reuter). De Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken Dulles, heeft op een persconferentie in Chicago ge zegd, dat als NAVO-strijdkrachten te velde zouden worden aangevallen, zij „bijna ze ker" terug zullen slaan zonder te wachten op een oorlogsverklaring. De beslissing zou door de bevelhebbers te velde genomen worden. Men had Dulles gevraagd wan neer een beslissing zou worden genomen met. het oog op een mogelijke aanval met kernwapens op NAVO-troepen. Volgens Dulles zullen bij een ^dergelijke aanval bijna zeker Amerikaanse troepen betrokken zijn, „omdat de NAVO-strijdkrachten zo vermengd zijn". De aanval zal zeker beant woord worden als hij bijvoorbeeld te ver gelijken zou zijn met de aanval op Pearl Harbor. De Amerikaansche kernwapens die in Europa worden opgeslagen zullen onder Amerikaans beheer blijven, zo verzekerde Dulles. De Amerikaanse minister acht de voor uitzichten voor een overeenkomst met de Sovjet-Unie tot beperking der bewapening „niet rooskleurig". De vorming van een communistischgezinde regering in Syrië is „verontrustend", maar Dulles beschouwt het niet als een teken,'dat het Eisenhower- plan voor het Nabije-Oosten heeft gefaald. Dulles is van oordeel, dat de Verenigde Staten tegenover de Sovjet-Unie altijd het initiatief hebben behouden en dit zullen blijven doen. Adlai Stevenson, de democratische leider die een adviserende functie bij de repu blikeinse regering-Eisenhower heeft aan vaard, zal volgens Dulles nog heel lang op de loonlijst van de Amerikaanse regering staan. Het honorarium van adviseurs is on geveer vijftig dollar per dag, zo zei Dulles. Op de vraag of Stevenson mee naar de NAVO-conferentie in Parijs zal gaan, zei Dulles, dat de president en Stevenson zelf dit moeten uitmaken. Als de NAVO-con ferentie de Amerikaanse voorstellen goed keurt zou de indiening van nieuwe wets ontwerpen bij het Congres nodig zijn. Ste venson zou ook hierbij zijn medewerking kunnen verlenen. NAPELS (Reuter en AFP) Het 2.285 ton metende Italiaanse vrachtschip „Anna- maria Ievoli" is vandaag in de haven van Napels in de lucht gevlogen. Volgens de eerste berichten zijn er twee mensen om gekomen en honderd gewond. Zestig ge wonden zijn naar ziekenhuizen gebracht. Door de kracht waarmee de ketel uit elkaar barstte, brak het schip, waarop her stelwerkzaamheden werden uitgevoerd, in tweeën, waarna het snel zonk. Stalen pla ten werden tot op een plein in de stad honderd meter van de ligplaats van het schip, geslingerd. Onder de gewonden zijn zeelieden, havenarbeiders en personen, die zich in de nabijgelegen wijk op straat be vonden. PARIJS (AFP) De commissie voor binnenlandse zaken van de Franse Natio nale Vergadering heeft woensdag de ka derwet voor Algerije, met enige kleine wijzigingen, met 21 tegen 16 stemmen goedgekeurd. Het ontwerp, dat reeds door vorige Franse regeringen was opgesteld, was door de regering-Gaillard in enigszins ge wijzigde vorm opnieuw ingediend. Het voorziet in een federaal parlement voor Algerije, met daarnaast een „raad der bevolkingsgroepen", waarin evenveel vertegenwoordigers der Fransen als van Algerijnen zitting zullen hebben. In de raad zullen vertegenwoordigers van eco nomische, maatschappelijke en culturele vereniging en afgevaardigden van vak bonden zitting hebben. De ontwerp-kaderwet voorziet ook in speciale bepalingen voor verkiezingen in door Fransen bewoonde Algerijnse gebie den, „teneinde een evenwichtige ver tegenwoordiging der minderheden te waarborgen". Bertf and Russell: Veel mensen sterven liever dan dat zij nadenken; in feite doen een massa men sen zulks dan ook. Textielhandelaren, aangesloten by de Mitex, de federatie van middenstandsor ganisaties in de detailhandel, zullen bin nenkort thee gaan verkopen. De prijs van een pakje „Texa-thee" bedraagt 65 cent. De normale verkoopsprijs van deze soort thee is 98 cent. Deze theeverkoop is, evenals de koffie verkoop, waarmee de textielverkopers reeds een half jaar bezig zijn, bedoeld als tegenactie tegen die kruideniers, die bij consumptieartikelen textielgoederen aan bieden tegen aanmerkelijk lagere prijs. De koffie- en theeverkoop in de textielzaken is niet gekoppeld aan de verkoop van tex tielgoederen. „De regering volgt niet alleen met de grootste aandacht, maar ook met zorg de gebeurtenissen in Indonesië en leeft zeer mee met de aldaar wonende Nederlanders, die onder zulke moeilijke omstandigheden verkeren. Men moet zich wel realiseren dat de regering van de soevereine staat Indonesië volgens de regels van het volken recht de volle verantwoordelijkheid draagt om de bescherming van de in haar land woonachtige buitenlanders, inclusief dus de Nederlanders, effectief te waarborgen. Ik vraag de Kamer om in het onverhoopte geval, dat zich ernstige gebeurtenissen zouden voordoen, vertrouwen te hebben in de regering, dat zij het nodige en moge lijke doet." Dit verklaarde gisteren de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé, in de Tweede Kamer, in antwoord op de opmerkingen van enige Kamerleden die hun ongerustheid hadden uitgespro ken over de anti-Nederlandse agitatie in Indonesië. Minister Klompé verklaarde voorts, dat de behoefte aan scheepsruim- te voor repatriëring van Nederlanders nauwlettend in het oog wordt gehouden. Men kan ervan verzekerd zijn, dat in de scheepsruimte, die nodig is, wordt voor zien. Puzzels Minister Klompé heeft voorts haar be zorgdheid uitgesproken over de vele puz zels voor het vormen van fondsen voor een liefdadig doel. Het gok-element on dergraaft in wezen de liefdadigheid, om dat de prijzen hoofdzaak worden, terwijl de mensen meer zouden moeten beseffen, dat het gaat om de verantwoordelijkheid voor de medemens, zei de bewindsvrou we. Wanneer er sprake is van duidelijke noden, zoals die van het Hongaarse volk en bij een overstromingsramp, dan is men inderdaad direct bereid tot offeren, maar voor de gewone noden van het da gelijkse leven ontbreekt deze bereidheid. Nog geen nieuwe Armenwet De minister verklaarde voorts, dat zij vóór 1960 een nieuwe Armenwet hoopte in te dienen. Een nieuwe regeling van de alimentatie is in voorbereiding. Binnen niet al te lange tijd mag het resultaat tegemoet worden gezien. Over een inza- melingenwet is nog nader overleg nodig. KOPENHAGEN (AFP) Met is vrijwel zeker, dat Denemarken geen opslag van kernwapens voor de Noordatlantische Ver dragsorganisatie op Deens gebied zal goed keuren, zo heeft de Deense minister van Defensie tegenover een medewerker van het conservatieve blad „Berlingske Af tenavis" verklaard. (Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft dins dag in Washington gezegd, dat op de NAVO-topconferentie in Parijs waar schijnlijk gesproken zal worden over het aanleggen van bases voor Amerikaanse geleide projectielen in Europa. Volgens persberichten in Washington willen de Verenigde Staten de voorrang geven aan de produktie van projectielen voor middel verre afstand (2.400 kilometer). Enige Op korte termijn valt de indiening ervan niet te verwachten. Het kostbare experiment met de ge zinsoorden ter verbetering van a-sociale gezinnen, waarvoor op de begroting voor 1958 een bedrag van 1.332.700 gulden is uitgetrokken, was voor de minister zelf ook een probleem. Het onderzoek bevor dert de kennis omtrent de hersocialisering van de onmaatschappelijke gezinnen. Maar er wordt nog niet alles uit het ex periment gehaald wat misschien mogelijk zou zijn, hoewel er steeds meer uitkomt. Daarom deed minister Klompé een be roep op de heer Daams (P.v.d A.) zijn at ïendement tot vervanging van de be grotingspost door een pro-memoriepost, niet tot een stemming te laten komen, doch haar nog een jaar de gelegenheid te geven de gehele zaak te overzien. Na de toezegging van de minister dat zij die mensen uit de gezinsoorden zal halen, die er niet thuis horen, trok de heer Daams zijn amendement in. De be groting werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Nederlands-Duitse conferentie De Nederlands-Duitse besprekingen zijn gisteren in Den Haag voortgezet. Heden middag zullen technische aspecten worden besproken van de grensgebieden Elten en Tudderen. Dit deelde mr. J. W. Beyen mede, die geruime tijd nadat de deskundi gen van beide landen de conferentiezaal hadden verlaten, het gesprek met prof. Kaufmann, de Duitse delegatieleider, had voortgezet. Mr. Beyen verklaarde, dat de Eems-Dollartkwestie bij de huidige be sprekingen het voornaamste onderwerp blijft. De financiële vraagstukken zullen deze week niet meer aan de orde worden gesteld. Het overleg in Den Haag, dat is begon nen, zal waarschijnlijk vrijdag worden af gesloten. Verwacht kan worden, dat een gezamenlijke commissie zal worden inge steld voor de Eems-Dollartkwestie en dat mr. Beyen en prof. Kaufmann elkaar de volgende maand weer zullen ontmoeten. Mr. Beyen kon niet zeggen of men reeds spoedig zal komen tot een gemeenschappe lijk voorstel aan de beide regeringen. In ieder geval zal dit niet op alle punten het geval zijn. Er zijn bepaalde punten, waar over de regeringen zelf dienen te beslissen. ADVERTENTIE op schuine pootjes ƒ63.- NAVO-landen op het Europese vasteland TrVTIPI II l Linn mi III IT zouden met deze wapens uitgerust móeten i f X r I H All i i r I rnAAN.Ih worden, indien mogelijk tegen eind vol- IfcLIIrlllULL I linnilUL gend jaar. REYKJAVIK (Reuter) De leider van de onafhankelijke oppositiepartij in IJs land, Olafur Thors, heeft verklaard, dat de IJslandse regering de gezamenlijke NAVO- landen een lening van twee tot drie mil joen pond sterling heeft gevraagd in ruil voor verlenging van het recht tot het le geren van NAVO-troepen op het eiland. De linkse coalitie-regering van IJsland heeft sedert zij aan de macht is gekomen naar terugtrekking van de NAVO-strijd krachten gestreefd. Twee regeringsgezinde bladen, de so ciaal-democratische Althydubladid en de progressieve Timinn, hebben de onafhan kelijke partij beschuldigd van het publi ceren van berichten met het doel, de po gingen van de regering tot het verkrijgen van leningen van „bevriende" landen te dwarsbomen. Het communistische blad Thodviljinn, dat de regering eveneens steunt, heeft de berichten, dat de regering economische steun van NAVO-landen tracht te krijgen, volkomen vals genoemd. Keizer Wilhelmstraat 16 IJmuiden ADVERTENTIE HET LEEK WEL ST. NICOLAASDAG zoveel zijn er verkocht en nog teleurgestelden. Daarom ook deze week nog zo'n HEERLIJKE STAAF van 250 gr. van 1.20 voor 1.05 Willemsbeekweg 1 Telefoon 4640 IJmuiden-Oost

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1